PZC Hoofdplaat klaar voor 225e verjaardag UITVERKOOP T £iJ '1c Koninklijke onderscheiding voor vrijwilliger Dellaert Ongerustheid onder personeel van IPCA groeit met de dag algemeen Belang wil verbinding tussen Stationsplein en voetpad Binnen Vest 13 Wedstrijd brandweer in Sluis donderdag 19 juni 2003 Fietstocht Stroopielekkers Steenslag Muziekfestival voor fanfare en harmonie in Terneuzen Zomer uitverkoop Dames-, heren- en kinderkleding Dam 61, Middelburg CARIANNE mode Zaamslag kiest kunstwerk Tips na uitzending over moordzaak Inwoneraantal gemeenten daalt Fietser raakt gewond Wethouder Busreis naar Megafestatie W ."ip urn?' v f -f y r- U-ll l p.U l Portretten Plan voor fiets-voetbrug Hulst door Frank van Cooten HULST - Een fiets-voetbrug bij je parking van de Edah aan het Stationsplein over de Vaart van gulst aansluitend op het voet pad langs de Binnen Vest. Met deze brug wordt het voor bezoe kers die hun auto op het par keerterrein hebben neergezet, een stuk eenvoudiger de bin- nenstad te bereiken. )|u moeten ze immers een be koorlijk stuk omlopen. Daarom dient de fractie van Algemeen gelang in de raadsvergadering on 10 juli een initiatiefvoorstel in om deze voorziening te reali seren. Als het aan de fractie ligt de brug nog deze zomer worden aangelegd om nog te profiteren van het zomersei zoen. De Vaart van Hulst is een vrij smalle waterpartijDaarom kan de fiets-voetbrug volgens Alge meen Belang vrij eenvoudig worden aangelegd voor een vrij gering geldbedrag. ZAAMSLAG - Het Stroopielek- kerscomité houdt zaterdag 28 juni de jaarlijkse fietstocht in de wijde omgeving van Zaamslag. DeStroopielekkerstocht begint opeen boerderij in Reuzenhoek en loopt via een tweede boerde rij naar de picknickplaats op fruitbedrijf De Appelgaard. Liefhebbers kunnen het Schel penmuseum in Zaamslag be zoeken alvorens terug te keren naar het startpunt in Reuzen- hoek. De fietstocht, aanvang tussen 0 en 10.30 uur, is 30 tot 34 (inclusief schelpenmuseum) ki lometer lang. Bij de agrarische stops is voorzien in versnape ringen, zodat mensen alle tijd kunnen nemen om de route af te redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530ACTERNEUZEN lel: (0115) 645769 Fax: <0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe Ichef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 1560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie bostsouburgseweq 10 Postbus 18 1380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet }?ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Langs de Binnen Vest ligt mo menteel een voetpad. Dit voet pad komt langs appartementen complex Reynaerde uit op de Stationsweg. Via de Gentse Poort zijn de bezoekers dan snel in de binnenstad. Om de fiets-voetbrug optimaal aan te laten sluiten op het voet pad moet nog wel een nieuw stukje worden aangelegd. Ook dat hoeft volgens Algemeen Be lang geen enkel probleem te zijn. De voordelen van een fiets- voetbrug zijn volgens Algmeen Belang legio. De binnenstad is gemakkelijker bereikbaar voor de consument omdat de afstand van de geparkeerde auto tot de binnenstad een stuk korter is. Daarnaast is het Lyceumpark door de aanleg van de brug een voudiger te bereiken en nodigt hierdoor ook meer uit voor een wandeling. Dat geeft een meer waarde aan het park. Naast de fiets-voetbrug wil Al gemeen Belang een bufferpar king aanleggen achter het be staande parkeerterrein van de Edah. Door deze extra parkeer gelegenheid, voorzien van steenslag, is geen parkeergara ge onder het 's Gravenhofplein noodzakelijk, wordt het histo risch beeld van de binnenstad niet aangetast, komt er minder verkeer over het Stationsplein en in de binnenstad en is de mo gelijkheid de binnenstad bij fes tiviteiten af te sluiten. Via het nog te installeren par- keerverwijzingssysteem kun nen automobilisten via het Scharnier direct naar deze extra parking worden doorverwezen. Daarnaast is ook een extra ont sluiting vanaf de parking aan het Stationsplein naar de Absdaalseweg uitvoerbaar. Dit idee is onlangs nog geopperd door de PvdA. Fietsers kunnen tot één dag voor de tocht een startnummer reser veren via de telefoonnummers 0115-431697 of 0115-431223. TERNEUZEN - Op de Markt en de Nieuwstraat in Terneuzen speelt zich zaterdag een groot muziekfestival afmet veel har monie- en fanfaremuziek. Het evenement is georganiseerd door muziekvereniging De Vlie- ie Hollander in het kader van diens honderdtien jarig be staan. Op de Markt treden op muziek vereniging Sluiskil, harmonie deVereenigde Vrienden Sas van Gent, Koninklijke Katholieke harmonie Vredekring Zelzate, Weldoen door Vermaak Clinge en De Vliegende Hollander Ter- neuzen. In de Nieuwstraat treden op muziekvereniging Sint Cecilia Philippine, muziekvereniging e Volharding Zaamslag, mu- iekvereniging ENZK Hoek, 'uziekvereniging EMM Koe wacht en Koninlijke muziek vereniging Harmonie Biervliet. Hetprogramma op de Markt be- ?int om 13.00 uur en in de Nieuwstraat klinken de eerste tonen om 14.00 uur. Advertentie Saint James Helly Hansen Armorlux Aigle Regatta Advertentie CLAUDIA STRATER JOYE FUN BETTY BARCLAY GIL BRET MAURA by Claudia Strater ARA GERRY WEBER CS SPORT HEIDEMANN MONARI OUI BEAU! LECOMTE en andere... Markt 10 - 4501 CJ Oostburg Zondags geopend van 14.00-18.00 uur Camile Dellaert was verrast en blij met zijn onderscheiding. foto Wim Kooyman door Peter Oggel IJZENDIJKE - Het traditionele zomerfeest in Huize Emmaus in IJzendijke heeft woensdag voor de 74-jarige Camile Dellaert een onvergetelijk oranje randje ge kregen. Bijna veertig jaar zet Dellaert zich met hart en ziel in voor de gemeenschap van zijn dorp, onder meer voor de jaar lijkse bazaar in Emmaus. Giste ren kwam bij die gelegenheid de beloning: een koninklijke on derscheiding. Camiel Dellaert is nu Lid in de Orde van Oranje Nassau, in het bijzijn familie en vrienden op gespeld door wethouder R. Leentfaar van Sluis. Dellaert reageerde verrast, maar vooral blij. Van beroep timmerman heeft Dellaert vanaf 1966 zijn vrije tij d vooral ingevuld met vrijwil ligerswerk. Huize Emmaus, het verzorgingshuis van IJzendijke, speelt in die bijna vier decennia een belangrijke rol. Vanaf 1979 tot de opheffing vorig jaar onaf gebroken bestuurslid van de Stichting Mane nobiscum Do- mine quoniam advesparescit, voormalige exploitant van Em maus. Daarnaast vanaf hetzelf de jaar (mede-)organisator van tal van activiteiten in het ver zorgingshuis. Maar daarnaast is Dellaert ook actief geweest voor het Jeugd werk IJzendijke, in het kerkbe stuur, in de Bouw- en Houtbond NKV, later in de FNV Bouw. Dat bondswerk is beloond met het inssigne voor het 25- én 40-jarig lidmaatschap van het FNV. Naast gerichte inzet voor onder ZAAMSLAG - De inwoners van Zaamslag mogen meebepa- len wat voor kunstwerk er op het pas opgeknapte dorpsplein komt te staan. Vanaf maandag zijn in verzorgingshuis de Mo lenhof de ontwerpen te zien van drie door de gemeente Ter- neuzen uitgenodigde kunstenaars. Iedereen kan dan zijn of haar mening kenbaar maken door het invullen van een speci aal formulier. De gedaanteverantering van het dorpsplein is inmiddels een feit. Op het bijna geheel vierkante plein pronken enkele histo rische gebouwen, een monumentale kiosk en oeroude bomen. Van het dorpsplein gaat enerzijds een zekere rust uit, maar anderzijds vormt het met omliggende winkels en terassen het kloppend hart van Zaamslag. Bijna alle dorpsactiviteiten vinden plaats op dit plein. Als 'finishing touch' van de op knapbeurt komt er op de westzijde van het plein nog een kunstwerk. Drie kunstenaars, Louise Schouwenberg, Joris Baudoin en Feddo van Rie, kregen de opdracht daar de tanden eens in te zetten. De gemeente wil de bewoners van het dorp nauw betrekken bij de keuze. TERNEUZEN - De aandacht voor de moord op de 56-jarige John Wijngaarde uit Terneuzen in het televisieprogramma Opsporing Verzocht heeft de politie in totaal 33 tips opgele verd. Na de uitzending van maandag kwamen er negentien te lefonische tips binnen. De herhaling van het programma gistermiddag leverde nog eens veertien telefoontjes met in formatie op. Volgens politiewoordvoerder Jan van Mourick zitten er 'op het oog een aantal bruikbare tips bijmaar moet nader onder zoek door het rechercheteam de uiteindelijke waarde van de informatie nog uitwijzen. Het lijk van Wijngaarde werd vrij dag 16 mei gevonden in een loods aan de Stationsweg in Ter- neuzen. Sectie wees uit dat de Terneuzenaar vermoedelijk al enkele weken daarvoor door geweld om het leven was geko men. TERNEUZEN - De twee Zeeuws-Vlaamse flankgemeenten (Hulst en Sluis) tellen tegen 2010 samen meer inwoners dan Terneuzen. Uit de bevolkingsprognoses van de provincie Zee land voor Zeeuws-Vlaanderen blijkt dat de grootste Zeeuws- Vlaamse gemeente de komende zeven jaar constant inwoners zal verliezen. Nu zijn er nog 54.484 mensen woonachtig in de Kanaalzone-gemeente. In 2010 zullen dat er naar alle waar schijnlijkheid bijna tweeduizend minder zijn. Hulst daarentegen blijft, net zoals de elf voorafgaande jaren, ook in de nabije toekomst groeien. Wonen er nu 27.886 men sen in het oosten. Over zeven jaar zijn dat er bijna 1500 meer. Het inwonertal van de gemeente Sluis zal ook de komende ja ren blijven kelderen. In de fusiegemeenten wonen nu 24.789 mensen. Na sluiting van het asielzoekerscentrum in Cadzand zullen dat er al enkele honderden minder zijn. Medio 2010 is het aan tal inwoners gedaald tot 23.911. KLOOSTERZANDE - Een zeventienjarige fietser uit Hulst is afgelopen dinsdag met een gebroken pols, een hersenschud ding en diverse schaafwonden naar het ziekenhuis gebracht na een ongeval op de rijksweg nabij Kloosterzande. De fietser liet zich meevoeren aan een scooter, die bestuurd werd door een zestienjarige plaatsgenoot. Nadat hij losliet, klapte hij te gen de grond. meer het behoud van de kerkto ren in IJzendijke (1979) is Del laert nog steeds voorzitter van de Stichting Pastorale Zorg Huize Emmaus en voorzitter van de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO in IJzendijke. Een verdiende onderscheiding, concludeerde waarnemend burgemeester Leentfaar. Voor het traditionele zomerfeest in Emmaus -dit jaar met als thema 'Bloemen'- gelijkertijd een ex tra feestelijk tintje. 's Morgens al was er voor de be woners van het verzorgingshuis een huifkarrentocht, in de mid daguren waren er de gebruike lijke activiteiten van een ba zaar, was er een aantal demonstraties met betrekking tot flora en fauna en was er een optreden van de accordenisten Klomp en Kiel. door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - De ongerust heid onder het personeel van autobekledingsfabriek IPCA in Sas van Gent over hun toekomst groeit met de dag. De directie van moederbedrijf ECA pro beert volgens het personeel werk uit Sas over te hevelen naar het buitenland. Eerder maakte de directie al het voornemen bekend om de vesti ging in Sas van Gent op te doe ken en onder te brengen bij de hoofdvestiging in het nabijgele gen Assenede. Niemand van het personeel staat bij dat plan ech ter te juichen, gezien de grote (negatieve) verschillen in het sociale zekerheidsstelsel en het belastingstelsel tussen Neder land en België. „Maar nu krijg ik steeds vaker ongeruste telefoontjes van werknemers", zegt kaderlid C. Coban van de vakbond FNV Bondgenoten, die de belangen van het personeel behartigt. „Ze zijn bezig om werk weg te halen en te verhuizen naar landen als Tsjechië. De directie zegt dat het niet aan haar ligt, maar aan de opdrachtgever, maar dit kan natuurlijk gewoon niet. Het lijkt wel een sterfhuisconstruc tie, terwijl we nog volop in onderhandeling zijn met de di rectie over de voorgenomen ver huizing van het personeel naar Assenede." FNV Bondgenoten steunt de eis van de werknemers, dat IPCA als volwaardige nevenvestiging van ECA Autobekledingen in stand moet blijven. „We zijn nog bezig met allerlei zaken en wachten nog altijd op informa tie van het bedrijf over de plan nen die er zijn", aldus Coban, „maar we hebben die informa tie nog altijd niet gekregen." De vakbonden zitten volgende week vrijdag (27 juni) weer met de directie van ECA om de tafel. Overigens heeft Coban ook wei nig goede woorden over voor de uitspraak die wethouder A. van Waes (Economische Zaken) on langs deed na de bekendmaking van het nieuws over de geplande sluiting van IPCA. Van Waes zei het besluit van de directie aan de ene kant te betreuren, maar liet weten aan de andere kant blij te zijn dat de werknemers uit Sas en omgeving in ieder ge val werk houden. „Daar begrijp ik niets van", zegt Coban. „De wethouder zou zich er juist hard voor moeten maken dat deze werkgelegenheid voor Neder land behouden blijft." Directeur/eigenaar P. Christi- aen van ECA zegt alleen te kun nen 'veronderstellen' dat er werk uit Sas van Gent weg vloeit. En als dat gebeurt, valt dat buiten de verantwoording van ECA/IPCA, zegt Christi- aen. „Het gaat slecht in de auto mobielwereld. En als het min der gaat, gaat het ook minder bij de toeleverende bedrijven, zoals het onze. Het kan dan gebeuren dat autofabrikanten die bij ons cliënt zijn ervoor kiezen om on derdelen in lage-lonenlanden te laten maken." SLUIS - In het centrum van Sluis wordt zaterdag een gewes telijke brandweerwedstrijd in de klasse TAS-HD gehouden. Vanaf 8.00 uur treden twaalf blusgroepen aan uit onder an dere Hoek, Hulst, Wemeldinge en Vlissingen. De teams krijgen te maken met alle facetten van het brandweervak: van blussen tot redden en van het gebruik van adembeschermende midde len tot het bedienen van een pomp. De prijsuitreiking staat gepland om 18.30 uur. OOSTBURG - De sector jeugd- en jongerenwerk van de Stich ting Welzijn West-Zeeuws- Vlaanderen houdt woensdag 9 juli een busreis naar de Mega festatie in de Jaarbeurs in Utrecht. De Megafestatie is een evene ment voor jongeren dat een mix van amusement en informatie biedt. Jongeren van 13 tot en met 19 jaar kunnen zich tot 20 juni inschrijven bij de Stichting Welzijn West Zeeuws-Vlaande ren. De kosten bedragen vijftien euro inclusief toegangsbewijs. De bus vertrekt om 7.30 uur uit Oostburg. gsf» i viti Sof'1 -frvf f if "tra Hoofdplaat maakt zich op voor het grote feest. door Wilma Valk HOOFDPLAAT - Wie als vreemde Hoofdplaat, het dorpje aan de Westerschelde, binnenrijdt, zal verbaasd zijn over al die vaandels, vlaggen en wimpels. Hoofd plaat maakt zich op voor het grote feest komend week end: 225 jaar Hoofdplaat. Nu al zijn er onvoorstelbaar veel aanmeldingen voor de diverse activiteiten binnengekomen: „Hopelijk is er voldoende plaats voor alle deelnemers"zegt A. Voogdt coördinator van alle evenementen. Hij staat verbaasd over alle reacties. „We hebben al ruim 320 aanmeldin gen voor de rommel-, kunst- en boerenmarkt op zater dag. Voor het Groot Hoofdplaats Ontbijt op zondag morgen voor alle inwoners en oud-Hoofdplaatenaren is de opkomst overweldigend. Het is een geweldig succes; vandaag hadden we 564 aanmeldingen en ze stromen nog steeds binnen." In het dorpshuis wordt met man en macht gewerkt aan de fototentoonstelling met plaatjes van Hoofdplaat toen en nu, en vooral aan de fotocollage met portretten foto Wim Kooyman van alle inwoners van het 'durp'. „Er worden straks tus sen de 700 en 8 0 0 foto 's tentoongestelden voor iedereen die later een leuke herinnering wil hebben aan dit speci ale feest worden zowel zaterdag als zondag groepsfoto's gemaakt." Voogdt en zijn team vrijwilligers werken volgens een strak schema en laten niets aan het toeval over. „Vijfen twintig jaar geleden bij het 200-jarig bestaan van ons dorp hadden we hier al een spetterend feest. Dat gaan we nu overtreffen." Het feestweekend wordt morgen avond om 20.00 uur geopend met een concert van het mannenkoor St. David's Minstrels uit IJzendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 43