Axel verscheurd in twee kampen Jong Ambon krijgt geldboete van KNVB 1 Lokerse naar masterstoernooi beachvolleybal Kloetingse korfbalvereniging viert vijftigjarig bestaan >20 agenda uitslagen vrijdag 20 juni 2003 Pupillen Ronny van de Velde lanceert reddingsplan voor voetbalclub j Wielrennen II Golf ■II Handbal ■II,, Motorsport Paardensport Rugby Volleybal Wielrennen ■81 Zeilen Zwemmen Paardensport Achter de schermen Eindstand tmrmmmmti Jen Tennis II EH32 Wielrennen Volleybal Wielrennen ■H Surfen Zwemmen Pfeiffer Via de kerk naar Blauw-Wit door Ben van den Aarssen KLOETINGE - Voor de jongere leden van korfbalvereniging Blauw-Wit uit Kloetinge is het enkel een naam uit een ver ver leden. Ouderen bewaren dier bare herinneringen aan hem. Engel Mieras, de legendarische voorzitter die als weinig ande ren zijn stempel drukte op de vijftigjarige geschiedenis van de club. Voor de gepensioneerde militair Mieras was geen moeite teveel. „Hij was een vader voor alle korfbalkinderen." Aan het woord zijn Ineke Ho- gendorf en Lien Kraak, samen goed voor haast een eeuw club geschiedenis. Kraak is bijna lid vanaf het eerste uur. Hogendorf is de veertig dienstjaren voor Blauw-Wit gepasseerd. Met zo veel bagage maakt het duo van zelfsprekend deel uit van de commissie die de overzichtsten toonstelling '50 jaar Blauw- Wit' voorbereidt. Ook Anita Verschuure en Anne- lies Matthijsse verlenen hand en spandiensten. Historische foto's gaan dezer dagen door hun handen. Foto's bijvoor beeld uit het eerste jaar van de op 1 september 1953 opgerichte vereniging. Lachende gezichten boven shirts met keurig geste ven witte kraagjes en decente knoopjes tot vlak onder het strottenhoofd. Dominee Jellema was de eerste voorzitter. Daarna volgde de pe riode Kuypers, de man die ook Lien Kraak de vereniging bin nenhaalde. De in 's-Heer Hen drikskinderen geboren en geto gen Kraak bleef na haar huwelijk en de verhuizing naar Kloetinge aanvankelijk voor Tjoba spelen en werd eerst ge vraagd als trainer voor een groepje pupillen. Binnen de kortste keren speelde ze voor Blauw-Wit en zat ze in het be stuur, in totaal 23 jaar. Ze be kleedde in die tijd alle functies, behalve die van voorzitter. Wed- strijdsecretaresse was ze het langst. Een bewerkelijke func tie in die tijd. „Niemand had te- door Frits Bakker AXEL - De onrust rond een af gewezen fusie is voor de voet balclub Axel aanleiding om schoon scHip" te maken. Het fu sieplan, bedeeld om Axel en AZVV te laten samensmelten, werd in april van dit jaarwegge- stemd, maar heeft voor een scheuring binnen het bolwerk Axel gezorgd. Het huidige be stuur heeft zijn conclusie ge trokken. Adhemar van Waes, die twee jaar voorzitter is geweest, treedt dinsdag tijdens een algemene ledenvergadering terug. De be oogde opvolger is Ronny van de Velde, ex-voetballer en sinds dit jaar voorzitter van de sponsor stichting bij Axel. De 36-jarige Axelaar zal dins dag een plan lanceren om de structuur bij de club ingrijpend te wijzigen. „Dat is de enige manier om Axel nog te redden. We worden al we ken achtervolgd door intern ge ruzie. De sponsorgroep dreigt uit elkaar te vallen en door de afgewezen fusie zijn er twee kampen ontstaan. De leden die voor hebben gestemd en die te gen zijn. Als we nu geen schoon schip maken, gaat de club eraan tenonder." De wortel van het kwaad zit nog altijd in de bewogen vergade ring van 14 april, toen het vol tallige bestuur zich achter de fusieplannen met AZW schaarde en de leden (met 199 tegen 117 stemmen) het voorstel van tafel veegden. Adhemar van Waes voelde het als een dolk steek in de rug, die in de maan den voor de vergadering zorg vuldig was beraamd. Het was al langer bekend dat een groepje tegenstanders van het fusieplan, onder leiding van Frank Deij, Louis Kolijn en Ed van de Braak, in de ronselsfeer lefoon. Alle kaarten met uitno digingen voor de wedstrijden moesten per fiets rondgebracht worden. Als er een afzegging kwam, stapte ik op de fiets om iemand anders te zoeken die kon spelen." Inmiddels is Kraak alweer ge ruime tijd erelid van Blauw- Wit. Ze deelt die status met Fia van de Linde en Ko Baijens, nog twee leden die zich meer dan verdienstelijk hebben gemaakt voor het korfbal in Kloetinge. Niemand van hen kan echter tippen aan de naam en faam van de overleden Mieras. Nauwlet tend hield de man op zondag in de kerk nieuw volk in de gaten, om op maandagmorgen bij de kersverse inwoners op de stoep te staan. Of ze geen zin hadden om te korfballen bij Blauw-Wit? Hogendorf heeft ook bijzondere herinneringen aan de jeugd kampen van de club. Ook in die tijd wilden de jongens bij de meiden zijn en omgekeerd. Mieras waakte echter over de goede zeden. „De hele nacht bleef hij op en zat precies tussen de slaapgedeelten van de jon gens en de meisjes in. Die man kwam na het kamp bekaf thuis. Niettemin zijn er binnen Blauw-Wit de nodige huwelij ken tot stand gekomen. In feite lijkt de 120 leden tellende club nog altijd één grote familie. De vereniging heeft negen spelende teams en een minigroep, die spe lenderwijs leert korfballen. De accommodatie op sportveld De Weitjes aan de Oranjeweg heeft vele stormen overleefd, van in braak tot brand toe. In de begin j aren speelde Blauw- Wit nog op het Wesselopark, waar ze het veld moest delen met de voetbalclub. In de prak tijk ging dat niet altijd even soe pel. Alle wedstrijden moesten op zaterdagmiddag worden ge speeld. Iedereen werkte in die tijd nog op zaterdagmorgen of ging naar school. In 1956 werd in de derde klasse van de Zeeuwse Korfbal Bond de eerste kampioenstitel in de wacht gesleept. Drie jaar later werd Blauw-Wit zelfs eerste klasser. Naar uitwedstrijden gingen de korfballers steevast op de fiets, ook wanneer het De kampioensfoto van Blauw-Wit uit 1970. Bovenste rij van links naar rechts: Hans van Boven, Johan de Regt, Cees Rouw, Rein Hoogen- dorf, Ineke Versluys, Gerrie Poortvliet, Jan Valk en Engel Mieras. Onder: Peter Verschuure, Koos van Liere, Ineke de Jonge, Karin de Moet, Resy Steenbakker, Trudy de Kok en Ingrid van de Linde. foto Blauw-Wit mensen aan het verzamelen was om het bestuursvoorstel omver te halen. De oppositie kreeg op de buitengewone vergadering onverwacht veel steun. Ronny van de Velde: „Ik kan me de zorg van die oudere leden wel voorstellen. We zitten in het Ax- else bos met onze velden op de mooiste locatie van Zeeland. Die zou bij een mogelijke fusie plotseling moeten verdwijnen. Dat vooruitzicht is bij die groep mensen in het verkeerde keelgat geschoten." Het gevolg is wel dat er een morele breuk is ont staan binnen de zondagclub. Adhemar van Waes, die als wet houder veel in beslag werd ge nomen door de gemeentelijke herindeling, gaf al snel te ken nen af te treden als voorzitter. En ook rond de bestuursleden Michiel de Visser, Cyriel De- deyn en Tonnie Herwegh is grote onzekerheid geweest over door gaan of stoppen. In Axel deden vooral de laatste weken wilde geruchten de ron de. Ronny van de Velde, door het bestuur gevraagd om zich kan didaat te stellen voor het voor zitterschap: „Ik heb in de wan delgangen gehoord dat Frank Deij zich als tegenkandidaat zou opwerpen. En Ed van de Braak zou ook op het vinken touw zitten. Wat daarvan waar is, weet ik ook niet. Dat zullen we dinsdag zien. Als de leden niet meegaan in de plannen die we daar op tafel leggen, zal een ander het moeten doen." De structuur van de W Axel moet volgens de beoogd voorzitter in elk geval om. Het accent komt veel meer op het dagelijks be stuur te liggen, de financiële po sitie moet transparant worden en de lijnen naar allerlei te vor men commissies moeten korter zijn. Ronny van de Velde: „We zijn van plan om de zaken totaal an ders aan tepakken. Deprioriteit ligt bij de organisatie, bij de fi- vrijdag. Ster van Walcheren. Tweede etappe, Middelburg-Westkapelle (106.8 km). Start: 19.00 uur op Markt te Middelburg. Finish: rond 21.10 uur aan de Zuidstraat te Westkapelle. Ronde van Goes. Wedstrijd voor vrije renners. 19.00 uur: veteranen. 19.01 uur: recreanten. 20.15 uur: amateurs A. In schrijven: Lunchroom De Bult, Gasthuis straat, Goes. zaterdag. Jeugdwedstrijd. Deelnemende vereni gingen: Goes, Reijmerswael, Grevelin- genhout, De Woeste Kop en Domburg- sche Golf Club. Locatie: Domburgsche GolfClub. Aanvang: 12.00 uur. Voorronde Nederlands kampioenschap beachhandbal. Locatie: Banjaardstrand in Kamperland. Organisatie: sv Orion. Aanvang: 10.00 uur. Finales omstreeks 17.00 uur. Wemeldingse wegraces. Locatie: Ka naalcircuit, nabij jachthaven en CZAV- gebouwen. Aanvang: 9.00 uur (trainin gen): 12.30 uur (parade van klassieke bromfietsen); 13.00 uur (wedstrijden). Concours hippique LR en PC De Haring- ruiterts. Dressuur. 9.00 uur: pony's klas se B, M2 en paarden klasse B en LI, L2. M1 .10.00 uur: paarden klasse M2 en Z1. 10.45 uur: pony's klasse L2. 11.00 uur: pony's M2.11.10 uur: paarden klasse Z2. 11.15 uur: pony's klasse B en LI.Tweede proef. 13.30 uur: pony's klasse B en paar den B, L1, L2, M1, Z1.14.15 uur: paarden klasse M2. 14.40 uur: paarden Z2. 15.00 uur: pony's klasse M2. 15.15 uur: pony's klasse L2.15.30 uur: pony's M2. Springen pony's. 9.00 uur: klasse B. 9.45 uur: klasse L. 10.15 uur: klasse M 10.30 uur: klasse Z. Paarden. 11.00 uur: klasse B. 14.00 uur: klasse L. 14.45 uur: klasse M. 15.45 uur: klasse Z. 16.15 uur: klasse ZZ. Locatie: Hippisch sportterrein Axel, aan de Boslaan 2 te Axel. Landelijke menwedstrijd van de Zeeuw- sche Menvereniging. Onderdelen dres suur en vaardigheid. Aanvang: 9.00 uur. Locatie: Manege De Eendracht, Rijke buurtweg 8 in Vrouwenpolder. Vriendschappelijk. Tovaal-Oud-Tovaal. Aanvang: 14.00 uur. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes. Lipton Ice Tea Beach Volleybaltoernooi. Aanvang: 9.30 uur. Locatie: Strandpavil joens 'De Schorpioen' en 'Blasa Blousa' in Renesse. Ster van Walcheren. Tijdrit over 13.9 ki lometer. Eerste renster start om 10.00 uur aan de Dorpsdijk in Wissenkerke. Derde etappe, Wissenkerke-Domburg (107.7 km). Start: 14.30 uur in de Voor straat te Wissenkerke. Finish: rond 17.15 uur in de Ooststraat te Domburg. Midzomer-tocht. Start: 8.00 uur bij Delta in Goes-Zuid. Afstand: 180 kilometer. Zeil Regatta Zierikzee. Start: 10.30 uur in de haven van Zierikzee. Hallberg Rassey en Open klasse. Prijsuitreiking rond 17.00 uur in café De Gekroonde Suiker biet in Zierikzee. Organisatie: Kiwaniclub Schouwen-Duiveland en Nova-Yachting Bruinisse. Kring Speedo Finales. Locatie: zwembad te Oostburg. Aan vang: 14.00 uur. zondag Dressuur RV De Zwaanhoek. 11.00 uur: paarden klasse L1. 11.30 uur: paarden klasse L2. 12.00 uur: paarden klasse B. 13.45 uur: pony's klasse B. 14.45 uur: po ny's klasse LI. 15.22 uur: paarden klasse M1 en M2. Locatie: manege De Zwaan- hoek, aan deZwaanhoekweg 6 te Koude- kerke. Dressuur RV Renesse. 9.00 uur: pony's klasse B. 10.30 uur: paarden klasse B. 11.30 uur: paarden klasse LI. 12.45 uur: pony's klasse L1. 13.06 uur: pony's klas se L2.13.15 uur: paarden klasse L2.14.10 uur: pony's klasse M1. 14.14 uur: paar den klasse M1. 15.45 uur: pony's klasse M2. 16.13 uur: paarden klasse M2. 17.00 uur: paarden klasse Z1. 18.10 uur: paar- reeds lang geleden opgeheven Scampolo uit Zaamslag de te genstander was. Hogendorf to vert een foto van één van de overtochten van weleer tevoor schijn. Het veer Hoedekensker- ke-Terneuzen: vrolijke Blauw witters aan boord. Klaarblijke lijk wonnen ze die middag. Kraak: „Je was bijna een hele dag van huis. Als we stroom te gen hadden duurde het nog lan ger. Het leek wel of we nooit moe werden in die tijd." Een kampioensfoto uit 1970 voert de commissieleden naar het heden. De jonge Han de Regt staat erop, nu kantinebeheer der. Peter Verschuure juicht ook, tegenwoordig is hij de dui zendpoot die zich op alle moge lijke manieren voor de club in zet. Mieras staat aan de zijkant te glunderen. Blauw-Wit is echter meer dan enkel een club met een mooie geschiedenis. Nog altijd halen de korfballers oud papier op en nog steeds is de jaarlijkse olie bollenactie in Kloetinge een be grip. Meer hedendaagse vormen om inkomsten te genereren zijn de club niet vreemd. Onlangs werd met Annelies Matthijsse als drijvende kracht een heuse sponsorgroep opgericht. Zes tien bedrijven hebben zich voor de komende drie jaar aan de vereniging verbonden. Naar uitbreiding wordt nog gezocht. De vorig jaar aangetreden Mare Kole is een voorzitter die bruist van elan. Sportief gezien hoopt Blauw-Wit onder leiding van trainer Kees Broerse een stabie le ploeg te worden in de derde klasse. Voorlopig gaat eerst alle aandacht uit naar de viering van het jubileum. Vanavond is er tussen 19.30 en 21.00 uur in het clubhuis een receptie voor genodigden en wordt de over zichtstentoonstelling '50 jaar Blauw-Wit' geopend. Morgen is er een mixedtoernooi en een de monstratiewedstrijd door het eerste team van Blauw-Wit. Het jubileumfeest wordt afgesloten met een barbecue en live-mu- ziek. Woensdagmiddag kwa men de kinderen uit Kloetinge al aan hun trekken met aller hande spelletjes. nanciën en daarna bij het spor tieve gedeelte. Want dat we ge degradeerd zijn naar de vijfde klasse is Axel onwaardig." Het bestuur komt er ook anders uit te zien. Michiel de Visser, een belangrijke man voor de club, kwam als secretaris de laatste weken in opspraak, omdat hij een verslag van de sponsorcom missie zou hebben verspreid on der oppositieleden. Hij blijft wel bestuurslid, maar geen se cretaris meer. Cyriel Dedeyn en Tonnie Herwegh stoppen. Willy van Gremberghe, het vroegere boegbeeld van Axel, keert voorlopig nog niet terug. Achter de schermen verricht de oud-voorzitter nog veel werk, maar uit teleurstelling over be paalde zaken bekleedt hij geen officiële functie meer. Zijn on genoegen blijkt wel uit een stuk dat hij voor het clubblad heeft geschreven: „Wat de W Axel het laatste jaar overkomt is een absoluut dieptepunt, zowel sportief als organisatorisch." Bij de zestig sponsors is het af wijzen van de fusieplannen ook verkeerd gevallen. Ronny van de Velde: „We zijn al één belang rijke sponsor kwijtgeraakt. Bouwbedrijf Lensen, volgens mij al sinds de oprichting bij de W Axel betrokken, heeft zich onmiddelijk teruggetrokken. Dat is een slechte zaak voor de club." Dinsdagavond zal blijken of Axel onder een ander bewind een nieuwe weg kan inslaan. Ronny van de Velde: „Ik was zelf ook een voorstander van fusie, maar die plannen komen vooro- pig nog niet terug. We hebben wel gezegd: als er over een paar jaar een dreigende situatie ont staat voor het voortbestaan van Axel (hetzij financieel of in le dental), moeten we die zaak misschien weer herzien. door Pieter van Klinken BREDA - De tuchtcommissbe van de KNVB heeft zondag,- vijfdeklasser Jong Ambon be straft met een geldboete. De Middelburgse club is veroor deeld tot het betalen van een boete van 472 euro en moet de schade aan reclameborden en hoekvlaggen rond het veld van FC Bergen vergoeden. FC Ber gen komt er beter vanaf. De Brabantse club moet 118 euro overmaken naar de KNVB. De boete moet betaald worden vanwege de rellen tijdens de na- competitiewedstrijd FC Ber- gen-Jong Ambon 25 mei. Na een incident tussen Jong Ambon- doelman Wilfred Vreeke en een toeschouwers die hem de bal niet wilde geven. De doelman gaf een duw en kreeg daarop van de toeschouwer een klap met een paraplu. Daarop renden supporters van de Middelb urgse club woedend het veld in en brak een massale vechtpartij uit, waarbij zo'n honderd men sen betrokken waren. Jan de Kubber, voorzitter van Jong Ambon, heeft zich neerge legd bij de straf, al vindt hij het zwaar overtrokken. „Een boete is altijd al zwaar, maar z eker als het dan om honderden euro's gaat. Ik vind het niet fat r hoe de KNVB heeft beslist. Ze hebben niet gekeken naar de a.anstich- ter van het kwaad. In beroep gaan we niet, daar sch ieten we niks mee op. Dat kost alleen maar weer meer geld en ookdan moeten we waarschijnlijk «el een boete betalen." FC Bergen, voorzitter Ad de Kok kan ziet wel vinden in de uitspraak van de tuchtcommissie en zal dus ook geen beroep aantekenen, „Wij zullen beslist geen beroep aantekeken. We zijn zelfs dik te vreden nu de KNVB de schade aan de reclameborden op Jong Ambon verhaalt. We waren al bang dat we daar zelf achteraan moesten." Waar Jong Ambon ook nog steeds van opkijkt is het besluit van de voetbalbond om de ploeg in de vijfde klasse te houden en FC Bergen te laten promoveren. De wedstrijd in de nacompeti- tie, die moest beslissen over welke club promoveerde, werd door de scheidsrechter gestaakt en is niet uitgespeeld. Er ston den nog acht seconden op de klok. „De tuchtcommissie was van mening dat daarin niks meer kon gebeuren en dus is de tus senstand als eindstand inge vuld", aldus een KNVB-woord- voerder. „En daardoor gaat een vijfdeklasser in de vierde klasse voetballen en speelt een vierde klasser in de vijfde klasse', geeft De Kubber het krachts verschil tussen Jong Ambon en FC Bergen weer. „Wij haddenin de reguliere competitie twaalf punten meer dan FC Bergen, Het is jammer dat de KNVB ook daar niet naar gekeken heeft." urn Riccioni. Europa Cup landskampioenen. Voorronde, derde wedstrijd: Neptunus (Ned) - Viladecans (Spa) 12-1 St. Boi (Spa). Europa Cup II. Groep B: Pioniers (Ned) - Hard Bulls (Oos) 21-1 (zeven innings). Aken. OHIO. Vierspan, Kür op Muziek: 1Chardon (Ned) 16,20 punten, 2. Exell (Aus) 15,30, 3. Ulrich (Dui) 15,00,7. De Ruyter 14,30,14. Weusthof 13,00. Dressuur. Landenvuedstrijd, Grand Prix: 1. Duitsland 5212 punten, 2. Verenigde Staten 5163, 3. Spanje en Nederland 4875. Individueel: 1. Salzgeber (Dui) Rusty 75,88, 2. Wilcox (Dui) Relevant 73,54,3. McDonald (VSt) Brentina 73,25, 1 1. Falandt/Jarwo 69,42, 21. Gademann/Gestion Jupp 67,13, 23. Tineke Bartels/Broertj Jazz 66,58, 34. Marlies van Baalen/ldocu'S 61,54. Springen. Kwalificatie voor GP, twee man ches en barrage: 1Kraut (VSt) Allegiance 0- 41,36,2. Lansink(Bel) High ValleyZ0-42,33, 3. Ludger Beerbaum (Dui) Goldfever 4- 39,40, zonder barrage: 7. Tops/Grande Da me 1-81,38,17. Bruggink/Marome 4-76,80. Sportprijsvra Lucky Day 3127. 7-9-1!;,-25-31-35-36-37-39- 41-42-46-49-50-55-68-7 0-74-79-80 (onder voorbehoud). Rosmalen. Ordina Ope n. Mannen, 380.000 euro. Tweede ronde: Clé ment (Fra) - Van Scheppingen (Ned) 7-6 6-7 6-3, Novak (Tsj/1) - Mutis (Fra) 6-2 6-4, Vacek (Tsj) - Grosjean (Fra/5) 6-4 3-6 6-2, Vicente (Spa) - Burgsmüller (Dui) 4-6 6-4 6-4. Dubbelspel, kwartfinale: Sluiter/Verkerk (Ned) - Cermak/Friedll (Tsj/3) 6-7 7-6 6-0, Johnson/Paes (VSt/ln.dia/1) - Schalken/Van Lottum (Ned) 6-2 7-6. Vrouwen, 170.000 euro. Kwartfinale: Clus ters (Bel/1) - Pisnik (IfJIv) 7-6 7-6, Hénin-Har- denne (Bel/2) - Cervanova (Slw) 3-6 7-5 6-3, Rittner (Dui) - Toeljaganova (Oez) 6-2 6-1, Petrova (Rus/5) - Dernentjeva (Rus/4) 6-43-6 6-2. Londen. Wimbledoin, kwalificaties. Vrouwen, derde ronde: Drake (Can) - Noor- lander (Ned) 6-3 2-f3 6-4. Dubbelspel: Stewart/Wheeler (Aus) - Van Exel/Schmidt (Ned,VSt) 6-3 6-3. Nacompetitie. Poule A: FCZwolle-Helmond Sport 4-1, GA Eagli es-Den Bosch 0-1. Eindstand: FC Zwolle Helmond Sp Den Bosch GA Eagles 12-5 9-10 7-10 9-12 Poule B: Volendam-Heracles 3-1, Excei- sior-Emmen 2-1. Eindstand: Volendam 6 4 0 2 12 12-7 Emmen 6 3 0 3 9 M Excelsior 6 3 0 3 9 Heracles 6 2 0 4 6 Parijs. Confederations Cup. Groep B: Turkije - Verenigde Staten!-' (1-137. Beasley 0-1,40. Okan Yilmazl-! (strafschop), 70. Tuncay 2-1. Scheids rechter: Larrionda (Uru). Toeschouwen: 16.944. Kameroen - Brazilië 1-0 (0-0). 83. Eto'o 1-0. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Toe schouwers: 46.719. Vlissingen. Ster van Walcheren. Eerste etappe. 1. Mirjam Melchers 2:30.02, Leon tien Zijlaard-Van Moorsel 1.28,3. Vera Koe dooder 1.49,4. Debby Mansveld 2.05,5.At drea Bosman z.t„ 6. Rachel Heal z.L Katherine Bates z.t, 8 Esther van derHe!r z.t., 9. Christine Mos z.t., 10. JaccolienWf- laard z.t. Algemeen klassement: 1. Mirjam Melcht': 2:29:49, 2. Leontien van Moorsel op 1:3!,!. Vera Koedooder 1:57,4. Arenda Grimberg!: 15,5. Debby Mansveld 2:16,6. Katherine!. tes 2:17, 7. Andrea Bosman 2:18,8. Rachel Heal z.t., 9. Esther van der Helm z.t, 11 Christine Mos z.t. Puntenklassement LH rjam Melchers 25, 2. Leontien van Moors 23,3.VeraKoedooder21.T ussensprintte sement: 1, Leontien van Moorsel 8,2. M' jam Melchers 5,3. Arenda Grimberg. Jongerenklassement: 1. Vera Koedooder! 31.46. Saas Fee. Ronde van Zwitserland. Derde etappe, Nyon - Saas Fee: 1CasagBfr de (Ita) 204 km in 5.10.38, 2. KirchenILuj 0.13, 3. Vinokoerov (Kaz) 0.18, 4. Montgc- mery (Zwi), 5. Valjavec (Slv), 6. McGeeiA» 0.25, 7. Moos (Zwi), 8. Sinkewitz (Dui),S Guerini (Ita), 10. Belli (Ita), 15. UllrichIDu 0.29,71Van Bon 14.07,74. Knaven,80.Vin- houten, 132. Hoffman 17.12. Algemeen klassement: 1. Vinokoert 13.36.29,2. Casagrande 0.06,3. McGeeO.il 4. Kirchen 0.26, 5. Zulle (Zwi) 0.32,6.Sinir witz 0.33, 7. Valjavec 0.34, 8. Pereiro (Sp: 0.36,9. Guerini, 10. Ullrich 0.37,72.Knave" 14.58, 96. Van Bon 17.23, 118. Hoffman 25.48,132. Vierhouten 30.48. Llivia. Ronde van Catalonië. Vierde etappe, Andorra La Vella Llivie: Manzano(Spa) 157 km ïn 4.17.55,2. Hassel bacher (Oos) 0.12, 3. Kessler (Dui), 4.1» (Spa), 5. De la Fuente (Spa), 6. HincapielW 12. Kroon, 67. Freire (Spa) 5.56,77. W Jongh 8.20,78. De Groot. Algemeen klassement: 1. Heras ISPJ 14.58.38, 2. Pecharroman (Spa) 0.09,1 Blanco (Spa) 1.58,4. Gil (Spa)2.10,5.Noval (Spa) 2.27, 6. Basso (Ita) 2.44,39. De Grot: 23.47,57. Kroon 38.26,90. De Jongh 48.08- den klasse Z2. Locatie: manege Hofstede Grol, aan de Stoofweg 10 te Renesse. Landelijke menwedstrijd van de Zeeuw- sche Menvereniging. Onderdeel mara thon. Aanvang: 9.00 uur. Locatie: Mane ge De Eendracht, Rijkebuurtweg 8 in Vrouwenpolder. Lipton Ice Tea Beach Volleybaltoernooi. Aanvang: 9.30 uur. Locatie: Strandpavil joens 'De Schorpioen' en 'Blasa Blousa' in Renesse. Jo de Roo-toertocht. Start: 10.00 uur op de Markt in Goes. Afstand: 120 kilometer. Roha-bokaal. Wedstrijd voor het Open Zeeuws kampioenschap. Start: 11.30. Schippersmeeting en inschrijving 10.30. Locatie: De Schotsman, Kamperland. Kring Speedo Finales. Locatie: zwembad te Oostburg. Aanvang: 14.00 uur. door Pietor van Klinken VLISSINGEN - Beachvolley- baller Tiimco Lokerse uit Dis hoek doe t samen met zijn team genoot Sander Bakker komend weekeinde mee aan het NeVoBo Open Masters toernooi in Rot terdam. Het toernooi, dat van structuur is gewijzigd, is een voortoe mooi voor het Neder lands ka mpioenschap van 22 en 23 augustus. De in S< :heveningen woonachti ge Lokerse weet niet wat hij kan verwachten. „Het is elke keer weer anders op zo'n toernooi. Het Ne derlands team is het bes te en wint meestal ook wel. Daarna komen tien teams die allemaial van elkaar kunnen winne n. Van de twaalf teams die daaronder komen, moeten wij wel kunnen winnen." Het toernooi kent een andere vorm dan anders. Normaal zijn er mastertoernooien en challen- gertoornooien. Op de master toernooien komen de beste acht teams van Nederland uit, waar- onde r ook Lokerse en Bakker vallen. Op de challengers doe- de volgende 24 teams uit ranking mee. Op het eerste mar tertoernooi bereikten Lokets en Bakker de finale, diezever.fr ren. Lokerse: „Of dat nu weer 1® weet ik niet. We kunnen wee tweede worden, maar net makkelijk twaalfde.' Lfr Zijn jongere zus Natanja kerse doet niet mee aan het toe' nooi in Rotterdam. Zij staat hele seizoen langs de zijlijn va? wege de ziekte van Pfeiffer. kreeg in oktober last van kooi en vervolgens werd Pfeiffer® dekt. Ik heb me er eigenlijk™ maar net bij neergelegd dai dit seizoen niet kan volley len. Misschien kan ik pasel augustus weer rustig gaan. nen. Maar ja, dan is het seiz alweer voorbij. Ik begin weer rustig met conditie' ning en daarna pas weer krachttraining. Ik moet nu melijk een dieet volgen om® lever te ontlasten, maar spieren worden ook minder- foto Wim Kooyman Ronny van de Velde, de beoogd voorzitter van Axel. „We worden al weken achtervolgd door intern geruzie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40