Een jubileum zonder hoogtepunt Roelofs nieuwe trainer vrouwenteam EMM Goossen heeft marathon nog niet goed verteerd Trainer gaat bij Barcelona werken aan ploeg met Catalaans gezicht Raikkonen snelste in kwalificatie uitslagen zaterdag 28 juni 2003 Netwerken René Klomp naar fusieclub KVSK United Jos Verstappen rijdt honderdste Grand Prix op Nürburgring Valkuilen Vader ■20 Motorsport Honkbal Zegers finalist na opgave Huis Frank Rijkaard vraagt om geduld door Leon ten Voorde ORANJESTAD - Hij snapt best dat er vooral vanuit Nederland kritisch is gereageerd op zijn aanstelling bij Barcelona. Frank Rijkaard kan zich er echter niet druk om maken. Hij durft de uitdaging aan en dat is het enige dat voor hem telt. Zou Louis van Gaal hem van daag al hebben gezien? De trai ner, die vorig jaar nog regeerde bij Barcelona, zit iets verderop op het strand van Oranjestad. Beroofd van al zijn dromen. De man zonder club is dit week einde scheidsrechter bij het Beach Voet Volley-toernooi. Zo kan het dus aflopen met een trainer die niet presteert bij Barfa. Frank Rijkaard zit binnen in een veredeld strandhuisje en steekt de ene na de andere siga ret op. Volkomen relaxed en vrij van zorgen voert hij het woord. De Catalaanse pers kan gerust zijn: na het bewind van Van Gaal wordt het rijk van Rijkaard een verademing. De Amsterdammer heeft op Aruba nog geen zon gezien, maar dat maakt hem niets uit. Hij neemt voor iedereen de tijd. „Ik word trainer van Barcelona en dan weet je dat er van je vakantie weinig terechtkomt", haalt Rijkaard nonchalant de schou ders op. Frank Rijkaard trainer van Barcelona: oh ja, hij was zelf misschien nog wel het meest verrast toen hij werd gepolst voor een van de meest begeer de, maar ook moeilijkste trai nersfuncties ter wereld. „Ik had zin om weer aan het werk te gaan, maar ik had eerlijk ge zegd geen moment aan Barce lona gedacht", zegt hij. Hij weet hoe in Nederland de reacties waren toen hij afgelo pen maandag op de prachtige bühne van Nou Camp para deerde. Zo van: wat heeft hij nou als trainer in hemelsnaam gepresteerd? Hij faalde op EURO 2000 met Oranje, degra deerde met Sparta en gaat nu zomaar naar Barcelona; hoe kan zoiets nou? „Iedereen mag zijn mening hebben, ook al is dat een foute mening", zegt hij rustig zonder een spoor van emotie. Rijkaard is wel de eerste om te erkennen dat zijn trainers loopbaan vooralsnog een won derlijk verloop kent. „Ik heb in zeer korte tijd al van alles mee gemaakt, ja. Ik heb geleerd van het verleden, natuurlijk. Ieder een leert, dus waarom ik niet?" „Soms", zo filosofeert hij hard op over zijn nieuwe job, „denk ik wel eens: het zal allemaal wel een bedoeling hebben, want op de een of andere ma nier komen er altijd weer span nende en interessante dingen op me af. En dat terwijl ik niet eens aan netwerken doe, want zo'n type ben ik niet." Toch erkent ook Rijkaard dat èr dit keer op de achtergrond wel degelijk een lobby voor hem in gang is gezet door nie mand minder dan de almachti ge Johan Cruijff. „Het zou heel goed kunnen dat Johan zijn mening heeft gegeven, maar het is echt niet zo dat het nieu we bestuur nu iets heeft gedaan waar men niet achterstaat. Wij ik, de technische staf en het be stuur, zijn de komende jaren verantwoordelijk voor wat er bij Barcelona gebeuren gaat, al is het altijd goed om de steun van een man als Cruijff te heb ben." Het wordt een prachtige maar ook loodzware klus, dat staat vast. Want hoe krijg je dit Bar celona, dat al jaren stuurloos door de Primera Division zwalkt, weer op koers? En waarom zal het een jonge, vrij onervaren trainer wel lukken, waar een routinier als Van Gaal hopeloos verdwaalde in het doolhof dat Nou Camp heet? „Ik ben nog niet eens begon nen, het is nog veel te vroeg om te zeggen waarom ik wel ga sla gen", zegt Rijkaard. „Wat ik wel opvallend vind is dat ieder een zegt dat het zo'n moeilijke Frank Rijkaard: „Henk ten Cate en ik moeten Barcelona vanaf de grond gaan opbouwen." foto Gustau Nacarino/RTR baan is. Maar als iedereen dat maar blij ft roepen, wordt het in mijn ogen vanzelf heel gemak kelijk. Vergeet niet dat ik als speler bij meer grote clubs heb gewerkt, dus ik weet hoe op dat niveau de mechanismen wer ken. Je kunt toch niet zeggen dat AC Milan een kleine club was en ook in Italië zijn sup porters fel en moeten de kran ten elke dag volgeschreven worden." Met andere woorden: laat die uitdaging maar komen Rijkaard is er niet bang voor. Een nieuw, jong, fris en sensa tioneel goed Barcelona; het wervende spotje ziet er prach tig uit na jaren van droefenis. Barfa wil weer Barfa worden, de trots der Catalanen, het licht van de voetbalwereld. „Henk ten Cate en ik moeten Barcelona vanaf de grond gaan opbouwen", legt Rijkaard uit. „Natuurlijk heb je als Barcelo na altijd de verplichting om mee te doen om het kampioen schap, ook al koopt Real Ma drid alles bij elkaar. Maar als dat niet meteen lukt, is er geen man overboord. Wij willen in alle rust iets neerzetten, en gaan werken aan een ploeg met een Catalaans gezicht. Maar dat kost tijd en dat weet men ook." In tegenstelling tot aartsrivaal Real Madrid heeft Barcelona bijvoorbeeld niet de mogelijk heden om de groten der aarde te verleiden. Het geld is op en niet alleen dat. „Barcelona heeft zelfs grote schulden en daarom moeten de salarissen ook omlaag", aldus Rijkaard. „Het is ook de bedoeling dat de club met een premiestelsel gaat werken." Het zal ook van de financiën afhangen hoeveel Nederlan ders er volgend seizoen nog op het veld staan in Nou Camp. Frank de Boer is al van de lijst afgevoerd en het zou zomaar kunnen dat ook Patrick Klui- vert vanwege de te hoge sala riskosten moet verdwijnen. „Daar kan ik nu nog niets over zeggen", aldus Rijkaard, die op Aruba al wel uitvoerig overleg voerde met Rob Jansen, de zaakwaarnemer van Phillip Cocu. „Maar ook over Phillip is er nog geen duidelijkheid. Ik wil hem graag houden, maar het moet wel op te brengen zijn." Helder is wel dat Roy Makaay voorlopig niet naar Barcelona komt. „Ik vind Roy een uitste kende speler, maar als er nie mand weggaat, heb ik al vier spitsen in de selectie. En daar om ligt de prioriteit niet bij de komst van Makaay." GPD NÜRBURGRING - De Finse formule-1-coureur Kïmi Raik konen heeft gisteren op de Nürburgring de eerste kwalifi catie voor de Grote Prijs van Europa naar zijn hand gezet. Raikkonen zette met de McLa ren de beste rondetijd neer: 1.29,989. Michael Schumacher kon niet aan de tijd van de Fin tippen. De wereldkampioen kwam met de Ferrari tot de tweede plaats in 1.30,353. Juan Pablo Montoya (Williams) eindigde als derde in 1.30,378. Vandaag is de tweede kwalificatie die de startvolgor de in de Grand Prix bepaalt. Jos Verstappen belandde in de aanloop naar zijn honderdste Grand Prix op de zestiende plaats. De Limburger noteerde met de Minardi een magere ron de in 1.55,921. ANP EINDHOVEN - René Klomp speelt komend seizoen voor de Belgische fusieclub KSVK Uni ted. De voormalig voetballer van onder meer PSV, Harelbe- ke, Lommel en het Cypriotische Ethnikos Achnas tekende een contract voor twee jaar. KVSK United is voortgekomen uit de fusie tussen de failliette eersteklasser Lommel en Over- pelt Fabriek, dat in de derde klasse speelde. Het is echter nog onzeker of de club onder deze naam in de derde klasse in Bel gië een herstart kan maken. De Belgische voetbalbond (KBVB) ging in eerste instantie niet ak koord met de naam, 'omdat er geen plaatsaanduiding in voor kwam. De beslissing over de naam wordt vandaag in Brussel genomen. René Klomp is de vijftiende spe ler met wie KSVK United in middels een overeenkomst heeft gesloten. Klomp: „Ze zijn nog op zoek naar een paar spelers, maar de meeste voetballers wil len nog even afwachten of er niet een betere club komt. Ik heb de knoop doorgehakt, omdat de goede clubs al allemaal vol zit ten. En om weer overal te gaan testen, daar had ik geen zin in. Ik kan nu dicht bij Eindhoven gaan voetballen, bij een ambiti euze club die zo snel mogelijk terug wil naar het hoogste ni veau." door Ivo Op den Camp NÜRBURGRING - Het is een jubileum. Maar om nou te zeg gen dat het er eentje is om lang bij stil te staan, nee. „Want mijn hoogtepunt, dat moet nog ko men", plaatst Jos Verstappen zijn Formule 1-loopbaan in het juiste perspectief. De Limbur ger rijdt morgen op de Nürburg ring zijn honderdste Grand Prix, meer dan alle andere Ne derlanders in ruim vijftig jaar Formule 1-historie bijeen. Maar het heeft iets onvoltooids. Zo komeetachtig als Verstappen in de Formule 1 belandde, zo ge ruisloos raakte hij verstrikt in de ellende van achterhoede teams waar hij zijn rijkunsten zelden kon etaleren. Wat was goed en wat ging er mis? Een rondje door het rennerskwar tier geeft inzicht in het hoe en waarom van zijn grillige loop baan. Huub Rothengatter, manager van Jos Verstappen: „Ik zet niet gauw voor iemand alles opzij, maar voor Jos ga ik door het vuur omdat ik heilig geloof in zijn talent. Zijn natuurlijke aanleg is ongekend. Ik durf te beweren dat hij qua basissnel heid niet minder is dan Michael Schumacher. Ik ben echter ook de eerste om toe te geven dat de verwachtingen die we in 1994 hadden niet zijn uitgekomen. Nóg niet uitgekomen zou ik wil len zeggen, want ik denk dat hij nog wel een jaartje of vijf mee- kan in de Formule 1. Flavio Briatore, teambaas van Verstappen in zijn debuutjaar bij Benetton: „Zijn honderdste Grand Prix? Nee, ik had nooit verwacht dat hij er zoveel zou rijden. Verstappen was destijds erg eigenwijs, maar dat lag mis schien ook aan zijn manage ment. Hij heeft zijn talent niet in resultaten om kunnen zetten. Later heb ik hem een beetje uit het oog verloren, maar hij komt tegenwoordig evenwichtiger over." Frans Verstappen, vader van de coureur: „Jos is te eerlijk en rechtlijnig voor de Formule 1, terwijl het een wereld vol val strikken en valkuilen is. Hij wil altijd winnen, maar als hij voelt of merkt dat er tegenwerking is, ongerechtigheid of dat er een politiek spelletje wordt ge speeld, wordt hij opstandig. Dat zien teambazen niet graag. Jos Jos Verstappen rijdt morgen zijn honderdste Grand Prix als Formule 1-coureur. is in de loop der jaren wel veran derd. Hij is rustiger geworden en relativeert beter. Dat komt hem ten goede, ook in de media. Hij weet zich nu beter te verko pen en het frappante is dat het Nederlandse bedrijfsleven nu ineens wél aandacht voor Jos heeft ofschoon hij in de lang zaamste auto rijdt. Willi Weber, teambaas uit zijn Formule 3-tijd en manager van de Schumacher-broers: „Ieder een weet dat ik Jos destijds had willen managen, maar daar is niets van gekomen. Ik denk dat zijn talent verkwanseld is door hem te snel in de Formule 1 te brengen. Men had zorgvuldiger moeten zijn. Formule 1 is geen podium om te leren, maar Jos moest in 1994 nog veel leren. Ik vind het wel knap hoe hij zich al die jaren weer weet op te peppen om toch maar weer in zo'n twee derangs auto te gaan racen." Greg Wheeler, jarenlang race ingenieur van Verstappen: „Nooit eerder heb ik iemand meegemaakt met zoveel passie voor de racerij. Als er iemand ballen heeft, dan is het Jos. Vroeger ging hij daar niet altijd goed mee om, maar naast snel is hij nu ook verstandig geworden. Hij weet nu wanneer hij van het gas moet. In het afstellen van de auto is hij een meester. Kort, duidelijk, to the point. A" Michael Schumacher, wereld kampioen en vriend van Ver stappen: „Jos is de eenvoud zel ve en dat waardeer ik in hem. Ik kan vreselijk met hem lachen, want hij heeft geweldig veel hu mor. Je moet altijd op je hoede zijn, want hij haalt de raarste streken uit. Hij is een zachte persoonlijkheid die houdt van gezelligheid. Maar eenmaal een helm op zijn hoofd, is hij onver biddelijk en meedogenloos. Op de kartbaan troeft hij me regel matig af. Ik gun hem een goede auto. Dan zullen de mensen nog versteld staan van zijn rijkun sten." Jan Lammers, oud-Formule 1- coureur en tv-analist: „Ik vind het knap voor een Nederlander om al zolang op het hoogste ni veau te acteren. De grootste fout die in het begin is gemaakt was het opkloppen van het verwach tingspatroon. Iedereen had het al over de nieuwe wereldkampi oen, terwijl Jos nog geen Grand Prix had gereden. Daardoor werd de druk enorm en was de teleurstelling navenant. Het ge volg was dat hij geforceerd ging racen en dus veel fouten maak te. Nu is hij veel evenwichtiger. Rijp om in een topauto te rij den." Agnès Carlier, journaliste en voormalig persdame van Ver stappen: „Ik ken Jos als een zachte persoonlijkheid. Na zijn derde plaats in Hongarije 1994 ontmoette ik hem op de luchtha ven. Hij gaf me toen heel spon taan een sleutelhanger met zijn helm. Niets van waarde, maar het gebaar was typerend. Zo zag ik hem ook eens op de luchtha ven in Brussel met zijn vrouw Sophie en de kinderen. Het toe stel had veel vertraging en de kinderen waren moe en verve lend. De wijze waarop hij trachtte het Max en Victoria toch naar de zin te maken was aandoenlijk. Jos moet een fan tastische vader zijn. Hij is met beide benen op de grond blijven staan en heeft niets met alle door Barry van der Hooft VLISSINGEN - John Roelofs is de nieuwe trainer van de hand- balsters van EMM. De 49-jarige Terneuzenaar is de opvolger van Jos Aertssen, die om gezond heidsredenen na vier seizoenen stopte. Roelofs was in het verle den verspreid over twee perio des al tien jaar trainer bij de Middelburgse vereniging. De afgelopen zeven jaar was John Roelofs onder meer actief als voetbaltrainer. „Nadat ik bij EMM stopte, heb ik mijn trai nersdiploma trainer/coach 3 gehaald. Ik heb bij Terneuzen junioren getraind en drie jaar het tweede elftal van Axel. Daarna werd het stil en ik bied me niet zomaar overal aan. Een naam in de voetballerij heb ik niet, maar ik betaalde wel ieder jaar de kosten voor mijn licen tie. Alleen kreeg ik geen club, omdat die voor trainers zonder een diploma kozen. Daardoor raakte ik eigenlijk een beetje uitgekeken op de voetballerij Na een telef oontj e van EMM be sloot Roelofs een kijkje te gaan nemen in Middelburg. Hij be zocht twee trainingen en een toernooi, maar door drukke werkzaamheden leek Roelofs af te moeten zien van een dienst verband in de Zeeuwse hoofd stad. „Toen ik ging kijken begon het echter toch weer te kriebe len", vertelt Roelofs. „Toch zag ik het eerst niet zitten, maar een week later belde EMM weer. We hebben een gesprek gehad en zijn toen overeen gekomen dat ik een coördinerende taak krijg Erik Lijbers en Ronnie Onwijn gaan me daarbij assisteren. De vrouwenafdeling van EMM flo reert nog redelijk en ze hebben een jonge groep. De jeugd gaat daarnaast twee keer bij mij trai nen en één keer bij Erik of Ron nie. EMM heeft veel moeite ge daan om me over te halen en ik had zoiets van: ik wil die mensen niet teleurstellen." doorWim de Vos TERNEUZEN - Eric Goossen liep vorige week vrijdag in het Belgische Torhout zijn tweede marathon van dit jaar. De ver moeienissen daarvan had hij nog niet verteerd, waardoor de Terneuzenaar gisteravond bij de Havenloop in Terneuzen voor de korte afstand (vijf kilometer) koos. De loop over tien kilome ter werd gewonnen door Eric Cappon. Achteraf was Eric Goossen niet tevreden over zijn tweede mara thon van dit jaar. Vooraf had hij zich als doel gesteld een tijd be neden de 2 uur en 40 minuten te lopen over de ruim 42 kilometer lange wedstrijd. Hij kwam uit eindelijk uit op 2.48 en kent nu behoorlijke problemen om weer terug op zijn normale peil te ko men. „Ik ben tijdens die mara thon meer dan drie kilo afgeval len en dat is er nog steeds niet terug aan gekomen. Dat duurt te foto Mark Thompson/ANP poespas in de Formule 1. Mis schien is hij daarom in de ogen van veel vrouwen niet de play boy die hij zou kunnen zijn, maar dat pleit alleen maar voor hem." Simon Jones, jarenlang fysio therapeut en conditietrainer van Verstappen: „Jos heeft een beresterk lichaam. Hij heeft het competitie-element nodig om tot het uiterste te gaan. Trainin gen moeten voor hem als het wa re wedstrijden zijn. Hij kan niet tegen zijn verlies, dus dan gaat hij heel diep. Sinds die race in Brazilië (Verstappen verspeelde er in 2000 een topklassering door fysieke problemen) weet hij hoe belangrijk een optimale conditie is. Maar Jos neemt niet zomaar iets aan, hij moet het eerst zelf ervaren." Jos Verstappen: „Sterke en zwakke punten? Ik heb veel lef, ga in een race tot het uiterste en voel een auto goed aan. Mijn manco is dat ik soms gemak zuchtig ben. Verder kan ik abso luut niet tegen politieke spelle tjes. Die voeren te vaak de boventoon in de Formule 1." GPD Sportprijsvtagen Terneuzen. Havenloop, 10 kilometer. Man nen: 1. Eric Cappon (Zuidzande) 33.13, 2. Henk van Tatenhove (Terneuzen) 36.18, 3. AartTholens (Terneuzen)38.27,4. Wim Bak ker (Terneuzen) 39.40, 5. Hanno de Hoon (Terneuzen) 40.11,6. Bas Jasperse (Terneu zen) 40.45,7. Frank Boerebach 40.51, 8. An- dré Maes (Terneuzen) 40.57,9. Jan de Jonge (Driewegen) 41.17,10. KeesCosijn (Terneu zen) 45.37. Vrouwen: 1. Marion Goossen (Terneuzen) 52.18. 5 kilometer, mannen: 1. Eric Goossen (Terneuzen) 15.37,2. Bart Cor- nelissen (Zaamslag) 16.52, 3. Peter de Vet (Westdorpe) 17.33, 4. Menno den Dekker (Terneuzen) 19.03,5. Maarten van Goethem (Hulst) 19.20. Vrouwen: 1. Jessica Ocké (Westdorpe) 25.56,2. Karin den Dekker (Ter neuzen) 29.03. Jeugd, 2500 meter. Jongens: 1. Sebastiaan Bouterse (Terneuzen) 12.45. Meisjes: 1. Arlette Haak (Terneuzen) 11.05, 2. Liselot Kaijser (Terneuzen) 11.12, 3. Ra mona de Vries (Terneuzen) 16.22. Rotterdam. World Port Tournament. Nederland - Eastern Connecticut State Uni versity (VStl 3-1. Aantal toeschouwers: 2500 Taiwan -Zuid-Afrika 11-3. Stand: 1. Cuba 1 2 (8-2), 2. Nederland 1 2 (3-1), 3. Taiwan 2-2 (13-11), 4. Zuid Afrika 2 2 (9 14), 5. Eastern Connecticut 2-0 (4-9). lang. Daarom houd ik het vol gend jaar bij de marathon van Apeldoorn", zei Goossen die dit baanseizoen helemaal kan ver geten. In Terneuzen nam Goossen gis teravond op de vijf kilometer meteen voorsprong op de rest van het veld. Opvallende twee de op die afstand was overigens Bart Cornelissen. De voetballer van Zaamslag liep een goedera ce, slaagde erin om bijvoorbeeld Peter de Vet achter zich te hou den en bekroonde dat met de tweede plaats. Op de tien kilometer was ervan spanning totaal geen sprake. Zuidzandenaar Eric Cappon nam meteen na het vertrek een ruime voorsprong en had uitein delij k meer dan drie minuten voorsprong op Terneuzenaar Henk van Tatenhove. Bij de vrouwen ging de zege op de tien kilometer naar Marion Goossen uit Terneuzen, terwijl Jessie Oc ké uit Westdorpe de snelste was op de vijf kilometer. Reeves (VSt) 6-1 6-2, Venus Williams(VSt/4) - Petrova (Rus/29) 6-1 6-2, Davenport (VSt/6) - Black (Zim) 6-2 6-2, Farina Elia (Ita)-Rubin (VSt/7) 7-6 6-3, Zvonareva (Rus/16)-Toelja- ganova (Oez) 6-3 7-5, Sugiyama (Jap/13)- Dechy (Fra/22) 6-4 6-4, Asagoe (Jap)-Schi- avone (Ita) 7-5 6-2, Suarez (Arg) - Matevzic (Slv) 5-7 6-3 7-5. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Bryan- /Raymond (VSt/2) - Vanhoudt/BoogertlBel- /Ned) 6-3 7-6. Axel. Open Axeltoernooi. VD 6: Dutree/De Baets-Van Mieghem/De Visser 4-6 7-5 6-4. VD 817+: Beeke/Van Lare-Neven/DeWiiw 7-5 4-6 6-1, Wijffels/Bakker-Van Dessel'De Vos 6-2 6-3. ME 3-4: Jos Zegers-Tom Huisl 6 3-5 opgave Huis. ME 5: Kees Kommers-P!- trick Baumgafte 6-3 4-6 6-3. ME6: Ronaldde Pooter-lngmar Vermeulen 6-1 6-3, Joep Smits-Manuel Dhondt 6-2 6-3, Ruben Joos- Philippe de Baets 6-0 6-1, Walter Boender- Wouter Herrewegh 6-2 3-6 6-3, Frank Broe- ders-Hessel Hamelink 6-2 7-5. MD5: Matth, sen/Dutree-Risseeuw/Oppeneer 6-2 5-7 6-1 MD 6: Van Lieshout/Van Aalst-De Jonge/De Jonge 0-6 7-5 6-3, Van der Ploeg/De Pooler- De Smet/Stoffels 6-0 6-2, MD 717+: Knegtei- /De Jonge-Govaert/Dhondt 6-4 6-2, Kriek- aard/Rompa-Rouw/Sinke 2-6 6-3 6-4. GDI 17+: Van Broekhoven/Van Broekhoven- Rouw/Bakker 6-3 6-1, Koene/Van Houdt-Be- terams/Gijsel 6-1 6-4. GD 8 17+: Goossens- /Knegtel-Hendrikse/Van Espen 6-0 6-0 Hart/Hart-Bracke/Bracke 6-1 6-3. GD 8 Ik Pochon/Kim-Broekhoven/Meijer6-06-2, Assen. TT, kwalificaties. MotoGP: 1. Capirossi (Ita) Ducati 1.59,770,2. Biaggi (Ita) Honda 1.59,941, 3. Rossi (Ita) Honda 1.59,964, 4. Checa (Spa) Yamaha 2.00,169, 5. Jacque (Fra) Yamaha 2.00,294, 6. Barros (Bra) Yamaha 2.00,501. 125 cc: 1. Pedrosa (Spa) Honda 2.10,724, 2. De Angelis (Sma) Aprilia 2.10,777, 3. Jenk- ner (Dui) Aprilia 2.10,814,4. Perugini (Apri lia) 2.11,052, 5. Luthi (Zwi) Honda 2.11,545, 6. Stoner (Aus) Aprilia 2.11,623, 31. Schou ten/Honda 2.14,715,33. Van der Marel/Hon- da 2.15,604,36. Den Bekker/Honda 2.18,672, 37. Van Kreij/Honda 2.19,791. 250cc: 1Poggiali (Sma) Aprilia 2.04,050, 2. De Puniet (Fra) Aprilia 2.04,586,3. Elias (Spa Aprilia 2.04,712, 4. Nieto (Spa) Aprilia 2.04,866, 5. Porto (Arg) Honda 2.04,920, 6. Guintoli (Fra) Aprilia 2.05,190, 23. Vos/Ya maha 2.09,700,24. Van de Lagemaat/Honda 2.09,713, 26. Smees/Honda 2.11,845, 27. Blok/Honda 2.12,104. Niet gekwalificeerd: Gevers/Honda 2.13,743. Schaken Leeuwarden. NK. Mannen, tweede ronde: Van Wely - Van den Doel 1-0, Nijboer - Tiviakov 1/2-1/2, Van der Wiel - Delemarre 1/2-1/2, Stellwagen - Jans sen 1-0, l'Ami-Ernst 1/2-1/2. Stand: 1. Stell wagen 2, 2. Tiviakov, Van Wely 1,5, 3. Nij boer, Ernst, Delemarre, l'Ami 1, 9. Van der Wiel, Van den Doel 0,5 10. Janssen 0. Vrouwen, derde ronde: Van Weersel - Ha melink 1-0, Peng - Schuurman 1-0, Bens dorp - Lanchava 0-1 (reglementair). Stand: 1. Peng 3,2. Lanchava 2. 3. Hamelink, Schuurman 1,5,5. Van Weersel 1,6. Bensdorp 0. Ml "i Lucky Day 3134. 2-7-12-23-28-31-41-44-45- 49-51 -57-61 -65-66-67-71 -72-73-75 (onder voorbehoud). Tennis Londen. Wimbledon, 13,4 miljoen euro. Mannen, derde ronde: Schalken (NED/8) - Hanescu (Roe) 6-2 6-4 7-6, Federer (Zwi/4) - Fish (VSt) 6-3 6-1 4-6 6-1, Roddick (VSt/5) - Robredo (Spa/25) 7-6 6-4 6-4, Schüttler (Dui/9) - Martin(VSt) 4-6 7-5 6-7 6-1 7-5, Sri- chaphan (Tha/12) - Nadal (Spa) 6-4 6-4 6-2, Björkman (Zwe) - Gimelstob (VSt) 6-1 6-3 6- 3, Mirnyi (WRu) - Karlovic (Kro) 7-6 3-6 6-3 7- 6, Lopez (Spa) - Saretta (Br) 6-4 6-4 6-4. Mannen, dubbelspel, tweede ronde: Haar- huis/Kafelnikov (Ned/Rus/14) - Malisse/Van Houdt (Bel) 4-6 6-3 7-5 6-2. Bijzonderheid: Haarhuis stopt na overwinning. Vrouwen, derde ronde: Clijsters (Bel/2) Kruiningen. Ronde van Kruiningen voor vrije renners. Amateurs: 1Edwin Gommers (Roosendaal), 2. Andy van Loon (Hooger- heide), 3. Dennis Mesu (Middelburg),4.Ja:< Broeren (Sint-Willebrord), 5. Eric Vereecken (Hulst), 6. Patrick van Straten (Terneuzenlu Roger Oomen (Etten-Leur), 8. Matti deBas. (Nieuw-Vossemeer), 9. John Zuikerb# (Roosendaal), 10. CeesSchouwenaarlKIcr tinge). Veteranen: 1. Rudy van Vlimmeren (Sint-Willebrord), 2. Patrick Bolssens Christ de Baat (Hoeven), 4. Jacky van der Horst (Oost-Souburg), 5. Ko Schrier(Kapel- Ie). Recreanten: 1. Maarten Goeree(Driewe gen), 2. Pierre Raas ('s-Heerenhoek), 3. Glenn van Gessel (Heinkenszand), 4. Chan Dietvorst (Bergen op Zoom), 5. Wilco Buys- sen (Wouw). AXEL - Jos Zegers is dankzij de opgave van Tom Huis, die mei 6-15-3 leidde, finalist in het en kei 3-4-schema van het Open Axeltoernooi in Axel. Zegen kwam er in de halve finale tegen Tom Huis niet echt aan te p» maar staat door het terugtrek' ken van Huis morgen wel inde finale. Kees Kommers speelde in het enkel 5 een zeer zware wedstn] tegen Patrick Baumgarte. Kom mers won nog wel de eerste se (6-3), maar zag Baiiinga'1" langszij komen met 6-4. In derde set kon Kommers op W beslissende moment toeslaan en toch nog met 6-3 winnen. Hier door bereikte Kommers dena ve finale, waarin hij CordeJon ge treft. In het enkel 6-schema bereikten Ronald de Pootere- Joep Smits de halve finales. Pooter won met 6-16-3 van jn? mar Vermeulen, terwijl JofP Smits weinig problemen na met Manuel Dhont: 6-2 6-3-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 78