PZC Meester Ronnie viert jubileum £1! KOM NEUZEN IN TERNEUZEN KOOPZONDAG WEEKENDHULP De Luifel vriendelijk voor mindervaliden op zondag 14 Gemeente beraadt zich nog op vrachtwagenverbod "ID» Zes weken cel voor heler RIE-6A UX WWW. pzc.nl/reizen AMAX SUPERMARKT SLAGERIJ MANGNUS misschien heeft u wel 100 laatste wensen. Monuta r Haerens zaterdag 28 juni 2003 Terneuzen doet aangifte van bekladde graven Rijontzegging vojor een jaar na weigeren van ademtest Nieuw in onze collectie sieraden van DYRBERG/KERN Fijne lederwaren tlfff lil geopend? 114-372770 Wieland Schoenen en Lederwaren Funny Fleur Maison Legrand Herenmode WOUTWO+MEN Didi Xenos Vögele Jeans Centre De Splenter BodyCorner Nacht- en Badmode Miss Etam Croissanterie Pays de Mer Sonora Muziekinstrumenten CD's S&K Fastfood Men's Style van Dixhoorn Carolien Leer, Lammy&Bont Café Het Bierwinkeltje De Appel Hotlegs Steps Overstock Schoenen en Kleding Boekenvoordeel Dikoi Cards&gifts Shoes Intertoys SAH Leather Mode Hunkemöller Dixons C&A Botega Mode Halfords Landgraaf Popcorn mode BelCompany Kids Casual Marskramer It's Electro Young Style Café 't Gerecht Schirris Schoenen Stijl Jacques Parfumerie Cristal Café Ter Nose IJssalon Piemonte Troepje Curiosa Hema ShoeTime M&S Mode City Terneuzen Galerie Contrasten Naeye-Verstraten Meubelen Jamin Lunchroom Rue du Nord Gehandicapt of chronisch ziek Epilepsie: --S Gentsevaart 8 - Kapellebrug vraagt op korte termijn Bel naar 0114-313016 en vraag naar Dhr. Danny Mangnus voor verdere informatie SOS-Kinderdorpen ...want ieder kind verdient een thuis... 3 JJJD-H- NA 25 JAAR CEES SCHOT RONALD EN MIENEKE GESTOLEN FRANS VAN HET FORT FRANS DEKKER ZIET MORGEN ABRAHAM OP ZEE VERLOREN Eindelijk 30 in Brouwerijstraat door Gino van den Broecke SINT JANSTEEN - Na klach ten van omwonenden in de Brouwerijstraat heeft de ge meente na lange tijd haar belof te ingelost. Gisteren zijn met 'enige vertraging' de Zone 30- borden geplaatst. De borden 'verboden voor vrachtwagens' zijn echter nog niet te bekennen in de straat. „Dat verbod wordt, gezien de klachten die we over de vrachtwagens binnen krij gen, binnenkort herzien door de verkeerscommissie", verklaart W. Wullaert van de gemeente Hulst. Tijdens de informatieavond van de gemeente in De Warande BIERVLIET - De gemeente Ter neuzen heeft bij de politie aan gifte gedaan van bekladding van graven op de gemeentelijke algemene begraafplaats aan de Beukelsstraat in Biervliet. Op vijftien monumenten op de grafakker zijn bekladdingen aangetroffen, waarschijnlijk aangebracht met krijt of een steentje. Vermoedelijk is het ge daan door kinderen. De beklad ding is goed te verwijderen. Eén dekplaat is kapot, maar er is geen enkel bewijs dat deze be wust vernield is. De bekladding is gisterochtend ontdekt. Gemeentewoordvoer der D. Timmers vermoedt dat de bekladding eergisteren of hoog uit een dag eerder is aangericht. „Het personeel van de afdeling Groenbeheer komt regelmatig op de begraafplaats. Voor die tijd hebben ze geen beschadi gingen geconstateerd." De bekladding heeft voor enige onrust in Biervliet gezorgd. Gis teren trok de begraafplaats tientallen bezoekers die kwa men kijken of de graven van hun verwanten beschadigd waren. Zij vonden echter niets. door Aector Doorns TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 45-jarige in woner van Kloosterzande voor het weigeren van de blaastest veroordeeld tot een jaar rijont zegging en dertig uur taakstraf. De uitbater van een café reed 6 maart dit jaar onderweg naar huis tegen een bermpaaltje, reed verder met een kapotte band en strandde met zijn auto ergens tussen Terhole en Kuitaart. Door een andere automobilist werd hij naar Kloosterzande ge reden. Niet veel later hield de politie hem aan voor een blaas test, maar de verdachte weiger de. Zelf zei hij alleen die middag bier te hebben gedronken, waarna hij was overgaan op co la en koffie. „Ik had geen zin in een blaastest, want ik heb na het achterlaten van mijn auto nog twee blikjes bier gedronken", zei hij. De politierechter noem de de weigering onverstandig. Een 47-jarige man uit Terneu zen speelde 28 april met vuur door dronken zijn auto te bestu ren, terwijl hij ook geen rijbe wijs had. In Hoek werd hij aan gehouden. De Terneuzenaar, die rijlessen neemt, kreeg 1065 euro boete en negen maanden rijver bod opgelegd. Een 28-jarige man uit Westdor- pe liep dezelfde dag bij een alco holcontrole niet ver van zijn huis tegen de lamp. „Dat was maar goed ook", merkte officier van justitie G. Oosterveld op ten aanzien van de score: 945 micro gram, ruim vier keer zoveel als toegestaan. Ze eiste 1000 euro boete, twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf en negen maanden rijontzegging. De po litierechter was het eens met de boete, maar legde van de negen maanden rijontzegging vier maanden voorwaardelijk op. Een 46-jarige vrouw uit Terneu zen kwam met een boete van 1000 euro en zes maanden voor waardelijke rijontzegging weg. Het was de eerste keer dat ze voor dronken rijden in aanra king kwam met Justitie. Een 44-jarige man uit Hoofd plaat werd bestraft met een boe te van 600 euro en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. Het gedrag van de automobilist viel 1 mei op bij de politie, die hem langzaam zagen rijden. Ook raakte de auto een beton- rand. Uit de blaastest volgde een score van 575 microgram. werd aangegeven, dat het in eer ste instantie de bedoeling was om voor de Brouwerijstraat een vrachtwagenverbod in te stel len, met uitzondering van bestemmingsverkeer. „Die be slissing is later door de ver keerscommissie teruggedraaid. We hebben de afgelopen tijd verschillende telefoontjes en brieven binnengekregen van bewoners. Daarop heb ik ge vraagd om het in de verkeers commissie terug in heroverwe ging te nemen"aldus Wullaert. „Het is een tijd geleden inder daad in de commissie geweest en het klopt dat we dat vracht wagenverbod toen hebben te ruggedraaid. We hebben toen aangegeven dat we wilden af wachten hoe het vrachtverkeer zich in de tijd zou gaan ontwik kelen", reageerde F. de Nijs, lid van de verkeerscommissie. Omwonenden hebben hun klachten dus op verschillende manieren bij de gemeentelijke diensten kenbaar gemaakt. Sommigen vertelden dat het aantal vrachtwagens dat over de vernieuwde weg rijdt 'meer dan behoorlijk' is. Bovendien rijden ze volgens hen met grote snelheid door de straat. De ge meente erkent de klachten van deze mensen en gaat dus op kor te termijn hier daadwerkelijk wat aan doen. „De borden zijn inmiddels ook geplaatst en de oneffenheden zullen uit het wegdek worden gewerkt", al dus Wullaert. De verkeerscommissie op haar beurt zal zich op korte termijn over het vrachtwagenverbod buigen. „Volgende week woens dag komen we bij elkaar en zal de kwestie opnieuw op de agen da staan. Dus dan zal er meer bekend zijn", besluit De Nijs. door Edy de Witte LAMSWAARDE - Dorpscen trum De Luifel is prima toe gankelijk en bruikbaar als voorziening voor ouderen en ge handicapten. Om dat te onder strepen, mocht wethouder F. van Driessche gisteren het In ternationaal Toegankelijks Symbool (ITS) op de muur schroeven. De Hulster bestuurder sprak de hoop uit dat deze toekenning van het vignet een eerste aanzet is voor andere openbare gebou wen in de gemeente om ook aan deze eisen te voldoen. Alleen in de voormalige gemeente Honte- nisse prijkt bij het zwembad in Kloosterzande, het gemeen schapscentrum Hof ter Nesse in Ossenisse en nu de Luifel het vignet op de muur. Voorzitter P. van Driessche van Stichting de Luifel memoreerde in zijn toespraak dat het hele traject van het ITS toch zo'n vijf jaar m beslag heeft genomen „Uiteindelijk zijn we trots od het resultaat. Het kleine Lams- waarde neemt als eerste kern in de nieuwe gemeente wel het voortouw. Dat bewijst maar weer eens waarin een klein dorp groot kan zijn", zei de voorzit ter. Aan de aanpassingen van het dorpscentrum hing een prijs kaartje van ruim 48.000 euro Na subsidie van de gemeenteen een bijdrage van de provincie moest De Luifel zelf zo'n 15.000 euro ophoesten. Het aanpassen van de toegankelijkheid heeft heel wat voeten in de aarde ge had. Voor het creëren vaneenin- validentoilet moesten de entree en garderobe van het dorpscen trum verbouwd worden. Verder zijn de binnenkozijnen en -deu ren aangepast. In de grote zaalis een nooduitgang aangebracht. De voordeur gaat automatisch open. Voor de Luifel is een par keerplaats voor invaliden aan gelegd. De jubilerende leraar temidden van een aantal leerlingen van zijn school. foto Peter Nicolai door Edy de Witte HEIKANT - Zoontje Joris glun derde nog meer dan zijn vader Ronnie. Tenslotte word je niet iedere dag in een limousine af gehaald. Maar gisterochtend werd meester Ronnie van de Broecke in een witte limo vanaf zijn huis naar school gereden ter gelegenheid van zijn 25-jarig onderwijsjubileum. Hier volgde een feestelijk ont haal door de kinderen van de plaatselijke basisschool Heide- poort. In de voormiddag brach ten de groepen liedjes, dansjes en voordrachtjes ten tonele. Ook de collega's lieten zich niet onbetuigd. De 45-jarige Ronnie van de Broecke is inmiddels veertien jaar directeur van Heidepoort. Na het voltooien van zijn studie in Oudenbosch en enkele inval beurten in Breskens trok Van de Broecke eerst een jaar het mili taire uniform aan. Daarna werd hij benoemd als leerkracht op basisschool De Schakel in Vo gelwaarde. Maar zijn ambities lagen hoger. De vacature voor directeur in Heikant kwam op het juiste moment om de stap te maken. door Aector Doorns TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 29-jarige in woner van de Scheldestad voor heling van een groot aantal goe deren veroordeeld tot zes weken cel. Van een woninginbraak werd de man vrijgesproken. De verdachte had een grote hoe veelheid gereedschappen ge heeld, die op 22 oktober vorig jaar gestolen waren bij twee Terneuzense aannemingsbe drijven. Officier van Justitie G. Ooster veld vond naast de heling ook de woninginbraak in de Terneu zense binnenstad bewezen. Ze eiste drie maanden cel. De offi cier ging af op verklaringen van drie getuigen. Zij hadden de Terneuzenaar vlak na de wo ninginbraak, 9 maart dit jaar, gezien met de gestolen sieraden, maar de politierechter had een sterk vermoeden dat er sprake was van een opzetje met de aan gever. Zijn twijfels werden ver sterkt door een van de getuigen, die verdachte in zijn auto had zien rijden met rond zijn pols een duur horloge van het slacht offer. Hij had een nauwkeurige beschrijving met alle details over het horloge gegeven en dat was volgens de politierechter onmogelijk. Behalve de siera den was er 5500 euro ont vreemd. Deze bedrijven uit Zeeuws-Vlaanderen zijn Oude Kerkstraat 3, 4524 CT Sluis Tel. (0117) 420 424, fax (0117) 420 425 Open elke dag: 10.00-12.30 13.30-18.30 u. [#I*1 deze pagina! aand op de vrijdag voor de in de maand Hulst: Elke zondag Sluis: Elke zondag Sas van Gent: 14.00-17.00 uur Oostburg: 14.00-17.00 uur Terneuzen: Elke laatste zondag van de maand Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je rechten! Word ook lid van ANGO! Met ANGO kom je tot je recht! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 www.ango.nl soms ben je er even niet bij Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine Word donateur giro 222111 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij 'er even niet bij'. Er vallen gaten in hun leven. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? 0900-8212411 (eo.io p«> ntra www.epilepsie.nl Postbus 270 3990 GB Houten Een uitvaart die wordt geregeld door een uitvaartspeclalist die u kent, past veel beter bij uw wensen. Hoe veel u er ook heeft, wij zorgen ervoor. Informeer naar ons totaal pakket voor uitvaartzorg en -verzekeringen en bel gratis 0800 - 0033 of kijk op www.monuta.nl Uitvaartzorg en -verzekeringen We kennen elkaar Uitvaartcentrum: Oostburg, Monuta Haerens, Zuidzandsestraat 50, Tel: (0117) 45 23 09 SOS-Kinderdorpen geeft kinderen die er helemaal alleen voor staan een nieuwe moeder, een huis, broertjes en zusjes en een opleiding. Overal ter wereld. Steunt u ons als donateur? Stuur de bon in voor meer informatie, bel (020) 408 01 90 of kijk op www.soskinderdorpen.nl SOS-Kinderdorpen GIRO 2280 JA, stuur mij meer informatie over het werk van SOS-Kinderdorpen en hoe ik donateur kan worden N.a.v. deze advertentie in: Naam: Adres: M V Postcode/plaats: Telefoon: Deze bon kunt u in een ongefrankeerde envelop sturen aan: SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001, 1060 VB AMSTERDAM Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, Ook voor mededelingen over huisdieren!^ Alleen voor particulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen - twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Goes, Stationspark 28, 4462 DZ Tarief: prijs per millimeter over I kolom: 0.54 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over I of 2 kolom. hebben zij geen bok geschoten. De koude kant Geslaagd Na 4 jaar te hebben geleerd en in 300 dagen alle wereld zeeën te hebben getrasseerd heb je met je 23 jaar een streep op je mouw. Daarom zijn wij zo vreselijk trots op jou. Al was het leren geen plezier. Cees je ben nu Maritiem Officier. Pa, Ma, Josephine en het hele Thuis Front. Gefeliciteerd. 1978 2003 van harte gefeliciteerd met het 25-jarig jubileum van de zaak. Pa en ma van Belzen Kees en Nel Robbie en Geert Jannie en Jaap Petra en Ralph Dingenus en Jacqueline Margriet en Eric en kinderen Op woensdag 25/6 om 15.30 uur is mijn fiets Ko- ga myata Adventure grijs/ blauw/paars met framenr. 4248429 meegenomen bij de Hema. Dit was het laat ste cadeau van mijn schoon moeder. Wil diegene die hem meenam a.u.b. op de zelfde plaats terugzetten dan zal ik hem zeer dank baar zijn. Dit ligt heel emo tioneel. Event, tips 01 13-5631 I I Goedemorgen, dit is die morgen 50 wordt. HG En al zijn familie en vrien den mogen mee. Die vinden dit een hele eer. Dus tot morgen, ouwe peer. Weekend 14-15 juni. Bedelarmbandje. Tel. 0113-621 113.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 74