PZC Arnold Polderman wint in Polen Niels Koole op jacht naar overwinning in stratenloopcircuit Korfbal komt in Nieuw-Zeeland maar moeilijk van de grond Van de Ketterij terug in het zijspancircuit na zware knieblessure Bastiaanse heeft sterkste sprint 28 uitslagen agenda wb woensdag 2 juli 2003 Hockeycoach Pakistan weg Regen Jark Zilverentant verbetert zichzelf Nieuwe naam NAC-stadion Sportcultuur ■H Biljarten door Frits Bakker POZNAN - Arnold Polderman is eindwinnaar geworden van de Konde van Polen voor tan dems. De Axelaar greep met zijn voorrijder Bertus Rijks uit Aal ten op de eerste dag de leiders trui en voerde het klassement aan tot de laatste dag. De wed- strijd ging over drie dagen in de buurt van Poznan. Er reden veertig tandems mee, vooral uit Rusland, Nederland, Polen en Tsjechië. Polderman en Rijks gingen van start met een vijfde plaats in de proloog, op vijf seconden van de Russische winnaars. In de avondetappe van de eerste dag sloeg de Axelaar naar later bleek de beslissende slag. „We hebben constant aangevallen en zijn met een Pools koppel op kop gekomen. Zij wonnen de etappe, wij werden tweede en leider in het klassement." In de twee dagen daarna werd die positie met succes verde digd. De derde etappe werd ge wonnen door de Nederlanders Vasko de Kinkelder en Luc Lu- cassen. Polderman en Rijks hielden in het eindklassement elf seconden over op twee Rus sen die op de tweede plaats ein digden. De Kinkelder werd derde in de eindstand, Jan Mulder eindig de als vijfde. „Ik hoop dat deze overwinning goed is voor plaatsing voor het EK", zei Polderman na afloop. „Die wedstrijd wordt in sep tember gehouden." Polderman heeft contacten met de Zeeuw se amateur Rob Koole uit Goes om met hem samen het EK te rijden. Brabander klopt de smaakmakers doorSven Remijnsen SINT JANSTEEN - De smaak makers in de Ronde van Sint Jansteen werden gisteravond geklopt door een sluwe afma ker. Richard Slabbekoorn en Franfois Franse gaven het ver regende criterium kleur, maar Wilfried Bastiaanse was na een machtssprint de lachende der de. De postbode uit Hoogerheide, bijgenaamd 'Basso', is sinds jaar en dag een erkend specialist in de rondjes om de kerk. Elk seizoen pakt hij zijn premies en bloemen mee. Dit jaar wilde het nog niet zo vlotten voor de erva ren man van De Jonge Renner. „Het is pas mijn tweede", be kende Bastiaanse na afloop; de eerste was begin april in Oud- Gastel. Bastiaanse zette de koers over KARACHI - De bondscoach van de Pakistaanse hockeyploeg, oud-international Shahnaz Skeikh, heeft zijn functie neer gelegd. Zes weken voor het be gin van de Champions Trophy in Amstelveen voerde hij persoon lijke motieven aan als reden voor zijn vertrek. „Ik wil meer tijd aan mijn gezin besteden", zei hijANP tachtig kilometer met minimale middelen naar zijn hand. Hij sprong mee toen Richard Slab bekoorn, Martin Totté en Danny Schaut op jacht gingen naar de ontsnapte Francois Franse en Rico Kruijt, haalde in de slotfa se af en toe een vluchter terug en manoeuvreerde zich in een uit stekende uitgangspositie voor de afsluitende spurt. 'Basso' kwam als eerste de laatste bocht uit, zette aan en bleef op de streep de aandringende Slabbe koorn voor. Franse, Totté, Sch aut en Kruijt volgden op respec tabele afstand. De vijf Zeeuwen in de kopgroep werden zo op eigen bodem ver slagen door de enige Brabander in het gezelschap. De regen in de eerste koershelft had de wed strijd dermate zwaar gemaakt dat slechts vijftien van de 34 vertrokken eliterenners, belof ten en amateurs A de finish haalden. In de slotronden deed de leidende groep in omvang nauwelijks meer onder voor het peloton: zes om negen renners. Richard Slabbekoorn, die ron- denlang aan kop sleurde, en Franfois Franse, die op karak teristieke 'stille' wijze ontsnap te en zo de beslissing forceerde, waren de actiefste renners. Ook Martin Totté reed voor eigen pu bliek een knappe koers. Davy Dubbeldam was de schlemiel van de avond (hij kwam te laat aan het vertrek en stapte al in de eerste bocht af) en Rein-Jan Elenbaas de grootste pechvogel. De coureur uit Goes kwam zwaar ten val toen zijn stuurpen brak. Met een diepe vleeswond onder de knie werd hij naar het ziekenhuis afgevoerd. Franfois Franse zei na de wed strijd te kunnen leven met een nederlaag tegen zijn generatie genoot Bastiaanse. De man uit Kwadendamme was al lang blij dat hij in Sint Jansteen zijn her stel na een mindere periode voort kon zetten. „Het was nat en dat is niet mijn parkoers. Toch ging het goed. Ik heb het in de voorlaatste ronde nog gepro beerd, maar Bastiaanse rea geerde gelijk. Nog voor de laat ste bocht zat hij al op kop. Er was geen beginnen aan." De juniorenkoers kreeg wél een Zeeuwse winnaar: Emiel Nijsse uit Hoedekenskerke. De renner van Theo Middelkamp bleef in de wedstrijd over veertig kilo meter, waarin ook zijn ploegge noot Pieter Israël erg bedrijvig was, het peloton net voor. Nijsse ontsnapte op tweeënhalve ron de voor het einde en hield al die tijd zijn kleine voorsprong vast. Het was alweer zijn vierde over winning van het seizoen; eerder won hij in Rijkevorsel, Woens- drecht en Haasdonk. In een sprint zou de rappe Nijsse even min kansloos zijn geweest, maar daar wilde hij het ditmaal niet op laten aankomen. „Dit is een veel leukere manier om te win nen", zei hij glunderend. Op de door de regen spekglad geworden klinkertjes van Sint Jansteen moesten de renners de vingers dicht bij de remmen houden. foto Peter Nicolai door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - Na ruim der tien kilometer, vanavond in Zoutelande, zal duidelijk zijn of Niels Koole (Dynamica) in staat is om voor de tweede keer het PZC-stratenloopcircuit op zijn naam te schrijven. Vorig jaar won hij de laatste wedstrijd in Vlissingen van zijn rivaal Arjan Beije (Delta Sport), waardoor de eindoverwinning met één punt verschil naar Koole ging. Van Beije zal Koole dit jaar ver moedelijk weinig te duchten hebben, omdat het circuit niet past in zijn voorbereiding op de marathon van Berlijn, half sep tember. Beije heeft al aangekon digd wel in de Bombokaal-loop van Burgh-Haamstede te star ten, de wedstrijd die hij vorig jaar voor het eerst in zijn atle- tiekloopbaan won. Na overleg met de besturen van Delta Sport en Dynamica is de Bombokaal-loop voor het eerst opgenomen in het circuit, dat daardoor dit jaar uit vijf wed strijden bestaat. De vier beste resultaten bepalen het eind klassement. De winnaar in elke categorie krijgt 300 punten, de nummer twee 299 punten, enzo voort. Franky Beljaars (Dynamica) kan in zijn laatste jaar als senior nog wel eens voor een verrassing zorgen. Zijn te snelle start breekt hem echter vaak op. Als hij zijn krachten beter verdeelt, moet een goede klassering mo gelijk zijn. Bij de mannen H40 is Wilko de Vos (AV'56) de te kloppen man. De concurrentie moet dan ko men van Johan de Vlieger (Dy namica), Wilco de Schipper (Dynamica), Jan Guiljam (AV'56) en Lion van Luyk (Dy namica). Als Eddy Smit (Delta Sport) gezond blijft, is er nie mand die de ex-onderwijzer uit Kerkwerve kan stoppen. Zowel in het winterseizoen als in het zomerseizoen rijgt hij de ene overwinning aan de andere. Op eerbiedige afstand volgen dan John Overweel (Dynamica), Wim Besuyen (Dynamica) en Willy Verbiest (Dynamica) De wouwen kunnen er, gezien: de huidige inschrijvingen, een leuke competitie van maken, i Karin Bastian (Dynamica) laat de langste wedstrijd in Zoute lande aan zich voorbij gaan, maar kan in de overige vier wedstrijden voldoende punten scoren om de eindoverwinning binnen te halen. De strijd om de tweede plaats gaat dan tussen' Dynamica-atletes Chantal Koole-Maat, Christel Verbeek en Wilma Polderdijk. Zeeuws crosskampioene D35 Sjaan Maartense (AV'56) moet afreke nen met Lia Gonzalez-Melis, Ellie Westerweele en Huquette Declerq, allemaal van Dynami ca. Het PZC-stratenloopcircuit wordt in precies vier weken af gewerkt: vanavond in Zoute lande, 9 juli in Domburg, 15 juli in Burgh-Haamstede, 23 juli in Westkapelle en 30 juli Vlissin gen 7,5 km. BERLIJN - Jark Zilverentant van De Stormvogel uit Vlissin gen heeft in Berlijn op de Duitse Open Kampioenschappen voor zwemmers met een beperking verdienstelijk gezwommen. Hij kwam op vier afstanden tot nieuwe persoonlijke records in1 een vijftig-meterbad. De zwem mer uit Goes kwam uit in de ca tegorie S9 en eindigde op de 100 en 4 0 0 meter vrij e slag als zesde. Twee vierde plaatsen veroverde hij op de 5 0 meter vlinderslag en de 50 meter vrije slag. BREDA - Het voetbalstadion van NAC Breda heet met ingang van het nieuwe seizoen het My- Com-stadion. Tot voor kort was Fuji Film de naamgever van de thuishaven van de Brabantse eredivisieclub. MyCom is een keten van computerwinkels. ANP door Roeland van Vliet GOES/CHRÏSTCHURCH - De oud-Seolto-korfballers Ewout van Bruchem (35) en Liesbeth van Bruchem-Hoogland (32) emigreerden bijna vijf jaar gele den naar Nieuw-Zeeland. Weg uit het volle Nederland, op naar de rust en de ruimte. Maar ze wilden wel koste wat kost blij ven korfballen. En dus togen ze naar de grootste stad van het land. Omdat daar tenminste een club was. Korfbal is alleen in Nederland groot. In het land waar de sport honderd jaar geleden zijn oor sprong had zijn er bijna hon derdduizend beoefenaars. Aan de andere kant van de wereld is dat wel anders. Daar, in het land van de Maori's, zijn maar een paar verenigingen. En clubs be staan ook maar uit één team. Zo ook in Christchurch, dat aan de oostkust van het zuidereiland ligt. Het team heet The Dutchies en wordt bevolkt door Neder landse immigranten en Nieuw- Zeelanders van Nederlandse af komst. „Bij The Dutchies spelen vijf Nederlanders, die in hun jeugd in Nederland gekorfbald hebben"mailt het echtpaar Van Bruchem. „Eén van hen is de va der van twee teamgenoten, die in Nieuw-Zeeland pas begon nen zijn met het spelen van korf bal. Zij doen het nog geen jaar. Het niveau van ons team kun je vergelijken met de derde of mis schien tweede klasse afdeling in Nederland." De laatste opmerking van het paar Van Bruchem geeft aan dat het tweetal al een tijdje weg is uit Nederland. De tweede en derde klasse afdeling bestaan namelijk niet meer. Die zijn een aantal jaren geleden opgedoekt. Nu is het niveau uit die twee klasses vergelijkbaar met dat van de huidige vierde klasse. Ewout en Liesbeth van BruT chem zijn twee van de vijf team leden die al korfbal speelden in Korfbal is in honderd jaar uitgegroeid tot een grote sport in Ne derland. Aan de andere kant van de wereld, in Nieuw-Zeeland, wordt met de Nederlandse uitvinding nog niet al te veel gedaan. Daar zijn slechts tien teams actief. De oud-Vlissingers Ewout van Bru chem en Liesbeth van Bruchem-Hoogland, woonachtig in Christchurch, maken zich sterk voor een groei van de sport al daar. Nederland. Bij Seolto in Vlis singen leerden ze elkaar ken nen. Liesbeth speelde daar al toen Ewout, die op de Zeevaart school zat, zich aanmeldde. La ter vertrok het .tweetal naar OZC in Rotterdam. En toen kwam Nieuw-Zeeland in beeld. „We hebben het land verkend tijdens een zesweekse vakantie in 1997. Toen zijn we er verliefd op geworden. Het land heeft zo veel mooie natuur, de mensen zijn er erg aardig en het is ten minste niet zo druk en overvol als in Nederland." Via de International Korfball Federation (IKF) wist het duo al dat er in Christchurch een korf balclub was. Hoewel 'club' een groot woord was. „Toen we hier in 1998 kwamen, werd er al een jaar gekorfbald en was er net een bescheiden zaalcompetitie opgestart. Rob Smith was de initiatiefnemer. Hij is een Nieuw-Zeelander die in Enge land heeft gestudeerd. Daar is hij korfbal gaan spelen en werd meteen enthousiast." Vooralsnog komt korfbal in Nieuw-Zeeland maar moeilijk van de grond. Er zijn slechts twee poules waarin competitie wordt gespeeld. De ene - de A- klasse waarin The Dutchies uit komt- is voor zes behoorlijk goede teams, de andere - de 'so cial' klasse - voor vier nogal zwakke teams. De competitie duurt twee keer tien weken en wordt afgewerkt in de zaal. In In de zomer wordt korfbal in Nieuw-Zeeland in parkjes gespeeld. Ewout van Bruchem (tweede van rechts) maakt zich samen met zijn vrouw Liesbeth sterk voor de ontwikkeling van de sport aldaar. het zomerseizoen, als het veel te heet is om een zaalsport te doen, worden de korfbalpalen regel matig naar het strand of een park verplaatst. Veel groei zit er voorlopig niet in de korfbalsport in Nieuw-Zee land. Dat komt voornamelijk doordat een min of meer verge lijkbare sport in dat land heel groot is: netball. Het is daar sport nummer één voor vrou wen, alhoewel ook steeds meer mannen het gaan doen. In totaal zijn er 80.000 beoefenaars op een bevolking van bijna vier miljoen mensen. Netball in Nieuw-Zeeland is relatief dus zelfs een stuk groter dan korfbal in Nederland. „Netball heeft aardig wat overeenkomsten met korfbal: er wordt gescoord door in een 'korf' te schieten, lopen met de bal is niet toegestaan en het draait om het accuraat plaatsen van de bal en veel be wegen zonder bal. Het belang rijke verschil is dat spelers zich specialiseren. Maar twee van de zeven spelers mogen scoren, de rest mag óf alleen maar verdedi gen óf de bal van de verdediging naar de aanval brengen. Korf bal heeft eigenlijk meer te bie den dan netball. Je moet veelzij- diger zijn en er is meer tactisch inzicht bij mogelijk. Toch valt het niet mee om de sport hier verder te ontwikkelen", weten de Van Bruchems. Een makke voor de ontwikke ling van een 'nieuwe' sport in Nieuw-Zeeland is ook de heer sende sportcultuur aldaar. „De meeste korfballers hier vinden het leuk om het één seizoen te spelen en gaan dan weer een an dere sport doen. Er bestaat hier ook amper een clubsysteem zo als in Nederland. Teams van vrienden doen vaak mee met al lerlei sporten. Het voordeel hiervan is dat veel sporters an dere sporten willen uitprobe ren, maar je houdt hen ook veel moelijker vast. In de loop der ja ren hebben we dus al heel wat mensen gehad die korfbal bij ons speelden, maar er is uitein delijk maar een bescheiden groep die er echt verder mee wil en het niveau wil verbeteren." Zelf behoren Ewout (planner op de containerterminal in de ha ven van Lyttelton) en Liesbeth van Bruchem (verkoopster van Tupperware) ook tot die actieve groep. Hij is scheidsrechter en geeft trainingen, zij is wed- strijdsecretaresse. Verder zijnze allebei actief bij de nationale bond. „Daarbij zijn wij de enige immigranten die wat doen. Ver der zijn het kiwi's (bijnaam voor de Nieuw-Zeelanders) die mee denken en meedoen om het korfbal hier uit te breiden. door Pieter van Klinken JAGSTZELL - Alco van de Ketterij is helemaal terug in het motorcrossen. De 26-jarige bakkenist is hersteld van een ernstige knieblessure en rijdt weer in het Duitse kampioenschap. Vorige week reed hij zelfs zijn eerste Grand Prix. „Het gaat beter dan ooit." Van de Ketterij, afkomstig uit Grijps- kerke, hield er anderhalf jaar geleden nog rekening mee dat hij een punt moest zetten achter zijn carrière. Hij reed door heel Europa Grands Prix en behoorde tot de top van de wereld. Eind 2001 kreeg hij problemen met zijn knie en het zag er niet naar uit dat het ooit nog beter werd. Toch is hij weer begonnen in het Duitse kampioenschap en vorige week zondag reed hij in Estland weer zijn eerste Grand Prix. Een wonder? „Ik had ge woon een goede dokter", lacht Van de Ketterij. „Dezelfde arts als Stefan Everts: dokter Ghijselings. Hij keek er naar en zei niet veel later: dat ga ik weer beter maken. Een jaar geleden ben ik geopereerd en nu sta ik weer in de bak. Samen met Carlo van Duynhoven reed Van de Ketterij vorige week in Estland naar de dertiende plaats. „Normaal ge sproken zou ik daar niet rijden, maar de broer van Carlo, met wie hij normaal rijdt, brak zijn vinger een week eerder bij de GP in Letland. Drie dagen voor de eerste training belde hij me. Of ik mee wilde rijden." Het plan van Alco van de Ketterij is om volgend jaar weer alle Grands Prix te rijden. Nu is het seizoen al halverwege en heeft het volgens de bakkenist niet veel zin om nog in te springen. „Vol gend jaar wil ik bewijzen dat ik nog steeds goed ben. Ik ben 26 jaar en op je dertigste zit je aan je top. Als ik fit ben, kan ik bij de beste tien van de wereld rijden. Crossers klingeln mij al om te vragen of ik bij hen in de bak wil ko men." Het woordje klingeln (Duits voor bel len) verraadt dat Van de Ketterij niet meer in Nederland woont. „Vorig jaar november ben ik naar Duitsland ver huisd", legt Van de Ketterij uit. „Mijn Duitse vriendin had heimwee en ik had het ook niet meer zo naar mijn zin in Wouw, waar we toen woonden. Toen was de keuze om terug naar Zeeland te gaan of naar Duitsland. Heimwee gaat bij een man meestal sneller over dan bij een vrouw, dus hebben we voor Duits land gekozen. We wonen nu in Zuid- Duitsland in Jagstzell, vlak bij Ulm." Van de Ketterij zit daar voor het motor crossen goed. Duitsland staat bekend om zijn goede banen voor motor- en au tosport. „Ik zit hier vlakbij Warching, waar ik elke woensdag kan trainen. Ik oefen met de oude vice-wereldkampi- oen Alois Wenninger. Samen met hem word ik de nieuwe oude Alco van de Ketterij. Ik was al goed, maar ben nu beter dan ooit. Tussen de oren heeft de verplichte pauze veel goeds gedaan. Zondag reed bijvoorbeeld ik een race en het was 35 graden. Vroeger had ik gedacht dat ik dat nooit zou volhouden en dat ik met een halfuur gezien was. Nu dacht ik: laat maar komen." Atletiek Lausanne. Super Grand Prix. Mannen. 100 m, A-loop: 1. Aliu (Nig) 10,04, 2. Williams (VSt) 10,10, 3. Greene (VSt) 10,11; B-loop: 1. Gardener (GBr) 10,25, 2. Grimes (VSt) 10,32,3. Crawford (VSt) 10,32. 800 m: 1. Bungei (Ken) 1.44,53, 2. Bucher (Zwi) 1.44,86, 3. Wachiia (Ken) 1.45,04, 4. Som (Ned) 1.45,15,5. Sepeng (ZAf) 1.45,29. 1500 m: 1. Cornelius Chirchir (Ken) 3.34,06, 2. Lagat (Ken) 3.34,27, 3. Rotich (Ken) 3.34,35,4. Hesjko (Oek) 3.34,67, 5. Cherono (Ken) 3.35,24; 14. Liefers (Ned) 3.40,57.110 mh: 1Dorival (VSt) 13,53,2. Kronberg (Zwe) 13,62,3. Bownes (ZAf) 13,67. Discus: 1. Faze- kas (Hon) 64,98,2. Riedel (Dui) 64,29,3. Möl- lenbeck (Dui) 63,61,4. Pestano (Spa) 62,69, 6.Tunks(Can)60,78. Vrouwen. 100 m: 1. Sturrup (Bah) 11,12, 2. Arron (Fra) 11,15, 3. Edwards (VSt) 11,20. 400 m: 1. Fenton (Jam) 49,71, 2. Pittman (Aus) 50,98, 3. Pospelova (Rus) 51,12. 3000 m: 1. Zadorozjnaja (Rus) 8.35,50 (bwp), 2. Defar (Eth) 8.43,36, 3. Tomasjova (Rus) 8.46,14. Speer: 1. Nerius (Dui) 63,81, 2. Sji- kolenko (Rus) 63,52,3. Ingberg (Fin) 62,68. Schermen Bourges. EK. Vrouwen, floret, eerste ronde: Nikitsjina (Rus) - Angad-Gaur (Ned) 12-7; halve finales: Vezzali (Ita) - Joetsjeva (Rus) 13-9, Gabriella Varga (Hon) - Bojko (Rus) 15- 10; finale: Varga - Vezzali 15-8. Eindstand: 1. Varga, 2. Vezzali, 3. Bojko en Joetsjeva, 5. Gruchala(Pol),6. Mroczkiewicz(Pol),7. Kna- pek (Hon), 8. Rybicka (Pol); 23. Angad-Gaur (Ned). Mannen, sabel, halve finales: Pozdniakov (Rus) - Sanson (Fra) 15-7, Jakimenko (Rus) - Tarantino (Ita) 15-8; finale: Pozdniakov - Jakimenko 15-6. Eindstand: 1. Pozdniakov, 2. Jakimenko, 3. Sanson en Tarantino, 5. Koniusz (Fra), 6. Ferjancsik (Hon), 7. Loekatsjenko (Oek), 8. Sjtoerbabin (Oek). jarten Scheveningen. Crystal Kelly driebanden- toernooi. Tweede ronde: Burgman (Ned) - Nelin (Den) 50-32 (moyennes 1,666-1,066), Ceulemans (Bel) - Blomdahl (Zwe) 50-44 (1,351-1,189), Jaspers (Ned) - Van Kuyk (Ned) 50-36 (2,380-1,714), Caudron (Bel) Sayginer (Tur) 50-38 (2,500-1,900). Stand: 1. Jaspers 2-4, 2. Nelin, Burgman, Ceulemans, Blomdahl, Caudron, Sayginer 2-2,8. Van Kuyk 2-0. Zomercompetitie ZDF. Poule A: DT Les Amies-MidCity 3-10, Nu eve niet-Baboe's 11-2, LB 2003-De Mutsen 11-2, Mzetters- -Biertjuh 0-13, Pindakaas in de koelkast-Dy- nasty 9-4, Darts on fire-What's in a name 2 5-8. Stand aan kop: Pindakaas in de koelkast 44-8, MidCity 42-10, Nu eve niet 40-12. Poule B: Das pech-De darters 9-4, Yip Plaza 0-Nog meer bier 11-2, Effe checken-DC De Belt 5-8, Café Heleen-Bull-shit 8-5, Just 4 fun-Cheeky Girls 4-9. Stand aan kop: Yip Plaza 43-9, DC De Belt 42-10, Das pech 40-12. Rotterdam. World Port Tournament, zesde speeldag: Nederland - Zuid-Afrika 10-1Cu ba - Eastern Connecticut 6-0. Stand: 1. Nederland 4-8 (20-3) 2. Cuba 5-8 (27-9), 3. Taiwan 3-4 (23-24), 4. Eastern Con necticut 5-2 (11-20), 5. Zuid-Afrika 5-2 (16-41 Lucky Day: 13-20-21-24-26-27-34-39-42-47- 50-52-57-58-60-61-62-65-75-78 (ondervoor- behoud) Tennis Londen. Wimbledon, 13,4 miljoen euro. Vrouwen, kwartfinales: Venus Williams (VSt/4) - Davenport (VSt/5) 6-2 2-6 6-1, Clijs- ters (Bel/2) - Farina Elia (lta/27) 5-7 6-0 6-1, Henin-Hardenne (Bel/3) - Koetsnetsova (Rus 6-2 6-2, Serena Williams (VSt/1- Capriati (VSt/8) 2-6 6-2 6-3. Mannen, vierde ronde: Grosjean (Fra/13) - Ferrero (Spa/3) 6-2 4-6 7-6 7-6. Jeugdtoernooi. Meisjes, eerste ronde: Kra- jicek (Ned/3) - Czafikova (Slw) 6-4 3-6 6-1. Jongens, eerste ronde: Huta-Galung (Ned)- Zivkovic (VSt) 6-7 6-4 7-5. Oost-Souburg. Terra Reizen Souburg toer nooi. Kwalificaties. Mannenenkel. Lennart Gouka - Patrick Katsman 6-2 6-3, Paul Honig - Bram de Nijs 4-2 2-4 5-4, Ramsi Gouzzaf- Antoine van Bockel 4-2 4-0, Yoran Hilkhuij- sen - Paul Kok wo, Michiel van Kuijk - Floris Scholten 2-4 4-0 5-4, Stephan Mourits - Orestis Molopodis 5-3 4-2, Dmitri van Hoof- Maarten Gideonse 6-0 6-3, René Linden- bergh - Stanley Bish 5-4 2-4 5-4. Laatste ronde. Winnaars naar hoofdtoer nooi. Gouka - Honig 6-2 6-3, Gouzzaf - Hilk- huijsen 4-0 4-1Van Kuijk - Mourits 5-4 4-55- 4, Van Hoof- Lindenbergh 5-44-0. Vrouwenenkel: Inge Neelen - bye, Stepha nie Pauwels - Eline Meijer 3-5 5-3 5-4, Saskia Oranje - Kim de Klerk 4-0 4-1, Eline Leewes- Audry Atoon 4-2 4-2. Laatste ronde. Win naars naar hoofdtoernooi. Pauwels - Neelen 4-2 3-5 5-4, Leewes - Oranje 4-2 5-3. Stavanger. World Tour beach, Noors Open, kwalificatie. Eerste ronde: Keizer/Mooren (Ned) - Swoboda/Gschweidl (Oos) 2-0 (21- 19 22-20). Tweede ronde: Lessard/Maxwell (Can) - Kei zer/Mooren 2-1 (18-21 21-15 15-7). Schaken Leeuwarden. NK. Mannen, vijfde ronde: Ernst - Stellwagen 1/2 -1/2, Van den Doel - Delemarre 0-1Tiviakov - Van der Wiel 1/2 - 1/2, Janssen - l'Ami 0-1Nijboer - Van Wely 1/2-1/2. Stand: 1. Stellwagen 4,5 punten, 2. Van Wely 3,5, 3. Tiviakov, Delemarre 3, 5.l'Ami 2,5, 6. Van den Doel, Ernst, Van der Wiel 2,9. Nijboer 1,5,10. Janssen 1. Vrouwen, zesde ronde: Hamelink - Schuur man 0-1, Lanchava - Van Weersel 1-0, Bensdorp - Peng 0-1. Stand: 1. Peng 5,5, 2. Lanchava 4,5, 3. Schuurman 3,5, 4. Van Weersel, Hamelink 2,6. Bensdorp 0,5. Wielrennen Ronde van Sint Jansteen. Elite, beloften en amateurs A: 1Wilfried Bastiaanse (Hooger heide), 2. Richard Slabbekoorn (Kapelle), 3. Frangois Franse (Kwadendamme), 4. Martin Totté (Sint Jansteen), 5. Danny Schaut (Sas van Gent), 6. Rico Kruijt Cs-Gravenpolder), 7. Jacques Schuit (Amemuiden), 8. Johnny van der Klooster (Lewedorp), 9. Hans Ardeel (Waterland-Oudeman), 10. Mare Blok (Heinkenszand), 13. Roelof Tolman (Hein- kenszand), 14. Jacco Ringelberg (Zierikzee), 15. John van de Vreede (Krabbendijke), 16. Jack van de Horst (Oost-Souburg), 17. Mar tin de Jaeger (Westdorpe), 18. Wilbert Kruijt Cs-Gravenpolder). Junioren: 1. Emiel Nijs se (Hoedekenskerke), 2. Evert van Bergen (Zundert), 3. Kenny Oosterhoff (Delft), 4. Ke vin Sluimer (Rotterdam), 5. Matthijs Bunnik (Berkel en Rodenrijs), 6. Niek Rentmeester (Goes), 7. Jammie van Rijswijk (Waalwijk), 8. Sjoerd Commandeur (Raamsdonk), 9- Kay du Prie (Amersfoort), 10. Lauran de Winter (Oud-Vossemeer), 12. Dennis Mar tens (Koewacht), 17. Pieter Israël (Kruinin- gen), 18. Wouter Lugtenburg (Goedereede), 19. Arjen Mosselman (Kruiningen). .woensdag. Atletiek Stratenloop. Eerste wedstrijd voor het PZC-stratenloopcircuit. Aanvang: 19.30 uur voor 5 ronden van 2.7 kilometer. In schrijven: kantine vv De Meeuwen aan de Westkapelseweg te Zoutelande. Driebandentoernooi Baarends, derde ronde. Locatie: café Baarends, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Koppeltoernooi driebanden Kwaden damme, finale. Locatie: 's Lands Welva ren, Kwadendamme. Aanvang: 19.30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 28