Snelheidsovertreders en onverzekerde bestuurders berecht PZC De Mythe wordt waarheid in Goes Vragen over lawaai van goederenvervoer per spoor door Goes Grando Keukens helpt H 01* li-klanten! b 13 0118-643558 College stemt in met scenario waarin toerisme prioriteit krijgt TOPVEIUNG zaterdag 21 juni 2003 Sponsorloop Ithaka brengt 400 euro op Vier dagen zwemmen in Wissenkerke Braderie in St. Philipsland Dansavond Vierdaagse in Kortgene Vogels van Piet de Dreu Stadshaven Thuisliggers Test Green room Strijd om opdracht gemeentehuis Boete voor taxi zonder vergunning Visbedrijf boet voor vervuiling Boete voor vissersbedrijf Yerseke Weekmarkt moet verhuizen Bel direct onze speciale servicelijn: of bezoek de vestiging bij U in de buurt! rD TVTnn Grando Middelburg ^jKeukensjj www.grando.nl Recreatie vóór handel in havens jnnrSteffan ter Maat SINT-MAARTENSDIJK - Het tollege van burgemeester en wethouders van Tholen wil dat alle havens binnen de gemeente «orden afgestemd op recreatie ,n toerisme. Hiermee neemt het college het voorkeursscenario van adviesbureau Jongewoud over, dat onderzoek deed naar de toekomst van de jacht- en handelshavens in de gemeente Tholen. Het adviesbureau heeft beke- Hnnrsteffan ter Maat IHOLEN - Rijden in of in bezit fijn van een auto zonder verze kering, snelheidsovertredingen en het veroorzaken van onge lukken. Dit waren gistermiddag de meest voorkomende zaken die kantonrechter M. Klaren- beek voor zich kreeg in het oude raadhuis van Tholen. De eerste verdachte - een 28-ja- rige man uit Tholen - was be kend met de tenlastelegging van onverzekerd in een auto rijden. ,U heeft een keer een transactie jehad in 2001 en in 2002 bent u tot twee maal toe veroordeelt tot een rijontzegging omdat u on verzekerd rondreed met uw au to. Vervolgens zit u hier op nieuw", stelde de rechter. „Kunt adat verklaren?" Het verweer was niet sterk en vooral een vraag om begrip: „Ik de auto net gekocht en dan moet je nog wat dingen regelen. U weet toch ook wel hoe dat zei de verdachte. De vraag om begrip was aan of ficier van justitie J. Zondervan niet besteed. Hij eiste twee we- hechtenis en zes maanden onvoorwaardelijke rijontzeg- De verdachte was niet blij met de rijontzegging, maar de rechter nam deze eis wel over. Ook de twee weken hechtenis nam hij over. De rechter noemde dit echter gewoon celstraf en dat had de verdachte bij het ho ren van de eis nog niet begrepen: KLOETINGE - Leerlingen van kliniekschool Ithaka in Kloe- linge hebben met een sponsor loop bijna 400 euro bijeenge bracht. De jongerenorganisatie van Wilde Ganzen, Jeugd voor Jeugd, legt nog een onbekend bedrag bij. De opbrengst is bestemd voor een school in Zuid-Afrika, waarmee een van de leerkrach ten van Ithaka nauwe banden onderhoudt. De Zuid-Afri kaanse school wil met het geld de toiletten repareren. WISSENKERKE - In het Wisse- bad in Wissenkerke vindt van maandag tot en met vrijdag de achtste editie van de zwemvier- daagse plaats. Er kan steeds gestart worden tassen 18.30 en 19.30 uur. In schrijven kan aan de kassa van »ct zwembad. REDACTIE bevelanden/tholeim Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES fel: (0113) 273000 fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt RobPaardekam Steffan ter Maat centrale redactie Oostsouburgseweq 10 Postbus 18 4380AAVLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl B-mail: web@pzc.nl „Twee weken cel? En hoe moet dat dan met mijn werk?" De of ficier wees hem op de mogelijk heid om twee weken vakantie op te nemen en deze dan maar in de cel door te brengen. Een onvoorwaardelijke rijont zegging kreeg een motorrijder uit Stad aan 't Haringvliet. De 34-jarige man reed op 30 maart van dit jaar met een door de po litie geschatte snelheid van zo'n 155 kilometer per uur over de Poortvlietsedijk tussen Scher- penisse en Poortvliet. De snel heid werd niet officieel geme ten, maar wel werd waargeno men dat de motorrijder met ho ge snelheid over de weg reed. Ervaren motorrijders van de po litie deden een schatting die ei genlijk zelfs nog iets hoger lag dan de 155 kilometer per uur. De rechter vroeg eerst bij de ver dachte of het klopte dat hij mo torracer is en of hij ook een race- licensie heeft. De verdachte ant woordde bevestigend. „Maar dat betekent niet dat u de open bare weg als trainingsbaan mag gebruiken", stelde de rechter. De verdachte vond de inge schatte snelheid wel wat hoog. De officier eiste een boete van 270 euro en een rijontzegging van vier maanden, waarvan twee voorwaardelijk. De rech ter nam de eis van vier maanden over, maar met zeventig dagen voorwaardelijk. Daarnaast kreeg hij een boete van 350 euro opgelegd door de rechter. SINT PHILIPSLAND - In Sint Philipsland vindt vandaag de jaarlijkse braderie plaats. In de Voorstraat, de School straat en de Kerkring staan tus sen 10.00 en 21.00 uur tientallen kraampjes opgesteld. Op de Kerkring vindt tussen 10.00 en 12.00 uur tevens een kinderbra derie plaats. Het feest wordt rond 20.45 uur afgesloten met een concert van Concordia op het havenplateau. GOES - In buurthuis De Pit in Goes-Zuid wordt vanavond vanaf 20.00 uur een dansavond voor paren en alleenstaanden gehouden. KORTGENE - Van maandagtot en met donderdag wordt in Kortgene de avondvierdaagse gehouden. Deelnemers kunnen kiezen of ze vijf of tien kilome ter willen wandelen. Er wordt steeds gestart om 18.30 uur bij dorpshuis de Pompweie. In schrijven kan maandag vanaf 18.00 uur. GOES - De internationaal be kende vogelkweker Piet de Dreu uit Goes doet vandaag mee aan de open volièredag. Zijn vogels zijn van 10.00 tot 15.00 uur te bewonderen aan de Buijs Bal- lotstraat 7. Advertentie 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' dinsdag 1 juli in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg Aanvang: 14.00 uur Fraaie collectie schilderijen, horloges, meubilair, tapijten, zilverwerk, etc., etc. Kijkdagen 30 juni -15.00 tot 20.00 uur 01 juli -10.00 tot 11.30 uur Veilingmeester A. I. Verhage 0118-627639/06-23360501 0118-413730/06-51407998 www.hetmidtJelburgsveilinghuis.nl ken hoe de toekomst eruit zou zien met behoud van de han delsactiviteiten. Dit is afgezet tegenover het verdwijnen van deze activiteiten en alles gericht op recreatie en toerisme. Vol gens het adviesbureau zou het het beste zijn om niets meer in de handelsactiviteiten te inves teren. Verder zou de voordelig ste keuze zijn, alles op één acti viteit te richten, bij voorkeur de recreatie. Dit zou de inrichting van de havens ten goede komen, het exploitatietekort minimali seren en op termijn zelfs kunnen doen verdwijnen. Het huidige exploitatietekort ligt voor de vier havens samen - Tholen, Stavenisse, Sint Anna- land en Sint Philipsland - op ruiml05.000 euro per j a ar. Wor den de recreatieve mogelijkhe den van de havens verbeterd, maar worden daarnaast ook de handelsactiviteiten nog aange houden, dan zal het totale tekort nog 80.000 euro per jaar blijven. Met het afstoten van de han delsactiviteiten zal het tekort met 50.000 euro verminderen. Het adviesbureau doet ook de aanbeveling om de handelsacti viteiten in Tholen volledig te staken en er een compacte stadshaven met tientallen extra ligplaatsen voor jachten van te maken. Het zou in dat geval minder los van de stad moeten staan dan nu het geval is. In deze variant komen de (ver vangingsinvesteringen wel ho ger te liggen dan wanneer de handelsactiviteiten worden ge handhaafd en het aantal lig plaatsen niet wordt uitgebreid. In het laatste geval worden de investeringen geschat op 2,7 miljoen euro, de eerste variant kost ruim 3,2 miljoen euro. Op langere termijn zouden de hoge re investeringen zich wel weer terugbetalen door een gunstige re exploitatie van de havens en door de 'kwaliteitsslag' die Tho len als compacte stadshaven zou maken. Een van de bijstellingen was dat Sint Annaland nog wel een ha ven zou moeten blijven voor de 'thuisliggers' (binnenvaart schippers die er afmeren)Om in De nieuwe theaterzaal door Rolf Bosboom GOES - Het wordt prachtig, maar het is wel aanpoten. De aannemer moet alle zei len bijzetten om De Mythe, het nieuwe theater in Goes, op tijd te voltooien. Dat betekent veel overuren, soms werken op zaterdag en het deels vergeten van de bouwvak. De oplevering moet uiterlijk op 1 september gebeuren, zodat er voldoende tijd is tot de officiële opening op 23 okto ber. Wie het voorrecht heeft er alvast rond te lopen, ziet dat er hard wordt gewerkt, dat er nog veel gebeuren moet, maar vooral ook dat er een bijzonder gebouw ontstaat. In de zaal is al iets van een theatersfeer voelbaar, het podium nodigt bijna uit tot een voorstelling en de foyers verraden al hun toekomstige sfeer. De ingenieuze wijze waarop de vroegere ambachtsschool wordt aaneengesmeed met de nieuw gebouwde zaal en toneelto ren, openbaart zich steeds meer. Vakwerk uit de jaren twintig ontmoet een eigen tijdse evenknie en de twee blijken won derwel goed bij elkaar te passen. De reno vatie die de ambachtsschool ondergaat is uitermate ingrijpend, maar steeds met respect voor het verleden. Hoe arbeidsin tensief ook, de zaken worden liever opge knapt dan vervangen en dat maakt het dat, terwijl alles weer oogt als nieuw, de sfeer van vroeger er nog steeds is. Een groot deel van het karakteristieke ge bouw gaat dienst doen als Cultuurhuis, waar diverse culturele organisaties wor den ondergebracht. De werkzaamheden komen steeds meer in een afrondend sta dium. De wanden in de gangen zijn al ge schilderd in opvallend roze. De lift onder gaat een eerste test en stijgt en daalt ge ruisloos. Buiten worden de muren ge zandstraald en dat maakt zichtbaar ver schil. Aan de kant van het Bleekveld krijgt de aangebouwde entreepartij steeds meer vorm. Daarvoor wordt natuursteen ge bruikt, een flinke investering maar het geeft het theater wel een passende uitstra ling. De grote, loodzware stenen worden vastgezet met dubbelzijdig plakband. Het lijkt vragen om problemen, maar het is een ijzersterke constructie, verzekeren de mensen die het kunnen weten. Langs de machineruimte, die in een oce aanreus niet zou misstaan, gaat de tocht verder. De kleedkamers zijn nog kaal, maar de spiegels en tafels kunnen elk mo ment arriveren. Een intrigerende ruimte is de 'green room', waar artiesten zich kunnen vertreden. Via een raam hebben zij zicht op het publiek in de foyer. En om gekeerd natuurlijk. Dan de zaal en het toneel. Denk de 550 stoelen erbij, kleed in gedachten de wan den en vloeren rood aan en de voorstelling kan bij wijze van spreken beginnen. Een flinke ruimte, maar toch intiem. Nu alles nog kaal is, valt pas goed op hoeveel tech niek er aan te pas komt in een theater, waardoor het voor alle betrokkenen een uiterst complex project is. Overal lopen leidingen en kabelgoten, bovenin is een compleet stelsel van loopbruggen aange legd om alles goed te kunnen bereiken. Helemaal in de nok van de enorme toneel toren, achttien meter hoog, hangt een ge avanceerd netwerk van elektromotoren die decordelen computergestuurd laten bewegen. De ronde gangen rond de zaal leiden be zoekers in de toekomst naar hun plek. Waar ze ook plaats nemen, overal is er goed zicht op het podium. Nu is daar nog geen blik op gegund, want het rookgor dijn - een van de vele voorzieningen op het gebied van brandveiligheid - scheidt vooralsnog zaal en toneel. Eind oktober gaat het doek pas officieel op en weten theaterliefhebbers het zeker: De Mythe is geen fabel. De wanden van de gangen zijn in een opvallend roze geschilderd. foto's Willem Mieras deze functie te kunnen blijven voorzien, moet er voor 80.000 euro worden geïnvesteerd. Dit zou gefinancierd moeten wor den uit de opbrengsten van de recreatieve plannen die er voor de haven zijn. Op basis van fi nanciële gronden zouden er geen extra of vervangende faci liteiten voor de thuisliggers van de haven in Sint Philipsland moeten komen. De bestaande voorzieningen zouden zolang dit technisch verantwoord is nog gebruikt kunnen worden; daarna zou de haven sluiten voor de thuisliggers. De over slagactiviteiten in de werkha- ven van Sint Philipsland kun nen blijven bestaan: dit valt onder de verantwoordelijkheid van Rijkswaterstaat. SINT-MAARTENSDIJK - Architectenbureau Rothuizen van Doorn 't Hoofd BV is het enige architectenbureau uit de pro vincie dat meedingt naar de opdracht voor het ontwerp van het nieuwe Thoolse gemeentehuis in Tholen. De vijf voorgese lecteerde bureaus presenteerden gisteren hun visie op het nieuwe gemeentehuis en lieten ook een schetsontwerp zien. Na de presentatie werden de namen van de bureaus bekend gemaakt. Naast de Goese mededinger gaat het om Jeanne Dekkers Architectuur uit Delft, Kraaijvanger Urbis uit Rot terdam, De Architecten Cie uit Amsterdam en Sturm Archi tecten uit Roosendaal. Het nieuwe gemeentehuis dat moet worden ontworpen mag maximaal 13,8 miljoen euro gaan kosten, dit is exclusief de ruimte voor eventueel pand gebruik van derden en het gemeentelijk archief. Een voorzichtige schatting is dat het gemeentehuis in de winter van 2005/2006 gereed zou kunnen zijn. MIDDELBURG - De economische politierechter in Middel burg heeft gisteren V.O.F. Taxi Akkerdaas uit Vlissingen con form de eis veroordeeld tot 750 euro boete. Het taxibedrijf bleek op 20 januari dit jaar niet over de vereiste vergunning te beschikken. De vergunning moest in het kader van een over gangsregeling opnieuw worden aangevraagd. De verdachte verklaarde de vergunning te hebben aangevraagd, maar hij had er niet meer bij stilgestaan dat de aanvraag wellicht niet in behandeling was genomen. MIDDELBURG - De economische politierechter G. van Un- nik in Middelburg heeft gisteren Holland Fresh Herring BV uit Terneuzen voor het zich niet houden aan de hygiënische voorschriften conform de eis 400 euro boete opgelegd. Op 25 september vorig jaar werd proces-verbaal opgemaakt omdat de inrichting van het visbedrijf, waar haring wordt bereid, smerig en vuil was. De wand en het plafond van de verwer kingsruimte bleken aangetast te zijn door roest. Ook was er een gat in de wand van de koelcel. MIDDELBURG - De Middelburgse economische politierech ter heeft gisteren Vissersbedrijf Hoebeke uit Yerseke voor het overtreden van de technische voorwaarden voor een garna- lenvangst conform de eis veroordeeld tot 11.00 euro boete, waarvan 500 euro voorwaardelijk. Het bedrijf had op 11 de cember vorig jaar op de Noordzee vistuig gebruikt dat niet voorzien was van een zeeflap. In de uitspraak werd rekening gehouden met de praktische problemen voor garnalen vissers die het gebruik van een zeeflap met zich meebrengt. VLISSINGEN - De weekmarkt van Vlissingen zal over een aantal maanden moeten verhuizen naar een andere locatie. Dan zullen de werkzaamheden beginnen rond de ingrijpende opknapbeurt op de hoek van de Spuistraat/Lange Zelke en de Oude Markt. De ingang van de parkeerkelder komt in het midden van de Spuistraat te liggen. Het blok bij de Aldi wordt gesloopt. Er komen appartementen en winkels terug. De ge meente wil de weekmarkt, die vrijdag en zaterdag is, ver plaatsen naar de Coosje Buskenstraat/Aagje Dekenstraat. De werkzaamheden zullen circa twee jaar in beslag nemen. Het is de bedoeling dat de markt weer terugkomt op de Spuistraat. i ontstaat door 'een kilometers lang lint van schermen'. De schermen zijn niet alleen no dig vanwege de aanleg van de Westerschelde Container Ter minal. Ook al zou de Raad van State een streep zetten door dat project, dan nog zal het vervoer van goederen per spoor de ko mende jaren flink toenemen. Dat blijkt al de activiteiten van het bedrijf Cobelfret, dat zich onlangs in Vlissingen-Oost heeft gevestigd, met als gevolg een groot aantal autotreinen per dag. D66 vraagt het gemeente bestuur of daardoor al de wet geluidhinder wordt overtreden. Mochten B en W daar geen ant woord op hebben, dan wil de partij dat er onderzoek wordt gedaan. De fractie maakt zich verder zorgen over uitspraken van Pro- Rail als dat de betrokken ge meenten worden geacht mee te werken aan het plaatsen van schermen op hun grondgebied. Dat geldt dus ook voor Goes, hoewel deze gemeente zich met hand en tand verzet tegen de komst van de WCT. „Hoe ziet het college deze fictie?", vraagt D66 zich af. De partij is verder benieuwd wat de gemeente kan doen om een 'Haagse muur door Goes' te voorkomen. door Rolf Bosboom GOES - D66 in Goes wil weten in hoeverre het goederenver voer per spoor de wet geluidhin der overtreedt, nu het aantal treinen de afgelopen weken fors is toegenomen. De fractie heeft daarover vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders. Deze week werd in Goes de der de van een serie informatie markten gehouden over de maatregelen die worden geno men om de overlast van het goe derenvervoer te beperken. Die maatregelen bestaan vooral uit een groot aantal schermen langs het spoor, met een hoogte die kan oplopen tot drie meter. D66 zegt, naar aanleiding van de informatiemarkt, 'onder de indruk' te zijn 'van de reacties van burgers en van de conse quenties van de toename van het spoorvrachtvervoer'. De fractie constateert dat ProRail, de organisatie die het project uitvoert namens de minister van Verkeer en Waterstaat, zich vooral beperkt tot geluidsover last, maar niet ingaat op bijvoorbeeld trillingen, de vei ligheid van de spoorwegover gangen, het vervoer van gevaar lijke stoffen en het beeld dat Advertentie Neem uw orderbevestiging en aanbetalingsbewijs mee en Grando zorgt dat de schade minimaal blijft! CBW leveringsvoorwaarden! 5 jaar garantie! VJlVx\l\ JL/\J Veerseweg 104 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 65