PZC Dubbelslag amazone Van Oosten Antoinette Wiskerke stelt kandidatuur ZK Zon, zee, strand en volleybal in Renesse Kampioenschap tijdrijden niet in trek bij de elites 19 Louws wint ook IS Zesde plaats VEGABV Golfserie afgesloten in Domburg Snelle tijden zwemfinales uitslagen maandag 23 juni 2003 Van der Klooster en Van Loon zijn in topvorm Springen Talentvolle Goese broers Meijboom stranden in zicht van de haven Eigen net Groeien De rust zelve Tovaal bedwingt oudjes van club WÊ Paardensport door Lucien Roelandt RENESSE - Liesbeth van Oos ten was tijdens de dressuurwed- strijd van de ruiterclub Renesse spekkoper. De amazone uit Zie- rikzee stuurde in de klasse L2 Rosanne op Hofstede Grol in haar eerste de beste wedstrijd meteen met 168 punten naar het oranje erelint. In de tweede proef eiste de routinier met het zelfde aantal punten met Romy de overwinning op. Lucy Louws zag haar reisje van uit het Walcherse Serooskerke naar het Schouwse recreatie oord in de klasse M2 eveneens beloond met twee overwinnin gen. In de eerste proef reed Lucy Louws de apart bewegende Ca sablanca met 164 punten naar het oranje erelint. Ondanks de verstikkende hitte bleek bij Ca sablanca de pijp daarmee nog lang niet leeg. Getuige de teller voor de Gouwe Reyer-combina- tie in de tweede proef opliep tot 172 punten. Waarmee Louws ook nog eens twee winstpunten aan haar totaal mocht toevoe gen. Ook in de klasse Z1 slaagde de Schouwse ruiters er niet in om de zege in eigen huis te houden. In de eerste proef stuurde de Kattendijkse Bernardette Sol- leveld de imponerende ruin Ironjack met het goede totaal van 189 punten naar de zege. Ook in de tweede proef eiste Bernadette Solleveld een plaatsje op de hoogste trede van het ereschavot voor zich op. Zij moest nu deze plaats echter de len met Dicky Wieringa uit Wol- phaartsdijk, die Nidurmie eveneens naar 176 punten stuurde. In de eerste proef van de klasse B was er toch nog een Schouws succesje te vieren. Na een span nende strijd mochten in de eer ste proef Jill Honig uit Burgh- Haamstede met Sempire's d'A- more en haar clubgenote Sara Mees met Milky Way de hoogste eer delen. Ook in de tweede proef had Sara Meys haar Milky Way goed aan het bit lopen. De 174 punten waren ook nu slechts goed voor een gedeelde eerste plaats met Annemiek Ta- kema met Saturnus van de Bor- selse Weelruiters. NIEUWEGEIN - Het libre Cl- team van VEGABV uit Oost- Souburg is op het Nederlands kampioenschap in Nieuwegein niet verder gekomen dan de zes de plaats. De Souburgse formatie kwam in de poulewedstrijden tot de derde plaats. Alleen Danny en Sjaak Walhout (één partij) haal den de volle buit binnen. Jan Goudszwaard (één keer winst en één keer verlies) miste de kans zijn team naar de tweede plaats in de poule te tillen. Dat hadden Jo Alleijn en Piet Mal- jaars eerder ook kunnen be werkstelligen, maar beiden wa ren niet in beste doen waardoor alle druk bij Goudzwaard kwam te liggen. Die bezweek en de kans op een kampioenschap was voor de Souburgers verke ken. De derde plaats in de poule met twee matchpunten, acht partij - punten en percentage van 77,7 leverde niet meer op dan een zesde plaats in de eindrang schikking. van onze sportredactie DOMBURG - Op het golfterrein van de Domburg- sche Golfclub hebben 45 Zeeuwse golfers onder de achttien jaar zaterdag een serie wedstrijden af gesloten. Justus Sandijck uit Middelburg, die hier in actie is, was één van hen. Aan deze serie wedstrijden werd meegedaan door de Goese GC, GC Reijmerswael, GC Grevelingen- hout, GC De Woeste Kop en Domburgsche GC. Er werd aan het eind van de vier toernooien zowel een teamklassement als een individueel klasse ment opgemaakt. Job Jan Simmelink van golf club Grevelingenhout was de beste in de categorie strokeplay bruto (zonder handicap-verrekening) en netto (mét handicap-verrekening). In de cate gorie stableford werden Loic Bourdon en Peter Jan Geltmeijer (beiden De Woeste Kop) winnaars. Extra prijzen waren er voor de thuisspelers Jan Willem Rackwitsz en Annemieke van Kooten met de longest drive. Raymon Pekaar van de Goese GC sleepte de extra prijs in de categorie neary in de wacht. foto Lex de Meester GOES - De trimwedstrijd van TMZ in Goes stond zaterdag in het teken van een lange vlucht van het duo Johnny van der Klooster en Andy van Loon. In de spurt toonde Van der Kloos ter zich de snelste van de twee. Johnny van der Klooster en An dy van Loon kozen er dit seizoen voor om op een amateur A-li- centie te rijden. Daardoor kre gen ze startgelegenheid bij zo wel KNWU-wedstrijden als bij de koersen van de trimbonden. Bovendien mochten de twee in Zeeland ook starten bij de elite- renners. Voor Van der Klooster en Van Loon bleek het een licen tie met veel voordelen. Ze heb ben nu de mogelijkheid om veel wedstrijden te rijden. Beiden doen dat dan ook. Door het goe de wedstrijdritme verkeren ze in een bloedvorm. In de TMZ- wedstrijd van Goes waren Van der Klooster en Van Loon dan ook de smaakmakers. De wed strijd stond in het teken van een lange vlucht door het duo. In de spurt toonde Van der Klooster zich de snelste van de twee. Mooi weer, veel publiek, een lastige omloop en opnieuw veel renners. Het waren de ingredi ënten voor een aantrekkelijke wedstrijd die echter bij de ama teurs al vrij spoedig in de beslis sende fase kwam. Verantwoor delijk daarvoor waren dus Johnny van der Klooster en An dy van Loon. Eric Vereecken probeerde het al vroeg, maar werd door het moordende tem po van het peloton snel terugge pakt. Daarna trokken de Zeeuw en de Brabander er op uit. Een moment van rust in de groep be tekende dat Van der Klooster en Van Loon naar een voorsprong van bijna één minuut konden rijden. Pas toen dit duidelijk werd, kwamen er tegenreacties los van onder meer Tjitte van de Buijs, Peter Mol en Eric Ver eecken. Het resultaat was echter nihil, vooral ook omdat de laat ste actie van Van de Buijs te laat was ingezet. De Middelburgse winnaar van de EPZ-klassieker enkele weken geleden kwam niet verder terug dan tot op twintig seconden en werd derde nadat Van der Klooster zijn op ponent al had geklopt. Dennis Mesu werd vierde door de spurt van het peloton te winnen. door Lucien Roelandt AXEL - Het Zeeuws kampioen schap dressuur staat voor de deur en ongetwijfeld is Antoi nette Wiskerke met Ortello de te kloppen combinatie in de klasse Z2. De amazone uit Kapelle on derstreepte met twee schitte rende proeven op het concours hippique van de Haringruiters haar titelaspiraties. In de schaduw van de Axelse watertoren reed Wiskerke met de imponerend bewegende ruin Ortello in de eerste proef naar een totaal van 201 punten. De Zuid-Bevelandse combinatie was daarmee veel te sterk voor de concurrentie, die overigens ook voortreffelijk presteerde. Dat bewees de score van 193 punten waarmee de Biervlietse Ingeborg van Zeele met Orlando tweede werd. Maartje Eibers uit Ossenisse bleef daar met Julano maar één puntje vandaan. Het grote verschil zat echter in de tweede manche. Daarin de monstreerde Antoinette Wis kerke met een bijna vlekkeloze proef, die werd beloond met 200 punten, nogmaals de schitte rende vorm waarin Ortello ver keert. De concurrentie beet zich daarop stuk. Laura Broodman van de organiserende Haring- OOSTBURG - Sander van Nieuwenhuyzen van De Storm vogel was op de jaarlijkse Kring Speedo Finales in Oostburg, waar de beste achttien Zeeuwse zwemmers onder de 13 jaar aan de start verschenen, het onbe twiste goudhaantje. In de oudste miniorencategorie tikte het 12-jarige talent uit Goes op allevijf disciplines als snelste aan. De oudste meisjes categorie werd gedomineerd door Jacqueline Boonman en Kelsey Onderdijk van De Beve landers uit Kapelle. Op de 100 meter schoolslag moest dat tweetal de winst aan de Terneu- zense Milou Geensen van De Schelde laten. ruiters kwam met Gobert 21 punten tekort. De overwinning in de eerste proef van de klasse Z werd een prooi voor Evelien de Kesel. De voor de Haringruiters uitko mende amazone uit Sint Laur- eins kwam met Shadow aan een score van 199 punten. Ze bleef haar clubgenote Germa Hey- koop met Kick elf punten voor. Ook in de tweede proef deed De Kesel een gooi naar de overwin ning. Na een boeiende strijd moest ze echter buigen voor Bi- anca Kors, die goed was voor 184 punten. Nog spannender was de strijd in de tweede proef van de klasse Ml. De bordjes van de jury ston den zowel voor Jenny Morel met Silvester M uit Brasschaat als voor de Koewachtse Carmen van Veen met Olivia op 17 0 pun ten. Ook op de beslissende on derdelen hielden de twee riva len de balans in evenwicht, zodat ze de overwinning moes ten delen. De concurrentie in het springen heeft zich kennelijk neergelegd bij de overmacht van Ilyo de Loos met Nadir, die in Zeeland in de klasse ZZ alles wint wat er te winnen valt. De Hulster rui ter heeft met de schimmel Valks Kassandra nu ook in de klasse Z een prijswinnaar. In een prach tige barrage leek De Loos in Ax el op zijn eerste zege af te steve nen, maar met de finish in zicht haalde de merrie alsnog een balk naar het gras. Han Wattel wist daar met Morentus van te profiteren. Ruth Jakobsen heeft na een lan ge afwezigheid de opgaande lijn weer te pakken. De amazone uit Serooskerke stuurde in de klas se B Stouten's Lemay zowel in het klassiek als progressief par koers overtuigend naar de over winning. Nadine Doosjen heeft de smaak ook te pakken. Nadat ze een week eerder in Hulst met Hype rion de klasse L op haar naam schreef, toonde ze zich in Axel alweer de beste van de zes com binaties die tot de barrage wis ten door te dringen. De amazone uit Vogelwaarde was vijf tellen sneller dan haar naaste belager Luc Cornelissens met Patriot. door Evelyn Pokorni RENESSE - Aan de rand van het cen tre court staan ze vrolijk lachend wat met een bal te jongleren en te kletsen. Voor de twee broers van het Goese team Meijboom/Meijboom zit het vol leyballen er voor deze dag echter op. Ze zijn zojuist teruggekeerd op het strand van Renesse na een rit naar de huisartsenpost in het ziekenhuis in Zierikzee. Marijns pink is tijdens een wedstrijd die middag bij het blokken ontwricht en is nu vakkundig vastgetaped aan zijn ringvinger. Verder spelen, ook daags daarna, is hem door de dienst doende arts afgeraden maar Marijns handen jeuken: morgen zal hij wel verder zien. „Jammer" zegt broer Thomas. „Anders hadden we vandaag halve finale gespeeld." Zo ontspannen als de twee Goesena- ren erbij staan zijn ze exemplarisch voor de deelnemers aan het strandvol- leybaltoernooi afgelopen weekeinde in Renesse, en misschien zelfs wel voor het volledige circuit van het Lip ton Ice Tea Beach Volleyball. Want de zon, het strand en de zee in combinatie met wedstrijdvolleybal hebben een bijzondere uitwerking op de spelers: een relaxed soort fanatisme stralen ze uit. De negentienjarige Thomas en diens vijf jaar oudere broer Marijn Meij boom nemen voor het vijfde jaar deel aan het volleybaltoernooi. Via de ca tegories 'laag' en 'midden' zijn ze in middels in 'hoog' beland. Dat is qua niveau te vergelijken met spelers uit de eerste, tweede en derde divisie van de NeVoBo-zaalcompetitie. En vol leyballers van dat formaat vindt het team, dat ondertussen tot de geregel de kanshebbers op een titel behoort, dus ook tegenover zich op het strand. Dat is des te verwonderlijker wanneer de broers geen zaalvolleyballers, zo als de meeste deelnemers, blijken te zijn. Zelf denken ze dat dat juist in hun voordeel is: „We zijn het gewoon gewend op zand, zijn altijd fanatiek geweest en, ook omdat we broers zijn, voelen we elkaar goed aan.Om op ni veau te kunnen blijven heeft het team Meijboom afgelopen winter wel voor de eerste keer meegetraind met Myti- lus in Goes. Het fraaie weer zorgde voor een gepaste ambiance bij het jaarlijkse beachvolleybaltoemooi in Renesse. foto Dirk-Jan Gjeltema Normaliter oefenen Thomas en Ma- rijn twee keer per week, vanaf eind fe bruari tot en met half september op de stranden van Dishoek en Vrouwen polder. „Daar hebben we een eigen net en zoeken we wat het weer betreft de goede weekeinden uit." Als doelstel ling hebben de broers om via hun cate gorie '2x2 hoog' terecht te komen bij de NeVoBo-challengerscompetitie van het strandvolleybal. Voor het eerst is dit jaar die mogelijkheid aan wezig. Om nog doelgerichter te werk te kun nen gaan, hebben de jongens Meij boom zaterdag ook afgesproken om af en toe met een team uit Zierikzee te gaan trainen. Dat duo bestaat uit Raymond van Boven en Wouter de Steur, tot voor kort middenaanvaller en spelverdeler van het ter ziele gega- ne eerste mannenteam van Wea/Me- vo'80 uit Zierikzee. Onder toeziend oog van een aantal ex-collega's zoals Gerrit van Splunder en Joost Timmer mans laten de beide volleyballers als vanouds hun kunnen zien in de win naarspoule van 2x2 hoog. Toch is er een verschil met het zaal vol leybal. „Alles", meent Wouter de Steur. Niet alleen is het veld kleiner maar, zo legt Raymond van Boven uit, ook de techniek is anders: „Boven hands passen mag niet. Prikballen mogen ook niet." Van belang zijn hier op het strand snelheidtechniek en in zicht. En de Steur vult aan: „Afspra ken zijn heel belangrijk. Een afspraak vergeten is dodelijk." Dankzij hun sponsor, een vakantie park aan de Brouwersdam, kunnen zij gebruik maken van de faciliteiten al daar en daar hoort juist ook een 'bin- nen-beachvolleybalveld' bij. Van Bo ven en de Steur pakken het strandvol leybal voortvarend aan. En dat moet ook wel want de tegenstanders zijn immers alleen maar bekenden uit de volleybal wereld. De Steur: „2x2 hoog is een vast kliekje." Tegenover het veld waar het duo uit Zierikzee het zaterdagmiddag tot een tweede plaats weet te brengen, spelen nog twee Schouwse teams: het zijn speelsters uit het eerste vrouwenteam van Kwiek uit Bruinisse. Hennie van Liere vormt met Esmeralda Schot een paar en Marije Munter volleybalt met de immer fanatieke Louise Vleugel. Waarom de laatste het zo heerlijk vindt om op het strand twee tegen twee te kunnen spelen, laat zich mak kelijk raden. „Je speelt op deze ma nier alles: de passes, de aanval, je bent spelverdeler, je doet alles", roept Louise Vleugel enthousiast. In de luwte van het hoof dveld zit Koos van Beelen, directeur van de Stichting International Dutch Beach Volleyball Circuit (SIDBC). Onder een pet en achter een zonnebril zit hij te genieten van 'zijn' toernooi in Renesse. Voor het twaalfde achtereenvolgende jaar organiseert de SIDBC het volleybal toernooi dat deze editie uit veertien weekeinden (op tien verschillende lo caties) bestaat. „Gedurende de hele zomer zijn er zo'n 45.000 deelnemers en we groeien per jaar," aldus van Beelen. „In het eerste jaar van dit circuit had den we 752 teams, dit seizoen zijn dat er al 8 0 0 0We voorzien in een behoef te van mensen van 18 tot 40 jaar die sportief bezig willen zijn op het strand." In Renesse, dat voor de vierde keer tot de locaties behoorde, waren er verdeeld over twee dagen ,450 deel nemende teams bestaande uit 2,3 of 4 volleyballers. De 53 velden die voor zoveel deelnemers nodig zijn, werden 'opgebouwd' door Wea/Mevo'80 uit Zierikzee. Van Beelen: „Voor het opbouwen en afbreken van de velden huren we al tijd een lokale of regionale volleybal vereniging in. Ook vormen zij de wed strijdleiding. In de clubkas wordt dan royaal geld gestort." Voor de uitvoe ring van het beleid van de SIDBC is het evenementen-/sportmarketing- bureau Free Time Promotion aange wezen. Mark van Westerlaak, student bedrijfswetenschappen in Nijmegen en gedurende deze zomer 'Chief Vel den' tijdens de tour is zaterdag in Re nesse 'Chief Beach' bij ontstentenis van laatstgenoemde. „We zijn van daag met veertien mensen van het bu reau. Wij leven tijdens deze weekends op het strand. We slapen in tenten en zijn voor andere voorzieningen aan gewezen op de strandpaviljoens. Douchen kunnen we hier niet. Leuk werk, ook al maken we lange dagen." Wanneer het werk even hectisch wordt blijft ook Westerlaak de rust zelve. Terwijl de telefoon steeds gaat, roept hij tussendoor de namen van teams om die aan de (zand)bak moe ten, dringt hij er bij Marijn Meijboom, die om een fysiotherapeut vraagt, op aan naar de huisartsenpost te gaan, regelt en passant diens vervoer, staat de pers te woord en verzorgt deze met een drankje alsof hij nooit anders doet. Bovendien neemt hij alle tijd voor een Duitse recreante die komt vragen of ze een volleybal kan huren en zou kun nen oefenen op één van de velden. Dat er een toernooi aan de gang is, had ze niet begrepen maar bij wijze van uit zondering geeft Westerlaak haar één van de twee ballen van de organisatie mee (alle teams dienen een eigen bal mee te nemen) en de toestemming om op een leeg veld te gaan 'üben'. Mis schien wil ze dan alsnog ooit eens in schrijven om mee te doen, is Wester- laaks redenering. Bijvoorbeeld op 9 en 10 augustus, wanneer het circuit wederom in Zeeland is: in Vrouwen polder ter hoogte van strandpaviljoen Breezand. Naar eigen zeggen wordt deze locatie volgens de organisatie 'sinds jaar en dag uitgeroepen tot de meest relaxte'. En daar leek het nu juist in Renesse al zo op. door Wim de Vos NIEUWDORP - De belangstel ling voor het tijdrijden is bij de eliterenners in het district niet erg groot. Aan het kampioen schap deden vorig jaar maar twee renners mee. Dit jaar kreeg de organisatie vijf inschrijvin gen binnen voor de titelstrijd, die woensdag in Nieuwdorp wordt gehouden. Bij de beloften is er wel een goe de en vooral ook sterke deelna me, met onder anderen een tijd- rij-topper als Niki Terpstra. Bert van Gils uit Vlissingen is er ieder j aar opnieuw warm voor te krijgen om dit kampioenschap te organiseren. Al vele jaren wijkt hij uit naar Nieuwdorp om de renners daar in de rust van de polders te laten rijden. „Tijdrij den is toch een mooi onderdeel van het wielrennen. Dan komt de werkelijke kracht van een coureur boven." Voor het kampioenschap heb ben bijna 150 renners inge schreven. Van Gils is met name te spreken over de animo bij de beloftes. Bij deze jeugdige ren ners is Niki Terpstra de uitge sproken favoriet. Hij werd dit jaar (waarin hij zijn debuut maakt in deze categorie na zijn overstap van de junioren) zelfs al tweede in de proloog van Olympia's Tour en tweede in de tijdrit van het OZ Wielerweek end. Verder staan op de deelne merslijst in deze categorie on der anderen Stefan Huizinga, Jenning Huizinga, Bertil Kloot wijk en de Zeeuwen John van de Vreede en de broertjes Wilbert enRico Kruijt. Bij de eliterenners komt Gerwin de Regt (winnaar dit jaar in Kwadendamme) aan het ver trek met concurrentie van Mare Blok en Rob Meiland. Het is nog de vraag of Baukje Doedee van de partij zal zijn. De renster uit Driewegen heeft zich wel aangemeld, maar in de Ster van Walcheren moest ze na de eerste etappe afstappen door de naweeën voelt van de bloedpro- blemen die ze in de Tour de 1'Au- de opliep. Bij de junioren be hoort Middelkamp-renner Wouter Lugtenburg tot de favo rieten voor de titel. Hij zal het moeten opnemen tegen Ben van der Kooi en de Zeeuwen Niek Rentmeester en Emiel Nijsse. In Nieuwedorp strijden vanaf 18.00 uur de jeugdrennertjes. Daarna is het de beurt aan de overige categorieën. De elites en beloften rijden twee ronden van elk negentien kilometer, de ove rige categorieën allen één ron de. De laatste renner gaat om 20.40 uur van start. Start en fi nish zijn aan de Havenweg in Nieuwdorp. GOES - De Goese rugbyclub To vaal sloot het seizoen gisteren traditiegetrouw af met een wed strijd tegen een team met op richters en oud-spelers van de club. Na een 15-12 voorsprong bij rust zegevierde de jonge garde uiteindelijk met 34-17. Tijdens de afsluiting van het ju bileumseizoen van de club is Hans Markusse benoemd tot erelid van de club. De 45-jarige Goesenaar is na Ad Buijs de tweede speler die deze eer te beurt valt. Renesse. Dressuur RV Renesse. Paarden klasse Z1: 1Bernadette Solleveld, Ironjack (Weelr.) 189; 2. Rianne van der Hoek, Jacco (Duikse Hoeve) 186; 3. Daphne Schonber ger, Oberon (Renesse) 181 M2:1. Janine Commee, Roal Lady (Paarde- bloem) 151; 2. Vicky Honig, O'Belissimo (Schouwse R.) 149. Ml: 1. Lucy Louws, Cassablanca (Gouwe Reyers) 164; 2. (gelijk) Cornelie Langebeke, Prooyens Priceilla (Sé-Ros) en Kim Rutgers, Lord of the Dance Cs Gravenhof) 161. L2:1. Liebetvan Oosten, Rosanna (Renesse) 168; 2. Andrea van Boven, Caprice (Sé-Ros) 166; 3. Liesbeth van Oosten, Romy, 165. LI: 1. Petra Verspui, Noel (Eendrachtr.) 157; 2. Monique Donker, Panthera (Schouwse R.) 156; 3. Jolanda van Dijke, Nick A (Schelde- stad) 155. Tweede proef. Paarden Z1:1. (gelijk) Berna dette Solleveld, Ironjack en Dicky Wieringa, Nidurmie (Weelr.) 176; 3. Rianne van der Hoek, Jacco, 170. M2: 1. Janine Commee, Roal Lady, 151; 2. Vicky Honig, O'Belissimo, 148. M1: 1. Lucy Louws, Cassablanca, 172; 2. Benjamin Bekink, Cavandeux (Gouwe Rey ers) 169; 3. Suzanne Reineman, Panucho (Eendrachtr.) 168. L2: 1. Liesbeth van Oosten, Romy, 168; 2. Andre van Boven, Caprice, 164; 3. Hannie Kiezenberg, Pallas (Schouwse R.) 157. L1: 1. Marloe van Kempen, Barak (Flakkee) 163; 2. Mariëlle Luteyn, Doryto Queen (Br aanjenhoek) 162.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29