ii Tien locaties voor studentenhuisvesting Straatfestival opent met dubbelslag C - Edah Concurrent in miniatuur <3? SGP wil debat over normen en waarden Middelburg wil verhuur vierde kantoortoren niet opgeven ^Totale - Uitverkoop Sieraden gestolen uit fietstas in Vlissingen Zuinig m Delscher zeeuwse almanak WALCHEREN woensdag 2 juli 2003 (i.v.m. verbouwing) Grote kortingen Op bezoek Fietsster overleden r 1 T 4 1j| m Varkenssaté l of -shaslick I kilo nm Dat is gewoon t IfJ LUKASSE DAKBEDEKKING Diverse soorten, fles 1500 mi Duyvis notenmix schaal 300 gram Speel mee met de PZC-lezerstour en maak kans op mooie prijzen. PZC Volgens de SGP wordt de Ne derlandse en dus ook de Middel burgse samenleving steeds har der. Een stedelijke normen- en waardendebat met de kerken en maatschappelijke groeperingen zou een aanzet kunnen zijn voor het opstellen van fatsoens- en gedragsregels. In andere steden zijn ook regels opgesteld, waar aan inwoners zich zouden moe ten houden. Zo zijn in Gouda tien zogeheten 'Gouden Regels' van kracht. In Rotterdam is een groetzone ingericht, waar men sen elkaar vriendelijk groeten. Loco-burgemeester H. Kool- Blokland vond de problemen in Gouda en Rotterdam niet verge lijkbaar met de Middelburgse problematiek die veel klein schaliger is. „Ik heb het idee dat men elkaar hier in Middelburg nog wel groet. Wat het college voorstelt is om het debat deel te laten uitmaken van het Middel burgse veiligheidsbeleid. J. van Dijk-Sturm (WD) noem de het initiatief van de SGP prij - zenswaardig. „Maar wat de ene groepering onder normen ver staat, dat hoeven niet de nor- Nieuw stadskantoor al te krap door Ab van derSluis MIDDELBURG - De SGP- fractie in de Middelburgse raad wil een stedelijk debat over nor men en waarden. Volgens de christelijke partij ontkomt ook de Zeeuwse hoofdstad niet aan zinloos geweld, drankmisbruik, seksueel geweld, agressie in het verkeer en vandalisme. doorAbvanderSluis MIDDELBURG - Het nieuw te bouwen stadskantoor van Mid delburg is aan de krappe kant om alle ambtenaren een ruime werkplek te geven. Een moge lijkheid is om de vierde kan toortoren in gebruik te nemen, maar dan loopt de gemeente op jaarbasis 165.000 euro aan huurpenningen mis. Wethouder L. Luit wieier deelde dat gisteravond mee aan de commissie Algemeen Bestuur. Hij zal in september in een uit gebreide notitie ingaan op mogelijke oplossingen. Eén woon- en slaapadvies Haringvlietplein 4 - Zierikzee Advertentie Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Telefoon: 0113 227607 daarvan is dat deeltijdwerkers bureaus gaan delen of dat amb tenaren genoegen nemen met minder ruime werkkamers. Bij het raadsbesluit om een nieuw stadskantoor te bouwen in het stationsgebied is destijds de afspraak gemaakt dat één van de vier kantoortorens mini maal vijf jaar verhuurd zou worden. In de exploitatie van het pand is daarmee rekening gehouden. Naar gisteravond bleek is het aantal ambtenaren sinds twee a drie jaar met tien mensen ge groeid. Voor hen zijn dertien werkplekken nodig. Volgens Luitwieler is dat een gevolg van het feit dat de Rijksoverheid steeds meer taken afstoot naar lagere overheden. Ook doet de gemeente meer in eigen huis. Dat is weliswaar goedkoper, maar voor dat werk moeten wel ambtenaren worden aangeno men. „Iedereen heeft een eigen bureau", aldus de wethouder. „We kunnen ook afspreken dat mensen - de zogeheten flexwer- kers - een bureau gaan delen. Op iedere verdieping is nog wel een kamertje over, maar als deze groei zich doorzet, zitten we strakjes vol." Luitwieler erkende volmondig dat de ambtenaren met 'een schoenlepel' het nieuwe stads- door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Dertig jaar stond aan het Groenewoud in Vlissingen het bruine café De Concurrent. Vorig jaar verhuis de de kroeg naar het Bellamy- park omdat de gemeente het ou de pand nodig heeft voor de opknapbeurt van de Walstraat- zuid. Zo'n veertig stamgasten wilden het oude café niet verlo ren laten gaan en lieten een re plica bouwen, die sinds deze week in Miniatuur Walcheren in Middelburg staat. Het is het eer ste café in het park. „Vorig jaar mei gingen we op zoek naar een cadeau voor Frans en Josien Meijer, de eige naren van De Concurrent", zegt Martin Terwiel, een van de initi atiefnemers van de 'kleine Conc.' „Het oude café zou slui ten en dat wilden we niet zo maar laten gebeuren. Na een paar borreltjes dook ineens het idee op om een miniatuur van het oude pand te laten maken." Terwiel belde met Sven van Rijswijk van Miniatuur Wal cheren en vroeg waar een minia tuur in het park aan moest vol doen. „Het moest een bestaand pand zijn en het moest waarde hebben", vertelt Terwiel. „Nou, het pand staat vooralsnog aan kantoor in moeten. „Het puilt niet uit, maar het is wel krap. Het is altijd de bedoeling ge weest om bij krapte de vierde kantoortoren in gebruik te ne men. Het college worstelt nu met die vraag." Het college heeft een aantal op lossingen. Eén daarvan is de pendances te openen, maar dat is in strij d met het beleid om alle ambtenaren op één centrale plek te huisvesten. Een andere optie is om de norm van negen vierkante meter per werkplek los te laten en terug te gaan naar acht vierkante meter. Ook is het mogelijk om voor flexwerkers roosters in te voeren, zodat meer het Groenewoud en voor de mensen die er door de jaren heen kwamen, heeft het zeker waar de. We hebben vervolgens me dewerkers van het park ge vraagd of ze de kleine Conc voor mensen gebruik kunnen maken van één werkplek. Een laatste mogelijkheid is om toch meteen de vierde kantoortoren in ge bruik te nemen. Met uitzondering van zijn eigen partij, de ChristenUnie, viel el ke fractie Luitwieler aan. J. van Dijk-Sturm (WD) zag wel iets in de suggestie om meer mensen aan één bureau te laten werken. Zij had uitgerekend dat elke werkplek gemiddeld dertien duizend euro kost. „Dan is het wel erg luxe om een aantal van die bureaus een deel van de tijd leeg te laten staan." Volgens H. Akdag ligt de schuld van de te krappe huisvesting volledig ons wilden nabouwen." Afgelo pen december, met de laatste openingsdag van het oude café, werd het cadeau aan de uitba ters overhandigd. Voor Frans en Josien kwam het als een totale men van de ander te zijn." Het PvdA-raadslid S. Szarafinski wees erop dat de Middelburgse basisscholen behoefte hebben aan de lesmethode 'Leefstijl' waarin kinderen het verschil tussen goed en fout wordt ge leerd. Zij vond het vreemd dat andere basisscholen de methode wel hebben. „Terwijl je toch bij de kinderen moet beginnen." bij het college. Dat heeft naar zijn idee een slechte berekening gemaakt. „Dit is een slechte uit voering van het beleid." E. Heringa (ChristenUnie) nam zijn wethouder in bescherming. „Het is ook nooit goed of het deugt niet. Nu komt de wethou der actief naar buiten met infor matie en dan krijgt hij weer kri tiek. We moeten daar een beetje normaal mee omgaan." Luitwieler beloofde de commis sie dat de vierde toren gewoon verhuurd wordt. Daar valt vol gens hem niet aan te tornen. In september komt hij met een op lossing voor de gerezen proble men. verrassing. „En dat is heel bij zonder", benadrukt Frans. „Probeer in een café maar eens iets geheim te houden. Dat lukt bijna nooit. Maar hier wisten we echt niks van. Ik moest echt slik ken toen ik het cadeau zag. Zo'n supercadeau had ik nog nooit gehad." Meteen werd erbij verteld dat het schaalmodel naar Minia tuur Walcheren zou gaan. „Dat was natuurlijk helemaal fantas tisch", zegt Josien. „Wij hebben jaren in De Concurrent gewerkt, maar een café maak je toch sa men met de gasten. Het is niet alleen leuk voor ons dat we het oude pand hier kunnen blijven bezoeken, maar ook oud-stu denten die ergens anders in Ne derland of in het buitenland te recht zijn gekomen, kunnen het nog bezoeken. En dat gebeurt ook. Regelmatig zien we oud studenten die een dagje naar Vlissingen komen en die dan even langs De Concurrent gaan." De replica is pas deze week in Miniatuur Walcheren geplaatst omdat Terwiel nog niet van al zijn vrienden geld had gekre gen. „Ik heb uiteindelijk de boel maar voorgeschoten. De rest komt vast nog een keer goed." door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft tien locaties op het oog om studenten van de Roosevelt Academy te huisves ten. B en W hebben het oog laten vallen op de gemeentelijke kan toren aan de Vlissingsestraat, de school voor jonge asielzoekers aan het Molenwater, verzor gingshuis Sint Willibrord en het Roggeveenhuis en Bagijnhof. De vijf andere plekken wil de gemeente nog niet bekendma ken, omdat nog geen contact is gezocht met de eigenaren. Om de eerste studenten onder dak te brengen overweegt het college om zestig tij deli j ke huis vestingsunits te plaatsen op het terrein bij het Roggeveenhuis. Dat staat in de nota Jongeren- en studentenhuisvesting. Middelburg ziet de komst van de Roosevelt Academy als een aanwinst. De universiteit heeft plaats voor zeshonderd studen ten. Volgend jaar september is al huisvesting nodig voor twee honderd mensen. In de twee daarop volgende jaren moet een vergelijkbaar aantal kamers worden opgeleverd. In het Bagijnhof kunnen na re novatie in september volgend jaar ongeveer 140 studenten worden ondergebracht. Daarbij is rekening gehouden met de te rugkeer van een aantal huidige bewoners. Het Roggeveenhuis is pas medio 2004 beschikbaar. Ook daarin kunnen rond de 140 studenten een plekje vinden. Om op tijd de eerste tweehon derd kamers klaar te hebben, is het wellicht nodig om zestig tij delijke kamers te plaatsen bij het verzorgingshuis. Voor de overige 320 kamers, waarvan er zestig in september 2005 beschikbaar moeten zijn en tweehonderd in september 2006, zijn tien zogeheten priori teitslocaties gevonden. Zodra contacten zijn gelegd met de ei genaren van de panden, worden deze openbaar gemaakt. De gemeente Middelburg wil samen met Woongoed tussen nu en 2007 ook meer doen aan huis vesting voor jongeren tot 23 VLISSINGEN - Een 58-jari- ge vrouw uit Vlissingen is gistermiddag tussen vijf en zes uur bestolen van haar kleding en enkele waarde volle sieraden. De vrouw had haar snorfiets op de glooiing van de boule vard gezet, ter hoogte van Het Wooldhuis, en was gaan zwemmen. Toen ze terug kwam, bemerkte ze dat al haar spullen uit de fietstas waren gestolen. Behalve haar kleding (jas, broek, vest en ondergoed) en sleutels, jaar Doordat koopwoningen steeds duurder worden, vallen veel jongeren tussen wal en schip. Zij blijven huren, waar door goedkope huurwoningen steeds minder vrij komen. On geveer honderd bestaande seni orenwoningen kunnen in de toe komst toegewezen worden aan jongeren. De termijn daarvan is afhankelijk van de oplevering van nieuwe levensloopbesten- dige woningen. In ieder geval gaat het tot 2007 om vijftig wo ningen. Met Woongoed wordt ook de afspraak gemaakt dat in principe alle woningen met een huurprijs tot 317 euro worden toegekend aan jongeren. De afgelopen zijn in Middelburg slechts enkele goedkopere (tot maximaal 157.000 euro) nieuw bouwwoningen gebouwd. Tot 2007 wil de gemeente dat er 115 goedkope woningen bij komen. Daarover worden afspraken ge maakt met Woongoed en projectontwikkelaars. Een an dere mogelijkheid is om huur woningen te verkopen. Woon goed heeft laten weten door te gaan met de verkoop van huizen aan de Statenlaan, via het Woongoed Garant-plan. Wonen boven winkels in de binnenstad is vrijwel onmogelijk. Het kost veel geld om aparte toegangen voor de bovenwoningen te ma ken. Dat neemt niet weg dat de gemeente en Woongoed probe ren woningen voor jongeren te realiseren in de binnenstad. ELLEMEET - De 66-jarige fietsster die zaterdag bij Elle- meet werd aangereden, is nog diezelfde avond in een Rotter dams ziekenhuis aan haar ver wondingen overleden. De politie maakte dat gisteren bekend. De Brabantse vrouw liep ernstig schedel- en hersen letsel op. Haar 64-jarige echtge noot is met botbreuken en ademhalingsproblemen opge nomen in het Oosterscheldezie- kenhuis. Hij verkeert buiten le vensgevaar. zijn enkele waardevolle sie raden verdwenen. De vrouw mist twee gouden ringen: haar trouwring, bestaande uit drie smallere ringen met vijf diamanten en inscriptie met een waarde van ruim duizend euro, en een gladde ring in wit en geel goud. Ook deze ring heeft vijf diamant jes en is enkele honderden euro's waard. Verder is een gouden armband gestolen, met wit en geel gouden schubben, met een waarde van enkele honderden euro's. De politie zoekt getuigen. Gitarist Paco Diatta in het Bellamypark. foto Lex de Meester door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN Het Straatfestival Vlis singen is gisteravond begonnen met een dubbelslag. In de muziektent op het Bel lamypark speelden gitarist Paco Diatta en de swingband Bembeya Jazz uit Gui nee, terwijl in een speciaal gebouwd openluchttheater aan de Commandoweg theatergroep Vis a Vis de hilarische voor stelling Picnic opvoerde. Het festival duurt tot en met zondag. Voorafgaand aan de voorstelling van Vis a Vis werd het vierentwintigste Straat festival in het Arsenaaltheater officieel geopend door voorzitter T. Veraart van de Raad voor Kunst Cultuur Vlissingen en wethouder L. Poppe-de LooffBeiden benadrukten dat het festival in een over gangsperiode zit. Voor het eerst is de pro grammering niet in handen van Klaas Overdam die zich voor Uit in Vlissingen is gaan richten op de theaterprogramme ring. In de persoon van Frank van Iersel is een nieuwe festivalcoördinator aange trokken. „Dit is zijn eerste Straatfestival en het is meteen een schitterend pro gramma", aldus Poppe-de Looff. „Het is een voorbode van een festival met een andere glans en allure. De afgelopen ja ren was het ook gigantisch, maar om de dynamiek erin te houden, is het goed als er af en toe wat anders gebeurt." Nieuw is dit jaar in ieder geval dat voor de muziekprogrammering op het Bella mypark een tent is neergezet. Dat zorgt, bleek gisteren, voor een intiemere sfeer. Bovendien staan de weergoden daardoor buitenspel. Vanavond speelt Bettie Ser veert in de tent, morgen Arno, vrijdag Daniel Lohues en zaterdag de reggae- band Morgan Heritage. Voordat zater dag de internationale straattheaterdag wordt gehouden, zijn op verschillende locaties in de stad voorstellingen te zien. Picnic is de enige betaalde show in het festival. „Daarmee toont Vlissingen zijn cultureel ondernemersschap", zei Ver aart. „Een voorstelling in de openlucht waarvoor we entree heffen. We durven ri sico te nemen." Een van de bijzondere dingen aan Picnic is dat het publiek de voorstelling van twee kanten ziet. Hal verwege wordt namelijk van tribune ge wisseld. 9?° Aanbiedingen geldig van 30 juni t/m 6 juli Martin Terwiel (links) met Frans en Josien Meijer bij de miniatuur van hun oude kroeg. foto Ruben Oreel Kijk in de krant van donderdag 3 juli of op: www.pzc.nl vanaf woensdagmiddag 2 juli. Zeventien jaar was hij ge trouwd, dus dacht hij zijn vrouw eens te verrassen met een boeket van zeventien ro de rozen. Als rechtgeaarde Walchenaarvond hij dat deze aanschaf geen al te grote aan slag op zijn portemonnee moest plegen. Vandaar dat hij om kwart voor zes de bloe menwinkel betrad, in de hoop dat de bloemenhande laar zo vlak voor sluitingstijd blij zou zijn dat hij nog van een partijtje rozen afkon ko men en wat van de prijs af zou doen. Terwijl de rozen werden in gepakt kwam het hoge woord er uit. „Kan er nog wat van af?", informeerde de man. „Ja hoor", antwoordde de bloemenkoopman, „de bla deren." Advertentie STRATEGISCHE KEUS VAN ACTIEVE ONDERNEMERS Goes feliciteert GRAFISCH BEDRIJF GOES met het nieuwe bedrijfspand in De Poel IV en met het nieuwe bedrijfspand in De Poel I AFDELING ECONOMISCHE ZAKEN Actie prijs per liter 59 prijs per kilo 6.63 Advertentie Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11