PvdA kraakt gehandicaptenbeleid A verhuist ook Cultuurliefhebber hoeft zich niet te vervelen in Kats Werkstraf geëist in ïoger beroep van - mk steunfraude eugd St Philipsland dl hangplek bij eldje Deensestraat Contouren nieuw stadskantoor zichtbaar Informatie over akkerbouw Concert Zeilwedstrijd in Yerseke Bevelandse fractie verwijt wethouder uitblijven cliëntenraad bil Brandweer vierde bij wedstrijd Diefstal uit auto Honden veroorzaken opschudding Tanken zonder betalen Boete voor afsteken vuurwerk Aanrijding in Koudekerke Dertienjarige fietser gewond Wandeltocht voor kinderen agenda dinsdag 24 juni 2003 r.pftnrSteffan ter Maat :ti3 IISSENKERKE - Wethouder )lüj Schippers van de gemeen- N'oord-Beveland heeft for- kritiek gekregen van de :hu! actie van de Partij van de ibcid. Uit de schriftelijke vra- ;n die de fractie over het ge- ipa indicaptenbeleid stelt, blijkt j| de wethouder 'een ern- ige vorm van bestuurlijke kortkoming' wordt verwe- Spjj D. Schippers wordt verweten dat er nog geen cliëntenraad met de bijbehorende verordening voor de Wet Voorziening Gehandi capten (WVG) is. De fractie van de PvdA stelt aan de 'verant woordelijk' wethouder de vraag of deze zich bewust is van het feit dat hij en niemand anders politiek verantwoordelijk is voor deze ernstige vorm van be stuurlijke tekortkoming. Schippers is van mening dat schriftelijke vragen wel scherp mogen worden gesteld, maar hij is het niet eens met de kritiek die er zeer duidelijk in doorklinkt. „Ten eerste valt het onder de verantwoordelijkheid van het hele college en niet alleen onder die van de wethouder", ver klaart Schippers. „Verder ben ik mij niet bewust van het feit dat er per 1 juli een definitieve ver ordening moet liggen, maar dat wordt nog uitgezocht. Ik heb wel in de raadsvergadering van maart gezegd dat we nog met het vormen van een cliënten raad bezig zijn en dat dit onder werp in september wordt ver volgd." Doelstellingen In de verordening worden zaken zoals de doelstellingen en de be leidsplannen van de cliënten raad WVG opgenomen. Volgens de PvdA-fractie had de concept verordening er al moeten zijn, maar is dat ook nog niet het ge val. Volgens Schippers ligt dit iets genuanceerder omdat het colle ge hierover al wel heeft gespro ken met 'Stichting werkgroep vrij toegang', een belangenor ganisatie voor gehandicapten op Noord-Beveland. „Deze werkgroep fungeert ook als een soort cliëntenraad en daar heb ben we al jaren goed overleg mee. De concept verordening is met de stichting dan ook al wel besproken. Hij is alleen nog niet in de raad geweest, maar dat wil niet zeggen dat er niets is of wordt gedaan", zegt de wethou der. Schippers begrijpt in datzelfde kader de tijdsdruk van de PvdA-fractie ook niet helemaal: „Het is niet zo dat er helemaal geen vertegenwoordiging voor de gehandicapten is en dat dit er daarom direct moet komen. Het is natuurlijk wel goed dat er een cliëntenraad komt. Daarmee worden de bevoegdheden uitge breider en beter vastgelegd." >udj wrFrankde Klerk lat! iENHAAG - Tegen twee inwo- srs van Goes zijn gisteren in tea 'Ser beroep bij het Haagse [rechtshof opnieuw werk- Iraffen geëist van 120 uur. ning lofaanklager M. Horstink be- thuldigde de man ervan de in- depi sasten van de vrouw uit i's thoonmaakwerk niet te heb- a opgegeven aan de so- iile dienst. Daardoor zou de lenst een jaar lang zijn bena- sld, voor in totaal 16.000 eu- evrouw wordt er van verdacht ■hebben meegeprofiteerd van [uitkering van de man. Zelf alkenden de twee een relatie te ebben en een gezamenlijke uch oishouding te hebben gevoerd. ïhet jaar dat de fraude speelde k n oude vrouw nog een eigen wo- h| inghebben gehad, idêrzoek van de sociale re- beiche leidde tot een andere inclusie. De sociaal recher- enz iieur constateerde dat het on- aan ruid in het voortuintje van de rouw tot in de hemel groeide, avraag bij de buren leverde op w bt de wouw hooguit langs ram om de post op te halen. De stvan de tijd zou zij bij haar riend verblijven. De dochter van de vrouw zei eveneens dat haar moeder bij haar stiefvader woonde. Voor de politierechter in Mid delburg was dit voldoende be wijs om de man en vrouw tot 120 uur werkstraf te veroordelen. Zelf ging de 43-jarige man in hoger beroep omdat de veroor deling ten onrechte zou zijn. Hoewel de vrouw haar woning inmiddels heeft opgezegd en bij de man woont, ontkende hij een verhouding te hebben. „Zij is een goede vriendin", zei de man. „Ik heb zeven hernia's en zij ver zorgt mij als het nodig is." Glaasje Advocaat A. Neels legde het ge rechtshof uit dat de twee on danks de nauwe vriendschap geen gezamenlijke huishouding voerden. Het hoge onkruid was te verklaren door een verblijf van de vrouw in het ziekenhuis, waardoor zij haar tuin niet kon wieden. De vrouw en haar doch ter zouden hooguit wel eens een glaasje hebben gedronken bij de vriend of daar een douche heb ben genomen. Dat is volgens de advocaat niet genoeg om hen van het meeprofiteren van een uitkering te beschuldigen. Uitspraak volgt over twee we ken. !oorSteffan ter Maat NT PHILIPSLAND - De geu van Sint Philipsland wil 42,1 in jongerenontmoetingsplaats 'OP) bij het trapveldje aan de I y kensestraat. Omwonenden irge ün het trapveldje zijn door de l®cente uitgenodigd voor een nta PPrek °P 9 juli over de hang- 1^- ;e tijd geleden hebben jon- jp® uit Sint Philipsland - in de bitii «fójdscategorie van twaalf tot -met achttien jaar - een over ig gehad over de hangplek met ;tt( egemeente, Jongeren Organi- Itun !te Tholen (Joth) en de Stich- eeu' Jeugd en Jongerenwerk. In noverleg werd de jongeren ge- ntoG pagd of ze nog altijd een JOP t 1 «ilden, hoe deze er eventueel uit l öestzien en waar de hangplek -est komen. In het verleden 'd de Fliplandse jeugd de ge- ra «®te al diverse malen om een 'bi plek gevraagd. smens de bijeenkomst werden digi REDACTIE bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES hl: (0113) 273000 fax: (0113) 273030 Email: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom '"grid Huibers Miekevan der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat CENTRALE REDACTIE reedt!Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 ipptA 43«0 AA VLISSINGEN ?t 00 n zij 'ek (0118) 484000 nSanj ax: (0118) 470102 ethe ma'': redactie@pzc.nl INTERNET jyww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl verschillende soorten JOP's be sproken en werd er ook over di verse locaties in het dorp ge praat. Als gewenst onderkomen heeft de jeugd uiteindelijk ge kozen voor een grote container. Deze wordt bij het trapveldje geplaatst, als het aan de jonge ren ligt. IJsvereniging Voordat de gemeente verdere stappen onderneemt, wil ze van de omwonenden van de Deense straat weten wat die van het plan vinden en met name van de plaatsing van een container bij het trapveldje. Ook het bestuur van de nabijgelegen ijsvereni- ging De Tramput is uitgenodigd om mee te praten over de plan nen. Op woensdag 9 juli zijn het be stuur en de omwonenden om 19.30 uur uitgenodigd in dorps huis de Wimpel in Sint Philips land. Ook overige belangheb benden zijn uitgenodigd. COLIJNSPLAAT - Het CZAV en proefboerderij de Rusthoeve houden morgen een open dag op het terrein van de proefboerde rij aan de Noordlangewegin Co- lijnsplaat. Het thema van dit jaar is 'inno vatieve akkerbouw'. Naast een informatiemarkt zijn er ver schillende proeven en demon straties. De open dag duurt van negen uur 's ochtends tot negen uur 's avonds. KAPELLE - Het ensemble Voci Miste verzorgt donderdag 26 ju ni een zomeravondconcert in de hal van het gemeentehuis van Kapelle. Het optreden begint om 20.00 uur. YERSEKE - Scoutingvereni- ging de Ridder Boudewijn Groep uit Yerseke houdt zater dag 28 juni haar jaarlijkse zeil wedstrijd voor Zeeverkenners- groepen. De wedstrijd begint om 13.30 uur bij de Beatrixha- ven. Daar ligt ook de finish. Nu het hoofdkantoor van de PZC uit Vlissingen vertrokken is, staat de A er wat eenzaam bijHoog tijd voor een nieuw plekje, op een locatie die meer binding heeft met de drukkunst. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - De letter A, de eerste let ter van de drukkunst, prijkte jarenlang op het parkeerterrein van de PZC aan de Oostsouburgseweg in Vlissingen. Het kunstwerk van A. Mes uit Middelburg krijgt binnenkort een nieuwe plek in Vlis singen. „We willen het verplaatsen naar het parkeerpleintje achter de Walstraat, de plaats waar ooit de drukpers van de Zeeuwse krant heeft gestaan", beaamt L. Riekwell van Bureau Beeldende Kunst Vlissingen. Door de verhuizing afgelopen weekeinde van het hoofdkantoor van de Provinciale Zeeuwse Courant van Vlissingen naar Goes, staat het kunstwerk er een 'beetje verloren bij'. Het pand waar het voor staat, is betrokken door het Regionaal Opleidings Centrum (ROC) Zeeland. Al leen de redactie Walcheren heeft er nog tijdelijk een onderkomen. „We willen de band van de krant met het kunstwerk én Vlissingen behouden", zegt T. Ekering, een van de initiatiefnemers van de'reddingsoperatie'. „Omdesymbo- liek te behouden, moet het kunstwerk een nieuwe plaats krijgen." Ekering is familie van oud-PZC-directeur Van de Velde. „Het kunstwerk heeft toch een emotione le waarde voor de krantenmensen." De PZC was ook jarenlang gehuisvest aan de Vlissingse Walstraat. „Op het pleintje achter de winkelstraat, in de richting van de muur bij de Schelde, stond vroeger de drukpers. Daar ligt ook een deel van de geschiedenis van de krant. Het is dus een goedgekozen nieuwe plek." Het kunstwerk werd in 1983 op het terrein van de PZC geplaatst. „De A is het begin van alles, onder meer van de drukkunst en de communicatie." Toenmalige medewer kers van de PZC en genodigden die bij de opening van de drukkerij begin jaren tachtig aanwezig waren, sponsorden het kunstwerk van Mes. De A is op dit moment het bezit van het ROC Zeeland, de eigenaar van het com plex aan de Oostsouburgseweg. De initia tiefnemers van de actie voor behoud van het kunstwerk hebben met het ROC Zee land 'mondeling overeenstemming' be reikt. „De school wil afstand doen van het kunstwerk en ik zal een geste doen", merkt Van de Velde op. De gemeente Vlis singen wordt vervolgens de nieuwe eige naar van het kunstwerk. Ambtenaar Riekwell verwacht dat het ge schenk past bij de kunst in de openbare ruimte in Vlissingen. „We werken hier al lang met het idee om zwervend door Vlis singen kunst tegen te komen. We willen met kunst niet alleen iets laten zien, maar ook een verhaal vertellen. Ik denk dat de A wel nieuwe aandacht nodig heeft om te prikkelen. De sokkel kan anders worden. Samen met de kunstenaar wil ik kijken hoe het werk nieuwe aandacht op de an dere plaats kan krijgen." door Rolf Bosboom GOES - De damwand voor het nieuwe stadskantoor in Goes is bijna voltooid. De wand omsluit de bouwput en geeft een goede indruk van de omvang en de precieze locatie waar het ge bouw komt. Onder het stadskantoor komt een parkeerkelder, wat een die pe bouwput nodig maakt. De palen voor de fundering van het gebouw worden niet geheid, maar geschroefd. Dat gebeurt om de hinder voor de omgeving zo klein mogelijk te houden. Er wordt verder een bemalings systeem aangebracht, waar voor bronnen worden geboord. Het water dat daaruit wordt op gepompt, wordt in de directe omgeving teruggevoerd in de bodem. Dat is nodig om de grondwaterstand buiten de bouwkuip gelijkmatig te hou den, zodat het risico van zettin gen beperkt blijft. Meetpunten houden de werking van het sys teem in de gaten. De verwachting is dat de kelder in januari 2004 gereed is, waar na de bemaling kan stoppen. Vervolgens kan er verder boven de grond worden gebouwd. Vol gens de planning moet het ge bouw eind volgend jaar worden opgeleverd. De nieuwbouw is nodig, omdat het huidige stadskantoor aan de De damwand geeft al in een vroeg stadium een goed beeld van het gebouw dat er later komt te staan. foto Willem Mieras Oostsingel te klein is geworden. Een ingrijpende verbouwing en uitbreiding zou een te grote in vestering worden. Uiteindelijk is gekozen voor nieuwbouw bij het Hollandiaplein. Het gebouw krijgt vijf verdiepingen in een bijna vierkante vorm. Er komen twee 'voorkanten': één gericht naar het Hollandiaplein, en één richting de Van Hertum- weg. KRABBENDIJKE - Het brandweerkorps van Krabbendijke is het afgelopen weekeinde op de vierde plaats geëindigd bij de gewestelijke brandweerwedstrijd voor technische hulp verlening in het Zuid-Hollandse Bleskensgraaf. Daarmee is het team geplaatst voor de landelijke wedstrijd op 6 septem ber in Uden. DREISCHOR - Een personenauto op de Langeweg in Dreischor is gistermiddag opengebroken. Er werden een por temonnee met enkele tientallen euro's en persoonlijke papie ren, een gsm en enkele cd's gestolen. NIEUWERKERK - Honden hebben zondagmiddag op de N59 bij Nieuwerkerk voor enige opschudding gezorgd. Een 29-ja- rige Rotterdamse automobiliste merkte te laat dat de auto's voor haar waren gestopt voor de verkeerslichten en botste op de wagen van een 26-jarige man uit Etten-Leur. Nadat hij was uitgestapt waren zijn honden op de centrale deurvergrende ling gaan staan. De bestuurder had zijn sleutels in de auto achtergelaten, zodat deze niet kon worden geopend en verzet. De wegenwacht werd ingeschakeld om dit probleem te ver helpen. Bij de botsing raakten drie auto's beschadigd. BURGH-HAAMSTEDE - Een onbekend gebleven automobi list heeft gistermorgen bij een tankstation op de Serooskerk- seweg in Burgh-Haamstede getankt zonder te betalen. Hij gooide zijn tank voor 44,35 euro vol om vervolgens meteen in zijn auto te stappen en weg te rijden. MIDDELBURG - Een 22-jarige inwoner van Spijkenisse gaf gisteren in Middelburg toe op een verkeerd tijdstip vuurwerk te hebben afgestoken. De economische politierechter vonnis te de verdachte conform de eis tot zestig euro boete. De man werd 24 november vorig jaar in Renesse betrapt. KOUDEKERKE- In de Brouwerij straat te Koudekerke is gis teren een vrachtwagen tegen een brommer gereden. De vrachtwagenchauffeur reed achteruit om een geparkeerde auto te ontwijken. Hij raakte daarbij de brommer van een ze ventienjarige inwoner uit de gemeente Veere die achter de vrachtwagen stond. De brommer raakte beschadigd. TERNEUZEN - Op de Scheldeboulevard is afgelopen zondag rond 19.45 uur een dertienjarige fietser uit deze plaats ge wond geraakt na een aanrijding met een 34-jarige Belgische automobilist. Dejongen fietste van de rolstoelbaan tussen de trappen van de zeedij k langs de Scheldeboulevard naar bene den. Hierbij kon hij niet meer remmen, de automobilist zag de jongen te laat en kon de aanrijding niet voorkomen. Dejongen reed tegen de flank van de auto, raakte met zijn hoofd de voor ruit en gleed vervolgens van de motorkap af. Hij is met onbe kend letsel per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. door Rolf Bosboom KATS - Wie zich de afgelopen dagen in Kats heeft verveeld, is zeker geen liefhebber van pul- tuur. Op dat gebied was er veel te beleven op een groot aantal locaties, tijdens de vijfde editie van Cultureel Weekend. Een van de activiteiten die veel publiek trokken, was het poë- ziefestival zondagmiddag in het kerkje van Kats. Iedereen die zich daartoe geroepen voelde, kon eigen pennenvruchten voordragen of eventueel werk van anderen dat hen dierbaar is Beeldend kunstenaar Teun Nij- kamp las bijvoorbeeld Des zan gers min van Piet Paaltjens, maar ook een klein eigen ge dichtje over drank als inspira tiebron én als hinderpaal voor de poëzie. Matty Verkamman, die zei ge middeld één gedicht per jaar te schrijven, presenteerde zijn productie van 2000: een poë tisch eerbetoon aan zijn jeugd idool, voetballer Faas Wilkes, over diens virtuositeit met de bal, maar ook bijvoorbeeld over diens zuinigheid ('Hij gaf alleen een corner weg'). Hilarisch was de door Verkam man voorgelezen 'sportpoëzie' van leerlingen van het Goese Lyceum, waarin onder meer de staat van de grasmat van de Arena en de onbegrijpelijkheid van curling ('een godvergeten ramp') aan de kaak werden ge steld. Het voordragen van de gedichten werd afgewisseld met a capella zang van het Vocaal Ensemble Sint Laurens. Tuin Cultuurliefhebbers konden overal terecht in het dorp, dank zij een uitgebreid programma HEINKENSZAND - Natuur monumenten en de Zeeuwse Schaapskudde houden morgen een leerzame wandeltocht voor kinderen van vier tot en met zes jaar. Samen met een volwassene kunnen ze tussen 13.30 uur en 15.00 uur starten bij de Schaapskooi aan de Nieuwka- mersewegbij Heinkenszand. met tentoonstellingen, muziek en cabaret. Veel particulieren hadden hun tuin opengesteld voor de expositie van beelden, schilderijen en zelfs 'ketting zaagkunstwerken' van Peter Verlaan. Overal was wel iets bij zonders te zien, al trokken de fraaie tuinen zelf soms minstens zoveel aandacht. In de schuur van de familie Schippers aan de Noordlange- weg kon het 'kofferproject' van de jubilerende Zeeuwse Kunst kring worden bekeken. Twintig leden van de kunstkring heb ben, met een koffer als uitgangs punt, uiteenlopende kunstwer ken gemaakt. De reizende tentoonstelling, die eerder Tho len en Zierikzee aandeed, is vandaag nog tussen 11.00 en 17.00 uur te bezoeken. Helden Blikvanger van het Cultureel Weekend waren de 'Helden op de Dijk', de reeks uitgezaagde figuren die stoer op de dijk ston den. Wie goed rondkeek in Kats, merkte dat het project van Han ter Keurs en Onno de Graaf ook nog een tegenhanger had, want ergens in de beslotenheid van een schuur vonden de Helden hun evenknie. I STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming, 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 09.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver koop kleding en meubelen; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lin- denhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiënten; KAPELLE Trinnety, 9.30-11.30 uur: Computerinloopochtend voor ouderen; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaar ten voor ouderen; 14.00 uur: Welfare- werk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; 13.30- 16.30 uur vrouwenclub senioren; Sport hal, 19.30-20.30 uur: Conditietraining bij Omni-Sport Reimerswaal; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00-17.0^ uur; Kaarten en biljarten; Hotel Smj|H 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE - Gymzaal Ericalaan, f«H 10.00 uur: Conditietraining voor 5J5BS bij Omni-sport Reimerswaal. 8|

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27