PZC TV-stations vechten om hartslag van Beckham m Maria Sharapova laat van zich horen Zware viersetter voor Agassi Turnsters hebben nog lange weg te gaan Kameroen gedenkt Foe tijdens finale Eto'o draagt bekerwinst Mallorca op aan Foé Volleyballers eindigen voorronde met dubbel verlies tegen Servië-Montenegro 16 Softbalsters missen Spelen Titel Gosselink drie maanden na ongeval Honkballers nipt langs Cuba ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■li «ji MS Dieleman weer beste Nederlandse Wim Slijkhuis (80) overleden Willem II treft Zwitserse ploeg Lasoetina moet medailles inleveren Afghanistan weer lid IOC De Gier scheurt achillespees Yuri Nikiforov naar Japan maandag 30 juni 2003 «■■■■fa Strafschop door Henk van den Boom MADRID - Wie mag morgen de hartslag van David Beckham rechtstreeks uitzenden? Dat is de grote vraag waar op dit mo ment in en rond Real Madrid al les om draait. Een groot aantal televisiekana len is met elkaar in de slag om de uitzendrechten van de medische keuring van de Engelse voetbal- vedette die zich een dag later aan het Spaanse volk zal pre senteren. Volgens de voorlichtingsdienst van de 'Koninklijke' hebben zich nu al meer dan vijfhonderd Spaanse en buitenlandse media gemeld om de 'show' te mogen verslaan. Dat is meer dan bij een halve finale van de Champions League of een wedstrijd tegen Barcelona. Toch ziet het er naar uit dat alleen het eigen kanaal van Real Madrid (pay-tv) de ca mera's mag laten draaien wan neer de dokter de nieuwe aan winst van Real Madrid langs de meetlat legt. Rondom paviljoen Raimundo Saporta, waar de presentatie zal geschieden, zijn de voorberei dingen van het mediacircus al in volle gang. Vooral de Britse pers is zonder uitzondering aanwe zig. Er wordt druk gespeculeerd of Spice-partner Victoria zich ook nog zal vertonen. De Spaan se kranten staan de laatste da gen vol over de verrichtingen van het echtpaar dat druk bezig is afscheid te nemen van het En gelse publiek. Bij voetbalmin- nend Spanje is men niet onver deeld gelukkig met de komst van Beckham. Aanvoerder van de oppositie is de eind vorige Vijf WL-zeges blijken onvoldoende door Gerrit Hendriksen NOVI SAD - De Nederlandse volleyballers hebben zaterdag met een nederlaag afscheid ge nomen van de World League. Ook de tweede wedstrijd in en tegen Servië-Montenegro ging verloren, maar met ere (3-1). Vrijdag pakte de ploeg van Bert Goedkoop geen set. Oranje bleef in de voorrondegroep C op vijf zeges steken, te weinig voor een plaats in de eindronde in Span je. Nederland bood zaterdag in Novi Sad aanvankelijk sterk partij, met Dirk-Jan van Gendt als spelverdeler in plaats van Nico Freriks. De spannende eer ste set ging nipt met 34-32 naar de Serviërs, de volgende was met 25-23 voor de Oranjeploeg. Die was 'onthoofd' door de af wezigheid van Reinder Num merdor, Richard Schuil en Gui- do Görtzen. Die genieten al van vakantie en melden zich pas half juli weer ter voorbereiding op het Europees kampioen schap in Duitsland. Hoewel hun vervangers niet slecht speelden, nam de olym pisch kampioen van Sydney in de derde set toch nadrukkelij ker het intitatief en sleepte de winst met 25-20 en 25-18 in ruim anderhalf uur binnen. Jo- ram Maan, de invaller voor Schuil, en Allan van de Loo, op de plaats van Görtzen, waren met 16 punten topscorer. Jeroen Trommel, de andere passer, droeg met 14 punten ook aardig bij aan het totaal, evenals mid denman Mike van de Goor (10). Dennis van der Veen verving MACERATA - Voor de nationale vrouwensoftbalploeg bleek 'the road to Athchsf een doodlopen de weg. Oranjë'slaagde er in het olympisch kwalificatietoernooi niet in een startbewijs voor de Spelen volgend jaar in Athene te bemachtigen. Door verlies gisteren tegen Tsje chië (1-4) eindigde de ploeg van bondscoach Gonnie Farley in Macerata op de derde plaats. „Een klein drama", verwoordde Farley de teleurstelling. „Voor dit toernooi hebben de meiden twee jaar keihard getraind. Dan doet verlies altijd pijn."ANP STEIN - Krap drie maanden na een ernstig verkeersongeval veroverde Guido Gosselink gis teren in Stein de nationale titel op de triatlon. De Ensehedese duursporter legde onder tropi sche temperaturen in ruim vijf- en-een-half uur de 3 kilometer zwemmen, 110 kilometer fiet sen en 30 kilometer hardlopen af. Eind maart werd Gosselink tij dens een trainingsritje geschept door een afslaande auto die de fietser over het hoofd had ge zien. De 32-jarige Twentenaar vloog dwars door de voorruit, maar hield daar wonder boven wonder slechts een hersen schudding en een indrukwek kend aantal hechtingen in het gezicht aan over. „Je ziet het nog", zei Gosselink gisteren. „Maar ik heb er geen last meer van en heb er behalve die litte kens geen blijvende schade aan overgehouden. Een week na het ongeluk zat ik alweer op de ho metrainer." ANP ROTTERDAM - Het was giste ren Veterans Day in het World Port Tournament in Rotterdam. De oudjes van Castro maakten het Oranje knap lastig. Neder land won met 2-1, maar gemak kelijk ging het bepaald niet. Daarvoor speelde Oranje te so ber, te zuinig. Zoals het eerder tegen de studenten uit Connec ticut (3-1) en zaterdag tegen Taiwan (5-0) degelijk voor de dag kwam. „Degelijk, solide, ef ficiënt", zei Raily Legito. ANP Rob Bontje in de derde set en maakte daarna zelf plaats voor Joppe Paulides, vorig seizoen nog vaste keus als middenblok- keerder. Van belang was dit duel al niet meer. Alleen twee zeges in Ser vië hadden soelaas kunnen bie den. Dat was veel te veel ge vraagd van een onervaren team. De olympisch kampioen gaat derhalve naar de finale, in ge zelschap van de Bulgaren. Die versloegen Cuba in Havana vrijdagavond zonder veel moei te met 3-1, waarmee de eindron de een feit was. De Bulgaren ge loofden het daarna wel in de tweede wedstrijd (1-3). Rus land, Brazilië, Italië en Tsjechië hadden zich al eerder bij de laatste acht geschaard. Grie kenland voegde zich daar bij dankzij de 3-0-zege van Rus- i 4 v -■■■ - - - V. - - .L - - ■HM V-Ty-SO- SU"- i II n PARIJS - Tijdens de finale van de Confederations Cup dragen de wissels van Ka meroen shirts met de naam Foé erop. Daarmee vestigden ze de aandacht op hun overleden teamgenoot. Marc-Vivien Foé overleed donderdagavond vlak na de halve finale tegen Colombia. Frankrijk won de finale gisteravond van Kameroen met 1-0. Thierry Henry maakte na 7 minuten in de extra speeltijd de zogeheten gol den goal. foto Jean-Philippe Ksiazek/AFP door Martijn van Beeten LONDEN - Ze kreunt als de beste, ziet er prachtig uit en is net zestien jaar oud. Dan sta je op Wimbledon al snel in de schijnwerpers. Dat de Russi sche Maria Sharapova ook ge weldig kan tennissen, werd in Londen even vergeten. In de derde ronde tegen Jelena Dokic, de nummer twaalf van de we reld, bevestigde ze in twee sets (6-4 en 6-4) en 77 minuten haar talent als tennisster, vecht jas en entertainer. De laatste twee punten van het duel met Dokic waren veelzeg gend. Eerst rende ze van hoek naar hoek om de vrouw uit Ser vië-Montenegro tot een fout te dwingen. Daarna sloeg ze een aqe. De handen gingen voor het gezicht, als gebaar van onge loof. Sharapova blies kushand jes naar de toeschouwers i'ond court number one. Het publiek bespelen, dat kunstje beheerst ze ook al. Liefst 35 fotografen hadden za terdagmiddag geen oog voor te genstandster Dokic. Die weet trouwens wat het is om de we reld te verbazen, want vier jaar terug klopte ze als zestienjarige Martina Hingis in de eerste ron de op Wimbledon. En ze haalde de halve finales. Tiener Sharapova, nu al 88ste op de wereldranglijst, mag van de WTA slechts tien toernooien per jaar spelen. Daarmee wil de spelers vakbond jonge ster ren in bescherming nemen. Toch staat ze na Wimbledon hoogst waarschijnlijk in de topvijftig. Iets wat in het verleden alleen Dokic en de Kroatische Mirjana Lucic met deze beperking is ge lukt. In de eerste twee partijen was daar nauwelijks aandacht voor. De Britse media legden de na druk op het gekreun van Sha rapova. Volgens tabloid The Sun heeft ze zelfs een record ge vestigd met een schreeuw van honderd decibel. De zogenaam de 'gruntpmeter', ook gebruikt bij de entree van Monica Seles, werd weer afgestoft. Op het gra- stoernooi in Birmingham, waar de 'Queen of Scream' als kwali- ficante verrassend de halve fi nales haalde, klaagden speel sters op een andere baan over het lawaai. De vrouw met de lange benen, die tegen Dokic slechts af en toe wat gekreun liet horen, wordt daarmee toch tekort gedaan. Zoals ze bij haar debuut als prof, als veertienjarige in Indian Wells, volkomen onterecht een kloon van Anna Koernikova werd genoemd. Daar verloor ze overigens in de tweede ronde van Seles, haar luidruchtige voorganger. Maria Sharapova, ze is nu al een fenomeen. Ze groeide op in Nya- gan, in Siberië en begon op haar vierde met tennissen. Twee jaar later deed ze in Moskou mee aan een clinic van Martina Navrati- lova, die meteen onder de in druk was. De Russische vertrok als negenjarige al naar Ameri ka, om door tennisgoeroe Nick Bollettieri te worden klaarge stoomd voor toptennis. Sharapova heeft zich inmiddels overduidelijk de Amerikaanse sportmentaliteit aangemeten. Of ze zich verbaasde over de ze ge op Dokic, werd haar ge vraagd. Ze antwoordde dat ze aan elk toernooi begint om het te winnen. „En niet om een pak slaag te krijgen. Dan moet je thuis blijven. Ik hoef me hier ook niet over te verbazen, want het is de realiteit." Bij de in schrijving voor Wimbledon stond Sharapova nog te laag op de wereldranglijst om recht streeks te worden toegelaten. Maar de organisatie begreep ook wel dat zij op het Londense gras een hoofdrol zou kunnen spelen. Sharapova is de jongste en ta lentrijkste telg uit een nieuwe generatie Russische tennissters. Ook de achttienjarige Vera Zvo- nareva, de 21-jarigen Elena De mentieva en Anastasia Myskina en de net achttien geworden Svetlana Kuznetsova staan vandaag in de vierde ronde. De laatste speelt bij de beste zestien tegen Sharapova. Sharapova, die vorig jaar de fi nale van het jeugdtoernooi op Wimbledon verloor, maakte te gen Dokic indruk met haar gra cieuze en toch stevige opslag. Ze sloeg acht aces, waarvan zelfs drie in één game. Bovendien knokte ze voor elk punt, balde ze regelmatig een vuistje. Sha rapova laat in tegenstelling tot Koernikova zien dat ze zich vooral als sporter wil onder scheiden. Tennisfans gaan nog veel van haar horen. GPD door Martijn van Beeten LONDEN - De uitschakeling van titelverdedi ger Lleyton Hewitt op Wimbledon, precies een week geleden, leek een struikelpartij van een reeks favoriete tennissers aan te kondigen. Maar voorlopig is de Kroatische reus Ivo Kar- lovic de enige die aan Church Road voor een schok heeft kunnen zorgen. De manier waarop de Britse nationale hoop Tim Henman de vierde ronde haalde, was wel heel makkelijk. Hij trof twee kwalificanten en een lucky loser. Op zijn pad kwam nog geen tennisser uit de tophonderd. In de derde ronde was hij zaterdag in drie sets veel te sterk voor de Zweed Robin Soderling, die in de eerste ron de Martin Verkerk naar huis stuurde. Een ge lukje voor Henman, die er normaal een ge woonte van maakt om zich door de eerste par tijen te worstelen. Henman zou door een schouderoperatie in het afgelopen najaar kansloos zijn voor de titel, schreef de Britse pers een week lang. Bij wed kantoor William Hill kan zelfs al worden ge gokt op zijn dochtertje Rosie. Wint zij ooit Wimbledon, dan krijgt de gokker er voor elke pond 250 terug. Maar ja, Rosie kan nog niet eens lopen. In de vierde ronde stuit Henman op David Nal- bandian, de Argentijnse verliezend finalist van vorig jaar. Die stond zaterdag vier uur en 22 minuten te zwoegen tegen de Slowaak Karol Kucera voor hij hem in vijf sets versloeg. De man uit Oxford hoopt in de halve finales te stuiten op Andre Agassi, die een record kan vestigen in Londen. De 33-jarige Amerikaan won Wimbledon in 1992 en nog nooit duurde het elf jaar voordat iemand er zijn tweede titel op liet volgen. Toen Agassi in de finale Goran Ivanisevic klopte, had hij nog een wilde haar dos. Agassi, vorig jaar in de tweede ronde uitge schakeld door de Thai Paradorn Srichaphan, won zaterdag in een boeiend gevecht over vier sets van de Marokkaan Younes el Aynaoui: 5-7 6-4 7-6 7-6. 'The Las Vegas Kid' werd voor het eerst dit toernooi gedwongen om tot het uiter ste te gaan. Prettig, want vandaag stuit hij op het Australische servicekanon Mark Philip- poussis. „En ik heb nog geen idee hoe ik van hem moet gaan winnen." GPD week aan de kant geschoven succesvolle trainer Vicente del Bosque. Het is duidelijk dat de degelijke coach van de oude stempel niet meer past in de sterrenshow van voorzitter Fio- rentino Perez. In een interview met de Madrileense sportkrant Marca zei Del Bosque gisteren dat hij zich 'niet correct behan deld voelt, maar dat hij wel iets begrijpt van de beslissing van PerezGPD land op Polen. Spanje, dat derde werd in poule A, was als gast land automatisch verzekerd van een plek. De Polen vielen daar om als slechtste nummer twee af. ANP MONT SAINTE ANNE - Mountainbikester Mirjam Diel man (22) is gisteravond in het Canadese Mont Sainte Anneal" beste Nederlandse geëindigd in een wereldbekerwedstrijd De Vlissingse, woonachtig in Wageningen, eindigde aan d Canadese oostkust voor Saskia Elemans en Corrne Dorian die beide op één ronde werden gereden. Op welke plek Diele man precies finishte, wist ze gisteravond nog niet. De officie)' uitslag was nog niet bekend. Wel verwachtte ze niet bij de eer" ste dertig te zitten. BADHOEVEDORP - Atleet Wim Slij khuis is zaterdagmiddag op 80-jarige leeftijd overleden. Slijkhuis vierde na de oorlog zijn successen. In de schaduw van Fanny Blankers-Koen ver overde hij tijdens de Olympische Spelen van 1948 in Londen brons op 1500 en 5000 meter. Op de EK in Brussel, twee jaar later, won hij goud op de 1500 meter. GPD TILBURG - Willem II treft in de tweede ronde van de Interto- to-competitie FC Wil. De ploeg uit Zwitserland schakelde in de eerste ronde van het toernooi het Letse FC Dinaburguit.ln de eerste wedstrij d verloor FC Wil nog met 1 -0maar gisteren in de thuiswedstrijd waren de Zwitsers met 2-0 te sterk voor Dinaburg. Mochten de Tilburgers winnen van FC Wil dan spelen ze in de derde ronde tegen het Franse RC Lens. Willem II speelt op 5 juli eerst thuis. SC Heerenveen stroomt pas in de derde ronde in. ANP PRAAG - Skiloopster Larissa Lasoetina moet haar zilveren medailles van de Olympische Winterspelen op de 5 en 15 kilo meter in Salt Lake City teruggeven. Het uitvoerend comité van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft dat gis teren tijdens een vergadering in Praag besloten. Hetbesluitis geen gevolg van de positieve controle in Salt Lake City, vol gens het IOC. De Russische moet haar medailles inleveren voor de positieve controles die ze voor de start van de Winter spelen in 2002 afleverde. Daardoor was ze in de ogen vanhet IOC eigenlijk niet startgerechtigd. AFP PRAAG - Na een ban van vier jaar is Afghanistan weer inde olympische familie opgenomen. Het Internationaal Olym pisch Comité (IOC) besloot gisteren in Praag de schorsingvan het land op te heffen. Afghanistan kan daardoor volgend jaar in Athene weer een afvaardiging naar de Olympische Spelen sturen. Het land was er in 2000 (Sydney) en 2002 (Salt Lake City) niet bij. SID GEESTEREN - Jack de Gier heeft op het concours hippique van Geesteren zijn achillespees gescheurd. De spits van FC Twente deed dat tij dens een speels parti j tj e tussen de Twentse All Stars en een team van internationale springruiters. Vol gens de op het concours dienstdoende fysiotherapeut moet de voet van De Gier ongeveer een maand in het gips. De revalida tie duurt in totaal ongeveer een half jaar. Het contract van de spits bij FC Twente loopt vandaag af. ANP door Govert van Veen ELCHE - Real Mallorca heeft toch een prijs aan het Spaanse voetbalseizoen overgehouden. De ploeg veroverde zaterdag avond ten koste van Recreativo Huelva de beker. Mallorca won de finale met 3-0, onder meer door twee treffers van aanvaller Eto'o. De international van Kameroen droeg zijn twee treffers en de winst van de Spaanse beker op aan zijn landgenoot Foé, die donderdag in Parijs tijdens de halve finale van de Confedera tions Cup overleed aan een hart stilstand. Kameroen speelde gisteren de finale van dat toer nooi tegen Frankrijk. Eto'o meldde zich gistermorgen weer bij de nationale ploeg. Eto'o was er donderdag niet bij toen Kameroen zich via een bi zarre overwinning op Colombia plaatste voor de eindstrijd van de Confederations Cup. Hij was na de kwalificatie voor de halve eindstrijd naar Spanje vertrok ken om zich voor te bereiden op de bekerfinale. „Deze zege is voor Foé", sprak Eto'o na afloop geëmotioneerd voor de Spaanse televisie. Di rect na zijn eerste treffer rende hij naar de supporters van Mal lorca, trok zijn shirt uit en wees richting hemel als eerbetoon aan zijn landgenoot. In de eerste helft had Mallorca al een voorsprong genomen door een benutte strafschop van de Uruguyaan Pandiani. Eto'o speelde ook bij die treffer een rol. Hij werd neergelegd. Voor Mallorca was het de eerste be kerzege in de geschiedenis. De ploeg haalde twee keer eerder de finale, maar verloor in 1991 van Atletico Madrid en in 1998 van Barcelona. Mallorca mag door de bekerwinst komendsei zoen deelnemen aan de Uefa Cup. RTR Maria Sharapova blaast een kushandje naar het publiek na haar overwinning op Jelena Dokic. foto Olaf Kraak/ANP door Herman Wissink TOULON - Zeven weken voor het wereldkampioenschap tur nen is in Toulon gebleken dat de Nederlandse ploeg nog een lan ge weg heeft te gaan. De ploeg van bondscoach Frank Louter werd tijdens de interland met Frankrijk en Roemenië derde. Vooral het verschil met winnaar Roemenië en het gastland was groot. De Nederlandse turnsters kwa men tot 137,800 punten. De Roemenen turnden 148,400 bij elkaar, de Fransen hadden een totaal van 144,850. Individueel werd Gabriella Wammes der tiende. Ze kwam op vier onder delen niet verder dan een mage re 34,750 punten. Toulon was het eerste optreden van RenskeEndel. Endelliethet Nederlands kampioenschap nog schieten omdat ze herstel lende was van een amandelope ratie. In Toulon kwam de turn ster van De Hazenkamp niet uit op vloer. Op brug, het toestel waarop ze op de laatste Europese kampi oenschappen in Patras en de WK van twee jaar geleden in Gent nog zilver pakte, eindigde in een drama. Endel miste twee essentiële onderdelen en kwam niet verder dan een 7,725. Laura van Leeuwen deed van zich spreken door op brug met 9,400 de hoogste score te noteren. Var Leeuwen blunderde echter op balk. Nederland moet op de WK m Anaheim bij de beste twaalf landen eindigen om zich te kwa lificeren voor de Olympis® Spelen van volgend jaar. Met name Frankrijk zal dan een van de concurrenten zijn. GPD WAALWIJK - Yuri Nikiforov speelt komend seizoen in de Ja panse competitie bij Urawaïf Diamonds. De 32-jarige verde diger van RKC heeft een con tract getekend voor zes maan den. De Rus, die bij RKC nog een ver bintenis heeft tot medio 200 meldt zich in augustus bij UB' wa Reds, waar de Nederlanden Hans Ooft en Wim Ja®® technisch de dienst uitmaken ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16