15 Real Madrid behaalt titel Team Melchers legt koers lam Grote namen zingen rond bij Barcelona our Limburger onderstreept topvorm Makaay schrijft historie Van Moorsel winnares van topcompetitie Ssl* Van Lottum op centre court Mike Tyson na vechtpartij gearresteerd maandag 23 juni 2003 Clijsters met titel naar Wimbledon Topruiters mijden wereldbeker Dieleman heeft rust gevonden in Chili Geertse debuteert in menwedstrijd Vinokoerov zit op het vinkentouw Walter Bek rijdt mee Christijan Albers in de voorhoede voltooit hattrick Wetten Renster van Farm Frites Hartol wint Ster van Walcheren Bloemkool Jump Speel mee met de PZC-lezerstour en maak kans op mooie prijzen. J Schalken mag even genieten rioorGertjan van Geen ROSMALEN - Sjeng Schalken is gek op luxeproblemen. Na zijn tweede opeenvolgende toernooizege in Rosmalen, moet hij vanmiddag gelijk aan de bak op Wimbledon. Tussendoor moet zijn aanstaande echtgeno te nog een paar nieuwe schoe nen ophalen bij zijn sponsor. Je zult hem niet horen klagen. Toch: „Ik zou hier graag twee iveken van willen genieten, maar dat gaat niet." Op verbluffend makkelijke wij ze heerste Schalken de afgelo- LONDEN - John van Lottum tennist vandaag zijn eerste ron de op Wimbledon tegen de 17e geplaatste Braziliaan Gustavo Kuerten op het centre court. Zijn wedstrijd is voorzien als derde achter Lleyton Hewitt (Aus/1) - Ivan Karlovic (Kro) en Kim Clijsters (Bel/2) tegen Ros- sana Neffa-De los Rios (Par). Hewitt-Karlovic begint om 13.00 uur lokale tijd, 14.00 uur in Nederland. Behalve Van Lot tum komen vandaag nog twee Nederlanders in actie. Seda Noorlander speelt de tweede partij op baan 14 tegen de Itali aanse Francesca Schiavone. Rosmalen-kampioen Sjeng Schalken (achtste geplaatst) is in de vierde partij op baan 13 aan de beurt tegen de Brit Ar- vind Parmar. ANP pen week. De 26-jarige Limbur ger leverde geen set in op weg naar zijn achtste toernooiover- winning in negen jaar. Arnaud Clement was net als vorig jaar de opponent. Na één uur en 37 minuten was het gedaan: 6-3, 6- 4. Elk jaar pakt hij wel een titel, alleen in 1998 stond hij droog. „Ik heb altijd gezegd dat ik met de helft van de carrière van Ri chard Krajicek tevreden zou zijn. Ik heb de halve finale van een Grand Slam gehaald (US Open). Ik heb acht titels en Ri chard 17. Hij heeft vierde van de wereld gestaan, dus ik wil acht ste worden. En hij heeft 50 mil joen op de bank, dus doe ik het voor 25. Dat laatste is een gein tje." Schalken heeft na gisteren overigens 4.302.219 dollar in zijn loopbaan verdiend. Schalken verkeert in de bloed vorm, die nodig is om zijn Wim- bledon-prestatie van vorig jaar minimaal te evenaren. Toen strandde hij in de kwartfinale tegen de latere winnaar Lleyton Hewitt. Dit jaar is Schalken zelf titelkandidaat met een indruk wekkende winst-verliesreke ning op gras van 18-3 over de laatste twee jaar. Hij klopt zich zelf niet graag op de borst, maar met geen servicekanon in zijn buurt kunnen er op Wimbledon mooie dingen gebeuren. Vanaf de baseline is hij één van de bes te ter wereld en het grastennis op Wimbledon wordt steeds minder vaak aan het net beslist. Zijn grootste probleem onder vindt hij vanmiddag. „Het wordt mentaal heel zwaar. De baan is gladder en de ballen stuiten hoger. Deze vorm kan ik dus niet meenemen. Ik moet er op voorbereid zijn de eerste twee sets (tegen de Brit Arvind Parmar) te verliezen, voordat ik aan de baan gewend ben." Het zijn de ijzeren wetten van Wimbledon. De leden van de or ganiserende All England Club trekken zich niets aan van wat er in de week ervoor gebeurt. Voor de finalisten van Rosmalen wordt geen rustdag ingeruimd. De titelverdediger opent het toernooi en wie in zijn helft van het speelschema staat, speelt op dezelfde dag. Ook Schalken en Clement dus. De Nederlandse nummer één was gisteravond te moe om van zij n halfuurtje op de oefenbanen gebruik te maken. In Nottingham worden die pro blemen omzeild door de finale op zaterdag te verspelen. Toer nooidirecteur Marcel Hunze overweegt niet hetzelfde voor de Ordina Open te plannen. Het toernooi in Rosmalen heeft im mers ook een vrouwenveld. „En ik krijg van de winnaars geen klachten", zei Hunze, die op 400 niet verkochte kaarten na het absolute toeschouwerrecord van 54.200 boekte. „Patrick Rafter heeft hier drie keer ge wonnen en het daarna op Wim bledon heel goed gedaan. De fi nalisten komen het volgende jaar gewoon terug." Ook Schal ken betreedt als ambassadeur van het toernooi volgend jaar weer zijn achtertuin. „Dit is het toernooi van het zuiden, waar ik vandaan kom. Ik voel me hier thuis", aldus de nummer twaalf van de wereld. GPD Voor de tweede keer in twee jaar klopte Sjeng Schalken de Fransman Arnaud Clement in de finale van Rosmalen. foto Paul Vreeker/RTR door Gerrit Hendriksen MADRID - Real Madrid heeft op de slotdag van de Spaanse voetbalcompetitie toch weer de titel gepakt, de 29e in het be staan van de club. De Madrile- nen wonnen gisteravond voor eigen publiek met 3-1 van Ath letic Bilbao. Ronaldo scoorde tweemaal. Rivaal Real Sociedad bleef op twee punten van de koploper door een zege op Atletico Ma drid (3-0). De club van doelman Sander Westerveld voerde de ranglijst in de Primera Division lang aan en was in het onderlin ge vergelij k met de nieuwe kam pioen ook beter. In de slotfase van het seizoen vergaloppeer den de Basken zich echter als nog. Ze doen wel mee aan de Champions League. FC Barcelona plaatste zich toch nog voor de Uefa Cup door het dramatisch verlopen seizoen toch nog als zesde af te sluiten. Daartoe volstonden de eigen winst op het hooggeplaatste Celta de Vigo (2-0) en de neder laag van concurrent Athletic in Madrid. Patrick Kluivert kreeg rood. Ronaldo ging in gedachten even terug naar het WK in Japan. In de eindstrijd tegen Duitsland maakte hij de twee doelpunten, met een bijzonder kapsel. Dat 'halve maantje' op zijn voor hoofd en de verder kale schedel brachten hem geluk. Gister avond stond hij opnieuw zo op het veld. Voor even maar, omdat zijn kind hem anders niet her kent, en opnieuw was het ver zoek aan Vrouwe Fortuna niet vergeefs. De Braziliaanse aanvalsleider, die in zijn rijke carrière nog nimmer een landskampioen schap kon vieren, schoot al na negen minuten raak. De duizen den fans in Santiago Bernabeu verschoten nog voor rust van schrik toen Alkiza volkomerf onverwacht gelijk maakte. Vlak voor het rustsignaal was er al weer reden voor gejuich en gezang. Roberto Carlos knalde een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied hard bin nen, nadat zijn landgenoot Ro naldo was neergelegd. Vanaf dat moment speelde Real een ge wonnen wedstrijd, al liet de de finitieve beslissing nog geruime tij d op zich wachten. Wie anders dan Ronaldo tekende ervoor. Hij kreeg in de slotfase een applaus- wissel. ANP van onze sportredactie MADRID - Op 28 augustus krijgt Roy Makaay in Monaco de Gou den Schoen in handen als Europees topscorer van het seizoen 2002/2003. Makaay maakte zaterdagavond zijn 29e competitietref fer in de laatste wedstrijd tegen Espanyol (2-1-winst). Daarmee evenaarde hij een clubrecord van zijn werkgever Deportivo la Co- runa. Alleen de Braziliaan Bebeto scoorde in het blauw-witte shirt van Deportivo ook 29 competitietreffers. Makaays ploeggenoten kunnen al eerder dan eind augustus pron ken met een gouden schoen. Makaay liet speciaal voor al zijn ploeg genoten een replica maken bij juwelier Aalbers in Velp als dank voor de voorzetten. foto Mare Pluim/GPD KERKDRIEL - Leontien Zij laard-Van Moorsel is gisteren winnares geworden van de top competitie voor vrouwen, een klassement over vier wieler koersen. Van Moorsel won in Kerkdriel de Grote Rivieren- prijs, een individuele tijdrit. Van Moorsel was over 18 kilo meter ruim een halve minuut sneller dan Loes Gunnewijk. De Nieuw-Zeelandse Kirsty Nicole Robb werd op 46 seconden der de. In het eindklassement bleef Van Moorsel Yvonne Brunen ruim voor. De kopvrouw van Farm Frites was ontevreden over het par koers door de Bommelerwaard. "Bij praktisch elke bocht lag er grind op de weg, het was ronduit levensgevaarlijk. Een week voor het NK mag je dit de ren- sters eigenlijk niet aandoen", aldus Van Moorsel Met haar dubbele overwinning was Van Moorsel wel content. „Ik win graag wedstrijden die ik nog niet op mijn erelijst heb staan en de topcompetitie is nieuw, dus een leuke aanvul ling. Het NK volgende week is natuurlijk ook een doel, al moet de echte vorm er pas zijn Mj mijn werelduurrecordpo ging." Van Moorsel stapte een dag eer der uit de door Mirj am Melchers gewonnen Ster van Walcheren. De organisatie was er niet zo blij mee. „Maar dan moeten ze maar dij de KNWU klagen, ik kan niet en een tijdrit én een klassieker rijden de ene dag en de volgende dag weer voluit gaan Bij de mannen won de Austra- der Russel van Hout. De renner van Axa liet good old Tom Cordes en Rick Flens achter zich. Flens blijft hierdoor leider mde topcompetitie. ANP 1J1EW YORK - Mike Tyson is in j nacht van vrijdag op zater dag gearresteerd. De oud-wereldkampioen in het zwaargewicht kreeg rond 5.30 uur in het Marriot hotel in de wijk Brooklyn van New York mzie met twee mannen en een vrouw. Bén van de mannen en de vrouw moesten zich met onbekende verwondingen laten behande- 'en m een ziekenhuis. RTR was die zaterdag een klein beetje lukte. Een klein beetje, want toen het verschil tien seconden werd, trok F arm Frites de teugels weer aan. Met als gevolg dat Mirjam Melchers de etappekoers won. Haar etappezege op donderdag was de basis voor de eindze ge. Vrijdag kon ze de massasprint laten schieten en op zaterdag werd ze op haar gemak derde in de tijdrit, gewonnen door de Nieuw-Zeelandse Kirsty Robb van Bik-Powerplate. En die ploeg mocht in de door Melchers' ploeg volle dig lamgelegde slotetappe zaterdag middag nog twee mensen op het podi um zetten. Yvonne Brunen sprintte het snelst. Ploeggenote Christine Mos werd tweede en de winnares van een dag eer der, Debby Mansveld, werd derde. Melchers was de onbetwiste winnares. Niemand die haar de overwinning niet gunde. Zij was simpelweg de allerbeste. Melchers: „Maar ik heb wel veel aan mijn ploeg gehad. Die heeft alles goed onder controle gehouden, de ploeg heeft goed gereden. Sommigen reden zelfs tot de bloemkool uit hun oren kwam." Melchers zelf gaat zich nu weer oppep pen voor het Nederlands kampioen schap volgende week in Rotterdam. Ze rijdt woensdag nog één koers in Nijme gen en maakt zich dan op voor de natio nale titelstrijd. En daarna? Dan rijdt ze niet in de Tour, rijdt ze niet in de Giro en rijdt ze niet in de Vuelta. Ze doet alleen de kleine ronde van Thüringen aan en gaat dan op hoogstestage. „Voor okto ber. Daar moet het gaan gebeuren: het wereldkampioenschap. Dat is het be langrijkste. Mijn voorseizoen was zo goed, dat het stom zou zijn om me daar niet op te richten." Karin de Krijger, na het afstappen van Baukje Doedee nog de enig overgeble ven Zeeuwse, maakte ook zaterdag geen grootse indruk. Op de kassei- enstrook bij Geersdijk, waar Melchers even aan het peloton trok, moest ze met nog vier rensters (Cindy van Loon, Anouska van der Zee, Nadine Krpal en Marloes Raymaekers) lossen. Ze kwam vér achter winnares Yvonne Brunen aan. Het excuus voor de tegenvallende prestatie kwam echter al voor de slo tetappe. „Ik ben al een heel jaar aan het sukke len. Het gaat gewoon niet goed met me. M'n hematocrietwaarde is maar 34, ter wijl 45 normaal is. Ik heb te weinig ijzer in mijn bloed en tenslotte heb ik ook nog eens een kaakholteontsteking ge had." De Krijger eindigde in de laatste etappe op de 84e plek op ruim 25 minu ten. In het eindklassement werd ze ook 84e, op twee na laatste. „Maar ja, ik probeer er steeds maar het beste van te maken", vertelde ze. „Wat kan ik an ders doen. Niks toch?" Bij de massasprint in Domburg duwt Yvonne Brunen als eerste haar wiel over de streep, net voor haar ploeggenote Christine Mos. Debby Mansveld (groene trui, rechts) komt net tekort voor haar tweede etappezege. foto Lex de Meester door Jochem Lippmann BARCELONA - Bij Ajax heb ben ze nog niets gehoord maar de Spaanse media weten het ze ker. Frank Rijkaard, Marco van Basten en Tonnie Bruins Slot vormen volgend seizoen de technische staf van Barcelona. Televisiestations, radiozenders en landelijke dagbladen meld den dat Rijkaard en Van Basten vrijdagavond in Amsterdam al hebben gesproken met afge vaardigden van Barcelona. Vol gens een woordvoerder van de kersverse president Juan La- porta zouden beide partijen een overeenkomst hebben bereikt. Directeur Arie van Eijden zegt echter nog van niets te weten. „Wat een mooie club is Ajax toch, hè", grapt hijAls ze Koe man niet kunnen krijgen, ko men ze gewoon bij Van Basten uit. Nee, ik weet echt nog van niets. Ik ga ervan uit dat Van Basten volgend seizoen het be lofteteam begeleidt. En ik weet niet anders dat Bruins Slot onze tegenstanders weer gaat analy seren." Laporta heeft ook goede hoop dat hij binnenkort ook de komst van Ronaldinho naar Barcelona kan aankondigen. Na de ge sprekken met Van Basten en Rijkaard zouden de vice-presi dent Sandro Rosell en technisch directeur Txiki Begiristain van de Catalaanse club vrijdag naar Parijs zijn gevlogen. Daar pro beerden ze Ronaldinho voor de club te winnen. Manchester United heeft echter ook belang stelling voor de Braziliaanse spits. ANP veld). Maar in de drie etappes van de Ster van Walcheren hadden die twee ploegen vrijwel niets te vertellen. Het was Farm Frites voor en Farm Frites na. Zelfs het afhaken van kop- vrouwe Leontien van Moorsel werd probleemloos opgevangen. De zwart- rood-witte brigade draaide zijn rondjes aan de kop van het peloton, liet daar niemand tussen komen en elke ont snappingspoging werd, met name in de laatste etappe van zaterdag, direct met een hengel opgevangen. „Tot op het vervelende toe", reageerde Debby Mansveld na afloop. „Ze lieten niemand in het treintje toe. Dat is niet eens zo erg, maar ze reden zó traag. En als er dan iemand wilde aangaan, haal den ze haar direct terug." De winnares van de driedaagse, Mirjam Melchers, vond het naar eigen zeggen flauwekul. „Wij reden om onze trui te verdedigen. Dat mag toch? En er zijn echt wel ploe gen die kunnen rijden, maar ze doen het niet. Ik snap het niet. Het zijn toch Ne derlandse ploegen? Die willen toch ook hun visitekaartje afgeven? De enige ploeg die iets kon was de Engelse selec tie. Raar hoor." De selectie van Groot-Brittannië was met Farm Frites Hartol de enige ploeg die iets ondernam in de hele Ster van Walcheren, zelfs de sterke Bik-Power- plate-ploeg ondernam niets. Op de eer ste dag zaten de Britse rijders net niet bij de beslissende jump, maar op vrij dag probeerden ze veelvuldig te ont snappen. En ook op zaterdag waren het de Britten die nog iets ondernamen. Ra chel Heal, Emma Davies en Frances Newstead probeerden het, waarbij de ontsnappingspoging van Heal de enige door Pieter van Klinken Advertentie Kijk in de krant van donderdag 3 juli of op: www.pzc.nl vanaf woensdagmiddag 2 juli. DOMBURG - Wielrenster Mirjam Mel chers rijdt voor de allerbeste wieler ploeg van Nederland. Farm Frites Har tol dicteerde de laatste jaren het Neder landse wielrennen en zette vrijwel elke wedstrijd naar haar hand. De Ster van Walcheren was er weer zo één. Com pleet in de dwangbuis van die ene ploeg. Melchers won (uiteraard) de gele trui. Niet alleen de gele trui viel ten prooi aan de ploeg van Mirjam Melchers. Arenda Grimberg won de rode trui, zij was de beste in de tussensprints. De beste jongere kwam uit de ploeg van Bik-Powerplate (Vera Koedooder) en de groene trui van het puntenklasse ment viel ten prooi aan het Belgische Vlaanderen T Interim (Debby Mans-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15