PZC Fruitverkoper wil niet weg van Oude Rijksweg Uitstel pensioen moet uitweg bieden bij tekort werknemers YOUR CULT GUIDE Gemeente Middelburg weigert 150.000 euro bij te passen 16 rIAMNESTY donderdag 26 juni 2003 Riskant De Caisson Clichés Rommelmarkt voor kinderen terug op Balie Jouw CJP verdien je in no-time terug Sluit je aan via www.cjp.nl of b e I [kantooruren] KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN Ja, ik steun Amnesty International g International Vrijheid is voor u vanzelfsprekend. In veel te veel landen is diezelfde vrijheid echter helemaal niet zo van zelfsprekend. Nog steeds worden overal ter wereld dagelijks mensenrechten geschonden. Amnesty International doet er al meer dan 40 jaar alles aan om dat tegen te gaan. En met succes. Zo hebben na snelle acties talloze mensen hun vrijheid herkregen en hebben we vele martelingen kunnen voorkomen. Voor ons werk zijn we volledig afhankelijk van u. Er is al veel bereikt. Maar er moet helaas nog veel meer gebeuren. Steun Amnesty. Nü. Want ook vandaag rekenen er mensen op Amnesty die niet tot mor gen kunnen wachten. Theaterstichting zit met tekort door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - De Stichting Stadsschouwburg en Concert zaal Middelburg (SSCM) heeft vorig jaar een tekort geboekt van 150.000 euro. De gemeente Middelburg sluit niet uit dat dit nog oploopt tot 225.000 euro. De SSCM denkt daarentegen dat door enkele posten in de boek houding te verschuiven het te kort kan worden teruggebracht tot 78.000 euro. Voorzitter H. Kole van de Raad van Toezicht en schouwburg directeur G. Peijs hebben dinsdagavond met wethouder A. van 't Westeinde (cultuur) overlegd over de financiële situ atie van de schouwburg. Van 't Westeinde wil het tekort niet aanzuiveren en heeft met de SSCM afgesproken dat binnen drie weken een plan van aanpak op tafel ligt. Oorzaken voor het tekort zijn tegenvallende inkomsten bij de concertzaal, een financiële claim die de schouwburg meent te hebben op de gemeente Vlis- singen en onverwachte uitgaven voor langdurig ziekteverzuim en ontslag. Volgens Peijs kan het tekort worden verrekend met het overschot op de program mering, waardoor het in twee jaar tijd door de SSCM is weg gewerkt. Van 't Westeinde vindt het ris kant als balansposten worden doorgeschoven naar de toe komst. „Wat als de schouwburg volgend jaar tekort komt in de programmering en we hebben de reserve daarvoor niet meer omdat die aan iets anders is uit gegeven?" Als alle toekomstige risico's op een rijtje worden ge zet, bedraagt het tekort op de al gemene reserve 225.000 euro, heeft de gemeente Middelburg becijferd. Kole bevestigt dat de SSCM en de gemeente van mening ver schillen over de manier waarop de jaarrekening moet worden geïnterpreteerd. „Wat niet wil zeggen dat we een conflict heb ben. 'Kom met een voorstel om het op te lossen', heeft de ge meente gezegd. Daar werken we nu aan." Een vergelijking met vier jaar geleden gaat volgens Kole niet op. Toen kampte de SSCM met een tekort van450.000 euro. Dat is bijgepast door de gemeente. Het kostte toenmalig cultuur wethouder T. Strous bijna de kop. Het bestuur van de SSCM werd veranderd en de gemeen teraad stond erop dat voortaan een controller de financiële gang van zaken bij de SSCM in de gaten houdt. Voordat het huidige tekort aan het licht kwam, was de gemeen te al met de SSCM in gesprek over nadere invulling van die controllersfunctie. Als de Stadsschouwburg Middelburg en de nieuwe schouwburg De Mythe in Goes straks opgaan in één Stichting Theater Exploita tie Zeeland (STEZ) moet dat goed geregeld zijn, vindt Van 't Westeinde. „De werkzaamhe den van Peijs zullen toenemen als hij ook het theater in Goes erbij krijgt. Als alle verant woordelijkheden bij één per soon liggen, is de organisatie kwetsbaar. Met mijn collega in Goes maak ik afspraken over de samenwerking. Daarbij willen door Rob Paardekam KAPELLE - De gemeente Kapeile gaat op zoek naar een alternatieve loca tie voor de fruitkraam aan de Oude Rijksweg bij Biezelinge. Wethouder G. Burger wil daar binnenkort met de provincie en de eigenaar over praten. Die laatste is daar niet zo happig op. De fruitverkoper, voornamelijk be kend om zijn aardbeien, is al vele jaren gevestigd aan de Oude Rijksweg. Vol gens veel mensen levert dat gevaarlijke situaties op. De provincie nam pas geleden maatregelen om de verkeers veiligheid te vergroten. Zo mogen auto mobilisten die vanuit Goes komen niet meer de Klinker inslaan. Ze moeten een paar honderd meter verder rijden en eerst de rotonde nemen. Bovendien is een asfaltstrook waar de klanten van de kraam konden parkeren, wegge haald. De ondernemer gaf meteen aan onte vreden te zijn over deze maatregelen. Hij vreesde omzet mis te lopen. Nu klaagt ook de Kapelse PvdA-fractie. Volgens de sociaal-democraten is de verkeersveiligheid helemaal niet toe genomen nadat de maatregelen zijn in gevoerd. Volgens M. van Hekke wordt er nog steeds vanuit Goes de Klinker in geslagen, parkeren veel automobilisten in de berm en veroorzaken langzaam wegrijdende auto's onveilige situaties. Het raadslid vroeg wethouder Burger om een andere locatie voor de fruit kraam aan te wijzen. Volgens de wethouder gaat dat echter niet zomaar. Hij liet weten dat de raad op korte termijn niets hoeft te verwach ten. Toch wil hij binnenkort aan tafel met de provincie en de eigenaar van de De fruitkraam aan de Oude Rijksweg moet daar weg, vindt de gemeente Kapeile, omdat de verkoop op die plek gevaarlijke si tuaties zou veroorzaken. foto Willem Mieras kraam. „Want hun medewerking heb ben we echt nodig." Burger ziet De Caisson als ideale locatie. Zowel het motel als de fruitverkoper zouden daar baat bij hebben. „Mensen die een kopje koffie drinken kopen misschien ook wat fruit en andersom." Een ander groot voordeel is volgens Burger de aanwezigheid van een groot parkeer terrein bij De Caisson. Eigenaar H. van de Waart baalt van de uitspraken die de wethouder over zijn kraam heeft ge daan. „Zoals gewoonlijk wordt er over mij gesproken en niet met mijDat geldt overigens ook voor de raadwant ik heb hier nog nooit een raadslid gezien." De Waart zegt helemaal niet te willen ver huizen. Hij is momenteel in gesprek met de provincie over het oplossen van de parkeerproblemen. Als die zijn opge lost, zal de verkeerssituatie al een stuk veiliger zijn. Overigens geeft De Waart toe dat het met de afname van zijn omzet reuze meevalt. Dus ook dat is geen reden om naar een andere plek te verkassen.,Mij krijgen ze hier niet weg." we de verantwoordelijkheden splitsen." Peijs sluit een tweehoofdige di rectie, waarbij hij een zakelijk directeur naast zich krijgt, niet uit. „Daar zou ik blij mee zijn, maar het is een duur verhaal. Wie gaat dat betalen?" door Jeffrey Kutterink GOES - Afschaffen of op zijn minst oprekken van de pensi oengerechtigde leeftijd is een oplossing om te zorgen dat be drijven geen tekort aan werkne mers krijgen. Op een arbeids markt waar veel ouderen en weinig jongeren zijn, is het van belang om werknemers binnen te houden. Dat was gisteren één van de con clusies die werd getrokken tij dens het symposium 'de Zeeuw se arbeidsmarkt vergrijst'. De bijeenkomst in hotel Goes was georganiseerd door het Regio naal Platform Arbeidsmarktbe leid (RPA) en de Brabants- Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW). Als gevolg van de demografi sche ontwikkelingen is de ver wachting dat Zeeland in de toe komst problemen krijgt om vacatures op te vullen. Met na me in de technische beroepen zal het moeilijk worden ge schikt personeel te vinden. Hoe nieuwe werknemers aan te trekken, wist gisteren niemand. Meer reactie kwam op de vraag hoe oudere werknemers langer vast te houden. Dat kan bijvoor beeld door oudere werknemers een bonus te geven als ze langer doorwerken. Ouderen minder belasting laten betalen, zou ook een stimulans kunnen zijn. Wat in elk geval helder werd: ieder een moet af van het idee om rond zijn zestigste met pensioen te gaan. De praktijk blijkt weerbarstig en oplossingen voor vergrijzing en ontgroening kwamen giste ren ook niet op tafel. Maar er moet iets gebeuren, was het ge luid dat gisteren hard klonk. Al le deelnemers leken gisteren te willen meedoen aan de wed strijd 'verzin een synoniem'. Al le clichés werden uit de kast ge trokken: krachten bundelen, coördineren, met elkaar aan ta fel zitten, handdoek oppakken, samen werken aan oplossingen, alle hens aan dek, vijf voor twaalf en zelfs één voor twaalf. Hoogste tijd dus dat iedereen gaat nadenken over de proble men. En als het even kan er ook oplossingen voor bedenkt. Dat was vooral de meerwaarde van het symposium. De aandacht van de werkgevers, gemeenten zorginstellingen en provincie is getrokken. De deelnemers ver zochten het RPA aan het eind van de middag dan ook zich als overkoepelend orgaan voor Zeeland zich er mee bezig te houden. Gedeputeerde G. de Kok (eco nomische zaken) stelde vast dat het probleem van de vergrijzing en de ontgroening is erkend en in kaart gebracht. „Nunogeven de oplossing bedenken en door naar het volgende probleem" grapte hij. „Maar dé oplossing ligt niet voor het oprapen en is er ook niet." Hij gaf aan, het onderwerp op de agenda te zetten van de Soci aal Economische Consultatie Groep, een soort provinciale SER. En hij beloofde het in het nieuw op te stellen Sociaal Eco nomische Beleidsplan van de provincie op te nemen. ZIERIKZEE - De rommelmarkt voor kinderen tijdens de mari tieme dagen in Zierikzee keert definitief terug op de Balie. Het uitstapje vorig jaar naar de Sint Domusstraat leverde te veel overlast voor omwonenden en praktische problemen met de aanvoer van de spullen op. De markten worden dit jaar ge houden op de dinsdagen 22 en 29 juli en 5 en 12 augustus. Wie een plekje wil innemen op de Balie, moet zich vooraf in schrijven bij de activiteiten commissie van het Zierikzee Ondernemers Collectief (Z0C). Inschrijven kan van maandag 3 0 j uni tot zaterdag 5 j uli bij bei de speelgoedwinkels in de bin nenstad. We hopen op een bijdrage van 4,50 per maand, maar u kunt al lid worden vanaf 10,00 per jaar. ik machtig Amnesty International 4,50 per maand l J anders, nl. per maand/jaar* af te schrijven van mijn rekeningnummer I I II ll i I I I I Naam/voorlettersO m v Straat Postcode/woonplaats Telefoonnummer Geboortedatum Datum Handtekening *Doorhalen wat niet van toepassing is. Wij willen u graag informeren over de besteding van uw giften. Als u hier geen prijs op steit, kunt u dit aangeven via onderstaand adres of telefoonnummer. Stuur deze bon in een envelop naar: Amnesty International, Antwoordnummer 10840,1000 RA Amsterdam, (postzegel mag, hoeft niet). Of bel (020) 626 44 36 of kijk op www.amnesty.nl Support our fight for human rights

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40