Als kleding duur is dan leg ik bij PZC £»Sftk A m1 a Op sterrenkundekamp Megafestatie in Utrecht Zanger Kane heeft zoon 21 cJJ® Syb sinterklaast er op los Gitaargeluid achterstevoren woensdag 2 juli 2003 Ml S Routine Amsterdam D In de huid van Lara 1HL Mr 1. The Underdog Project Vs S - Sum mer Jam 2003 11) 2. Veldhuis Kemper - Ik Wou Dat Ik Jou Was 12) 3. Sean Paul - Get Busy (3) 4. K3 - Oya Lele (6) 5. Sertab - Everyway That I Can (4) 6. Jim - Tell Her (5) 7.Thicke- When I Get You Alone (7) 8. Christina Aguilera - Fighter (TO) 9. Craig David Ft. Sting - Rise Fall (8) 10. Wayne Wonder - No Letting Go 123 1150 Cent - In Da Club 111 12. Busta Rhymes Ft. M. Carey -1 Know What You Want (9) 13.RmxCrewFt. Ebon-E Plus - Turn Me On 117) 14. Metallica - St. Anger (-) 15. Daniel Bedingfield - It You're Not The One 112) 16. Justin Timberlake - Rock Your Body 114) 17. Di-Rect - She 113) 18. M Kids - Indianendans 124) 19. Delta Goodrem - Born To Try 118) 20. Bust - Year 3000115) 21. Linkin Park - Faint 143) 22. Juanes - A Dios Le Pido 131 23. Dare - Chihuahua 126) 24. Gebroeders Ko - TuutTuut, Tuut, We Springen Par 128) 25. Grad Damen - Als Sterren Stralen 120) 26. Scooter - The Night (29) 27. Jennifer Lopez - I'm Glad 121) 28. Ashanti - Rock Wit U145) 29. Jamai - Step Right Up 119) 30. Blof- Omarm 116) 31. Will Young - Light My Fire (21) 32. Girls Aloud - No Good Advice 130) 33. Within Temptation - Running Up That Hill (22) 34. Coldplay - Clocks 132) 35. Evanescence - Bring Me To Life (37) 36. Stereophonies - Maybe Tomorrow 149) 37. Stacie Orrico - Stuck (-) 38. T.A.T.U. - How Soon Is Now?/Ne Ver, Ne Boisi 125) 39. Band Zonder Banaan En Alb - Itsy Bitsy Teenie Weenie 136) 40. Snoop Dogg - Beautiful 133) 41K3 - De 3 Biggetjes 139) 42. Good Charlotte - Girls Boys 141 43. Fabolous Ft. M. Shorry - Can't Let You Go (-> 44. Gotcha Ft. De Moordgasten - Je MoetJe Bek Houwe 135) 45. Summer Love - Remember (Na Na Na Hey Hey)T 2 (-) 46. Jan Van Est - De Zon OpM'n Bol (34) 47. Lisa Maffia - All Over (-) 48. Scooter - Weekend! 142) 49. Simply Red - Sunrise 147) 50. De Kast - Reis Nei De Sinne (-) 1. Blof - Omarm 11) 2. André Hazes - 25 Jaar - Het Al lerbeste Van (-) 3. Metallics - St. Anger 12) 4. Jamai - Jamai (-) 5. 3 Musketiers - De Musical 13) 6. Beyonce- Dangerously In Love 139) 7. Kane - What If (7) 8. Eros Ramazzotti - 9 15) 9. Norah Jones - Come Away With Me 16) 10. Veldhuis Kemper - Half Zo Echt (12) 11. Coldplay - A Rush Of Blood To The Head 110) 12. Live - Birds Of Pray 18) 13. Radiohead - Hail To The Thief 14) 14. Sean Paul - Dutty Rock 115) 15. Ilse Delange - Clean Up 19) 16. Di-Rect - Over The Moon 111 17. Simply Red - Home 113) 18. Blof - Blauwe Ruis 114) 19.50Cent- GetRich OrDie Trying 126) 20. Robbie Williams - Escapology 119) 21. Jan Keizer - Going Back In Time 2116) 22. Eminem - The Eminem Show 128) 23. Ernst Daniel Smid - Gevoel Van Geluk 120) 24. Justin Timberlake - Justified 122) 25. Celine Dion - One Heart 118) 26. Evanescence - Fallen 121) 27. Marco Borsato - Onderweg 123) 28. Christina Aguilera - Stripped 131) 29. Junkie XI - Radio Jxl: A Broad cast From Compu 117) 30. Sarah Brightman - Harem (32) 31. Moby - 18(27) 32. Steely Dan - Everything Must Go 125) 33. Annie Lennox - Bare 124) 34. Simply Red - The Very Best Of 133) 35. Bon Jovi - Bounce 141 36. 8 Mile - Original Soundtrack 149) 37. Aida - De Musical 130) 38. Armin Van Buuren - 76148) 39. Craig David - Slicker Than Your Average (37) 40. Linkin Park - Meteora 140) 41. Stef Bos - Donker En Licht 129) 42. Beef - Beef (38) 43. Kane - So Glad You Made It (-) 44. The Sound Of Music De Musi cal 136) 45. Avril Lavigne - Let Go (-) 46. Type O Negative - Life Is Killing Me(-) 47. Rowwen Hèze - Dageraad 135) 48. Scooter - The Stadium Techno Experience 142) 49. White Stripes - Elephant 143) B0. Stereophonies - You Gotta Go There To Come Back (-) Het Nederlandse topmo del Jill de Jong kruipt deze maand wat vaker in de huid van Lara Croft, omdat het nieuwe Tomb Raider computerspel in Nederland en Vlaanderen uitkomt. Een transformatie die haar wei nig moeite kost. Wereldwijd is Jill Lara. Het is een hectische dag voor Jill de Jong (21) uit het Drentse Ruinen. Het feit dat ze al enkele jaren een internatio naal supermodel is, is deze keer niet de aanleiding voor alle aan dacht van de media. Jill is sinds maart vorig jaar wereldwijd de verpersoonlijking van heldin Lara Croft uit de Tomb Raider computerspellen. Ter gelegen heid van de presentatie van La- ra's nieuwste avontuur Tomb Raider: the Angel of Darkness, dat gespeeld kan worden op de pc en de Playstation 2, moet Jill zichzelf ook vandaag een aantal malen transformeren. Het re sultaat is elke keer weer ver bluffend. „Een castingbureau benaderde vorig jaar modellenbureaus en men vond mij geschikt, mis schien wel omdat ik jongens achtig en ruig kan zijn", zegt de in haar normale vrijetijdskle- ding op en top vrouwelijke Jill. „Ik heb veel fotoshoots gedaan en ben gewend met de pers te praten." Eidos, de uitgever van Tomb Raider, was bovendien op zoek naar een professioneel ge zicht. Er waren volgens Jill meer vrouwen in de race voor deze opdracht. Tijdens een au ditie heeft ze flink geïmprovi seerd, onder meer met pistool tjes, en heeft ze laten zien hoe Lara zich voelt en hoe ze zich beweegt. Dat heeft ze kennelijk met veel overtuigingskracht ge daan. „De video is naar de bazen ge gaan. Ik zat samen met een En gels meisje in de eindselectie. Ik dacht dat ze aan haar de voor keur zouden geven, omdat zij het juiste Engelse accent had, maar ze hebben toch voor mij gekozen. Het computerfiguur was er eerder, dus ik moest op haar lijken en niet andersom. Gezicht en lichaam komen aar dig overeen, ik ben net als zij sportief en atletisch gebouwd. Alleen ben ik in werkelijkheid wat langer dan Lara in het spel is. Ik ben 1,83 meter, zij is vol gens haar biografie 1,75 meter." Sinds maart vorig jaar kruipt Jill in de huid van Lara Croft. „Ik hoef er weinig voor te doen om Lara te worden. Ze heeft een leefstijl die bij me past. Ik sport ook veel, leef gezond en eet goed, want ik heb veel energie nodig. Ik moet goed voor mezelf zorgen, want door de drukte is het heel bijzonder als ik acht uur kan slapen. Als ze weer eens in bijvoorbeeld een winkelcen trum Lara moet zijn, doet ze alle stunts zelf. „Ik wil een goede show geven, voor het publiek ben ik Lara Croft en niet Jill. Volwassenen zijn wat moeilij ker te entertainen, maar ook voor hen wil ik er een gezellige happening van maken. Ik vind de interactie en een goede band met het publiek heel belangrijk. Daarnaast ben ik Lara bij ope ningen en in televisieshows, waarbij ik de ene keer word ge ïnterviewd en de andere keer een optreden moet doen. Eigen lijk is wat ik doe ook een beetje Jill de Jong als Lara Croft. acteren. Ik word wel minder herkend dan Angelina Jolie, die Lara speelt in de Tomb Raider bioscoopfilms. Mensen zullen haar over tien jaar nog als Lara herinneren. Eigenlijk kun je het niet vergelijken. Angelina ver tegenwoordigt de film, ik ben er voor de marketing van het spel. Eigenlijk zou Jill een jaar lang Lara zijn, maar omdat het uit brengen van het nieuwe spel met ruim een half jaar is ver traagd, is het iets langer gewor den. „Na anderhalf jaar vind ik het eigenlijk wel mooi. Nu is het nog leuk, maar het wordt toch routine en dan moet je het niet nog een jaar doen. Ik wil op het hoogtepunt stoppen, dat geeft een lekker gevoel. Er komt dus een nieuwe Lara, die op de En gelse televisie wordt gezocht in een Idols-achtig programma. Jill combineert Lara met haar modellenwerk. „Deze maand staat door het nieuwe spel in het teken van Lara, volgende maand is er meer modellen werk. Ik probeer dat zo in een schema te zetten dat ik niets hoef af te zeggen, maar soms moet je kiezen." In het najaar, wanneer er mogelijk een andere Lara is, wil ze internationaal management gaan studeren aan de Hogeschool voor Economi sche Studies (HES) in Amster dam. „Maar ik ga niet elke dag naar school hoor, dat zou ik niet meer kunnen. Ik heb te veel van de vrijheid geproefd." Ze is op haar vijftiende als mo del 'gescout' en won een uitstap je naar een modellenbureau in Milaan. Ze heeft vervolgens eerst haar school afgemaakt en is toen naar Milaan verhuisd. „In het begin stond ik als baby face en klassiek model in allerlei bladen. Nu ben ik meer punky. Ik doe minder magazines en ca talogi, maar combineer mijn werk voor magazines met de catwalk. Ik heb onlangs een campagne gedaan voor L'Oréal. Ik heb van nature donkerblond haar, maar voor die campagne moest ikpapierwit haar hebben. Ik heb vijf uur in een salon geze ten, waar mijn haar van blauw naar wit gekleurd werd. En dat voor een weekeinde. Voordat mijn haar zij n eigen kleur terug had was het eerst geel en groen „Na vier jaar buitenland heb ik nu een appartement in Amster dam. Dat is echt een luxe. Ko- foto GPD ken, gewone dingen doen, vrienden, dat heb ik allemaal gemist", zegt Jill blij. „Vandaag was de eerste keer dat ik op stond en vanuit mijn eigen huis kon gaan werken. Normaal was dat vanuit een hotel. Dat geeft zo'n lekker gevoel. Ook in het fictieve leven van Lara Croft hebben zich veranderingen voorgedaan. In haar nieuwe avontuur verlaat ze de catacom ben wat vaker, waardoor ze haar talenten in nieuwe, soms wat lichtere decors kan tonen. De veranderingen zijn volgens Eidos nodig om de aandacht van de spelers blijvend vast te hou den. Lara wordt gepresenteerd als ware zij een levend persoon, compleet met levensbeschrij ving en persoonlijke gegevens. Zo is ze geboren in 19 6 8 in Wim- bleton, Surrey, heeft ze de maten 85D-61-89, is ze een bru nette, heeft ze bloedgroep AB negatief en is ze vrijgezel. Dat juist in Nederland haar even beeld is gevonden, is toch wel apart. Jacques Geluk Tomb Raider: Angel of Dark ness: Uitgever Eidos. Het spel voor pc en Playstation 2 komt vrijdag uit. Studiefinanciering, zakgeld en bijbaantjes, maar ook uitgaan, dure kleding en mobieltjes. Pe tra de Bil praat in Jong Geld met jongeren over hun inkomsten en uitgaven. Deze week: Miriam du Bois (15) uit Terneuzen. Inkomsten per maand: kleedgeld 40,- zakgeld moeder 40,- zakgeld vader 30,- bijbaantje€ 40,- totaal€ 150,- Uitgaven per maand: kleding 40,- soms een cd 5,- soms sieraden,make-up 5,- uitgaan€ 15,- terrasje, iets lekkers, ijs €15,- cadeautjes€ 10,- bioscoop 15,- video huren 5,- totaal€ 110,- sparen€ 40,- Pr; -IVlS HH| w$m ■-1 Even aan m'n moeder vra gen..., Miriam zegt het wel veertien keer tijdens het inter view. Want hoeveel besteedjenu per maand aan cd's als je eigen lijk maar zelden zo'n ding koopt? Wat kost een cocktailtje eigenlij k en hoe vaak huur j e een video? Het is al snel duidelijk; Miriam vindt geld niet zo be langrijk. „Ik heb niet zo'n gat in m'n hand. Thuis zijn we niet zui nig, maar we smijten ook niet met geld." Miriam gaat eens per maand uit, naar discotheek Joy in Cad- zand. Wat het drinken kost, weet ze niet. „Ik krijg ook wel vaak iets van vrienden"geeft ze toe. Wat ze ook krijgt, is kleding. „Die wordt nog steeds door m'n moeder betaald, alleen als het wat duurder is dan leg ik wat bij Ik heb bijvoorbeeld een jeans- rok gekocht van Mexx, die kost te 70 euro dus ik betaalde mee. Ik koop wel eens kleding van Es prit of Mexx, maar ook gewoon zonder merk." Een paar keer per maand werkt ze mee in de zaak van haar va der, die heeft namelijk een vis handel in Zeebrugge. Een vis handel Dat ruikt toch wel heel erg naar... vis? Miriam heeft daar geen problemen mee, die fileert en sorteert of het niks is, „Ik vind het niet zo vies meer, daar ben ik al aan gewend. Het is wel zwaar werk, en altijd in de kou." Voor de vakantie zoekt ze nog een baantje, al wil ze ook ge woon vaak op het strand liggen. Niet dat je daar nou zoveel eu ro's kwijt kunt, ze koopt er hooguit een ijsje of wat te drin ken. Aan beltegoed raakt haar geld ook niet op. „Ik heb wel een gsm, maar ik ben er niet zo aan gehecht. Ik koop maar twee keer per jaar beltegoed." Zuinige meid, die Miriam. Wat doet ze dan met al dat geld dat steeds overblijft en op de spaarrekening komt? „Even aan m'n moeder vragen..." Petra de Bil Volgens de fansite van Span ner heeft de groep tot en met oktober welgeteld zes optredens in de agenda staan, afgezien van de cd-presentatie afgelopen vrijdag in Leeuwarden. De nieuwe band van voormalig De Kast-zanger Syb van der Ploeg lijkt dus een moeizame start te beleven. De twaalf liedjes op de debuut- cd Wonderful World doen in niets maar dan ook werkelij k in niets, aan het vroegere werk van Van der Ploeg denken. De in vloeden komen eerder van groe pen als Soundgarden en - geloof het of niet - de Red Hot Chili Peppers. De twee gitaristen, on der wie Sander Rozeboom van IsOokSchitterend, bouwen re gelmatig een indrukwekkende (grunge-)muurvan geluid. Toch is Wonderful World bovenal een melodieuze plaat geworden, die mede door de moddervette pro ductie van Nando Eweg eigen tijds en 'on-Nederlands' klinkt. Met de teksten is dat helaas niet altijd het geval. 'You are the sun/ You are the rain 1 don't know how to explain And when I'm lost I feel the pain' sin terklaast Syb voort in 'Stay'. Martin Groenewold Spanner: Wonderful World (Sy- Co), speelduur: 48.36 min. Voor zijn tweede solo-cd Ter- roir Blues hanteerde Jay Farrar twee platen als ijkpun- ten: 'Revolver' van The Beatles en 'Tonight's The Night' van Neil Young. De experimentele psychedelica komt vooral tot uitdrukking in een aantal korte instrumentale sfeerschetsen - Space Junk I - VI - waarin onder meer gitaargeluiden achterste voren klinken. Verder krijgen vier nummers een alternatieve uitvoering. De man die wordt gezien als een van de grondleg gers van de 'alt.country' bor duurt hoofdzakelijk akoestisch voort op het werk waaraan hij begin jaren negentig met Uncle Tupelo en later Son Volt begon. Waar genregenoten nog wel eens willen verzanden in geneu zel, weet de vanuit St. Louis opererende Farrar de valkuilen te vermijden. Songmateriaal, sobere maar gloedvolle arran gementen en muzikanten zijn uitstekend en dat laat Terroir Blues ver boven de middelmaat uitstijgen. Peter van der Heiden Jay Farrar: Terroir Blues (Act/- Resist/Sonic Rendezvous), speelduur: 59.14 min. Wie eens wat anders wil in de zomervakantie kan op een 'sterrenkundekamp' gaan. De Jongerenwerkgroep voor Ster renkunde (JWG) organiseert de ze zomer twee kampen van elk een week voor kinderen van 8 tot 13 jaar en één kamp van twee weken voor jongeren van 14 tot 18 jaar. Tijdens de kampen staat sterrenkunde voorop (verhalen, cursussen en met telescopen naar sterren en planeten kij ken), maar er is ook volop ruirh- te voor andere activiteiten zoalp sport en een speurtocht. De kampen voor de jongste groepen worden gehouden bij Ootmarsum in Overijssel in de weken 19 t/m 25 juli en 26 juli t/m 1 augustus. Kosten €110,- per week. Meer informatie en aanmelden: Joyce Schut, 023-5633367, jwg-joka@sterrenkunde.nl. Het sterrenkundekamp voor jongeren van 14 tot 18 jaar wordt gehouden bij Asten in Noord-Brabant, van 10 t/m 22 augustus. Kosten zijn €190,- voor twee weken. Meer infor matie en aanmelden: Yvo Bo- gers, 076-5297186. Voor informatie over de kampen kun j e ook terecht opwww. ster renkunde.nl/jwg/kampen. BS» De Megafestatie vorig jaar. foto Marco Hofste/GPD In de Jaarbeurs in Utrecht be gint komende zaterdag (5 juli) weer de jaarlijkse Megafestatie, het grootste jongerenspektakel in Nederland. Vorig jaar waren er meer dan 100.000 bezoekers. De Megafestatie duurt tot en met zondag 13 juli. Het evenement biedt veel mu ziek, sport, games en mode. Toe gang tot de Megafestatie kost €15,-. Voor€ 10,-extra kun je vanaf elk station in Nederland naar de Jaarbeurs en terug. Meer informatie op www.mega- festatie.nl. Zanger Dinand Woesthoff van de Haagse band Kane en actrice Guusje Nederhorst hebben een zoon gekregen. Het kind werd afgelopen zondag om 14.40 uur geboren en luistert naar de naam Dean Maddy Woesthoff. De tweede naam van het kind is een verwijzing naar een begin dit jaar overleden vriendin (Maddy van Dijck) van de rockmuzikant met wie hij en kele jaren een strandtent runde in Scheveningen. Miriam du Bois: „Ik koop maar twee keer per jaar beltegoed." foto Péter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21