<^7 Klaar om prooi te stoten ■v «jt Pleidooi om van Vlissingen culturele vrijplaats te maken Raad Kapelle buigt zich over recreatie 11 Provincie nog niet in voor acties tunnelbrandweer Ex-vrouw wreekt zich op frauderende koopman deurloo Treinkaartje Borsele steunt project om problemen bij kinderen snel op te merken fmmm Totale Uitverkoop w Delscher zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN zaterdag 28 juni 2003 Vertraging GRAFISCH BEDRIJF GOES LUKASSE DAKBEDEKKING Inbraak Voorhoede Te groot Paviljoen Gecorrigeerd Laconiek (i.v.m. verbouwing) Grote kortingen Klederdracht op postzegel Een eigentijdse kijk op SI apen THEATERBEZOEKERS OPGELET! Lever NU uw bestelbon in bij de Stadsschouwburg Middelburg en maak kans op de vele publiekstrekkers en andere prachtige voorstellingen in Middelburg, Goes en Schouwen-Duiveland! J Hulpteams op basisscholen doorSteffan ter Maat HEINKENSZAND - Het colle ge van burgemeester en wet houders van de gemeente Borsele wil het project 'consul tatieteams schoolmaatschap- pelijk werk' uit gaan voeren. In het project moeten verschillen de jeugdhulpverleningsdien sten nauw gaan samenwerken om problemen bij basisschool kinderen te signaleren en door te verwijzen naar instanties of zelfhulp te bieden. Het gaat hierbij om sociaal- emotionele en gezondheidspro blemen. De speciale consulta tieteams worden opgezet om de problemen die zich voordoen in een vroegtijdig stadium te con stateren. Dit moet voorkomen dat de problemen op een later tijdstip te groot en misschien zelfs onoverkomelijk zijn ge worden. Het schoolmaatschappelijk werk wordt in het hele basison derwijs in de gemeente Borsele toegepast. De consultatieteams zullen bestaan uit vertegen woordigers van het Algemeen Maatschappelijk Werk (AMW), de Gemeenschappelijke Ge zondheidsdienst (GGD) en be geleiders van de scholen zelf. Het is de bedoeling dat het Re gionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ) de coördinatie van de consultatieteams van het openbaar, rooms-katholiek en protestants christelijk onder wijs op zich neemt. Stichting Begeleidingscentrum Gerefor meerd Schoolonderwijs (BGS) moet de coördinatie van het re formatorisch onderwijs op zich gaan nemen. Het is de bedoeling dat de teams zo veel mogelijk aansluiten bij bestaande organisatiestructu ren binnen de scholen. Dit moet voorkomen dat leerkrachten extra worden belast. Verder zul len de teams de leerkrachten consulteren en begeleiden. In het voortraject van het pro ject consultatieteams school maatschappelijk werk is be hoorlijk vertraging opgelopen in de planning van het project. De vertraging is ontstaan door dat de verschillende betrokken partijen aanvankelijk nogal verschillende inzichten hadden over de lijn die in het project moet worden gevolgd. Inmid dels is hierover wel consensus bereikt, maar het resultaat van de vertraging is wel dat op zijn vroegst in het schooljaar 2003/2004 met het project wordt begonnen in plaats van, Advertentie t N r f STRATEGISCHE KEUS VAN ACTIEVE ONDERNEMERS Goes feliciteert met het nieuwe bedrijfspand in De Poel IV en met het nieuwe bedrijfspand in De Poel I AFDELING ÉCONOMISCHE ZAKEN 0113 249617 TERNEUZEN - In de nacht van donderdag op vrijdag tussen 3.10 uur en 3.20 uur is er inge broken in een bedrijf aan de Rooseveltlaan in Terneuzen. Uit het bedrijf werd niets weggeno men. De toegang tot het pand werd geforceerd. IBPi •7S.<fpG>, f •m .-Of - IS WOLPHAARTSDIJK - Een bruine kiekendief boven een weiland bij Wolphaarts- is ongeveer even groot als een buizerd, maar heeft vleugels die langer en smaller dijk in positie om zijn prooi te stoten. De in Zeeland niet heel veel voorkomende zijn. De bruine kiekendief is de meest voorkomende kiekendief en wordt in Neder - roofvogel eet veelal kleine watervogels, ratten, muizen, vissen en kikkers. De vogel land vooral gezien rondom de IJsselmeerpolders. foto Wi Mem M ieras door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen beseft onvoldoende wat de mogelijkheden zijn om in de zware plaatwerkerij van de Koninklijke Schelde Groep een vlakkevloertheater en culturele vrijplaats van internationale allure te maken. Het idee is uniek, waardoor niet alleen Ne derlandse maar ook tal van Eu ropese fondsen kunnen worden aangeboord. Die visie verkondigde theater recensent en voormalig direc teurvan het Bredase Chasséthe- ater Reg ten Zijthof gisteren tijdens een debat over de nota Vlissingen, een podium voor de stad en haar omgeving'. Daarin doet de Raad voor Kunst Cul tuur Vlissingen aanbevelingen voor een plek en opzet van een vlakkevloertheater, het liefst in combinatie met een culturele vrijplaats. Het debat vond plaats op de gedroomde plek daarvoor: de zware plaatwerke rij op het Scheldeterrein. Ten Zijthof omarmde het idee wi in die fabriekshal een vlak kevloertheater van 250 tot 900 stoelen te combineren met een culturele vrijplaats die hij voor al ziet als een broedplaats voor professionele en amateur kunstenaars uit verschillende disciplines. „Middelburghet ro- de pluche, Vlissingen de avant- garde, de vermenging van disci plines, het avontuur." De potentie van de ruimte is groter dan de Raad voor Kunst Cultuur aangeeft, aldus Ten Zijthof, en het plan is realisti scher dan het gemeentebestuur denkt. Hij ziet bijvoorbeeld mo gelijkheden de in de jaren tach- Jg ter ziele gegane internatio nale theaterbeurs van Parijs in 'dissingen nieuw leven in te bla- ien „Iedereen in Europa zit te vachten op een geschikte plek één keer perjaarachtoftien dagen bij elkaar te komen en nieuw theater te presenteren." De culturele vrijplaats en vlak kevloertheater op het Schelde terrein zouden daarvoor uiter mate geschikt zijn. Ten Zijthof: „Die combinatie is uniek voor Nederland en misschien wel voor Europa. Tot in Brussel is daar geld voor te halen, juist omdat op andere plekken ieder een hetzelfde doet. Het gemeen tebestuur heeft een schitterende kans Vlissingen tot de culturele voorhoede van Nederland te maken." In het debat dat volgde, kreeg Ten Zijthof veel bijval, maar er werd ook gewaarschuwd voor euforie. Op zijn betoog dat lang de tijd moet worden genomen om over de inhoud na te denken, werd door onder anderen Liesbeth Jansen van de Westergasfabriek in Amsterdam en Leo Hanne- wijk van Film by the Sea gerea geerd met de aansporing de hal meteen al voor culturele mani festaties te gebruiken. Henk Postma, een van de beden kers van de culturele vrijplaats, vreesde dat Ten Zijthof te groot wil beginnen, waardoor de hal geen plek wordt voor spontane, lokale initiatieven. Het vlakkevloertheater kwam in het debat nauwelijks aan de orde. En dat terwijl wethouder Lenie Poppe-de Looff aangaf dat het gemeentebestuur dat in elk geval wil realiseren. De Spuikom en het Bellamypark - in de nota nog wel genoemd - zijn als mogelijke locaties van de baan. Het gemeentebestuur zet in op het Scheldeterrein, maar dat hoeft niet per se de zware plaat werkerij te zijn. Waarmee ze aangaf dat met de keuze van het vestigingsgebied de volgens Ten Zijthof unieke combinatie met een culturele vrijplaats nog al lerminst in kannen en kruiken is. De gemeente Kapelle wil de faciliteiten voor de duiksport uitbreiden. door Rob Paardekam WEMELDINGE - De gemeen teraad van Kapelle moet keuzes maken als het om de toekomst van de recreatie gaat. In een hel dere notitie heeft het college alle voor- en nadelen op een rijtje gezet. De belangrijkste keuze die moet worden gemaakt is of alleen de bestaande recreatievoorzienin gen mogen uitbreiden of dat er ruimte moet zijn voor nieuwe initiatieven. In dat laatste geval zouden er nieuwe kampeerter reinen of hotels kunnen komen. Het college geeft de raad mee dat hij goed moet afwegen of hier wel behoefte aan is. Er zijn op dit moment geen signalen be kend. Wel zullen er meer ver nieuwende initiatieven ont staan dan wanneer enkel de bestaande voorzieningen kun nen uitbreiden. Bij de andere keuzes die ge maakt moeten worden, gaat het steeds om zeer concrete geval len. Camping Linda bijvoor beeld. Deze heeft de huidige grenzen bereikt en wil graag uitbreiden. Uit de notitie blijkt dat vooral het gebied aan de oostzijde geschikt is voor nieu we standplaatsen. Het college waarschuwt dat de kwaliteit van de camping onder druk komt te staan als de camping niet mag vernieuwen en uitbrei den. Ook voor de campings Klein Stelle en de Rusen moet worden bepaald of ze in de toe komst mogen uitbreiden. De duiksportvoorzieningen in de gemeente Kapelle zijn op dit moment niet optimaal. Volgens de gemeente is er te weinig par keergelegenheid en ontbreekt het vaak aan sanitaire voorzie ningen en vulstations voor de duikflessen. Deze knelpunten hebben vooral betrekking op de Oesterbaai en Klein Stelle. De gemeente kan de voorzieningen zelf aanleggen, maar ook be sluiten om het over te laten aan de marktsector. Ook in dat geval wordt zo goed als zeker een bij drage van de gemeente ver- zoals eerder gepland, in het schooljaar 2002/2003. Het project is aan totale kosten op bijna 58.000 euro begroot. Ruim 9000 euro hiervan komt voor rekening van de Stimule ringsregeling Algemeen Maat schappelijk Werk. De GGD draagt ruim 3000 euro bij. Het resterende bedrag komt op con to van de gemeente Borsele. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De provincie schaalt zich voorlopig niet ach ter acties van de gemeenten Ter- neuzen en Borsele om een hoge re rijksbijdrage los te krijgen voor de vorming van een profes sioneel brandweerkorps voor de Westerscheldetunnel. Bij de uitwerking van het pro vinciale rampenbestrijdings plan moet duidelijk worden welke maatregelen nodig zijn om een zo optimaal mogelijke veiligheid te garanderen. Dat zei commissaris W. van Gel der gisteren desgevraagd tij dens een aan de Terneuzense Havenfeesten voorafgaand symposium. Terneuzense en Borselse bestuurders hameren er op dat het Rijk eerder een bij drage heeft toegezegd van 12,5 miljoen euro, de helft van het bedrag dat nodig is om een pro fessionele tunnelbrandweer op te richten en tien jaar te exploi teren. Van Gelder riep vorige week de toorn van de burgemeesters R. Barbé (Terneuzen) en J. Gelok (Borsele) over zich af toen hij zei niets van zo'n toezegging af te weten. In het bijzijn van burgemeester Barbé bleef de commissaris gis teren bij zijn bewering van vori ge week. Voormalig staatssecre taris Hessing van Binnenlandse Zaken heeft de vroegere minis ter De Boer van Verkeer en Wa terstaat in mei inderdaad voor gesteld 12,5 miljoen euro bij te dragen. Maar Hessing is destijds al 'per kerende post' door De Boer ge corrigeerd, stelt Van Gelder. „Je kan dus moeilijk volhouden dat het door de twee gemeenten ge wenste bedrag al zwart op wit was toegezegd", betoogde de commissaris. Burgemeester Barbé was niet overtuigd na die woorden van Van Gelder en wil de brief van Hessing nog eens door juristen laten doorvlooien. Van Gelder had weinig zin in een oeverloze discussie met de Terneuzense burgemeester. Maar de vraag of het dagelijks bestuur van de provincie zich in Den Haag sterk zal maken voor een zo hoog mogelijke rijksbij drage voor instelling van een professionele brandweer liet hij voorlopig onbeantwoord. „Er is ons anderhalf miljoen toege zegd, een behoorlijk bedrag dus." Of er nog meer geld nodig is voor het inperken van de risi co's op calamiteiten in de tunnel hangt af van de definitieve in vulling van het rampenbestrij dingsplan, stelde hij. De door verschillende overhe den vastgestelde Mavit (Maat schappelijk Aanvaardbaar Vei ligheidsrisico Infrastructuur en Transport) is voor de commissa ris in elk geval niet heilig. In die veiligheidsregeling is onder meer vastgelegd dat hulpverle ningsdiensten binnen elf minu ten ter plaatse moeten kunnen zijn. „Vanuit Terneuzen kan dat toch", constateerde Van Gelder. Als door een adder gebeten, riep Barbé uit: „Maar geen 24 uur." „Dan moeten we eens rustig be kijken of dat eigenlijk wel nodig is", repliceerde de commissaris laconiek. Advertentie CC LU X O CO Grote Markt 11-13 4461 AH Goes LJ Telefoon: 0113 227607 9H9B TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 39-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats wegens belastingfraude conform de eis 42.000 euro boete opgelegd. De verdachte woonde in Goes toen hij als marktkoopman bij de leveranciers een deel van zijn goederen zwart inkocht en op Brabantse markten de waar met een flinke winst verkocht. De fraude kwam aan het licht toen 's - HEER ARENDSKERKE - TPG post brengt op 23 septem ber een speciale oplage post zegels uit met daarop onder an dere de 92-jarige mevrouw Ca- rels uit 's - Heer Arendskerke in Zuid-Bevelandse kleder dracht. Mevrouw Carels - die in verzor gingstehuis Poelwijck woont - werd door haar zoon Piet Carels op de foto gezet in het kader van de TPG persoonlijke postzegel. Deze week werd het bericht ont vangen dat de foto was gekozen tot een van de tien mooiste in zendingen. Deze tien mooiste foto's komen in een speciale op lage van 500.000 velletjes post zegels op 23 september op de markt. zijn ex-vrouw uit wraak met de 'zwarte' boekhouding naar de i Belastingdienst in Goes ging. De echtgenote voelde zich in de 'steek gelaten door de verdachte, omdat hij er met een jongere vrouw vandoor was gegaan. De fiscus bleek door een te lage aangifte van de inkomstenbe lasting en omzetbelasting over de jaren 1999 en 2000 voor een fors bedrag te zijn benadeeld. Als verdachte de boete niet be taalt, hangt hem een gevange nisstraf van 160 dagen boven het hoofd. De man kwam giste ren niet opdagen. „Hij zal wel met de noorderzon zijn vertrok ken", meende de politierechter. Advertentie woon- en slaapadvies Haringvl iet plein 4 - Zierikzee foto Willem Mieras wacht. Overigens liggen de plaatsen om de voorzieningen aan te leggen niet voor het opra pen. Genoemd worden de west kant van de Oesterbaai en de oude Reepweg. Een paviljoen behoort ook nog tot de moge lijkheden. Andere keuzes die gemaakt moeten worden hebben betrek king op de eventuele aanleg van een nieuw strandje aan de Oos- terschelde, het al dan niet ver groten van de jachthaven en de informatie naar toeristen. Voor al in Wemeldinge, maar ook langs fiets- en wandelroutes blijkt behoefte te bestaan aan meer en betere informatiepane len. Het woord is binnenkort aan de gemeenteraad. Advertentie Om. een treinkaartje uit te sparen, ging deze Middelbur ger op de fiets naar het nieu we kantoorpand in Goes. Met de neus op het stuur en de pe dalen stevig ingetrapt be reikte hij met een lach zijn werk. Hij had met zijn fiets tocht toch een paar euro in zijn portemonnee kunnen la ten zitten. Maar zijn collega's waren er minder blij mee. Door de inspanning en het mooie weer was hij tamelijk bezweet geraakt, zodat hij alsnog zijn beurs moest trek ken om een nieuw t-shirt te kopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 59