PZC PZC Mulder ontkent een-tweetje over windmolenpark Provincie stelt afvalverwerker Sagro ultimatum Kinderen zingen eigen musical in Den Dullaert Raad Terneuzen moet openbaarheid wegen Braakman bevestigen Boerenkinderen 65 jaar een paar Bertje is de beste 11 Hulst knapt gebied tussen Morres en binnenstad op dinsdag 24 juni 2003 Borden moeten bootjeskijkers Zeelandbrug waarschuwen OLAZ Kartdemonstratie in Vogelwaarde Fietser rijdt door na botsing Dertienjarige jongen gewond Nieuwe voertuigen voor brandweer Tanken zonder te betalen Boete voor afsteken vuurwerk Vrouw met letsel naar ziekenhuis Toerisme Hnnr Eugene Verstraeten \VESTDORPE - Afvalverwer ker Sagro Recycling in Westdor- pe krijgt van de provincie tot september de tijd om een berg hout weg te halen die illegaal op het bedrijfsterrein ligt. Is het hout tegen die tijd niet weg, dan dreigen Gedeputeerde Staten (GS) met 'bestuursrech- telijk optreden'. Dit optreden kan bestaan uit het opleggen van een dwangsom, of toepas sen van bestuursdwang. De brief waarin GS het bedrijf op de vingers tikken, is gisteren de deur uitgegaan. In januari van dit jaar consta teerde een inspecteur van de af deling Milieuhandhaving en - metingen tijdens een controle bezoek dat het bedrijf in over treding was. Volgens de vergun ning mag Sagro maximaal 1000 vierkante meter gesnipperd hout opslaan en 500 vierkante meter los gestort hout. Tijdens de controle bleek echter dat veel meer los gestort hout op het ter rein lag. Met de inspecteur werd afgesproken dat het bedrij f voor 1 juni de zaakjes in orde zou brengen en de provincie zette dat ook zwart op wit in een brief. Dat resulteerde begin de ze maand in een controlebezoek door een inspecteur van de afde ling Milieuhandhaving en -me tingen. Die stelde vast dat Sagro de bepalingen in de vergunn- ning nog steeds niet naleeft. Op het terrein ligt bijna 2500 vier kante meter los gestort hout, aanzienlijk meer dan toege staan. Het bedrijf krijgt nu een formele waarschuwing en een laatste kans om orde op zaken te stellen voor 1 september. GS hebben voor een termijn tot die datum gekozen, omdat op dit moment problemen zijn bij de afvoer van hout. Bovendien zit ook de bouwvakvakantie er tussen. Gemeente doet grote aankopen door Frank van Cooten HULST - Het gebied tussen Morres en de binnenstad van Hulst wordt aantrekkelijker ge maakt. Het gemeentebestuur zet de eerste stap met de aanleg van een grote vijver tussen de Industrieweg en de Absdaalse- weg. In Hulst wordt al lang gespro ken over een aantrekkelij ke ver binding tussen de winkels van Morres en de kruising Absdaal- seweg/Steensedijk/Stations- plein (het Scharnier). De gemeente heeft voor de aan leg van de waterpartij een lap grond van 3520 vierkante meter van J. Mallens op het oog. De ei genaar wil de grond aan de ge meente verkopen voor twintig euro per vierkante meter. De grond kost in totaal 70.400 euro Naast het aantrekkelijker ma kenvan dit gebied wil het colle ge met de aanleg van de vij ver de wateroverlast oplossen. De ge meente moet nog steeds zorgen voor een adequate buffer voor het regenwater, afkomstig van het verharde oppervlak op en om het bedrijventerrein Tol- Morres. De capaciteit van de huidige vijver aan de Industrie weg is onvoldoende. Ben W vinden de transactie met Mallens daarom een belangrijke aankoop. Een andere belangrij ketransactie voor de ontwikke ling van het centrumplan is de aankoop van het pand Bierkaai straat 25. In dit pand zit mo menteel een outletwinkel. Met de eigenaar is overeenstemming over de aankoop van het pand voor 350.000 euro. Het in eigen dom krijgen van dit pand is be- ZIERIKZEE - Wethouder L. Geluk-Poortvliet dringt er bij gedeputeerde T. Poppelaars sterk op aan een vrije doorgang voor de ambulance over de Zee landbrug te waarborgen door in noodgevallen het overige ver keer tegen te houden met stop lichten. Zij herneemt hiermee een eerde re discussie. De provincie voelt niet voor dat extra gebruik van de stoplichten ten behoeve van de ambulance. De gedepu teerde voorziet een groot risi co voor mensen die uit hun au to's stappen en oversteken om 'bootjes te kijken' en die niet bedacht zijn op de met hoge snelheid naderende ambulan ce. Volgens wethouder Geluk kan dat risico voorkomen worden door matrixborden te plaatsen en daarmee automobilisten in de file te wijzen op de aard en de gevaren van die situatie. Zij verzoekt Poppelaars met Wem spoedig deze maatregelen te nemen. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Iel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Floonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.ni Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315666 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl langrij k voor de verbetering van de Bierkaaistraat. De kosten voor het slopen van dit gebouw worden geraamd op zeventigduizend euro. In dit be drag zijn tevens de kosten opge nomen voor het treffen van aan vullende voorzieningen bij de gelijktijdig te slopen panden Dubbele Poort 4 en 6 en Bier kaaistraat 30. Het betreft onder meer het opknappen van de ge vels van daarnaast gelegen wo ningen en het plaatsen van af rasteringen na het beëindigen van de sloopwerkzaamheden. Uit de reserve aankoop eigen dommen van 2,5 miljoen euro is tot nu toe voor diverse aanko pen een totaal bedrag van 2.350.000 euro gedekt. Er res teert derhalve nog een bedrag van 150.000 euro. De onlangs in het leven geroe pen reserve economische ont wikkelingen biedt volgens het college mogelijkheden voor aanvullende investeringen. De gemeenteraad besloot in maart de uitkering van OLAZ in deze reserve te stoppen. Van dat be drag van 1,3 miljoen euro is 650.000 euro bestemd voor pro jecten in Hulst. Tevens is door de raad besloten de opbrengst van de parkeergel- den boven de 500.000 euro aan deze reserve toe te voegen. De jaarlijkse bijdrage wordt ge schat op 10 00 0 0 euroHet colle ge wil met dit geld in de toe komst snel kunnen reageren op aankoopmogelijkheden die zich voordoen. De ervaring leert im mers dat eigenaren van panden en/of grond snel zaken willen doen als ze hun eigendom willen verkopen. De kinderen van het koor de Walnoten repeteren de musical Een boek vol water die ze vrijdag moeten opvoeren. door Jeanette Vergouwen HULST - Kinderen enthousiast krijgen om liedjes te zingen is geen gemakkelij ke opdracht. Toch lukt het Marina Stockman elk jaar om met haar kinder koor de Wal-Noten een leuke musical op de planken te zetten. Vrijdag wordt Een boek vol water opgevoerd in Den Dullaert in Hulst. „Een spannende onderneming. In voor gaande jaren speelden we de musical in de historische zolderzaal van Baude loo. Die is eigenlijk te klein en daarom zijn we uitgeweken naar de Grote zaal in Den Dullaert. In die zaal kunnen heel wat meer kinderen en volwassenen en we hopen natuurlijk dat het lekker druk is.", vertelt Marina Stockman. Kinderkoor De Wal-Noten bestaat mo menteel uit vierendertig jongens en meisjes in de leeftijd van zeven tot en met twaalf jaar. „Ze komen van de ver foto Peter Nicolai schillende basisscholen in Hulst. Een keer per maand zingen we in de gezins viering in de Willibrordusbasiliek. Maar de kinderen houden ook van een ander genre liedjes en die verwerken we in de musical. In het jaar 2004 vieren we het vijftienjarig bestaan en dan willen we met iets bijzonders uitpakken." door René Hoonhorst HOEK - De Vereniging van Huiseigenaren De Braakman en de Zeilvereniging Vremdijck roepen het gemeentebestuur van Terneuzen op zich ondub belzinnig uit te spreken over de openbare status van de wegen op vakantie-eiland De Braak- De meerderheid van de toenma lige Terneuzense gemeenteraad besliste vorig jaar juni dat de wegen op De Braakman niet aan de openbaarheid mochten wor den onttrokken. Het college stelde destijds voor de wegen bij het campingterrein te laten be horen, nadat tot verrassing van velen was gebleken dat de we gen volgens een oud bestem mingsplan voor iedereen vrij toegankelijk waren. Een meer derheid van de raad besloot ech ter de openbare status van de wegen te handhaven. De Vereniging van Huiseigena ren van het recreatiecentrum en de zeilvereniging vragen de huidige gemeenteraad dat standpunt te bevestigen. Beide verenigingen constateren dat ambtenaren en oud-ambtena ren 'toch weer doen voorkomen dat de gemeente streeft naar afsluiting en/of onttrekking van de wegen aan de openbaarheid'. Procedures voor de rechtbank en de gemeentelijke bezwaar schriftencommissie en de con cept-milieuvergunning dui den daar op, aldus de huiseige naren. De zeilvereniging wil dat de slagboominstallatie bij de in gang van het vakantiepark zo snel mogelijk verdwijnt. De bo men mogen weliswaar niet naar beneden, maar wekken wel - sa men met bordjes 'Eigen weg' - de indruk dat bezoekers een pri- véterrein betreden. Vremdijck roept de raadsleden op zich tij dens een bezoekje aan haar clubhuis persoonlijk op de hoogte te stellen. De gemeente bestuurders hebben donderdag tijdens de raadsvergadering de gelegenheid te reageren op de twee brieven, die bij de ingeko men stukken zitten. VOGELWAARDE - Tijdens de Skeeler- en Steppenrace op za terdag 5 juli op het parkeerter rein van het voetbalveld in Vo gelwaarde, verzorgt het Kart Racing Team Hamelink een kar tdemonstratie. De sportievelingen die mee wil len doen kunnen die dag om 9.45 uur inschrijven. De deelnemers kunnen gebruik maken van be schermingssets. Om tien uur be ginnen de wedstrijden en rond 11.45 worden de prijzen uitge reikt. Het Team Hamelink verzorgt om 14.00 uur een kartdemon stratie en vanaf 14.30 uur mogen de liefhebbers zelf kar- ten. Egbert en Elisabeth Scheele vierden hun 65-jarig huwelijk. foto Camile Schelstraete door Frank Gijsel OOSTBURG - Hun woning aan de Saturnus in Oostburg is een echt kijkhuis. Overal aan de wanden en voor de ramen be vinden zich fraaie houtsnij- en borduurwerken. Het resultaat van vele uurtjes huisvlijt. Maandag vierden Elisabeth en Egbert Scheele-Knibbe (beiden 86 jaar) hun 65-jarig huwelijk. De in Aardenburg geboren Eg- bert en Elisabeth trouwden in 1938 op twintigjarige leeftijd in Zuidzande. Beiden stammen uit een groot boerengezin. Elisa beth leerde al vroeg wat werken was. Op twee boerderijen kreeg ze een harde opleiding. „Geluk kig leerde ik Egbert kennen en toen zijn vader wilde stoppen met het bedrijf, zijn we net voor de oorlog in 1938 getrouwd", vertelt Elisabeth. „We hadden onze boerderij in de buurt van Draaibrug in de Isabellapol- der." Tijdens de oorlogsjaren ver leende het gezin Scheele op de boerderij onderdak aan onder duikers. Op een gegeven mo ment zaten er een veertigtal mensen in de schuur, die aan het eind van de oorlog door een be schieting van de Canadezen in vlammen opging. KUITAART - Een 51-jarige vrouw uit de gemeente Hulst kwam is gisterochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Kuitaart. De vrouw reed rond half elf met haar snorfiets op de Hulsterweg in de richting van Kloosterzande, toen haar een groep fietsers tegemoet kwam. Een van de fietsers ging pas op het laatste moment opzij en de vrouw botste frontaal tegen hem op. Ze viel en brak haar pols. De fietser is doorgereden. TERNEUZEN - Op de Scheldeboulevard in Terneuzen is zon dagavond kwart voor acht een dertienjarige fietser uit de stad gewond geraakt bij een aanrijding met een 34-jarige Belgi sche automobilist. De jongen fietste van de rolstoelbaan tus sen de trappen van de zeedij k langs de Scheldeboulevard naar beneden. Hierbij kon hij niet meer remmen, de automobilist zag de jongen te laat en kon de aanrijding niet voorkomen. De jongen reed tegen de flank van de auto, raakte met zijn hoofd de voorruit en gleed vervolgens van de motorkap af. Hij is met onbekend letsel per ambulance overgebracht naar het zie kenhuis. TERNEUZEN - De Terneuzense burgemeester, R. Barbé, draagt morgen vier nieuwe voertuigen officieel over aan brandweercommandant J. Meijering. Met een snel interven tievoertuig, twee haakarmen en een hoogwerker is het wa genpark van de Terneuzense brandweer op peil. De voertui gen stonden al op het verlanglijstje van de brandweer, maar de opening van de Westerscheldetunnel verhoogde de nood zaak van de aanschaf. Het interventievoertuig is al sinds de tunnelopening in gebruik. Het geruzie over de rijksbijdrage voor het optuigen van een professionele brandweer bracht de aanschaf van de hulpverleningsvoertuigen niet in gevaar. De benodigde 1,3 miljoen euro was al in de gemeentelijke brand weerbegroting opgenomen. BURGH-HAAMSTEDE - Een onbekend gebleven automobi list heeft gistermorgen bij een tankstation op de Serooskerk- seweg in Burgh-Haamstede getankt zonder te betalen. Hij gooide zijn tank voor 44,35 euro vol en reed weg. MIDDELBURG - Een 22-jarige inwoner van Spijkenisse gaf gisteren in Middelburg toe op een verkeerd tijdstip vuurwerk te hebben afgestoken. De economische politierechter vonnis te de verdachte conform de eis tot zestig euro boete. De ver dachte werd 2 4 november vorig j aar in Renesse betrapt, nadat hij vlak daarvoor knalvuurwerk had laten ontploffen. MIDDELBURG - Op de kruising van de fietspaden van het Vlissings Jaagpad Vlissings Bolwerk in Middelburg is giste ren een vrouw gewond geraakt. Een 32-jarige Vlissingse reed rond half zeven op haar bromfiets over het Jaagpad. Zij ver leende op de kruising geen voorrang aan een van rechts komende 32-jarige Middelburgse fietser. Bij de aanrijding raakte de vrouw gewond aan haar nek en been. Zij werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. De fietser uit Middelburg liep diverse kneuzingen op. door Gino van den Broecke HULST - De beschuldiging tij dens de informatiebijeenkomst over het beoogde windmolen park in Ossenisse over een één tweetje tussen de gemeente Hulst enerzijds en Energiebe drijf Delta met ZLTO ander zijds wordt door burgemeester J.F. Mulder absoluut van de hand gewezen. „Dit lijkt op een vooropgezet een-tweetje, want we mogen vandaag alleen met de handen over elkaar zitten en luisteren. De uitnodiging is zelfs ver stuurd in enveloppen van de ge meente Hulst, dus dan zou je denken dat alles al in kannen en kruiken is, toch", zei T. Willaert uit Ossenisse donderdagavond in Hof ter Nesse. Mulder weerlegt dit echter. „Je hebt bij dit soort zaken altijd voor- en tegenstanders. Het oogde niet allemaal even vrien delijk, maar de gemeente wilde met deze avond iedereen de ge legenheid bieden zich op even tuele plannen voor de Hoog landpolder voor te bereiden. De raad moet alle stukken nog toet sen en het hele traject moet nog in gang worden gezet." Het draagvlak voor een derge lijk plan werd op de avond door de inwoners ook danig in twijfel getrokken. „Dat was inderdaad de algemene tendens, maar wie zegt dat dat zo blijft? Het is wel duidelijk dat we geen windstille periode tegemoet gaan wat deze kwestie betreft. Ook is tijdens de avond gebleken dat er in de Ossenisse veel energie zit, zeker onder de bevolking", aldus Mul der. De inwoners van Ossenisse zien veel liever dat de gemeente Hulst in het gebied de pijlen richt op wat meer recreatie en toerisme. „Dat biedt meer werkgelegenheid dan de boter ham voor 33 geïnteresseerde boeren. Ze claimen de groene gemeente te zijn, maar dit neigt meer naar een sterfhuiscon structie", aldus Ossenissenaar G. Van Heijningen. Mulder zegt alle opties open te houden. „Ook naar de mogelijk heden voor recreatie en toeris me zal heel goed worden geke ken en dan moeten we de af weging maken wat we gaan doen. Maar van een afgesproken één-tweetje is pertinent geen sprake!" Twintig jaar geleden streek het echtpaar neer in Oostburg. „We wonen hier lekker rustig en ver velen doen ons in het geheel niet." Vol trots laat Egbert ver schillende houtsnijwerkjes zien. Hij stortte zich vol overga ve in het bewerken en inbran den van hout. Het tot in de kleinste details insnijden van mesheften is zijn specialiteit. „Wat mijn ogen zien, kunnen mijn handen maken", vertelt hij vol trots. Elisabeth sloeg aan het borduren, maar door de reuma moest ze hier mee stoppen. Het grootste deel van het huishou den is nu in handen van Egbert. Elisabeth: „Hij doet het prima." door Edy de Witte CLINGE - J. van de Nieu- wenhuyzen uit Helmond heeft zaterdag met zijn krui sing Mechelse herder Bertje de politiehondenwedstrijd I van de vereniging Saeftinghe uit Clinge gewonnen. Ter gelegenheid van het 35- jarig bestaan liet de Zeeuws- Vlaamse politiehondenclub op haar terrein aan de Bis- schoppendreef bij de Clingse bossen negen Nederlandse topcombinaties tegen elkaar uitkomen. De deelnemers de den weinig voor elkaar on der. 's Morgens werkten de com binaties diverse appèl en zoekoefeningenaf. Zo spron gen de viervoeters over een aantal hindernissen en voer den ze zoek en volgoefenin- gen uit. Ook waren er twee revieroefeningen waarbij een in het bos verborgen voorwerp moest worden op gespoord en een verstopte persoon moest worden gevonden en bewaakt. Ver der vermeldde het ochtend programma het bewaken van een voorwerp en het transport van een arrestant onder bewaking van de hond. In het middagprogramma werden de dieren getest op moed en onverzettelijkheid. Hierbij stortten zij zich on der meer op een zich verzet tende persoon. Deze pakwer- ker moest flink aan de bak als de dieren hem aanvielen en overmeesterden HULDE VB 65 JA- 'C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37