O 9 :'3K I 0 Duikverbod bij haven Zierikzee Mooiste tuin van Nederland én van België Paarden stelen de show in Nisse COC zit na zes weken weer zonder voorzitter Excelsior huldigt trouwe oiusici Vogeltjes Highland Games nek-aan-nek-race IÉ \anrijtijden brandweer korter vanaf nieuwe locatie bij begraafplaats fff zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN maandag 23 juni 2003 Weer brandjes in Vlissingen Beste plek Voorstudie de PZC 13 249617 AutO belandt in tuinen Dumpplaats Heldere lijnen Vendelzwaaiers J )er- ko- Nieuwe kazerne in Colijnsplaat Hnnr Rolf Bosboom COLIJNSPLAAT - Er komt waarschijnlijk een nieuwe brandweerkazerne in Colijns plaat, naast de uitbreiding van de begraafplaats. Door nieuw bouw op die locatie kan de brandweer sneller ter plaatse zijn bij incidenten in Kortgene. De kazerne voor Colijnsplaat, Kortgene en Kats staat nu in de Oost-Havenstraat in Colijns plaat, naast de gemeentelijke werkplaats. Al lange tijd is dui delijk dat er wat moet gebeuren aanhet gebouw, zoals de aanleg van sanitaire voorzieningen. De Arbeidsinspectie heeft drie jaar geleden al aangedrongen VLISSINGEN - De brandweer is in de nacht van zaterdag op zondag vier keer uitgerukt voor diverse kleine brandjes in Vlis singen. Of er verband bestaat met de eerdere brandstichtin gen in Vlissingen is bij de brand weeronbekend. op een reeks aanpassingen. De gemeente Noord-Beveland moest de zaak echter voorlopig laten rusten, in afwachting van de ontwikkelingen rond het nieuwe bedrijventerrein Cruijckelcrekebij Wissenkerke. Het is steeds de bedoeling ge weest alle activiteiten van de buitendienst van de gemeente daar te concentreren. De komst van het bedrijventerrein verliep echter niet zond er slag of stoot. Nu zeker is dat Cruijckelcreke doorgaat, kan ook worden na gedacht over de brandweerka zerne in Colijnsplaat. Een van de mogelijkheden is een uitbrei ding van het gebouw naar de naastgelegen gemeentelijke werkplaats, die immers binnen afzienbare termijn naar Wis senkerke gaat. De gemeente vraagt zich af of het wel verstandig is flink te in vesteren in een oud gebouw. Een nieuwe kazerne is ook denkbaar en die kan worden gevestigd op de ideale locatie. Nu haalt de brandweer niet de afgesproken opkomsttijden als er wat ge beurt in Kortgene. Onder gunstige omstandighe den is de opkomsttij d elf minu ten, terwijl acht minuten de norm is. Voor een deel wordt dat probleem nu ondervangen door manschappen uit Kortgene al vast op de plaats des onheils voorbereidende werkzaamhe den te laten doen in afwachting van de tankautospuit uit Co lijnsplaat. Een locatie bij de uitbreiding van de begraafplaats komt uit de bus als beste plek. Het bou wen van een kazerne halverwe ge Colijnsplaat en Kortgene wordt niet als zinvol gezien, om dat de opkomsttij d daardoor niet vermindert. Het idee van één kazerne voor heel Noord- Beveland op Cruijckelcreke is evenmin haalbaar. Uit berekeningen blijkt dat uit breiding van de huidige kazerne op een kleine 240.000 euro zou uitkomen. Voor een nieuw ge bouw heeft de gemeente al en kele jaren een bedrag van 385.000 euro in gedachten. De verwachting is dat met dat geld en met de opbrengst van de ver koop van het huidige pand en de werkplaats een nieuwe kazerne aan de westkant van Colijns plaat kan worden neergezet. Nabij de plaats waar het ge bouw zou moeten komen, wordt binnenkort ook een bergbezink- bassin aangelegd. Bovendien heeft de eigenaar van de molen om een ontsluitingsweg ge vraagd. Er wordt daarom beke ken of de ontsluiting van de ka zerne, het bassin en de molen kan worden gecombineerd. Het gemeentebestuur wil als eerste stap laten onderzoeken hoeveel een nieuwe kazerne precies gaat kosten. Eind dit jaar, bij de behandeling van de begroting 2004, kan dan een de finitief besluit worden genomen over de nieuwbouw. De gemeenteraad van Noord- Beveland bespreekt de plannen donderdag. De openbare bij eenkomst wordt gehouden in het gemeentehuis in Wissenker ke en begint om 19.30 uur. Advertentie STRATEGISCHE KEUS VAN ACTIEVE ONDERNEMERS Goes feliciteert met het nieuwe hoofdkantoor in het Stationspark AFDELING ECONOMISCHE ZAKEN ihet iaf- THOLEN - Een 21-jarige Thoolse automobilist is gisteren even na middernacht dwars door twee betonnen muurtjes twee tuinen in Oud-Vossemeer ingereden. Hij reed over de Molenweg en wilde bij de kruising met Onder de Molen rechtsaf, maar reed rechtdoor de tuinen in. De poli tie had de automobilist al opge merkt omdat hij met hoge snel heid over de Nieuw Postweg, Postweg en Kadij k reed. De man had diverse automobilisten met hoge snelheid ingehaald. In de auto zaten vier personen. Ze maakten zich uit de voeten na dat ze in de tuinen waren ge strand. De bestuurder kwam even later bij zijn voertuig te rug. Hij kreeg een proces-ver haal,zijnrijbewijs en kenteken bewijs werden in beslag geno men. De bestuurder had geen al cohol gedronken. Sterke mannen aan het werk tijdens de Highland Games. door Ron Magnée OOST-SOUBURG - De finale van de Highland Games zater dag was een nek-aan-nekrace voor de deelnemende ploegen. Duizenden toeschouwers zagen zaterdag in de Karolingische Burcht in Oost-Souburg hoe de krachtpatsers van het Keizer Karelhof nipt het goud wisten veilig te stellen. De bewoners van het West-Sou- burgse Keizer Karelhof zetten daarmee hun opgaande lijn van de afgelopen jaren voort. De buurtploeg haalde vorig jaar nog een tweede plaats, een jaar daarvoor moesten ze nog genoe gen nemen met brons. Dit keer wisten ze de hoogste plek op het ereschavot te behalen, zij het op het nippertje. Bij het laatste onderdeel, de Timber Walk, zeg maar het boomstammen slepen, werd de einduitslag bepaald. De Clan Mac Keizer Karei Hooligans, zo als de ploeg officieel heet, wist met de boomstammen zes pun ten meer te halen dan de eerste ploeg van fitnessclub Ten Tije. Die ging tot dat moment fier aan kop. Tot verdriet van de sport schooljongens ontglipte hen op het laatste moment de eerste plek. ,,Het is te wijten aan een blessure van mij", verontschul digde teamcaptain Richard Antvelink van Ten Tije zich. Zijn commentaar was verder even kort als krachtig: „Volgend jaar revanche." Eremetaal was er ook voor de sterkste man en vrouw. Bij de heren behaalde Jean-Paul Mul der goud, bij de dames streek Tanja van den Berg met de hoogste eer. Tot slot behaalden de MacRabo's nog een eerste prijs als best geklede ploeg. De animo voor de vierde editie van de Highland Games was dit jaar wederom groter dan het jaar daarvoor.Volgens de orga nisatie deden over de gehele dag zo'n zes- a zevenduizend geïn teresseerden de Karolingische Burcht aan. Die zagen kracht patsers van de negentien deel nemende ploegen zich op diver se onderdelen in het zweet wer ken: het caber tossing bijvoor beeld, waarbij het zaak was een boomstam zo ver mogelijk weg te gooien. Of the stone of man hood waarbij een steen van door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het ministerie ran Verkeer en Waterstaat heeft een duikverbod ingesteld voor het gebied even buiten de mon ding van het havenkanaal van Zierikzee. Daar ligt de dump- Plaats van munitie uit en net na ue Tweede Wereldoorlog. Het verbod is nodig, aldus woordvoerder J. Geluk van rijkswaterstaat Zeeland, orn aat de provincie de regeling van auikplaatsen bij speciale veror dening vorig jaar heeft opgehe- In principe mogen sport- duikers nu overal te water, mits ze de geldende regels rond vaar geulen en visgebieden in acht lemen. Binnen de nieuwe Duik- sportverordening 2002 wordt echter voorbijgegaan aan de aanwezigheid van de munitie- aumplaats. "lgens Geluk gaat het in eerste distantie om een formalisering M een bestaande situatie. I .ar die is nu eens te meer no- tg. sinds we door diverse on- aerzoeken van TN0 en het KZ wat preciezer weten wat aar op de bodem ligt. Waaron- w dus een grote hoeveelheid granaten. Je moet niet ben dat het daar fout mee gaat." Het afgedankte oorlogstuig ligt in een bijna vijftig meter diepe put, die niet direct uitnodigt voor een verkenning onder wa ter. Bovendien is de locatie voor de scheepvaart met betonning gemarkeerd. Ter plekke geldt een ankerverbod en ook mag er niet met kettingen of netten worden gesleept. Op alle vaar kaarten staat het gebied aange ven als munitiedumpplaats. Om eventuele avonturiers te ont moedigen, voert de politie te water regelmatig controles uit. Voorzitter J. Prince van de Schouwse Onderwatersport Vereniging Scaldis voorziet door het duikverbod geen pro blemen. „De dumpplaats zit dicht bij het havenhoofd en er is eigenlijk niemand die daar duikt. Iedere duiker, zeker wan neer je bent aangesloten bij een vereniging, weet ook dat je zo dicht bij een haven gewoon niet moet zijn." Niet uitgesloten is daarentegen dat duikers die op één van beide voornoemde loca ties te water gaan, afdrijven naar de dumpplaats. „In dat ge val moet je altijd altijd maken dat je terug komt, maar al hele maal zodra je in de gaten krijg dat je op grotere diepte be landt", aldus Prince. „Het is daar gevaarlijk. Je wil daar niet zijn!" door Rolf Bosboom 's-HEER ARENDSKERKE - Verbaasd en trots zijn ze. „Wie had ooit kunnen denken dat on ze tuin tot de mooiste van Ne derland én België zou worden uitgroepen?", aldus Sanny Gruijters. Toch was het echt waar. Gisteren ontving zij sa men met haar man Peter de Mooiste Tuin Award uit handen van commissaris van de konin gin W. van Gelder. De commissaris trad er ook op in een andere hoedanigheid: die van voorzitter van de vereni ging Groei Bloei. Het gelijk namige blad had een verkiezing uitgeschreven voor de mooiste tuin van Nederland en België. Van de lezers kreeg 'De Breede Watering' van het echtpaar Gruijters bij 's-Heer Arendsker- ke uiteindelijk de meeste stem men. De prijs bestond uit een kunstwerk van vormgeefster Helene de Winter uit Borssele: een roestvrijstalen versie van het tuintijdschrift waaruit een bloem groeit en bloeit. Van Gelder memoreerde dat de tuin, 4500 vierkante meter groot, pas sinds 1995 tot ont wikkeling is gekomen. Het fraaie resultaat laat zien wat in acht jaar kan worden bereikt, Hij noemde dat een grote stimu lans voor andere tuinliefheb- bers. „De eerlijkheid gebiedt me te zeggen dat er ook heel wat wordt afgeleden in de Neder- Het echtpaar Sanny en Peter Gruijters met hun Mooiste Tuin Award. landse tuinen, ondanks enorme financiële injecties. Door ge brek aan kennis of tijd wordt niet altijd het resultaat bereikt dat men voor ogen had." Sanny Gruijters zei dat de kracht van De Breede Watering vooral de heldere lijnen, de rust in opzet en kleurenkeuze en 'de Bourgondische ontvangst' is. „Het is het resultaat van een ja renlange intensieve samenwer king tussen Peter en mij. We doen alles zelf." Het ontwerp hebben zij samen met architect Arend-Jan van der Horst ge maakt. Bij de zes mooiste tuinen zitten ook Tintelhof in Veere en De Kempenhof in Domburg. „We worden de provincie met de mooiste tuinen en dat is schitte- door Rolf Bosboom NISSE - Het heet eigenlijk het Schaapscheerdersfeest, maar het waren voor de trekpaarden die zaterdag in Nisse de aan dacht van het publiek trokken. Zo'n twee uur lang verzorgden het Brabantse showteam het Zestienspan en het Zuid-Hol landse Zwing-team demonstra ties met imposante Nederlandse en Belgische trekpaarden. Het zestienspan liet zien dat de trekpaarden niet alleen ge schikt zijn voor het zware land werk, maar bijvoorbeeld op het gebied van dressuur onvermoe de talenten hebben. Ook werd een menselijke piramide ge vormd op de paarden. Het Zwing-team toonde vooral de kracht van de machtige die ren. Zo werd er een competitie uitgevochten welk paard de meeste mensen kan meeslepen. Zestien personen uit het publiek bleek geen probleem te zijn. Er was nog veel meer te doen. Natuurlijk werden de schapen traditiegetrouw op de derde za terdag van juni van hun winter vacht ontdaan, maar het sche ren is slechts een onderdeel van het uitgebreide programma. De naam Schaapscheei'dersfeest wordt ook steeds minder promi nent gebruikt. Nu opnieuw veel mensen uit het dorp zich in mid deleeuwse kostuums hadden gestoken, wordt vooral gespro ken over het Middeleeuws Volksfestijn. Welke naam er ook voor wordt gebruikt, opnieuw kwamen en kele duizenden mensen naar Nisse. Zij konden een rondgang •maken langs de vele kraampjes van organisaties die het beste met de wereld voor hebben en anderen die iets uit te dragen hebben, koopwaar aan de man willen brengen of hun voorlief de voor wat dan ook willen de len met een breed publiek. Verder waren er optredens van diverse dansgroepen, vendel zwaaiers en klederdrachtverza melaars. Een jaarlijks succes nummer zijn de Lichtaartse Kloppers, die van het traditio nele vlegeldorsen een even leer zaam als ritmisch spektakel maken. Ondertussen streden de Zuid- Be velandse ringrijders achter de kerk om de prijzen. De kans is groot dat de organi satie volgend jaar nog eens ex tra uitpakt met het evenement. Dan staat het Schaapscheer dersfeest voor de 25e keer op het programma. GOES - Ch. van Kampen is za terdag opgestapt als voorzitter van het COC Midden-Zeeland. Van Kampen zegt in een verkla ring dat het 'in de huidige at mosfeervan destructieve tegen werking niet zinnig is om aan te blijven als voorzitter'. Met het vertrek van Van Kam pen zit de homobelangenvere niging weer zonder voorzitter. Zes weken geleden betekende de komst van Van Kampen de voorlopige redding van het COC. In de maanden daarvoor had de vereniging vruchteloos gezocht naar een voorzitter. De nieuwe voorzitter kwam direct na zijn aanstelling in opspraak. Hij had de administratie van het COC mee naar huis genomen, iets wat veel leden hem kwalijk namen. Het COC Midden-Zeeland is ac tief in de hele provincie, met uit zondering van de eilanden Tho- len en Sint Philipsland, die onder de afdeling Bergen op Zoom vallen. ■■■■■■■HU foto Lex de Meester tachtig kilo moest worden opge tild. Naast de wedstrijden zorg den de Interscaldis Pipes and Drums uit Vlissingen en de Showbrassband Thalita uit Vlaardingen voor muzikaal ver tier. De organisatie is alweer bezig de volgende editie van de wed strijden voor te bereiden. Met negentien deelnemende ploegen dit jaar zitten de Highland Games in Oost-Souburg bijna aan het plafond, laat voorzitter G. Cleophas na afloop weten. „Bij twintig ploegen ligt de grens." Bram Janse, Leo Kramer en Christiaan Baayens (vlnr) van Excelsior. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Drie muzikanten van brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke werden gisteren gehuldigd. Dat gebeurde tijdens het concert dat het gezelschap gaf in de Manhuistuin in Goes, waar tijdens de zomerperiode, in de muziektent bij de grote kastanjeboom, elke week op zondagmiddag een optre den is van een muziekvereni ging. De drie leden van Excelsior werden in het zonnetje gezet omdat zij langdurig lid zijn van de Koninklijke Nederlandse Fe deratie van Muziekverenigin gen (KNFM). Bram Janse uit 's- Heer Hendrikskinderen heeft de langste staat van dienst: vijf tig jaar. Hij kreeg daarvoor het gouden speldje uit handen van C. Schout, erevoorzitter van de KNFM-afdeling Zeeland. Leo Kramer, die bugel speelt, werd geëerd omdat hij veertig jaar lid is van de federatie. Hij speelde bij meerdere verenigin gen, waaronder al 23 jaar bij Excelsior. Christiaan Baayens (bastrombone) heeft er 25 jaar op zitten bij KNFM én Excelsi or. De huldiging kwam voor de drie als een verrassing. De verwach ting was dat die pas zou plaats vinden op 4 oktober, als Excel sior haar jaarlijkse uitvoering geeft. Het bestuur van de brass band wilde echter niet zo lang wachten. Overigens wordt het feestje in oktober nog eens dun netjes overgedaan. Bram Janse was verguld met het eerbetoon. Rond zijn achttiende kwam hij bij Excelsior, waar hij eerst euphonium en trombone speelde. Later stapte hij over op de besbas, nog altijd zijn instru ment. De vijftig jaar bij de brassband maakte hij zonder problemen vol. „Ik speel nog al tijd met heel veel plezier." foto Willem Mieras rend", juichte Gruijters. „Tui nieren is een prachtige hobby. Je kunt je creativiteit uitleven, van het resultaat genieten en het is nog gezond ook." Wie de prijswinnende tuin zelf wil bekijken, kan nog zaterdag 5 juli tussen 11.00 en 18.00 uur te recht. De Breede Watering is te vinden aan de Wissekerkseweg 9, tussen 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen. Hoofdschuddend las de kers verse Goesenaar het bericht je. „Moetje horen", zei hij te gen zijn vrouw en begon te ci teren uit de PZC: „De inter nationaal bekende vogel kweker Piet de Dreu doet vandaag mee aan de open vo lièredag'." -„Nou èn?", vroeg zijn vrouw. -„Luister dan: open volière dag! Dan moet je er wel vlug bij zijn, als je tenminste meer wilt zien dan een leeg hok. vh-VÏS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21