9 Tweeduizend broodjes voor Hoofdplaat Kezandse pomp levert weer water Midzomernachtfeest brengt tweeduizend mensen op de been Muzikale contrasten in centrum Terneuzen JH College Hulst wil kavels Hogeweg I en II verkleinen ^ÊmmÊÊÊÊÊÊÊ^^Ê^^^^mÊ^ÊÊÊÊÊm Vogeltjes Speeltuin kan weer vooruit Snelheidsduivels Auto tegen boom Autobanden weg Mulder opent De Waalstraat op tractor Vechtpartij in Cadzand Sponsorloop zeeuwse almanak ZEEUWS-VLAANDEREN maandag 23 juni 2003 Hulsterweg Genieten van huifkartocht 8 Vijftig kraampjes op terrein Sterre Medley de PZC PZC J1 V er koop grond bedr ij yen stokt Hnor Frank van Cooten HULST - De verkoop van grond op het bedrijventerrein Hoge weg I en II in Hulst verloopt moeizaam. De nog beschikbare gjond voldoet niet aan de marktvraag naar kleinere ka vels. Er is nog een oppervlakte van 21,489 vierkante meter be schikbaar aan de Aziëweg/Au- straliëweg. De geringe uitgifte van de afgelopen jaren is mede een gevolg van de grote diepte van de kavels. De afgelopen maanden is er goe de belangstelling voor kavels vanaf circa duizend vierkante meter. Om aan deze vraag te vol doen stelt het college van Hulst voor een extra ontsluitingsweg aan te leggen. Hierdoor kunnen kleinere kavels worden aange boden. Het college wil de grondprijs voor nieuwe kandi daten verhogen van 35 naar 40 euro per vierkante meter. In Hogeweg III heeft de gemeen te nog 28.796 vierkante meter grond beschikbaar. Uitgangs punt bij dit plan is (nog steeds) dat hier een bedrijf terecht kan met een forse terreinbehoefte, van een hectare of meer. Aangezien het terrein aan de zij de van de Australiëweg wordt afgescheiden door een water partij, is de hoop van het ge meentebestuur er nog steeds op gericht die zij de hoogwaardig in te vullen met een showroom/ kantoorfunctie. Meerdere kandidaten zijn de af gelopen jaren afgehaakt. Wel licht moeten in de toekomst ook bij dit terrein kleinere kavels gemaakt worden. Binnen dit plan waren twee prijzen van kracht. Veertig euro per vier kante meter voor een hectare aansluitend op de waterpartij en vijf euro minder voor de ove rige grond. Het college stelt voor beide prij zen met vijf euro te verhogen, waarbij reeds wordt ingespeeld op de eventueel aan te leggen in frastructuur. Voor het totale be drijfsterrein is nog steeds de re gel van kracht dat bij afname van een hectare of meer een kor ting geldt van vijf euro per vier kante meter. Het bedrijfsterrein aan de Hul sterweg is op een kavel na (ruim tweeduizend vierkante meter) uitverkocht. Voor dit plan geldt nog een grondprijs van 25 euro. B en W willen deze prijs met vijf euro verhogen. Naast industriegrond heeft de gemeente ook nog een aantal percelen voor woningbouw be schikbaar. In het bouwplan aan de Veerstraat in Nieuw-Namen zijn nog zestien kavels beschik baar tussen 2004 en 2007 uitge geven mogen worden. Ondanks de vrij hoge grondprijs van tachtig euro per vierkante me ter is er al een wachtlijst van tien kandidaten. Het college verwacht daarom dat de grond snel verkocht wordt. In Vogelwaarde-Noord zijn nog grote kavels van circa duizend tot 1800 vierkante meter be schikbaar. De bouwkavels in Lamswaarde kunnen pas vanaf 2010 weer verkocht worden. Omdat er concrete behoefte aan WESTDORPE - Een stoet van negentien huifkarren, bevolkt doorzo'n zestig verstandelijk of lichamelijk gehandicapten en hun begeleiders, trok gisteren door Westdorpe, Axel, Spui en Schapenbout. Voor het tweede jaar hield de Stichting Paarden Zonder Grenzen een toertocht per huif kar voor mensen met een handi cap. De deelenemers kwamen niet alleen uit Zeeuws-Vlaan- deren, maar ook uit België. De toertocht vertrok vanaf het Hippisch Centrum voor Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen van Guus en Giselle Baecke aan de Graafjansdijk in Westdorpe. „Zonder de medewerking van de vereniging In de Triem'n en demensen uit Belgie hadden we dit niet gerealiseerd gekregen. En je ziet dat iedereen heeft ge noten, dus dat telt"aldus Gisel le Baecke. In manege Baecke was ook een open dag. Een voltigegroep uit Oostburg verzorgde diverse de monstraties en linedancegroep van verstandelijk gehandicap ten De Okkernoot uit Schoon- dijke vermaakte het publiek met swingende danspasjes. TERNEUZEN - Speeltuin Oranjekwartier in Terneuzen kreeg zaterdag een cheque aan geboden van 1250 euro van de ondernemersvereniging Ter- neuzen Zuidwest. Coördinator Ronald Roelands van de speeltuinstichting was in zijnnopjes: „Dit is een financië le reddingsboei. Daar zijn we ontzettend blij mee. Samen met de drieduizend euro die we nog van de gemeente hopen te ont vangen, is dit een grote stap vooruit." De speeltuin vroeg zaterdag, tij dens de Nationale Speeltuin dag, aandacht voor haar benar de situatie. Hoewel de speeltuin druk wordt bezocht, staat het water haar aan de lippen. Het probleem is dat er allerlei wette lijke regels zijn voor de veilig heid en constructie van onze speel werktuigen. Die moeten we navolgen en dat kost veel geld. Omdat we de toegangs prijzen laag willen houden, zijn we sterk afhankelijk van ge meenten en bedrijfsleven", zegt Hoelands. „Maar met de finan ciële injectie van vandaag en de inzet van vele vrijwilligers, heb ben we voorlopig weer wat lucht." De feestelijke speeltuindag werd bezocht door ruim twee honderd kinderen. Zij konden hun hart ophalen bij de rommel markt, diverse kraampjes en in de speeltuin, waar oude speel toestellen zoals een zweefmolen een familieschommel samen gaan met moderne toestellen. CLINGE - Op het pleintje van het Sterre-terrein in Clinge was het zaterdagmorgen een gezelli ge dnikte. Voor het tweede jaar werd de Tragel Rommelmarkt gehouden. Zowel cliënten en woongroepen van Stichting Tragel als inwo- "ers van Clinge en omstreken namen deel aan de rommel markt. De verkoperg stalden vanaf acht uur 's morgens hun Wetjes uit. „Erwaren dit jaar "ijtjg kraampjes. Dat zijn er yjftien meer dan vorig jaar, dus "at is een flinke toename. We ajn er erg tevreden mee"aldus wndy de Bruijn van Tragel. "jlet is alleen jammer dat De door de werkzaamheden Clinge zo moeilijk voor het publiek te bereiken was, maar ®e zijn toch tevreden over de "Pkomst. Al met al is het in onze "genzeker geslaagd." =or -j*- c Meer dan zeshonderd dorpsbewoners ontbijten samen in de grote feesttent. door Wilma Valk HOOFDPLAAT - „Dit kan alleen in Hoofdplaat, het is gewoon fantas tisch", klonk het van diverse kanten. In de grote feesttent schoven gisteroch tend 566 Hoofdplatenaren aan voor een gezamenlijk ontbijt. Bakker Frank Verdonck had 2000 broodjes, 23 tulbanden en een groot aantal luxe broodjes gebakken, trai teur Herman Waebeke zorgde voor 600 plakken ham, 1100 plakken kaas, roer ei van 7 2 0 eieren en 2 5 0 gekookte eieren en er werd 23 kilo spek gebakken. Voor de kinderen waren er ook nog kilo's jam en hagelslag aangerukt. Daarmee werd het feestontbijt een succes. Net als de rest van de viering van het 225-jarig bestaan van het dorp. De fes tiviteiten trokken dit weekeinde tien duizenden mensen. Zaterdag was er een druk bezochte rommel-, kunst- en boe- renmarkt in en rond de Dorpsstraat. Veel belangstelling trok de hele dag de fototentoonstelling in het dorpshuis, met oude en nieuwe foto's van het dorp en vooral kiekjes van de huidige inwo ners: „Slechts vijf procent van de be volking heeft geen medewerking ver leend," weet Annie Vermeere, fotografe van al die Hoofdplatenaren. „Er is een film van 25 jaar geleden waar alle be woners van toen opstaan en ik wilde de huidige inwoners ook vereeuwigen." Dat idee sloeg erg aan: „Ben je nu echt zo breed," riep iemand tegen een van de bezoeksters. Maar meteen klonk van de andere kant: „Nee, ma, je hangt hier." De trekking van het winnende lot op za terdagavond had een verrassing in pet foto Camile Schelstraete to: Jaap Sala, de toekomstige burge meester van de gemeente Sluis was hiervoor naar Hoofdplaat gekomen. „Heel officieus", zei hij (Sala begint 1 juli). „Ik ben hier uit waardering voor die vele vrijwilligers, die dit bijzondere feest tot stand hebben gebracht." Er waren ook veel oud-bewoners naar het dorp gekomen voor de reünie op zondag. De festiviteiten werden afge sloten met een druk bezochte 'Tally Ho een wedstrijd met trekpaarden, aan el kaar gepraat door dierenarts Pol van de Vijver. door Fred Rabout CADZAND - Een fles 'Kezands pompwater'. Dat kreeg wethou der L. Kamphuis van de ge meente Sluis afgelopen zater dag voor bewezen diensten. Zojuist had hij het eerste water opgepompt met de nieuwe Cad- zandse dorpspomp aan de Ma- riastraat, vlak voor het N.H. kerkgebouw. „Om de smaak van het water wat op te vrolijken hebben we er maar een procent of 35 alcohol aan toegevoegd," liet dorpsraadvoorzitter J. Voerman bij de overhandiging van de fles weten. Cadzand heeft zijn dorpspomp terug. Begin jaren zestig ver dween hij toen de nabijgelegen Pastorie werd gesloopt en de TERNEUZEN - Twee automo bilisten zijn zaterdag in de Gui- do Gezellestraat in Terneuzen bekeurd voor te hard rijden. Een 23-jarige Belg reed bijna 100, terwijl 50 de limiet is. Hij kreeg een boete van 273 euro. Een 22- jarige Fransman die 39 kilome ter te hard reed, kreeg een boete van 216 euro. Mariastraat een opknapbeurt kreeg. Begin 2001 kwam inwo ner Herman van Liere met het idee om de pomp weer in dezelf de uitvoering en op dezelfde plaats terug te zetten. Een oproep in de plaatselijke dorpskrant bracht het idee in een stroomversnelling. Oud en vergeeld fotomateriaal kwam uit de huiselijke archieven. De dorpsraad kreeg van de ge meente het groene licht om de bijdrage die jaarlijks in de 'ver fraaiingspot' wordt uitgekeerd een paar jaar op te sparen. De dorpspomp was het resultaat. Mede dankzij de gemeente en een aantal sponsoren (ook zij kregen een fles pompwater) heeft de pomp zijn centrale plaats in 'Kezand' teruggekre gen. De ingebruikname werd muzikaal omlijst met een optre den van de Kezandse Blazers, er waren ringsteekwedstrijden, er werd koek en stokbrood gebak ken en er reed een boerenwagen met knollen rond. Een aantal dames showde de oude Kezand se klederdracht. Ringrijden op een hobbelpaard: Cadzand viert feest bij de inge bruikname van de dorpspomp. foto Camile Schelstraete is, hoopt de gemeente eerder tot uitgifte te kunnen overgaan. Momenteel bedraagt de grond prijs 68,07 euro per vierkante meter. Inspelend op een wellicht eerdere uitgifte wil het college deze grondprijs verhogen naar 75 euro. De uitgifteprijs in plan Groote Kreek in Hulst bedraagt mo menteel 95 euro per vierkante meter; ook hier willen B en W vijf euro bovenop doen. Vanaf 1 januari 2004 mag weer een aan tal kavels worden uitgegeven. Er is een forse wachtlijst van particulieren die vragen om percelen voor een vrijstaande woning. door Edy de Witte SINT JANSTEEN - Zo'n kleine tweeduizend bezoekers vierden zaterdagavond op het Martje van Wardje in Sint Jansteen het Midzomernachtfeest. De zesde editie van het muziek festijn viel deze keer precies op 21 juni, het begin van de zomer. Onder ideale weersomstandig heden kreeg het publiek gratis een spektakel voorgeschoteld, waarbij jong en oud aan zijn trekken kwam. „En dat is juist de opzet van dit openlucht feest", zei organisator Ernie de Kind glunderend. „Met optre dens voor een breed publiek trekken we toch weer een volle bak." Midden op het Martje, voor de podiumwagen, konden mensen uit hun dak gaan op bijvoor beeld de muziek van the Ro mantics. Aan de zijkanten van het terrein was het aangenaam toeven op de terrasjes. De leeftijd van het publiek vari eerde van vrij jong tot vergevor derde leeftijd. De jeugd beet sa men met clown Zappie het spits af. De kinderen konden genie ten van trucjes en liedjes en deelnemen aan de Sjoowkits- kennisquiz. Getooid met kerst mutsen deden zij met Zappie de kabouter-Plopdans aan. Daar na nam feestbeest Ronald met een medley van vooral Neder landstalige meezingers de war ming up voor zijn rekening. Als entertainer praatte hij het pro gramma verder aan elkaar. De formatie Mad House bracht, met de nodige verkleedscènes, een repertoire ten gehore dat va rieerde van rockmuziek en tro pische hits tot feestkrakers. Veel succes oogstte de Belgische groep The Romantics. Deze vier muzikanten, afkomstig uit bands zoals Vaya Con Dios en de Pebbles, lopen al heel wat jaar tjes mee. Zij kregen vooral de liefhebbers van muziek uit de zestiger en zeventiger jaren flink in beweging. Een goud van-oudrepertoire met onder meer opzwepende klanken van the Shadows knalde óver het Martje. Rond de klok van half één sloot de Belgische zangeres Jessy, ge flankeerd door een danser en danseres, het buitengedeelte van het Midzomemachtfestival af. Jessy verwierf in België naams bekendheid toen ze samen werkte met The MacKenzie en is nu een solocarrière begonnen. Met de single Look at me now stond ze hoog genoteerd in de hitparade. Het Midzomemachtfeest kreeg hierna een vervolg, eveneens met livemuziek, in de aanpalen de cafés Lazarus en De Kroon. HULST - Twee mannen van 17 en 20 jaar uit de gemeente Hulst zijn vrijdagavond gewond ge raakt bij een eenzijdig ongeval. De auto waarin zij zaten reed te gen een boom op het Mispad. De 20-jarige bestuurder reed over het Mispad toen hij moest uitwijken voor een tegemoetko mende auto. Hij kwam met zijn auto in de berm terecht. Na een te heftige stuurcorrectie schoot de auto de weg over en botste frontaal op een boom. De 20-ja- rige man moest door de brand weer uit zijn auto worden be vrijd. Beide mannen werden overgebracht naar het zieken huis. De bestuurder had onder meer diverse verwondingen in het gezicht. De 17-jarige man had diverse schaafwonden maar is inmiddels weer thuis. BRESKENS - Van een gepar keerde personenauto aan het Veerplein in Breskens zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag alle vier de banden en velgen ge stolen. De auto is ook gedeukt. Het schadebedrag is onbekend. LAMSWAARDE - De nieuwe burgemeester van Hulst, J. Mulder, verrichtte gistermid dag in Lamswaarde de officiële opening van het dorpsplein aan de Jac de Waalstraat. In een net pak, op een oude oranje tractor, reed hij voor de H. Comeliuskerk onder poort van kratten door. Hij werd hier bij gevolgd door een groot aan tal kinderen op versierde fiet sen. De herstructurering van het plein en de straat zijn nu volle dig afgerond. „Het was eerst de bedoeling om alleen dé bestrating aan te pak ken, maar na overleg met de dorpsraad en de toenmalige ge meente Hontenisse is toch be sloten tot herstructurering van het geheel. Ik moet zeggen dat het erg mooi geworden is. De Jac De Waalstraat heeft nu een ech te centrumfunctie", aldus wet houder B. Pauwels. Hij was als wethouder van Hon tenisse nauw bij de besluitvor ming betrokken. De dorpskern van Lamswaarde heeft nu een totaal ander aan zicht gekregen. Achtereenvolgens zijn de Fre- derik Hendrikstraat en de Dreef herstraat en de De Waalstraat opgeknapt. door Frank van Cooten TERNEUZEN - In het centrum van Terneuzen klonken zater dag contrasterende muziekstij len vlak bij elkaar. Twee jonge cursisten van Instituut Toon beeld toonden hun eerste muzi kale kunsten op de viool in de De Jongestraat, terwijl een paar honderd meter verderop, op de Markt, het muzikale geweld klinkt van harmonie De Vlie gende Hollander. Het toneel van de twee cursisten is de kunst- en antiekmarkt. Kraampjes stonden in De Jon gestraat en langs De Blokken. Het decor van de De Vliegende Hollander was het muziekfesti val in het kader van het 110-ja- rig bestaan van deze muziek vereniging. Diverse muziekgezelschappen speelden op de Markt en in de Nieuwstraat. Terwijl vorige week het centrum nog werd ge domineerd door jazz, waren het nu de harmonieën en fanfares die de toon zetten. Op de Markt traden naast De Vliegende Hol- Advertentie STRATEGISCHE KEUS VAN ACTIEVE ONDERNEMERS Goes feliciteert met het nieuwe hoofdkantoor in het Stationspark AFDELING ECONOMISCHE ZAKEN 0113 249617 lander muziekvereniging Sluiskil, harmonie De Vereenig- de Vrienden uit Sas van Gent, koninklijke harmonie Vrede kring uit Zelzate en Weldoen door Vermaak uit Clinge op. De mensen op de terrassen in de Nieuwstraat luisterden naar muziekvereniging Sint Cecilia uit Philippine, muziekvereni ging De Volharding uit Zaamslag, muziekvereniging ENZK uit Hoek, muziekvereni ging EMM uit Koewacht en ko ninklijke muziekvereniging Harmonie uit Biervliet. CADZAND - Op Boulevard de Wielingen in Cadzand ontstond zondagochtend, even na drie uur, een vechtpartij, naar aan leiding van een meningsver schil. Er werd geslagen en ge stompt. Een agent kreeg glas in zijn gezicht. De voorruit van de politiewagen raakte bescha digd. Er zijn drie personen (18, 19 en 24 jaar, allen uit de ge meente Sluis) aangehouden. Zij werden na verhoor weer in vrij heid gesteld. KLOETINGE - Leerlingen van kliniekschool Ithaka in Kloe- tinge hebben met een sponsor loop bijna 400 euro bijeenge bracht. De jongerenorganisatie van Wilde Ganzen, Jeugd voor Jeugd, legt nog een onbekend bedrag bij. De opbrengst is be stemd voor een school in Zuid- Af rika, waarmee een van de leerkrachten van Ithaka nauwe banden onderhoudt. De school wil met het geld de toiletten re pareren. Hoofdschuddend las de kers verse Goesenaar het bericht je. Moet je horen", zei hij te gen zijn vrouw en begon te citeren uit de PZC:„De inter nationaal bekende vogel kweker Piet de Dreu doet vandaag mee aan de open vo- lièredag'." -,,Nouèn?", vroeg zijn vrouw. -,, Luister dan: open volière dag! Dan moet je er wel vlug bij zijn, alsje tenminste meer wilt zien dan een leeg hok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31