PZC Intieme wereldmuziek in Oost-Souburg Fractie wil actie tegen chaos op Langevielebuitenbrug Langdurige minima krijgen extraatje van Vlissingse raad 13 N-Beveland heft leges op claims planschade Overgrote meerderheid klanten tevreden over diensten op Walcheren TOPVEIUNG w zaterdag 28 juni 2003 Verbeteringen Wachttijd Stelende werknemer moet betalen Terneuzen doet aangifte van bekladde graven Fietser veroorzaakt aanrijding Riool Vlissingen wordt vervangen Inbraak in bedrijfspand Rijden onder invloed Inbraak gemeentehuis Tholen Werkstraf voor geweld in café Klederdracht op postzegel pzc Kinderopvang doet het uitstekend jnnrAb van derSluis MIDDELBURG - Klanten van Kinderopvang Walcheren (KOff) zijn dik tevreden over de opvang van hun kind. Ouders van de kinderdagverblijven ge ven bijna een tien. Ruim 98 pro cent geeft aan tevreden te zijn over de diensten van KOW. De ouders van peuterspeelzalen volgen op korte afstand met ruim 95 procent tevreden klan ten. Ook de gastouderopvang en de buitenschoolse opvang wor den hoog gewaardeerd. Ruim negentig procent van de ouders istevreden. Dat blijkt uit een te- vredenheidsonderzoek onder de klanten van de Walcherse kin deropvang. Begin dit jaar heeft de KOW in samenwerking met de Stads- monitor Vlissingen (de afdeling onderzoek en statistiek van de Vlissingse bibliotheek) een te- vredenheidsonderzoek gedaan onder alle klanten. De helft van alle ouders reageerde, waarmee de resultaten representatief zijn voor alle drieduizend kinderen die KOW opvangt. In 2001 heeft de kinderopvang samen met de Stadsmonitor een REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: 06-54267110 E mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315666 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl soortgelijk onderzoek gedaan. De resultaten van dit jaar overtreffen die van twee jaar ge leden. Dat houdt volgens de di rectie van de KOW in dat de ver beteringen geleid hebben tot de hogere waardering. Uit het tevredenheidsonder- zoek komt naar voren dat ou ders tevreden zijn over de wijze waarop de leidsters omgaan met de kinderen. Ook voelen ze zich goed geïnformeerd over hun kinderen, de activiteiten en de dagelijkse gang van zaken. Ook dit j aar hebben ouders aan gegeven dat de organisatie van KOW op een aantal punten kan worden verbeterd. Een belang rijk onderwerp is het verbeteren van de communicatie tussen klanten enerzijds en de cliën tenraad en ouderwerkgroepen anderzijds. Daarnaast bleek uit het onderzoek dat buitenruim tes, zoals tuinen, en gebouwen beter kunnen worden aange kleed. Ouders willen ook dat de Kinderopvang Walcheren flexi belere) opvang aanbiedt en dat er zekerheid bestaat over wachtlijsten. Onzekerheid is er bij de klanten over de toekom stige ouderbijdrage. Tussen de 10 en 25 procent van de ouders heeft ideeën aange dragen voor de verbetering van tuinen en gebouwen. Voor ko mend jaar wil KOW meer aan dacht besteden aan veiligheid, bereikbaarheid en aankleding. Een aantal van de vijftig loca ties is al verbouwd en aantrek kelijker gemaakt voor kinderen. Ook de tuinen zijn aangepakt. Voor een aantal locaties zijn plannen in voorbereiding. Ouders hebben in het onderzoek aangegeven minder dagdelen verplicht te willen afnemen. Deze wens zal de KOW inwilli gen. Ook ouders die hun kind een dag of twee keer een halve dag willen brengen, zijn wel kom. Het ruilen van dagdelen en bijvoorbeeld extra dagdelen wordt eenvoudiger voor ouders. De flexibele opvang wordt ver beterd door in de piekuren meer kinderen op te vangen en de re gels te versoepelen. Kinderopvang Walcheren zal ook zijn uiterste best doen om wachtlijsten te voorkomen. Be gin vorig jaar moesten ouders drie tot zes maanden wachten op een plaats. De klanten waren daar niet echt tevreden over. Op dit moment lukt het aardig om wachtlijsten te voorkomen. Ou ders kunnen vrijwel overal di rect terecht op de dagverblijven en de buitenschoolse opvang. Voor gastouderopvang is de wachttijd afhankelijk van de vraag. Voor peuterspeelzalen verschilt de wachttijd per wijk. Op 1 januari 2005 gaat de nieu we Wet basisvoorziening Kin deropvang in, die ervoor moet zorgen dat kinderopvang voor iedereen betaalbaar wordt. De ouders gaan een bijdrage betalen op basis van het inko men. Op dit moment heeft 75 procent van de werkgevers een kinder opvangregeling. Als een ouder niet werkt bij een baas die een kinderopvangregeling heeft, neemt de KOW de werkgevers bijdrage voor haar rekening. Dit kan de KOW doen omdat zij beschikt over subsidieplaatsen, waarop ouders kunnen terug vallen. TERNEUZEN - DeTerneuzense politierechter G. van Unnik heeft gisteren een dertigjarige inwoner van Axel voor verduis tering van goederen en geld van zijn werkgever veroordeeld tot veertig uur taakstraf. Daarnaast moet hij het schade bedrag van 5568 euro aan de ge dupeerde winkelier betalen. De Axelaar zag in 2001 kans om in korte tijd goederen en geld ach terover te drukken. De man werkte als bedrijfsleider in de Axelse winkel en wist met het sjoemelen van retourbonnen geld en goederen te verduiste ren. Pas in november werden de frauduleuze handelingen van de bedrijfsleider ontdekt. BIERVLIET - De gemeente Ter- neuzen heeft bij de politie aan gifte gedaan van bekladding van graven op de gemeentelijke algemene begraafplaats aan de Beukelsstraat in Biervliet. Op vijftien monumenten op de grafakker zijn bekladdingen aangetroffen, waarschijnlijk aangebracht met krijt of een steentje. Vermoedelijk is het ge daan door kinderen. De beklad ding is goed te verwij deren.Eén dekplaat is kapot, maar er is geen enkel bewijs dat deze be wust vernield is. De bekladding is gisterochtend ontdekt. Gemeentewoordvoer der D. Timmers vermoedt dat de bekladding eergisteren of hoog uit een dag eerder is aangericht. „Het personeel van de afdeling Groenbeheer komt regelmatig op de begraafplaats. Voor die tijd hebben ze geen beschadi gingen geconstateerd." De bekladding heeft voor enige onrust in Biervliet gezorgd. Gis teren trok de begraafplaats tientallen bezoekers die kwa men kijken of de graven van hun verwanten beschadigd waren. Zij vonden echter niets. De Belgische folkgroep Ambrozijn beet gisteravond het spits af van het muziekfestival Razzmatazz in Oost-Souburg. door Edith Ramakers OOST-SOUBURG „Dn accordeon moet ietsjes luider." Ambrozijn staat op het intieme buitenpodium van Razz matazz in Oost-Souburg. De instru menten worden gestemd. De folkband uit België bijt het spits af van het twee daagse wereldmuziekfestival van Razzmatazz. Razzmatazz bestaat 35 jaar en om dat te vieren heeft de organisatie een pro gramma samengesteld dat bol staat van muzikale verrassingen. Ambrozijn bij voorbeeld is een folkband, maar durft te spelen met traditionele muziek. Of zoals de man achter Razzmatazz Ad Lijnse zegt: „Ambrozijn is vernieu wend. De band steekt vertrouwde vers regels in een nieuw jasje. Ze doen din gen die niemand verwacht." De band van vier bestaat uit Wouter Vandenabeele (viool), Tom Theuns (gi taar) Wim Claeys (accordeon) en Ludo Vandeau (zang) Voor Ambrozijn is het wereldmuziekfestival in Oost-Souburg het begin van een druk zomerseizoen. „We spelen soms twee keer per dag. Vanavond moeten we ook nog in België spelen. We hebben in het seizoen 1999/2000 106 keer opgetreden. Dat was een record", zegt Theuns. Het publiek druppelt binnen. De bezoe kers fluisteren. „We hebben altijd rus tig publiek", zegt Lijnse. „Ze komen hier om te luisteren en te genieten." Lijnse kijkt en luistert graag naar de Belgische zenders. „Daar krijgen alle soorten muziek nog een kans. Van folk tot blues, jazz, maar ook Afrikaanse muziek. Door een brede programme- foto Ruben Oreel ring krijgt wereldmuziek in België een betere kans om zich te ontwikkelen dan in Nederland. Luister maar naar een band als Ambrozijn." Het festival krijgt vandaag vanaf 15.00 uur een vervolg. Het duurt tot 2400 uur. Op het programma staan Waarschu wing voor de Scheepvaart, Homesick the Louisiana Men, Khukh Mongol, Co mas, Debout sur ie Zinc, Willy's Carri- bean Steelband en Oblomow. De festivaltent staat aan de Middel burgsestraat in OostSouburg. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Burgemeester en wethouders van Middelburg moeten niet langer wachten met maatregelen om de verkeerssi tuatie op de Langevielebuiten brug te verbeteren. Dat stelt de SGP-fractie in vragen. Het college beloofde begin dit jaar een ANWB-bord te zullen plaatsen om automobilisten via de Vlissingsesingel richting centrum te verwijzen. Ook zou den de verkeerslichten op de kruising Langevlelebuiten- brug/Tangent/Zandstraat voor fietsers worden aangepast. De SGP wil weten of en zo ja wan neer het college de beloftes waarmaakt. De SGP en GroenLinks klaag den in oktober vorig jaar hun nood over de in hun ogen ver keersgevaarlij ke situatie op de Langevielebuitenbrug. Volgens de twee fracties was de recon structie van de brug geen suc ces. In het voorjaar van 2002 was eenrichtingverkeer inge steld op de brug, behalve voor fietsers en lijnbussen. Dat is ook duidelijk aangegeven met bor denAlleen verkeer datvanafde Tangent komt, mag van de brug gebruik maken. De fracties stel den dat er op de brug voortdu rend auto's rijden tegen de stroom in. Ook werkten de ver keerslichten op de kruising Tan gent/Zandstraat niet goed. In januari antwoordde het col lege dat het aantal auto's dat te gen de stroom inreed, fors was afgenomen na afronding van de rioleringswerkzaamheden op De Middelburgse SGP-fractie wil van B en W weten wanneer de toegezegde maatregelen rond de Lan gevielebuitenbrug worden uitgevoerd. foto Lex de Meester de Poelendaeleweg. Het college besloot om de verkeersveilig heid te verbeteren een aantal kleinere maatregelen te nemen, waaronder de plaatsing van een ANWB-bord op de kruising Langevielesingel/Vlissingse- singel met daarop de tekst: Doorgaand verkeer en Cen trum. De problemen met de ver keerslichten waren volgens B en W het gevolg van een foutje in de computerprogrammatuur van de installatie, maar dat pro bleem was inmiddels opgelost. De SGP stelt dat het beloofde ANWB-bord nog niet is ge plaatst, terwijl het in januari was toegezegd. De fractie wil weten wanneer het bord er komt, zeker nu een nieuw toe ristenseizoen voor de deur staat. Het bord moet voorkomen dat automobilisten via de Lange- vielesingel en de Seissingel naar het centrum rijden. Bewoners van die twee straten zitten vol gens de SGP niet te wachten op nog meer auto's voor hun deur. Het college antwoordde in j anu- ari ook dat de verkeerslichten zo aangepast zouden worden dat fietsers komend vanaf de Lan- gevieleweg moeiteloos linksaf richting het tunneltje onder de Tangent konden nemen. Die maatregel leidt ertoe dat de ver keersveiligheid toeneemt en dat meer mensen gebruik maken van het tunneltje. De SGP vraagt zich of de situatie nog wordt aangepast. WISSENKERKE - Noord-Be veland gaat leges heffen op het indienen van planschade claims. Op die manier hoopt de gemeente lichtvaardige claims te voorkomen. Voor een aan vraag moet voortaan tweehon derd euro worden betaald. Planschade is schade die voort vloeit uit plannen die zijn uitge voerd door de overheid, in dit geval de gemeente. Het kan gaan om bijvoorbeeld verlies van uitzicht of privacy en toe name van geluidsoverlast. Wie denkt recht te hebben op een vergoeding, kan een claim in dienen. De gemeente neemt dan meestal een onderzoeksbureau in de hand dat advies moet uit brengen over het al dan niet toekennen van het bedrag. Het inhuren van deze externe advi sering kost de gemeente een hoop geld: gemiddeld kost een beoordeling zo'n tweeduizend euro. In Noord-Beveland valt het aantal planschadeclaims dat wordt ingediend erg mee. Toch is er een trend waar te nemen dat steeds meer mensen proberen geld los te krijgen bij de ge meente. Ze hebben daar niets bij te verliezen. Door tweehonderd euro te vragen, denkt de ge meente dat alleen mensen die serieus menen recht op schade vergoeding te hebben nog een claim zullen indienen. Als het inderdaad tot een vergoeding komt, krijgen de mensen hun tweehonderd euro terug. De Noord-Bevelandse gemeen teraad staat in meerderheid achter het plan. MIDDELBURG - Een fietser en een bromfietser zijn gisteren op de Nieuwe Haven in Middelburg tegen elkaar aan gebotst. Een 38-jarige man uit de gemeente Veere wilde drie fietsers die naast elkaar reden, inhalen. Op het moment dat de Veere- naar de fietsers inhaalde, stak de buitenste fietser, een 14-ja- rige Vlissinger, plots de weg over. Beiden kwamen ten val. De bromfietser klaagde over pijnlijke ribben, de fietser liep een bult en een schaafwond op. VLISSINGEN - Het hoofdriool in de Gerbrandystraat in Vlissingen wordt vanaf maandag vervangen. Dat is nodig om dat het riool verzakt is. Ook is er een grote lekkage geconsta teerd. In verband met de vele kabels en leidingen in het trottoir, wordt het nieuwe hoofdriool aangelegd in het fietspad ter hoogte van de huisnummers 123 tot 129. Het fietspad wordt daarom tijdelijk afgesloten. Fietsers worden omgeleid via de Piersonstraat, de Troelstraweg en de Van Hogendorpweg. De woningen blijven bereikbaar voor voetgangers. Het autover keer in de Gerbrandystraat wordt tijdens werkuren geregeld met verkeerslichten. De werkzaamheden duren ongeveer tien werkdagen. TERNEUZEN - In de nacht van donderdag op vrijdag tussen tien over drie en twintig over drie is er ingebroken in een be drijf aan de Rooseveltlaan in Terneuzen. Uit het bedrijf werd niets weggenomen. De toegang tot het pand werd geforceerd. Het schadebedrag is nog onbekend. HULST - In de nacht van donderdag op vrijdag rond half drie is een 54-jarige automobiliste uit Hulst aan de Liniestraat in haar woonplaats gecontroleerd op het rijden onder invloed. Uit de blaastest bleek dat de vrouw 2,5 maal te veel had ge dronken. Ze kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van vijf uur. SINT-MAARTENSDIJK - Naar gisteren pas is gebleken, is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in het ge meentehuis van Tholen in Sint-Maartensdijk. Nadat de toegang was geforceerd werd het gemeentehuis doorzocht. Er werden onder meer diverse sleutels en een tien tal identiteitspapieren gestolen. Het schadebedrag is nog niet bekend. Het zou binnen korte tijd al de derde keer zijn dat in het Thoolse gemeentehuis is ingebroken. TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 34-jarige inwoner van Hulst voor cafége- weld 100 uur werkstraf opgelegd. De man had op 4 augustus vorig jaar in een plaatselijk café een bezoeker mishandeld en mensen bedreigd. De aanleiding was dat er vanwege de druk te in het café niet was voldaan aan het verzoek van de Hulste naar om op een bepaald tijdstip een cd van Frans Bauer te draaien. pe gemeente gaat ervan uit dat ongeveer 645 gezinnen dit jaar recht zullen hebben op een bij drage uit het sociaal cultureel fonds en de extra tegemoetko ming. In buurthuizen, via wer vingsacties en advertenties zal de gemeente uitkeringsgerech tigden attenderen op de rege ling. Ook de Cliëntenraad en het Platform Uitkeringsgerechtig den voor Ouderen (PUGO) zul len er bekendheid onder hun le den aan geven. Het Pugo en de Cliëntenraad stonden achter het wijzigingsvoorstel van de PvdA. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Langdurige minima uit Vlissingen krijgen een douceurtje. Dat heeft de Vlissingse gemeenteraad deze week besloten. Een raadsmeerderheid ging te gen het voorstel van burgemees ter en wethouders in. Het col lege wilde overgaan tot een een malige bijdrage uit het sociaal cultureel fonds van 450 euro voor gezinnen, 400 euro voor al leenstaande ouders en 320 euro voor alleenstaanden. De PvdA- fractie wilde meer en diende een wijzigingsvoorstel in, dat werd aangenomen. Bijstandsgerech tigden kunnen daardoor nog dit jaar rekenen op circa 90 euro ex tra. Het sociaal cultureel fonds is in oktober 1999 ingesteld. Idee van de tegemoetkoming is dat Vlis- singers met een langdurig laag inkomen toch kunnen deelne men aan een sociaal cultureel leven. Elk jaar moet opnieuw worden bekeken hoeveel Vlis singen over heeft voor haar mi nima. Het amendement van de PvdA vond geen steun bij het CDA, de WD en de Partij Souburg Rit- them (PSR). Maar de meerder heid wil dat Vlissingen zolang mogelijk de kans grijpt om mi nima te ondersteunen. Het col lege van B en W is daardoor geen 405.000 eurokwijtvoor demini- ma, maar circa 510.000 euro. In 2004 wil het kabinet de nieu we wet Werk en Bijstand invoe ren. Vanaf dat moment zullen gemeenten minder vrijheid heb ben om de zwakkeren in de samenleving financieel te on dersteunen. „Dit jaar kunnen gemeenten nog zelfs iets doen aan de verzachting van de ar moede", vindt de PvdA. „Van daar dat het waardevolle in strument, het sociaal cultureel fonds, moet worden ingezet zo lang het nog kan", zei F. Oreel van de PvdA. Tot eind van dit jaar krijgen Vlissingse minima die twee jaar in de bijstand zitten een bijdra ge uit het sociaal cultureel fonds. Daarin komt waarschijn lijk volgend jaar verandering. De termijn wordt opgeschoven naar vijf jaar. Bovendien mogen minima, die in aanmerking ko men voor een toeslag, geen en kele uitstroomkans naar werk hebben. 's - HEER ARENDSKERKE - TPG post brengt op 23 septem ber een speciale oplage postze gels uit met daarop onder ande re de 92-jarige mevrouw Carels uit 's - Heer Arendskerke in Zuid-Bevelandse klederdracht. Mevrouw Carels - die in verzor gingstehuis Poelwijck woont - werd door haar zoon Piet Carels op de foto gezet in het kader van de TPG persoonlijke postzegel. Deze week werd het bericht ont vangen dat de foto was gekozen tot een van de tien mooiste in zendingen. Deze tien mooiste foto's komen in een speciale op lage van 500.000 velletjes post zegels op 23 september op de markt. Advertentie T _L 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' dinsdag 1 juli in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg Aanvang: 14.00 uur Fraaie collectie schilderijen, horloges, meubilair, tapijten, zilverwerk, etc., etc. Kijkdagen 30 juni -15.00 tot 20.00 uur 01 juli-10.00 tot 11.30 uur Veilingmeester A. I. Verhage 0118-627639/06-23360501 0118-413730/06-51407998 www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13