PZC Geen zwemdiploma of ze hebben het Klok Biervliet beiert weer over dorp Terneuzenaar krijgt voorwaardelijke straf voor mishandeling Grote opkomst bij inloopavond Clinge P vo PicoBello brengt uw tankkosten omlaag! Epilepsie: 14 Bellamystraat 28 GRATIS Handdoeken Gemeente moet bezuinigen Ziekenhuis Terneuzen krijgt eigen taxipaal soms ben je er even niet bij agenda Ni li Voordeel dat aantikt bi] het tanken! donderdag 19 juni 2003 Gebouwen Motortocht Uniek Surf naar: www.picobello-tanken.nl Nationaal Epilepsie Fonds Word donateur giro 222111 Vragen over epilepsie? 0900 - 821 24 11 Sluis zet het mes in uitgaven door Conny van Gremberqhe SLUIS - De gemeente Sluis zal de komende jaren flink wat ge plande investeringen moeten opschorten. Ook valt niet te ont komen aan forse bezuinigingen. De financiële positie van de her indelingsgemeente is niet be paald rooskleurig, bij gelijkblij vend beleid zal de gemeente tegen 2007 aanhikken tegen een begrotingstekort van bijna 2,2 miljoen euro. Het college wil fors het mes zet ten in de operationele kosten van de gemeente. Bezuinigin gen moeten volgend jaar 840.000 euro opleveren, in 2005 763.000 euro en in de twee daar opvolgende jaren ruim negen ton. Door het afstoten van gemeen telijke gebouwen hoopt het col lege de komende jaren jaarlijks een ton aan exploitatiekosten te kunnen besparen. Veel budget taire ruimte voor nieuw beleid heeft de gemeente niet. Toch zal de komende jaren meer geld uit getrokken worden voor de pro fessionalisering van de brand weerkorpsen (bijna zes ton de komende vijf jaar), ouderenbe leid (25 mille) en het onderhoud aan groen en wegen (tweemaal vijftig mille). Verder wil het dagelijks bestuur van de West-Zeeuws-Vlaamse gemeente verschillende inves teringen op de langere baan schuiven. Diverse bestem mingsplannen zullen pas de ko mende jaren worden opgesteld, de aanleg van nieuwe parkeer plaatsen in Sluis laat een jaar extra op zich wachten en ook de reconstructie van de Sint-Bavo- dijk wordt pas in 2005 aange pakt. De restauratie van diverse kerktorens in de dorpen is voor lopig opgeschort, zo ook de re constructie van de kademuren in Sluis en de nieuwe huisves ting voor de kinderopvang. Verder schrijft het college van burgemeester en wethouders in de bestuursrapportage over het eerste half jaar van 2003 dat harde maatregelen 'onont koombaar zijn'. Voorgesteld wordt om de toeristenbelasting te verhogen van tachtig euro cent per overnachting in 2004 naar een volle euro in 2007. De parkeerbelasting gaat ook om hoog en voorts wordt gedacht aan een verhoging van de onroe- rendzaakbelasting en wel in die mate dat gerekend kan worden op een hogere totaalopbrengst van maximaal vijf procent. Fo rensen zullen in Sluis dieper in de buidel moeten tasten. De be lasting voor deze bewoners- groep stijgt met tien procent. Aan andere belastingingrepen wordt nog gedokterd. Het to taalpakket moet de gemeente kas in 2004 zeven ton opleveren en in 2007 bijna 1,2 miljoen eu ro. VOGELWAARDE - Motorver eniging Het Karrewiel in Vogel waarde houdt zondag 13 juli een toertocht van 125 kilometer. Inschrijven kan tussen 12.00 en 13.30uurincaféHet Karrewiel Bekers zijn er voor de grootste groep en de oudste deelnemer en er is het kampioenschap knal- pijphangen. 's Middags treden The Two Tones op. Marloes van Campenhout, Laura Breijaert en Carmen Strooband (vlnr) met een paar van hun vele zwemdiploma's. foto Wi m Kooy ma n door Sheila van Doorsselaer HULST - Laura Breijaert (13) en Marloes van Campenhout (14) uit Sint Jansteen en Carmen Strooband (16) uit Hulst nemen geen genoegen met alleen de geijkte zwem diploma's A, B en C. De waterratten gingen gisteren op voor de twaalfde zwemvaardig- heidsdiploma en slaagden in het bad van Reynaertland in Hulst met glans op het on derdeel springvaardigheid. Nu hebben ze alle denkbare zwemdiploma's op zak en dat is toch wel uniek. De meiden waren een jaar of vijfjaar toen ze hun A-diploma haalden, B volgde kort daarna en met de C-diploma hadden ze wel bewezen dat ze zich kon redden in het water. Ze hadden er echter wel schik in en besloten door te gaan. Na de C-diploma's volgden de zwemvaardigheidsdiploma's 1,2 en 3 en toen ze die hadden behaald konden ze be ginnen aan de zes specifieke zwemvaardig- heden als zwemmend redden, balvaardig heid, kunstzwemmen, snorkelduiken, nostaligische zwemslagen (waaronder de uit de gratie geraakte zeemansslag of zwemmen met de Northern kick). Als laat ste zwemexamen stond de springvaardig heid, oftewel 'springen van de plank' op het programma. Voor de zes specifieke zwem- vaardigheden moet drie keer examen wor den gedaan zodat alle elementen van het on derdeel aan bod komen. Voor elk gehaald examen wordt een sticker uitgerijkt. De meiden kregen gisteren de laatste sticker voor hun fabuleuze salto met aanloop. Volgens zweminstructeur H. Wessels is het vooral in het geval van Laura heel uniek dat ze alle diploma's op haar dertiende al op zak heeft. „Dat gebeurt niet zo vaak. Het plankspringen is het moeilijkste onderdeel en na het eerste examen haken de meesten al af omdat ze de salto niet onder de knie krij gen. Er is ook wel een beetje lef voor nodig en dat hebben deze dames wel.Nu er op het gebied van zwemdiploma's niets meer te ha len valt, gaan de meiden zich toeleggen op andere sporten, zoals voetbal en volleybal. door Jean-Lou de Gucht BIERVLIET - Sinds gisteren wordt in Biervliet weer de klok geluid. Wethouder J. Luijcks van Terneuzen .verrichtte giste ren de officiële opening. Sinds augustus vorig jaar luidde de klok niet meer in Biervliet. De toren van de Nederlandse hervormde kerk werd toen van z'n plaats getakeld om te wor den gerestaureerd. Net als vele andere godshuizen is de uit 1660 daterende kerk ten prooi geval len aan de bonte knaagkever. Een groot deel van de dakspan ten, steunbalken en de omloop van de toren waren aangevreten en aan vervanging toe. Aan res tauratie van de hele kerk viel niet te ontkomen. Daarwerd vo rig jaar juli mee begonnen. De kerk wordt zoveel mogelijk in oorspronkelijke staat terug gebracht. Bijzonder onderdeel van de restauratie is het herstel van de drie zeldzame gebrand schilderde ramen. Daarnaast worden het dak en het interieur van de kerk vernieuwd. Begin dit jaar is de torenspits weer teruggeplaatst. Sinds gis teren functioneert de klok ook weer. Bij het terughangen trad volgens de president kerkvoogd G. van Noort een klein probleem op. „Een paar kabels ontbra- Wethouder Luijcks heeft lol in het klokluiden. ken, maar dat probleem is snel opgelost. De klok werkt nu per fect." Van Noort verwacht dat de ge brandschilderde ramen eind volgende maand terug zijn. Ze worden op dit moment geres taureerd in atelier Hagemeier in Tilburg. „Dan is de restauratie van de kerk bijna compleet. Al leen de vloer moet nog afge werkt worden en de muren moe ten nog een kleur krijgen." Op 12 september vindt de officiële opening plaats. Het gebouw is dan geschikt voor multifunctio- foto Wim Kooyman neel gebruik. Behalve de kerk diensten kunnen er straks ook exposities en concerten plaats vinden. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 13.30 uur: Kaarten bieden; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Zangkoor; BIERVLIET Annelot ter Walle, 14.0 - 16.30 uur: OSB soos met kaarten, sjoelen en biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; 13.30 uur: AN- BO hobby handwerkbijeenkomst; 19.45 uur: Bingo; Café De Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Statenboomweg, 20.00 uur: Opening western weekend; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten bieden; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; 15.00 uur: Bin go; HENGSTDIJK 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbalcompetitie; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en soosmiddag; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Fietstocht de Lieve; 9.30 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken en koersbal KLOOSTERZANDE Rozenhof, 10.45 uur: Meer bewegen voorouderen; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE - Café de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voorouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal en sjoelen voor ouderen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 9.45 uur: Meer bewegen voor ouderen; 19.30 uur: Bijeenkomst over windenergie; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Pergamano voor de jeugd en tekenclub; SAS VAN GENT De Roselaer, 9.30 uur: Callanetics; 10.00 uur: Karakter poppen; 13.15 uur: Tekenen; DeSpeye, 19.00 uur: Bridge; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS koersbal, kaarten, canasta, biljar ten competitie dames; 18.00 uur: Kinder cabaret Het Talent; 19.00 uur: Jeugdca baret Het Talent; 19.30 uur: Blaaskapel Ein Prosit en toneelgroep Sempre Avan- ti; SINT JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: KBO biljarten; 19.00 uur: Line en country dance; 19.00 uur: Parkieten Spe ciaal Club babyparkietenkeuring; Schuttersterrein, 20.00 uur: Oefenschie- ting op de staande wip; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Hand werken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor; 19.00 uur: Bridge; Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; 20.00 uur: Bingo; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: KBO koersbal; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; Concordia, 13.30 uur: KBO kaarten en bingo; 19.00 uur: Tafeltennis; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bic; 10.30 uur: Volkdansen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwer ken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.45 uur: Koers bal; door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter B. Doore- waard Boekhout veroordeelde gisteren een 36-jarige inwoner van Terneuzen voor mishande ling van zijn vrouw tot twee maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. Daarnaast moet hij zich houden aan de voor waarden van de reclassering. Het slachtoffer liep 17 mei dit jaar na een echtelijke ruzie in de woning een hoofdwond op, na dat ze door een harde duw van verdachte met haar hoofd tegen de douchebak was gevallen. Uit het dossier bleek dat de Terneu zenaar binnen de relatie al meerdere keren zijn zelfbeheer sing had verloren. Het was gis teren de tweede keer dat hij zich moest verantwoorden voor het mishandelen van zijn vrouw. De man zag het incident op 17 mei meer als zelfverdediging, omdat zijn partner de gsm-tele- foon uit zijn handen had gesla gen. „Ik wilde de politie bellen, omdat ze me lastig viel. Ze heeft eerst de stekker van de telefoon eruit getrokken. Er werd over en weer geduwd en getrokken. Toen ze mijn gsm afnam, heb ik haar een duw gegeven." Officier van Justitie J. Groen vond po ging tot zware mishandeling be wezen, omdat de man met de duw het risico had genomen haar ernstig te verwonden. „Ze had zeven hechtingen in haar hoofd. Dat is een flinke wond geweest." De officier eiste 120 uur werk straf en twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf. Raadsman F. de. Vleesschauwer meende dat er sprake was ge weest van een mishandeling. Hi j bepleitte een lagere werkstraf. Aan een taakstraf kwam de po litierechter niet toe, maar hij voegde er wel aan toe: „Als u niet lekker in uw vel zit, mag uw vrouw daar niet de dupe van worden." Hij legde de Terneu- zeals een waarschuwing een voorwaardelijke gevangenis straf op. Het paar leeft voorlo pig gescheiden, maar dat belette de vrouw gisteren niet om haar man via het sturen van een sms- berichtje een goede afloop van de strafzaak te wensen. door Sheila van Doorsselaer CLINGE - Ruim honderd Clin- genaren kwamen gisteravond af op de eerste van twee inloop avonden met betrekking tot het bestemmingsplan van hun dorp. Vooral de uitbreidings plannen waarover in het plan wordt gerept, wekten de inte- Het kleine zaaltje van gemeen schapscentrum Malpertuus was overvol. Een gemeentelijke ambtenaar die zomaar even kwam binnenlopen, werd door zijn collega's meteen aan het werk gezet om de stortvloed van vragen mee te helpen beant woorden. De aandacht van de bezoekers ging vooral uit naar de meerdere uitbreidingsplan nen aan de rand van het dorp. Velen zouden daar graag willen bouwen. De ambtenaren moes ten het enthousiasme echter enigszins temperen, want de provincie moet eerst nog over tuigd worden van de noodzaak van de meer te bouwen wonij. gen in het dorp. Op de doordè gemeente aangegeven gronden voor uitbreiding, zouden into, taal 69 woningen kunnen ko men. De gemeente hoopt er ij tien jaar tijd twintig te kunnen realiseren. De overige aandacht ging voor namelijk uit naar de platte, grond van het dorp. Veel bewo ners kwamen enkel even kijken waar ze hun huis op de tekening konden vinden. Ook werden veel vragen gesteld overdeont- sluitingsweg van de Tiber- ghienweg naar de Woestijne straat. Die staat op de kaartal opgetekend, terwijl er nog geen definitieve beslissing over is ge vallen. De Clingenaren konden giste- ren, en kunnen dat ook van avond nog doen, het vooront werp-bestemmingsplan vanhet dorp bekijken. Het is het eerste bestemmingsplan in de geschie denis van het dorp. ~1 door Sheila van Doorsselaer HULST - Bij het ziekenhuis in Terneuzen komt een taxi- paal. Het algemeen bestuur van het samenwerkingsver band collectief vervoer Taxi- com heeft besloten de helft van de kosten te dragen. Volgens Regie B.V., de taxi organisatie, kost de taxipaal negenduizend euro. Wel wil het algemeen bestuur de ga rantie dat Taxicom nooit méér gaat betalen dan 4500 euro, ook al valt de paal duurder uit. Dat het algemeen bestuur van Taxicom weinig vertrou wen heeft in Regie, bleek uit de keiharde toezeggingen die de leden wilden horen van het dagelijks bestuur. Zo wil len ze dat een waterdicht contract wordt opgesteld en stelde een van de leden zelfs voor Regie pas na een half jaar te betalen, als de paal er naar tevredenheid van de cliënten staat. Voorzitter J. van Schaik vond dat wat te vergaan. Welkonhij deleden geruststellen dat Taxicom maximaal 4500 euro zal neertellen. Met de taxipaal kunnen rei zigers vanuit het ziekenhuis een rit naar huis bestellen door hun magneetkaart door de kaartlezer van de paal te halen. De rit komt dan auto matisch in de planning van Regie te staan. Als reizigers de telefoniste willen spreken, kunnen ze een knop indruk ken. Het gaat om een proef. Het functioneren van de taxipaal wordt na enkele maanden geëvalueerd. Blijkt het een succes, dan komen er wellicht nog extra palen bij de ziekenhuizen in Hulst en Oostburg. LOC lens kecli irain fc tree! loog Solid jaar werd rolg< aan e inde komt ten, kend een üijsl Iers; van voetl Jk jaar met ting teen sche diplc kanr nis t was Éir De a loof eenp de 1 Ie trans a e rijk 1 tijd een ten. moec loei Mooi slag, ner i enir Even uw tank volgooien kost al gauw de nodige euro's. Maar sinds 28 mei tankt heel Terneuzen goedkoop bij PicoBello. Overtuig uzelf en kom ook tanken aan de Bellamystraat. Bodemprijzen en toch zeer goede service PicoBello is een tankstation dat streeft naar de laagst mogelijke prijzen. Maar het is geen kaal benzinestation. Want u treft er ook een goedgesorteerde shop aan. PicoBello schrapt de franje waar u toch niet voor komt. Terneuzen (to. zwembad 'De Honte') Bij een tankbeurt van minimaal 25 liter ontvangt u een actiekaartje. Bij een volgende tankbeurt van minimaal 25 liter en bij inlevering van het actiekaartje ontvangt u bij PicoBello een gratis handdoek (100 x 50 cm). De handdoeken zijn verkrijgbaar in diverse kleuren. Deze actie loopt van 28 mei t/m 12 juli 2003 en/of zolang de voorraad strekt. De Macht van het Kleine 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij 'er even niet bij'. Er vallen gaten in hun leven. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. HeLpt u mee? Er is nog zoveel te doen. 0,10 per minuut) Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl VOOR GOEDE DOELEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 44