PZC Maritima ersc Bezorgdheid over financiën Smokkelhoek |aanbi< CJP YOUR CULT GUIDE w 16 P PRIJS Streng regime bij voorbereiding op terugkeer in de maatschappij FOTO VIDEO donderdag 26 juni 2003 3 24 HIEGftPIXaS Juichen Zedendelinquenten 01 18 470400 Vlissingen Ouders vooreren FINEPIX A303 iMMuwverschurenfotovideo.n^ Feestelijk openhuis op donderdag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 juni a.s. AUTO RIJK VRIJBURG 4387 PD Vlissingen (Industrieterrein Vrijburg) (0118) 46 22 88 Jouw CJP vendien je in no-time terug! Sluit je aan via www.cjp.nl of bel 090Q-CJPINFO [kantooruren] KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN voor Opvanghuis gedetineerden open door Ron Magnée VLISSINGEN - Het nieuwe op vanghuis voor gedetineerden in de binnenstad van Vlissingen gaat morgen officieel van start. Met strenge regels probeert de leiding de bewoners op de maatschappij voor te berei den én de buurt tevreden te hou den. Van buiten ziet het opvanghuis aan het Groenwoud er uit als een doodgewoon hoekpand. Eenmaal binnen overheerst een sober en strak interieur. Al met al valt het huis nauwelijks op. En dat willen de initiatiefne mers van het opvanghuis graag zo houden. Door een sober en streng regime weten zowel be woners als omwonenden waar ze aan toe zijn. Het huis wordt gerund door de Stichting Door. Deze organisa tie is sinds j anuari 2001 actief en heeft ook een leer-werkplaats in de Glacisstraat in Vlissingen en een opvanghuis in de Stations straat in Middelburg. De jongste aanwinst van de stichting kwam er niet zonder slag of stoot. De buurt stond in eerste instantie niet te juichen bij de komst van de voorziening. Vooral de eerste informatiebij eenkomst verliep in een vijandi ge sfeer, herinnert directeur J. Swart van de stichting Door zich. „Bij latere informatie avonden was de stemming heel anders", zegt Swart. „Vooral toen we de buurtbewoners dui delijk maakten dat we een vast programma en strenge regels hebben." Vooral de regels op het gebied van de verslavende middelen zijn zeer strikt. Alcohol en drugs zijn volledig taboe. Daarnaast geldt een systeem van gele kaar ten. Krijgt iemand vier maal een gele kaart, dan volgt een officië De stichting Door helpt gedeti neerden in het opvanghuis in het centrum van Vlissingen on der meer bij het zoeken van een baan. foto Lex de Meester le waarschuwing. Bij de vijfde kaart wordt de bewuste persoon uit het project gezet. In het ge val van een gedetineerde gaat hij weer terug naar de gevange nis. Ondertussen krijgen de bewoners hulp bij het oplos sen van eventuele persoonlijke problemen, het zoeken naar ar beid of het aflossen van schul den. In totaal kunnen tien man in het huis worden opgevangen. Dat zijn voor een deel gedetineerden die in het laatste deel van hun straf zitten. Voor een ander deel zijn het mensen zonder vaste woonplaats. Ze worden niet al leen opgevangen, maar zijn ook verplicht arbeid te verrichten in leer-werkplaats in de Glacis straat in Vlissingen. „Daar ver richten ze arbeid voor minimaal 26 uur per week", legt T. Haver kamp, bestuurslid van de Stich ting Door uit. „Om een voor beeld te noemen van een opdracht die we net hebben aangenomen: op dit moment worden alle banken die in Vlis singen langs de weg staan, naar de werkplaats gebracht, uit el kaar gehaald, geschuurd en ge verfd." Overigens is het nog vrij lastig om voor het opvangproject in aanmerking te komen. Direc teur Swart: „Mensen die licha melijk afhankelijk zijn van al cohol en drugs komen er hier niet in, tenzij de persoon afge kickt is, een aangepast pro gramma volgt en urinecontroles ondergaat. Hetzelfde geld voor mensen met een zware psychi sche stoornis. Die nemen we hier niet aan, tenzij er een aan gepast programma met behulp van Emergis wordt opgesteld. Zedendelinquenten komen hier sowieso niet in. Je hebt toch de verantwoordelijkheid naar de buurt en in het bijzonder de kin deren." De begeleiding is zeer strikt. In totaal werken acht mensen bij het opvanghuis, daarnaast is er altijd een aantal vrijwilligers actief en runt het bestuur van de stichting Door vrijwillig achter de schermen de verschillende projecten. Al met al is het werk niet voor niets, legt directeur Swart uit. „De landelijke cijfers liegen er niet om. Jaarlijks komen 35.000 mensen vrij uit de gevangenis. Van hen gaat zo'n tachtig pro cent weer binnen een jaar in de fout. Wij draaien het om: bij on ze stichting recidiveert twintig procent, met de rest gaat het goed." Ter gelegenheid van de opening van de opvang houdt de stichting Door in samenwerking met de Reclassering vrijdag een mini symposium in het Arsenaalthe ater. door Rob Paardekam BIEZELINGE - De gemeente raad van Kapelle zet grote vraagtekens bij de financiële onderbouwing van de revitali sering en uitbreiding van be drijventerrein Smokkelhoek bij Biezelinge. Dat bleek dinsdag tijdens de raadsvergadering. De raad moest toen het bestem mingsplan vaststellen. Over het planologische deel staan de neuzen één kant uit. Alle frac ties vinden het van groot belang dat de revitalisering en uitbrei ding doorgaan. De financiële onderbouwing van het college viel daarentegen niet in de smaak. Dat plan gaat uit van een bijdrage van 700.000 euro van degemeente, 500.000 van de ondernemers en een zogeheten Tipp-subsidie van 700.000 euro. Dat is een regeling van het Mi nisterie van Economische Za ken om de ontwikkeling van be drijventerreinen te stimuleren. De meeste raadsleden conclu deerden dat er dus feitelijk nog een tekort is van 1,2 miljoen eu ro. Over de bijdrage van de on dernemers en de Tipp-subsidie bestaat immers nog geen zeker heid. „Er dreigt een Kapelse Be tuwelijn", aldus R. Lambeck. „Daar werd ook gerekend op een bijdrage van bedrijven." Lambeck sprak over een serieus probleem, omdat de proving geen bestemmingsplannen zon der deugdelijke financiële on derbouwing accepteert. Volgens wethouder G. Burger valt dat reuze mee. Hij zei gesprekken met de provincie te hebben voerd. Die zou akkoord gaat Desondanks spraken ook de meeste andere partijen hun be zorgdheid uitZo zei de WD dat het voorstel veel te veel op de Tipp-subsidie leunt, terwijl die nog helemaal niet binnen is De SGP zette zelfs vraagtekens bij de bijdrage van 700.000 euro van de gemeente. „Erstaannoe andere dure zaken op het pro- gramma. En zoveel geld hebben we de komende jaren niet te be steden.", aldus L. Kosten. Wet houder Burger gaf toe dat het bedrag pijn doet. „Maar het is wel heel belangrijk voor de ge meente. Met die gedachte in het achter hoofd gingen de fracties uitein delijk akkoord, maar het colle ge moet wel naar de provincie om voldoende geld veilig te stel len. Burgemeester Kramer liet weten dat de provincie zeer groot belang hecht aan de uit breiding van Smokkelhoek en waarschijnlijk met geld over de brug zal komen, mocht deTipp- subsidie niet worden toegewe zen. Lavendel Keuze uit: LiVI Lavandula «F- angustifolia vVr. 'Hidcote', 'Dwarf Blue'en Jjtó 'Munstead'. Potmaat 12 cm. i- 'i J- Tk M" tuincentrum Een kind met een handicap verdient alle zorg en aandacht. Maar niet altijd zijn de ouders in staat om die te geven. Dan is het een uitkomst als mensen zoals u die zorg overnemen. Wij zoeken pleegouders voor kinderen met een handicap. Wilt u meer weten over zo'n tijdelijke ouderrol? Of heeft u interesse in een andere vorm van pleegzorg? Kijk dan op www.pleegzorg.nl of bel 0800 - 022 34 32. www.pleegzorg.nl Compacte volautomatische digitale camera met 3x optische zoomlens, ingebouwde flitser, geprogrammeerde automatische belichting, video functie en "rode ogen" reductie. Camera maakt gebruik van de nieuwste XD geheugenkaart voor supersnelle beeldopslag. Inclusief 16MB-card en veelzijdige software. Deze aanbieding geldt tot en met 13 juli of zolang de voorraad strekt. Breda Middelburg Oosterhout Rijen Roosendaal Steenbergen Kijk voor meer informatie, aanbiedingen °P En dat vieren we! Wie ons tijdens het openhuis bezoekt kan niet alleen kennis maken met de nieuwe producten van Skoda, maar ook met de sfeer van Auto Rijk Vrijburg. Wij bieden u een heerlijk hapje en drankje! U krijgt professioneel advies over de Fabia Creation en de Octavia Collection en alle voordelen die Skoda u biedt tijdens deze exclusieve show! Dus kom gezellig langs en proef de sfeer van Auto Rijk Vrijburg! De nieuwe Fabia Creation 2003 Pakketwaarde v.a. 1.585,; U betaalt 555, Uw voordeel 1.030,- Genoemde vanaf prijs is incl. BTW en BPM, excl. verwijderingsbijdrage en kosten njklaar maken. Brandstofverbruik gemiddelo 4,8 - 7,9 1/100 km (1 op 12,7-20,8) C02-emissie 130-190 G/km. Bedrijfsweg 5 Duidelijk Skoda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16