PZC Tom Huis wint alles Elites tonen weinig belangstelling voor titelstrijd tijdrijden Derby Kloetinge-Hoek op 27 september 17 Dertigjarige schaker staat aan vooravond van NK in Leeuwarden Gissingen - De derby tus sen Kloetinge en Hoek in de hoofdklasse A van het zaterdag- voetbal wordt dit keer vroeg in i seizoen afgewerkt. Beide clubs treffen elkaar in Kloetinge op de vijfde speeldag, zaterdag september. De return is za terdag 14 februari. uitslagen agenda dinsdag 24 juni 2003 Passie BC Zeeland wil grote namen bij Forza-toernooi Doping Geen spijt Hoofdprijzen Favoriet De Jonge verrast De Braai Mechanica nekt De Poorter Sheringham naar Portsmouth Romario trefzeker tegen Guarani Australië speelt in Amstelveen Sportprijsvragen Onzeker Tennis Jakovlev geeft Telekom zege Wielrennen Hl! Atletiek Macho Loek slaat om zich heen Dat hij vijanden in de schaak wereld heeft, ervaart Loek van Wely niet als problematisch. „Je kunt niet met iedereen vrienden ajn en moet wel ergens voor staan." Het stoort de Tilburger ml dat hij steeds maar weer de kastanjes uit het vuur moet ha len. De drievoudig schaakkam pioen van Nederland wordt ge associeerd met 'een grote mond, snelle auto's en mooie vrouwen'. Passies: 's nachts snelschaken aia internet en lang slapen, fleb je geen gezeik aan je kop. rioor Gerrit Kloosterman TILBURG - Tussen het Neder lands schaakkampioenschap, dat donderdag in Leeuwarden begint, en het Europees kampi oenschap in Istanbul zitten tien dagen rust. Die zegt Loek van Wely nodig te hebben. Vooral de voorbereidingsfase op een toer nooi ervaart hij als zwaar. Voor het EK begon, had hij nog een trainingssessie in de Oekraïne. Van Wely hoort tot de beste der tig schakers ter wereld. Daar valt goed van te leven. Hij ver gelijkt zijn salaris met dat van een modale eredivisievoetbal ler. Tijdens het EK werd hij ge deeld dertiende, maar dat schoot financieel gezien niet echt op. „Ik heb er een redelijke onkostenvergoeding aan over gehouden. De organisatie pro beerde er een slaatje uit te slaan. De geldprijzen waren boven de marktprijs, maar verder moes ten we alles zelf betalen. Het waren monopolistische tafere len. We hebben nog geen kartel waakhond, maar dat zou wel handig zijn." Al vroeg ontdekte de dertigjari ge Tilburger dat hij als schaker talentvol was. Dus werd hij prof. Eigenlijk was het een logi sche keuze. „Veel mensen den ken dat het een mooie status is, prof schaker zijn. Die status be reiken is moeilijk en je handha ven is al even lastig. Schaken was een passie. Nu is de wil om te winnen mijn passie." Van een schaakverslaving wil GOES - Badminton Com binatie Zeeland houdt op 6 en 7 september het twee de Forza-toernooi. De club hoopt daarvoor na tionale én internationale toppers naar Sportpunt Zeeland te halen. Vorig jaar was het eerste Forza-toernooi van BC Zeeland. Toen gaven de landelijke toppers Chris Bruil, Lotte Jonathans en Tijs Creemers een demon stratie. Dit jaar wil de badmin tonclub, die dit jaar 25 jaar bestaat, verder gaan. „We hopen heel goede spelers vanuit het buiten land naar Goes te halen", zegt Theo van de Velde vanBCZeeland. „Weheb- ben wel wat concurrentie van andere toernooien in Nederland, maar hopen toch enkele aantrekkelij ke namen aan te trekken." De namen wil BC Zeeland eind augustus bekendma ken. Het Forza-toernooi is niet alleen voor de grote na men. „Het is voor ieder een, voor alle niveaus en alle leeftijdscategorieën", licht de woordvoerder van de club toe. Maar Van de Velde vertelde gisteren dat het toernooi van vol gend jaar waarschijnlijk wel alleen voor toppers zal zijn. „We zijn met het idee aan het spelen. In dat geval komt de gewone badmintonner wel een beetje op het tweede plan." Loek van Wely niet spreken. ,,Ik denk dat het voor een hoop ama teurs eerder een verslaving is." Wat hij anders zou zijn gewor den als hij in schaken niet bo- venmodaal getalenteerd was geweest, weet hij niet zo snel te bedenken. Na een stilte: „Moei lijke vraag. Ik denk dat het iets in de sport zou zijn geworden. Duursporten, zoals triatlon of wielrennen, zouden me enorm aanspreken." Profvoetballer zou ook niet on aardig zijn geweest. „Maar ik durf niet te zeggen dat ik een vlekkeloze techniek zou hebben gehad. Met het Nederlandse voetbal heb ik weinig affiniteit. Het enige dat me interesseert zijn de klassiekers en wedstrij den in de Champions League. Ik ben ook nog nooit bij Willem II wezen kijken." In het holst van de nacht snel schaken via internet tegen an dere topgrootmeesters vindt hij leuk. „Maar ik had laatst wel een probleempje, want mijn grote computer is tweemaal ge- crashed. Schaakboeken lezen, dan vooral het technische ge deelte, is ook een passie. Slapen is een van mijn grote hobby's. Dat is de meest relaxte tijd die je kunt doorbrengen. Heb je geen gezeik aan je kop." Schakers omschrijft hij als ego trippers. „Je verkeert in een enorm hiërarchische wereld." Als de vorm er niet is, wordt een schaker snel een Kop van Jut. Het is Van Wely ook wel eens overkomen, zoals vorig jaar in het Corus-toernooi. „Als zulke jongens bloed ruiken, zijn het allemaal haaien die er op af ko men. Maar ik heb zelf ook vaak genoeg de rol van haai gespeeld. Laten we dus vooral niet kin derachtig doen." Ook schakers worden tegen woordig op doping gecontro leerd. Van Wely zegt er geen moeite mee te hebben. „Het is even wennen, maar dan moeten ze wel iedereen controleren. Ie mand als Kasparov wordt de hand boven het hoofd gehou den, is nog nooit gecontroleerd. Hij maakt vaak een enorm op gefokte indruk. Dan vraag ikme wel eens af of dat kunstmatige of natuurlijke energie is. En er zijn een hoop topspelers die hun twijfels hebben." De Brabander staat bekend als flamboyant. Hij woont al weer acht jaar in een relatief eenvou dige flat, maar mag graag in du re en snelle auto's rijden. Twee jaar geleden reed hij op de Duit se autobaan zijn Jaguar finaal in de prak. Zelf kwam hij er met een hersenschudding vanaf„Ik heb toen geluk gehad. Ik reed te snel met te gevaarlijk weer." „Volgens collega John van der Wiel had ik dat net even nodig om alles weer op de goede plek terecht te laten komen. Dat was lichte kritiek op wat ik toen deed. Maar ik ben niet de be roerdste om hem soms ook even onder z'n ballen te kietelen. Je moet hem scherp houden, an ders valt-ie in slaap." Tijdelijk heeft Van Wely zich een modale auto aangeschaft. „Ik heb nu even geen zin een dure wagen te kopen, maar die snelle auto komt er wel weer." „Ik ben nu dertig en dat is al een redelijke schaakleeftijd. Ik denk dat ik nog vele goeie jaren voor de boeg heb, maar liever had ik tien jaar geleden in deze situatie willen zitten. Daar moet ik ook weer niet zielig over doen, want ik heb geen spijt van hoe ik het de laatste tien jaar heb gedaan. Naar Nederlandse maatstaven offer ik er veel voor op, maar als ik kijk naar die jon gens uit de voormalige Sovjet- Unie, geniet ik nog te veel van het leven." Hij wordt wel 'de schaker met de grote mond' genoemd. Van Wely durft voor zijn mening uit te ko men, maar waarom altijd hij al leen, vraagt hij zich af. Tijdens het EK voor landenteams stelde hij vorig jaar de positie van teamleider Genna Sosonko ter discussie. „Ik heb wel bereikt dat zijn functie nu onder de loep wordt genomen. Als je iets zegt moet er ook iets aan ge daan worden. Ik heb de indruk dat er naar me geluisterd wordt. Ik ben maximalistisch inge steld, wil er alles uithalen. Als dat niet lukt heb ik het recht om te klagen." Er worden in de schaakbond plannen gesmeed om het 'pro duct schaken' nog beter te ver kopen. Van Wely: „Nu maar weer afwachten wat daar van terecht komt, want zo snel wer ken ze ook weer niet. Dat is met de meeste bonden zo. Er zal nog wel een tijdje overheen gaan voordat ze dynamisch zijn." GPD Loek van Wely: „Slapen is een van mijn grote hobby's. Dat is de meest relaxte tijd die je kunt doorbrengen. Heb je geen gezeik aan je kop." foto Ralph van de Lisdonk/GPD door Willy van Leeuwen HULST - Tom Huis kwam tij dens de finaledag van het Rabo Reynaerttoernooi in Hulst han den tekort om al zijn hoofdprij zen mee naar huis te nemen. De Hulstenaar was tijdens 'zijn' toernooi ongenaakbaar en be haalde drie titels. Hij won niet alleen in het enkel 3-4, maar schreef ook het dubbel (met Ro bin de Witte) en gemengd dub bel in deze categorie (met Bea trix Verhaegen) op zijn naam. Tom Huis kwam in de finale van het enkel 3-4 niemand minder dan Sven Vermeulen tegen, de toernooidirecteur van het Terra Reizen Souburg-toernooi. Ver meulen staat bekend als een loopwonder die bij elk punt tot op de bodem gaat. Hij versloeg in de halve finale al René van Gassen met tweemaal 6-3maar vond uiteindelijk in de eind strijd zijn Waterloo tegen de technisch zeer sterke Tom Huis. In de eerste set bleef het tot 3-3 gelijk op gaan, maar daarna schakelde Tom Huis een tandje hoger en dat was genoeg voor de 6-3-setwinst. In de tweede set nam Huis, die toen al twee fina les in de benen had, een 4-0- voorsprong en die gaf hij niet meer uit handen. Sven Vermeu len bleef flink tegenstand bie den, maar was niet tegen de su perieure Tom Huis opgewassen. Vermeulen kwam niet verder meer dan 2-6 voor Tom Huis, die daardoor zijn derde titel van dit toernooi binnenhaalde. „Ik wist vooraf dat Sven een speler is tegen wie je elk punt soms vijf tot zes keer moet ma ken om het te kunnen pakken", zei de toernooiwinnaar na de gewonnen finales. „Tot 3-3 ging het gelijk op. Ik heb vervolgens kort spel afgewisseld met lang spel, waardoor ik uiteindelijk tochnogvrij gemakkelijk won." Tom Huis werd nog tweemaal toernooiwinnaar. In het man- nendubbel speelde hij met Ro bin de Witte in de 3-4-poule de beslissende wedstrijd tegen Alexander Bauwens en Richard Bral. Deze spelers kennen el kaar door en door van andere fi nales en de competitie. Het le verde een spannende, maar kwalitatief niet altijd mooie wedstrijd op. Huis: „We kennen eikaars sterke en zwakke pun ten. Niemand wilde fouten ma ken. We hebben wel eens betere wedstrijden gespeeld. Na het verlies in de eerste set kwamen we goed terug met 7-6 en 6-4." In het gemengd dubbel moest Tom Huis samen met Beatrix Verhaegen aan de bak om Kar lijn Agten en Jan Schut van zich af te houden. Ook hierin speelde Huis drie sets en moest voluit gaan. „Ze speelden namelijk heel bekeken", vond Huis. Naast Huis kwam ook Randy Boddaert driemaal naar wet houder Frank van Driessche toen hij de hoofdprijzen uit deelde. Hij won de finale in het enkel 7 van Honny van Dorsse- laermet2-6 6-2 6-3, won samen met Patrick de Maagt het dub bel 7 en bekroonde een sterk toernooi met zijn derde titel sa men met Nicole van Puyvelde in het gemengd dubbel 7. Oud-voetballer Harm Rietjens van onder meer HW'24die nog maar slechts zes maanden ten nist, schreef verrassend het en kel 8-9-toernooi op zijn naam door Jeroen van Loon met 6-4 6-3 af te troeven. joor Jan Daqevns wv? °Pent het seizoen 2003- 004 met twee thuiswedstrij- n' Op de openingsdag (zater dag 30 augustus) is debutant Achilles Veen, de ploeg van trai ner Jan Oosterhuis, de tegen stander. Een week later komt Katwijk op bezoek. Kloetinge begint met twee uit wedstrijden. Eerst moet de Be- velandse formatie op bezoek bij Noord wijk, zeven dagen later is kampioen Quick Boys de oppo nent. Zaterdag 13 september staat voor Kloetinge de eerste thuiswedstrijd geprogram meerd. Excelsior Maassluis is dan te gast op het Wesselopark. Het programma van de eerste speel dagen is als volgt: Zaterdag 30 augustus: Noordwijk- Kloetinge, ASWH-Rijnsburgse Boys, Katwijk-FC Lisse, Ter Leede- Quick Boys, ARC-Excelsior Maas sluis, Capelle-Scheveningen, Hoek- Achilles Veen. Zaterdag 6 september: ARC-Achil- les Veen, Capelle-Ter Leede, Hoek- Katwijk, Scheveningen-ASWH, Excelsior Maassluis-Noordwijk, Quick Boys-Kloetinge, FC Lisse- Rijnsburgse Boys. Zaterdag 13 september: Ter Leede- ARC, Katwijk-Capelle, ASWH- Hoek, Noordwijk-Scheveningen, Kloetinge-Excelsior Maassluis, Rijnsburgse Boys-Quick Boys, Achilles Veen-FC Lisse. Zaterdag 20 september: Ter Leede- Achilles Veen, ARC-Katwijk, Ca- pelle-ASWH, Hoek-Noordwijk, Scheveningen-Kloetinge, Excelsior Maassluis-Rijnsburgse Boys, Quick Boys-FC Lisse. Zaterdag 27 september: Katwijk- Ter Leede, ASWH-ARC, Noord- wijk-Capelle, Kloetinge-Hoek, Rijnsburgse Boys-Scheveningen, FC Lisse-Excelsior Maassluis, Achilles Veen-Quick Boys. doorWim de Vos NIEUWDORP - Bij de eliteren ners is de belangstelling voor tijdrijdenniet erg groot. Aan het districtskampioenschap deden vorig jaar bijvoorbeeld slechts twee elites mee. Dit jaar is er iets meer belangstelling, maar met vijf inschrijvingen aan deze ti telstrijd morgen in Nieuwdorp, kan er amper sprake zijn van een echt kampioenschap. Bij de beloften is er wel een goe de en vooral ook sterke deelna me met onder anderen een tijd- rij-topper als Niki Terpstra. Organisator Bert van Gils: „Tijdrijden is toch een mooi on derdeel van het wielrennen. Dan komt dikwijls de werkelij ke kracht van een coureur boven en wellicht is er dan bij de elites geen grote belangstelling. In zijn totaliteit hebben er toch bijna 150 renners ingeschreven. Dat houdt toch in dat er wel de gelijk behoefte bestaat aan een tijdrit", denkt Van Gils. Van Gils is met name te spreken over de animo bij de beloftes. Bij deze jeugdige renners is Niki Terpstra de uitgesproken favo riet. Hij werd dit jaar (waarin hij zijn debuut maakt in deze ca tegorie na zijn overstap van de junioren) bijvoorbeeld tweede in de proloog van Olympia's Tour, tweede in de tij drit van het OZ Wielerweekend en vijfde in de tijdrit van de Belgische etap pekoers Tweedaagse van de Ga verstreek. Verder staan op de deelnemerslijst in deze catego rie onder anderen Stefan Hui- zinga, Jenning Huizinga, Bertil Klootwijk en de Zeeuwen John AXEL - Cor de Jonge is goed gestart in het Open Axel Rabo- toernooi in Axel. De Jonge verraste in het enkel 5 Sjakco de Braai in twee pittige sets, waarin beide spelers behoorlijk aan elkaar gewaagd waren. Routinier De Jonge wist zowel in de eerste als tweede set tijdig door te drukken: 7-5 6-4. Samen met Ko de Jonge was hij ook succesvol in het dubbel 6De Jon ge/De Jonge versloeg Bas Verscheure en Reinard Dreesmann met tweemaal 6-3. Gino Roctus was in het enkel 5 de baas over Vincent Koole en gaat door naar de volgende ronde dankzij een 6-3 6-3-over- winning. In het enkel 6 moest Walter Boender er drie sets flink tegenaan om Bas Verscheure uit te kunnen schakelen. In de eerste set won Boender eenvoudig met 6-1, maar Verscheure kwam volledig terug in de wedstrijd dankzij een 6-4-winst in de tweede set. In de derde set herstelde Boender zich weer door Verscheure met 6-2 het nakijken te geven. VALKENSWAARD - De uit Terneuzen afkomstige Tineke de Poorter is door mechanische problemen (versnellingsbak) aan haar raceauto niet gestart in de A-finale bij de Supercars in de vijfde race voor het Nederlands kampioenschap rallyra- cing in Valkenswaard. Dick Krijger finishte ook al niet. De Wolphaartsdijkenaar lag lange tijd op een vierde plaats, maar viel met nog twee ronden te gaan met een gebroken aandrijfas stil. Jos Krijger haalde de finish van de finaleraces wel. Hij reed naar de derde plaats in de Superl600 klasse. PORTSMOUTH - Teddy Sheringham heeft gisteren een mon deling akkoord bereikt met Portsmouth. De 37-jarige oud-in ternational kwam bij Tottenham Hotspur niet in aanmerking voor contractverlenging. Sheringham zal volgende week na terugkeer van vakantie een contract bij de promovendus naar de Premier League ondertekenen. De aanvaller is de tweede grote aankoop van de kampioen van de First Division. Eerder trok de club verdediger Dejan Stefanovic van Vitesse aan. RTR RIO DE JANEIRO - Romario blijft scoren op zijn 'oude dag'. De 37-jarige goaltjesdief bracht drie treffers op zijn naam in de thuiswedstrijd van zijn club Fluminense tegen Guarani (5-2). De bezoekers beëindigden de wedstrijd met acht spelers door drie rode kaarten. Romario opende zijn eenmansshow in de 48e minuut met een puntgave omhaal. De voormalige PSV- aanvaller trof tien minuten later doel van dichtbij en benutte in de turbulente slotfase ook nog een strafschop. Romario speelde zijn tweede wedstrijd in de Braziliaanse competitie sinds zijn korte uitstapje naar Qatar. Daar speelde hij in drie maanden slechts drie wedstrijden voor het lieve sommetje van bijna 1 miljoen euro. Bij zijn club Al Sadd kwam hij toen niet tot scoren. ANP BUNNIK - Het hockeyteam van Australië vervangt China bij het komende vierlandentoernooi voor vrouwen in Amstel veen. Naast Nederland en Australië komen ook wereldkam pioen Argentinië en Duitsland in actie tijdens het 'schaduw- programma' van de Champions Trophy voor mannen, van 16 tot en met 24 augustus in het Wagener-stadion. ANP Lucky Day 3130. 3-4-6-10-12-13-15-18-22- 30-32-35-37-38-40-42-66-68-69-80 (onder voorbehoud). van de Vreede en de broertjes Wilbert en Rico Kruijt. Bij de eliterenners komt Gerwin de Regt (winnaar dit jaar in Kwa- dendamme) aan het vertrek met concurrentue van Mare Blok en Rob Meiland. Het is nog maar de vraag of Baukje Doedee van de partij zal zijn. De renster uit Driewegen heeft zich wel aangemeld, maar in de Ster van Walcheren moest ze al na de eerste etappe afstap pen omdat zij nog altijd de na weeën voelt van bloedproble- men die ze in de Tour de l'Aude opliep. In die eerste etappe van de Ster van Walcheren was zij niet vooruit te branden en liep meer dan tien minuten achter stand op. Haar deelname aan het districtskampioenschap is dus onzeker. Bij de junioren behoort Middel- kamp-renner Wouter Lugten- burg tot de favorieten voor de ti tel. Hij zal het moeten opnemen tegen Ben van der Kooi en de Zeeuwen Niek Rentmeester en Emiel Nijsse. Oud-beroepsren ner Johan van der Velde zal het morgen overigens druk hebben. Dochter Daniëlle en zoons Alain en Ricardo zullen alledrie een gooi naar succes doen in Nieuwdorp, waar vanaf 18.00 uur de jeugdrennertjes zullen strijden over een afstand van negen kilometer. Daarna is het de beurt aan de overige catego rieën. De elites en beloften rij den twee ronden van negentien kilometer, de overige categorie- en allen één ronde. De laatste renner gaat om 20.40 uur van start. De start en de finish zijn aan de Havenweg in Nieuw dorp. Londen. Wimbledon, 13,4 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Schalken (8) - Par mar (GBr) 6-3 6-4 6-1, Kuerten (Bra/17) - Van Lottum 2-6 3-2 opgave Van Lottum, Karlovic' (Kro) - Hewitt (Aus/13-6 7-6 6-1 6-4, Federer (Zwi/4) - Hyung Taik Lee (ZKo) 6-3 6-3 7-6, l Roddick (VSt/5) - Sanguinetti (Ita) 6-2 6-3 6-3, Schüttler (Dui/9) - Kratochvil (Zwi) é-3 6-46-7 7-5, Srichaphan (Tha/12) - Hrbaty (Slw) 6-3 6-4 4-6 3-6 6-3, Joetsjni (Rus/16) - Beek (Slw) 6-4 6-2 6-3, Melzer (Oos) - Gonzalez (Chl) 6-3 6-47-6, Calleri (Arg/23)-Voinea (Roe) 6-27-5 1 -0 opgave Voinea, Robredo (Spa/25) - Aca- suso (Arg) 3-6 6-3 7-6 6-4, Fish (VSt) - Gaudio (Arg/29) 6-2 4-6 6-3 6-3, Mirnyi (WRu) - Spa- dea (VSt/31) 6-2 6-4 6-4, Chela (Arg/32) - Behrend (Dui) 6-4 6-2 6-3, Saretta (Bra) - Mackin (Eng) 6-2 6-4 6-2, Hanescu (Roe) - Portas (Spa) 7-6 6-0 6-0, Gimelstob (VSt) - Labadze (Geo) 6-2 6-2 6-4, Baccanelo (Aus) - Heuberger (Zwi) 7-6 6-3 3-6 7-6, Santoro (Fra )-Vinciguerra(Zwe)4-66-32-66-26-3,Mutis (Fra) - Squillari (Arg) 4-6 0-6 6-4 7-6 6-3, Kou- bek (Oos) - Christophe Rochus (Bel) 4-6 6-3 6-1 6-1, Gambill (VSt) - Koenitsin (Rus) 6-2 6- 2 6-4, Lapentti (Ecu) - Carlsen (Den) 6-3 6-4 3- 66-4, Rusedski (Eng)- Waske (Dui) 7-6 7-57- 6, Bjorkman (Zwe) - Luxa (Tsj) 6-3 7-6 6-2. Vrouwen, eerste ronde: Schiavone (Ita) - Noorlander 6-2 6-2, Clijsters (Bel/2) - Neffa- De los Rios (Par) 6-0 6-0, Venus Williams (VSt/4) - Hrozenska (Slw) 6-2 6-2, Davenport (VSt/5) - Stosur (Aus) 7-67-5, Rubin (VSt/7) - Majoli (Kro) 6-3 6-0, Hantuchova (Slw/9) - Bartoli (Fra) 6-4 6-1, Maleeva (Bul/12)-Barna (Dui) 6-0 6-1, Zvonareva (Rus/16) - Domi- nikovic (Aus) 9-0 6-2, Coetzer (ZAf/17) - Randriantefy (Mad) 6-1 3-6 6-3, Sugiyama (Jap/13) - Ahl (Eng) 3-6 6-4 6-4, Mandula (Hon) - Schnyder (Zwi/20) 7-6 6-3, Dechy (Fra/22) - Husarova (Slw) 6-3 6-2, Serna (Spa/24) - Ruano Pascual (Spa) 6-3 7-5, Ree ves (VSt) - Smashnova (lsr/25) 6-4 6-4, Fari na (lta/27) - Sanchez Lorenzo (Spa) 6-4 6-2, Petrova (Rus/29) - Garbin (Ita) 6-1 6-3, Chladkova (Tsj/30) - Koukalova (Tsj) 6-4 6-3, Black (Zim) - Kleinova (Tsj) 6-26-3, Grande (Ita) - Wartusch (Oos) 6-1 6-4. Mannen, ATP Champions Race: 1. Ferrero OBERSTAUFEN - Het uitstap je van de Ronde van Zwitser land naar Duitsland is de wie lerploeg van Telekom goed bevallen. De Duitse teamleiding kon gisteren uitgerekend in ei gen land vieren dat Sergei Jako vlev de langste etappe won. De 27-jarige Kazak kwam na 231,3 kilometer van Savognin naar Oberstaufen in Duitsland solo over de eindstreep. De Zwitser Markus Zberg werd tweede op ruim een minuut. Het peloton arriveerde pas na 3 mi nuut en 30 seconden. Daarin be vond zich de Italiaan Casagran- de, die zijn leiderstrui behield. In de Route du Sud won Michael Rogers de derde etappe. De 23- jarige Australiër bleek de beste in een tijdrit van 33,3 kilometer, met start in Saint-Gaudens en finish in Montrejau. Rogers (44.57) nam met zijn dagzege te vens de leiding over in het alge meen klassement. DPA/AFP (Spa) 507,2. Agassi (VSt) 442,3. Coria (Arg) 371,4. Federer (Zwi) 345,5. Moya (Spa) 319, 26. Schalken 134 (33), 51Sluiter 78 (57), 70. Krajicek 51, 102. Van Lottum 23 (114), 168. Van Scheppingen 5 (194), 184. Wessels 3 (180). Wereldranglijst: 1. Agassi 3975, 2. Hewitt (Aus) 3940,3. Ferrero 3760,4. Moya 3160,5. Federer2580,12. Schalken 1715,16. Verkerk 1439,67. Sluiter 626 (78), 71Krajicek 600 (72 89. Van Lottum 477 (92), 139. Van Schep pingen 274 (144). Vrouwen, wereldranglijst: 1. Serena Wil liams (VSt)'6006, 2. Clijsters (Bel) 5388, 3. Henin-Hardenne (Bel) 4823, 4. Venus Wil liams (VSt) 4028, 5. Davenport (VSt) 3477, 126. Noorlander 278,50 (128), 190. Boogert 157(189). Axel. Open Axel Rabotoernooi. VE 7 17: An- nemarie Bakker-Janet van Lare 6-2 6-3, San dra Lambert-lngrid van Mieghem 1-6 7-6 6- 4. VE 817+: Sandra Bakker-Danielle van Me- gen 7-6 4-6 6-3, Sunny Kim-Sandra Broe ders 6-1 7-5, Silvia van Straten-Jolanda Au- denaerd 6-0 6-2, Nadia Brandt-lna van Acker 6-0 6-2. VD 7 17+: Stofferis/Stoelinga-Hoek- stra/Boone 6-4 7-5, Veraart/Dingemanse- ElskampA/an Espen 6-1 7-5. VD 8 17+: Wijf fels/Bakker-Van den Eijnde/Schreurs 6-1 6- 3, BruiningsA/an Megen-BentherrWan Son deren 6-1 5-7 6-0. ME 5: Gino Roctus-Vincent Koole 6-3 6-3, Cor de Jonge-Sjakco de Braai 7-5 6-4. ME 6: Bas Verscheure-Ralph van Lieshout 6-2 5-7 6-2, Wouter Herrewegh-lr- win de Smet 6-1 6-3, Ingmar Vermeulen-Ed- win Witte 6-2 6-1, Walter Boender-Bas Ver scheure 6-1 4-6 6-2, Ivo Verstraeten-Fonnie Verstraeten 6-2 6-7 6-2. MF. 7 17+: Herman Pijpelink-Hessel Wieles 3-6 6-4 6-2, Dion Beuzenberg-Wim Tazelaar 6-3 3-6 6-2, Mark Buitendijk-Rene van Mol 6-1 7-6, Marc van Overdulve-Herman Pijpelink 6-3 6-0, Jona than Rouw-Wim Sinke 6-4 6-2, Hans van Sonderen-Peter Rompa 6-4 3-6 7-5, Abi van Lare-Jean-Pierre Hubregsen 7-5 7-6. ME 8 17+: Jan Goossens-Arno van Drongelen 6-0 4-6 6-3, Tonnie Willems-Johan Moggre 6-3 6-4, Rinie de Vos-Cees Overbeeke 6-4 6-4, Ivo de Zeeuw-Ronald Segers 6-3 4-6 6-4, Ar- djan Bakker-Jan Goossens 7-5 7-5, Ard Jan Hamelink-Sjaak Augustinus 6-4 5-7 6-4. MD 6: De Jonge/De Jonge-Verscheure/Drees- mann 6-3 6-3. GD 7 17+: Beterams/Gijsel- Slock/Maes 6-3 6-2, De Jonge/Knegtel-De Vos/Dhondt 6-0 4-6 6-0, KoeneA/an Houdt- De Vos/Gilst 6-0 6-0, Bakker/Rouw-Taze- laar/Stoelinga 6-3 2-6 6-1. GD 8 17+: Ver- schuerenA/erschueren-Van den Abee- le/Plasschaert 7-6 6-7 6-4, De JagerA/an Megen-De Vries/Bruinings 3-6 6-4 7-5, Goossens/Knegtel-Koene/Bertossi 6-1 6-0, HendrikseA/an Espen-Van den Eijnde/Ber- tossi7-5 6-3. Oberstaufen. Ronde van Zwitserland. Zevende etappe, Savognin-Oberstaufen: 1. Jakovlev (Kaz) 231,3 km in 5.53.38, 2. Mar kus Zberg (Zwi) 1.02, 3. Schnider (Zwi), 4. Derganc (Slo), 5. Leblacher (Fra) 1.23, 6. Ju- lich (VSt) 2.16, 7. O'Grady (Aus), 8. Camen- zind (Zwi), 9. Giunti (Ita), 10. Christensen (Den), 14. Moos (Zwi) 3.32, 15. Vinokoerov (Kaz), 18. Casagrande (Ita), 21. Ullrich (Dui), 69. Vierhouten 5.31, 81. Hoffman 8.00, 82. Van Bon. Algemeen klassement: 1. Casa grande 32.29.07, 2. Vinokoerov 0.37, 3. Moos 1.25, 4. Guerini (Ita) 1.27, 5. Kirchen (Lux) 1.30,6. Valjavec (Slo) 1.31,7. Montgo mery (Zwi) 1.56,8. Pereiro (Spa) 2.09,9. Ull rich (Dui) 3.24, 10. Sosenka (Tsj) 3.58, 76. Van Bon 1.01,08, 83. Hoffman 1.13.55, 95. Vierhouten 1.38.12. dinsdag- Boulevardloop IJzendijke. 19.15 uur: jeugd (1000 en 2000 meter). 19.45 uur: 4, 8 en 12 kilometer. Inschrijven: kantine bolclub bij de molen in IJzendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39