PZC PZC Watersnoodmuseum naar recordaantal bezoekers Nieuwe Goese zorgstichting door fusie N-Beveland en Vrom bereiken akkoord over uitbreiding camping 11 Eigenaar complex Krabbendijke vecht verhuur aan bij rechter TOPVEILING Goes' platform gehandicapten agenda b woensdag 25 juni 2003 Rommelmarkt en verkoping Brandstichting 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' Krakers Te vol Zeeland op supersnel netwerk Drankrijder aangehouden Boete voor bestelen van zuster Week cel voor fietsendief Rechter mild voor drankrijder Groeien Landgoederen Uitstraling wali' bliek j. Dt W- dié n n rzd g:f Veiling wil loodsen leegruimen HnnrRob Paardekam KRABBENDIJKE - Eigenaar M. Allewijn van het veilingcom plex in Krabbendijke wil dat vijf bedrijfjes die momenteel in verschillende panden op het terrein zijn gevestigd het veld ruimen. Hij eiste dat gisteren in een kort geding bij de rechtbank in Middelburg. Allewijn, die sinds begin dit jaar eigenaar is van het terrein, meent dat vier van de acht pan den op illegale wijze zijn onder verhuurd door het bedrijf Schrier International Trans port. Dit bedrijf huurt al sinds jaar en dag panden op het vei lingterrein en mocht deze van de eigenaren altijd onderverhuren. OOSTEBLAND - Op de pleinen van de Ds. J. Bogermanschool in Oosterland wordt zaterdag morgen 28 juni een verkoping en kinderrommelmarkt gehouden. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanleg van rubberen te gels onder speeltoestellen. De school heeft zo'n tweehon derd vierkante meter rubberen tegels nodig. Op dit moment ligt er nog zand onder de toestellen, maar personeel noch schoon makers zijn daar blij mee. Me dewerkers van de school hebben daarom deze ochtend opgezet. Kinderen en personeel beman nen stands, waarin allerlei spul lente koop worden aangeboden. Speelgoed, boeken, fruit, bloe men en zelfgemaakte spulletjes zijn enkele van de aangeboden artikelen. Kinderen verkopen daarnaast van huis meege brachte spulletjes. Ook de op brengst daarvan wordt aange wend om rubberen tegels aan te schaffen. Verder is er allerlei lekkers te koop en is er een foto quiz samengesteld. Mensen kunnen raden welke leerkrach ten als kind op foto's te zien zijn. De verkoping begint om 9.00 uur en duurt tot 12.00 uur. ZIERIKZEE - De Zierikzeese brandweer moest maandag nacht twee in band gestoken rolemmers blussen. Twee andere rolemmers waren aanhet smeulen. De brand werd ontdekt door een buurtbewoner die wakker was geworden van een brandgeur. Advertentie dinsdag 1 juli in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg Aanvang: 14.00 uur Fraaie collectie schilderijen, horloges, meubilair, tapijten, zilverwerk, etc., etc. Kijkdagen 30 juni -15.00 tot 20.00 uur 01 juli-10.00 tot 11.30 uur Veilingmeester A. I. Verhage 0118-627639/06-23360501 0118-413730/06-51407998 www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl REDACTIE bevelanden/tholeim Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315666 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Deze overeenkomst zou Alle wijn hebben overgenomen toen hij het veilingterrein kocht. Het kort geding van gisteren ging om de loodsen 1 tot en met 4. Ook die worden door Schrier onderverhuurd aan onder meer een bedrijfje dat snijbloemen verwerkt en een opslag voor fietsen. Volgens Allewijn mag Schrier de vier gebouwen hele maal niet onderverhuren. Er zou zelfs helemaal geen over eenkomst zijn over de huur van de vier panden. Schrier en zijn advocaat bestrijden dat en zeg gen dat er al met een vorige eige naar mondelinge afspraken zijn gemaakt over de huur en onder verhuur van de gebouwen 1 tot en met 4. Toch meent Allewijn dat de bedrijfjes onrechtmatig in de panden zijn gevestigd. Daarom eist hij dat de rechter ze eruit zet. De eigenaren van die bedrijfjes, tegen wie de rechtszaak was aangespannen, zeiden gisteren dat ze de gang van zaken be treuren. ,,Het gaat om een zaak tussen Allewijn en Schrier", merkte één van hen op. ,,Maar wij worden er de dupe van. Ik heb een rechtsgeldige over eenkomst met Schrier gesloten. Als blijkt dat die helemaal niet mocht onderverhuren, is dat niet mijn schuld." De vijf ge daagden zijn boos over het feit dat ze door Allewijn als een stelletje krakers zijn neer gezet. Allewijn liet weten dat hij de be drijfjes op zich helemaal niet weg wil hebben. Hij wil alleen af van de in zijn ogen illegale on derverhuur door Schrier. „Ik wil de panden zelf aan deze mensen kunnen verhuren", verklaarde hij. Een andere reden om de zaak zo hoog te spelen, ligt in het feit dat Allewijn één van de pan- den wil verkopen aan de beheer- stichting voor schoolgebouwen voor reformatorisch onderwijs. Die wil het volgens hem afbre ken om er een sportveld aan te leggen. De advocaat van de vijf gedaag den en Schrier zei dat Allewijn zich in allerlei bochten wringt om onder afspraken uit te ko men. In zijn ogen is Schrier ge woon de huurder van de vier be treffende panden en mag hij ze onderverhuren. Hij vroeg met klem de bedrijfjes niet uit te zet ten. De rechter, die het welles-nie- tes-spel af en toe niet hele maal kon volgen, doet volgende week dinsdag uitspraak in deze zaak. In de rolstoeldriedaagse dient deze week zowel Gasthof als Randhof als vertrekpunt; de stichtingen die de Goese zorgcentra beheren, fuseren op 1 juli. foto Wi Hem Mieras door Rolf Bosboom GOES - De stichtingen die de zorgcentra Gasthuis en Randhof in Goes beheren, worden op 1 juli samengevoegd. De fusie leidt tot een nieuwe stichting: Zorggroep Ganzestad. De nieuwe organisatie krijgt het beheer over zorgcentrum Gasthuis (92 verzor gingsplaatsen), de Veste-, Stad- en Sin gelappartementen, zorgcentrum Rand hof (78 verzorgingsplaatsen en twintig verpleeghuisplaatsen) en de woonzorg centra Nassauhof en Wolfshoek. De twee stichtingen zijn geen onbekende van elkaar. Al ruim een jaar wordt er in tensief samengewerkt op zowel bestuur lijk niveau als op de werkvloer. Dat wordt ook noodzakelijk geacht omdat kleine zorgcentra zoals Gasthuis en Randhof als zelfstandige instelling te klein dreigen te worden. Een fusie is een volgende logische stap. Een belangrijk voordeel van de samen voeging, zegt directeur A. Lokerse, is dat alle 'zorgproducten' binnen één stichting komen. Bewoners kunnen daardoor makkelijker worden overgeplaatst, als ze bijvoorbeeld intensievere of verpleeg- zorg nodig hebben. Beide zorgcentra bie den ook al thuiszorg via hun deelname in de Stichting Woonzorg Goes. Een grotere organisatie biedt verder mo gelijkheden om efficiënter te investeren en te werken. Dat is noodzakelijk om het huidige niveau van zorg- en dienstverle ning op zijn minst te handhaven en liefst te verbeteren. De fusie wordt dinsdag 1 juli beklonken als de Goese burgemeester D. van der Zaag in het Gasthuis het logo van de Zorggroep Ganzestad onthult. Daarna wordt in Randhof de nieuwe verpleegu- nit geopend. Eerder kregen de zorgcen tra Poelwijck in 's-Heer Arendskerke, Cederhof in Kapelle en Rehoboth in Goes een vergelijkbare afdeling. door Piet Kleemans OUWERKERK - Het Museum Watersnood 1953 moet groei en in de breedte. De beherende Stichting Caissons Ouwer- kerk wil de omgeving en de ontwikkeling van na de wa tersnoodramp meer bij het in een caisson gevestigde muse um betrekken. Zo hoopt de stichting het succes van het museum - waar gisteren de 25.000ste bezoeker werd ver welkomd - vast te kunnen hou den. In het eerste jaar kreeg het wa tersnoodmuseum 25.000 be zoekers binnen. Het tweede jaar zakte het terug naar 22.000maar het ziet er naar uit dat het nu lopende seizoen uit gaat monden in een record aantal bezoekers. Stichtings voorzitter Ria Geluk; Het gaat gigantisch hard. We heb ben nog vier volle maanden te gaan, en we zitten nu al op 25.000 bezoekers." Die 25.000ste bezoekers waren K. Krijnsen (65) en J. Cijsouw (73) uit het Zuid-Bevelandse Waarde. Voor hen was het be zoek aan het museum onder deel van een fietstochtje. Krijnsen: „We zijn al vaker op Schouwen-Duiveland ge weest, maar dit museum had den we nog niet gezien." Cij souw: „We hebben de Ramp meegemaakt. De hausse in de belangstelling voor het watersnoodmuseum heeft veel te maken met de na tionale herdenking van de wa tersnoodramp. Geluk: „We zijn er al toe over gegaan om K. Krijnsen (links) en J. Cijsouw (tweede van links) kregen een bloemetje van voorzitter Ria Geluk (rechts) van de Stichting Caissons Ouwerkerk omdat ze de 25.000ste bezoekers van het Museum Waternood 1953 waren. foto Dirk-Jan Gjeltema groepen op afspraak 's och tends - als we eigenlijk dicht zijn - te ontvangen. Als we de groepen samen met de 'losse' bezoekers ontvangen wordt het gewoon te vol in het muse um." Het succes is voor de Stichting Caissons Ouwerkerk geen re den op de lauweren te gaan rusten. Er wordt nijver ge zocht naar uitbreidingsmoge lijkheden. Geluk: „We willen de media-afdeling uitbreiden en kijken of we iets kunnen doen met dingen als het kre- kengebied en de Noorse ge schenk woningen Verder zijn er plannen voor de bouw van een uitzichtpunt op één van de naastliggende cais sons en ligt er het idee van Koert Davidse en Roel Wou ters voor het project 1835 plus 1 waarbij bezoekers de naam van een rampslachtoffer noe men en vervolgens zijn of haar historische gegevens te horen. Hoewel Geluk tegenover dat laatste project nog sceptisch staat sluit zij niets uit. „Over alles wat iets wezenlijks toe voegt valt te praten." MIDDELBURG - Zeeland wordt aangesloten op een nieuw supersnel digitaal netwerk voor scholen en onderzoeksinsti tuten. De Hogeschool Zeeland, de nog te openen universiteit Roosevelt Academy, de Zeeuwse Bibliotheek en het NIOO in Yerseke (dat onderzoek doet naar de ecologie van kustgebie den) worden op dit netwerk, Gigapoort, aangesloten. Giga- poort is een landelijk netwerk dat instituten in alle provincies met elkaar verbindt. Zeeland had bijna niet kunnen meedoen aan Gigapoort omdat er zo weinig potentiële gebruikers zijn. De kosten werden daardoor te hoog. Vooral voor de HZ en de Roosevelt Academy zou dat slecht zijn in de concurrentie met andere hogescholen en universiteiten. Daarom hebben Gede puteerde Staten besloten anderhalf miljoen euro bij te dra gen, zodat het netwerk ook in Zeeland wordt aangelegd. GOES - Op de Van der Goeskade in Goes is gisternacht een 43- jarige automobilist uit het Belgische Borgerhout aangehou den wegens rijden onder invloed. Hij bleek drieënhalve keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. Hij moest daarom zijn rijbewijs inleveren en dient zich binnen kort voor de rechter te verantwoorden. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 22-jarige man uit Aruba voor het bestelen van zijn zuster veroordeeld tot 450 euro boete. Het slachtoffer werd 25 februari dit jaar in Goes bestolen door haar broer. De ver dachte had haar bankpas weggenomen en vervolgens 80 euro gepind. De vrouw had verklaard dat ze al vaker door haar broer, die aan harddrugs is verslaafd, van haar bankpas was beroofd. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. Nomes veroordeelde gisteren een 41-jarige inwoner van Goes voor het stelen van een fiets en boodschappen tot een week cel. De Goesenaar nam 29 april dit jaar in zijn woonplaats een da mesfiets weg. In de fietstassen zaten boodschappen, waaron der gebak. Van het gebak had verdachte nog gesnoept voordat hij werd aangehouden. De Goesenaar is een bekende van jus titie. Hij zit momenteel een langdurige gevangenisstraf uit. MIDDELBURG - ,,U speelt met vuur als u zo afhankelijk bent van uw rijbewijs", waarschuwde gisteren de Middelburgse politierechter G. Nomes een 44-jarige inwoner van Tholen. De beroepschauffeur mocht niet mopperen met een voor waardelijk rijverbod van zes maanden, dat enigszins werd ge compenseerd door de boete tot 900 euro te verhogen. De ver dachte had 2 mei dit jaar in zijn woonplaats ruim drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken, toen hij werd aangehouden. De blaastest gaf 690 microgram aan: drie keer zoveel als toegestaan. In zijn voordeel pleitte het blanco straf blad. Een 41-jarige man uit Sint Maartensdijk slaakte een zucht van verlichting toen hij vernam het rijbewijs te mogen hou den. De politierechter nam de eis van de officier van justitie over: 600 euro boete en zes maanden voorwaardelijke boete. De drankrijder was 6 mei in Tholen betrapt met een alcohol percentage van 640 microgram. De verdachte was dit jaar al eerder veroordeeld voor dronken rijden. GOES - Goes heeft nu officieel een overlegorgaan voor het ge handicaptenbeleid. Het Plat form voor Mensen met een Functiebeperking, zoals het of ficieel heet, werd gisteren geïn stalleerd. Het gaat de gemeente, 'gevraagd of ongevraagd', advi seren over allerlei zaken die voor mensen met een handicap van belang zijn. Op basis van de Wet Voorzienin gen Gehandicapten is de gemeente ook verplicht om 'cliënten' te betrekken bij het gehandicaptenbeleid. Het plat form dat naar aanleiding daar van is ontstaan, is al enige tijd actief. Al sinds begin dit jaar wordt er regelmatig overleg ge voerd met de gemeente over uit eenlopende zaken. Er zijn al ad viezen gegeven over onder meer het parkeerbeleid, de toeganke lijkheid van de toekomstige skeeler- en ijsbaan in Goes- Zuid en de bestrating in het cen trumgebied. De functie en werkwijze van het platform moeten officieel wor den vastgelegd in een verorde ning. Deze moet nog worden goedgekeurd door de Goese ge meenteraad - dat gebeurt naar verwachting donderdag 17 juli - maar de betrokkenen vonden dat geen beletsel om het plat form gisteren al te installeren. De verordening is uiterst be knopt en summier. Dat is be wust gedaan, zei wethouder D. van Ewijk (GroenLinks, wel zijn) gisteren bij de installatie. Zij sprak van een 'groeimodel'. „Samen bekijken we hoe we verder kunnen gaan. Ook be stuurlijk en ambtelijk moeten we er nog ingroeien." De wethouder liet wel weten al le vertrouwen te hebben in een goede samenwerking. „We zijn de afgelopen maanden steeds dichter bij elkaar gekomen." door Steffan ter Maat, WISSENKERKE - Het college van de gemeente Noord-Beve land heeft een principe-over eenstemming bereikt met de inspectie van Verkeer, Ruimte lijke Ordening en Milieu (Vrom) over aanpassingen van het be stemmingsplan voor camping De Paardekreek. Vrom diende een 'zienswijze' in en vroeg de gemeenteraad het plan niet ver der in procedure te brengen. Campingeigenaar A. Brinkman diende jaren geleden het ver zoek in voor uitbreiding van de camping. Het uiteindelijke plan dat de eigenaar met de gemeen te overeenkwam was een uitbreiding met honderd va kantiehuisjes. Dat zou moeten plaatsvinden op de vijf hectare bosgrond die bij de camping ligt. Het bos dat voor de nieuwbouw zou moeten wijken, moest wor den gecompenseerd met vijf hectare nieuwe aanplant van bomen. De gemeente vatte het plan op, deze compensatie te la ten plaatsvinden in de naburige gemeente Goes. Tegen dit plan diende Vrom een zienswijze in. Het vervangende bos zou dan veel te ver weg zijn en dit is niet conform de richtlij nen. Daarnaast had de inspectie een aantal kritische kantteke ningen bij het maatschappelijk nut van de uitbreiding van de camping. de zohe tussen de camping en de kern van Kortgene. Hiermee zou een open overgangsgebied worden gecreëerd dat als buffer tussen de bebouwde kom en het Veerse Meer dient. In het voorontwerp bestem mingsplan 'Bebouwde kom Kortgene' wordt deze buffer op genomen, met daarbij de moge lijkheid om hier ook vijf land goederen te realiseren. Met de opbrengst van vijf landgoede ren zou de aanplant van de vijf hectare bos kunnen worden be kostigd. De Vrom-inspectie heeft al aangegeven geen be denkingen in te dienen als de plannen op deze manier worden uitgevoerd. Dit betekent dat als de gemeen teraad morgen tijdens haar ver gadering de plannen goedkeurt, de op een na laatste hobbel is ge nomen. Alleen de provincie moet dan nog goedkeuring aan de plannen geven en dan mag De Paardekreek definitief uitbrei den. STREEKACTIVITEITEN De gemeente Noord-Beveland liet vervolgens een notitie op stellen door adviesbureau Rot huizen van Doorn 't Hooft in antwoord op het bezwaar. Ver volgens is de gemeente met Vrom in gesprek gegaan over de notitie. Over het nut van de uit breiding werden ze het eens. Vrom liet zich overtuigen van het feit dat de uitbreiding nood zakelijk was voor een kwalita tieve verbetering van de camping en dat dit ook de uit straling van Kortgene weer ten goede zou komen. Ook de eco nomische belangen die bij de uitbreiding een rol speelden werden afgewogen. VROM kon echter niet akkoord gaan met de nieuwe aanplant van bomen in een naburige ge meente. Er werd daarom over eengekomen dat de vijf hectare bos moet worden vervangen in BERGEN OP ZOOM Gertrudiskerk, 13 16 uur: Torenbeklimming; 13-16.30 uur: Bezichtiging monumenten; GOES Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstratie oude ambachten; De Spin ne, 13-16.45 uur: Senioren biljart compe titie; 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartcompetitie; 14 uur: Activiteiten voor WAO'ers; Bibliotheek, 14 uur: Voor lezen voor kinderen van 4-8 jaar; HEINKENSZAND Schaapskooi, 13.30 en 15 uur: Bloemdiecke pad voor kleuters van 4-6 jaar; KAPELLE Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ouderen; 14 uur: Sjoelen; KORTGENE - Gymzaal Bernhardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE Skeelerbaan, 19-21 uur: Skeeleren IJs-skeelervereniging; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14 uur: Koersbal voor 50- plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN - Wijkgebouw Zoekweg, 14-16 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We mei, 13-17 uur; Kaarten en biljarten; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart Oosterschelde; De Zaete, 16-17 uur: Volksdansen voor 50-plussers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31