PZC PZC Ik heb het hier stik naar mijn zin En we noemen het Peij spaleis D66 Goes stelt vragen over herrie Sloetreinen Grando Keukens helpt H 01* li-klanten! GRANDO 12 13 Radaronderzoek op bunkerterrein Vlissingen 0118-643558 Kinderen helpen mee op de kinderboerderij brandweer tadsgewest T0PVEIUNG I w zaterdag 21 juni 2003 Jazzdansgala Doopdienst Wedstrijden Speeltuin viert verjaardag Gatenkaas McDonald's Meer huur Kapelse advocaat wint prijs Yersekse visser beboet voor olie Boete voor taxi zonder vergunning Visbedrijf boet voor vervuiling Branchevervaging slijter bestraft Bel direct onze speciale servicelijn: of bezoek de vestiging bij U in de buurt! KeukensJj Grando Middelburg www.grando.nl iüDDELBURG - Kinderboer derij De Klepperhoeve in Mid delburg houdt woensdag de ac- jviteit 'werken op de boerderij' leerkinderen van zes tot en met twaalf jaar. idde- onder leiding van medewerkers 'eurt. ;(imnen kinderen helpen met het inde 'choonmaken van de hokken en 'ver- |,et voeren van de dieren. De lSWeJ activiteit begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. De vol gende editie vindt plaats op woensdag 23 juli. Net als vo rig seizoen kunnen kinderen sls ze elke maand een andere diersoort verzorgen in aanmer king komen voor een 'poepdi- ploma'. siden ces, ivoor t er e ver- lelde, rvoor lijkse r wel noei 'ove- veer rooi e eet veen door ld. a vindt trant- tuur- tinei e na- jeje iati; ook' plan- ït.Nt rerls en óf Vu rstaa iawi >ppti i Pat- gaat ir ge- veer- eerst geno- einei n ai onze- it wil sten- g uil ege bom /ma' redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: 06-54267110 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Madia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 aaeoaagoes Jol: (0113) 315666 Eax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Speurtocht naar explosieven MIDDELBURG - De dansgroe- nmvan VTV Vlissingen verzor- «en woensdageen optreden in deStadsschouwburg in Middel- buig. In totaal krijgt het publiek Ü3 verschillende dansen te zien: kleuterdans, streetdance, mo derne dans, jazzdans en klassie ke dans. Het gala begint om 0 uur, de deuren gaan om 0 uur open. OOST-SOUBURG- De Pink stergemeenschap Shalom houdt zondag 29 juni een feestelijke doopdienst in Zaal Irene aan de Kanaalstraat 8 in Oost-Sou burg. Deze begint om 14.15 uur. VLISSINGEN - Voor de derde keer houdt de Stadsgewestelij- Brandweer Vlissingen Mid delburg onderlinge wedstrij- Hetevenement is op zaterdag 28 i van acht uur 's morgens en drie uur in de middag. De deelnemende brandweerploe gen voeren op verschillende lo caties opdrachten uit. Dat ge beurt in de Van Dishoeckstraat in Vlissingen, de Torenweg in Middelburg, de Arnestraat in Arnemuiden en de Ritthemse- straat in Oost-Souburg. MIDDELBURG - De Speeltuin Meiveld in Middelburg bestaat tien jaar. Om dat te vieren hou den de Stichting Monument Middelburg en Speeltuin Mei veld zaterdag 5 juli een f eestelij - ke dag voor het hele gezin. Op die dag wordt bovendien het nieuwe spetterbad van de speel tuin in gebruik genomen. Op het kleine veld komen kraampjes en een podium met doorlopend allerlei muzikale en dansoptredens. Ook worden er verhalen verteld. De feestdag begint daar om 11 uur. Voor kleine kinderen wordt er op dit veld een vrijmarkt gehouden. Voor de sportievelingen zijn er activiteiten op het grote veld. Van 13.00 tot 14.30 uur kunnen de buurtbewoners meedoen aan Zeskamp of aan een voetbal wedstrijd. Ook is er een lucht kussen en een bakfiets. Van 13.30 tot 14.30 uur geven ska ters een demonstratie. De hele dag zijn er hapjes uit landen zoals Turkije, Marokko, Mexico en Suriname. Kinderen .kunnen tevens in Antilliaanse -klederdracht op de foto. Bij de speeltuin zijn clowns en een schminkstand. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Op het Bunker terrein bij de Langeleenweg in Vlissingen wordt gezocht naar explosieven. Radarapparatuur speurt bovengronds de bodem af op verdachte voorwerpen. Het onderzoek is nodig omdat dit terrein (Baskensburg ni) be bouwd wordt met woningen en grootschalige detailhandel. Voor het onderzoek dat momen teel wordt uitgevoerd zijn 72 dagen uitgetrokken. Er zal niet iedere dag gewerkt worden. ,Het terrein is verdeeld in blok ken", vertelt H. Eggink van de gemeente Vlissingen. „Alle blokken worden afgelopen met de radar of meetapparatuur." De apparatuur brengt in beeld waar voorwerpen liggen en wel ke afmeting ze hebben. Aan de hand daarvan wordt bepaald waar voorwerpen liggen die mogelijk explosief zijn. Over een maand of drie moet de ge meente dat duidelijk in beeld hebben. Daarna wordt beslist of de voorwerpen worden uitge graven. Volgens de Vlissingse gemeen tearchivaris Ad Tramper is er in de Tweede Wereldoorlog een ta pijt aan bommen op het terrein tussen de Koudekerkseweg en Westerzicht gegooid. „Ik heb oude luchtfoto's gezien. Het hele gebied was een gatenkaas." Zijn collega Adri Meerman heeft de zaak onderzocht en maakte voor heel Vlissingen een bommenkaart. „In het Baskens- burggebied stond één van de drie batterijen die samen het landfront vormden. Die batte rijen waren bedoeld om gealli eerde aanvallen vanaf zee tegen te gaan", vertelt Tramper. „Voordat de geallieerden in 1944 de dijken van Walcheren bombardeerden, hebben ze ge probeerd de batterij bij Bas kensburg uit te schakelen. Er zijn toen tussen de Koudekerk seweg en het oude vliegveld in de buurt van Westerzicht, 327 duizendponders en 100 vijfhon derdponders neergekomen. De zwaarste aanval op Baskens burg vond plaats op 17 septem ber 1944." De archivarissen hebben die informatie onder meer van de Dienst Luchtbe scherming die het aantal ge gooide bommen in bewoonde gebieden registreerde. Hoeveel van die bommen niet ontploft zijn, is onbekend. Als blijkt dat dat er heel veel zijn, kan de gemeente in de proble men komen. „De spade moet zo snel mogelijk in de grond", zegt Eggink. „We willen in septem ber beginnen met de bouw, want met McDonald's is afgesproken dat hun eerste filiaal in Vlissin gen op 1 mei 2004 open kan." Op het bunkerterrein dat inge klemd ligt tussen de Bossen- burghweg, de Sloeweg en de Vlissingse Watergang, komen woningen en bedrijven. Het bouwplan bestaat uit een woon toren van vijftig meter hoog. De toren komt te staan aan de Bos- senburghweg, schuin tegenover de Govert Flincklaan. Op de plaats van de Hercules Segher- slaan worden 21 eengezinswo ningen gebouwd en aan de watergang is ruimte voor 33 ter rasappartementen. Op het bun kerterrein komen 36 waterap- partementen. Aan beide kanten van de Bossenburghweg is ruimte voor grootschalige de tailhandel zoals bouwmarkten en autodealers. McDonald's wil zich vestigen op de hoek van de Bossenburghweg en het fiets pad langs de Sloeweg. De drie bunkers die omgeven zijn met groen, blijven bestaan. Mevrouw J. Markusse en haar bloemen op het balkon. door Ron Magnée MIDDELBURG - Gelaten. Dat is in één woord de stemming onder de bewoners van het laatste flatblok van de Nassau- laan. Deze week vernamen ze de plan nen van woningcorporatie Woongoed om hun flats te slopen. De bewoners hebben het gevoel voor een voldongen feit geplaatst te worden; dat er niets meer tegen te doen is. En dat terwijl ze in koor verklaren hoe geweldig de flats zijn. „Ik heb het hier stik naar mijn zin." Deze week ontrolde woningcorporatie Woongoed het plan om het laatste flat- blok aan de Nassaulaan, bij de hoek met de Sportlaan, te slopen. De 32 flat woningen zouden plaats moeten maken voor woningen en voorzieningen voor ouderen. De bewoners vernamen het plan tijdens een speciale informatie avond. Op de plek net achter de flat bevindt zich een school. Die wordt volgend jaar zomer sowieso met de grond gelijk ge maakt om plaats te maken voor oude renvoorzieningen. De bewoners van de Nassaulaan werd deze week gevraagd wat ze ervan dachten als ook hun flat werd gesloopt om plaats te maken voor ouderenvoorzieningen. Hen werd een keuze voorgelegd: slopen of niet. Veel bewoners van de Nassaulaan heb ben echter het gevoel dat de plannen voor de sloop van de flats al rond zijn. Nassaulaanbewoner P. vanBelzen „Als ze het willen, dan gaat het toch wel door. Dat zie je niet alleen hier, maar in heel Nederland. Als een plan hebben, móet het doorgaan. Er is gewoon een hoop geld mee gemoeid: bouwers, pro jectontwikkelaars." Hij is niet van plan om met handentandzijn woning te ver dedigen. „Nee, wat schiet je daarmee op?" Mevrouw M. Oosse, een paar huizen verderop, vindt het plan voor de oude renwoningen niet eens zo slecht idee. Ze wordt ook een dagje ouder en ziet wel de voordelen in van een senioren woning. Bovendien denkt ze op termijn toch op een woning met lift aangewe zen te zijn. „Vooral die boodschappen naar boven sjouwen is zwaar." Wel is ze bang dat ze voor de volgende woning fiks meer huur moet gaan beta len. „Ik heb alleen maar een AOW'tje met af en toe anderhalve stuver erbij. Hoe moet ik daarmee de huur betalen?" Toch heeft ze wel het vermoeden dat er naar haar wordt geluisterd: „Ik heb echt het gevoel dat er opties zijn, zoals ons dat van de week is verteld." Dat neemt niet weg dat ze tegen sloop is: „Nee, van mij mogen ze het laten staan." De bewoners hebben het prima naar hun zin in de flat, zoveel is wel duide- foto Ruben Oreel lijk. Ze roemen de grootte van de flats, de rust en de ligging dichtbij het cen trum. „Ik woon hier al bijna elf jaar, zonder problemen", zegt mevrouw J. Markusse die ook in de Nassaulaan woont. „Waar moet ik nu heen?", vraagt ze zich af terwijl ze de bloemen op haar balkon nog eens herschikt. „Ik heb het stik naar mijn zin. De flat is echt fantas tisch", zegt mevrouw Oosse. Dat geldt ook voor Van Belzen: „Je woont hier hartstikke rustig. Vijf jaar geleden ben ik hier gaan wonen. Alles heb ik nieuw genomen. Allemaal laminaat. Nee, dat kan ik niet meenemen, daar blijft niks van over." Overigens had Van Belzen al door dat er wat aan de hand was. Schilders sloegen onlangs de bewuste flat over. „De hele Nassaulaan werd opnieuw geschil derd", vertelt hij. „Bij de één-na-laat- ste flat, net voor de onze, hielden de schilders ermee op. En hóp, even later waren ze verdwenen." door Ron Magnée MIDDELBURG - Met een hila rische talkshow heeft Jack Spij kerman gisteravond in de Mid delburgse schouwburg het ontwerp van het nieuwe A-the- ater aan het grote publiek ge presenteerd. De televisiepre sentator bedacht meteen een passende naam voor de nieuwe voorziening: het Peijspaleis. De schetsen van het nieuwe A-theater werden daarbij aan het publiek getoond: de bakste nen buitenkant van het nieuwe gebouw, de goudkleurige, gla- mourachtige foyer en de bruin- gekleurde ramen in de voorge vel die het effect hebben van een soort zonnebril. Daarnaast kreeg het publiek een film te zien over de bouw plannen en conferences van on der meer Erik van Muiswinkel en Viggo Waas. Met de naam Peijspaleis huldig de Spijkerman meteen de huidi ge directeur van de schouw burg, G. Peijs. De directeur is volgens de tv- presentator verantwoordelijk voor de ongekend hoge bezet- De maquette van het nieuwe Middelburgse theater. tingsgraad van de Middelburg se schouwburg. „Gemiddeld tachtig procent, dat is fantas tisch. Die man lult iedereen ge woon naar binnen!", riep Spij kerman luid voor een lachende zaal. Tijdens de speciale presentatie avond werd de Middelburgse wethouder A. van 't Westeinde foto Lex de Meester door Spijkerman stevig aan de tand gevoeld. Waarom is er voor de plek van de Berghuijskazer- ne gekozen, wilde hij weten. Wat gebeurt er als archeologen MIDDELBURG - Advocaat Jeroen Quist uit Kapelle heeft donderdag in Den Haag de Levenbachprijs gewonnen. Dat is een prijs die eens in de twee jaar wordt uitgereikt voor een ar beidsrechtelijke doctoraalscriptie. Quist werkt sinds februa ri van dit jaar bij het advocatenkantoor Adriaanse en Van der Weel in Middelburg en Terneuzen. Zijn doctoraalscriptie was een rechtsvergelijkend onderzoek naar het evenwicht tussen de belangen van werkgever en werknemer in de huidige Nederlandse regeling van het concurrentiebeding en de Bel gische regeling. Quist was samen met drie anderen genomi neerd voor de prijs. Hij studeerde aan de Erasmus Universi teit in Rotterdam. MIDDELBURG - Zeevisserijbedrijf Sinke B.V. uit Yerseke is gisteren door de economische politierechter voor verontreini ging van het oppervlaktewater veroordeeld tot 650 euro boe te. De kotter Yerseke 38 had 20 september vorig jaar in de Ha ven Colijnsplaat gasolie gemorst. Terwijl de bemanning naar huis was stroomde de olie het water in. Verbalisanten zagen dat de olie afkomstig was van een lekkende kraan van de vis sersboot. Zij namen meteen maatregelen om de oliestroom te stoppen. Officier van justitie J. Groen tilde iets zwaarder aan de vervuiling dan de politierechter door 800 euro boete te ei sen. MIDDELBURG - De economische politierechter in Middel burg heeft gisteren V.O.F. Taxi Akkerdaas uit Vlissingen con form de eis veroordeeld tot 750 euro boete. Het taxibedrijf bleek op 2 0 j anuari dit j aar niet over de vereiste vergunning te beschikken. De vergunning moest in het kader van een over gangsregeling opnieuw worden aangevraagd. De verdachte verklaarde de vergunning te hebben aangevraagd, maar hij had er niet meer bij stilgestaan dat de aanvraag wellicht niet in behandeling was genomen. ,,U heeft het laten sloffen", vond officier van justitie J. Groen. MIDDELBURG - De economische politierechter G. van Un- nik in Middelburg heeft gisteren Holland Fresh Herring BV uit Terneuzen voor het zich niet houden aan de hygiënische voorschriften conform de eis 400 euro boete opgelegd. Op 25 september vorig jaar werd proces-verbaal opgemaakt omdat de inrichting van het visbedrijf, waar haring wordt bereid, smerig en vuil was. De wand en het plafond van de verwer kingsruimte bleken aangetast te zijn door roest. Ook was er een gat in de wand van de koelcel. Zo waren in het proces-ver baal nog wat onsmakelijke details opgenomen. Het bedrijf had eerder al een waarschuwing gekregen. MIDDELBURG - Supermarkt Vader B.V. uit Koudekerke is gisteren in Middelburg veroordeeld tot een boete van 550 eu ro, waarvan 150 boete voorwaardelijk. De economische poli tierechter achtte bewezen dat de verdachte in strijd met de Drank- en Horecawet op 8 januari dit. jaar in zijn slijterij rookwaren en fotomateriaal te koop had aangeboden. Daar naast was er door de verbalisanten geconstateerd dat de slij terij door personeel zonder vergunning werd gerund, omdat de leidinggevende niet aanwezig was. De eigenaar vertelde gisteren dat hij op dat moment was gaan eten. interessante vondsten tegenko men? De bouw gaat hoe dan ook door volgens plan, beklemtoon de Van 't Westeinde. Daar was Spijkerman niet tevreden mee. „Maar wat als er resten van de Oermiddelburger worden ge vonden? De verre voorouders van burgemeester Spar?" Ook architect Kees Kaan werd door Spijkerman het vuur na aan de schenen gelegd. Kaan kwam maar zelden in het thea ter, zo bekende hij. Bovendien had hij geen ervaring met het ontwerpen van theaters. Hoe kon hij ooit een geschikt ont werp maken? Kaan antwoordde dat hij veel in het buitenland had rondgekeken. Onder meer de Radio City Music Hall in New York city is een groot voorbeeld voor het ontwerp van het thea ter, zo vertelde de architect. In de foyer van de huidige schouwburg staat een maquette van het nieuwe theater. In de grote zaal is plaats voor 850 toe schouwers. Met de bouw wordt volgend jaar een begin gemaakt, zo is de planning. Volgens schouwburgdirecteur Peijs zul len in mei 2006 de eerste voor stellingen worden gehouden. door Rolf Bosboom GOES - D66 in Goes wil weten in hoeverre het goederenver voer per spoor de wet geluidhin der overtreedt, nu het aantal treinen de afgelopen weken fors is toegenomen. De fractie heeft daarover vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders. Deze week werd in Goes de der de van een serie informatie markten gehouden over de maatregelen die worden geno men om de overlast van het goe derenvervoer te beperken. Die maatregelen bestaan vooral uit een groot aantal schermen langs het spoor, met een hoogte die kan oplopen tot drie meter. D66 zegt, naar aanleiding van de informatiemarkt, 'onder de indruk' te zijn 'van de reacties van burgers en van de conse quenties van de toename van het spoorvrachtvervoer'. De D66-fractie constateert dat ProRail, de organisatie die het project uitvoert namens de mi nister van Verkeer en Water staat, zich vooral beperkt tot geluidsoverlast, maar niet in gaat op bijvoorbeeld trillingen, de veiligheid van de spoorweg overgangen, het vervoer van ge vaarlijke stoffen en het beeld dat ontstaat door 'een kilome ters lang lint van schermen'. Door de activiteiten van het be drijf Cobelfret, dat zich onlangs in Vlissingen-Oost heeft geves tigd, is overigens al het aantal goederentreinen per dag toege nomen. Advertentie Ju 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' dinsdag 1 juli in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg Aanvang: 14.00 uur Fraaie collectie schilderijen, horloges, meubilair, tapijten, zilverwerk, etc., etc. Kijkdagen -15.00 tot 20.00 uur -10.00 tot 11.30 uur 30 juni - 01 juli Veilingmeester A. I. Verhage 0118-627639/06-23360501 0118-413730/06-51407998 www.hetmiclclelburgsveilinghuis.nl Advertentie Neem uw orderbevestiging en aanbetalingsbewijs mee en Grando zorgt dat de schade minimaal blijft! CBW leveringsvoorwaarden! 5 jaar garantie! Veerseweg 104 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13