Zwemjeugd grossiert in snelle tijden Hoge score Wiskerke in dressuur Animo haalt 750e lid in Van der Klooster en Van Loon tonen topvorm in Goes Hulster Ambacht krijgt pak slaag Beachtoernooi krijgt vroegtijdig eind voor Goese broers uitslagen zl9 maandag 23 juni 2003 Springen Te laat Tennis J door Nora van Bambost OOSTBURG - Sander van Nieuwenhuyzen van De Storm vogel was op de jaarlijkse Kring Speedo Finales in Oostburg, waar de beste achttien Zeeuwse zwemmers onder 13 jaar aan de start verschenen, het onbetwis te goudhaantje. In de oudste mi- niorencategorie tikte het 12-ja- rige talent uit Goes op alle vijf de disciplines als snelste aan. De oudste meisjescategorie werd gedomineerd door Jac queline Boonman en Kelsey On- derdijk van De Bevelanders uit Kapelle. Op de 100 meter schoolslag moest dat tweetal de winst aan de Terneuzense Milou Geensen van De Schelde laten. Bas van Houwelingen (De Schelde) was op de tweedaagse zeer succesvol, maar voelde de hete adem in de nek van Rode- riek van Doeselaar van ZC Koe wacht. Op de 100 meter vrije slag wist Van Doeselaar zelfs de winst te pakken bij de minioren 5 door de klok met een halve se conde voorsprong te laten stop pen. Bij de meisjes minioren 5 bleek de 11-jarige Joy Tramper van Zeelandia uit Kruiningen aan het eind van een druk sei zoen nog in topvorm te verke ren. Ze verwees haar naaste concurrenten naar het tweede plan. Alleen op de 100 meter schoolslag bleek ZC Koewacht zwemster Michelle Picavet niet te verslaan. De 10-jarige Manon Minneboo van De Stormvogel was bij de jongste deelnemers oppermachtig. Op vier van de vijf afstanden pakte Minneboo de winst, op de voet gevolgd door Iris Erpelinck van De Hon- te uit Kloosterzande en haar clubgenote Judith Stap. Stap bleek op de 100 meter schoolslag te snel voor haar te genstanders en tikte met een klein verschil als eerste aan bij de minioren 3,4. Bij de jongens was de 10-jarige Mitchell Kap- petein van De Schelde de snelste op drie van de vijf afstanden. Volleyballers relaxed fanatiek door Evelyn Pokorni RENESSE - Aan de rand van het centre court staan ze vrolijk lachend wat met een bal te jong leren en te kletsen. Voor de twee broers van het Goese team Meij- boom/Meijboom zit het volley ballen er voor deze dag echter op. Ze zijn zojuist teruggekeerd op het strand van Renesse na een rit naar de huisartsenpost in het ziekenhuis in Zierikzee. Marijns pink is tijdens een wed strijd die middag bij het blok ken ontwricht en is nu vakkun dig vastgetaped aan zijn ringvinger. Verder spelen, ook daags daarna, is hem door de dienstdoende arts afgeraden, maar Marijns handen jeuken: morgen zal hij wel verder zien. „Jammer", zegt broer Thomas. „Anders hadden we vandaag halve finale gespeeld." Zo ontspannen als de twee Goe- senaren erbij staan, zijn ze exemplarisch voor de deelne mers aan het strandvolleybal- toernooi afgelopen weekeinde in Renesse. Misschien zelfs wel voor het volledige circuit van het Lipton Ice Tea Beach Volley ball. Want de zon, het strand en de zee in combinatie met wed strijd volleybal hebben een bij zondere uitwerking op de spe lers: een relaxed soort fanatisme stralen ze uit. De negentienjarige Thomas en diens vijf jaar oudere broer Ma- rijn Meijboom nemen voor het vijfde jaar deel aan het volley baltoernooi. Via de categories 'laag' en 'midden' zijn ze inmid dels in 'hoog' beland. Dat is qua niveau te vergelijken met spe- door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - Het ten- nisteam van Hulster Am bacht ging op de vijfde wedstrijddag van de hoofdklasse in de mixed competitie met 6-0 onder uit bij het Middelburgse MLTC 1. De Hulstenaren hadden de pech dat Rem- co Maandag bij de thuis ploeg weer van de partij was. Dat maakt algauw een verschil van twee punten. Kapelle en MLTC 2 hiel den elkaar goed in even wicht en kwamen niet verder dan 3-3. Yerseke, dat nog een waterkansje op de titel heeft, kroop dichter naar koploper De Schelde toe. Het won de thuiswedstrijd tegen De Sprink met overtuigende cijfers: 5-1. MLTC 1 heeft, sinds Rem- co Maandag er weer bij is, het ritme goed te pakken. Hulster Ambacht kwam zaterdag op bezoek en werd naar een kansloze 6- 0-nederlaag gespeeld. In het mannendubbel had het Hulster duo De Klerk- /De la Ruelle geen schijn van kans tegen Maandag- /Van Broekhoven. De thuisploeg won gemakke lijk met 6-1 6-3. Ook bij de vrouwen was MLTC veel te sterk. De thuisploeg was heer en meester en was er ook nog op gebrand om de winst zo groot mogelijk te laten uitvallen. In de mixedpar tijen verdienden de Mid delburgers de volle vier punten. Maandag en De Jonge waren met 6-2 7-5 de baas over De Bakker- /Bral. De Jong en Van Broekhoven kwamen na 2-6-setverlies in de eerste set pas op toeren. Het werd in de twee beslissen de sets toch nog goed afge maakt: 6-3 6-4. Maandag/De Graaff en Van Eenennaam/Engels hadden tenslotte ook geen moeite met hun tegen standers. In beide partijen waren de setstanden 6-0 6-1. Iers uit de eerste, tweede en der de divisie van de NeVoBo-zaal- competitie. En volleyballers van dat formaat vindt het team, dat ondertussen tot de geregelde kanshebbers op een titel be hoort, dus oök tegenover zich op het strand. Dat is des te verwonderlijker wanneer de broers geen zaalvol leyballers, zoals de meeste deel nemers, blijken te zijn. Zelf denken ze dat dat juist in hun voordeel is: „We zijn het gewoon gewend op zand, zijn altijd fa natiek geweest en, ook omdat we broers zijn, we voelen elkaar goed aan." Om op niveau te kunnen blijven heeft het team Meijboom afge lopen winter wel voor de eerste keer meegetraind met Mytilus in Goes. Normaliter oefenen Thomas en Marijn twee keer per week, van af eind februari tot en met half september op de stranden van Dishoek en Vrouwenpolder. „Daar hebben we een eigen net en zoeken we wat het weer be treft de goede weekeinden uit.-" Als doelstelling hébben de broers om via hun categorie '2x2 hoog' terecht te komen bij cfe NeVoBo-challengerscompetitie van het strandvolleybal. Voor het eerst is dit jaar die mogelijk heid aanwezig. Om nog doelgerichter te werk te kunnen gaan, hebben de jon gens Meijboom zaterdag ook af gesproken om af en toe met een team uit Zierikzee te gaan trai nen. Dat duo bestaat uit Ray mond van Boven en Wouter de Steur, tot voor kort middenaan valler en spelverdeler van het ter ziele gegane eerste mannen- team van Wea/Mevo'80 uit Zie rikzee. Het fraaie weer zorgde voor een gepaste ambiance bij het jaarlijkse beachvolleybaltoernooi in Renesse. foto Dirk-Jan Gjeltema door Lucien Roelandt AXEL - Het Zeeuws kampioenschap dressuur staat voor de deur en ongetwij feld is Antoinette Wiskerke met Ortello de te kloppen combinatie in de klasse Z2. De amazone uit Kapelle onderstreepte met twee schitterende proeven op het concours hippique van de Haringruiters haar titelaspiraties. In de schaduw van de Axelse watertoren reed Wiskerke met de imponerend bewe gende ruin Ortello in de eerste proef naar een totaal van 201 punten. De Zuid-Be- velandse combinatie was daarmee veel te sterk voor de concurrentie, die overigens ook voortreffelijk presteerde. Dat be wees de score van 193 punten waarmee de Biervlietse Ingeborg van Zeele met Orlando tweede werd. Maart je Eibers uit Ossenisse bleef daar met Julano maar één puntje vandaan. Het grote verschil zat echter in de tweede manche. Daarin demonstreerde Antoi nette Wiskerke met een bijna vlekkeloze proef, die werd beloond met 200 punten, nogmaals de schitterende vorm waarin Ortello verkeert. De concurrentie beet zich daarop stuk. Laura Broodman van de organiserende Haringruiters kwam met Gobert 21 punten tekort. De overwinning in de eerste proef van de klasse Z werd een prooi voor Evelien de Kesel. De voor de Haringruiters uitko mende amazone uit Sint Laureins kwam met Shadow aan een score van 199 pun ten. Ze bleef haar clubgenote Germa Heykoop met Kick elf punten voor. Ook in de tweede proef deed De Kesel een gooi naar de overwinning. Na een boei ende strijd moest ze echter buigen voor Bianca Kors, die goed was voor 184 pun ten. Nog spannender was de strijd in de twee de proef van de klasse MlDe bordjes van de jury stonden zowel voor Jenny Morel met Silvester M uit Brasschaat als voor de Koewachtse Carmen van Veen met Olivia op 170 punten. Ook op de beslis sende onderdelen hielden de twee rivalen de balans in evenwicht, zodat ze de over winning moesten delen. maar met de finish in zicht haalde de merrie alsnog een balk naar het gras. Han Wattel wist daar met Morentus van te profiteren. Ruth Jakobsen heeft na een lange afwe zigheid de opgaande lijn weer te pakken. De amazone uit Serooskerke stuurde in de klasse B Stouten's Lemay zowel in het klassiek als progressief parkoers over tuigend naar de overwinning. Nadine Doosjen heeft de smaak ook te pakken. Nadat ze een week eerder in Hulst met Hyperion de klasse L op haar naam schreef, toonde ze zich in Axel al weer de beste van de zes combinaties die tot de barrage wisten door te dringen. De amazone uit Vogelwaarde was vijf tellen sneller dan haar naaste belager Luc Cor- nelissens met Patriot. Anja van der Linde schreef met Revan che de klasse M op haar naam. De concurrentie in het springen heeft zich kennelijk neergelegd bij de over macht van Ilyo de Loos met Nadir, die in het Zeeuwse in de klasse ZZ alles wint wat er te winnen valt. De Hulster ruiter heeft met de schimmel Valks Kassandra nu ook in de klasse Z een prijswinnaar. In een prachtige barrage leek De Loos in Axel op zijn eerste zege af te stevenen, Nina Stegeman, het 750e lid van tennisclub Animo, krijgt uit han den van voorzitter Ronny Verberkmoes een tennissliirt van de ver eniging. foto Camile Schelstraete door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Met een fonkel nieuw shirt, een gratis abonne ment voor het eerste jaar en twee lesuren onder leiding van hoofdtrainer Filip Versluys als aantrekkelijke binnenkomer kon de kennismaking met ten nisclub Animo niet meer stuk. De dertienjarige Nina Stege man werd gisteren als zeven- honderdvijftigste lid van de Terneuzense tennisclub verwel komd. Ronny Verberkmoes, die aan zijn vijfde seizoen als voorzitter bezig is, verwelkomde het nieu we lid tijdens een dag die in het teken stond van de sponsors. „We hebben jaren meer dan ze venhonderd leden gehad, maar ik sluit niet uit dat we aan het eind van het seizoen tegen de achthonderd zitten. De nieuwe jeugdcommissie is ontzettend actief." De ommezwaai die de vereni ging na de teloorgang van het eerste mannenteam heeft ge maakt, staat in het teken van de vooruitgang. Verberkmoes: „We hebben als bestuur gezegd dat de gezelligheid voorop dient te staan en dat we daarna weer aan een nieuw sterk eerste team wil len denken. De sfeer binnen de vereniging was niet altijd ge weldig. Die is in een nieuwe op zet met een paar nieuwe com missies verbeterd." Animo mikt daarbij vooral op een herleving van oude tijden, toen de club met een gemengd team tot de landelijke top be hoorde. De zusjes Heieen en Stephanie Maenhout, die lan delijk tot de top behoren, zou den daarbij ondanks een licht dalende tendens in de geld schieterssfeer een belangrijke rol kunnen spelen. Jos Saman, voorzitter van de sponsorcommissie: „Een club met zevenhondervijftig leden moet meer sponsors kunnen strikken. We willen met twee grote talenten in de regio toch meer voeten aan de grond krij gen." De jeugdcommissie stelt zich onder leiding van Eric Houg vooral ten doel om breedtesport te promoten. Trainer Pierre Vanhij fte gaat daarbij met een nieuw en baanbrekend project door op de bal- en slagvaardig- heidslessen, die bij Animo wor den aangeboden. door Wim de Vos GOES - De trimkoers van TMZ in Goes stond zaterdag in het teken van een lange vlucht van het duo Johnny van der Klooster en Andy van Loon. In de spurt toonde Van der Klooster zich de snelste van de twee. Johnny van der Klooster en Andy van Loon kozen er dit seizoen voor om op een ama teur A-licentie te rijden. Daardoor kregen ze startge legenheid bij zowel KNWU- wedstrijden als bij de koer sen van de trimbonden. Bo vendien mochten de twee in Zeeland ook starten bij de elite-renners. Voor Van der Klooster en Van Loon bleek het een licentie met veel voordelen. Ze heb ben nu de mogelijkheid om veel wedstrijden te rijden. Beiden doen dat dan ook. Door het goede wedstrijdrit me verkeren ze in topvorm. In de TMZ-wedstrijd in Goes waren Van der Klooster en Van Loon ook weer smaak makers. De wedstrijd stond in het teken van een lange vlucht door het duo. In de spurt toonde Van der Kloos ter zich de snelste van de twee. Mooi weer, veel publiek, een lastige omloop en opnieuw veel renners. Het waren de ingrediënten voor een aan trekkelijke wedstrijd die echter bij de amateurs al vrij snel in de beslissende fase kwam. Eric Vereecken probeerde het al vroeg, maar werd door het moordende tempo van het peloton snel teruggepakt. Daarna trokken Van de Klooster en Van Loon erop uit. Een moment van rust in de groep betekende dat het tweetal naar een voorsprong van bijna één minuut kon rij den. Pas toen dat duidelijk werd, kwamen er tegenreac ties los, onder meer van Tjitte van de Buijs, Peter Mol en Er ic Vereecken. Het resultaat bleef uit, voor al ook omdat de laatste actie van Van de Buijs te laat werd ingezet. De Middelburgse winnaar van de EPZ-klassie- ker kwam niet verder terug dan tot op twintig seconden en werd derde, nadat Van der Klooster zijn opponent al had geklopt. Dennis Mesu werd vierde door de spurt van het peloton te winnen. Bij de veteranen trok al snel een groep van negen man op avontuur. Die groep liep steeds verder weg van het pe loton en had uiteindelijk ruim één minuut voorsprong. In de slotfase reden Christ de Baat en Patrick Bolssens weg bij de koplopers. De Baat bleek de snelste van de twee. Ellen Briquet was met Now Or Ever de snelste in de klasse L van het basisparkoers. foto Camile Schelstraete Mixedcompetitie. Hoofdklasse: MLTC 1-Hulster Ambacht 6-0 (Maandag/van Broekhoven-De Klerk/de la Ruelle 6-1 6-3, Van Eenennaam/de Graaff-Bral/Muens 6-2 6-2, Maandag/de Jonge-De Bakker/Bral 6-2 7-5, De Jong/van Broekhoven-Bral/de Klerk 2-6 6-3 6-4, Maandag/de Graaff-Bak- ker/Muens6-1 6-1, Van Eenennaam/Engels Muens/de la Ruelle 6-0 6-1). MLTC 2-Kapelle 3-3 (Van Aken/Holle- mans-Eversdijk/Eversdijk 1-6 0-6, De Jong/de Lange-Ganseman/Smits 6-7 7-6 7-5, De Jong/de Lange-Eversdijk/Smits 6-3 6-7 2-6, De Jong/de Jong-Eversdijk/Burgel 6-3 1-6 7-5, Van Aken/de Lange-Eversdijk- /Ganseman 0-67-50-6, Hollemans/de Jon g-Eversdijk/Burgel 5-7 6-2 6-4). Stand hoofdklasse: De Schelde 4-22, Yerse ke 5-20, Kapelle 5-17, MLTC 1 5-13, MLTC 2 5-12, de Boskreek4-12, De Sprink 5-9, Hul ster Ambacht 5-9. Rabo Reynaerttoernooi in Hulst: finales: VE 3-4: poule: 1 Karlijn Agten. VD 5: poule: 1 Martens/Wolfert VE 5: Renee Pieters-Jeanine Hollestelle 6-1 6-0. VE 6: Sophie de Schepper-Vicky Hermans 6-2 6-2. VE 7: Anne van Goethem-ElsDieleman 6-2 6-7 6-1. VE 8-9: Nicole van der Hooft- -Tracy Hart 6-2 6-4. ME 3-4: Tom Huis-S- ven Vermeulen 6-3 6-2. ME 5: Björn Obrie- -Jeroen Alliet 6-3 6-3. ME 6: Ruben Joos-Joep Smits 6-2 6-0. ME 7: Randy Booddaert-Honny van Dorsselaer 2-6 6-2 6-3. ME 8-9: Harm Rietjens-Jeroen van Loon 6-4 6-3, ME 40: Joep Hermans-Jan de Kerf 5-7 7-6 6-2. MD 3-4: poule: 1 Huis/de Witte. MD 5: Van Gassen/Van der Windt- -Van den Berg/Bogaart 6-3 6-2. MD 6: De Baets/Michielsen-Bauwens/Donze 6-1 6-3, MD 7: Boddaert/de Maagt-VisserZegers 4-6 6-0 6-1. MD 8-9: Keeven/Mangnus- -Johnson/.de Bruyn 7-5 7-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35