PZC Marko Koers heeft WK in zijn hoofd Cijsouw komt fractie tekort Flor is Jan Koole op vertrouwde grond De Ruyck mag naar EK jeugd Negende uitvoering van beachvolleybaltoernooi op plein in Sas van Gent :20 Doedee gaat met een ploeg naar het NK Johnny van der Klooster beste bij de amateurs A Macey zegt af Overwinning Simpelaar uitslagen donderdag 26 juni 2003 Amateurs A Voldoende lucht Marco van der Meulen legt basis skeelerzege in korte sprint Halve finale voor vader en dochter NIEUWDORP - Fit is ze geens zins, maar toch doet Baukje Doedee komend weekeinde een gooi naar de Nederlandse titel tijdens het NK wielrennen in Rotterdam. De renster uit Drie wegen, in dienst van het Italiaa- se Aliverti-Catalunya-Kookai, heeft zelfs met vijf andere ren- sters in buitenlandse dienst een ploeg geformeerd. „Om een auto in de koers te krij gen, moet je minstens vijf ren- sters aan de start hebben", legde Baukje Doedee gisteravond na afloop van haar tijdrit bij het districtskampioenschap uit. „Samen met Chantal en Ghita Beltman, Debbie en Melanie Mansveld en Mirella van Melis hebben we ons ingeschreven, dus mogen we nu ook een auto meenemen." Doedee hoopt op de nationale titelstrijd eindelijk weer eens goed te kunnen rijden na een te leurstellende Ster van Walche ren (afgestapt na de eerste etappe) en een tweede plaats gisteren bij het districtskampi oenschap in Nieuwdorp. „Ik heb in het voorseizoen laten zien dat ik het kan. Ik reed hart stikke goed in de Tour de 1' Au- de, maar ja toen begon ik last te krijgen van mijn bloed. Ik hoop dat het met mijn lichaam weer goed komt. In de Ster van Wal cheren stond ik op een gegeven moment gewoon geparkeerd en nu eindig ik zelfs achter een werkende vrouw (Jolanda van Dongen-Cools). Dat kan toch niet?" Doedee heeft zich er bij neerge legd dat de Giro d'Italia voor haar te vroeg komt. „Die is over een maand al en dat is te snel. Ik moet mezelf sparen om weer goed te worden. De Tour en de Vuelta gaan misschien nog wel lukken. Ik hoop tenminste dat ik daar kan rijden." LONDEN - De Britse tienkam per Dean Macey heeft zich afge meld voor de wereldkampioen schappen atletiek in augustus in Parijs. De 25-jarige Londenaar voelt zich niet fit genoeg. Hij won zilver bij de WK in 1999 en brons bij de WK in 2001. AFP Marc Blok verrast zichzelf door Pieter van Klinken NIEUWDORP - Mare Blok ver raste zichzelf gisteravond bij de districtskampioenschappen tijdrijden in Nieuwdorp. De renner uit Heinkenszand ein digde als tweede, kort achter de uiteindelijke winnaar Jelle van Groezen uit Waspik. Bij de ama teurs A werd Johnny van der Klooster kampioen. Hij eindig de net iets eerder dan Andy van Loon. Voor Mare Blok was het een gro te verrassing dat hij nog tweede werd. Nog nooit eerder eindigde hij zo hoog op het podium van de ultieme krachtsproef voor wiel renners. „Ongelofelijk, ben ik echt tweede?", was zijn eerste reactie op de klassering. „Ik mag niet mopperen. Het ging in de eerste ronde helemaal niet lekker. Al op het eerste dijkje blokkeerden mijn benen. Het duurde een volle ronde voor ze weer goed waren. Daarna kon ik mij optrekken aan twee renners van de beloften. Dat gaf me vleugels. Twee keer vlak achter elkaar kon ik iemand inhalen. Daardoor en doordat de wind ineens ging liggen, ging mijn tweede ronde veel sneller dan de eerste." Blok legde de twee ronden van negentien kilometer net iets langzamer af dan de uiteindelij ke winnaar Jelle van Groezen: 53.43,00 tegenover 53.57,72. Derde van de zes deelnemers bij de elites werd Gerwin de Regt uit Nispen. Bij de amateurs A was het voor af aardig om een gokje te wagen op wie de uiteindelijke winnaar zou worden. In deze klasse toon den twee renners de afgelopen weken in absolute topvorm te zijn. Johnny van der Klooster en Andy van Loon wonnen koer sen, werden tweede en lieten zich in de criteriums duidelijk zien. Van der Klooster was gis teravond de gelukkigste. Hij was bijna vijftig seconden snel ler dan Van Loon. Thuis op de bank liet hij nog weten dat hij het heel zwaar had gehad. „Er door Marc van Veen PAPENDAL - De race was gis teren te traag om hem naar de wereldkampioenschappen atle tiek in Parijs te brengen, maar Marko Koers is er van overtuigd dat hij eind augustus in de Fran se hoofdstad aan de start staat op de 1500 meter. Koers eindig de bij de Papendalgames als tweede achter de Keniaan Da vid Nyaga. De tijd van de Ne derlander (3.38,47) lag drieën halve seconde boven de A- limiet voor Parijs. Koers was er al bij op de Olym pische Spelen in Barcelona, elf jaar geleden. Vervolgens ook in Atlanta en Sydney. In 2001 raakte zijn loopbaan in het slop. Hij miste de WK in Canada en besloot te stoppen met zijn trai ner van jongsaf, Theo Joosten. Inmiddels onder de hoede van bondscoach Honoré Hoedt moet de loopbaan een nieuwe impuls krijgen. Vorig jaar liet hij weer iets van zijn talenten zien met de achtste plaats op de 1500 meter tijdens de Europese kampioen schappen. Zijn poging de WK-limiet te lo pen, mislukte gisteren. De race was te traag. De laatste ronde nam Koers zelf maar het initia tief. „Het heeft geen zin te ver gelijken met vroeger. Ik ben ook niet steeds bezig met die limiet. PAPENDAL - A-juniore Brechje de Ruyck van RK- HAV uit Hulst heeft zich gisteren tijdens de Papen dal Games geplaatst voor de Europese kampioen schappen in Finland. Met een tijd van 2.06.52 (persoonlijk record) bleef ze ruim onder de A-limiet van 2.07.00 op de 800 me ter. De Ruyck werd eerste in haar serie. Haar oude persoonlijk record was 2.07.16, wat ze tijdens de Papendal Games van 2002 had gelopen. Zondag verbeterde de atlete reeds haar persoonlijk record op de 400 meter met een tijd van 56.19. was zo'n lastige wind. Ik kon geen moment echt mijn ritme goed vinden. Steeds stond de wind weer anders, dan weer harder en dan weer zachter. Ge zien de omstandigheden heb ik nog een redelijke tijd neer kun nen zetten." Van der Klooster had namelijk niet de mogelijkheid om zich warm te rijden. Hij was laat klaar met zijn werk en om 18.29 uur precies moest hij van start. „Ik heb me daardoor ook niet warm kunnen rijden. Had ik dat gekund, had ik wel sneller gere den." Bij de vrouwen ging de winst naar de Brabantse Jolanda van Dongen-Cools, die eind vorige week in de Ster van Walcheren nog zei helemaal niet zo'n tijd- rijdster te zijn. Toch had ze in Nieuwdorp voldoende lucht om Baukje Doedee uit Driewegen voor te blijven. „Ik ben ook goed tevreden. Het ging lekker, al was het wel zwaar. Ik heb de wind veel op kop gehad." Doedee was niet tevreden over haar rit. Ze heeft nog te veel last van haar bloed, dat niet in orde is. „Ik kan wel draaien", legde ze uit, „maar de macht ont breekt nog. Alles moest op de kleine versnelling. Maar het is niet anders. Ik moet me er maar Ik wil onbevangen lopen. Dat heb ik hier gedaan. In de laatste ronde heb ik aangevallen. Ik ben tevreden met mijn race." Koers moet 3.34,90 lopen om naar Parijs te mogen. Dat was op sportcentrum Papendal on begonnen werk. „De manier waarop ik liep stemt me tevre den. Gewoon knallen, niet af wachten." In zijn hele loopbaan liep Koers maar vier keer onder de 3 minuten en 35 seconden. „Ik heb nu drie wedstrijden in de 3.38 gelopen. Dat is een redelijke basis voor een piek- prestatie. In mijn achterhoofd zit natuurlijk wel de gedachte waarvoor ik train. Dat is de WK. Ik heb het in mijn lijf. Vergelij ken met de Koers van 1996 heeft echter geen zin." Patrick van Balkom kon giste ren niet aan de WK-limiet op de 200 meter voldoen. De sprinter van Hellas is teruggekomen van het besluit zich buiten te richten op de 400 meter. Van Balkom, dit jaar wel actief op de WK indoor, kwam er de afgelopen weken achter dat de snelheid voor een goede 400 meter ontbrak. Op Papendal liep hij weer de 200 meter. Op die afstand hoopt hij de komende elf weken nog de WK-kwalificatie af te dwingen. Met een tegenwind van twee meter per seconde liep hij 2114 seconden, waar 20,50 is vereist. „Ik voel me wel sterk. Ik heb hier vertrouwen opgedaan. Het was mijn eerste wedstrijd dit seizoen op de 200 meter in de buitenlucht." Lieja Tunks-Koeman presteer de uitstekend op de Papendal Games. Bij het kogelstoten na derde de in Canada wonende at lete het Nederlands record van Corrie de Bruin uit juli 1998 tot vijf centimeter. Tunks begon met een ongeldige poging, maar de serie daarna gaf aan dat ze momenteel in vorm is. Ze no teerde 18,66-18,77-18,80-18,82 en 18,79 meter. Tunks-Koeman had zich al voor de WK ge plaatst. ANP PAPENDAL - Erwin Simpelaar heeft gisteravond het kogelsto ten gewonnen bij de Papendal Games. De atleet uit Goes stootte de ko gel naar 17 meter en 7 4 centime ter. Daarmee bleef hij nummer twee Erik van Vreumingen ze ven centimeter voor. Marco van der Meulen hield in de tijdrit over zes kilometer net vol- Kees Cijsouw in actie op de 600 meter sprint, waarmee hij heel veel doende tijd over voor de overwinning. foto Peter Nicolai tijdverloor. foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren OOSTBURG - De jonge Sven Mallezie uit Eeklo was de enige B-rijder in het gezelschap en maakte die status met de eind zege waar. Achter de snelle Belg was de tweede wedstrijd om de Zeeland skeelercup vooral een boeiend secondenspel. Marco van der Meulen was in twee ra ces tegen de klok een fractie van een seconde sneller dan Kees Cijsouw en verstevigde daar door zijn leidende positie in het tussenklassement. Het minieme verschil zorgde voor een enerverende ontkno ping van een aantrekkelijke wedstrijd. Met twee tijdritten (over zeshonderd en zesduizend meter) tekenden de organisato ren in Oostburg voor een mooie formule, waarin het voor ieder een op eigen kracht aankwam. Marco van der Meulen legde de basis voor zijn tweede plaats op de sprint, waarin hij als enige in het spoor van de sterke Belg Mallezie kon blijven. De krachtsexplosie van de West-Zeeuws-Vlaming was goed voor een ruime marge op de zes kilometer ten opzichte van zijn Zeeuwse concurrenten. Kees Cijsouw, die op de korte afstand tegen de wind in als zes de eindigde en voor zijn doen veel tijd verloor, leek zelfs voor een onmogelijke opgave te staan. De skeeleraar uit Groede moest in de afsluitende tijdrit over zes kilometer maar liefst 26.2 seconden goedmaken om de beste Zeeuw te worden. Cij souw reed indrukwekkend, kreeg na zijn bliksemstart zijn voorgangers in het vizier en klokte veruit de snelste tijd. Hij nestelde zich in het eindklas sement voorbij Niek Westrae- te en de Belg Andy Deceuninck, maar kwam uiteindelijk 0.18 seconde tekort om ook Van der Meulen nog voorbij te stre ven. „Ik ben geen sprinter", stelde Cijsouw gelaten vast. „Ik ben meer een man van zitten en gaan. Ik heb mijn winst direct gepakt", keek hij terug op zijn imponerende race over zes kilo meter. „Ik zag dat ik snel inliep op Niek Bravenboer en bij het keerpunt hoe ver Marco van der Meulen achter me zat. Met de wind in de rug bleef het gewoon lekker lopen." Van der Meulen, gespannen wachtend op de uitslag: „Ik kon gewoon niet harder en heb voor mijn doen echt goed gereden. Ik heb op de zeshonderd meter te gen de wind in alles gegeven. Dan lopen je benen natuurlijk wel vol." Achter de twee streekgenoten deed ook Paul Naessens uit Vo gelwaarde prima zaken. Hij bleef met acht anderen op de sprintafstand onder de minuut en bekroonde een sterke afslui tende race met de zesde plaats in het eindklassement. Kees de Goffau was vooral dankzij een goede sprint de snelste vete raan. Bij de vrouwen ging de overwinning naar de Rotter damse Sonja Kolijn. Oliver Goud uit Waarde was de beste junior. van onze sportredactie STEIN - Hoewel een aantal tri atleten het NK long distance mijdt, omdat 'maar' een drie kwart triatlon op het program ma staat, herbergt de deelne merslijst toch sterke namen. Tussen dit geweld staat Middel burger Floris Jan Koole, die vier jaar geleden op hetzelfge par cours in Stein tweede werd. De inschrijving van Koole hing aan een zijden draadje, omdat hij eigenlijk al te laat was met zijn aanmelding. Hij moest nog razendsnel een Nederlandse startlicentie regelen, omdat zijn Franse licentie geen recht geeft mee te dingen naar de Neder landse titel. „Het is een perfect parcours voor mijvindt Koole. Na een aantal jaren afwezigheid in Stein probeert Terèse van La- re uit Sluis haar 25e Nederland se titel binnen te halen. De enige tegenstand krijg Van Lare in haar categorie van Bep Meeuw- isse (Leiderdorp)', die nog nooit van haar heeft gewonnen. Voor de warmte is Van Lare niet bang en ook het klimmen het nar cours heeft vier lastige beklim mingen) ligt haar goed. Willy de Nooyer uit Seroosker ke gaat voor de vijfde maal naar Stein voor wat zij de mooiste wedstrijd in haar agenda noemt. „Het parcours ligt mj, prima en de sfeer rondom d wedstrijdis fantastisch",lietDe Nooyer weten die op jacht gaat naar een zilveren plak. „Marijke Zeekant is een klasse apart Wanneer ze volledig hersteldis van een stressfractuur, is ernie- mand die haar kan verslaan Voor Sjaak Sinke (Koudekerkel is de wedstrijd een sprong in het donker. „Ik heb nog nooit meer geklommen dan de Westkapelse zeedijk", liet de nestor (61) van de Zeeuwse triatlon weten. De vijfde Zeeuw op dit NK is J an van der Linde uit Oostbure De decaan op het Zwincollege deed een aantal jaren geleden al eens mee in Almere en heeft nu zijn zinnen gezet op deze wed strijd na een aantal jaren niet veel wedstrijden te hebben ge- daan. Hij komt uit in de catego rie H50. Johnny van der Klooster gaat in Nieuwdorp van start voor zijn negentien kilometer lange tijdrit. Hij bleek uiteindelijke de snelste bij de amateurs A. foto Willem Mieras bij neerleggen." Tijdritspecia list Pieter Israel, afgelopen weekend vierde bij tijdrit in de Grote Rivierenprijs in Velddriel, schreef ook de tijdrijtitel op zijn lijst bij. De renner uit Kruinin- gen was de beste bij de junioren. Hij eindigde na 25.46,44 minu ten voor Sjoerd Commandeur uit Raamsdonk. Bij de nieuwe lingen was Ricardo van de Velde uit Breda de snelste van het dis trict. door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Met het hoofdtoernooi voor spelers uit de landelijke en regionale com petitie als sluitstuk op zondag is het Keizer Karelplein in Sas van Gent drie dagen lang het decor van Savok Beach 2003. Het evenement van de Sasse volleybalclub is inmiddels aan de negende editie toe en kon in het verleden in eigen streek re kenen op een mooie bezetting. Ook dit jaar rekenen de organi satoren weer op een goed deel nemersveld. Het toernooi kent een uitgebreid omlijstingspro gramma. Zo is er een zomer- markt met diverse attracties voor kinderen. De Zeeuws- Vlaamse popformatie Midlife Crises tekent zaterdagavond na een barbecue voor de deelne mers vanaf 20.30 uur voor een optreden van enkele uren. Het toernooi begint morgen middag. Dan bijt de basis school j eugd het spits af. 's Avonds nemen jeugdploegen met spelers tot en met achttien j aar het tegen elkaar op. Daarna begint om 22.30 uur een nacht- toernooi, waarbij de deelne mende teams met een lichtge vende bal spelen. Zaterdag binden 22 recreantenteams de strijd met elkaar aan. Zondag spelen negentien ploe gen in drie categorieën om de eindzege. Die levert bij de man nen op het hoogste niveau tach tig euro op. De winst bij devrou- wen is goed voor vijfendertig euro. Atletiek Papendal. Papendalgames. Mannen, 200 m: 1. Van Balkom (Ned) 21,14; 800 m. A-loop: 1. Botha (ZAf) 1.45,33,8. Liefers (Ned) 1.46,72; 1500 m, 2e serie: 1. Nyaga (Ken) 3.37,19, 2. Koers (Ned) 3.38,47,5. Van der Koelen (Ned) 3.42,415000 m: 1Rizki (Bel) 13.38,57; 110 m horden: 1. Van der Westen (Ned) 13,88, 2. Sedoc(Ned) 13,91; kogel: 1. Simpelaar (Ned 17,74,2. Van Vreumingen (Ned) 17,67; dis cus: 1. Smith (Ned) 62,70; polshoog: 1. Ja cobs (ZAf) 5,50,2. Looije (Ned) 5,40; hoog: 1. Pennings (Ned) 2,24. Sportprijsvragen Lucky Day: 1-10-13-15-16-17-19-27-29-33- 35-37-39-42-46-52-61 -69-70-74 (onder voor behoud) Londen. Wimbledon, 13,4 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Grosjean (Fra/13) - Enqvist (Zwe) 4-6 6-3 6-4 7-6, Burgsmuller (Dui) - Montanes (Spa) 6-3 7-6 4-6 6-2. Twee de ronde: Schalken (Ned/8) - Lapentti (Ecu) 6-2 3-6 6-7 7-6 6-3, Federer (Zwi/4) - Koubek (Oos) 7-5 6-1 6-1, Roddick (VSt/5) - Rusedski (GBr) 7-6 7-6 7-5, Schüttler (Dui/9) - Santoro (Fra) 6-2 6-36-3, Srichaphan (Th a/12) - Mutis (Fra) 4-6 1-6 7-6 7-5 7-5, Gimelstob (VSt) - Clement (Fra/15) 2-6 6-3 6-4 6-7 6-1, Lopez (Spa) - Joetsjni (Rus/16) 7-6 6-3 6-2, Martin (VSt) - Kuerten (Bra/17) 7-6 6-4 6-4, Saretta (Bra) - Calleri (Arg/23) 6-4 6-7 6-3 6-7 10-8, Robredo (VSt/25) - Vahaly (VSt) 6-4 6-4 6-2, Hanescu (Roe) - Chela (Arg/32) 6-2 6-1 6-4, Nadal (Spa) - Childs (GBr) 6-2 6-4 6-3, Fish (VSt) - Gambill (VSt) 6-4 6-4 6-1, Bjorkman (Zwe) - Melzer (Oos) 6-4 6-2 2-6 6-3, Mirnyi (WRu) - Ljubicic (Kro) 6-3 6-4 2-6 6-2, Karlo- vic (Kro) - Baccanello (Aus) 6-4 7-6 5-7 6-2. Vrouwen, tweede ronde: Clijsters (Bel/2) - Razzano (Fra) 6-16-3, Venus Williams (VSt/4 -Srebotnik (Slo) 6-4 6-1Davenport (VSt/5) - Grande (Ita) 6-3 6-1, Rubin (VSt/7) - Frazier (VSt) 6-4 6-4, Asagoe (Jap) - Flantuchova (Slw/9) 0-6 6-412-10, Suarez (Arg) - Maleeva (Bul/12) 2-6 6-2 6-3, Sugiyama (Jap/13) - Fis- lova (Slw) 6-1 6-7 7-5,Zvonareva (Rus/16) - Martinez Granados (Spa) 6-3 6-1, Schiavone (Ita) - Coetzer (ZAf/17) 4-6 7-5 6-4, Dechy (Fra/22) - Bedanova (Tsj) 6-2 6-4, Matevzic (Slo) - Serna (Spa/24) 4-6 6-3 6-4, Farina (lta/27) - Drake (Can) 7-6 6-1Petrova (Rus/29 - Widjaja (Ino) 7-6 6-3, Black (Zim) - Chladkova (Tsj/30) 6-3 7-5, Toeljaganova (Oez) - Mandula (Hon) 6-3 6-4, Reeves (VSt) - Zuluaga (Col) 7-6 6-4. Mannen dubbel, eerste ronde: Haarhuis/Ka- felnikov (Ned/Rus/14) - Chiudinelli/Zovko (Zwi/Kro) 6-1 6-2 6-2, Bob en Mike Bryan (VSt/3) - Verkerk/Sluiter 4-6 6-36-4 6-4. Philippine. Vierdorpentoernooi. VE: Marij ke Vervaet-Wilsje Weeren 11-2, Marijke van Driel-Marijke Vervaet 6-5, Marijke van Driel-Joyce Wauters 6-5, Marijke van Driel- -Wilsje Weeren 8-3, Gini Roeland-Karen Cijsouw 13-0, Gini Roeland-Heike Kruper 6-3, Heike Krueper-Karen Cijsouw 12-1, Yvonne Bakker-Patricia van den Hout 7-4, Nancy Verplanke-Yvonne Bakker 6-5, Patri cia van den Hout-Nancy Verplanke 8-4, Ali- ta de Putter-Joyce Buijze 6-4, Alita de Put- ter-Rhoda van Minnen 10-1, Rhoda van Minnen-Joyce Buijze 7-3. VD: Vervaet/de Vries-Van Driel/Van de Water 9-3, Burggra- ve/Hermans-Vervaet/de Vries 5-4, Burg- grave/Hermans-Van Driel/Van de Water 6-5, Van de Starre/de Vries-De Mul/van Ta- tenhove 6-5, Mey/Rijckaert-De Mul/van Ta- tenhove 5-5, Mey/Rijckaert-Van de Starre- /de Vries 7-3, Epskamp/de Bock-Kayser/de Koeijer 9-3, Epskamp/de Bock-Apon/Spuessens 7-5, Van Daele/'t Hooft-Krueper/Wesdorp 7-6, Van Daele/'t Hooft-Kamphorst/Verhelst 9-5, Krueper- /Wesdorp-Kamphorst/Verhelst 8-5, Fran ken/van de Hout-Bakker/Dees 7-4, Van Hurck/de Smet-Bakker/Dees 8-6, Van Hurck/de Smet-Franken/van de Hout 9-5. ME: Arjan Michielsen-Marco van Avermae- te 7-3, Arjan Michielsen-Eddo Lokken 12-3, Marco van Avermaete-Eddo Lokken 8-4, Sven Vermeulen-Danny Vantricht 5-4, Macky Edwards van Muyen-Herman de Regt 7-2, Danny Vantricht-Macky Edwards van Muyen 7-2, Paul Freyser-Gerrit Kamp man 8-3, Paul Freyser-Tim van Beest 10-3, Paul Freijser-Mathijs de Koeijer8-1,Gent Kampman-Tim van Beest 9-5, Tim vr Beest-Mathijs de Koeijer 7-6, Peter wi Limmen-Jean Mare Buysse 7-5, Petervai Limmen-Jaap Michielsen 11 -2, Peter vai Limmen-Aloys Sponselee 10-2, Jean Msr: Buysse-Aloys Sponselee 7-1, Jaap 1/; chielsen-Aloys Sponselee 7-4. Axel. Open Axel Rabotoernooi. VE 117» Irene Knegtel-PaulienZegers6-06-2,VD! 17+: Gijsel/de Braal-Pochon/BeteramsF' 6-4. VD 8 17: Zaman/Van den Abeele-Arr brosiniVan Espen 6-7 6-47-5. ME5:Jurrs' Schut-Ronald de Pooter 6-0 6-4, te Kommers-Wouter Herrewegh 6-36-1 ME 6: Jan Donze-Bjorn Neve 6-3 6-2, Ronalc de Pooter-Jan Donze 6-3 6-3. ME 717+:C dier de Waele-Erwin Faas wo, Anton Tl» n-Ardjan Bakker 6-1 6-4. ME 8 17+: Pltift Plasschaert-Akkie Pladdet 6-2 3-6 6-3,Hf bert Jan Goossens-Kilman Kim 6-3 6-1 MD 5: D'Hooghe/de Kesel-De Baets/vanRe- mortel 6-2 6-1. MD 6: De Maagt/de Maagt -Verstraeten/Verstraeten 6-2 6-2, De Smit /Stoffels-Pijpelink/Zeegers 6-4 6-2, MD7 17+: Van derZalm/van Broekhoven-Hert /van Sonderen 7-6 7-6. MD 8 17+: fc Zeeuw/Meijer-De Vos/Overbeeke 6-2 6-1 GD 6: Wolfert/Visser-Van Aalst/Cuyle 6-4 6-4, Arens/Arens-Elskamp/de Meijer 6- 6-2, Vanm Graefschepe/van Kruijssen-Die rickA/an Drongelen 6-4 5-7 6-4. GD 817+: Van Strien/van Strien-Van den Eijnde/va» Houdt 6-4 6-3. Wielrennen Aarau. Ronde van Zwitserland. Negendeer laatste etappe, Stafa-Aarau: 1Cooke(Aus 151,8 km in 3.25.41, 2. Moos (Zwi), 3. Deer (NZe), 4. Reutenberg (Dui), 5. Vinokoerov (Kaz), 6. Markus Zberg (Zwi), 7. Valotti® 0.02, 8. Vierhouten (Ned), 9. Pereiro (Spat 10. Casper (Fra), 72. Hoffman, uitgevallen: Van Bon. Eindklassement: 1. Vinokoerc: (36.58.52, 2. Guerini (Ita) 1.14, 3. Perrt 1.28,4. Kirchen (Lux) 1.46,5. Valkavec(SW 1.55, 6. Moos 2.10, 7. Ullrich (Dui) 2.27,6 Montgomery (Zwi) 2.29, 9. Sosenka (Tsj) 4.00, 10. Brozyna (Pol) 6.17, 80. Hoff» 1.20.22,90. Vierhouten 1.42.02. AXEL - Esther Arens en haat vader Jo hebben in het gemengd dubbel 6 van het Open A» toernooi de halve finale berew Zowel in de eerste als tweede se was de combinatie Arens veelte sterk voor Ingrid Elskampel Robert de Meijer: 6-16-2' Ook Mandy Wolfert en Peter Visser bereikten de laatste vier in dit schema. Zij wonnen i» tweemaal 6-4 van Maurits van Aalst en Ilse Cuyle. De favorie ten Paul van Graefschepe er Cheska van Kruijssen hadden drie sets nodig om Tilly Die"c en Frank van Drongelen v zich af te schudden. Met 6-1 ti en 6-4 bereikten ze moeizaam de halve finale. Jurran Schut speelde tegen ko nald de Pooter een sterke strijd in het enkel 5. Schut gw» dankzij een 6-0 6-4 zege uo naar de kwartfinale. Dat lu ook routinier Kees Kommen- Die gaat door ten koste v Wouter Herrewegh: 6-3 6-1 Piet en Dominic de Maagtgm in het dubbel 6 hun tegens a ders Fonnie en Ivo Verstrae geen kansen met tweemaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 46