ree Honkballegende helpt Oranje 19 Debutant aan kop Nationaal tennistoernooi groeit als kool Jurran Schut niet te stuiten agenda lil Paardensport uitslagen vrijdag 27 juni 2003 Biljarten IB Trimlopen IB Volleybat IR Wielrennen IR Atletiek II Biljarten IS Motorsport IR Volleybal IR Wielrennen IR Zeilen II Zwemmen II Biljarten ■ER Karten ■11 Volleybal ■1 Zeilen Davey Johnson interim-bondscoach Nederlands honkbalteam Zo'n naam Terugdoen Schletterer tweede op 1500 meter Zeilwedstrijden Terneuzen in trek RTC Delta verstevigt koppositie AV-junioren in race voor NK Bridge Darts Hockey Motorsport Schaken Softbal Talenten krijgen kans in Souburg rfnnrRoeland van Vliet OOST-SOUBURG - Het zomer se tennistoernooi van TC Sou burg groeit en groeit. Twee jaar „deden deden 350 tennissers van alle niveaus mee aan de eer ste editie, vorig jaar waren dat er 430 en dit jaar komen er nog meer naar Oost-Souburg. En dat is niet in de laatste plaats omdat het Terra reizen Souburg toernooi nu ook een Nationaal Ranglijst toernooi is. tbernooidirecteur en wed strijdleider Sven Vermeulen is bijzonder ambitieus. The sky is AXEL - De talentvolle Jurran Schut is in het enkel 5-schema van het Open Axel tennistoer nooi niet te stuiten. Schut gaf zelfs de als tweede geplaatste Björn Obrie weinig kans. Obrie, die zeer beweeglijk is en over een goede techniek be schikt, moest zijn meerdere er kennen in de jeugdige Schut, die zich door deze overwinning plaatste voor de halve finale. De favorieten Eric Neve en Hessel Hamelink, als eerste duo ge plaatst in het dubbel 6, maakten geen misstap tegen Paul d'Hooghe en Davy de Kesel. Met 6-3 7-6 werd het duo d'Hooghe- /de Kesel uitgeschakeld. Door deze zege staat Neve/Hamelink als eerste in de finale. Joep Smits is goed op dreef in het enkel 6. Hij schakelde Ivo Verstraeten uit met 6-1 6-4 en ging door naar de kwartfinale. Paul van Graefschepe en Mare van Overdulve schaarden zich onder de laatste acht, door een zwaarbevochten overwinning op Dion Beuzenberg en Frank Broeders: 4-6, 7-6 7-5. _vrijdag_ Hof van Holland Bokaal. Locatie: café Hof van Holland, Oud-Vossemeer. Aanvang: 19.00 uur. Havenloop. Locatie: Scheldeboulevard, Terneuzen. Start: 19.00 uur. Afstanden: 2500, 50 00 en 10000 meter. Inschrijven: feesttent nabij oude veerhaven, Terneu zen. Beachvolleybaltoernooi. Sas van Gent, Keizer Karelplein. 15.00 uur: jeugd basis- Scholen. 19.00 uur: jeugd tot en met 18 jaar. Trimronde van Kruiningen. Start en fi nish: Markt, Kruiningen, 18.30 uur: vete lanen. 18.31 uur: recreanten en ama teurs B. 19.45 uur: cyclosportieven en amateurs A. Inschrijven: Ons Dorpshuis, Berghoekstraat, Kruiningen. zaterdag. the limit. Dit jaar heeft zijn toernooi één ster, volgend jaar moeten dat er twee worden en in 2005 wil hij dat zijn toernooi een internationaal toernooi wordt. „Onze ambitie is niet om een viersterrentoernooi te worden, zoals het A-toernooi bij de Schelde in Vlissingen. Wij wil len zo snel mogelij k doorgroeien naar een internationaal toer nooi waarop tennissers punten kunnen verdienen voor de we reldranglijst." Vermeulen wil daarnaast dat TC Souburg het grootste toernooi van de provin cie krijgt. „Het toernooi in Vlis singen heeft de beste tennissers, wij de meeste." Op dat grootste toernooi van Zeeland moet vooral de Zeeuw se jeugd een kans krijgen. Sven Vermeulen, zelf pas 21 jaar, gaf daarom vijf van de zes wild cards voor het Nationaal Rang lijst toernooi aan jeugdige Zeeuwen. Bij de mannen gingen die naar Thijs Slagboom, Ga- reth Lau en Sjoerd Huis in 't Veld, bij de vrouwen naar Kar lijn Agten (Zeeuws kampioene tot 16 jaar) en Stephanie Maen- hout. De zesde ging naar vetera ne Lucienne van der Broek, om dat zij vorig jaar het toernooi op haar naam schreef. „Ik wil dat jonge Zeeuwse tennissers zich een keer kunnen meten met de goede spelers van Nederland en zich aan hun niveau optrekken. Normaal moeten Zeeuwse spe lers voor dergelijke toernooien elders in het land kwalificaties spelen. Nu krijgen degenen die in het hoofdtoernooi zitten - waaronder de spelers en speel sters met een wildcard - sowieso punten. Daardoor krijgen ze een Nederlandse ranking en hoeven ze bij andere A-toer nooien niet per se kwalificaties te spelen, maar kunnen ze gelijk toegelaten worden. Zo geef je een impuls aan het Zeeuwse tennis." Voor het hoofdtoernooi worden ook in Oost-Souburg eerst kwa- 10.30 uur. Deelnemende verenigingen: De Schelde Terneuzen, ZC Koewacht, ZV Scheldestroom Breskens, de Otters Ax el, de Honte Kloosterzande, De Bruinvis Sas van Gent. Organisatie: ZV De Bruin vis Sas van Gent. zondag_ Kampioenschap CD-junioren. Organisa tie: RKHAV. Locatie: Piet Vonckbaan in Hulst. Aanvang: 11.00 uur. Hof van Holland Bokaal. Locatie: Café Hof van Holland, Oud Vossemeer. Aan hang: 12.00 uur. Rilland-Bath. Derde wedstrijd Open Zeeuws kampioenschap. Organisatie Mc Rilland. Inschrijven: 10.00 uur. Trainin- 9en van 11.00 tot 12.00 uur. Aanvang wedstrijden: 12.30. Klassen: 65cc, 85cc, I25cc,250/500cc, veteranen. Locatie: cir cuit Bathseweg, Rilland-Bath. Zeeuwse dag van het paard. Springen Paarden klassiek. 8.30 uur: klasse B. 9.30 «ur: klasse B. 11.30 uur: klasse M. 13.05 aur: klasse Z en ZZ. 13.25 uur: progres sief klasse L. 14.25 uur: vastgestelde tijd >'asse L. 15.20 uur: vastgestelde tijd klas se M.ZenZZ, Pony's. 8.30 uur: klassiek klasse B, met aansluitend de klasse L, M, Z en ZZ. 11.00 »ur: progressief klasse B, met aanslui tend klasse L, M, Z en ZZ vastgestelde »|d. Locatie: manege De Eendracht aan w Rijkebuurtweg 8 te Vrouwenpolder. Beachvolleybaltoernooi. Sas van Gent, Keizer Karelplein. Recreantentoernooi. invang: 10.00 uur. We Rabobankronde van Kruiningen. Or ganisatie: wielerclub Rentoc. Start en fi nish: Markt. Programma: schooljeugd 3-30 uur; jeugdrenners 14.15 uur; junior «rouwen (44km) 15.30 uur; nieuweling teeisjes(40 km) 15.30 uur; Nieuwelingen 'wkm) 16.40 uur; Junioren (50 km) 17.40 Wr; elite/beloften/Amateur A (90 km) 19.00 uur. foneuzen Trophy. Organisatie: water sportverenigingen Neusen en De Honte ^Terneuzen. Aanvang: 10.00 uur. Loca- Zuid-Everingen, nabij jachthaven 'an Terneuzen. ®haiennia wedstrijden. Organisatie: SV Noord-Beveland. Aanvang: 10.00 UUr- Locatie: Jachthavenweg 3, Colijns- fjaat. Klassen: IMS, ORC, ongemeten en J-24. lende Cerestarbeker. Locatie: open- "ontzwembad Sas van Gent. Aanvang: lificaties gespeeld. De geplaats te spelers en speelsters (onder wie Mare en Tom Felius, Heieen Maenhout en Merlyn Atoon) en houders van een wildcard doen daar vanzelfsprekend niet aan mee. Vermeulen verwacht dat nog zo'n veertig Zeeuwen van niveau 3, 4 en 5 zich maandag ochtend inschrijven. „Volgens de richtlijnen van de KNLTB moet dat tussen 10.00 en 11.30 uur en dan is om 11.45 uur de lo ting. Daarna worden maandag en dinsdag de kwalificaties ge speeld. De beste vier mannen en de beste twee vrouwen plaatsen zich voor het hoofdtoernooi, dat woensdag begint." De enkelfi nales zijn uiteindelijk op zon dag 6 juli. Naast het Nationaal Ranglijst toernooi is er ook een toernooi voor de niveaus 3 tot en met 8. Dit toernooi begint al op zon dag. Hier doet Sven Vermeulen, die deze week in Axel speelt, zelf ook aan mee. „Omdat ik toer nooidirecteur ben, mag ik niet aan het A-toernooi meedoen. Wel mag ik in het schema 4 van het gewone toernooi uitkomen", legt hij uit. Thijs Slagboom is één van de jeugdige spelers die een wildcard hebben gehad voor het nationale toer nooi in Oost-Souburg. foto Lex de Meester Hof van Holland Bokaal. Locatie: café Hof van Holland, Oud-Vossemeer. Aanvang finale 13.30 uur. Finaledag Zeeuwse bedrijvencompeti- tie. Aanvang: A-poule: 16.30 uur, B-pou le: 13.00 uur. Locatie: Indoor Karting Mid delburg. Beachvolleybaltoernooi. Sas van Gent, Keizer Karelplein. Toernooi voor spelers op landelijk en regionaal niveau. Aan vang: 10.00 uur. Terneuzen Trophy. Organisatie: water sportverenigingen Neusen en De Honte uitTerneuzen. Aanvang: 10.00 uur. Loca tie: Zuid-Everingen, nabij jachthaven van Terneuzen. Nehalennia wedstrijden. Organisatie: WSV Noord-Beveland. Aanvang: vanaf 9.00 uur. Locatie: Jachthavenweg 3, Co- lijnsplaat. Klassen: IMS, ORC, ongeme ten en J-24. Zeilwedstrijden op de Oosterschelde vanuit de jachthaven van Colijnsplaat. LEEUWARDEN - De jongste deelnemer ooit aan een Neder lands kampioenschap schaken, de zestienjarige Daniël Stellwa- gen, is het toernooi met een klin kende overwinning begonnen. Samen met Sergei Tiviakov voert hij het veld aan, omdat ti telverdediger Van Wely een be tere stelling tegen Sipke Ernst niet kon verzilveren. Het was de jongste tegen de oudste in de eerste ronde. De jubilerende John van der Wiel, die zijn 25e NK speelt, offerde zijn dame te gen drie stukken. Hij had weinig keus, maar dat verhinderde de nestor niet een schijnbaar be slissende aanval tegen Stellwa- gens koning in scène te zetten. Het leek al snel een gelopen ra ce, een '25e dan' sumoworste- laar die het kleintje tegenover hem zo zou verslaan. Stellwa- gen viel echter niet, maar dook met een onverwachte pionzet tussen de benen van de kolos door, die zijn vaart niet meer on der controle had. Op de 38e zet overschreed Van der Wiel de be denktijd in verloren stelling. De andere partijen werden re mise of hadden dat moeten wor den want Ruud Janssen begroef in het eindspel onnodig zijn lo per. Daarna had Tiviakov geen moeite om de koning in een mat- net te strikken. ANP Interim-bondscoach Davey Johnson (links) trainde gisteren met het Nederlands honkbalteam in Capelle aan den IJssel. foto Rob Kamminga/GPD door Bart Boerop ROTTERDAM - Het World Port Tournament in Rotter dam begint vanavond voor het Nederlands honkbalteam met de wedstrijd tegen Eastern Connecticut State University. Omdat bondscoach Robert Eenhoorn wegens droeve familieomstandigheden tijde lijk is teruggetreden, neemt de Amerikaanse honkballe gende Davey Johnson de taken over. Het wordt een hete honkbal- zomer, waarin ook nog het EK en het Olympisch kwalifica tietoernooi volgen. Davey Johnson is met pensioen. De zestigjarige Amerikaanse honkballegende, drie keer winnaar van de World Series, staat tegenwoordig vaak op de golfbaan met grootheden in de sport als basketballer Michael Jordan en ijshockeyer Mario Lemieux. Toen hij echter werd gevraagd om de Nederlandse bondscoach Robert Eenhoorn tijdelijk te vervangen, aarzel de Johnson geen moment. „Ik ben blij dat ik kan helpen in deze moeilijke situatie." Woensdag bezocht Johnson met zijn vrouw Susan de cre matie van Ryan, het zoontje van Eenhoorn dat vorige week, zes jaar oud, overleed. De bondscoach heeft zich be grijpelijkerwijs even terugge trokken van het nationaal team en laat de trainingen en wedstrij den over aan Johnson. Het is geen zenuwslopende klus voor de man die als speler twee keer de World Series won met Baltimore Orioles en als manager één keer met New York Mets. Er zijn weinig mensen op deze wereld die meer honkbalervaring heb ben dan Johnson. Hij speelde 1435 wedstrijden in de Major Leagues met de Orioles, At lanta Braves, Philadelphia Phillies en Chicago Cubs en stond vier keer in het All Star team. Als coach maakte Johnson 2039 wedstrijden mee op het hoogste niveau, waarvan hij er 1148 won. Hij stond aan het roer van de Mets (ruim zes jaar), Orioles (twee jaar), Cin cinnati Reds (drie jaar) en Los Angeles Dodgers (twee jaar). In 1997 werd de in Orlando, Florida wonende Johnson ge kozen tot manager van het j aar in de American League. Evert-Jan 't Hoen, binnenvel der bij landskampioen DOOR Neptunus en bij Oranje, stond met zijn oren te klapperen toen hij hoorde dat Johnson naar het nationale team kwam. „Ik ken zijn staat van dienst en dacht: dat zo'n naam zich met ons wil bezighouden." Maar Johnson, die op voorspraak van oud-bondscoach Pat Mur phy in beeld kwam bij Oranje, voelt zich niet te groot voor het Nederlandse honkbal, inte gendeel. „Ik heb heel veel res pect voor hetgeen Robert Een hoorn heeft bereikt. Ik heb zijn carrière bij de New York Yan kees gevolgd en weet dat er hier heel behoorlijk wordt ge honkbald. Ik voel me vereerd dat ik hier mag werken." Nadat Johnson, zoon van een Zweedse vader en een Engelse moeder, in 2000 afzwaaide bij de Dodgers is hij begonnen met wat hij 'giving something back to baseball' noemt. „De sport is veertig jaar lang goed voor mij geweest. Nu moet ik iets terugdoen voor het honk bal. Daarin past mijn besluit om naar Nederland te komen. Ik heb gecoacht in Mexico, Ko rea, Japan, Taiwan, maar nog nooit in Europa. Ik ken de Eu ropese manier van spelen niet, maar maak me geen zorgenDe regels zijn overal hetzelfde." Johnson zegt veel aan zijn as sistenten bij het Nederlands team over te laten. „Ik ken de spelers nog niet goed en ver trouw op de expertise van de andere coaches." Hij weet dat Nederland zich via het EK en het Olympisch kwalificatie toernooi moet plaatsen voor de Spelen van 2004. Het toernooi in Rotterdam ziet Johnson dan ook als eerste onderdeel van die wedstrijdserie. Oranje speelt in Rotterdam tegen een Amerikaans universiteits team, Zuid-Afrika, Cuba en Taiwan. Na Rotterdam komt waarschijnlijk een aantal jon gens uit Amerika het natio naal team versterken, onder wie Ferenc Jongej an die bij Io wa Cubs op triple A-niveau speelt, en Alexander Smit die single A speelt in de organisa tie van Minnesota Twins. Als zij zich bij Oranje voegen, moeten er huidige selectiespe lers afvallen. Het toernooi in Rotterdam geldt dan als selec tiemoment wie volgens John son op het EK en de olympi sche kwalificatie thuishoren. Aan de 'World Series' van Oranje is geen ring verbonden. Mochten de spelers willen we ten hoe zo'n zeldzaam klei nood eruit ziet, dan moeten ze Johnson vragen of die de ring omdoet die hij in 1986 met de Mets won. Die nam hij mee naar Rotterdam. GPD PAPEPENDAL - Sebastièn Schletterer is tweede geworden op de 1500 meter B-loop tijdens de Papendal Games. Vanwe ge onzekerheid over de vorm en door vermoeidheid van de reis naar het bij Arnhem gelegen sportpark Papendal liep hij slechts 3.47.13. Schletterer startte te voorzichtig en bleef daardoor lang in het achterveld hangen, waardoor hij de win nende Zweed voor zich moest laten. De sprint van de Middel burger was niet voldoende om die nog in te halen. TERNEUZEN - De watersportverenigingen Neusen en De Honte uit Terneuzen staan komend weekeinde tijdens de Ha venfeesten garant voor de zeilwedstrijden om de Terneuzen Trophy. Op zowel zaterdag als zondag wordt, als de weersom standigheden het toelaten, om 1000 uur het startsein gegeven aan Zuid-Everingen. Guido Verstraeten, secretaris van De Honte, verwacht een meer dan acceptabel aantal deelnemers. „Het zeilen lijkt weer een beetje aan te trekken. Tijdens een onlangs gehouden club wedstrijdje kwamen er al tien schepen aan het vertrek. Zeker nu de metingen vallen onder de Algemene Rating is er meer duidelijkheid voor de deelnemers. Vroeger zorgden de verschillende metingen volgens de CRC en de ORC altijd wel voor enige onduidelijkheid. Nu is dat dus beter geregeld en dit stimuleert de zeilers om aan wedstrijden als deze deel te ne men. Persoonlijk reken ik toch wel op zo'n twintig schepen." De kans is aanwezig dat er zaterdag zelfs twee wedstrijden gehouden worden. Verstraeten: „Alles hangt natuurlijk af van de weersomstandigheden. Maar de vooruitzichten zijn momenteel gunstig. Als het echt meezit houden we zaterdag twee kortebaanwedstrijden. Zondag denk ik niet dat dit er van zal komen. Dan hebben we iets minder tijd tot onze be schikking." ZAAMSLAG - De leidende positie van RTC Delta in de Zeeuws-Vlaamse sterrittencompetitie is tijdens de twaalfde sterrit niet in gevaar gekomen. Sterker nog, in deze rit sloeg de Terneuzense formatie nog eens keihard toe. In de zelf geor ganiseerde rit werd het dagklassement gewonnen en omdat de nummer twee uit het algemeen klassement, WTC Graauw, slechts op de vierde plaats eindigde werd de voorsprong nog verder uitgebouwd. Er was voor deze twaalfde sterrit overi gens opnieuw een goede belangstelling. In totaal 205 rijders en rijdsters kwamen naar Zaamslag om een stempel te laten zetten. LISSE - Een omvangrijke afvaardiging van de Goese atle tiekvereniging AV'56 is toegelaten tot het NK junioren bij de Spartaan in Lisse, waaronder een aantal kanshebbers op ere metaal. Marlon Dek staat bij het hinkstapspringen met 11 meter en 3 6 centimeter op de eerste plaats van de Nederlandse ranglijst. Op diezelfde lijst staat Dek met 5 meter en 55 centi meter ook nog op de tweede plaats bij het verspringen. Dat is slechts één centimeter voor haar clubgenote Marije Jansen die op de 400 meter horden en de 110 meter horden de Neder landse ranglijst aanvoert. Verder doen mee voor AV'56: Arlin- de Wolf op de 100 meter, Mariek Riemens op de 400 meter, Ce- asar Zwool op de 400 meter en Richard Reijnhout en Hileke Hopmans lopen beiden de 800 meter. Kogelstoter Stefan Stokman is na zijn worp over 13 meter, onlangs op avondwed- strijden in Goes, toegelaten tot het kogelstoten. Hij staat daarnaast eerste reserve op het onderdeel discuswerpen. Lamswaarde. Parencompetitie. A-lijn: 1. Gerarda Goossen/Ria Kint 59,64%; 2. Ca- miel de Schrijver/Lenie van Waterschoot 56,79%, 2. Henny van Cauteren/Paul Tiele- man 53,93%. B-lijn: 1Patrick Droesbeke/Hu- go de la Ruelle 62,14%; 2. Linda 8rock/José l Colman 61,79%, 3. Anous Adriaansens/Ger- da van Bremen 53,21%. C-lijn: 1. Freek Wit- te/Jetty Witte 60,94%, 2. Jos de Kort/Maria Voet 57,29%, 3. Hector Burm/Aline'de Puy 53,65%. Zomercompetitie ZDF. A-poule: Midcity- NEN 9-4, Baboe's-WIN 1 10-3, Les Amies- LB20039-4, Mutsen-Mzetters 3-10, Biertjuh- PIK 4-9, Dynasty-DOF 10-3. Stand: Midcity 35-4, NN 32-7, Biertjuh 29-10, Dynasty 19-7, Les Amies 18-21DOF 17-22, Mzetters 15-24, LB2003 13-26, Baboe's 11-15, WIN 1 9-30, Mutsen 6-33, WIN 2 5-21. B-poule: Darters- Yip Plaza 4-9, NMB-Lolly's 12-1, DP-EC 7-6, De Belt-Heleen 11-2, BS-MB 9-4, Veerhuis- JFF 4-9. Stand: De Belt 34-5, Yip Plaza 32-7, DP 31-8, NMB 22-4, BS 19-20, EC 19-20, CG 18-8, JFF 18-21, Darters 17-22, Veerhuis 8 18, Heieen 6-33, Lolly's 5-34, MB 5-34. Kf? Parijs. Frans Open, 2,5 miljoen euro. Stand na eerste ronde: 1. Chaudouet (Fra), Colsaerts (Bel), Golding (Eng) 66 slagen, 4. Birch (Eng), Dredge (Wal), Jimenez (Spa), Lara (Spa) 67, 8. o.a. Derksen (Ned) 68, 73. Muntz72, opgave: Lafeber77. Pusan (ZKo). Zeslandentoernooi, vrouwen. Vijfde speelronde: Australië - Nederland 1-0 (1-0). 9. Towers 1-0. Zuid-Afrika-Zuid-Korea 2-0, Engeland -Spanje3-1. Eindstand: 1. En geland 5-12,2. Zuid-Korea 5-10,3. Zuid-Afri ka 5-7, 4. Australië 5-6, 5. Spanje 5-2, 6. Ne derland 5-1. Nederland om vijfde plaats tegen Spanje. Assen. Gauloises Dutch TT, eerste kwalifi catietraining. MotoGP: 1. Rossi (Ita) Honda 2.00,496, 2. Biaggi (Ita) Honda 2.00,667, 3. Capirossi (Ita) Ducati 2.00,698,4. Barros (Bra Yamaha 2.01,040, 5. Edwards (VSt) Aprilia 2.01,608,6. Checa (Spa) Yamaha 2.01,812. 250 cc: 1. De Angelis (SMal Aprilia 2.11,398, 2. Stoner (Aus) Aprilia 2.11,632, 3. Ui (Jap) Aprilia 2.11,700, 4. Barbera (Spa) Aprilia 2.11,714,5. Lorenzo (Spa) Derbi 2.11,903,6. Kallio (Fin) Honda 2.11,957; Nederlanders: 30. Schouten/Honda 2.16,149, 33. Van der Marei/Honda 2.17,450,35. Den Bekker/Hon- da 2.18,672,37. Van Kreij/Honda 2.20,292. 125 cc: 1. Nieto (Spa) Aprilia 2.04,866, 2. Elias (Spa) Aprilia 2.05,049,3. Poggiali (SMa Alrilia 2.05,106, 4. Rolfo (Ita) Honda 2.05,787,5. De Puniet (Fra) 2.05,922; Neder landers: 22. Van de Lagemaat/Honda 2.10,694,25. Smees/Honda 2.11,845,26. Vo s/Yamaha 2.12,211. Leeuwarden. NK. Mannen, eerste ronde: Ernst - Van Wely 1/2-1/2, Van den Doel - Nij- boer 1/2-1/2, Van der Wiel - Stellwagen 0-1, Tiviakov - Janssen 1-0, Delemarre - l'Ami 1/2-1/2. Vrouwen, tweede ronde: Schuur man-Van Weersel 1-0, Hamelink-Bensdorp 1-0, Lanchava - Peng 0-1. Stand: 1. Peng 2,2. Hamelink, Schuurman 1,5,4. Lanchava 1,5. Van Weersel, Bensdorp 0. Macerata. Olympisch kwalificatietoernooi. Groep B, vijfde wedstrijd: Nederland - Bel gië 7-0. Werpcijfers: Baart: 7-0-0-0. Groep A: Rusland - Botswana 3-2. Sportprijsvragen Lucky Day: 7-9-11-23-24-27-31-33-37-38-44- 50-55-56-58-65-67-68-69-75 (onder voorbe houd) Londen. Wimbledon, 13,4 miljoen euro. Mannen, tweede ronde: Popp (Dui) - Sluiter (Ned) 7-6 4-6 6-3 6-7 6-2, Agassi (VSt/2) - Burgsmüller(Dui)6-37-66-3,Sargsian(Arm - James Blake (VSt/26) 6-2 7-6 6-2, Philip- poussis (Aus) - Saulnier (Fra) 6-3 6-2 7-6, Ku- cera (Slw) - Suzuki (Jap) 6-3 7-5 6-2, El Ay- naoui (Mar/27) - Massu (Chl) 7-63-67-6 6-4, Novak (Tsj/11- Ferrer (Spa) 6-2 7-5 6-3, Nal- bandian (Arg/6) - Sa (Bra) 6-2 7-5 6-2, Hen man (GBr/10) - Llodra (Fra) 6-4 6-4 6-3, Nie- minen (Fin/30) - Galvani (Ita) 6-4 5-7 6-4 7-6, Söderling (Zwe) - Eiseneer (Bel) 2-6 7-6 6-4 6- 3, Olivier Rochus (Bel) - Dupuis (Fra) 2-6 6-3 4-6 7-6 6-4, Ferrero (Spa/3) - Escudé (Fra) 6-7 6-3 6-3 opgave Escudé, Grosjean (Fra) - Ar thurs (Aus) 6-3 6-4 6-7 6-3. Vrouwen, tweede ronde: Serena Williams (VSt/1-Callens (Bel) 6-4 6-4, Molik(Aus) - Lj- chovtseva (Rus/31) 6-3 6-4, Sjarapova (Rus) - Bovina (Rus/21) 6-36-1, Koeznetsova (Rus) - Cho Yoon-jeong (ZKo) 7-6 6-4, Dokic (Ser/11) - Gagliardi (Zwi)6-1 6-3, Henin-Har- denne (Bel/3) - Pennetta (Ita) 7-6 6-1, Conchi- ta Martinez (Spa) - Schett (Oos) 6-2 6-4, Ka- pros (Hon) - Sucha (Slw) 6-0 6-4, Morigami (Jap) - Sprem (Kro) 6-3 6-3, Capriati (VSt/8) - Mikaelian (Zwi) 6-2 6-1, Miskina (Rus/10) - Krasnoroetskaja (Rus) 6-1 6-4, Pierce (Fra) - Daniilidou (Gri/14) 6-4 6-1, Dementieva (Rus/15) - Parra (Spa) 6-1 6-1, Raymond (VSt/23) - Weingartner (Dui) 6-3 6-0, Loit (Fra - Camerin (Ita) 3-6 6-2 6-3, Granville (VSt) - Perebijnis (Oek) 6-2 6-3. Vrouwen dubbelspel, eerste ronde: Asa- goe/Miyagi (Jap) - Boogert/Serna (Ned/Spa) 7-5 1-0 opgave wegens ziekte Serna. Philippine. Vierdorpentoernooi. ME: Hans Moens-Ronny Wisse 9-2, Hans Moens-Ri- nie van Hoof 7-4, Ronny Wisse-Ben Claas- zen 6-5, Rinie van Hoof-Ronny Wisse 8-4, Ben Claaszen-Hans Moens 7-6, Jacky Scheele-Hans Dekker 10-4, Gerrit van de Neut-Jacky Scheele 7-6, Gerrit van de Neut-Hans Dekker 7-3, Jack Feijser-Jacky Scheele 7-4, Jack Freyser-Gerrit van de Neut 7-4, Jack Freyser-Hans Dekker 8-2, Abdon Pieters-Eric Cobben 7-3, Abdon Pie- ters-Eric van Duyse 8-4, Eric Cobben-Eric van Duyse 8-1, Ko Neels-Jan van Fraeijen- hove 11-2, Pascal van Hurck-Ko Neels 7-6, Pascal van Hurck-Jan van Fraeijenhove 9-3, George van Damme-Adrie Vantricht 7-4, Harry Berendsen-Adrie Vantricht 8-4, Frans Scheele-George van Damme 7-4, Frans Scheele-Adrie Vantricht 12-1, Frans Scheele-Harry Berendsen 8-2, Arno Roe- land—Krijn Willemsen 9-3, Arno Roeland- -Colin Sewalt 8-4, Wim Wille-Arno Roe land 8-4, Wim Wille-Krijn Willemsen 14-1, Wim Wilie-Colin Sewart 7-3, Colin Sewart- -Krijn Willemsen 8-5, Peter Francke-Ste- ven van Ham 12-1, Peter Francke-Bob Her- rebout 8-4, Peter Francke-Peter Roeland 5-5, Bob Herrebout-Steven van Harn 11-3, Bob Herrebout-Peter Roeland 9-1, Peter Roeland-Steven van Harn 16-0, Ab Ver- planke-William Boussen 8-3, Alex de Nijs- -Ab Verplanke 10-5, Alex de Nijs-William Boussen 8-7, Patrick Dieleman-Alex de Nijs 6-6, Patrick Dieleman-William Boussen 11-4. MD: De Rijk/de Schepper-Freijser- /Freyser 8-4, De Rijk/de Schepper-Van Avermaete/Pieters 11-3, Van Avermaete- /Pieters-Freyser/Freyser 7-2, Michielsen- /Lokken-Vonck/Vonck 7-5, Michielsen/Lok- ken-Faas/Van Limmen 6-4, Vonck/Vonck- Faas/van Limmen 9-4, Cappendijk/Geffen- -Vantricht/Vantricht 9-2, Cappendijk/Gef- fen-Schipper/van der Staal 12-2, Vantricht- /Vantricht-Schipper/van der Staal 12-5. Axel. Open Axel Rabotoernooi. VE 8 17+: T racey Hart-Monique de Winne 6-2 6-2. VD 8 17+: Strijdonk/Broeders-Zaman/Van den Abeele 6-1 6-0, Van Dessel/de Vos-Van Ac- ker/Kolijn7-56-0, Beeke/van Lare-Bertossi- /Audenaerd 6-3 6-2. VD 7 17+: Kim/Dees- Fermont/Verhage 7-6 0-6 6-4, Vermeulen- /Stofferis-Saman/Oppeneer 6-2 7-5. ME 5: Jurran Schut-Bjorn Obrie 6-2 6-3. ME 6: Joep Smits-lvo Verstraeten 6-1 6-4. ME 7 17+: Honny van Dorsselaer-Mark Buitendijk 6-2 6-1. ME 8 17+: Philip Plasschaert-Her- man Pijpelink 6-2 3-6 6-2, Ard Jan Hame- link-Hessel Wieles 1-66-3 6-4, Daniel Luit- jens-Robert Jan Goossens3-66-2 6-0. MD 5: Neve/Hamelink-d'Hooghe/de Kesel 6-3 7-6. MD 6: Van Graefschepe/van Overdul- ve-Beuzenberg/Broeders 4-6 7-6 7-5. MD 8 17+: Kooy/Bakker-Van den Eijnde/Bertos- si 6-0 6-0. GD 7 17+: luitjens/Lambert-Krie- kaard/Kriekaard 7-6 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 43