S n Brede school 's-Gravenpolder in 2005 klaar Goes' paar stopt verkoop kleding 9 Bouw theater Goes loopt tegen grenzen van het budget aan 28 19QO <^7 ZLTO waarschuwt voor oude munitie op traject voor Sloeiijn Roland Garros Verslagenheid in Thoolse raadscommissie zeeuwse almanak woensdag 25 juni 2003 Begeleiding Veroorzaker anrijding krijgt boete Aardbeien bak 500 gram Pak a 12 rollen 629 Dat is gewoon Edah O AutoTrack.nl Opvolger Slopen Omrijwegen GS weigeren proef met turby J BEVELANDEN/THOLEN Fracties slikken sluiting Betho [jnnrfiteffan ter Maat SINT-MAARTENSDIJK - Ge latenheid en verslagenheid. Dat „as de sfeer gisteravond bij de commissie welzijn en onderwijs bij de bespreking over De Betho. liet gebogen hoofden zeiden de fracties zich neer te leggen bi j de constatering dat er geen alter natieven zijn voor sluiting van Je sociale werkplaats op Tho- is misschien zelfs bereid om in het huidige pand van De Betho in Tholen aan de slag te gaan als hier de mogelijkheid voor zou zijn. „Detacheren is altijd mogelijk en dat is ook altijd zo geweest", legde wethouder Velthuis uit. „We hebben op dit moment al acht werknemers elders kunnen onderbrengen. Wat betreft het bedrijf in Steenbergen moeten we afwachten wat het overleg van directeur Leenhouts van De Betho met het in- en ompakbe- drijf oplevert." De uitkomst van dit overleg zal overigens niet van invloed zijn op de sluiting, het zal hoogstens inhouden dat een aantal werk nemers hun werk meer in de buurt houdt. Ook Nel Konijnenburg uit Sta- venisse heeft zich bij het besluit neergelegd. Haar dochter werkt bij De Betho in Tholen en ze heeft altijd fel actie gevoerd te gen de sluiting. Ze kreeg hier overigens de complimenten voor van de fractie van de SGP, die haar een voorbeeld voor an deren noemde. Het feit dat Konijnenburg niet insprak en vanaf de publieke tribune mee deelde dat ze 'even niets meer te zeggen had' was misschien wel het meest tekenend voor de ver slagenheid die er omtrent de sluiting van De Betho op Tholen heerst. Het college van burgemeester en wethouders onderzocht met Je directie van De Betho de mo gelijkheden die er nog zouden lijn om de sluiting van het be- drijf te voorkomen en daarmee 1 ook de gang van de 65 werkne mers naar de werkplaats in Goes. De conclusie was echter jatergeen alternatieven waren, jlle fracties complimenteerden je inzet van het college in diens poging de situatie nog te redden. Haar net als het college zagen Je commissieleden in dat de si tuatie moet worden aanvaard. De Thoolse vertegenwoordigers maken dat standpunt vandaag kenbaar in het algemeen be stuur van De Betho, als deze kaar vergadering heeft. Wel wezen de fractieleden nog opeen aantal punten die de ver tegenwoordigers naar voren Jienen te brengen tijdens deze rergadering. Zo stelde onder meer de PvdA dat er een goede begeleiding moet zijn bij het rei len naar Goes. Wethouder M. Velthuis - die lid is van het dage- iijks bestuur van De Betho - wees er op dat dit al bij in de plannen van de sluiting is opge nomen, maar ze was het er toch mee eens dat hier zorgvuldig mee om gegaan dient te worden. Terder werd er gesproken over Je mogelijkheid van detache ring. Mede naar aanleiding van in- en ompakbedrijf uit Steenbergen dat zich meldde met de vraag naar de mogelijk heden voor detachering van Betho-werknemers. Het bedrijf MIDDELBURG - Een 52-jarige inwoner van 's-Gravenpolder is gisteren in Middelburg voor een roorrangsfout die een aanrij- dingtot gevolg had, veroordeeld tot 360 euro boete en drie maan- voorwaardelijke gevange nisstraf. man zei gisteren dat hij er met zijn gedachten niet bij was, toen hij 7 december vorig jaar in Goes een automobiliste geen voorrang gaf op de kruising Arendstraat-Nieuwe Rijksweg. IBF; De Linden is een van de basisscholen die in de nieuwe brede school in 's-Gravenpolder worden gevestigd. door Rolf Bosboom 's-GRAVENPOLDER - De brede school in 's-Gravenpolder is naar verwachting eind 2005 klaar. Dan moeten ook het nieuwe tennisconiplex en het scouting- onderkomen aan de noordoostkant van de kern gereed zijn. De ontwikkelingen zijn onderdeel van het Masterplan 's-Gravenpolder, dat be staat uit diverse plannen die nauw sa menhangen. De basisscholen De Linden en De Rank gaan gezamenlijk nieuw bouw plegen bij sporthal De Zwake, op de plaats waar nu de scouting en de jeugdsoos zitten. Voor de tennis en de scouting komen nieuwe complexen aan de noordoostzijde van 's-Gravenpolder, waar ook een herinrichting van de volks tuinen op het programma staat en nieu we huizen langs de Langeweg. De jeugdsoos krijgt andere huisvesting in het centrum. Daar wordt ook de sport hal ingrijpend verbouwd. De ingang, kleedlokalen en kantine komen aan de achterzijde, winkels en bibliotheek aan de voorzijde en appartementen erboven. Op de huidige plaats van de basisscho len, An den Diek, worden huizen ge bouwd. Na een reeks inspraakavonden is voor het gemeentebestuur van Borsele het moment gekomen om besluiten te ne men. De inspraak heeft niet geleid tot in grijpende aanpassingen, zodat het plan nu in grote lijnen aan de gemeenteraad kan worden voorgelegd. Het is de bedoeling de uitvoering in twee fasen te doen: eerst de bouw van de brede school en de ontwikkelingen in 'noord oost' en later de 'vernieuwbouw' van de sporthal. Het gemeentebestuur hoopt de bouwvergunningen voor de school en noord-oost in het derde kwartaal van 2004 te kunnen verlenen. Bezwaren en onvoorziene omstandigheden kunnen dat proces vertragen. In het gunstigste geval is de brede school in het najaar van 2005 gereed en kan worden begonnen met het slopen van de huidige schoolge- Advertentie /Vette Diverse soorten, fles 580 ml m m mU assini 3?9 door Steffan ter Maat GOES - Tien jaar lang verzorg den Nel en Dick Castel de ver koop van kleding en meubels voor het Leger des Heils aan de Leliestraat in Goes. Op 18 ju li wordt dit tijdperk afgesloten. Nel (69) en Dick (66) willen het rustiger aan gaan doen met hun vrijwilligerswerk. „Maar we zullen het wel enorm gaan missen", benadrukt Dick Cas tel. Het echtpaar was tien jaar gele den al bij het Leger des Heils be trokken, toen ze door de officie ren werden gevraagd of ze de kledingverkoop in Goes wilden overnemen. Ze stemden toe en begonnen naast de verkoop van kleding ook een meubelafde ling. „Ons werd vertelt dat het voor anderhalve dag per week was. Maar ik werk hier veertig uur per week en mijn vrouw 30 uur. Dat is dus wel iets meer, maar dat is nodig om alles goed te la ten draaien", vertelt Dick Cas tel. „We doen het samen en dat scheelt ook veel", voegt zijn vrouw toe. Nel Castel beheert de kledingafdeling en haar man zorgt voor de afdeling meubels. Een derde persoon verzorgt de administratie. De drie verzor- Advertentie Ook voor de nieuwste modellen kijk je op AutoTrack.nl De autosite voor heel Nederland gen gezamenlijk de totale coör dinatie. De tweedehands kleding en meubels worden ingezameld en tegen zeer lage bedragen ver kocht. Klanten die geen kleding of meubelen kunnen betalen, mogen met een schriftelijke ver klaring van het maatschappe lijk werk gratis spullen uitzoe ken. De klanten zijn volgens Dick Castel van allerlei pluima ge: „Iedereen koopt hier, zelfs bewoners van het Goese Meer. Deze laatsten willen dat overi gens niet altijd weten voor de buren. Ik kreeg zelfs een keer het verzoek om de meubels niet met een auto van het leger te brengen. Toen heb ik gezegd dat ze dan maar een boedelbak moesten huren en de spullen zelf moesten ophalen." Het feit dat er zoveel verschil lende mensen langskomen maakt het werk volgens Nel Castel erg leuk: „Het is vooral het contact met iedereen dat het zo leuk maakt. Je praat met veel verschillende mensen en je krijgt er veel vriendschap door. Je kunt iets voor een ander bete kenen en dat geeft een goed ge voel." „We doen dit werk vooral ook vanuit het feit dat we christenen zijn en we er graag voor onze naasten willen zijn", licht Dick Castel toe. Het feit dat ze stoppen kunnen de Castels zelf nog maar moei lijk accepteren. Dat er nog geen opvolger is staat hen ook zeer tegen. Toch zetten ze er een door Rolf Bosboom GOES - Gemeente en aannemer moeten alle zeilen bijzetten om de kosten van het nieuwe thea ter in Goes binnen de perken houden. Voornaamste reden is de bouwkundige staat van de vroegere ambachtsschool, dat onderdeel wordt van het com plex. Die is aanzienlijk slechter dan aanvankelijk werd gedacht. De theaterzaal en de toneelto ren zijn nieuwbouw, die wordt gecombineerd met de vroegere ambachtsschool, waarin onder meer de foyers, de garderobe, de kleedkamers, de technische ruimtes en het Cultuurhuis wor den ondergebracht. Onderzoe ken die tijdens de voorbereiding werden uitgevoerd, wezen uit dat het karakteristieke gebouw stevig genoeg is. Tijdens de uitvoering is geleide lijk duidelijk geworden dat de situatie minder rooskleurig is. J. Schipper, projectleider namens de gemeente, zei gisteravond in de raadscommissie maatschap pelijke ontwikkeling dat de aannemers die de verschillende gedeelten indertijd hebben ge bouwd, nogal wat 'stunts' heb ben uitgehaald. Daardoor was het pand lang niet zo solide als gedacht. Dat leverde vooral problemen op aan de kant van het Bleekveld, waar delen van muren moesten worden gesloopt om de verbin dingen met de theaterzaal te maken. Verder werden, bij het wegbreken van de plafonds, her en der verrotte balken aange troffen. Ook de schadelijke bok tor bleek er huis te hebben ge houden. „Hadden we dat destijds alle maal geweten, dan hadden we het gebouw in feite moeten slo pen", zei Schipper. De proble men zijn nu vooral opgelost door een forse hoeveelheid staal aan te brengen om het gebouw goed in zijn verband te houden. Alleen al de afgelopen weken is er voor tienduizenden euro's staal in verwerkt. Wethouder C. Linssen heeft eer der al aangekondigd dat er 188.000 euro nodig is voor maatregelen om het gebouw bouwkundig te versterken. Dat bedrag wordt 'ruimschoots ge haald',, verzekerde Schipper. Toch verwacht hij dat de ge meenteraad te zijner tijd niet meer dan 188.000 euro extra zal worden gevraagd. Dankzij gro te sponsorbijdragen is er wat Tucht' in het budget ontstaan, waarmee deze tegenvallers deels kunnen worden opgevan gen. „We zullen het wel redden, maar we moeten wel elk dubbel- tje omdraaien." Wel krijgt de raad binnenkort een voorstel om geld beschik baar te stellen voor het tijdelijk inrichten van het gedeelte van het Bleekveld voor het theater. Dat onderdeel is 'te laat onder kend', gaf Schipper aan. Het gaat om een bedrag van onge veer 80.000 euro. „We doen er alles aan om de kos ten te drukken, onder meer door het hergebruik van materialen. Advertentie STRATEGISCHE KEUS VAN ACTIEVE ONDERNEMERS Goes feliciteert BOOM KOLLEKTIEF met het nieuwe bedrijfspand en MARSAKI met de nieuwe vestiging in het Stationspark AFDELING ECONOMISCHE ZAKEN 0113 249617 foto Willem Mieras bouwen en het bouwrijp maken van de locatie An den Diek. De kosten zijn aanzienlijk. De eerste fase alleen al laat nog een tekort zien van ruim 3,3 miljoen euro. De gemeente ver wacht dat deels op te vangen door het vrijkomen van de schoolgebouwen, maar ook moet er in de gemeentebegroting geld voor worden vrijgemaakt. De reno vatie van de sporthal gaat, zoals het er nu naar uitziet, ruim drie miljoen euro kos ten. Het tekort bedraagt op dit moment ruim 1,3 miljoen. Het Masterplan 's-Gravenpolder komt donderdag 3 juli aan de orde in de ge meenteraad, die vergadert om 20.00 uur in de raadzaal in Heinkenszand. Na tien jaar stoppen Nel en Dick Castel met de verkoop van kleding en meubels voor het Leger des Heils: „Maar we zullen het enorm gaan missen." foto Willem Mieras streep onder. Nel Castel: „We moeten het een keer doen en tien jaar is een mooi moment. We willen op onze leeftijd iets meer tijd voor ons zelf en voor onze kinderen en kleinkinderen." Ze vrezen overigens dat de meu belafdeling helemaal stil komt te liggen omdat ook de bijrijder en de verkoper van deze afde ling stoppen. De Castels hebben alles maar overgedragen aan het leger en ze hopen dat er toch nog bijtijds geschikte vervan gers komen. Het echtpaar zelf gaat op ter mijn nog wel iets voor het leger doen, maar op een lager pitje. Eerst zijn er op 12 en 15 juli nog twee markten in de hal voor pro- jecten voor kinderen in Roeme nië en Tsjechië. Daarna sluit het echtpaar op 18 juli de deur. door Ben Jansen 'S-HEERENHOEK - Bij de aan-, leg van de nieuwe Sloeiijn moet terdege rekening worden ge houden met niet ontplofte mu nitie uit de Tweede Wereldoor log. Ter hoogte van de Sloedam is destijds zwaar gevochten. Vol gens B. van 't Westeinde van de boerenorganisatie ZLTO in Borsele zitten er nooit opge ruimde mijnenvelden, bommen en granaten in de grond. Van 't Westeinde uitte zijn waarschuwing gisteravond tij dens een hoorzitting over de nieuwe goederenspoorlijn die is geprojecteerd tussen Vlissin- gen-Oost en de bestaande spoorlijn Vlissingen-Bergen op Zoom. Hij had er kritiek op dat bij de verkenning van de moge lijkheden voor het ongeveer drie kilometer lange traject langs de Sloedij k aan de westkant van de Quarlespolder zonder overleg grond van boeren is betreden. Van 't Westeinde achtte dit ge brek aan communicatie een ver keerde start. „Straks gaat het net zo als bij de Sloeweg, waar de landbouw bij de ingebruik name van de Westerscheldetun- nel ineens werd geconfronteerd met de afsluiting van kruisende wegen." ProRail-medewerker A. Speel- berg verzekerde dat aan de mo gelijke aanwezigheid van muni tie zeker aandacht zal worden besteed wanneer de aanleg van de nieuwe Sloeiijn in uitvoering komt. „Nu zijn we daar nog niet aan toe." In die uitvoeringsfase wordt ook volop plaats inge ruimd voor overleg met indivi duele boeren en hun belangen organisatie. De aanleg van omrijwegen is in de raming voor de Sloeiijn opgenomen. De nieuwe Sloeiijn moet de ou de vervangen, die pal langs Heinkenszand voert en 24 over wegen ,telt. Het nieuwe traject telt drie ongelijkvloerse krui singen: over de A58 en de Post weg bij de aansluiting op de be staande spoorlijn, ter hoogte van de Jonker Fransweg en bij de aansluiting op de stamlijn in het Sloegebied. Hoewel de hoorzitting was be doeld voor het drie kilometer lange traject van de Sloeiijn, vroegen enkele aanwezigen aandacht voor de situatie in Goes, waar de toename van het goederenvervoer leidt tot de noodzaak over een lengte van 5,5 kilometer geluidsschermen langs de bestaande spoorlijn te plaatsen. MIDDELBURG - Het provin ciebestuur is niet bereid te expe rimenteren met kleine windmo lens. Volgens Gedeputeerde Staten leveren ze te weinig stroom om serieus bij te dragen aan de doelstelling om meer windener gie op te wekken. Bovendien is nog te weinig bekend over de veiligheid, het lawaai en de tril lingen van de turby, zoals de kleine windmolen wordt ge noemd. GroenLinks had om een proef met de turby gevraagd, juist om te onderzoeken hoe de ze kleine windmolens zich ge dragen als ze op of nabij gebou wen staan. GS wil wachten tot een werkgroep van de provincie en de Zeeuwse gemeenten een visie op kleine windturbines klaar heeft. Dat zal dit najaar zijn. Overigens heeft de ge meente Goes wel een turby aan geschaft. Die wordt op een nog te selecteren school gezet voor een experiment. De jonge Mare ging helemaal op in zijn spel. Met groot en thousiasme sloeg de jeugdige Bressiaander met zijn vlakke hand tegen een ballon en daagde zijn moeder uit om terug te slaan. Ik ben Roland Garros, zo sprak hij. Dan ben ik deze keer Wimbledon, ver volgde zijn moeder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29