PZC Twee miljoen voor Maritiem Erfgoed Bo-rent strijdt voor behoud carrousel de Zonnebloem Zwitserse formule met melatonine nu overal in Nederland verkrijgbaar Aanleg van eerste deel natuurproject Ritthem Goed in bijzondere vakanties BEZORGERS M/V Patiënten vinden vragenlijst te lang m J* Geef om vrijheid 4 f KORTING b 12 dinsdag 24 juni 2003 Telefoniste Rekeningen Brand op schip in Zierikzee Reisverhalen Orgelconcerten Kartdemonstratie in Vogelwaarde Brussel Gevraagd Demonstratie Eten uit Zee Ruim 6600 langdurig zieken en gehandicapten gaan met de Zonnebloem op vakantie. HRHBHHHBpMIBi In deze regio zoeken wij Lekker slapen en opnieuw fit met Melatomatine NU OOK VERKRIJGBAAR: Melatomatine Forte® van voor 13,95_ 2,- KORTING 6,- KORTING voor 31,95 Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Kruinirigen: Drogisterij de Esculaap, Hoofdstraat 69 T*1! Klachten over medische posten door Sheila van Doorsselaer HULST - Bij patiëntenvereni ging Samen Beter is in het laat ste half jaar een regen van klachten binnengekomen over het functioneren van de huis artsenposten (HAP) in Terneu- zen en Oostburg. Samen Beter is echter niet de enige instantie die grieven omtrent de HAP inven tariseert. Ook de diverse oude renbonden hebben bij hun achterban ervaringen met betrekking tot de HAP verza meld. Voorzitter L. Brusselaers van Samen Beter vindt het jammer dat de organisaties op dit gebied langs elkaar heen werken.,Hun goede bedoelingen ten spijt, is het jammer dat we niet als één front onze klachten naar buiten hebben gebracht. Op die manier zou een beter inzicht zijn ver kregen in de verzuchtingen die leven onder de Zeeuws-Vlaam- se bevolking. Het is wellicht een optie om op dit gebied te gaan samenwerken Niettemin hoopt Brusselaers dat het bestuur van de HAP de hoofdlijnen van de diverse inge leverde klachtenlijsten zelf zal samenvoegen en ze in positieve zin gaat verwerken. Samen Beter is een half jaar ge leden actief begonnen met het inventariseren van de klachten. De klachtenlijst, met daarin een kleine dertig van de meest ge melde grieven, is inmiddels in het bezit van de HAP. De klachten zijn zeer divers. Ve len vinden de vragenlijst die ze moeten beantwoorden alvorens ze de dienstdoende arts te spre ken krijgen te lang. De HAP-te- lefoniste zou soms onvriende lijk zijn of niet overtuigd van de noodzaak een arts te waarschu wen. Daarnaast is de software van het patiëntenbestand niet gekoppeld, zodat een vreemde arts te weinig informatie heeft over de te behandelen patiënt - over medicijngebruik bijvoor beeld. Ook maakt de klachtenlijst mel ding van weigering van medi sche hulp door een dienstdoen de huisarts omdat de dokter vermoedde dat de hulpvrager niet verzekerd was. Daarnaast klagen velen over de gepeperde ZIERIKZEE - Een werkschip, dat lag afgemeerd aan de Vis- sersdijk in de haven van Zierik zee, is gisteren uitgebrand. Nadat het vuur gedoofd was, hebben brandweer en haven meester een zogeheten oil boom rond het schip gelegd om te voorkomen dat weglekkende olie in het havenkanaal terecht komt. De brand ontstond kort voor half twee 's middags in de voor ste machinekamer dat van be gin vorige eeuw is. Vermoedelijk bestond er al een lek in de ruim te. Toen de eigenaar met de snij brander aan de gang ging, stond de machinekamer snel in lich terlaaie. Met een stevige wind uit het westen stond het haven kanaal hierdoor tot aan 't Sas al snel vol rook. De brandweer is direct met groot materieel uitgerukt. Het schip had gasolie en een fles ace tyleen aan boord, die bij hitte kan ontploffen en voor 'een enorme explosie' kan zorgen. Door de brandende machineka mer snel vol schuim te zetten en de gasfles te koelen met bluswa ter, had de brandweer het vuur snel onder controle. GOES - Schrijfster Carolijn Visser vertelt zaterdag over haar boeken en reisverhalen in boekhandel de Koperen Tuin in Goes. Ze is aanwezig tussen 11.00 en 12.30 uur. GOES - Vanaf vandaag vindt tot en niet 5 augustus elkè dinsdag een Marktconcert plaats op het orgel van de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Vandaag speelt organist Jan de Viet werken van onder meer Buxtehude, Bach en Krebs. De concerten beginnen steeds om 12.30 uur. VOGELWAARDE - Tijdens de Skeeler- en Steppenrace op za terdag 5 juli op het parkeerter rein van het voetbalveld in Vo gelwaarde, verzorgt het Kart Racing Team Hamelink om 14.00 uur een kartdemonstratie. De hoogaars ARM-17 in de Zierikzeese Museumhaven kan dankzij de Europese subsidie eindelijk gerestaureerd worden. door Famke van Loon ZIERIKZEE - Zeeland krijgt samen met de Belgische provincies West- en Oost-Vlaanderen ruim 2,1 miljoen euro subsidie uit Brussel voor het project Maritiem Erfgoed. Verschillende plan nen, waaronder de Stads- en Comraer- ciewerf Zierikzee van de Stichting Mu seumhaven Zeeland, kunnen hiermee daadwerkelijk uitgevoerd worden. Het Europese geld kan gebruikt worden tot 1 juli 2006. Het is de tweede keer dat Zeeland Euro pees geld weet binnen te halen voor haar maritiem erfgoed. In het kader van een eerder project 'Scheldemond Maritiem' hebben onder meer het her stel van het lichtschip Westhinder en de inrichting van het Maritiem Museum in Vlissingen dit financiële steuntje in de rug gekregen. In samenwerking met de provincies West- en Oost-Vlaanderen is hierop volgend een nieuw project 'Ma ritiem Erfgoed' opgezet. Het doel hier van is enerzijds het toerisme te verbete ren, door dit nautische verleden te laten zien. Een ander, belangrijk deel is het daadwerkelijk herstel van de oude vaartuigen. Het Zeeuwse aandeel hierin bestaat uit zes projecten: de restauratie van De Zuidvliet: de eerste motorveerboot van de PSD, de hoogaars ARM 17, de Zeeuwse tweemast zeilklipper De Avontuur en de Zeeuwse Schouw: het laatste zeilende houten veerschip van Nederland. Ook de veerstoep en steiger bij Katseveer, waar de veerboten tus sen Kats en Zierikzee aanlegden, wor den in ere hersteld. De inrichting van de Stads- en Commereiewerf in de Hout- loodsen van Zierikzee, als onderdeel van de Museumhaven Zeeland, is het zesde deelproject. Hier kunnen be zoekers straks een kijkje nemen bij het restauratiewerk van de oude sche pen. Het gehele project Maritiem Erfgoed, inclusief de Vlaanderse plannen, kost om en nabij de 4,6 miljoen euro. Een deel hiervan wil Brussel voor zijn reke ning nemen, maar de andere helft moe ten de provincies en de stichtingen, die foto Dirk-Jan Gjeltema de schepen willen opknappen, zelf be talen. Zeeland wil hiervoor zelf maxi maal 227.680 euro uittrekken. De kosten voor de provincie kunnen nog teruglopen, omdat de kans bestaat dat het ministerie van Economische Zaken hier een ton aan zal bijdragen. Voor de Stichting Museumhaven Zee land, dat met drie projecten (de ARM 17, de Zuidvliet en de stads- en commercierwerf) in Maritiem Erfgoed deelneemt, is de toekenning van de Eu ropese subsidie volgens bestuurslid D. Slieker 'een mijlpaal'. Want zonder dit Brussels geld zouden plannen van het stichtingsbestuur in de problemen ko men. Slieker: „Het is subsidie, die we broodnodig hebben. Want zonder geld kun je niet restaureren." rekeningen na een simpel tele fonisch contact waarbij ze niet eens een dokter te spreken kre gen. Verder vragen veel hulp vragers zich af wie verantwoor delijk is als de situatie aan de telefoon verkeerd wordt inge schat: de telefoniste of de huis arts. Samen Beter wacht nu op een reactie van het HAP-be- stuur, maar zal gewoon door blijven gaan met het inventari seren van klachten omtrent bei de huisartsenposten. door Ron Magnée MIDDELBURG - Het Middel burgse verhuurbedrijf Bo-rent is niet van plan om de rond draaiende reclamezuil van het dak te halen, zoals de gemeente Middelburg sommeert. Gisteren diende het kort geding dat het bedrijf over de kwestie aan spande. Belangrijkste bewijs stuk: een bouwtekening met kleurcodes. Het conflict met de gemeente draait om het cilindervormige reclameobject op het dak van de winkel. Op de zuil is in grote let ters de naam van het bedrijf te lezen. Middelburg vindt dat de grote zuil niet overeenkomt met de bouwvergunning die was af gegeven. Half april van dit jaar sommeerde het college het be drijf dan ook om de reclameci linder aan te passen. De vast goedafdeling van het bedrijf - BMG Vastgoed bv - was het daar niet mee eens en spande een kort geding aan. Advocaat W. de Vis, di° belan gen van de verhuuroi.derne ming verdedigde, wees erop dat de gemeente in de zomer van 2000 duidelijke tekeningen van het pand heeft ontvangen. „Op die tekening staat duidelijk weergegeven dat het gaat om een reclamecarrousel. En eigen aan een carrousel is dat het draait", betoogde de advocaat. Bovendien staat op de tekenin gen een aantal malen het kleur- nummer 'Ral 3000', dat verwij st naar de typische rode huiskleur van het bedrijf. Vis wees er ver der op dat de gemeente Bo-rent had gevraagd op het bedrijven terrein plaats te nemen. Tijdens de onderhandelingen werd nooit gerept over de reclame-ui- tingen van het bedrijf. H. Koster, beleidsmedewerker van de gemeente Middelburg, wees bestuursrechter T. Dam- steegt erop dat was afgesproken dat de reclamezuil aluminium- kleurig zou zijn. Bovendien is de draaiende uitvoering niet in overeenstemming met de afge geven bouwvergunning. Koster gaf toe dat op de bouwtekening een kleurnummer voor de kleur rood en de tekst 'carrousel' stond geschreven. „Maar dat geeft BMG Vastgoed nog geen recht om de cilinder te laten ro teren en hem in een rode kleur uit te voeren", vond Koster. Dat ging er bij bestuursrechter Damsteegt niet in. „Jemagtoch verwachten dat de betrokken ambtenaar kennis heeft van de kleurcodes? En bij een reclame carrousel denk je al snel aan iets dat kan roteren"zei Damsteegt Volgens de bestuursrechter was dat duidelijk genoeg op de bouwtekeningen aangegeven „U zegt dat het niet duidelijk is dat-ie kan roteren? Maar hoe kan je anders aangeven dat het wel kan roteren?", wilde Dam steegt weten. Vandaag doet bestuursrechter Damsteegt uitspraak. NEELTJE JANS - Proeven van schelpdieren vormt onderdeel van de wekelijkse demonstratie 'Eten uit Zee' die vanaf vandaag tot en met 26 augustus bij Neel- tje Jans elke dinsdag tussen twaalf en drie uur wordt gege ven. De demonstratie bevat daar naast ook een expositie overhel onderwaterleven van het Natio naal Park Oosterschelde. De be roemde mossel- en oestercultu ren maken daar een belangrijk deel van uit. De buitenexpositie bestaat uit diverse aquaria met daarin vis sen, anemonen en andere le vensvormen uit de Oosterschel de. Een originele mosselkotter die ook deel uitmaakt van de tentoonstelling is ingericht als filmzaal. Daar wordt doorlo pend het filmpje Eten uit Zee vertoond. De bekende Yerseke- naar Jan van de Plasse zal, ge stoken in authentiek vissers kostuum, demonstreren wat er zo bijzonder is aan schelpdie ren. Ook zal hij de bezoekers laten proeven van het 'Zeeuwse goud'. De demonstratie 'Eten uit Zee' wordt verzorgd in samenwer king met het bedrijf Prins Dingemanse. door Harmen van der Werf RITTHEM - Nog dit jaar ver wacht de provincie de eerste fase van het natuurproject bij Ritthem te beginnen en af te ronden. Akkerbouwland en weiland aan de oostkant van het dorp Rit them, tussen de Groene Land weg en het Ritthemse bos, worden omgevormd tot een Walchers heggenlandschap met natte laagtes. Het natuurgebiedje moet een natuurlijke overgang gaan vor men tussen het Ritthemse bos en de landbouwgrond aan de ande re kant van de Groene Landweg, vertelt R. Mooij van de provin cie. Het project wordt uitge voerd in het kader van het na tuurcompensatieplan voor de verdieping van de Westerschel- de, waarvan het Vlaamse ge west het leeuwendeel voor zijn rekening neemt. Het project langs de Groene Landweg heet officieel de eerste fase van het vijftig hectare grote natuurplai voor de Rammekenshoek bij Ritthem. Of er nog een volgende fase komt, is zeer ongewis. De pro vincie is er tot op heden niet in geslaagd een akkoord te sluiten met de Ritthemse akkerbouwer J. Cevaal. Hij gebruikt de reste rende grond. Postbus 2100 4800 CC Breda Tel. (076)564 63 62 E-mail: info@zonnebloem.nl www.zonnebloem.nl VOOR GOEDE DOELEN 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 AMNESTY International Support our fight for human rights IBlii» ,1«4_ 4 ««*14 jÉ|| x Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800 - 023 51 11 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken. De minimumleeftijd is 15 jaar. Wie goed wil slapen, moet zeker het volgende lezen. Er is namelijk Melatomatineeen product met de stof melatonine. Dit product zorgt ervoor dat u lekker slaapt en 's och tends uitgerust weer wakker wordt. Melatomatineis dus een goede hulp voor iedereen, die van een regelmatige en gezonde nachtrust wil genieten. Het menselijk lichaam heeft een biologische kiok, die het tijdstip van slapen en ontwaken aangeeft. Het eerste seintje dat u krijgt is een slaperig gevoel. Dat wordt veroorzaakt door de aanmaak van de stof melatonine door de pijnappelklier. U gaat vervolgens slapen en wordt de volgende dag weer uitgerust wak ker. Minder melatonine Onder bepaalde omstandigheden wordt er minder melatonine door het lichaam aange maakt. Als u bijvoorbeeld in ploegendienst werkt of als u een jet-lag heeft door een verre vliegreis. Om dan de zo broodnodige rust te krijgen is er Melatomatine®. Melatomatine9 Melatomatine® bevat de werkstof melatonine die uit tomaten gewonnen wordt. Aan Melatomatine® is bovendien nog eens vita mine C, vitamine E en bèta-caroteen a toegevoegd, zodat de werkstoffen goed worden opgenomen in het lichaam. Melatomatine® houdt voor het slapen gaan het melatonine-niveau van het lichaam in balans en dat ondersteunt een goede, regel matige en gezonde nachtrust. Geadviseerd wordt om twee tabletten in te nemen, onge veer twee uur voor het slapen gaan. Beschermt tevens tegen ouderdomsverschijnselen Melatomatine® is een goede hulp voor een natuurlijke nachtrust. Maar Melatomatine® doet meer voor uw gezondheid. Het vult tevens de antioxidanten in uw lichaam aan, waardoor het beschermt tegen ouderdoms verschijnselen. Bovendien zorgt Melatomatine® voor meer geestelijke span kracht. Melatomatine® bevat namelijk mela tonine en niet voor niets is melatonine in bepaalde landen al een hele tijd een ware rage. Melatomatineis o.a. verkrijgbaar bij onderstaande adressen. Voor meer informatie bel: 013 - 528 49 76 of kijk op www.melatomatine.nl Extra rustgevend in stress-situaties door de ontspannende invloed van magnesium, van: 2,- KORTING nu met: Tegen inlevering van deze bon ontvangt u van: 1,- KORTING nu met: op een 30 nachten verpakking Melatomatine van ê-M>9S" voor 12,95 van: 3,- KORTING nu met: op een 90 nachten verpakking Melatomatine van i i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 28