PZC Jakovlev schenkt Telekom thuiszege Derby Kloetinge-Hoek op 27 september 17 Dertigjarige schaker staat aan vooravond van NK in Leeuwarden uitslagen agenda dinsdag 24 juni 2003 Passie Meisjes AV'56 plaatsen zich voor twee finales Vierde Grote mond Simon Edenburg in topvorm Jongerius wint in Roosendaal Gebroken aandrijfas nekt Krijger Tom Huis wint alles in Hulst BC Zeeland wil grote namen op Forza-toernooi Macho Loek slaat om zich heen Dat hij vijanden in de schaak wereld heeft, ervaart Loek van y/elyniet als problematisch. „Je kunt niet met iedereen vrienden m en moet wel ergens voor staan" Het stoort de Tilburger wel dat hij steeds maar weer de kastanjes uit het vuur moet ha lm. De drievoudig schaakkam pen van Nederland wordt ge associeerd met 'een grote mond, snelle auto's en mooie vrouwen'. Passies: 's nachts snelschaken tia internet en lang slapen. „Heb je geen gezeik aan je kop. HnnrGerrit Kloosterman TILBURG - Tussen het Neder lands schaakkampioenschap, dat donderdag in Leeuwarden begint, en het Europees kampi oenschap in Istanbul zitten tien dagen rust. Die zegt Loek van Wely nodig te hebben. Vooral de voorbereidingsfase op een toer nooi ervaart hij als zwaar. Voor het EK begon, had hij nog een trainingssessie in de Oekraïne. Van Wely hoort tot de beste der tig schakers ter wereld. Daar valt goed van te leven. Hij ver gelijkt zijn salaris met dat van een modale eredivisievoetbal ler. Tijdens het EK werd hij der tiende, maar dat schoot financi eel gezien niet op. „Ik heb er een redelijke onkostenvergoeding aan overgehouden. De organi satie probeerde er een slaatje uit te slaan. De geldprijzen waren boven de marktprijs, maar ver der moesten we alles zelf beta len. Het waren monopolistische taferelen. We hebben nog geen kartelwaakhond, maar dat zou wel handig zijn." Al vroeg ontdekte de dertigjari ge Tilburger dat hij als schaker talentvol was. Dus werd hij prof. Eigenlijk was het een logi sche keuze. „Veel mensen den ken dat het een mooie status is, profschaker zijn. Die status be reiken is moeilijk en je handha ven is al even lastig. Schaken was een passie. Nu is de wil om te winnen mijn passie." Van een schaakverslaving wil Loek van Wely niet spreken. „Ik doorSjaakSinke BEVERWIJK - De A-meisjes van AV'56 hebben zich bij com petitiewedstrijden in Beverwijk door het behalen van de derde plaats verzekerd van een plaats in de finale, die in september wordt gehouden. In de tussen stand staat AV'56 op de zesde plaats. Dat is een uitstekend re sultaat, omdat het gehele team uit B-meisjes bestaat. In de B-competitie plaatste het team zich eveneens voor de fina le, ondanks dat de estafette bij eerste wedstrijd volledig de mist in ging. Nu liep de estafette heel wat beter. Marieke Rie- mens, Arlinde Wolf, Marlon Dek en Marije Jansen verbeterden hun eigen Zeeuws record op de 1x100 meter naar een tijd van 49.89 seconden. Marlon Dek deed het met een eerste plaats op het hinkstaps- pringen (10 meter en 94 centi meter) en een derde plaats op het onderdeel discus uitste kend. Marije Jansen pakte veel punten met een zege op het ver springen (5 meter en 53 centi meter) en een tweede plaats op de 100 meter horden in 15.48 se conden. Arlinde Wolf miste net het podi um met een vierde plaats op de 100 meter in 13.13 seconden. Marieke Riemens werd op de 400 meter met 61.25 seconden ook vierde. Wouter van Caspel uit Vlissin- Sen, die uitkomt voor Energie uitBarendrecht, verbeterde zijn persoonlijk record op de 1500 meter met zeven seconden naar minuten en 18.38 seconden. Van Caspel veroverde daarmee de derde plaats, op nog geen se conde van de winnaar. Ook het A-jongensteam van Energie, ge traind door Schouwenaar Jan ■poet plaatste zich voor de lan delijke finale. denk dat het voor een hoop ama teurs eerder een verslaving is." Wat hij anders zou zijn gewor den als hij in schaken niet bo- venmodaal getalenteerd was geweest, weet hij niet zo snel te bedenken. Na een stilte: „Moei lijke vraag. Ik denk dat het iets in de sport zou zijn geworden. Duursporten, zoals triatlon of wielrennen, zouden me enorm aanspreken." Profvoetballer zou ook niet on aardig zijn geweest. „Maar ik durf niet te zeggen dat ik een vlekkeloze techniek zou hebben gehad. Met het Nederlandse voetbal heb ik weinig affiniteit. Het enige dat me interesseert zijn de klassiekers en wedstrij den in de Champions League. Ik ben ook nog nooit bij Willem II wezen kijken." In het holst van de nacht snel schaken via internet tegen an dere topgróotmeesters vindt hij leuk. „Maar ik had laatst wel een probleempje, want mijn grote computer is tweemaal ge- crashed. Schaakboeken lezen, dan vooral het technische ge deelte, is ook een passie. Slapen is een van mijn grote hobby's. Dat is de meest relaxte tijd die je kunt doorbrengen. Heb je geen gezeik aan j e kop Schakers omschrijft hij als ego trippers. „Je verkeert in een enorm hiërarchische wereld." Als de vorm er niet is, wordt een schaker snel een Kop van Jut. Het is Van Wely ook wel eens overkomen, zoals vorig jaar in het Corus-toernooi. „Als zulke jongens bloed ruiken, zijn het allemaal haaien die er op af ko men. Maar ik heb zelf ook vaak genoeg de rol van haai gespeeld. Laten we dus vooral niet kin derachtig doen." Ook schakers worden tegen woordig op doping gecontro leerd. Van Wely zegt er geen moeite mee te hebben. „Het is even wennen, maar dan moeten ze wel iedereen controleren. Ie mand als Kasparov wordt de hand boven het hoofd gehou den, is nog nooit gecontroleerd. Hij maakt vaak een enorm op gefokte indruk. Dan vraag ik me wel eens af of dat kunstmatige of natuurlijke energie is. En er zijn een hoop topspelers die hun twijfels hebben." De Brabander staat bekend als flamboyant. Hij woont al weer acht jaar in een relatief eenvou dige flat, maar mag graag in du re en snelle auto's rijden. Twee jaar geleden reed hij op de Duit se autobaan zijn Jaguar finaal in de prak. Zelf kwam hij er met een hersenschudding vanaf„Ik heb toen geluk gehad. Ik reed te snel met te gevaarlijk weer." „Volgens collega John van der Wiel had ik dat net even nodig om alles weer op de goede plek terecht te laten komen. Dat was lichte kritiek op wat ik toen deed. Maar ik ben niet de be roerdste om hem soms ook even onder z'n ballen te kiete len. Je moet hem scherp hou den, anders valt-ie in slaap." Tijdelijk heeft Van Wely zich een modale auto aangeschaft. „Ik heb nu even geen zin een du re wagen te kopen, maar die snelle auto komt er wel weer." „Ik ben nu dertig en dat is al een redelijke schaakleeftijd. Ik denk dat ik nog vele goeie jaren voor de boeg heb, maar liever had ik tien jaar geleden in deze situatie willen zitten. Daar moet ik ook weer niet zielig over doen, want ik heb geen spijt van hoe ik het de laatste tien jaar heb gedaan. Naar Nederlandse maatstaven offer ik er veel voor op, maar als ik kijk naar die jon gens uit de voormalige Sovjet- Unie, geniet ik nog te veel van het leven." Hij wordt wel 'de schaker met de grote mond' genoemd. Van Wely durft voor zijn mening uit te ko men, maar waarom altijd hij al leen, vraagt hij zich af. Tijdens het EK voor landenteams stelde hij vorig jaar de positie van teamleider Genna Sosonko ter discussie. „Ik heb wel bereikt dat zijn functie nu onder de loep wordt genomen. Als je iets zegt moet er ook iets aan gedaan van onze sportredactie OBERSTAUFEN - Het uitstap je van de Ronde van Zwitser land naar Duitsland is de wie lerploeg van Telekom goed bevallen. De Duitse teamleiding kon gisteren uitgerekend in ei gen land vieren dat Sergei Jako vlev de langste etappe won. De 27-jarige Kazak kwam na 231,3 kilometer van Savognin naar Oberstaufen in Duitsland solo over de eindstreep. De Zwitser Markus Zberg werd tweede op ruim een minuut. Het peloton arriveerde pas na 3 mi nuut en 30 seconden. Daarin be vond zich de Italiaan Casagran- de, die zijn leiderstrui behield. Hij krijgt vandaag ongetwijfeld een lastige dag, als hij zijn posi tie in een tijdrit moet verdedi gen. Zijn voorsprong op Aleksandr Vinokoerov is slechts 37 tellen. De Kazak geldt als de betere tijdrijder en kan vandaag voor weer een mooie dag voor Tele kom zorgen. Mocht hij daarin slagen, dan ligt de eindzege voor het grijpen. In de slotetappe van morgen vallen weinig verande ringen in het klassement meer te verwachten. De aandacht zal vandaag ook uitgaan naar de verrichtingen van Jan Ullrich. De Duitser staat in het klasse ment op grote achterstand (9e op 3.24), maar van hem wordt in de tijdrit een behoorlijke pres tatie verwacht. Zijn tijdrit zal hem ook een indicatie geven voor de Ronde van Frankrijk. In de Route du Sud won Michael Rogers de derde etappe. De 23-jarige Australiër bleek de beste in een tijdrit van 33,3 kilo meter, met start in Saint-Gau- worden. Ik heb de indruk dat er naar me geluisterd wordt. Ik ben maximalistisch ingesteld, wil er alles uithalen. Als dat niet lukt heb ik het recht om te klagen." Er worden in de schaakbond plannen gesmeed om het 'pro duct schaken' nog beter te ver kopen. Van Wely: „Nu maar weer afwachten wat daar van terecht komt, want zo snel wer ken ze ook weer niet. Dat is met de meeste bonden zo. Er zal nog wel een tijdje overheen gaan voordat ze dynamisch zijn. De belangen van de sponsor zegt Van Wely niet uit het oog te ver liezen. Daarom acht hij het naar organisatie en sponsoren nor maal om zich tijdens een toer nooi voorbeeldig te presenteren Waar andere schakers soms in 'flower-power' kledij achter het schaakbord plaatsnemen, draagt Van Wely bijna altijd een driedelig kostuum. Hij heeft zelfs een kledingadviseur in dienst. „Maar die stuurt me wel meteen naar de duurste kle dingzaak in Tilburg." GPD dens en finish in Montrejau. Ro gers (44.57) nam met zijn dagze ge tevens de leiding over in het algemeen klassement. DPA/AFP De Kazach Sergei Jakovlev juicht bij het passeren van de finishlijn in de zevende etappe van de Ronde van Zwitserland in het Duitse Oberstaufen. foto Dorothea Mueller/EPA door Jan Dagevos VLISSINGEN - De derby tus sen Kloetinge en Hoek in de hoofdklasse A van het zater dagvoetbal wordt dit keer vroeg in het seizoen afgewerkt, heide clubs treffen elkaar in Kloetinge op de vijfde speel dag, zaterdag 27 september. De return is zaterdag 14 februari. Hoek opent het seizoen 2003- 2004 met twee thuiswedstrij den. Op de openingsdag (zater dag 30 augustus) is debutant Achilles Veen, de ploeg van trainer Jan Oosterhuis, de te genstander. Een week later komt Katwijk op bezoek. Kloetinge begint met twee uit wedstrijden. Eerst moet de Be- velandse formatie op bezoek bij Noordwijk, zeven dagen la ter is kampioen Quick Boys de opponent. Zaterdag 13 sep tember staat voor Kloetinge de eerste thuiswedstrijd gepro grammeerd. Excelsior Maas sluis is dan te gast op het Wes- selopark. Het programma van de eerste speeldagen is als volgt: Zaterdag 30 augustus: Noord wijk- Kloetinge, ASWH-Rijnsburgse Boys, Katwijk-FC Lisse, Ter Leede-Quick Boys, ARC-Excelsior Maassluis, Capelle-Scheveningen, Hoek-Achilles Veen. Zaterdag 6 september: ARC- Achilles Veen, Capelle-Ter Leede, Hoek-Katwijk, Scheveningen- ASWH, Excelsior Maassluis- Noordwijk, Quick Boys-Kloetinge, FC Lisse-Rijnsburgse Boys. Zaterdag 13 september: TerLeede- ARC, Katwijk-Capelle, ASWH- Hoek, Noordwijk-Scheveningen, Kloetinge-Excelsior Maassluis, Rijnsburgse Boys-Quick Boys, Achilles Veen-FC Lisse. Zaterdag 20 september: Ter Leede- Achilles Veen, ARC-Katwijk, Ca- pelle-ASWH, Hoek-Noordwijk, Scheveningen-Kloetinge, Excelsi or Maassluis-Rijnsburgse Boys, Quick Boys-FC Lisse. Zaterdag 27 september: Katwijk- Ter Leede, ASWH-ARC, Noord- wijk-Capelle, Kloetinge-Hoek, Rijnsburgse Boys-Scheveningen, FC Lisse-Excelsior Maassluis, Achilles Veen-Quick Boys. OOSTBURG - Simon Edenburg haalde het beste in zichzelf boven tijdens de jaarlijkse Kring Speedo Finales in Oostburg, waar de beste achttien Zeeuwse zwemmers onder 13 jaar aan de start verschenen. De zwemmer van Onderdak behaalde in twee dagen vijf podiumplaatsen: twee keer eerste en drie keer tweede. Op alle vijf zijn 'prijsnummers' zwom hij en passant een per soonlijk record. Direct op het eerste nummer (100 meter wis selslag) zette hij de toon met een eerste plaats in een tijd van 1.27.73. Die liet hij volgen door twee tweede plaatsen op de 100 meter vrije slag (1.20.65) en op de 50 meter vlinderslag (44.11). Een dag later knoopte Simon Edenburg aan zijn prijzenlijst de tweede plaats vast op de 100 meter rugslag (1.32.15) en hij sloot af met een glorieuze overwinning op de 100 meter schoolslag (1.35.35). Op al'deze nummers was Edenburg in een tweegevecht verwikkeld met Mitchel Kappetein van De Schelde. Edenburgs clubgenoten vijzelden hun persoonlijke toptijden ook op in Oostburg. Tom Boot verbeterde zijn eigen record op de 100 meter rugslag met bijna acht seconden (1.56.83). Mark Roos deed dat op de 100 meter vrije slag (1.33.00) en op de 100 meter wisselslag (1.48.99). Kevin Koopman was sneller dan hij ooit was op de 100 meter vrije slag (1.36.81). ROOSENDAAL - Na haar zege op de 10 kilometer in de Belgi sche Ardennen pakte Marlies Jongerius van AV'56 de winst op de halve marathon van Roosendaal. Jongerius, die haar sei zoen heeft afgestemd op de hele marathon in Berlijn noteerde een tijd van 1 uur 19 minuten en 15 seconden. Arjan Beije (Delta Sport) heeft zijn zinnen eveneens gezet op de Berlijnse marathon en werd in Roosendaal zesde in 1.16.05. Rachid Guigui (AV'56) werd tweede bij de veteranen in 1.16.42 en Wilko de Vos (AV'56) werd op anderhalve minuut derde. Eddy Smit van Delta Sport won de 10 kilometer van Roosen daal voor de vierde maal op rij bij de mannen H50. Smit no teerde 36 minuten en 24 seconden, ruim twee minuten voor de nummer twee Nico van Schagen van het organiserende Thor. Adri Noordijke (Veteranen Nederland) werd derde bij de mannen H60. Hayat ben Brahiem (Delta Sport) liep bij de vrouwen naar de derde plaats in 40.09. Greet je Smit miste net het erepodium bij de vrouwen D45. VALKENSWAARD - Dick Krijger heeft in de vijfde race voor het Nederlands kampioenschap rallyracing de finish niet ge haald. De Wolphaartsdijkenaar lag lange tijd op een vierde plaats, maar viel met nog twee ronden te gaan met een gebro ken aandrijfas stil. De uit Terneuzen afkomstige Tineke de Poorter startte door mechanische problemen (versnellingsbak) aan haar raceauto niet in de A-finale bij de Supercars. Jos Krijger haalde de fi nish van de finaleraces wel. Hij reed naar de derde plaats in de Superl600 klasse. HULST - Tom Huis was tijdens het Rabo Reynaerttoernooi in Hulst ongenaakbaar. Hij won niet alleen het enkel 3-4, maar schreef ook het dubbel (met Robin de Witte) en het gemengd dubbel (met Beatrix Verhaegen) in deze categorie op zijn naam. Huis werd nog tweemaal toernooiwinnaar. In het man- nendubbel won hij samen met Robin de Witte en in het ge mengd dubbel met Beatrix Verhaegen. Menton (Fra). Open EK viertalle derde ronde: Team Miroglio (Ita) Team Muller (Ned) 77-65, Team Barel (Isr) - Team Helle (Ned/Eng) 86-53. Vrouwen, 1/8e fina les: Team Vriend (Ned) - Team Bekkouche (Fra) 102-45. Harrison (VSt|. Buick Classic, 5 miljoen eu ro. Eindstand: 1. Kaye (VSt), Rollins (VSt) 271 slagen, Kaye wint na play-off, 3. Sinde-1 lar (VSt) 273, 4. Garcia (Spa), Funk (VSt), Haas (VSt), Kendall (VSt) 274. GOES - Badminton Combinatie Zeeland houdt op 6 en 7 septem ber het tweede Forza-toernooi. De club hoopt daarvoor natio nale én internationale toppers naar Sportpunt Zeeland te ha len. Vorig jaar was het eerste Forza- toernooi van BC Zeeland. Toen gaven de landelijke toppers Chris Bruil, Lotte Jonathans en Tijs Creemers een demon stratie. Dit jaar wil de badmintonclub, die dit jaar 25 jaar bestaat, ver der gaan. „We hopen heel goede spelers uit het buitenland naar Goes te halen"zegt Theo van de Velde van BC Zeeland. „We heb ben wel concurrentie van ande re toernooien in Nederland, maar hopen toch enkele aan trekkelijke namen aan te trek ken." De namen maakt BC Zeeland eind augustus bekend. Het toernooi is niet alleen voor de grote namen. „Het is voor alle niveaus en alle leeftijdscatego rieën", licht Van de Velde toe. Maar hij vertelde gisteren dat het toernooi van volgend jaar waarschijnlijk wel alleen voor toppers zal zijn. „We spelen met het idee. In dat geval komt de gewone badmintonner wel een beetje op het tweede plan." Borger. Mannen, oefenwedstrijd. Neder land - Verenigde Staten 32-20 (17-11Top scorers Nederland: Bult, Duin 6. Softbal Macerata (Ita). Olympisch kwalificatietoer nooi. Poule B: Nederland - Duitsland 8-2. Werpcijfers Nederland: Baart (5): 3-0-1-1, Van Kampen (1+3): 2-0-1-0, Zijlstra (1 man): 0-0-0-0. Batting; De Peinder .750 (3 uit 4), Brander .500 (2/4), Connor 1.000 (2/2), Kroe sen 0.500 (1/2). Duitsland - Oostenrijk 2-0, België-Kroatië 3-0. Poule A: Spanje - Rusland 0-1 (8 innings), Groot-Brittannië - Botswana 5-1, Spanje - Frankrijk 9-2 (5 innings). Sportprijsvragen Lucky Day 3130. 3-4-6-10-12-13-15-18-22- 30-32-35-37-38-40-42-66-68-69-80 (onder voorbehoud). Tennis Londen. Wimbledon, 13,4 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Schaiken (8) Par mar(GBr) 6-36-4 6-1, Kuerten (Bra/17) - Van Lottum 2-6 3-2 opgave Van Lottum, Karlovic (Kro) - Hewitt (Aus/13-6 7-6 6 1 6-4, Federer (Zwi/4) - Hyung Taik Lee (ZKo) 6-3 6-3 7-6, Roddick (VSt/5) - Sanguinetti (Ita) 6-2 6-3 6-3, Schüttler (Dui/9) - Kratochvil (Zwi) 6-3 6-46-7 7-5, Srichaphan (Tha/12) - Hrbaty (Slw) 6-3 6-44-63-6 6-3, Joetsjni (Rus/16) - Beek (Slw) 6-46-2 6-3, Melzer (Oos) - Gonzalez (Chl) 6-3 6-4 7-6, Calleri (Arg/23) - Voinea (Roe) 6-27-5 1-0 opgave Voinea, Robredo (Spa/25) Aca- suso (Arg) 3-6 6-3 7-6 6-4, Fish (VSt) - Gaudio (Arg/29) 6-2 4-6 6-3 6-3, Mirnyi (WRu) - Spa- dea (VSt/31) 6-2 6-4 6-4, Chela (Arg/32) - Behrend (Dui) 6-4 6-2 6-3, Saretta (Bra) - Mackin (Eng) 6-2 6-4 6-2, Lopez (Spa) - Kend- rick (VSt) 6-3 6-4 7-6, Vahaly (VSt) - Volandri (Ita) 2-66-1 6-46-4, Nadal (Spa) - Ancic(Kro) 6-3 4-66-4 6-4, Childs (Eng) - Davidenko (Rus 12-67-61-6 7-6 6-2, Ljubicic (Kro) - Dent (VSt) 7-5 3-6 6-3 7-5, Hanescu (Roe) Portas (Spa) 7-6 6-0 6-0, Gimelstob (VSt) - Labadze (Geo) 6-2 6-2 6-4, Baccanelo (Aus) - Heuberger (Zwi) 7-6 6-33-67-6, Santoro (Fra) - Vincigu erra (Zwe) 4-6 6-3 2-6 6-2 6-3, Mutis (Fra) - Squillari (Arg) 4-6 0-6 6-4 7-6 6-3, Koubek (Oos) -Christophe Rochus (Bel) 4-6 6-3 6-1 6- 1Gambill (VSt) - Koenitsin (Rus) 6-2 6-2 6-4, Lapentti (Ecu) - Ca risen (Den) 6-3 6-43-6 6-4, Rusedski (Eng) - Waske (Dui) 7-6 7-5 7-6, Bjorkman (Zwe) - Luxa (Tsj) 6-3 7-6 6-2, Mar tin (VSt) - Vicente (Spa) 6-7 6-4 2-6 7-6 6-4, Clement (Fra/15) - Ginepri (VSt) 6-34-67-6 2- 3, gestaakt wegens invallende duisternis. Vrouwen, eerste ronde: Schiavone (Ita) - Noorlander 6-2 6-2, Clijsters (Bel/2) - Neffa- De los Rios (Par) 6-0 6-0, Venus Williams (VSt/4) - Hrozenska (Slw) 6-2 6-2, Davenport (VSt/5) - Stosur (Aus) 7-67-5, Rubin (VSt/7) - Majoli (Kro) 6-3 6-0, Hantuchova (Slw/9) - Bartoli (Fra) 6-46-1Maleeva (Bul/12) - Barna (Dui) 6-0 6-1, Zvonareva (Rus/16) - Domi- nikovic (Aus) 9-0 6-2, Coetzer (ZAf/17) - Randriantefy (Mad) 6-1 3-6 6-3, Sugiyama (Jap/13) - Ahl (Eng) 3-6 6-4 6-4, Mandula (Hon) - Schnyder (Zwi/20) 7-6 6-3, Dechy (Fra/22) - Husarova (Slw) 6-3 6-2, Serna (Spa/24) - Ruano Pascual (Spa) 6-3 7-5, Ree ves (VSt) - Smashnova (lsr/25) 6-4 6-4, Fari na (lta/27) - Sanchez Lorenzo (Spa) 6-4 6-2, Petrova (Rus/29) Garbin (Ita) 6-1 6-3, Chladkova (Tsj/30) -Koukalova (Tsj) 6-4 6-3, Black (Zim) - Kleinova (Tsj) 6-26-3, Grande (Ita) - Wartusch (Oos) 6-1 6-4, Fislova (Slw) - Cervanova (Slw) 6-7 6-2 6-4, Bedanova (Tsj) - Poetsjek (WRu) 6-3 4-66-4, Martinez Grana- dos (Spa) - Antonella Serra Zanetti (Ita) 0-6 6-3 10-8, Widjaja (Ino) - Koelikovskaja (Rus) 7-5 6-1, Razzano (Fra) - Rodjonova (Rus) 6-3 6-1, Zuluaga (Col) - Fernandez (Arg) 6-4 6-2, Drake (Can) - Pratt (Aus) 4-6 6-4'6-4, Suarez (Arg) - Sfar (Tun) 6-1 6-2, Frazier (VSt) - Tala- ja (Kro) 6-2 6-2, Asagoe (Jap) - Lee (Tai) 6-37 6, Matevzic (Kro) - Pisnik (Slo) 7-6 2-6 6-4, Toeljaganova (Oez) - Gullickson (VSt) 7-5 6- 4, Srebotnik (Slo) - Keothavong (GBr) 6-24-0 opgave Keothavong. Mannen, ATP Champions Race: 1. Ferrero (Spa) 507,2.' Agassi (VSt) 442,3. Coria (Arg) 371,4. Federer (Zwi) 345,5. Moya (Spa) 319, Schüttler (Dui) 319, 7. Roddick (VSt) 280, 8. Verkerk, Mantilla (Spa) 234,10. Kuerten (Bra 218,26. Schalken 134 (33), 51Sluiter 78 (57 70. Krajicek 51, 102. Van Lottum 23 (114), 168. Van Scheppingen 5 (194), 184. Wessels 3(180). Wereldranglijst: 1. Agassi 3975, 2. Hewitt (Aus) 3940,3. Ferrero 3760,4. Moya 3160,5. Federer 2580,6. Roddick 2390,7. Coria 2260, 8. Schüttler 1925,9. Nalbandian (Arg) 1895, 10. Novak (Tsj) 1805,12. Schalken 1715,16. Verkerk 1439, 67. Sluiter 626 (78), 71. Kraji eek 600 (72), 89. Van Lottum 477 (92), 139. Van Scheppingen 274 (144). Vrouwen, wereldranglijst: 1. Serena Wil liams (VSt) 6006, 2. Clijsters (Bel) 5388, 3. Henin-Hardenne (Bel) 4823, 4. Venus Wil liams (VSt) 4028,5. Davenport (VSt) 3477,6. Mauresmo (Fra) 3454,7. Capriati (VSt) 2550 (8), 8. Rubin (VSt) 2544 (7), 9. Hantuchova (Slw) 2325, 10. Miskina (Rus) 1874, 126. Noorlander 278,50 (128), 190. Boogert 157 (189). Wielrennen Oberstaufen. Ronde van Zwitserland. Zevende etappe, Savognin-Oberstaufen: 1. Jakovlev (Kaz) 231,3 km in 5.53.38, 2. Mar kus Zberg (Zwi) 1.02, 3. Schnider (Zwi), 4. Derganc (Slo), 5. Leblacher (Fra) 1.23,6. Ju- lich (VSt) 2.16, 7. O'Grady (Aus), 8. Camen- zind (Zwi), 9. Giunti (Ita), 10. Christensen (Den), 14. Moos (Zwi) 3.32, 15. Vinokoerov (Kaz), 18. Casagrande (Ita), 21. Ullrich (Dui), 69. Vierhouten 5.31, 81. Hoffman 8.00, 82. Van Bon. Algemeen klassement: 1. Casa grande 32.29.07, 2. Vinokoerov 0.37, 3. Moos 1.25, 4. Guerini (Ita) 1.27, 5. Kirchen (Lux) 1.30,6. Valjavec (Slo) 1.31,7. Montgo mery (Zwi) 1.56,8. Pereiro (Spa) 2.09,9. Ull rich (Dui) 3.24, 10. Sosenka (Tsj) 3.58, 76. Van Bon 1.01,08, 83. Hoffman 1.13.55, 95. Vierhouten 1.38.12. Route du Sud. Derde etappe, individuele tijdrit, Saint- Gaudens - Montrejeau: 1. Rogers (Aus) 33,3 km in 44.57 (44,447 km/u), 2. Vogondy (Fra) 1.51,3. Barthe (Fra) 1.56,4. Moncoutié (Fra) 2.12, 5. Caucchioli (Ita) 2.16, 6. Beat Berg (Zwi) 2.17. Algemeen klassement: 1. Rogers 9.00.55 (41,330 km/u), 2. Vogondy 1.51, 3. Caucchioli 2.16,4. Barthe 2.29, 5. Hary (Fra) 3.26,6. Moncoutié 3.29. Londen. Len-Cup langebaan. Mannen: 1. Bircher (GBr) 5 km in 57.53, 2. Rondy (Fra) 57.55, 3. Maarten van der Weij- den (Ned) 57.57,16. Robertz 1.04.09,17. Flo rijn 1.04.22. Stand na twee wedstrijden: 1. Van der Weijden. Vrouwen: 1. Wood (GBr) 5 km 1.01.28, 2. Etta van der Weijden (Ned) 1.01.32, 3. Nunez (Spa) 1.01.33, 15. De Riet 1.05.31, 18. Uit den Bogaard 1.06.26. Stand na twee wedstrijden: 1. Etta van der Weij den. _dinsdag_ ■MR Atletiek Boulevardloop IJzendijke. 19.15 uur: jeugd (1000 en 2000 meter). 19.45 uur: 4, 8 en 12 kilometer. Inschrijven: kantine bolclub bij de molen in IJzendijke. Loek van Wely: „Slapen is een van mijn grote hobby's. Dat is de meest relaxte tijd die je kunt doorbrengen. Heb je geen gezeik aan je kop foto Ralph van de Lisdonk/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33