PZC Doedee neemt zekere voor het onzekere Wim Franse sportman van Borsele CFK doet opnieuw aangifte Sprintster profiteert van voorwerk Farm Frites-ploeg in Ster van Walcheren 18 Te grote vraag naar kaarten voor EK 2004 uitslagen Van Gassen bij laatste vier zaterdag 21 juni 2003 Van Moorsel uit koers Hockeysters zwak gestart Cairo van Twente naar Freiburg Hapoel bij Sparta tegen Banants Eddie Jordan coach Wizards Stefanovic naar Portsmouth door Rudy Boogert MIDDELBURG - Wielrenster Baukje Doedee was donderdag geschrokken van haar eigen optreden in de eerste etappe van de Ster van Walcheren. „Zo slecht als het ging", vond ze. Zelfs zó slecht dat de renster uit Driewegen gisteren niet eens meer aan de tweede etap- pe begon. In de eerste etappe moest Doedee donderdag avond bijna tien minuten toe geven op de uiteindelijke win nares Mirjam Melchers. Veel te veel voor haar doen. Maar ze was al niet honderd procent fit aan de start gekomen van de Zeeuwse etappekoers. Enkele weken geleden gaf haar li chaam in de Tour de l'Aude aan dat er iets niet goed was. Haar bloed bleek niet in orde. Nog altijd voelt ze daarvan de na weeën. „Toen ik vanmorgen uit bed kwam, was mijn 'ochtend pols' veel te hoog. Tijdens het losrijden zat ik daarna zelfs te gen de kramp aan. Dan kan ik wel gaan fietsen, maar ik weet niet wat ik dan aanricht in mijn lichaam." De renster van de Italiaanse formatie Aliverti- Catalunya-Kookai nam daar om het zekere voor het onzeke re en meldde zich af voor de tweede etappe. Tot haar eigen teleurstelling. „De hele dag heb ik er mee in m'n maag geze ten." Rijden of niet rijden? Het werd niet rijden. „En daar baal ik als een stekker van", beken de ze gisteravond. Binnenkort vertrekt Doedee weer naar haar thuisbasis in Italië. Ze gaat zich daar voor bereiden op de Giro, die op 4 ju li begint, de Ronde van Thürin- gen en de Tour Féminin. Concurrentie lanceert Mansveld door Pieter van Klinken WESTKAPELLE - Nadat Mir jam Melchers donderdag de eerste etappe in de Ster van Walcheren won, kreeg de drie daagse koers gisteren opnieuw een fraaie winnares. De voor malig wereldkampioene veld rijden Debby Mansveld was de snelste in de massasprint in Westkapelle. Ze finishte een halve fietslengte voor Leontien van Moorsel en Jolanda van Dongen-Cools. MIDDELBURG - Leon tien van Moorsel-Zijlaard zal vandaag geen gooi naar de eindoverwinning doen in de Ster van Wal cheren. De Rotterdamse wielren ster verliet gisteravond de Zeeuwse etappekoers om zich voor te bereiden op de Grote Rivieren Prijs, de tijdrit waarmee de top- competitie morgen wordt afgesloten. Dat meldde de Stichting Rotterdam Cy cling gisteravond laat. Van Moorsel was de groot ste concurrente van ge- letruidraagster Mirjam Melchers in de Ster van Walcheren. Ze stond tweede op ruim anderhal ve minuut van haar ploeg genote bij Farm Frites Hartol. Vera Koedooder is de nieuwe nummer twee in het klassement op 1 mi nuut en 57 seconden. Dit wielerjaar was Debby Mansveld nog niet echt succes vol geweest. De goedlachse wielrenster was de beste in de Parel van de Veluwe en de beste in het Belgische Belsele. Giste ren schreef ze haar naam bij in het boek van de Ster van Wal cheren. Een sprint van anderhalve kilo meter lang werd het gister avond, met de wind vol in de rug. De ploeg van ge- letruidraagster Mirjam Mel chers (Farm Frites Hartol) trok op die afstand al de sprint aan voor de kanonnen Leontien van Moorsel en Arenda Grimberg. Die laatste won gisteren alle tussensprints en nam daardoor de rode trui over van ploeggeno te Van Moorsel. „Maar ze maak ten een fout", lachte Mansveld, rijdend voor Vlaanderen - T In terim. „Op een kilometer van de streep kwam Van Moorsel voor op te zitten. Ik zat de hele tijd toch al bij de eerste tien en op dat moment kon ik in haar wiel komen. Ik had niemand van mijn eigen ploeg mee, maar ik werd als het ware door de con currentie gelanceerd." Ook het verhaal Jolanda van Dongen-Cools, die derde; werd, was opmerkelijk. Derenstervan de in de Ster van Walcheren vrijwel nietszeggende ploeg De Zuidwesthoek is pas weer een jaar bezig met topwielrennen. Van Dongen: „Twaalf jaar gele den stopte ik met wielrennen. Vorig j aar kwamen er echter een paar kilootjes bij en ben ik weer gaan wielrennen. Ik had geen zin om alleen te trainen en ben toen bij de vrije renners gaan meedoen. Het ging zo goed dat ik weer een licentie heb aange vraagd. En nu word ik gewoon derde in een etappe in de Ster van Walcheren. Geweldig." De etappe zelf was weinig spec taculair. Alle rensters leken de zware etappe van een dag eerder nog niet te zijn vergeten. De Westkapelse Zeedijk, daar had den velen zware minuten door gemaakt door de harde wind. Gisteren werd de dijk opnieuw twee keer aangedaan. Mans veld: „Daar waren veel rensters toch een beetje bang voor. Het werd daarom een heel nerveuze koers. Iedereen wilde zo ver mo gelijk voorop zitten om maar niet in een achterste waaier te komen. Het was echt vechten om voorin te komen. Op een enkele vluchtpoging na bleef het peloton vrijwel de hele etappe compleet. Een enkeling kon het vrij straffe tempo niet bijhouden en moest al vroeg los sen. Onder hen de Bressiaanse Karin de Krijger, die donderdag in de eerste etappe ziek afstapte, maar toch nog mocht starten in de tweede etappe. Vooraf had ze er nog wel moed op, maar het bleek overmoed. Op vijftig kilo meter voor de streep viel ze sa men met elf andere rensters weg. Anderhalve kilometer voor de finish was er nog een valpartij, maar dat ging aan Mansveld voorbij. Zij won de tweede etappe. Mirjam Melchers, die als acht tiende over de streep kwam, be hield de leiding. Suzanne de Goede is voorlopig de beste j on geldige. Vandaag is voor de rensters een zware dag. Eerst is er vanaf tien uur een tijdrit over 13,1 kilome ter rond Wissenkerke. Daarna is de slotetappe over 104,9 kilo meter van Wissenkerke naar Domburg. Mansveld is hoopvol gestemd. „De tijdrit is niet mijn sterkste kant, maar een etappezege zit er zeker nog wel in. Ik hoop weer op een massasprint." LISSABON - De organisatie van Euro 2004, het EK voetbal van volgend jaar in Portugal, heeft te veel aanvragen gekre gen voor toegangsbewijzen. De organisatie had 450.000 tickets in de aanbieding, maar heeft 500.000 aanvragen. Ook voor het Nederlands elftal, mits dat zich kwalificeert, be staat te veel interesse. De orga nisatie bood fans de mogelijk heid kaarten te reserveren om hun favoriete ploeg door het he le toernooi te volgen. Omdat het speelschema nu nog niet bekend is, schrijven die supporters in op een land. Voor Nederland, Por tugal, Engeland, Duitsland, Ier land en Wales bestaat te veel be langstelling. Volgende maand volgt een lo ting, waarbij de kaarten worden verdeeld van de wedstrijden of categorieën die zijn overvraagd. Overigens zijn degenen die wor den uitgeloot niet kansloos, aangezien in augustus de twee de verkoopronde start. „Wie wil komen, moet dan snel zijn. Wie het eerst komt, wie het eerst maalt", aldus een woordvoer der. Voor het gehele toernooi zullen uiteindelijk 1,2 miljoen kaarten in de aanbieding gaan. Hettoernooi begint 12 juni. RTR GOUDA - Het bestuur van de stichting CFK heeft bij de poli tie aangifte tegen twee oud spelers gedaan. Het duo zou be stuursleden van het pensioen fonds voor profvoetballers heb ben bedreigd. De ex-spelers wilden volgens een zegsman van het CFK direct over hun saldo beschikken. Dat is in strijd met de reglementen. Spelers van clubs uit het betaal de voetbal storten sinds 1972 verplicht de helft van hun bru tosalaris in het CFK, het pensi oenfonds voor profvoetballers. Na beëindiging van hun loop baan ontvangen ze het gespaar de bedrag in termijnen. Of ze nu willen of niet. Het CFK deed vo rige maand oók al aangifte te gen een oud-speler. Ook hij wil de direct over zijn geld kunnen beschikken. Hij zou directeur Harko de Vlaming van het CFK hebben bedreigd. ANP Donderdag was de Westkapelse Zeedijk de scherprechter, gisteren hield het peloton er stand. foto Lex de Meester door Ruud Ramler VOLEND AM - Hij zit er midden in maar bekijkt alles nog van grote afstand. Wim Jonk is toch al niet het opdringerige type. De 36-jarige oud-international vindt het mooi dat zijn club Vo- lendam zijn rentree in de eredi visie maakt. Zestien jaar na de laatste promotie in 1987, toen hij als topscorer nog een belang rijk aandeel in het succes had. „Maar nu speelt mijn aanwezig heid op geen enkele manier een rol." Hoewel Jonk logisch en terecht afstand neemt van het naderen de succes, is zijn aandeel toch minder beperkt dat hij het zelf voorstelt. Vanaf het moment, nu bijna drie jaar geleden, dat hij bij Sheffield Wednesday ge dwongen een punt achter zijn carrière moest zetten, ging de Volendammer zich steeds vaker bemoeien met de voetbaltalen ten in het dorp. In vrije uren werden groeibril- jantjes bijgeslepen. Met Jack Tuyp als wezenlijk voorbeeld van hoe ervaring langs de lijn kan bijdragen in het rijpings proces van een talent. De 20-ja- rige schaduwspits speelde het afgelopen seizoen een soms doorslaggevende rol op de weg die Volendam voor de derde keer op rij tot in de nacompetitie bracht. „Ik wilde proberen iets voor de club te betekenen. En zag een mogelijkheid in het werken met jeugd. Dat vind ik zo mooi. Ik wil er ook graag mee doorgaan, waarom niet? Ik zie geen bot sende belangen als iemand die aan de ene kant bestuurslid is zich op andere momenten ver dienstelijk maakt voor de club door met j eugd te werken Jonk herkent in Tuyp wel iets van zichzelf. „Als ik hem zie voetballen, zie ik mezelf terug op die leeftijd. Iemand die moei lijke situaties liever mooi wil oplossen dan effectief. En daar om nog vaak verkeerde beslis singen neemt." Het Volendam van nu heeft wat Jonk betreft weinig overeen komsten met het laatste kampi oensteam. „Al was er, net als nu, ook toen financieel weinig mo gelijk. Er was sprake van een leegloop. Daarom werd ik er in de voorbereiding bijgehaald. Wij hadden in die tijd wel meer ervaring in de ploeg. We promo veerden omdat we de beste van de eerste divisie waren. Onver wacht en daarom was de ontla ding des te groter." „Het elftal van nu is soms nog te wisselvallig. En de ploeg kent nog te veel lieve jongens en te weinig 'boeven' die in het veld lekker kunnen zuigen. Dat is iets wat geleidelijk moet groei en. Spelers gaan zich, naarmate ze ouder worden, vanzelf beter wapenen. Omdat ze anders on der zullen sneeuwen. Het gaat er dan alleen nog om op de juiste momenten vervelend te doen. In dienst van het giftal. Met ingang van het nieuwe sei zoen hoeft het bestuurslid tech nische zaken zich niet langer anoniem op te stellen. Als de in- werkperiode voorbij is kan Jonk zich laten gelden. Al zal dat, weet hij nu al, nog steeds niet op te voorgrond zijn. ,Ik zal mezelf zeker niet opdrin gen. De samenwerking met de technische staf zal dusdanig moeten groeien dat we wat aan elkaar kunnen hebben. Ik zal ook niemand mijn wil opleg gen." Maar natuurlijk praat hij wel eens met de spelers, over voetbal in het algemeen. „Niet over hun rol in het elftal of over de fouten die ze maken. Dat is mijn taak niet. Die dingen laat ik aan de trainer over." GPD Francois Franse (links) op weg naar de overwinning in de Ronde van Kwadendamme 2002. Mede dankzij deze zege werd hij gister avond gekroond tot sportman van het jaar. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie HEINKENSZAND - Francois Franse is gisteravond in Heinkenszand uitgeroe pen tot sportman van de gemeente Borse le. De verkiezing betrof het jaar 2002. De wielrenner uit Kwadendamme werd in 2002 winnaar van de Ronde van Kwaden damme en Oudenbosch. Verder was hij de beste Zeeuw bij de districtskampioen schappen vorig jaar. Hij werd vierde. Rianka Rentmeester werd sportvrouw van 2002. De damster van damvereniging PWG werd vorig jaar Zeeuws kampioen bij de aspiranten en tweede bij de natio nale titelstrijd. Tot sportploeg van 2002 werd het A-team van Twirlvereniging The Showgirls uit 's- Heerenhoek uitgeroepen. De ploeg werd Nederlands kampioen in de groep danst- wirl senior beginners. De verkiezing viel samen met het 25-jarig bestaan van de Sportraad Borsele. Ter ge legenheid hiervan werd een groot feest in de Stenge in Heinkenszand georgani seerd. Naast de verkiezing van de sport man, -vrouw en sportploeg werden ook alle kampioenen van het voorbije jaar ge huldigd. PUSAN - De Nederlandse hockeysters zijn het zeslanrl toernooi in Pusan begonnen met een nederlaag tegen Z v!" Afrika. Oranje verloor met 3-0, na een ruststand van 1-0 n" ploeg moet het in Zuid-Korea doen zonder bondscoach M Lammers, die wegens privé-omstandigheden thuisbleef Zi'C plek wordt ingenomen door Eric Verboom. Lammers stel? voor het toernooi noodgedwongen een jonge ploeg samen D internationals van Den Bosch en Laren, die in de plav-nfi strijden om de nationale titel, ontbreken in de selectie DeNS derlandse ploeg telde tegen Zuid-Afrika acht debutante' Oranje forceerde negen strafcorners, maar wist er niete* van te benutten. ANP ENSCHEDE - FC Twente raakt opnieuw een speler kwijt Vleugelaanvaller Ellery Cairo (24) vertrekt naar SC Freibum dat komend seizoen in de Duitse bundesliga uitkomt. Cairo is met de Duitse club een contract voor twee seizoenen met eer optie voor nog een jaar overeengekomen. Freiburg promo' veerde een maand geleden van de tweede naar de eerste bun desliga. Cairo was transfervrij. Hij had van zijn oude werkge ver wel een nieuwe aanbieding ontvangen, maar ging daa rnet op in. De aanvaller speelde drie seizoen bij Twente. Atif ROTTERDAM - Hapoel Tel Aviv ontvangt 14 augustus op hel Kasteel van Sparta de Armeense club Banants. Het gaat om de heenwedstrijd in de eerste voorronde van het toernooi om de Uefa Cup. De Israëlische club kreeg dinsdag van de ge meente Rotterdam toestemming de 'thuiswedstrijd' in het stadion van Sparta af te werken. Hapoel moet van de Europe se voetbalbond om veiligheidsredenen uitwijken naar hel buitenland. De Israëlische club wil, indien nodig, ook de tweede en derde voorronde van de U ef a Cup in het stadion van Sparta spelen. ANP WASHINGTON - Washington Wizards heeft een nieuw coach, met de illustere achternaam Jordan. Het is niet Mi chael, maar Eddie Jordan. Hij neemt het NBA-team over,een week na het ontslag van zijn voorganger Doug Collins. Hel clubbestuur stuurde Collins wegens tegenvallende resultaten weg. Michael Jordan, de beste basketballer ooit, die zijn loop baan afsloot bij de Wizards, leeft inmiddels in onmin metde clubleiding. Jordan, gestopt met zijn actieve loopbaan, vvai niet meer welkom bij de club. Michael Jordan was overigens degeen die Doug Collins als hoofdcoach had ingehuurd. Eddie Jordan heeft elf jaar ervaring en was het laatst werk zaam als assistent-trainer bij New Jersey Nets. Die ploegver- loor de finale van de NBA van de San Antonio Spurs. DPA PORTSMOUTH - Verdediger Dejan Stefanovic keert terug naar Engeland. De gewaardeerde aanvoerder van Vitesse te kende gisteren een driejarig contract bij Portsmouth, datzich in het afgelopen seizoen verzekerde van promotie naar de Premier League. Volgens berichten in de Engelse media ont vangt de armlastige club uit Arnhem ruim 2,5 miljoen euroj voor de rijzige Joegoslaaf. De Arnhemse club gaat op zoek naar een vervanger voorSte- fanovic. Oud-Feyenoorder Bert Konterman, die bij Glasgow Rangers vertrekt, is een van de kandidaten. ANP Aken. CHIO. Springen. Landenwedstrijd, twee manches: 1. Ierland (Splaine/Cool Dia mond 8-0, Charles/Pershing 1-4, Twomey- /Luidam 5-0, Babington/Carling King 1-5) 11 strafpunten, 2. België 13, 3. Verenigde Sta ten en Duitsland16,5. Frankrijk 18,6. Neder land (Bruggink/Joël 8-0, Tops/Roofs 8-12, Zoer/Lowina 5-16, Wim Schröder/Eurocom- merce Berlin 4-4) 33. Stand Super League, na vier wedstrijden: 1. Frankrijk 31 punten, 2. Ierland 30,5, 3. Duitsland 18,5, 4. Groot- Brittannië 16, 5. België 13,6. Zweden 7,5,7. Italië 7,8. Nederland 6,5. Dressuur. Intermediaire: 1. Nadine Capell- mann (Dui) Bouton 71,10 procent, 2. Theo- dorescu (Dui) Cooper 69,75, 3. Linsenhoff (Dui) Sterntaler 68,55,6. Tineke Bartels/Sun- rise 66,65,8. Marlies van Baalen/Laurentia- ner 66,20. Sportprijsvragen Lucky Day: 1-11-14-17-18-19-20-35-39-52- 53-57-59-61-62-63-67-69-72-78 (onder voor behoud) Rosmalen. Ordina Open. Mannen, 380.000 euro. Kwartfinales: Schalken (3) - Robredo (Spa/6) 7-5 6-4, Clément (Fra/7) - Vicente (Spa) 4-6 6-3 6-0, Vacek (Tsj) - Novak (Tsj) 6-4 6-4, Sluiter - Van Lottum 6-4 7-5. Vrouwen, 170.000 euro. Halve finales: Clijs- ters (Bel/1- Rittner (Dui) 6-2 6-1, Henin-Har- denne (Bel/2) - Petrova (Rus/5) 5-7 7-6 6-3. Nottingham. Mannen, 380.000 euro. Halve finale: Rusedski (GBr) - Arazi (Mar) 7-5 7-5, Fish (VSt/8) - Björkman (Zwe) 6-7 6-3 6-4. Eastbourne. Vrouwen, 585.000 euro. Halve finale: Rubin (VSt/2) - Capriati (VSt/3) 2-6 7-6 6-2, Martinez (Spa) - Farina Elia (Ita) 6-2 6-4. HULST - René van Gassen heeft een druk finaleweekeinde in het Rabo Reynaerttoernooi in Hulst. Hij plaatste zich al eerder voor de halve finale in het enkel 5 en daar kwam ook nog de hal ve eindstrijd bij in het enkel 3-4. Van Gassen won met 2-6 7-6 7-6 van Bas de Barbanson en gaat door naar de laatste vier. Hierin speelt hij tegen de als tweede ge plaatste Sven Vermeulen. Van Gassen verloor de eerste set te gen Bas de Barbanson met 2-6 en zag in de tweede set bij de stand 4-5 in zijn nadeel en drie matchpunten de uitschakeling naderen. In de tiebreak perste Van Gassen er nog eens alles uit en dat leverde setwinst op. De derde set in deze drie uur duren de partij leek beslist bij 4-2 voor De Barbason, maar Van Gassen won alsnog in de tiebreak. Jeroen Alliet zorgde ook voor een verrassing door Reggy Bun in een driesetter uit te schakelen voor de halve finale in het enkel 5Alliet verloor de eerste set met 4-6, maar sloeg daarna keihard toe met tweemaal 6-1. Ruben Joos en Joep Smits zijn beide halvefinalisten in het en kel 6. Joos had geen kind aan Bas Dingenouts (6-1 6-0) en Smits liet Nick Strijdonk kans loos (6-4 6-1). Hulst. Rabo Reynaerttoernooi. VE 7: Char tal Pauwels-Sandra Lambert 6-4 4-6 6-i Els Dieleman-lne Agten wo, 1st Cuyle-Claudia Bun 4-6 6-4 6-3, VE Tracy Hart-Jeanet Audenaerd 6-2 6-2,VJ 7: Borghouts/Meerman-De Bakker,Tr;:; 3-6 6-36-2, Agten/van der Schelling-As» man/Leenknecht 6-3 6-4, ME 3-4: Renevi' Gassen-Bas de Barbanson 2-67-67-6,Mi 5: Jeroen Alliet—Reggy Bun 4-66-16-1,Ni 6: Ruben Joos-Bas Dingenouts 6-1 6t Joep Smits-Nick Strijdonk 6-4 6-1, MEi Rene Koene-Yves Aerts 6-4 6-4, Rand, Boddaert-Patrick de Maagt 6-2 6-4,1 8-9: Harm Rietjens-Eric Magnus 6-36-: Jan Keeven-Paul Plasschaert 6-3 6-1, Ni 40: Hans Moens-William Goethals 6-3 2-: 7-6, MD 6: De Baets/Michielsen-Visser/Slri, donk 6-4 6-2, Cleyman/Smet-De Saeghe- /Seghers 7-6 6-1, De Bakker/Thys-Vr Buuren/Vercruysse 6-4 6-2, MD 7: Aerts /Van Eenennaam-Pijpelink/Rouw 6-2 7-6 MD 40: Nachtegael/Nanna-Jorissen/Klep pe 6-1 6-4, Burm/Morcus-Van den Beij Loevezijn 6-4 6-2, GD 5: Asselman/d'Hoog- he-Fraanje/Vantricht 1-6 7-5 6-3, GDI Van Puyvelde/Boddaert-Vossen/Vossn 6-0 6-4, Leenknecht/Asselman-De ne/Sinke 6-3 7-6. Voetbal Nyon. Loting kwalificatietoernooi Cham pions League. Eerste voorronde (speeldata 16 juli en 23 juli): 1. Pioenik (Arm)-KRReyk javik (IJs), 2. Sheriff Tiraspol (Mol) - Flora Tallinn (Est), 3. HB Torshavn (FEi) - Kaunas (Lit), 4. Bate Borisov (WRu) - Bohemianslle' 5. Vardar Skopje (Mac) - BarryTownfWa 6. Grevenmacher (Lux) - Leotar (BHe), HJK Helsinki (Fin) - Glentoran (Nle).8.Slie- ma Wanderers (Mai) - Skonto Riga (Let),. Omonia Nicosia (Cyp) - Irtish (Kaz), 10. Dm* mo Tbilisi (Geo)-SK Tirana (Alb). Tweede voorronde (speeldata 30 juli en t augustus): MTKBudapest(Hon)-winnaaf winnaar 1 -CSKASofia (Bui), winnaar3Cf tic (Sch), winnaar 6 - Slavia Praag WJ naar 2 - Shakhtar Donetsk (Oek),Zilina(Si« - Maccabi Tel Aviv (Isr), winnaar 4-Rose^ borg Trondheim (Noo), Maribor (Slv)- Dm: mo Zagreb (Kro), CSKA Moskou (Rus)-wir- naar 5, Rapid Boekarest (Roe) - Anderlec (Bel), Partizan Belgrado (SMo) - Djurgarde (Zwe), Wisla Krakow (Pol) - winnaar9,Deer se kampioen (nog niet bekend) - winnaar winnaar 10 - GrazAK (Oos). Confederatie-beker. Groep A. Lyon:Colom bia - Nieuw-Zeeland 3-1. Saint Etienn^ Frankrijk - Japan 2-1. Stand: 1-Fran*r') (3-1), 2. Japan 2-3 (4-2), 3. Colombians 4. Nieuw-Zeeland 2-0 (1-6). Volleybal World League. Mannen, groep C. VW' Bulgarije - Servië-Montenegro 3-1 U 25-20 25-21 25-22). Stand: 1. Bul9ar!f. (24-15), 2. Servië-Montenegro 9-12 (24 3. Nederland 8-8 (16-17), 4. Cuba 8-2 (8-" Gstaad. Swiss Open beach, World 1 1 Vrouwen, hoofdtoernooi. Eerste ronde.M dijk/Leenstra (Ned) - Ahmann/VollmerP 23-21 21-14 Kwartfinales: Walsh/Mayl»' - Kadijk/Leenstra 21 16 21-14. Man kwalificatie. Groep G: Baracetti/Condew - De Kogel/Mulder (Ned) 21-18 21- Kogel/Mulder naar hoofdtoernooi. Wielrennen Ronde van Zwitserland. Vierde et# Visp - Losone: 1. Casar (Fra) 168 «m 4.05.01,2. Kirchen (Lux),3.0'Grady(Au l McEwen (Aus), 5. Dean (NZe), 6. Sime (Ita), 7. Commesso (Ita), 8. Moos IZj Vinokoerov(Kaz), 10. Bettini (Ita). Alg klassement: 1. Vinokoerov 17.41.30, agrande (Ita) 0,06, 3. McGee (Aus) - Kirchen 0.20.5. Zulle 0.32,6. Sinkewitzlüu 0.: 0 Jrchen 0.20,5. Zulle 0.32,6. Sinkew.u - .33,7. Valjavec (Slw) 0.34,8. P®re!f? .36,9. Guerini (Ita), 10. Ullrich IDui)0J id. ue uroot, o/. iuoom u. (Sp3 7.43. Algemeen klassement. 1- j 18.45.15, 2. Pecharroman (Spart- 'j Blanco (Spa) 1.58,4. Gil (Spa) 2_ 10,5. (Spa) 2.27, 6. Basso (Ita) 2.44,37. U" 23.47,55. Kroon 38.42,96. De Jongh»-5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 80