Goes-West wil echt wijkcentrum Actie 11 Adrie bezorgt al 45 jaar met plezier PvdA stelt vragen bij veiligheid fietsers op Drieweg bij Nisse Totale Uitverkoop w Delscher Sieraden gestolen uit fietstas Vlissingse Huurders op veilingterrein mogen blijven Fietsster overlijdt aan verwondingen zeeuwse almanak Zuinig Gebouw aan Evertsenstraat te klein en te beperkt Straatfestival opent met dubbelslag door Rolf Bosboom GOES - Goes-West heeft drin gend behoefte aan een volwaar dig wijkcentrum. Het huidige gebouw, De Westkant in de Evertsenstraat, voldoet in geen enkel opzicht meer. De Werk groep Bewonersbelangen Goes- West pleit ervoor een wijkcen trum te realiseren in het huidige ROC-gebouw aan de J. P. Coen- straat. De werkgroep heeft de nood zaak van een snelle oplossing deze week onder de aandacht gebracht van het gemeentebe stuur. Dat heeft toegezegd de noden en wensen in kaart te brengen. Eerder werd al beslo ten de staat van drie wijkgebou- wen in de gemeente nader te on derzoeken met het oog op een mogelijke renovatie. De West kant is een-van de drie. De Werkgroep Wijkbelangen heeft erop gewezen dat het pand het kleinste wijkgebouw in de hele gemeente is, terwijl er in Goes-West ruim drieduizend mensen wonen. Er is slechts één ruimte, zodat er geen activiteiten of bijeenkom sten tegelijkertijd kunnen wor den gehouden. Bovendien kun nen er niet meer dan zestig men sen in, zodat bijvoorbeeld de jaarlijkse wijkavond en de bijeenkomsten van de Ontspan ningsvereniging Schengestraat en omgeving er niet meer Advertentie Een eigentijdse kijk op Slapen woon- en slaapadvies Haringvlietplein 4 - Zierikzee Gitarist Paco Diatta in het Bellamypark. door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN Het Straatfesti val Vlissingen is gisteravond begonnen met een dubbelslag. In de muziektent op het Bella mypark speelden gitarist Paco Diatta en de swingband Bem- beya Jazz uit Guinee, terwijl in een speciaal gebouwd open luchttheater aan de Comman- doweg theatergroep Vis a Vis de hilarische voorstelling Picnic opvoerde. Het festival duurt tot en met zondag. Voorafgaand aan de voorstel ling van Vis a Vis werd het vier- Varkenssaté of -shaslick kilo OM Aanbiedingen geldig van 30 juni t/m 6 juli Dat is gewoon Edah door Steffan ter Maat NISSE - De PvdA-fractie van de gemeente Borsele heeft het college van burgemeester en wethouders schriftelijke vragen gesteld over de veilig heid van de Drieweg. De PvdA-fractie maakt zich zorgen over de verkeersomleiding via deze weg, waardoor de verkeersdrukte verder is toege nomen. En dat op een weg die volgens de PvdA-fractie als on veilig bekend staat. In verband met werkzaamhe den aan de N666, de weg tussen Ovezande en 's-Heerenhoek, wordt het verkeer al bij de Zwaakse Weel omgeleid over de Drieweg via Nisse naar Hein- kenszand en verder. Nu is de Drieweg onlangs afgesloten voor fietsers nadat er een fietser om het leven was gekomen bij een aanrijding. Fietsers mogen de weg niet meer gebruiken totdat er een fietspad is aangelegd. Nog harder Volgens de PvdA-fractie is het fietsverbod voor automobilis ten een reden om nog harder over de Drieweg te rijden, zeker als er rijden vanwege de omlei ding die ze extra tijd kost. De PvdA-fractie vindt de situatie daarmee nog minder verant woord geworden, omdat er Advertentie (i.v.m. verbouwing) <f) Grote kortingen nog wel fietsers rijden die op de Drieweg moeten zijn. Daarnaast is de route van de Zwaakse Weel naar Nisse twee keer zo lang geworden voor fiet sers. In combinatie met een slecht of niet aangegeven omlei dingsroute leidt dit er volgens de PvdA-fractie toe dat behalve het bestemmingsverkeer nog veel andere fietsers van de weg gebruik maken. Maximum snelheid Een van de vragen aan burge meester en wethouders is dan ook waarom zij hebben inge stemd met de omleidingsroute voor auto's over de Drieweg. Verder heeft de fractie het college gevraagd om de omlei dingsroute voor de fietsers dui delijker te maken en om de maximum snelheid voor auto's op de Drieweg te verlagen naar 50 kilometer per uur. Ook wil de PvdA-fractie weten wanneer het fietspad langs de gehele Drieweg klaar kan zijn. Advertentie s> - STRATEGISCHE KEUS VAN ACTIEVE ONDERNEMERS Goes feliciteert GRAFISCH BEDRIJF GOES met het nieuwe bedrijfspand in De Poel IV en LUKASSE DAKBEDEKKING met het nieuwe bedrijfspand in De Poel I AFDELING ECONOMISCHE ZAKEN 0113 249617 VLISSINGEN - Een 58-jarige vrouw uit Vlissingen is gister middag tussen vijf en zes uur be stolen van haar kleding en enke le waardevolle sieraden. De vrouw had haar snorfiets op de glooiing van de boulevard ge zet, ter hoogte van Ijfet Woold- huis, en was gaan zwemmen. Toen ze weer terugkwam, merk- te ze dat al haar spullen uit de fietstas waren gestolen. Behalve haar kleding (jas, broek, vest en ondergoed) en sleutels, zijn een paar waardevolle sieraden ver dwenen. De vrouw mist twee gouden rin gen: haar trouwring, bestaande KRABBENDIJKE - De huur ders van enkele panden op het veilingterrein in Krabbendijke hoeven die niet te verlaten. Dat heeft de rechtbank in Middel burggisteren bepaald. Daarmee is de eis van eigenaar M. Alle- wijn afgewezen. Allewijn betoogde vorige week dat de huurders illegaal in de panden zitten. Ze huren deze namelijk van het bedrijf Schrier dat naar eigen zeggen de eerste huurder van de panden is. Alle wijn betwijfelt had. Volgens hem is Schrier helemaal niet de huurder van de betreffende ge bouwen en mag hij ze dus ook niet onderverhuren. Hij eiste dat de bedrijfjes die in de pan den zitten onmiddellijk zouden vertrekken. De rechter heeft de eis afgewezen. Een onderbou wing van dat vonnis volgt pas later. uit drie smallere ringen met vijf diamanten en inscriptie met een waarde van ruim duizend euro, en een gladde ring in wit en geel goud. Ook deze ring is voorzien van vijf diamantjes en is enkele honderden euro's waard. Verder is een gouden armband gesto len, met wit en geel gouden schubben, met een waarde van enkele honderden euro's. De po litie zoekt getuigen en mensen die deze artikelen te koop zijn aangeboden. ELLEMEET - De 66-jarige fietsster die zaterdag bij Elle- meet werd aangereden, is nog die zelfde avond in het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam aan haar verwondingen overle den. De politie maakte dat gisteren bekend. De vrouw liep ernstig schedel- en hersenletsel op. Haar 64-jarige echtgenoot is met botbreuken en ademha lingsproblemen opgenomen in het Oosterscheldeziekenhuis. Hij verkeert buiten levensge vaar. Het Noord-Brabantse koppel werd geschept door een hen tegemoetkomende auto. De 25-jarige bestuurder uit de ge meente Schouwen-Duiveland schatte op de Weelweg de bocht fout in en raakte in een slip. De auto kwam tot stilstand in de sloot langs de polderweg. Tech nisch onderzoek van de recher che heeft niet aangetoond dat er sprake was van een te hoge snel heid. De inzittenden bleven on gedeerd. Zeventien jaar was hij ge trouwd, dus dacht hij zijn vrouw eens te verrassen met een boeket van zeventien ro de rozen. Als rechtgeaarde Walchenaarvond hij dat deze aanschaf geen al te grote aan slag op zijn portemonnee moest plegen. Vandaar dat hij om kwart voor zes de bloe menwinkel betrad, in de hoop dat de bloemenhande laar zo vlak voor sluitingstijd blij zou zijn dat hij nog van een partijtje rozen afkon ko men en wat van de prijs af zou doen. Terwijl de rozen werden in gepakt kioam het hoge woord er uit. „Kan er nog wat van af?", informeerde de man. „Ja hoor", antwoordde de bloemenkoopman, „de bla deren." BEVELAIMDEN/THOLEIM woensdag 2 juli 2003 kunnen plaatsvinden. Het gebouw is simpelweg te klein, concludeert de werk groep dan ook. Een uitbreiding is een mogelijkheid, maar de voorkeur gaat uit naar een ver huizing richting de J. P. Coen- straat. Daar komt het gebouw van het Regionale Opleidingen Centrum volgend jaar vrij, als de school de nieuwbouw aan de Bessestraat betrekt. De werkgroep ziet daar vol doende mogelijkheden om tot een volwaardig wijkcentrum te komen. Zij hecht aan een combinatie met andere wijk- voorzieningen, zoals de peuter speelzaal, de ontspanningsver eniging, de naschoolse opvang en de wijkinfowinkel. Het cen trum zou vooral ook een inloop- en ontmoetingsfunctie moeten hebben. Een dergelijk wijkgebouw be schouwt de werkgroep als nood zakelijk om de saamhorigheid in de wijk te vergroten. Nu kent West een oud en een nieuw ge deelte (Nieuw-West). Een goed wijkcentrum biedt de mogelijk heid dat inwoners van beide de len elkaar geregeld ontmoeten. Dat geldt ook voor de kinderen. Sinds vorig j aar, toen in de nieu we wijk Ouverture de brede school werd geopend, is er geen openbare basisschool meer in Goes-West. Dat betekent dat veel kinderen buiten de wijk naar school gaan. Als er activi teiten zijn in een volwaardig wijkgebouw, komen ze na schooltijd geregeld kinderen uit hun eigen wijk tegen. door Rob Paardekam KRABBENDIJKE - Atoom conferentie zal vanmiddag met Russen te Genève begin nen. Dat kopte de PZC van 1 juli 1958. Op die dag gooide Adrie van Driessen uit Krab bendijke (62) zijn eerste krant door de brievenbus. Precies 45 jaar later doet hij dat nog steeds met evenveel veel ple zier. Voor zover de annalen het in zichtelijk maken, is het in Zee land nog nooit voorgekomen dat iemand 45 jaar de krant bezorgde. Reden voor de PZC om Adrie van Driessen uitge breid in het zonnetje te zetten. De bescheiden Krabbendijke- naar liet het allemaal over zich heenkomen. In 1958 was Adrie werkzaam bij een bakker toen een vriend van zijn vader stop te met zijn krantenwijk. Adrie nam het over, al werd er wel even moeilijk gedaan over zijn leeftijd. Zeventien jaar vond men toen wel heel erg jong. „Ik deed in die tijd heel Krabben dijke", weet Adrie nog. „Dat waren 333 kranten." Het vak van bezorger zag er in die tijd heel anders uit. De regel dat de krant vóór zeven uur op de deurmat moest liggen, bestond nog niet, zodat Adrie vaak tot ver in de middag bezig was. Verder moest hij zelf afreke nen met de lezers. „De meeste mensen hadden een weekabonnement. Dat kostte toen 56 cent." Adrie heeft Krabbendijke tientallen jaren alleen gedaan, maar vanaf de jaren tachtig zijn er meer bezorgers geko men. Dat kon niet anders, want de kranten moesten steeds een beetje vroeger bij de mensen zijn. Behalve bezorger in het dorp heeft Adrie ook de polderroute gedaan en is hij depothouder geweest. De laat ste jaren verzorgt de Krabben- dij kenaar de nabezorging in de gemeente Reimerswaal en ook doet hij nog een klein wijkje in Krabbendijke. „De nabezor ging is per dag verschillend", legt hij uit. „Soms is er hele maal niets. Dan heb ik een rus tige dag." Overigens bezorgt Adrie meer kranten dan de PZC. Hij brengt ook landelijke kranten rond, zoals hij dat al tijd heeft gedaan. „Toen ik be gon met de PZC bracht ik ook het Algemeen Dagblad en het Vrije Volk rond", vertelt Adrie. „Dat werd door de toenmalige inspecteur niet zo gewaar deerd." Krantenverslinder Door het werk van bezorger is Adrie een echte krantenver slinder geworden. Hij leest el ke dag een dikke stapel dag bladen door en heeft daar ook een mening over. De NRC en de Volkskrant kunnen hem niet boeien, terwijl hij het Neder lands Dagblad juist wel een fijne krant vindt. „Maar de krant die ik elke dag als eerste opensla is natuurlijk ons aller PZC zegt hijAdrie hoopt de ze nog een aantal jaren te be zorgen. „Plet lijkt me mooi om de vijftig jaar te halen." Voor zover bekend is Adrie van Driessen in Zeeland de eerste die al 45 jaar de krant rond brengt. foto Dirk-Jan Gjeltema entwintigste Straatfestival in het Arsenaaltheater officieel geopend door voorzitter T. Ver aart van de Raad voor Kunst Cultuur Vlissingen en wethou der L. Poppe-de Looff. Beiden benadrukten dat het festival in een overgangsperiode zit. Voor het eerst is de programmering niet in handen van Klaas Over- dam die zich voor Uit in Vlissin gen is gaan richten op de thea terprogrammering. In de per soon van Frank van Iersel is een nieuwe festivalcoördinator aangetrokken. „Dit is zijn eerste Straatfestival en het is meteen een schitterend programma", aldus Poppe-de Looff. „Het is een voorbode van een festival met een andere glans en allure. De afgelopen jaren was het ook gigantisch, maar om de dyna miek erin te houden, is het goed als er af en toe wat anders ge beurt." Nieuw is dit jaar in ieder geval dat voor de muziekprogramme- ring op het Bellamypark een tent is neergezet. Dat zorgt, bleek gisteren, voor een intie mere sfeer. Bovendien staan de weergoden daardoor buiten spel. Vanavond speelt Bettie Serveert in de tent, morgen Ar no, vrij dag Daniel Lohues enza- foto Lex de Meester terdag de reggaeband Morgan Heritage. Voordat zaterdag de internationale straattheater dag wordt gehouden, zijn op verschillende locaties in de stad voorstellingen te zien. Picnic is de enige betaalde show in het festival. „Daarmee toont Vlis singen zijn cultureel onderne mersschap", zei Veraart. „Een voorstelling in de openlucht waarvoor we entree heffen. We durven risico te nemen." Een van de bijzondere dingen aan Picnic is dat het publiek de voorstelling van twee kanten ziet. Halverwege wordt name lijk van tribune gewisseld. Speel mee met de PZC-lezerstour en maak kans op mooie prijzen. Kijk in de krant van donderdag 3 juli of op: www.pzc.nl vanaf woensdagmiddag 2 juli. Diverse soorten, fles 1500 ml m- Duyvis notenmix schaal 300 gram prijs per kilo 6.63 Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31