9 Nieuw-Middelburg kiest Beste Buur Rechter mild voor chauffeur onder invloed j29 Veel kwallen op Walcherse stranden ZLTO waarschuwt voor oude munitie op traject voor Sloelijn TMF registreert Streetparade Geld voor aanpak wachttijden RIO Roland Garros Waterschap verleent projectontwikkelaar benodigde ontheffing m ■jM zeeuwse almanak Waterkering WALCHEREN woensdag 25 juni 2003 Drankzondaar schaamt zich Verkiezing Diverse soorten, fles 580 ml Pak a 12 rollen 6 29 Dat is gewoon Edah O AutoTrack.nl Omrijwegen Auto's bekrast in Middelburg BOOM KOLLEKTIEF MARSAKI 13 249617 Afterparty's J ^Miriam van den Broek DOMBURG - Het waterschap 2eeuwse Eilanden heeft een ontheffing verleend voor de ver bouwing van het Badpaviljoen Domburg. Met dit besluit joint Van Garderen en Dekker Projectontwikkeling bv uit Goes een stap dichter bij de ver bouwing van het paviljoen uit 1889. Hetwaterschap Zeeuwse Eilan- den had de verbouwing van het Badpaviljoen tegen kunnen louden. De vergunning van het saterschap verviel eind augus- tus2001. Een poging om die ver gunning via de Raad van State «er rechtsgeldig te krijgen, mislukte eerder dit jaar. Daarop meg Van Garderen en Dekker opnieuw een vergunning aan bij Zeeuwse Eilanden. Ondanks bedenkingen die een water schapsmedewerker bij de Raad tan State uitte, heeft het water schap de ontheffing nu ver leend. Badpaviljoen staat in de juinen en daarmee ook in de kern van de waterkering. Een verbouwing op die locatie mag alleen plaatsvinden als daar voor een ontheffing is verleend. Ms voorwaarde geldt dat het Iniet meer dan 20 procent maguitbreiden ten opzichte van iebestaande oppervlakte of in- loud. Het waterschap heeft astgesteld dat dit maximum Étwordt overschreden. De veiligheid van de waterke- nng wordt eveneens voldoende gewaarborgd, stelt Zeeuwse Ei landen. Tussen 1 oktober en 1 april mag er niet in de waterke- Égwordengewerkt. Buiten die periode mag er wel gegraven lorden, maar niet meer dan strikt noodzakelijk is voor de verbouwing. Ook moet er zo min mogelijk tijd zitten tussen de graafwerkzaamheden en de verbouwing van het Badpavil- Het overtollige zand wordt gebruikt om de duinen ter Verbouwing Badpaviljoen mag plaatse aan te vullen. Er komen schermen van rij shout geplaatst of helmgras om verstuiving te gen te gaan. J. van Garderen is erg blij met het besluit van het waterschap. „Ik weet niet of de buren van het Badpaviljoen hier tegen in be roep kunnen gaan. Maar het be sluit van het waterschap is ge nomen." Eind volgende week beslist ook de Raad van State over de be zwaarprocedure van de buren. Deze zaak diende eind maart. Aanvankelijk werd de uit spraak ruim een maand geleden verwacht, maar de Raad heeft zes weken uitstel gevraagd. Het is op dit moment nog de enige lo pende rechtszaak in de kwestie Badpaviljoen. Van Garderen hoopt direct na de zomervakan tie te kunnen beginnen met de bouw zodat er bij het aanbreken van het stormseizoen op 1 okto ber al heel wat werk is verzet. De projectontwikkelaar moet voor 1 januari 2004 beginnen om de speciale monumenten subsidie van ruim 800.000 euro te behouden. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft de subsidieperiode al eens ver lengd. MIDDELBURG - Een 39-jarige Vlissinger is gisteren in Middel burg voor dronken rijden op 27 april in zijn woonplaats veroor- leeld tot 600 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rij ontzegging. De Vlissinger zei zich te schamen, omdat hij ei genlijk nooit drinkt. Een 31-jarige plaatsgenoot had Ti april te diep in het glaasje ge seken. Hij werd betrapt met 610 microgram, bijna drie keer zo veel als toegestaan. Met de straf van 700 euro boete en zes maan- fai voorwaardelijke rijontzeg- Sfflgkon de man leven. De Veerseweg: door de wijk verkozen tot één van de twee fijnste straten om in te wonen. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Met de sociale con tacten in de Middelburgse wijk Nieuw- Middelburg zit het wel goed. Dat bleek gisteren tijdens de prijsuitreiking voor de verkiezingen Beste Buur, Fijnste Straat en Mooiste Tuin. Zo'n vijftig buurtbewoners kwamen naar het wijk- gebouw aan de Nassaulaan om vooral te zien wie benoemd werd tot Beste Buur 2003. De verkiezing is een initiatief van de Stichting Kultureel Werk Middelburg. De stichting wilde de wijk eens van een andere kant belichten. De laatste jaren werd Nieuw-Middelburg regelmatig als probleemwijk afgeschilderd. „Er waren veel problemen", zegt Carla van deSchraaf van de SKWM. „Maar er ge beuren hier ook mooie dingen." De stichting schakelde buurtbewoners in en schreef de verkiezing uit. En met succes. In totaal werden dertig bewo ners, tuintjes en straten op de nomina- tielijst gezet. Negen personen zijn door hun buren of kennissen genomineerd voor Beste Buur. Eén van hen stak daar met kop en schouders bovenuit. Heieen Matthijsse werd maar liefst door vier verschillende mensen voorgedragen voor deze titel. De prijs ging naar haar, omdat ze altijd enthousiast is en de dingen positief be kijkt, ook al zit ze in een rolstoel. Ook staat ze altijd voor iedereen klaar en vangt ze kinderen uit de buurt op. Om aan te tonen dat de wijk het niet al leen van individuen moet hebben, was er ook een prijs voor de Fijnste Straat. Twee straten vielen in de prijzen: de Jo- han Frisostraat en de Veerseweg. De bewoners van de Johan Frisostraat houden elk jaar een barbecue. Dat be vordert het contact in de straat. De be- foto Ruben Oreel woners van de Veerseweg kregen de prijs omdat ze zich georganiseerd heb ben. Samen werken ze aan een zo gun stig mogelijke komst van de Rijksweg N57. Ook hebben ze gestreden voor een goede aansluiting van de buurt op de nieuwbouwwijk Veerse Poort. De categorie Mooiste Tuin viel uiteen in drie onderdelen. De prijs voor het mooiste balkon ging naar Turney uit de Nassaulaan. De Mooiste Achtertuin van een Huurwoning is gewonnen door Jacobsen uit de Prinses Irenestraat en de Mooiste Tuin voor Koophuizen was de tuin van familie Peene aan de Veer seweg. Advertentie Actie prijs per liter 2.22" door Aector Doorns MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. Nomes hield in de drankzaak tegen een 55-jarige inwoner van Vlissin- gen gisteren rekening met bij zondere omstandigheden. De Vlissinger kreeg negen maan den rijontzegging, waarvan zes maanden voorwaardelijk, op gelegd wegens rijden met een hoeveelheid alcohol in zijn bloed die bijna vier keer zo hoog lag als de maximaal toegestane hoeveelheid. De beroepschauffeur zei dat het bedrijf van zijn werkgever een paar weken geleden failliet was gegaan, maar hij vertelde des ondanks uitzicht op ander werk te hebben. De Vlissinger had 26 april dit jaar drie plaatselijke café's bezocht, waarna hij ach ter het stuur van zijn auto was gekropen om naar huis te rijden. Onderweg werd hij aangehou den. Officier van Justitie J. Zon dervan veronderstelde dat de politie tussen het (voorlopige) ademonderzoek op straat en de blaastest op het politiebureau niet de tijd van twintig minuten in acht had genomen, waardoor de uitslag zijn rechtsgeldigheid zou verliezen. De politierechter maakte uit het proces-verbaal op echter dat er niets onregel matigs was gebeurd. „De politie is niet verplicht om een voorlo pige blaastest af te nemen. Dat Aanbiedingen geldig va" 23 t/m 29 juni door Edith Ramakers VLISSINGEN - De blauwe haarkwal houdt zwemmers al een tijdje uit het water. Kleine kwallen met venijnige slierten, die aanspoelen op de Walcherse stranden. Van een kwallenplaag wil bioloog J. van der Veen van het Arsenaal in Vlissingen niet spreken, maar veel zijn het er wel. Het is de tijd voor de haarkwal. Elk jaar opnieuw zweven ze in Advertentie Ook voor de nieuwste modellen kijk je op AutoTrack.nl De autosite voor heel Nederland mei en juni in de Zeeuwse wate ren. „Hiervoor hadden we te maken met de oorkwal. Dat zijn ook kleine kwallen met korte tentakels. Deze haarkwallen zullen nu nog flink gaan groei en." De lange slierten van de kwallen steken. „Het is een kunst om ze niet te raken. Ik zet altijd een duikbril op en kijk hoe ze zweven. Het is een prachtig gezicht." Eenmaal gestoken helpt het om droog zand op de zere plek te leggen. „Een ander huis-, tuin- en keukenmiddel is om er suiker of zout op te doen. Niet wrijven, want dan worden de netelcellen extra gestimu leerd." Na de blauwe haarkwal is het in augustus de beurt aan de kom paskwal. „Maar de aantallen worden in de zomer aanzienlijk minder. In augustus, september en oktober komt de zeepadde stoel. Dat is een diep blauwe, grootste soort." Aangespoelde haarkwallen. foto Lex de Meester door Ben Jansen 'S-HEERENHOEK - Bij de aan leg van de nieuwe Sloelijn moet terdege rekening worden ge houden met niet ontplofte mu nitie uit de Tweede Wereldoor log. Ter hoogte van de Sloedam is destijds zwaar gevochten. Vol gens B. van 't Westeinde van de boerenorganisatie ZLTO in Borsele zitten er nooit opge ruimde mijnenvelden, bommen en granaten in de grond. Van 't Westeinde uitte zijn waarschuwing gisteravond tij dens een hoorzitting over de nieuwe goederenspoorlijn die is geprojecteerd tussen het haven en industriegebied Vlissingen- Oost en de bestaande spoorlijn Vlissingen-Bergen op Zoom. Hij had er kritiek op dat bij de ver kenning van de mogelijkheden voor het ongeveer drie kilome ter lange traject langs de Sloe- dijk aan de westkant van de Quarlespolder zonder overleg grond van boeren is betreden. Van 't Westeinde achtte dit ge brek aan communicatie een ver keerde start. „Straks gaat het net zo als bij de Sloeweg, waar de landbouw bij de ingebruik name van de Westerscheldetun- nel ineens werd geconfronteerd met de afsluiting van kruisende wegen." ProRail-medewerker A. Speel- berg verzekerde dat aan de mo gelijke aanwezigheid van muni tie zeker aandacht zal worden besteed wanneer de aanleg van de nieuwe Sloelijn in uitvoering komt. „Nu zijn we daar nog niet aan toe." In die uitvoeringsfase wordt ook volop plaats inge ruimd voor overleg met indivi duele boeren en hun belangen organisatie. De aanleg van omrijwegen is in de raming voor de Sloelijn opgenomen. De nieuwe Sloelijn moet de ou de vervangen, die pal langs Heinkenszand voert en 24 over wegen telt. Het nieuwe traject telt drie ongelijkvloerse krui singen: over de A58 en de Post weg bij de aansluiting op de be staande spoorlijn, ter hoogte van de Jonker Fransweg en bij de aansluiting op de stamlijn in het Sloegebied. Hoewel de hoorzitting was be doeld voor het drie kilometer lange traject van de Sloelijn, vroegen enkele aanwezigen aandacht voor de situatie in Goes, waar de toename van het goederenvervoer leidt tot de noodzaak over een lengte van 5,5 kilometer geluidsschermen langs de bestaande spoorlijn te plaatsen. MIDDELBURG - In de Haze laarslaan in Middelburg zijn gisteren tussen acht uur 's och tends en half vijf 's middags acht personenauto's met een scherp voorwerp bekrast. Over de schadebedragen is niets be kend. Advertentie «u STRATEGISCHE KEUS VAN ACTIEVE ONDERNEMERS Goes feliciteert met het nieuwe bedrijfspand en met de nieuwe vestiging in het Stationspark AFDELING ECONOMISCHE ZAKEN 01 is in uw geval ook niet gebeurd, omdat het alcoholgebruik dui delijk was." De officier ging in zijn eis - ne gen maanden rijontzegging, waarvan vijf maanden voor waardelijk en 850 euro boete - wel uit van de uitkomst van de blaastest. „Het zou als strafver zwarend moeten gelden als u met uw auto in een kleine stad als Vlissingen café's gaat bezoe ken", voegde de uit Amsterdam afkomstige officier eraan toe. door Ron Magnée MIDDELBURG - De muziek zender TMF gaat dit jaar opna men maken tijdens de Middel burgse Streetparade. Presen tator Mental Theo van de mu ziekzender zal vanaf het dans- festijn verslag doen. Het dansfeest dat voor 23 au gustus staat gepland, beleeft dit jaar zijn derde editie. Met vijf tien wagens moet de Middel burgse Streetparade dit jaar groter worden dan voorafgaan de jaren. Opvallend is dat de wagens niet alleen door Middel burgse cafés worden ingericht: er rijden ook enkele Vlissingse wagens mee, zoals die van ca fé Fraggles van het Bellamy- park. Inmiddels zijn de namen be kend van de meeste dj's die op treden. Tijdens de parade en het aansluitende feest zullen onder meer Dj Jurgen, Roog, Marcella en Juan Sanchez acte de presen ce geven. Traditiegetrouw volgt de Streetparade een route door de binnenstad. Rond de klok van half twee start de karavaan ter hoogte van de Dam. Eindpunt is Andermaal'het Hof van Tange, waar rond vier uur 's middags de zogeheten Cityparty wordt ge houden, een feest dat alleen met een kaartje toegankelijk is. De presentatie van dit feest is in handen van Mental Theo. Op de Markt zijn op datzelfde moment ook dansoptredens te zien. On der meer de meiden van Slam- min'Steez, goed voor een eerste plek tijdens de talentenjacht Hooikoorts!, zullen van de par tij zijn. De demonstraties op de Markt zijn rond half vijf afgelopen. De Cityparty bij het Hof van Tange eindigt rond de klok van elf uur, waarna deelnemende café's hun deuren openen voor afterpar ty's. Organisator M. Priem van de Streetparade benadrukt dat vooral het drugsbeleid zeer streng zal zijn. „Op de Cityparty zal het beleid van zero tolerance gelden. Zelfs een joint, ook al is het wettelijk toegestaan, zal niet worden getolereerd." door Edith Ramakers MIDDELBURG - Het Regio naal Indicatie Orgaan Walche ren in Middelburg krijgt vanuit Den Haag 62.000 euro om de wachttijden te verkorten. Door het extra geld is het RIO Walcheren in staat de behande ling van de aanvragen dit jaar zonder vertraging af te werken. Het indicatieorgaan onderzoekt aanvragen van mensen die zorg nodig hebben of die een voorzie ning willen in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandi capten. Door een landelijk ingevoerde nieuwe werkwijze duurt de ver werking van de aanvragen sinds een aantal maanden langer dan voorheen. Omdat het RIO Wal cheren een groot deel van de aanvragen al had weggewerkt en omdat er meer geld beschik baar komt voor de verwerking van de nieuwe aanvragen, denkt het RIO dit jaar geen wachttij den te krijgen. De jonge Mare ging helemaal op in zijn spel. Met groot en thousiasme sloeg de jeugdige Bressiaander met zijn vlakke hand tegen een ballon en daagde zijn moeder uit om terug te slaan. Ik ben Roland Garros, zo sprak hij. Dan ben ik deze keer Wimbledon, ver volgde zijn moeder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9