Veel snelle tijden bij zwemfinales Zeeuwse ploegen missen het NK Goese beachvolleyballers relaxed fanatiek Elites tonen weinig belangstelling voor titelstrijd tijdrijden 19 Golfserie afgesloten in Domburg Kapelse amazone favoriet voor ZK uitslagen 18 wb ;en m maandag 23 juni 2003 Van Loon en Van der Klooster tonen topvorm Vooral veel plezier tijdens voorronden nationale titelstrijd beachhandbal Aanslagen door Evelyn Pokorni Categories Bart Maas eerste in Groesbeek Zesde plaats biljarters VEGABV Tovaal houdt oudjes onder de duim Hans Markusse erelid Tovaal Onzeker AXEL - Het Zeeuws kampioen schap dressuur staat voor de deur en ongetwijfeld is Antoi nette Wiskerke met Ortello de te kloppen combinatie in de klasse Z2.De amazone uit Kapelle on derstreepte met twee schitte rende proeven op het concours hippique van de Haringruiters haartitelaspiraties. In de schaduw van de Axelse watertoren reed Wiskerke met aeie» de imponerend bewegende ruin Au, Ortello in de eerste proef naar )11 in ierdt rden. orde Mij teren men duro mui edus- lands lup2. IVCfl ptas ikkea deii- eVtli tepli 4.03T 8. Rn irem'i enlo'c 1.013 3.IM Imiil 033-1 rpW iplail iorui jnjf» n Eden ppilt 1.33,2 Jer .oren on vi sselrr ilSO rlZd )0mv 1.183 elf» I.Sa Marto lomil en 5 oderii pb !i 13,4: nEti' 3,1# lenM teel 2.1# elince 1,21,! lm ii» lenhiT 15,1!,: lOmiu 1.29,1 rampi en oden! 0.38,51 Ier is jn n Sine 12,99 imic» 0,532 Denni I: t» ithSli alledi IJ sue letSTI Mara 1.12,6 in «si hlev liniort I.Mof rampl Marü 5,40,9 ioren Kei» eens iquei 7,3.1» urn onma 3. As» ren 3,1 pelirl vlindf :.Mo i» !nPe! :1.J« Onder i 10M 1.38,51 3, Mr inioren ue va" Haait Wiskerke scoort hoog in dressuur Hoor Lucien Roelandt een totaal van 201 punten. De Zuid-Bevelandse combinatie was daarmee veel te sterk voor de concurrentie, die overigens ook voortreffelijk presteerde. Dat bewees de score van 193 punten waarmee de Biervlietse Ingeborg van Zeele met Orlando tweede werd. Maartje Eibers uit Ossenisse bleef daar met Julano maar één puntje vandaan. Het grote verschil zat echter in de tweede manche. Daarin de monstreerde Antoinette Wis kerke met een bijna vlekkeloze proef, die werd beloond met 200 punten, nogmaals de schitte- door Nora van Bambost OOSTBURG - Sander van Nieuwenhuyzen van De Storm vogel was op de jaarlijkse Kring Speedo Finales in Oostburg, waar de beste achttien Zeeuwse zwemmers onder de 13 jaar aan de start verschenen, het onbe twiste goudhaantje. In de oud ste niiniorencategorie tikte het 12-jarige talent uit Goes op alle vijf de disciplines als snelste De oudste meisjescategorie werd gedomineerd door Jac- quelineBoonman en Kelsey On- derdijk van De Bevelanders uit Kapelle, Op de 100 meter schoolslag moest dat tweetal de ivinst aan de Terneuzense Milou Geensen van De Schelde laten. Bas van Houwelingen (De Schelde) was op de tweedaagse zeer succesvol, maar voelde de hete adem in de nek van Rode rick van Doeselaar van ZC Koe wacht. Op de 100 meter vrije slag pakte Van Doeselaar zelfs de winst bij de minioren 5 door de klok een halve seconde eer der te laten stoppen. Bij de meis- j es minioren 5 bleek de 11 -j arige Joy Tramper van Zeelandia uit Kruiningen aan het eind van een druk seizoen nog in topvorm te verkeren. Zeverwees haar naas te concurrenten naar het tweede plan. Alleen op de 100 meter schoolslag bleek ZC Koewacht zwemster Michelle Picavet niet te verslaan. De 10-jarige Manon Minneboo van De Stormvogel was bij de jongste deelnemers oppermach tig. Op vier van de vijf afstanden pakte Minneboo de winst, op de voet gevolgd door Iris Erpelinck van De Honte uit Kloosterzande en haar Vlissingse clubgenote Judith Stap. Stap bleek op de 100 meter schoolslag te snel voor haar te genstanders en tikte met een klein verschil als eerste aan bij de minioren 3,4. Bij de jongens was de 10-jarige Mitchell Kap- petein van De Schelde de snelste op drie van de vijf afstanden. rende vorm waarin Ortello ver keert. De concurrentie beet zich daarop stuk. Laura Broodman van de organiserende Haring- ruiters kwam met Gobert 21 punten tekort. De overwinning in de eerste proef van de klasse Z werd een prooi voor Evelien de Kesel. De voor de Haringruiters uitko mende amazone uit Sint Laur- eins kwam met Shadow aan een score van 199 punten. Ze bleef haar clubgenote Germa Hey- koop met Kick elf punten voor. Ook in de tweede proef deed De Kesel een gooi naar de overwin ning. Na een boeiende strijd moest ze echter buigen voor Bi- anca Kors, die goed was voor 184 punten. Nog spannender was de strij d in de tweede proef van de klasse Ml. De bordjes van dejury ston den zowel voor Jenny Morel met Silvester M uit Brasschaat als voor de Koewachtse Carmen van Veen met Olivia op 17 0 pun ten. Ook op de beslissende on derdelen hielden de twee riva len de balans in evenwicht, zodat ze de overwinning moes ten delen. De concurrentie in het springen heeft zich kennelijk neergelegd bij de overmacht van Ilyo de Loos met Nadir, die in Zeeland in de klasse ZZ alles wint wat er te winnen valt. De Hulster rui ter heeft met de schimmel Valks Kassandra nu ook in de klasse Z een prijswinnaar. In een prach tige barrage leek De Loos in Ax el op zijn eerste zege af te steve nen, maar met de finish in zicht haalde de merrie alsnog een balk naar het gras. Han Wattel wist daar met Morentus van te profiteren. Ruth Jakobsen heeft na een lan ge afwezigheid de opgaande lijn weer te pakken. De amazone uit Serooskerke stuurde in de klas se B Stouten's Lemay zowel in het klassiek als progressief par koers overtuigend naar de over winning. van onze sportredactie DOMBURG - Op het golfterrein van de Domburg - sche Golfclub hebben 45 Zeeuwse golfers onder de achttien jaar zaterdag een serie wedstrijden af gesloten. Justus Sandijck uit Middelburg, die hier in actie is, was één van hen. Job Jan Simmelink van golfclub Grevelingenhout was de beste in de categorie strokeplay bruto (zonder handicap-verrekening) en netto (mét handicap-verrekening). In de categorie stable- ford werden Loic Bourdon en Peter Jan Geltmeij- er (beiden De Woeste Kop) winnaars. foto Lex de Meester GOES - De trimwedstrijd van TMZ in Goes stond zaterdag in het teken van een lange vlucht van het duo Johnny van der Klooster en Andy van Loon. In de spurt toonde Van der Klooster zich de snelste van de twee. Johnny van der Klooster en An dy van Loon kozen er dit seizoen voor om op een amateur A-li- centie te rijden. Daardoor kre gen ze startgelegenheid bij zo wel KNWU-wedstrijden als bij de koersen van de trimbonden en Zeeuwse elite wedstrijden. Voor Van der Klooster en Van Loon bleek het een licentie met veel voordelen. Ze mogen nu veel wedstrijden rijden. Door liet goede wedstrij dritme zij n ze in topvorm. IndeTMZ-wedstrijd van Goes waren Van der Klooster en Van Loon dan ook de smaakmakers net een lange vlucht van de 'wee. In de spurt toonde Van der Klooster zich de snelste van de twee. Eric Vereecken probeerde al 'roeg aan te gaan, maar werd door het moordende tempo van Let peloton snel teruggepakt. Daarna trokken de Zeeuw en de Brabander er op uit. Een mo ment van rust in de groep bete kende dat Van der Klooster en *an Loon naar een voorsprong van bijna één minuut reden. De Middelburgse winnaar van de EPZ-klassieker, Tjitte van de Buijs, probeerde de twee nog bij enalen, maar kwam niet verder 'erug dan tot op twintig secon den en werd derde nadat Van der- Klooster zijn opponent al had geklopt. Dennis Mesu werd vierde door de spurt van het pe loton te winnen. door Ron de Waal KAMPERLAND - Geen enkele Zeeuwse deelnemer slaagde er zaterdag in om zich bij de plaat singswedstrijden voor het NK beachhandbal te plaatsen voor de eindstrijd volgende week in Lelystad. Rouwig werd daar niet op gereageerd op het Ban- jaardstrand bij Kamperland. „Dit is toch een leuke seizoens afsluiting." De Heinkenszandse handbal vereniging Orion organiseerde het evenement voor zowel de af delingen Rotterdam als Den Haag. „Dat enkele ploegen uit de afdeling Den Haag hier mee doen heeft puur te maken met het feit dat daar, door de geringe belangstelling, geen voorronde gehouden kon worden", legde Janny de Pundert van het orga niserende Orion uit. Mede door de deelname van de Haagse teams was het evenement groter van opzet dan twee jaar gele den. Van de Zeeuwse clubs had den alleen Orion en EMM uit Middelburg hadden enkele ploegen afgevaardigd. Naarmate de dag vorderde werd het zwaarder en zwaarder. De oplopende temperatuur maakte het er voor de deelnemers niet makkelijker op. Hoewel de speeltijd, normaal twintig mi nuten, was teruggeschroefd naar tweemaal zeveneneenhal- ve minuut, werden er in het mul le zand aardige aanslagen ge pleegd op de fysieke gesteldheid van de handballers. Daarnaast werd ook het tactisch vermogen flink aangesproken. Met drie ■- n-. EMM (lichte shirts) verloor in de finale van de plaatsingswedstrijden voor het NK beachhandbal van Rowah. veldspelers en een keeper, die doorlopend gewisseld mochten worden, werd er jacht gemaakt op de verschillende bonussen die er te verdienen waren. Een penalty, een doelpunt van de keeper of een spectaculair ge maakt doelpunt leverden im mers een extra punt op. In een poule, waarin Stompwijk als enige Haagse deelnemer al verzekerd was van deelname op het NK, moesten de mannen van EMM het verder opnemen tegen Helius, Saturnus Ridderkerk en Hollandiaan. Na diverse span nende poulewedstrijden waren er uiteindelijk shoot-outs nodig tussen EMM en Helius om tot een beslissing te komen, wie er voor de afdeling Rotterdam naar het NK mocht. Na missers van Joey Aertssen en Jurgen Vermaat kon Jean-Marie Toubi- ana de stand met een 'vlieger tje', dat dubbele punten op zou leveren, nog gelijk trekken. De aangooi van Eef van Ginkel en de loopactie van Toubiana mis ten de juiste afstemming, waar door Helius volgende week in Lelystad aan mag treden. Ook in de vrouwenfinale, tussen EMM en Rowah uit Waddinx- veen, ging het er gemoedelijk aan toe. Toch was er ook wel de- RENESSE - Aan de rand van het cen tre court staan ze vrolijk lachend wat Met een bal te jongleren en te kletsen. Voor de twee broers van het Goese team Meijboom/Meijboom zit het vol- 'eyballen er echter op. Ze zijn net te ruggekeerd op het strand van Renesse ua een rit naar de huisartsenpost in Zierikzee. Marijns pink is tijdens een wedstrijd die middag bij het blokken ontwricht en is nu vakkundig vastgetaped aan zijn ringvinger. Verder spelen, ook daags daarna, is hem door de dienst doende arts afgeraden, maar Marijns handen jeuken: morgen zal hij wel verder zien. „Jammer", zegt broer Thomas. „Anders hadden we vandaag halve finale gespeeld." Zo ontspannen als de twee Goesena- ren erbij staan, zijn ze exemplarisch voor de deelnemers aan het strandvol- leybaltoernooi afgelopen weekeinde in Renesse. Misschien zelfs wel voor het volledige circuit van het Lipton Ice Tea Beach Volleyball. Want de zon, het strand en de zee in combinatie met wedstrijdvolleybal hebben een bij zondere uitwerking op de spelers: een relaxed soort fanatisme stralen ze uit. De negentienjarige Thomas en diens vijf jaar oudere broer Marijn Meij- boom nemen voor het vijfde jaar deel aan het volleybaltoernooi. Via de ca tegories Taag' en 'midden' zijn ze in middels in 'hoog' beland. Dat is qua niveau te vergelijken met spelers uit de eerste, tweede en derde divisie van de NeVoBo-zaalcompetitie. En volleyballers van dat formaat vindt het team, dat ondertussen tot de gere gelde kanshebbers op een titel be hoort, dus ook tegenover zich op het strand. Dat is des te verwonderlijker wanneer de broers geen zaalvolleyballers, zo als de meeste deelnemers, blijken te zijn. Zelf denken ze dat dat juist in hun voordeel is: „We zijn het gewoon gewend op zand, zijn altijd fanatiek geweest en, ook omdat we broers zijn, we voelen elkaar goed aan." Normaliter oefenen Thomas en Ma- rij n twee keer per week, vanaf eind fe bruari tot en met half september op de stranden van Dishoek en Vrouwen polder. „Daar hebben we een eigen net en zoeken we wat het weer betreft de goede weekeinden uit." Als doelstel ling hebben de broers om via hun cate gorie '2x2 hoog' terecht te komen bij de NeVoBo-challengerscompetitie van het strandvolleybal. Voor het eerst is dit jaar die mogelijkheid aan wezig. GROESBEEK - Mountainbiker Bart Maas uit Hansweert heeft zaterdag in Groesbeek een wedstrijd voor dertien- en veertienjarigen gewonnen. De jongeling sloeg in het deelne mersveld van 31 man al snel een groot gat, dat op de streep één minuut was ten opzichte van de nummer twee. NIEUWEGEIN - Het libre Cl-team van VEGABV uit Oost- Souburg is op het Nederlands kampioenschap in Nieuwegein niet verder gekomen dan een zesde plaats. De Souburg'se for matie kwam in de poulewedstrijden tot een derde plaats. Al leen Danny en Sjaak Walhout (één partij) haalden de volle buit binnen. Jan Goudszwaard (een keer winst en een keer verlies) miste de kans zijn team naar een tweede plaats in de poule te tillen. Dat hadden Jo Alleijn en Piet Maljaars eerder ook kruinen bewerkstelligen, maar beiden waren niet in beste doen waardoor alle druk bij Goudzwaard kwam te liggen. Die bezweek en de kans op een kampioenschap was vooi de Sou burgers verkeken. De derde plaats in de poule met twee matchpunten, acht partijpunten en percentage van 77,7 le verde niet meer op dan een zesde plaats in de eindrangschik king. De titelstrijd werd overschaduwd door het plotseling overlij den van een van de deelnemers aan het recreanten kampioen schap. GOES - De Goese rugbyclub Tovaal sloot het seizoen gisteren traditiegetrouw af met een wedstrijd tegen een team met op richters en oud-spelers van de club. Na een 15-12 voorsprong bij rust zegevierde de jonge garde uiteindelijk met 34-17. In de eerste helft waren beide teams aan elkaar gewaagd. To vaal had het beste van het spel in de driekwarten en een duide lijk overwicht in de voorwaartsen, maar toch was het oud-To- vaal dat de score opende via Michiel Sinke. Tovaal had direct een antwoord klaar, want binnen vijf minuten zorgde Caesar Luikenaar voor de gelijkmaker en niet veel later zette Erik Buijs zijn team op een 10-5-voorsprong. Via een try van Mi chiel Sinke kwam de oude garde opnieuw op gelijke hoogte en na de succesvolle conversion van Jan-Joost Wiebrens leken de oudjes zelfs met 10-12 te gaan rusten. Carlo Vermeulen zette Tovaal echter vlak voorrust op 15-12-voorsprong. Na rust trok Tovaal het duel meer naar zich toe. Na een sterke actie van Robert Bierens was het voor Bert Bakker een koud kunstje om de voorsprong op te voeren naar 20-12. Het duel was definitief beslist na een try van Koen Spaas en een con version van Caesar Luikenaar. Desondanks kwam de oude garde nog een keer terug: 27-17 .Het werd nog even spannend, maar na een interceptie besliste Luikenaar de eindstand met een conversion op 34-17. GOES - Tijdens de afsluiting van het jubileumseizoen van de Goese rugbyclub Tovaal is Hans Markusse gisteren benoemd tot erelid van de club. De 45-jarige Goesenaar is na Ad Buijs de tweede speler die deze eer te beurt valt. Hans Markusse was 25 jaar geleden al betrokken bij de op richting van Tovaal en is al ruim 2 3 j aar voorzitter. Hij speelde 305 competitiewedstrijden voor zijn club, maakte een aantal seizoenen deel uit van District Zuid en haalde in het seizoen 1991/1992 een stek in de voorwaartsen van het Nederlands B- team. Verder fungeerde hij in de beginjaren van Tovaal een aantal jaren als captain en verzorgt hij sinds de oprichting maandelijks het clubblad van de Goese rugbyvereniging. foto Willem Mieras gelijk over nagedacht hoe er zo slim mogelijk een route naar het NK uitgestippeld kon worden. Vooral de wisselingen van Ro- wah-doelvrouwen Ingrid Gut teling en Angela van de Berg waren er debet aan dat EMM zich, na een verloren eerste deel, toch nog naast Rowah kon knokken. Uiteindelijk was de ploeg uit Waddinxveen zeer for tuinlijke de sterkste. door Wim de Vos NIEUWDORP - Bij de eliteren ners is de belangstelling voor tijdrijden niet erg groot. Aan het districtskampioenschap deden vorig jaar bijvoorbeeld slechts twee elites mee. Dit jaar is er iets meer belangstelling, maar met vijf inschrijvingen aan deze ti telstrijd woensdag in Nieuw- dorp, kan er amper sprake zijn van een echt kampioenschap. Bij de beloften is er wel een goe de en vooral ook sterke deelna me met onder anderen een tijd- rij-topper als Niki Terpstra. Bert van Gils uit Vlissingen is er ieder jaar opnieuw warm voor te krijgen om dit kampioenschap te organiseren. Al vele jaren wijkt hij uit naar Nieuwdorp om daar in de rust van de polders deze titelstrijd te houden. „Tijd rijden is toch een mooi onder deel van het wielrennen. Dan komt dikwijls de werkelijke kracht van een coureur boven en wellicht is er dan bij de elites geen grote belangstelling. In zijn totaliteit hebben er toch bijna 150 renners ingeschreven. Dat houdt toch in dat er wel de gelijk behoefte bestaat aan een tijdrit", denkt Van Gils. Van Gils is met name te spreken over de animo bij de beloftes. Bij deze jeugdige renners is Niki Terpstra de uitgesproken favo riet. Hij werd dit jaar (waarin hij zijn debuut maakt in deze ca tegorie na zijn overstap van de junioren) bijvoorbeeld tweede in de proloog van Olympia's Tour, tweede in de tij drit van het OZ Wielerweekend en vijfde in de tijdrit van de Belgische etap pekoers Tweedaagse van de Ga verstreek. Verder staan op de deelnemerslijst in deze catego rie onder anderen Stefan Hui- zinga, Jenning Huizinga, Bertil Klootwijk en de Zeeuwen John van de Vreede en de broertjes Wilbert en Rico Kruijt. Bij de eliterenners komt Gerwin de Regt (winnaar dit jaar in Kwa- dendamme) aan het vertrek met concurrentue van Mare Blok en Rob Meiland. Het is nog maar de vraag of Bau- kj e Doedee van de partij zal zij n De renster uit Driewegen heeft zich wel aangemeld, maar in de Ster van Walcheren moest ze al na de eerste etappe afstappen omdat zij nog altijd de naweeën voelt van bloedproblemen die ze in de Tour de l'Aude opliep. In die eerste etappe van de Ster van Walcheren was zij niet voor uit te branden en liep meer dan tien minuten achterstand op. Haar deelname aan het dis trictskampioenschap is dus on zeker. Bij de junioren behoort Middel kamp-renner Wouter Lugten- burg tot de favorieten voor de ti tel. Hij zal het moeten opnemen tegen Ben van der Kooi en de Zeeuwen Niek Rentmeester en Emiel Nijsse. Oud-beroepsren- ner Johan van der Velde zal het woensdag overigens druk heb ben. Dochter Danielle en zoons Alain en Ricardo zullen alledrie een gooi naar succes doen in Nieuwedorp, waar vanaf 18.00 uur de jeugdrennertjes zullen strijden over een afstand van negen kilometer. Daarna is het de beurt aan de overige catego rieën. De elites en beloften rij den twee ronden van negentien kilometer, de overige categorie- en allen één ronde. De laatste renner gaat om 20.40 uur van start. Start en finish zijn aan de Havenweg in Nieuwdorp. Mixedcompetitie. Hoofdklasse: MLTC-Hul ster Ambacht 6-0 (Maandag/Van Broekho ven-De Klerk/de la Ruelle 6-1 6-3, Van Een- ennaam/de Graaff-Bral/Muens 6-2 6-2, Maandag/De Jonge-De Bakker/Bral 6-2 7-5, De Jong/van Broekhoven-Bral/de Klerk 2-6 6-3 6-4, Maandag/de Graaff-Bakker/Muens 6-1 6-1, Van Eenennaam/Engels-Muens/de la Ruelle 6-0 6-1). MLTC 2-Kapelle 3-3 (Van Aken/Hollemans-Eversdijk/Eversdijk 1-6 0- 6, De Jong/de Lange-Ganseman/Smits 6 7 7-6 7-5, De Jong/De Lange-Eversdijk/Smits 6-3 6-7 2-6, De Jong/de Jong-Eversdijk/Bur- gel 6-3 1-6 7-5, Van Aken/de Lange-Evers- dijk/Ganseman 0-6 7-5 0-6, Hollemans/De Jong-Eversdijk/Burgel 5-7 6-2 6-4). Yerseke-de Sprink 5-1 (Verschuure/Ver schuure-Snoek/de Blaey 6-2 7-5, De Witte- /Verschuure-Huisson/Flohil 7-5 3-6 6-1, Westerweel/de Witte-Vos/Snoek 6-1 6-0, Verschuure/Ruissaard-De Blaeij/Flohil 6-4 5-7 6-2, Verschuure/Verschuure-Geleijnse- N os 6-1 6-4, Verschuure/Verschuure-Geleijnse/Huis- son 3-64-6). Stand hoofdklasse: De Schelde 4-22, Yerse- ke 5-20, Kapelle 5-17, MLTC 5-13, MLTC 2 5- 12, de Boskreek 4-12, De Sprink 5-9, Hulster Ambacht 5-9. Kerkdriel. Grote Rivierenprijs. Tijdrit voor Junioren: 4. Pieter Israel, 13. Wouter Lugten- burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19