PZC PZC Wethouder botst met raadsleden De Lieve in Hulst barst uit haar voegen Bouw eerste fase distributiecentrum bij Sluis bijna af Inspecteur van Vrom maakt bezwaar tegen bouwplan Vogelwaarde IJzendijke verbijsterd over verdwijnen postbussen uit dorp Sluis twijfelt aan nut groter Techno Park 13 Ruilverkavelingsplannen Philippine weer in ijskast Gemeente akkoord met financiële bijdrage om openstelling te garanderen TOPVEIUNG zaterdag 28 juni 2003 Klederdrachtzegel Onbevoegden Kap Stelende werknemer moet betalen Fietser veroorzaakt aanrijding Inbraak in bedrijfspand Rijden onder invloed Inbraak gemeente huis Tholen Werkstraf voor geweld in café J dnor Eugène Verstraeten PHILIPPINE - De provincie beeft de ruilverkavelingsplan nen voor de polders rond Philip pine weer in de ijskast gezet. Op dit moment is er te weinig geld en menskracht beschik baar om alle landinrichtings projecten in Zeeland ter hand te nemen. Philippine heeft een la ge prioriteit bij de provincie. De plannen in Philippine spelen al lang. Al in 1987 werd een verzoek tot ruilverkaveling in gediend. In 1993 begon de voor bereiding en werd een landin richtingscommissie benoemd. Vanwege onduidelijkheden over de toekomstige inrichting van het Braakmangebied, zat er weinig schot in het maken van een plan. De uitgangspunten voor het project zijn vorig jaar opnieuw op een rij gezet. Het zag er vorig jaar nog naar uit dat de uitvoering van dé landinrichting Philippine in 2003 kon beginnen. Het gaat om een gebied van ruim 3 6 0 0 hecta re. Het project moet aansluiten op de landinrichting Hoek, die tot nu toe wel voorspoedig ver loopt. In tegenstelling tot vijf tien jaar geleden komt de na druk nu niet meer alleen te liggen op het verbeteren van de agrarische verkaveling. Ook de aanleg van bos en natuur zijn belangrijke onderdelen. Het project rond Philippine kost on geveer 2,6 miljoen. „Het plan ligt al jaren op tafel. Er is nog steeds voldoende ani mo voor het landinrichtings project", zegt J. Postma van de Dienst Landelijk Gebied (DLG) in Goes. „In welke vorm dat dan precies moet verlopen, is een an der verhaal. Maar de realiteit is dat er is nu even geen geld voor is." De leden en adviseurs van de Landinrichtingscommissie Phi lippine zijn van mening dat de ruilverkaveling zo snel mogelijk opgepakt moet worden. „Hoe wel misschien teleurstellend voor sommige mensen in het ge bied dat er nu niets gebeurt", stelt commissievoorzitter W. Gosselaar, „is het tenmin ste wel positief dat de plannen voor Philippine niet geschrapt zijn." IJzendijke somber over zwembad door Frank Gijsel on Renévan Stee OOSTBURG - Het zwembad in IJzendijke blijft weliswaar open, niettemin blijven dorps bewoners vrezen voor sluiting op korte termijn. Dat bleek tij dens de raadsvergadering, waar inspreeksterN. Aerssens duide lijk liet blijken dat ze geen goed woord overhad voor de handel wijze van eigenaar en exploi tant F. Lievens. De IJzendijkse betoogde dat het bad sinds de opening op 28 mei al zeven dagen onverwacht dicht is geweest, waaronder op vaderdag. Volgens haar is er Advertentie toen wel gezwommen, maar niet door abonnementhouders en in woners. Ook stoort Aerssens zich enorm aan het feit dat ze met haar grieven niet terecht kan bij F. Buysse, eigenaar van partycentrum Mauritshof, op wiens terrein het zwembad ligt. „Het openbare karakter van het bad is er een beetje af. Er wordt nauwelijk rekening gehouden met abonnementhouders. Ter wijl die toch genoeg moeten be talen. Een gezinsabonnement kost 95 euro tegen 55 euro in het gemeentelijke zwembad in Aar denburg", aldus Aerssens. Zij vroeg zich ook af of er onder de huidige omstandigheden nog gemeenschapsgeld in het IJzen dijkse zwembad moet worden gestopt. „Ik besef dat we hier mee misschien onze eigen gla zen ingooien, maar blijkbaar kan het niet anders." Om de gebruikers niet het slachtoffer te laten worden van de impasse, waren de raadsle den toch bereid het bedrag te verstrekken. Tussen 1990 en 2000 ontving Lievens al een bij drage van 227.000 euro. C. Bo- lijn (D&T) toonde zich fel tegen stander van de toekenning. Volgens haar is wethouder R. Leentfaar, die destijds de op dracht van de raad kreeg om met een plan op tafel te komen, in gebreke gebleven. J. Meijer (Nieuw West) was van mening dat Lievens de gemeente in een houdgreep heeft. „Als we nu niets geven, gaat het bad dicht met de nare gevolgen van dien. Een goede structurele oplossing gaat ons geld kosten." Wethouder L. Wille hoopt voor het eind van dit jaar een uit spraak van de arbitragecom missie te hebben. 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' dinsdag 1 juli in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg Aanvang:14.00 uur Fraaie collectie schilderijen, horloges, meubilair, tapijten, zilverwerk, etc., etc. Kijkdagen 30 juni -15.00 tot 20.00 uur 01 juli-10.00 tot 11.30 uur Veilingmeester A. I. Verhage 0118-627639/06-23360501 0118-413730/06-51407998 www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl 's-HEER ARENDSKERKE - TPG Post brengt op 23 septem ber een speciale oplage post zegels uit met daarop onder anderen de 92-jarige mevrouw Carels uit 's-Heer Arendskerke in Zuid-Bevelandse kleder dracht. Mevrouw Carels werd door haar zoon Piet op de foto gezet in het kader van de TPG persoonlijke postzegel. Zwemmen in IJzendijke kan niet meer zomaar elke dag zo blijkt uit de praktijk. Klaagster en abonnementhoudster Aerssens stond al meerdere malen voor een gesloten deur. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer HULST - Dienstencentrum De Lieve in Hulst kampt met nij pend ruimtetekort. Voor de ge bruikers, 55-plussers, worden steeds meer activiteiten georga niseerd en door de toenemende vergrijzing vinden steeds meer senioren hun weg naar het za lencentrum in de binnenstad. Veel ruimte voor uitbreiding is er niet. De Lieve, aan de Broodmarkt, was ooit de boerderij van de fa milie Voet. De voorgevel en de REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315666 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl kap zijn ruim een eeuw oud. Hoewel er in de loop der jaren steeds meer zalen bijkwamen - nu zijn het er vij f - is de rek er nu uit. De honderden gebruikers van De Lieve kunnen deelne men aan dertig activiteiten. De ze worden opgezet door onder andere Stichting Welzijn Oude ren, de Katholieke Bond voor Ouderen en de Zonnebloem. Aan De Lieve-beheerder R. Claerhoudt de taak de spaar zame ruimte te verdelen. „Voor al die activiteiten zijn de bijbe horende attributen nodig. Er komen ook steeds meer tafels en stoelen bij. We hebben nu gewoon een enorm ruimtege brek. De tafels en stoelen staan zelfs tot in de gangen opgesta peld. Dit kan zo eigenlijk niet meer." Claerhoudt: „Vroeger wilden we nog wel eens uitwijken naar cultureel centrum Den Dullaert voor bepaalde activiteiten waar we de ruimte écht niet voor heb ben. Maar daar kwam bijna nie mand op af, simpelweg omdat de mensen De Lieve niet uit wil len. De Lieve uitbouwen is niet meer mogelijk, of de nog niet zo lang geleden geopende jeu de boulesbaan moet worden opge geven. De enige mogelijkheid zou zijn om de hoogte in te gaan, een extra verdieping, maar Claerhoudt meent dat dit niet kan. „Daar is de fundering vast niet op berekend." Hij hoopt dat de gemeente Hulst het probleem serieus gaat aanpakken. door René van Stee SLUIS - De bouw van de eerste fase van het distributiecentrum aan de Smoutweg, net buiten Sluis, is bijna afgerond. Naar verwachting nemen de eerste drie kopers van bedrijfsunits in het zogenoemde Districenter medio juli hun intrek. Voor die tijd moet de geasfalteerde toe gangsweg naar het centrum nog worden aangelegd. De eerste fa se van het project bestaat uit tien bedrijfsruimtes. Het Districenter is gebouwd achter de gemeentewerkplaats en biedt lokale ondernemers de mogelijkheid hun waren op te slaan in afwachting van trans port naar hun winkel- of zaken- pand. Het laden en lossen zorgt al jaren voor overlast in het centrum van Sluis. Het stads centrum wordt regelmatig ge blokkeerd door bestel- en vrachtwagens. Ook komen ze regelmatig op tijdstippen dat het druk is. De komst van het Districenter moet er voor zor gen dat de overlast verdwijnt. Tot dusver zijn drie units ver kocht en lopen er opties op twee eenheden. F. Vercraeije van As surantiën Versluijs Vastgoed uit Oostburg, dat de verkoop en verhuur van de units voor zijn rekening neemt, toont zich te vreden met deze belangstelling. „Het project is regelmatig uit gesteld. Daardoor haakten veel potentiële gegadigden af. Nu het bouwwerk er staat, neemt de belangstelling straks ongetwij feld toe", verklaart Vercraeije. Uiteindelijk verrijst er aan de Smoutweg een distributiecen trum van twintig stalen units, variërend in grootte van 73 tot 356 vierkante meter. Zodra de tien units uit de eerste fase zijn verkocht of verhuurd, wordt in de tweede fase begonnen met de bouw van nog eens tien eenhe den. Basisvoorzieningen als de fundering zijn hiervoor al aan gelegd. Vercraeije verwacht dat eind dit jaar met de tweede fase wordt begonnen. Het terrein van het Districenter wordt gemeenschappelijk ei gendom van de kopers. Hierdoor is het mogelijk pas sende veiligheidsmaatregelen te treffen. Van de gemeente Sluis wordt verwacht dat zij on dernemers stimuleert hun op en overslag naar het Districen ter te verplaatsen. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De ervaren wethouder J. van Schaik kwam deze week tijdens de raadsver gadering tot twee keer toe in aanvaring niet Terneuzense ge meenteraadsleden. De eerste keer drukte hij zich wat ongelukkig uit toen hij de vragenstellers G. van Boom (TOP) en J. Wijnacker (VVD) liet weten dat hun vragen 'niet van dien aard waren dat het de moeite was om op te staan'. Van Schaik bedoelde dat hij wel vanachter de collegetafel ant woord kon geven en niet (we derom) naar het spreekgestoelte hoefde te lopen voor verduide lijking. Van Boom bleef overi gens teleurgesteld over het ant woord dat de raad zelf bij de begrotingsbehandeling mag be slissen of volgend jaar geld wordt vrijgemaakt voor herin voering van het schoolzwem men. En Wijnacker was ook al niet gelukkig met het vooruit zicht dat de WVG-verordening de gemeente in de toekomst nog veel meer geld gaat kosten. G. van den Berg-van Dijk werd even later bij de tweede botsing zelfs een beetje boos op de wet houder. Op haar vraag waarom auto's nog steeds mogen parke ren op de Terneuzense Markt, terwijl de raad van de voormali ge gemeente eerder bepaalde dat het centrale plein in de zo- Wel willen B en W de historische kap van De Lieve laten restau reren. Volgens Claerhoudt was dit dan ook hard nodig. „De kap is helemaal ingezakt. Eigenlijk zou het dak anderhalf jaar gele den al opgeknapt worden, maar dat werd steeds uitgesteld in verband met de gemeentelijke herindeling. Gelukkig wordt er nu eindelijk werk van gemaakt. De voorgevel van De Lieve is immers een monument." door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - De inspec teur regio Zuid-West van het ministerie van Vrom heeft te elf der, ure bezwaar ingediend tegen het ontwerp-bestem- mingsplan Vogelwaarde- Noord. Hierdoor loopt de vast stelling van de plannen voor het nieuwe wijkje vertraging op. De inspecteur, W. Brugman, merkt namens het ministerie op dat de 37 woningen die in het plan zijn opgenomen, niet stro ken met het aantal woningen dat in het gemeentelijk woning bouwprogramma voor Vogel- waarde is opgenomen. De gemeente biedt in het bestem mingsplan een indirecte bouw- mogelijkheid van ten hoogste tien woningen. Volgens de in specteur klopt ook dat niet, omdat deze woningen in het ge meentelijk woningbouwpro gramma niet aan het dorp Vo gelwaarde zijn toebedeeld. Brugman verzoekt Hulst dan ook vast te leggen dat de wonin gen in het te bebouwen gebied afgaan van het beschikbare wo- ningbouwcontingent van de ge meente. Ook is het de inspecteur geble ken dat er geen onderzoek is verricht in het kader van de Flo ra- en Faunawet. Dit is ver- TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter G. van Unnik heeft gisteren een dertigjarige inwoner van Axel voor ver duistering van goederen en geld van zijn werkgever veroor deeld tot veertig uur taakstraf. Daarnaast moet hij het scha debedrag van 5568 euro aan de gedupeerde winkelier betalen. De Axelaar zag in 2001 kans omin korte tijdgoederen en geld achterover te drukken. De man werkte als bedrijfsleider in de Axelse winkel en wist met het sjoemelen van retourbonnen geld en goederen te verduisteren. Pas in november werden de frauduleuze handelingen van de bedrijfsleider ontdekt. Van de schade bleek gisteren nog niets te zijn betaald. MIDDELBURG - Een fietser en een bromfietser zijn gisteren op de Nieuwe Haven in Middelburg tegen elkaar aan gebotst. Een 38-jarige man uit de gemeente Veere wilde drie fietsers die naast elkaar reden, inhalen. Op het moment dat de Veere- naar de fietsers inhaalde, stak de buitenste fietser, een 14-ja- rige Vlissinger, plots de weg over. Beiden kwamen ten val. De bromfietser klaagde over pijnlijke ribben, de fietser liep een bult en een schaafwond op. TERNEUZEN - In de nacht van donderdag op vrijdag is rond kwart over drie ingebroken in een bedrijf aan de Roosevelt- laan in Terneuzen. Uit het bedrijf werd niets weggenomen. De toegang tot het pand werd geforceerd. Het schadebedrag is nog onbekend. HULST - In de nacht van donderdag op vrijdag rond half drie is een 54-jarige automobiliste uit Hulst aan de Liniestraat in haar woonplaats gecontroleerd op het rijden onder invloed. Uit de blaastest bleek dat de vrouw 2,5 maal teveel had ge dronken. Ze kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van vijf uur. SINT-MAARTENSDIJK - Naar nu pas is gebleken is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in het gemeen tehuis van Tholen in Sint - Maartensdijk. Nadat de toegang was geforceerd werd het gemeentehuis doorzocht. Er werden onder andere diverse sleutels en een tiental identiteitspapie ren gestolen. Het schadebedrag is nog niet bekend. TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 34-jarige inwoner van Hulst voor cafége- weld 100 uur werkstraf opgelegd. De man had zich 4 augustus vorig jaar in een plaatselijk café misdragen door een bezoeker te mishandelen en mensen te bedreigenVooral de scheldpar- tijen tegen de uitbaters van de horecagelegenheid logen er niet om. „Jullie zijn binnen drie maanden kapot. Over drie maanden bestaat deze zaak niet meer. Ik kom terug en ver bouw de boel." Waarom had hij zich zo agressief gedragen? Het had te maken met een cd van Frans Bauer; de verdachte had een verzoek ingediend of die op een bepaald tijdstip ge draaid kon worden. Dat lukte die avond niet, omdat het café vol zat. Dat stuitte de klant tegen de borst. De Hulstenaar ging eerst weg, maar kwam later terug om zijn gram te halen. door René van Stee IJZENDIJKE - De ondernemers in IJzendijke zijn verontwaar digd over het weghalen van de postbussen in het plaatselijke postagentschap. TPG Post brengt de voorziening per 30 september over naar het vijf ki lometer verderop gelegen Bier vliet. Ook wordt op die datum het postagentschap omgezet in een servicepunt. Dit betekent een achteruitgang in de dienst verlening. De verplaatsing van de postbus sen heeft te maken met het ves tigingsbeleid van TPG Post. In het kader van een evenwichtige spreiding en dekkingsgraad, komt IJzendijke hierin niet meer aan bod. Een compromis bleek niet mogelijk. L. Wenink, verantwoordelijk voor de ex ploitatie van de servicepunten van TPG Post, zei in februari wel mee te willen werken aan een overgangsregeling. In de af- bouwfase zou post die was be stemd voor postbussen 's mor gens gratis worden bezorgd. De ondernemers zagen niets in dit voorstel omdat de postbussen toch zouden verdwijnen en ze vreesden dat op termijn wel zou moeten worden betaald voor deze dienstverlening. Volgens voorzitter R. Calon van de plaatselijke ondernemers vereniging neemt TPG Post een totaal verkeerd besluit omdat Biervliet juist voor een belang rijk deel georiënteerd is op IJ zendijke. „In IJzendijke wonen meer mensen, zijn meer bedrij ven en winkels en hebben veel meer mensen een postbus. Het is dus niet meer dan logisch dat de postbussen in IJzendijke blij ven", aldus Calon. Wethouder L. Wille zei donder dagtij dens de raadsvergadering dat hij weinig mogelijkheden ziet om de postbussen voor IJ zendijke te behouden. Evenals Calon betreurt hij de houding van TPG Post. „Privatisering van Rijkstaken pakt regelmatig goed uit. In dit geval dus niet, want er wordt geen enkele reke ning gehouden met plattelands beleid. Het betekent wederom een -verschraling van de dienst verlening en een aanslag op de leefbaarheid in onze gemeente. mermaanden autovrij zou zijn, antwoordde Van Schaik dat het college heeft besloten parkeren dit gehele jaar toe te staan. De toevoeging dat het besluit mede met instemming van nering doenden tot stand was gekomen en er tot nog toe geen klachten waren binnengekomen, stemde Van den Berg niet milder. De raad had op zijn minstens inge licht moeten worden, liet ze - ondersteund door F. van Hulle (GBK) - geagiteerd weten. plicht. Hulst moet aannemelijk kunnen maken dat door de bouw op het terrein geen be schermde of bedreigde dier- of plantensoorten worden bena deeld. De vaststelling van het bestem mingsplan Lamswaarde Zuid oost levert geen problemen op. Niemand diende reacties in. Toch liep het proces enige ver traging op vanwege de rijksre gelgeving omtrent de Water- toets, de Flora- en Faunawet, de Vogel- en Habitatrichtlijn en re gelgeving inzake archeologisch onderzoek. Stedenbouwkundig bureau RBOI heeft deze onder delen in het plan verwerkt. door Frank Gijsel en René van Stee OOSTBURG - De gemeente raad van Sluis worstelt met de vraag of de beoogde uitbreiding van bedrijventerrein Techno Park Zeeland in Schoondijke wel echt nodig is. Het voorstel om een krediet van ruim 435.000 euro uit te trekken voor de aan koop van een perceel land bouwgrond werd in de laatste raadsvergadering niet goedge keurd. Wethouder J. Provoost kon de raad niet overtuigen van de noodzaak van uitbreiding. De meerderheid wou graag weten of er voldoende belangstelling bestaat van bedrijven voor ves tiging op het park. Die valt tot dusver tegen. In 2000 mikten de initiatiefnemers op vijfhonderd hoogwaardige technologische arbeidsplaatsen. Tot op heden werken er bij vier bedrijven op het Technopark zeventig men sen. Alleen de fractie van Dorpsbe langen Toerisme wilde van geen uitstel weten. De fractiele den waren het met Provoost eens dat bij uitstel de toegezeg de Europese subsidies in gevaar zouden komen. De wethouder voerde verder aan dat zich regelmatig bedrij ven zich op de stoep van het ge meentehuis melden met belang stelling voor de aankoop van grond op het terrein. „De ver wachtingen zijn goed en er is voldoende vraag. Het duurt nog zeker twee jaar voordat het ter rein bouwrijp is gemaakt. We moeten als gemeente klaarstaan om bedrijven te ontvangen." De woorden van de wethouder konden de raad niet op andere gedachten brengen. Na schor sing van de vergadering werd besloten het voorstel dinsdag in besloten zitting opnieuw in be handeling te nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 73