9 Hartenwens bewoners Cornelia in vervulling Paarden stelen de show in Nisse C7 Highland Games nek-aannek-race COC zit na zes weken weer zonder voorzitter Echtpaar Kloet-Flohil 65 jaar getrouwd Vogeltjes Ministerie wil geen enkel risico lopen met munitiedumpplaats zeeuwse almanak waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 maandag 23 juni 2003 Man mishandeld in Renesse Bromfietser gewond in Kerkwerve Weer brandjes in Vlissingen Auto belandt in tuinen strategische keus van actieve ondernemers de PZC Put Vendelz waaiers SCHOUWEN-DUIVELAND Duikverbod bij haven Zierikzee ,wv Marcel Modde ZIERIKZEE - Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft een duikverbod ingesteld voor het gebied even buiten de mon ding van het havenkanaal van Zierikzee. In de betreffende zo ne ligt de dumpplaats van muni tie uit en net na de Tweede We reldoorlog. RENESSE - Een achttienjarige inan uit Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag mishandeld in Renesse. Omstreeks twee uur had hij een woordenwisseling met twee mannen. Hij werd in zijn gezicht geslagen en zijn kleding werd vernield. In verband hiermee werden diezelfde nacht een twintigjarige man uit Hardinx- veld Giessendam en een acht tienjarige inwoner van Giessen- burg aangehouden terzake openlijke geweldpleging. KERKWERVE - Een zeventien jarige bromfietser uit Zierikzee is gisteravond gewond geraakt bij een ongeval in Kerkwerve. Hij reed om kwart over zes aan de rechterzij de van de Zandweg overde fietsstrook in de richting van Kerkwerve, toen hem een personenauto tegemoet kwam. Deze kwam in een flauwe bocht recht op hem af en om een aan rijding te voorkomen moest hij uitwijken. Daardoor kwam hij via de berm ten val op een dam en liep diverse schaafwonden op. De onbekende automobilist is doorgereden. VLISSINGEN - De brandweer is in de nacht van zaterdag op zondag vier keer uitgerukt voor diverse kleine brandjes in Vlis singen. Binnen een tijdsbestek van één uur werden vier kleine brandjes gemeld. Het ging om een ver plaatsbare toiletcabine aan de Hellingbaan, een camper aan de Korenbloemlaan, een container aan de Bosjeslaan en een bui tenbrandje aan de Asterlaan. Bij alle brandjes bleef de schade zeer beperkt. Of er verband be staat met de eerdere brand stichtingen in Vlissingen is bij de brandweer onbekend. THOLEN - Een 21-jarige Thoolse automobilist is gisteren even na middernacht dwars door twee betonnen muurtjes twee tuinen in Oud-Vossemeer ingereden. Hij reed over de Molenweg en wide bij de kruising met Onder de Molen rechtsaf, maar reed rechtdoor de tuinen in. De poli tie had de automobilist al opge merkt omdat hij met hoge snel heid over de Nieuw Postweg, Postweg en Kadijkreed. De man had diverse automobilisten met hoge snelheid ingehaald. In de auto zaten vier personen. Ze maakten zich uit de voeten na dat ze in de tuinen waren ge strand. De bestuurder kwam wen later bij zijn voertuig te- rog- Hij kreeg een proces-ver haal, zijn rijbewijs en kenteken bewijs werden in beslag geno men. De bestuurder had geen al cohol gedronken. f Advertentie Goes feliciteert met het nieuwe hoofdkantoor •n het Stationspark afdeling economische zaken 0113 249617 Het verbod is nodig, aldus woordvoerder J. Geluk van Rijkswaterstaat Zeeland, om dat de provincie de regeling van duikplaatsen bij speciale veror dening vorig jaar heeft opgehe ven. In principe mogen sport- duikers nu overal te water, mits ze de geldende regels rond vaar geulen en visgebieden in acht nemen. Binnen de nieuwe Duik sportverordening 2002 wordt echter voorbijgegaan aan de aanwezigheid van de munitie- dumplaats in de Oosterschelde bij Zierikzee. Volgens Geluk gaat het in eerste instantie om een formalisering van een bestaande situatie. „Maar die is nu eens te meer no dig, sinds we door diverse on derzoeken van TNO en het RIKZ wat preciezer weten wat daar op de bodem ligt. Waaron der dus een grote hoeveelheid fosforgranaten. Je moet niet hebben dat het daar fout mee gaat." Gevallen daaromtrent met duiker, zijn hem onbekend. Het afgedankte oorlogstuig ligt in een bijna vijftig meter diepe put, die niet direct uitnodigt voor een verkenning onder wa ter. Bovendien is de locatie voor de scheepvaart met betonning gemarkeerd. Ter plekke geldt een ankerverbod en ook mag er niet met kettingen of netten worden gesleept. Op alle vaar kaarten staat het gebied aange ven als munitiedumpplaats. Om eventuele avonturiers te ont moedigen, voert de politie te water regelmatig controles uit. Voorzitter J. Prince van de Schouwse Onderwatersport Vereniging Scaldis voorziet door het duikverbod geen pro blemen. De meeste duiken in die omgeving vinden plaats onder de Zeelandbrug of verderop bij Levensstrijd op zo'n twintig meter diepte. „De dumpplaats zit dicht bij het havenhoofd en er is eigenlijk niemand die daar duikt. Iedere duiker, zeker wan neer je bent aangesloten bij een vereniging, weet ook dat je zo dicht bij een haven gewoon niet moet zijn." Niet uitgesloten is daarentegen dat duikers die op één van beide voornoemde loca ties te water gaan, afdrijven naar de dumpplaats. „In dat ge val moet je altijd altijd maken dat je terug komt, maar al hele maal zodra je in de gaten krijg dat je op grotere diepte be landt", aldus Prince. „Het is daar gevaarlijk. Je wil daar niet zijnDe Scaldis-voorzitter zou het toejuichen indien Rijkswa terstaat uit het oogpunt van vei ligheid op de dijk ter hoogte van de dumpplaats een aantal waar schuwingsborden plaatst. Dui kers die onbekend zijn met het gebied, doen er volgens haar goed aan zich via de internetsite van de Nederlandse Onderwa tersport Bond (NOB) eerst te in formeren over de meest actuele omstandigheden en regels. Sterke mannen aan het werk tijdens de Highland games. door Ron Maqnée OOST-SOUBURG - De finale van de Highland Games zaterdag was een nek- -aan-nekrace voor de deelnemende ploegen. Duizenden toeschouwers za gen zaterdag in de Karolingische Burcht in Oost-Souburg hoe de kracht patsers van het Keizer Karelhof nipt het goud wisten veilig te stellen. De bewoners van het West-Souburgse Keizer Karelhof zetten daarmee hun opgaande lijn van de afgelopen jaren voort. De buurtploeg haalde vorig jaar nog een tweede plaats, een jaar daar voor moesten ze nog genoegen nemen met bronsDit keer wisten ze de hoogste plek op het ereschavot te behalen, zij het op het nippertje. Bij het laatste onderdeel, de Timber Walk, zeg maar het boomstammen sle pen, werd de einduitslag bepaald. De Clan MacKeizer Karei Hooligans, zoals de ploeg officieel heet, wist met de boomstammen zes punten meer te ha len dan de eerste ploeg van fitnessclub Ten Tije. Die ging tot dat moment fier aan kop. Tot verdriet van de sport schooljongens ontglipte hen op het laatste moment de eerste plek. „Het is te wijten aan een blessure van mijver ontschuldigde teamcaptain Richard Antvelink van Ten Tije zich. Zijn com mentaar was verder even kort als krachtig: „Volgend j aar revanche. Eremetaal was er ook voor de sterkste man en vrouw. Bij de heren behaalde Jean-Paul Mulder goud, bij de dames streek Tanja van den Berg met de hoog ste eer. Tot slot behaalden de MacRabo's nog een eerste prijs als best geklede ploeg. De animo voor de vierde editie van de Highland Games was dit jaar wederom groter dan het jaar daarvoor. Volgens de organisatie deden over de gehele dag zo'n zes- a zevenduizend geïnteresseer den de Karolingische Burcht aan. Die zagen krachtpatsers van de negentien deelnemende ploegen zich op diverse foto Lex de Meester onderdelen in het zweet werken: het ca ber tossing bijvoorbeeld, waarbij het zaak was een boomstam zo ver mogelijk weg te gooien. Of the stone of manhood waarbij een steen van tachtig kilo moest worden opgetild. Naast de wed strijden zorgden de Interscaldis Pipes and Drums uit Vlissingen en de Show brassband Thalita uit Vlaardingen voor muzikaal vertier. De organisatie is alweer bezig de vol gende editie voor te bereiden. Met ne gentien deelnemende ploegen dit jaar zitten de Highland Games in Oost-Souburg bijna aan het plafond, laat voorzitter G. Cleophas na afloop weten.Twintig ploegen is de grens door Inge Heuff ZIERIKZEE - Het was een fees telijke middag afgelopen zater dag in de Cornelia. Toen werd bekend gemaakt hoe en wan neer de stille hartenwensen van de bewoners van het Zierikzee- se verpleeghuis vervuld zouden worden. Dankzij de grote inzet van ondernemers, medewer kers, familie en andere betrok kenen, wordt elke wens vervuld. Nico Ringelberg beet het spits af. Hij kon meteen instappen voor een ritje in een BMW ca briolet. Het was een prachtige ervaring voor Nico Ringelberg. Toen hij nog kon autorijden, reed hij het liefst met een BMW. Vier heeft hij er gehad. Zijn hartenwens was nog een keer met een BMW over de Brouwersdam naar Ouddorp te rijden, zoals hij dat vroeger, toen hij nog op het stadhuis van Scharendijke werkte, zo vaak gedaan heeft. En als het dan toch een BMW werd, dan nog het liefst een ca briolet uit de Z 3 of Z 4 serie. Tot grote tevredenheid van Ringel berg werd het een auto uit de Z 4 serie. „De Z 3 gaat hard, maar de Z 4 nog veel harder", weet hij. „We hebben dus wel even vaart gemaakt op de Brouwersdam. En met dat zonnetje was het na tuurlijk heerlijk, zo'n cabrio let." De chauffeur was nog even met hem langs het huis van zijn vader in Kerkwerve gereden maar die was niet thuis. „M'n vader had achteraf wel mee wil len rijden maar die cabriolet heeft maar plaats voor twee. Circa honderd bewoners van de Cornelia kregen zaterdag een hartenwenscheque. Daarop staat vermeld wat hun wens is en wanneer deze vervuld wordt. „Niet alles kan direct uitge voerd worden", legt activitei tenbegeleidster Wil Dekker uit. Samen met collega Conny Jan sen heeft zij de hele organisatie rond de hartenwensen op zich genomen. „Zo wil een bewoner graag dat organist Wim de Boer wat van Bach speelt in een kerk. Ze hebben vroeger samen ge speeld. Maar De Boer heeft Bach momenteel niet op zijn re pertoire staan. Die moet eerst flink oefenen." Het is Dekker en Jansen opge vallen hoe bescheiden de wen sen zijn: een keertje in een restaurant eten, naar Ajax of Feyenoord, met een helikopter de lucht in, varen op de Ooster schelde, een strand- of boswan deling of je lekker laten verwen nen in een beautyfarm. „En de inzet van ondernemers en fami lie is hartverwarmend", zegt Conny Jansen. „Zo had ik al een kok geregeld om voor een Indi sche dame nog een keer een ech te Indische maaltijd te koken. Maar toen de familie dat hoor de, wilde deze zelf komen ko ken. De kinderen wonen ver spreid door Nederland maar nu komen ze allemaal bij elkaar, met hun eigen familie, om voor hun moeder te koken." Sommige wensen lijken zo be scheiden dat je je afvraagt waarom daar een hartenwensen actie voor nodig is. „Maar wat voor ons bescheiden lijkt, is soms voor de bewoner of de fa milie een enorme hobbel", zegt Jansen. „Vaak zit er een emotio neel verhaal aan vast. Dan kan een buitenstaander het makke- door Rolf Bosboom NISSE - Het heet eigenlijk het Schaapscheerdersfeest, maar het waren voor de trekpaarden die zaterdag in Nisse de aan dacht van het publiek trokken. Zo'n twee uur lang verzorgden het Brabantse showteam het Zestienspan en het Zuid- Hollandse Zwing-team demon straties met imposante Neder landse en Belgische trekpaar den. Het zestienspan liet zien dat de trekpaarden niet alleen ge schikt zijn voor het zware land werk, maar bijvoorbeeld op het gebied van dressuur onvermoe de talenten hebben. Ook werd een menselijke piramide ge vormd op de paarden. Het Zwing-team toonde vooral de kracht van de machtige dieren. Zo werd er een competitie uitge vochten welk paard de meeste mensen kan meeslepen. Zestien personen uit het publiek bleek geen probleem te zijn. Er was nog veel meer te doen. Natuurlijk werden de schapen traditiegetrouw op de derde za terdag van juni van hun winter vacht ontdaan, maar het sche ren is slechts een onderdeel van het uitgebreide programma. De naam Schaapscheerdersfeest wordt ook steeds minder promi nent gebruikt. Nu opnieuw veel mensen uit het dorp zich in mid deleeuwse kostuums hadden gestoken, wordt vooral gespro ken over het Middeleeuws Volksfestijn. Welke naam er ook voor wordt gebruikt, opnieuw kwamen en kele duizenden mensen naar Nisse. Zij konden een rondgang maken langs de vele kraampjes van organisaties die het beste met de wereld voor hebben en anderen die iets uit te dragen hebben, koopwaar aan de man willen brengen of hun voorlief de voor wat dan ook willen de len met een breed publiek. Verder waren er optredens van diverse dansgroepen, vendel- zwaaiers en klederdrachtverza melaars. Een jaarlijks succes nummer zijn de Lichtaartse Kloppers, die van het traditio nele vlegeldorsen een even leer zaam als ritmisch spektakel maken. Ondertussen streden de Zuid-Bevelandse ringrijders achter de kerk om de prijzen. De kans is groot dat de organi satie volgend jaar nog eens ex tra uitpakt met het evenement. Dan staat het Schaapscheer dersfeest voor de 25e keer op het programma. GOES - Ch. van Kampen is za terdag opgestapt als voorzitter van het COC Midden-Zeeland. Van Kampen zegt in een verkla ring dat het 'in de huidige at mosfeer van destructieve tegen werking niet zinnig is om aan te blijven als voorzitter'. Met het vertrek van Van Kam pen zit de homobelangenvere niging weer zonder voorzitter. Zes weken geleden betekende de komst van Van Kampen de voorlopige redding van het COC. In de maanden daarvoor had de vereniging vruchteloos gezocht naar een voorzitter. De nieuwe voorzitter kwam direct na zijn aanstelling in opspraak. Hij had de administratie van het COC mee naar huis genomen, iets wat veel leden hem kwalijk namen. Het COC Midden-Zeeland is actief in de hele provincie, met uitzondering van Tholen en Sint Philipsland, die onder de afdeling Bergen op Zoom val len. Het echtpaar Kloet-Flohil foto Dirk-Jan Gjeltema door Marcel Modde ZIERIKZEE - Hij is zo'n beetje het voorbeeld van de selfmade man. Als loopjongen begonnen bij het toen nog kleine Zeelan- dia, om na 45 jaar trouwe dienst af te zwaaien in de functie van bedrijfsleider van een wereld wijd opererend concern. Altijd bijgestaan door zijn echtgenote. Dat echtpaar C. Kloet (86) en N. Kloet-Flohil (81) uit Zierikzee vierde gisteren zijn 65-jarig hu welijksjubileum. De economische crisis in de ja ren dertig van de vorige eeuw weerhield Zeelandia niet van een kleine uitbreiding. „Er kon in 1932 een loopjongen bij en dat was ik." Kloet was zestien jaar, de grondstoffenleveran- cier voor bakkerijen destijds twaalf man sterk. Elf jaar later zuchte Nederland onder de Duitse bezetting en moest een aanzienlijk deel van de bevol king Zierikzee onder dwang tij delijk verlaten. Zeelandia ver deelde de activiteiten over drie kantoren elders in het land, zo niet de fabriek. Die werd met tien man draaiende gehouden, onder verantwoordelijkheid van Kloet. In de jaren die volgden, raakte Kloet betrokken bij de door Zeelandia geïnitieerde oprich ting van woningbouwvereni ging Beter Wonen, het huidige Zeeuwland. In die functie ging hij lange tijd over de verdeling van woon ruimte op het eiland. „Dat ge beurde toen nog via een spreek uur in de avond." Daarnaast was hij bestuurslid van zorgcentrum Borrendamme en is hij vice-voorzitter van het voormalige verzet in Zeeland. De executie van de 'tien van Re- nesse' - collega's - maakt hem nog altijd zeer emotioneel. Kloet werd vanwege zijn inzet voor de stad en omgeving be noemd tot ereburger van Zierik zee. Het echtpaar heeft vier zoons, van wie er twee door een ver keersongeval om het leven zijn gekomen, een dochter, vijf kleinkinderen en twee achter kleinkinderen. Mevrouw Slui bekijkt hoe een expositie met werk van Rien Poortvliet wordt onthuld. Zo ging haar har tenwens in vervulling. foto Dirk-Jan Gjeltema lijker organiseren." „Het is niet zo dat hier nooit iets gebeurt voor de bewoners", vult Dekker aan. „Maar soms is een extraatje gewoon heel feestelijk. De be woner staat dan even in het middelpunt." Hoofdschuddend las de kers verse Goesenaar het bericht je. Moetje horen", zei hij te gen zijn vrouw en begon te ci teren uit de PZC: „De inter nationaal bekende vogel kweker Piet de Dreu doet vandaag mee aan de open vo lièredag'." -„Nou èn?", vroeg zijn vrouw. -„Luister dan: open volière dag! Dan moetje er wel vlug bij zijn, als je tenminste meer wilt zien dan een leeg hok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25