Zweten hoort bij de vakantie Elke illusion moet blindelings gaan Jongen doodt ouders door The Matrix woensdag 2 juli 2003 illustratie Ingrid Godon illustratie Sylvia Weve De 19-jarige Joshua Cooke uit Fairfax in de Ameri kaanse staat Virginia heeft zijn ouders doodgeschoten terwijl hij zich in de virtuele werkelijk heid van de film The Matrix dacht te bevinden. De tiener heeft bekend schuldig te zijn aan de dubbele moord en ille gaal wapenbezit. Joshua schoot zijn ouders thuis neer. Zijn vader zat net aan de telefoon met de 19-jarige zus van de jongen. Zij hoorde de schoten. Nadat hij de moorden had gepleegd, belde de jongen de politie. De advocaten van Joshua ver dedigen hem met het argument dat hij goed en kwaad had ver wisseld omdat hij dacht in een film te leven. De jongen kan in het uiterste geval veroordeeld worden tot twintig jaar gevan genisstraf. Triple 8 staat op doorbreken gen om dat podium wéér op te klimmen Sparx: „Nope. Ik ben namelijk erg toegewijd als het aankomt op dingen die ik wil bereiken." Wat is het meest bizarre datje tot nu toe met een fan hebt mee gemaakt? Sparx: „Gevraagd worden om de borsten van een vrouwelijke fan te signeren!" Denk je dat je ooit nog zonder 'roem' zou kunnen leven Sparx:,Dat weet ik nog zo net niet. Het heeft natuurlijk z'n leuke kanten, maar ik zou bij voorbeeld nooit zo beroemd willen zijn dat ik niet meer over straat kan lopen." Stel dat er zeven jaar geleden ook al programma's d la Idols waren geweest, had je dan audi tie gedaan? Sparx: „Dat lijkt me sterk. Ik doe het liever op de ouderwetse manier." Wat vind je van andere boy bands van vandaag, zoals Blue en O-Town? Sparx: „Iedereen doet z'n eigen ding. Sommigen zijn alleen be ter dan anderen..." Als je de kans zou krijgen om lid te worden van een andere boy band, zou je daar dan voor gaan? Sparx: „Hellno! 888rock!" Als je eenmalig de zanger van een rockband zou mogen ver vangen, wie zou dat dan zijn? Sparx: „De zanger van Linkin Park." Wat wil je nog graag een keer doen in je leven? Sparx: „Naast succesvol zijn? Ik wil heel graag een keer para chutespringen! Boysbands komen en gaan. Waarom is Triple 8 volgens jou een blijvertje? Sparx: „Betrokkenheiden steeds met nieuwe en betere ideeën blijven komen." Kyra Goede De single 'Knockout' van Triple 8 ligt sinds kort in de winkel. Het eerste album '888' volgt binnenkort. Meer weten over de boys? www.triple8world.com. Triple 8, Triple Eight of gewoon simpel 888. Hoe ze zichzelf ook noemen, deze nieuwe boyband uit Groot- Brittannië is hot. Denk je bij 'boyband' al snel aan gladde koppies en een paar dans pasjes, de videoclip van hun eerste single 'Knockout' laat wel iets anders zien. Rondom de vijf jongens van Triple 8: Sparx (23), Josh (20), Jus tin (21), Jamie (18) en David (21), hangt een stoere, bijna duistere sfeer. Als eerste kennismaking vuurden we per fax een paar vragen af op Ian 'Sparx' Farquharson. In 1997 wilden jullie al van start gaan met Triple 8, maar door de populariteit van de Spi ce Girls besloten jullie de door braak nog even uit te stellen. Waarom was dat eigenlijk een probleem? Sparx: „Het was gewoon niet het juiste moment voor ons. Maar kij k maar uit, nu gaat het gebeuren." Jullie zijn al een aantal jaren bij elkaar. Op welke manier voelen jullie je broers van elkaar, op welke manier vrienden en op welke manier puur collega's? Sparx: „We maken ruzie alsof we broers zijn, we lachen en hebben lol als vrienden en we werken heel hard als collega's." Welk nummer op het album 888 past het beste bij jou en de ande re vier jongens? Sparx: „Voor mij is dat 'It only De nieuwe Britse boysband Triple 8. happens with you'. Dit is een ballad en dat is echt iets voor mijDavid heeft waarschijnlijk dezelfde favoriet, Justin kiest voor 'Can't forget you', Josh voor 'All you need tonight' en Jamie voor 'No way back'." Welke acht kenmerken beschrij ven Triple 8 het beste? Sparx: „1. Ondeugend. 2. Pas sievol. 3. Hardwerkend. 4. Bij dehand. 5. Toegewijd. 6. Op 't randje. 7. Grappig. 8. Se xy!" Wat is het grootste misverstand dat men van je kan hebben? Sparx: „Dat ik iemand probeer te zijn die ik niet ben. Is er wel eens een dag datje het gewoon niet meer kunt opbren- De baton zit in de tas en het broekpak is na twee weken zwoegen eindelijk klaar. „M'n moeder heeft de blaren op de vingers van het borduren"lacht Angelique van de Ven (12). „Een monnikenwerk, maar het pak met de honderden lovertjes is een plaatje om te zien. Echt waar. Het publiek zal zaterdag in Dublin z'n ogen uitkijken, dat beloof ik je." Morgen vertrekt de Vlissingse met haar ouders en trainster Marion Bos naar Ierland om daar deel te nemen aan het Eu ropees kampioenschap twir ling. „Beetje zenuwachtig hoor. Ik heb nog nooit gevlogen. Wed strijdzenuwen? Nee, niet echt. Ik heb me vreselijk goed voorbe reid. Tijdens het Nederlands kampioenschap werd ik zesde. Nooit verwacht joh, maar goed, ik mag dankzij die zesde plek mooi meedoen aan het E.K." De afgelopen weken heeft An gelique samen met trainster Marion de uitvoering bijge schaafd: elke beweging, elke gooi, elke 'illusion' moet blinde lings gaan. De videoband laat zien, dat er wel eens een misser tussen zit. „Ja, je gooit de baton omhoog, maakt een 'tweespin illusion' en je grijpt mis. Niet zo fraai, zo'n 'drop', kostje gewoon punten." Volgens Marion is haar pupil een natuurtalent. „Bij de Showgirls uit 's-Heerenhoek traint ze mee bij de senioren. Bij die groep gaat alles net iets snel ler en ingewikkelder. Eigenlijk heeft Angelique maar één pro bleem. Ze is een beetje 'lui', iet wat te gemakkelijk. Als ze zich zelf eens flink de les zou lezen presteerde ze nog meer.Angeli que lacht bevestigend. „Tja, ik doe alles eigenlijk voor de fun. Twirling is hartstikke toppie, maar beter dan je best, kun je niet doen, toch?" In totaal komen in Dublin acht tien deelnemers in actie. De uit voering duurt in totaal twee mi nuten. Lijkt niet lang, maar 'je bent hartstikke bekaf,' aldus Angelique. Techniek, de tricks en de rolls, netheid en uitstraling. Alles telt mee bij de jurering. Misschien scoort ook haar slotjesbeugel extra punten. „Doe ik speciaal oranje elastiekjes in. Haha, wie weet, levert dat ook nog punten op. Nee hoor, da's maar gek heid." röa aankomst in Dublin gaat ze eerst de hal verkennen. „Oefe ning nog eens helemaal doorne men, muziek uittesten en kijken of de kleding in orde is." Lekker buiten oefenen op het grasveld bij het hotel is er niet bij. „Joh, ik heb van die witte melkfles sen, da's geen gezicht. Nee hoor, zaterdag in de hal, dan moet het gebeuren. Voorlopig is het voor mij één groot sprookje. En maandag gaat het sprookje ge woon verder. Dan ga ik met m'n klas naar de Efteling. Ook hart stikke fun!" Hans Segboer Angelique van de Ven doet mee aan het Europees kampioenschap twirling. foto Ruben Oreel Om je meteen maar gerust te stellen: in dit stukje zul je dat ene woord van zes letters niet lezen. Nog even en dan hoef je er zelfs zes weken lang niet aan te denken. Maar als je je zorgen maakt over hoe je in die heerlijke periode de verveling buiten de deur houdt, lees dan verder. men zijn voldoende om te weten wat je verwachten mag van dit lekker dikke vakantieboek: Im- me Dros, Peter van Gestel, Mar tha Heesen, Wim Hofman, Guus Kuijer, Bart Moeyaert, Annie M.G. Schmidt, Toon Tellegen. En dan zijn er nog de tekeningen van onder anderen Kristien Aertssen, Carll Cneut, Gerda Dendooven, Ingrid Godon, Sieb Posthuma, Thé Tjong Khing. Jammer is dat nogal wat teke ningen slordig zijn afgedrukt. Je hebt vakantiegangers en va kantiegangers. Of zoals Rik Zaal het in Alles over Spanje zegt: domme vakantiegangers en slimme. De eersten gaan naar Zonvakantieland (wat Spanje kan zijn maar net zo goed Grie kenland, Turkije of Weetikveel- land), de laatsten hebben in ie der geval een atlas en 'willen weten waar het land ligt waar ze op vakantie zijn. Die ook iets van dat land willen weten. Of nog lie ver alles. Nou ja, veel dan.' Na twee hoofd stukken met in vo gelvlucht iets over Spanje (het leukste vakantieland van Europa) en de Spanjaarden (veertig miljoen herriemakers) lees je in tien hoofdstukken onder meer over het dagelijkse doen en laten van Spaanse kinderen (altijd druk met hun studie voor gezellig heidsmens), over de roemruchte geschiedenis van het land (Co lumbus), over stierengevechten (het moeilijkst te begrijpen van alles wat er in Spanje anders is), over feestvieren (met hart en ziel) en natuurlijk over die ené wereldberoemde Spanjaard die een Nederlander is. Jaloers makend is wat Rik Zaal je vertelt over kinderen in Span je. Ze mogen naar bed als ze werkelijk geen minuut langer wakker kunnen blijven, krijgen vanaf hun geboorte op het ver wennen af de liefdevolle aan dacht van iedereen en hebben 's zomers drie maanden va kantie. Half juni al gaan de deu ren van het 'colegio' en het 'in- stituto' dicht om pas half sep tember weer open te gaan. Hoe ze die tijd zoekbrengen? Onder schaduwrijke bomen op een van de duizenden picknickplekken overal in het land, aan het strand of - als het zelfs aan zee veel te heet is - in de bergen waar het altijd wat koeler is. Jan Smeekens Zomer in je kop. Diverse au teurs; Querido; 252 pag.; 12,50. Rik Zaal: Alles over Spanje. Querido's iQ-reeks; 119 pag.; 12,95. 'We gingen naar de bergen. Met de auto.' Zo begint het verma kelijke verslag van een kam- peervakantie, dat Joke van Leeuwen schreef voor Zomer in je kop. Een meisje is met haar ouders en haar jongere broertje naar een plek met 'uitzicht' ge weest en zoals alle vakantiegan gers namen ze van huis veel te veel mee: 'kleren voor als de zon scheen, kleren voor als het re gende, een grote tent en een klei ne tent, pannetjes, vorken en le pels, boeken en spelletjes.' Zo machtig veel dat de grote tent voorin naast haar vader zat en zij bij haar moeder op schoot: 'Mijn be nen gingen steeds meer plakken aan de benen van mijn moeder, er kwam zweet tussen, zweet van mijn moeder en mij door elkaar.Niet dat ze dat erg vond, want 'Zwe ten hoort bij vakantie,* Jemoet zweten in de vakantie, anders is het niet warm genoeg. De mees te mensen willen liever zweten dan bibberen in de vakantie. Mensen uit ongelooflijk warme landen, die willen misschien wel een keertje bibberen. Die weten niet eens wat dat is, bibberen. Die gaan naar een koud land om het te weten te komen en staan daar meteen te bibberen, want ze hebben geen dikke kleren. O, zeggen ze dan, is dat bibberen, fijn dat we het weten, maar nu hebben we wel weer genoeg ge bibberd.' Het geestige verhaal van krap acht pagina's lang zou je in deze twee kolommen met een beetje handig knippen makkelijk woord voor woord na kunnen vertellen. En omdat er zoveel subtiel grappigs in te genieten valt, is het heel verleidelijk dat ook te doen. Maar zoiets mag niet. Lees in het boek hoe erg het is om aan je moeder te kleven, waarom je je op een kampeer terrein niet hoeft te schamen met een rol wc-papier in je hand op weg naar de wc, en hoe leuk het is om iets leuks te doen. Joke van Leeuwen is een van de 27 auteurs met ieder een verhaal in Zomer in je kop. Een paar na-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 20