Remkes wil eind aan subsidie voor betaald voetbal PZC Ruime meerderheid in Kamer stemt in met missie naar Irak IPAKKER Drie PSD-schepen aan ketting gelegd Uitkeringen dalen als werkgevers premie afwentelen op werknemer 10-50% flHl PANTALON KORTING Blind en moederloos in de wei Stormschade in Noord-Duitsland 23c Eind bezuinigingen niet in zicht Hema-strijders weg uit Bunia FNV stapt uit handelskamer Martin Verkerk snel gevloerd Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- Leon Uris (78) overleden NO 4 Mooie dag 246e jaargang no. 150 woensdag 25 juni 2003 los nummer 1,10 8 713214 000002 -■- De plek op Walcheren om rustig buiten te eten! Vandaag, 25 juni start UITVER <OOP 2003 je VL Alles De gehele anscenter ISSINGEN moet weg! zomercollectie HORTENSIA Advocatenduo breekt met eega Margarita DEN HAAG - Gepensio neerden houden op ter mijn slechts 40 tot 45 pro tent over van hun laatst verdiende loon. Dat is het gevolg van werkgevers- voorstellen om pensioe nen verregaand te verso beren. Daarbij worden al le financiële pensioenrisi co's afgewenteld op de werknemers. J -J Flinke zonnige perioden. Matige wind uit het noordoosten en maximaal 24 graden Ijnde regio finorBen Jansen VLISSINGEN - De drie voor malige PSD-veerboten Juliana, ffillem-Alexander en Christina liggen aan de ketting. Een onbe kend bedrijf heeft beslag op de schepen laten leggen om zijn fi nanciële belangen veilig te stel- Dat betekent dat de nieuwe ei genaar, de Italiaanse rederij Amadeus SpA, alle rekeningen moet betalen, voordat de boten naar de Middellandse Zee mo gen vertrekken. Een onderne ming die de aanpassing van de schepen mede heeft uitgevoerd of materialen heeft geleverd, eist zekerheid dat haar factuur wordt voldaan. Het is in de scheepvaartwereld gebruike lijk dat een schip met een bui tenlandse bestemming pas mag vertrekken als alle rekeningen zijn voldaan. De agent van Amadeus, Global Star Shipping in Vlissingen- Oost, bevestigde gistermiddag dat de schepen aan de ketting lagen. Welk bedrijf beslag heeft laten leggen, is onduidelijk. Ha venschap Zeeland Seaports liet weten dat er geen sprake is van achterstallige havengelden. Een woordvoerder van VDS staal- en machinebouw, dat staalconstructies heeft aange bracht om de schepen geschikt te maken voor de tocht naar Ita lië, gaf geen antwoord op de vraag of Amadeus zijn bedrijf nog geld schuldig is. De koop som van 2,1 miljoen euro die de Italiaanse rederij twee maan den geleden met de provincie Zeeland is overeengekomen, is in elk geval overgemaakt. Pensioenen mogelijk gehalveerd Mn Uit gisteren uitgelekte cijfers van het Centraal Plan Bu reau blijkt dat het tekort op de nationale begroting aan merkelijk groter is dan verwacht. Geen 1,8 procent vol gend jaar, maar 2,6 procent. Minister Zalm van Finan ciën laat de cijfers nog eens narekenen, maar is somber ge stemd. Als wordt vastgehouden aan het regeer akkoord, moet er vier miljard extra worden bezui nigd. De Franse VN-vredes- macht lijkt voet aan de grond te krijgen in het Congolese Bunia. Strij ders van de Hema-stam, die na felle gevechten met het Lendu-volk sinds enige weken de dienst uitmaakten in de stad, hebben Bu nia verlaten. 9 Het FNV weigert zich nog bezig te houden met de Kamer van Koophandel. De vakvereniging bezoekt geen be stuursvergaderingen meer, tot woede van de andere vak bonden CNV en de Unie. De al lang slepende crisis binnen het algemeen bestuur van de Kamer van Koop handel heeft daarmee een nieuw dieptepunt be reikt. Martin Verkerk heeft op Wimbledon al iets van zijn glorie verspeeld. De fina list van Roland Garros sneuvelde in de eerste ronde tegen een Zweedse tiener. Raemon Sluiter (foto) zorgde voor een stunt door Kafel nikov in vijf sets -t< V te verslaan. it I varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 6; radio en televisie: 7; zeeland: 9,10,11,13 en 15; sport: 16,17 en 19; trends: 21,22 en 23; jong: 24 en 25. doorErwinTuil DEN HAAG - Het betaald voet bal moet op eigen kracht uit de financiële problemen zien te ko men. Dat zei minister Remkes (Binnenlandse Zaken) gister avond in de Tweede Kamer. Hij vindt dat professionele voetbal clubs ook zichzelf in een penibe le situatie hebben gebracht. Het is voor Remkes niet vanzelf sprekend dat de overheid met subsidies bijspringt. De minis ter gaf tijdens een debat een paar adviezen aan het betaald voetbal. „Of je kunt de kosten zoals personele uitgaven sane ren, of je kunt de omzet vergro ten, of je kunt als sector tot de conclusie komen dat er gesa neerd moet worden vanwege overbevolking." In dat laatste geval zullen wat Remkes betreft de financieel zwakste clubs ver dwijnen. De VVD-bewindsman meent dat de sector betaald voetbal zich eigenlijk zou moeten hou den aan de gangbare spelregels die gelden voor alle bedrijfssec toren. Steun verlenen hoort daar wat hem betreft niet bij. „Het is een gewone bedrijfstak met enkele bijzondere kenmer ken en een belangrijke maat schappelijke betekenis." Remkes zei dat hij gemeenten niet kan verbieden clubs finan cieel te steunen. „Als ik een ver bod uitvaardig, tast ik de ge meentelijke autonomie aan." Maar volgens Remkes moeten gemeenten wel beseffen dat subsidie in wat voor vorm dan ook, eigenlijk concurrentiever valsing is. Bovendien leidt steun er toe dat sanering wordt ont moedigd. GPD (Advertentie) K R 4 N T naam:-p noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 6 weken voor 16,-. straat: nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer: i l~TT handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. t. noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: 't per maand met automatische incasso 20,50). l per kwartaal met automatische incasso 55,10). se per jaar met automatische incasso 209,90). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) Green White Hotel Restaurant Ifuitenplaats Ipenoord Noordweg 43.4356 ER Orwtkapetlr tel. 0118 591223, «rww.greenwliite.nl Advertentie P.S. zondag 29 juni koopzondag 13.00-17.00 uur Mooie grote tuinhorten$ia in diverse kleuren. ilnorMaurice Wilbrink Werkgevers hebben dit op tafel gd in verschillende CAO- önderhandelingen, zoals bij Ak- loNobel. Dergelijke lage pensi- renuitkeringen lijken onver mijdelijk, omdat werknemers nietbereid of in staat zullen zijn zelf hun pensioen op peil te hou dendoor zeer hoge premies op te brengen. Dat voorspelt Joop Rietmulder, pensioenconsul- tant en voorzitter van de Kring vanPensioenspecialisten. De inschatting van Rietmulder wordtgedeeld door Gerrie Diet- vorst, werkzaam bij verzeke raar Interpolis en hoogleraar Toekomstvoorzieningen. Diet- vorst denkt dat met name jonge werknemers weinig bereidheid zullen tonen om sterke premie verhogingen te slikken. „Die kiezen voor koopkracht nu. Pensioen interesseert hen niet." Dietvorst noemt het 'heel onge lukkig en slecht' dat er een ten dens is om alle pensioenrisico's uitsluitend bij werknemers te leggen. „Dat is in Groot-Brit- tannië heel nadelig voor hen uit gepakt." Nu denken veel werk nemers dat ze met inbegrip van de AOW 70 procent van het laatstverdiende loon krijgen. Pensioendeskundige Evert Jan Slootweg van vakcentrale CNV bevestigt dat pensioenuitkerin gen 'substantieel lager' zullen uitvallen, bij de voorgestelde versoberingen. „De percentages van Rietmulder zijn realistisch. Maar als er bepaalde maatrege len, zoals een verlaging van de franchise, worden getroffen, kan de schade meevallen." De Tweede Kamer reageert ge schrokken op de waarschuwing van Rietmulder. „Die kant moe ten we echt niet op met elkaar", aldus CDA-Kamerlid Aart Mosterd. „We weten dat het er niet rooskleurig voor staat. Maar de pijn moet wel eerlijk verdeeld worden." PvdA'er Staf Depla is kritisch over de Kring van Pensioenspe cialisten. „Als dit waar is, dan hebben ze wel zitten slapen toen de huidige pensioenregelingen werden afgesproken. Toen heb ben ze niet gewaarschuwd dat de pensioentoezeggingen niet worden nagekomen." Als bedrijven de rekening bij werknemers en gepensioneer den leggen, moet de politiek in grijpen, vindt Depla. GPD pagina 4: sluipenderwijs NEW YORK - De Amerikaanse auteur Leon Uris is zaterdag op 78-jarige leeftijd overleden. Uris, die wereldfaam verwierf met zijn boek Exodus (1958), is 78 jaar geworden. De ex-vrouw van Uris heeft het overlijden gisteren bekendgemaakt. ANP pagina 2: Uris had miljoenen lezers HILVERSUM - De advo caten P. Nicolai en J. Pen vertegenwoordigen niet langer de echtgenoot van prinses Margarita, Edwin de Roy van Zuydewijn. In het programma Nova heeft Margarita's echtge noot de breuk gisteravond bevestigd. „Over de redenen kunnen wij als advocaten niets zeggen", aldus Nicolai en Pen in een verklaring. Beide advocaten willen in principe met Margarita verder gaan. Haar man sloot dat uit: „Een onmo gelijke situatie." De echtgenoot van Mar garita noemde het een fa bel dat hun huwelijk pro blemen zou hebben. „We hebben een liefdesband, die ons overeind houdt." Hij zei dat 'voor heel veel mensen de problemen zouden zijn opgelost' als hun huwelijk zou stran den. ANP KALLENKOTE - Henriette, een medewerkster van de dierenambulance, geeft een blind veulen de fles in een dierenopvangcentrum in Kallenkote bij Staphorst. Het twee weken oude dier werd maandag moederziel alleen aangetroffen in een verlaten weide bij Staphorst. Het veulen, dat zonder ogen geboren werd, had in die weide zonder moedermelk geen enkele kans gehad om te overleven. De medewerkers weten nog niet precies wat er met het veulen moet gebeuren en of er ergens in Nederland opvang is voor blinde paarden. „Wij hebben in ieder geval twee weken zorgplicht, want als de eigenaar zich binnen twee weken meldt moet hij weer de beschikking over dit veulen krijgen", zegt Henriette. foto Jan Bouwman/ANP SïltNG T Ml|UU 2003. ZOLANG DE VOORRAAD STREKT. Advertentie wil dat de geweldsinstructies niet alleen de Nederlandse mili tairen beschermen, maar ook in het belang zij n van de bevolking van Irak en hun mensenrechten. Bronnen binnen de PvdA zeg gen dat er binnen de fractie zes Kamerleden zijn die grote be zwaren hebben tegen de Neder landse bijdrage. De verwach ting is dat drie van deze zes twijfelaars zich uiteindelijk zullen neerleggen bij het frac tiestandpunt. De regeringspartijen CDA en D66 en de partijen LPF, Chris tenunie en SGP waren al voor stander van het sturen van 1100 militairen naar de provincie Al Muthanna in Irak. GroenLinks en SP zijn zeker tegen. WD-woordvoerder Wilders 'wil niets liever dan instem men'. Hij wil van minister Kamp nog wel meer inzicht in de robuustheid van de ge weldsinstructies. Ook wil hij ze ker weten dat de verkenning van de woestijn in het zuiden van Al Muthanna goed is gere geld via Britse onbemande spio- nagevliegtuigen of via satellie ten. Ook wil Wilders van Kamp ho ren dat er harde afspraken zijn gemaakt over de evacuatie door Britse militairen van Nederlan ders in noodsituaties. Zijn be langrijkste punt is echter dat het kabinet meer duidelijkheid moet geven over het gevaar dat onrust in Centraal- en Noord- Irak overslaat naar de nu nog rustige zuidelijke provincie van de Nederlanders. ANP door Bouke Bergsma DEN HAAG - Een ruime Ka mermeerderheid zal vandaag instemmen met het sturen van Nederlandse mariniers naar Irak. Ook de tot nog toe twijfelende fracties van VVD en PvdA. lij ken bereid in te stemmen, mits de ministers Kamp (Defensie) en De Hoop Scheffer (Buitenland se Zaken) vandaag in het Ka merdebat een overtuigend be toog houden over de risico's voor de militairen en over de wederopbouw van Irak. WD-fractievoorzitter Van Aartsen zei gisteren dat hij er van overtuigd is dat Kamp en De Hoop Scheffer in het debat ant woorden zullen geven die de laatste twijfels bij zijn partij zullen wegnemen. Van Aartsen: „Het is heel belangrijk dat Ne derland een bijdrage levert aan de toekomst van Irak en het niet alleen overlaat aan de Amerika nen en Britten." Ook PvdA-Kamerlid Koenders liet gisteren doorschemeren dat zijn partij voorzal stemmen. Hij heeft geen problemen met de militaire risico's, maar nog wel een 'aantal serieuze vragen'. Hij WARNEMÜNDE - Een vrouw loopt met haar kind langs de omvergewaaide strandstoelen op het strand van Warnemünde in Noord-Duitsland. Door onweer en zware stormen met orkaankracht zijn in de nacht van maandag op dinsdag in het noorden van Duitsland zeker tien mensen ge wond geraakt. De meteorologische dienst liet we ten dat de temperatuur binnen enkele minuten daalde van ongeveer 27 naar 18 graden Celsius. foto Danny Gohlke/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1