PZC Officier eist vier jaar wegens jarenlang terroriseren vriendin MIDDELBURG PZC G. van üioven 18 Onderzoekers zien mogelijkheden om toerisme te bevorderen WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORCERS (M/V) IN 'n keukèn met gevoel voor sfeer van der Wielen uit Nieuwerkerk is deze week niet in Zeeland te vinden. De oud-student van ROCZeeland in Vlissingen zit in SanktGallen, doet deze weekenddiensten (DAUWENDAELE) II flic Vakkanjer mee aan de wereldkampioenschappen GAD'tekenen. Tijdens de zeg maar de WK van het vakmanschap. Dennis van der Wielen is de beste CAD- tekenaar van Nederland. ROC Zeeland is dus al heel trots op zo'n oud-student, of hij nu wint in Zwitserland of niet. Dennis laat zien datje in de metaal en elektro ver kunt komen. Kijk op w vrijdag 20 juni 2003 Onderwaterwereld Huisartsen: Tandartsen: Verloskundigen: Dierenartsen: Apotheken Thuiszorg: Twee kanten 3859 5799 Grevelingen kan spannender door Piet Kleemans ZONNEMAIRE - Het Grevelin- gengebied moet toegankelijker en spannender. Het water en de eilandjes kunnen beter benut, de heckrunderen dienen ver vangen door wat 'mensvriende lijker' grazers en om meer uit het gebied te halen moeten er veel meer lange-afstandswan- del- en fietspaden komen. Dat zijn de belangrijkste aanbeve lingen uit het onderzoeksrap port Grevelingen Grandioos. Grevelingen Grandioos is het resultaat van door het Bureau voor Toerisme Zeeland (BTZ) een zoektocht naar de recreatie ve ontwikkelingsmogelijkhe den van de Grevelingen. Het BTZ ging in het kader van de speurtocht in gesprek met ge bruikers van het gebied en dat leerde dat het ontbreken van wandel- en fietsroutes als één van de grootste manco's wordt gezien. De potentie van het gebied is, haasten de onderzoekers zich te zeggen, groot. De natuurlijke weidsheid is één van de sterkste punten en verrassende elemen ten als eilandjes geven het meer een totaal andere beleving dan het IJsselmeer. Toch is er sprake van een fors aantal knelpunten. Behalve aan wandel- en fiets routes ontbreekt het aan slecht weervoorzieningen en wordt onvoldoende ingespeeld op de vraag naar avontuurlijk en te gelijkertijd veilig vermaak. In Grevelingen Grandioos wor den tal van ideeën gelanceerd. Zo is er de suggestie voor reali sering van een eco-eiland waar het café op zonne-energie draait en een ecologisch biertje ge dronken kan worden. Ander idee is dat voor het ook niet-dui- kers laten ontdekken van de on derwaterwereld door middel van een glazen wandelprome nade of een boot met een glazen bodem. Een met kano of waterfiets te verkennen waterdoolhof is een andere mogelijkheid. Op het ge bied van excursies zou er in de visie van de onderzoekers veel meer moeten gebeuren. De sei zoenen worden volstrekt onvol doende benut en er is ook te wei nig aandacht voor de historie van het gebied. Niet alle ideeën, zo wordt on derkend, zijn even makkelijk haalbaar. Allereerst dienen be staande activiteiten zoveel mo gelijk gebundeld worden en ge combineerd met nieuwe. Terwijl zoonlief surft moet de rest van het gezin kunnen wandelen in de natuur, een broodje uit de re gio eten en op ontdekkingsreis gaan naar de culturele eigenhe den van het gebied. Daarbij gaan de onderzoekers uit van kleinschalige vormen van recreatie. Zoek niet de mas sa-toerist, maar de klant die past bij de identiteit van het ge bied, luidt de boodschap. En biedt spannende zaken aan als paalkamperen (overnachten op een vlot) en een tocht over de ruige natuur van wat 'ploeter- platen' genoemd wordt. Het onderzoeksrapport komt vrijdag 27 juni aan de orde tij dens de vergadering van de Raad van Bestuur van Natuur- en Recreatieschap De Grevelin gen. zaterdag 21 en zondag 22 juni 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985(geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middelburg' (patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer). zaterdag: A.R. Angkotta, Kinderdijk 50, tel. (0118) 644301. zondag: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. De Veerse Huisartsen (Patiënten huisartsen:Rullens, Bats, Ubels, van Tol, van Eede, Spekhorst, v. d. Male en Huisman.) vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Se- rooskerke, tel. (0118) 591212. zo. 23.00-ma. 8.00 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Walcheren: J. M. de Hek, Damplein 26, Middelburg, tel. (0118) 628207. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Vlissingen.don. 20.00-vrij. 20.00 uur: T. Adriaanse, tel (0118)471140 vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21,30-zon. 21.30 uur: J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Landbouwhuisd.: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat57 Vlissingen, tel. (0118) 410910, Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-1800 Landbouwhuisdierenpraktijk Walche- ren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33ateOostkanoi Ie tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel (01181 592838. Vogel- en Egelopvang 'DeMikke':He hele weekend bereikbaar onder tel 01|j 628288. Stadsgewest Vlissingen/Middelburg 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Dauwendaele, Roozenburg- laan 18, Middelburg, tel. (0118)627411 Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Souburg, C. van Perestraatl Oost-Souburg, tel. (0118)461593. Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel 0118- 684000. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 45-jarige inwoner van Serooskerke hoor de gisteren bij de rechtbank in Middelburg vier jaar gevange nisstraf wegens verkrachting, poging toebrengen zwaar licha melijk letsel, mishandelingen en dreigementen van zijn vrien din tegen zich eisen. De straf zou volgens officier van justitie G. Oosterveld het einde moeten betekenen van een knipperlichtrelatie, die al acht jaar aan de gang is. ,,U kunt niet met vrouwen omgaan. Telkens als de relatie is verbroken ver valt u in uw oude patroon. Het is een vreselijke relatie", bena drukte de officier de ernst van de terreur. Het slachtoffer deed uiteinde lijk aangifte van de geweldsuit barstingen, die ze in haar wo ning in Serooskerke gedwongen werd te ondergaan. „Ze zat thuis gevangen. Ze durfde de kinderen niet alleen te laten", zei Oosterveld. Het kwam regelmatig voor dat de emoties binnen de relatie hoog opliepen. Er werd vaak over en weer gescholden, met spullen gegooid en geslagen. Ook werden er volgens verdach te ja/nee-spelletjes gedaan, maar wat dit precies inhield kon hij aan de rechtbank niet uitleg gen. Vast stond dat hij zijn sek suele driften niet kon beheer sen. Zo was het normaal geworden dat hij de kleding van de vrouw verscheurd als hij seks met haar wilde. Zo'n situatie liep 11 april vorig jaar uit de hand. Verdachte had die dag whiskey gedronken. Volgens het slachtoffer is ze toen verkracht nadat haar kleren ka pot waren getrokken. Ze was doodsbang geweest toen hij haar op de grond had gegooid en haar keel had dichtgeknepen. De man was het hiermee niet eens. „Ik heb gewoon seks met haar gehad. Het is vrijwillig ge beurd." Uit eerder verklaringen bleek dat hij tegen haar had gezegd: „Je kunt kiezen: vrijwillig of verkrachting." Dat ze fors was aangepakt bleek ook uit de rode striemen in haar nek. Het geweld stopte niet, want eind februari dit jaar werd ze opnieuw lastig gevallen. Hij probeerde haar weer tot ge meenschap te dwingen, maar ze kon nog net naar het toilet vluchten. Dat weerhield hem er niet van om de scharnieren uit de deur te slaan. Hij gedroeg zich zeer agressief. Het slacht offer geraakte aan haar gezicht gewond. Aan het incident kwam een eind toen de vrouw met een mesje in zijn been wist te prikken. Behal ve deze incidenten had ze nog aangifte gedaan van twee mis handelingen. De Serooskerker gaf alleen toe zijn partner ter correctie weieens te hebben ge slagen. Raadsman M. van der Want schrok van de eis. „Het dossier geeft een beeld van een proble matische relatie, maar daaraan zitten twee kanten. Het is het klassieke verhaal van één tegen één." De strafpleiter vroeg zijn cliënt van de zwaarste feiten vrij te spreken. Voor het overige pleitte de raadsman voor een strafopleg ging die gelijk is aan het voorar rest van drie maanden, een voorwaardelijke straf en even tueel een werkstraf. De rechtbank doet op 2 juli uit spraak. Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. KRANT VOOR ZEELAND JA! want elke keuken heeft een eigen stijl, een eigen karakter. En u zoekt een keuken die bij u past. veel mogelijk heden. Inclusief laden- en korvenkast, multiplex werk blad met spoelbak en kraan, geïntegreerde afwasauto- maat, kookplaat, combi magnetron, koelkast en schouw. KEUKENS-SANITAIR-TEGELS-VERWARMING-BOUWBEDRIJF-ELECTRO TOTAAL INSTALLATEUR ALLES IN ÉÉN HAND TRAMSTRAAT 1-3 (CENTRUM), KOUDEKERKE Tel.: 0118-551681 Vrijdag avond koopavond (zaterdagmiddag gesloten) MAXI-line hoekkeuken met verantwoorde werkhoogte en extra bergruimte, Ind. laden- en korven-kast, korf onder oven, multiplex werkblad met spoelbak en kraan, geïntegreerde afwasautomaat, oven, kook plaat schouw en koelkast üpruimi™ Showroom- keukens! 54. Afbeeldingen kunnen afwijken. Prijs- en zetfouten onder voorbehoud. Dennis „ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 18