11 Leerlingen snuffelen aan bedrijven PSD-schepen gaan later naar Italië BRUGMAN VOOR AlLE ZEKERHEID: Brugm Onduidelijkheid in contract exploitant zwembad onderzocht DE SMAEK Veenhoven speelt met moordzaak Sybine Jansons Buister praktijk vernietigde informatie patiënten Bluetooth Als uw auto vastloopt in het buitenland, zorgen wij dat u niet vastzit. VAN ZEÊLAND zeeuwse almanak ZEEUWS-VLAANDEREN donderdag 19 juni 2003 Onvolledig Brasseriemenu Tomas Ross Kamer- muziekfeest Middelbürg Zeeuwse teeken academie Erik van Ommen Clownspak VAN NEDERLAND IN ITPAI IIA/BAARHEIP» 30 filialen door heel Nederland! Uitzwaaien Goede reis ANï Troostlunch voor toeristen FEESTEN VAN BELEVING 2003 ABDIJPLEIN MIDDELBURG 20, 21 22 JUNI www.middelburg.nl Clou Artsen geven fouten in dossiers toe Pi van onze regioredactie PEK HAAG - De artsen van huisartsenpraktijk Bolwerk in Je Hulster binnenstad hebben voor het Regionaal Medisch Tuchtcollege in Den Haag toe gegeven verantwoordelijk te jjjn voor fouten in patiënten- Jossiers. Een ex-kankerpatiën- le uit Zeeuws-Vlaanderen daagde de huisartsenpraktijk voor het tuchtcollege, omdat haar, en vele andere, dossiers gedeeltelijk zijn vernietigd. „We hadden eerst met de pati ënten moeten overleggen alvo rens iets te vernietigen", gaf V. Voorbrood van Bolwerk toe. We hebben nooit bewust noti ties van specialisten wegge gooid, maar niettemin zit de zaak ons hoog. Wij zijn verant woordelijk voor de dossiervor ming. Als daar iets mee is fout gegaan, zijn wij verantwoorde lijk." De 55-jarige Zeeuws-Vlaamse stapte naar het tuchtcollege na dat ze bij het opvragen van haar dossier een zeer onvolledig do cument kreeg. Zij was patiënte van de praktijk van de voorma lige huisarts W. Gielen, wiens patiënten bij zijn pensionering werden overgenomen door Bol werk. De met de hand geschre ven patiëntendossiers (zo'n 2500) werden daarbij in handen gesteld van Bolwerk. Volgens een voormalig doktersassisten te van Bolwerk heeft zij de dossiers gedeeltelijk moeten 'schonen'. Voorbrood tijdens de zitting: „We kregen de dossiers in dozen. De dossiers waren op gebouwd op een manier, die bij ons niet gebruikelijk is en daar om werd besloten ze te orde nen." Volgens Voorbrood namen hij en zijn collega zo'n tien dossiers voor hun rekening en is alles wat leesbaar was bewaard. Alleen kleine briefjes (onleesbare aan tekeningen op receptenpapier tjes) gingen weg. Dat is niet de ervaring van de ex-kankerpatiënte. Toen zij op een zeker moment besloot om uit te wijken naar een huisarts net even over de grens (de artsen in Hulst kent ze beroepsmatig en daarom wil ze geen patiënt zijn bij hen), vroeg ze haar me disch dossier op. Tot haar ver bazing bestond dat slechts uit een aantal velletjes. Navraag bij specialisten die haar in het ver leden behandelden, leerde haar er behoorlijk wat is verdwenen. Geen stijl, vindt ze dat. „Ik ben er vast van overtuigd dat het een enorme uitzoekerij is geweest, maar dat wil niet zeggen dat je het zo maar weg moet gooien. Dat dossier was van mij. Als ze er mee in him maag zaten, had den ze het bij mij op zolder kun nen zetten." De Zeeuws-Vlaamse had drie redenen om Bolwerk voor het Medisch Tuchtcollege te dagen. Haar belangrijkste drijfveer is dat het schonen van dossiers nooit meer mag gebeuren. Ver der wil ze dat Gielen wordt gere habiliteerd. Als derde reden geeft ze de 'arrogante houding' op, die de huisartsen volgens haar aannamen toen ze het pro bleem de eerste keer bij hen aan kaartte. Het Regionaal Medisch Tucht college doet dinsdag 29 juli uit spraak. Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur gele paprikasoep, en asperges met zalm of met geitenkaas en cappuccino bavarois 11,30 9,00 vegetarisch menu) Maand van het Spannende Boek vrijdag 20 juni 16.00 uur leest voor en signeert o.a. De Klokkenluider zaterdag 21 juni 15.00-16.30 uur Camilla Dikken, viool Jorrit van den Ham, piano exposities: op ons binnenplein en aquarellen wanden bij de brasserie kijk ook op wwwdrukkeriimiddelbure.nl KERY Beeld &Geluid Het startsein voor de Roefeldag werd gegeven op het speelplein van het tehuis voor schippersjeugd Koningin Juliana. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Meer dan driehonderd basisschoolkinderen uit de gemeente Terneuzen mochten gistermiddag tijdens de negende Roefeldag een kijkje nemen in de keuken van bedrijven en instellin gen. Wethouder C. Lief ting gaf op het speel plein van het tehuis voor schippersjeugd Koningin Juliana het startsein voor de Roefeldag. De kinderen, vrijwilligers en ouders hadden zich daar verzameld en op het teken van de wethouder koos een gro te groep kleurige ballonnen het lucht ruim. De Roefeldag wordt elk jaar groter. Het begon in 1995 met 35 kinderen en zes bedrijven. Gisteren waren er meer dan driehonderd kinderen uit de groepen vijf tot en met acht, die 48 bedrijven en in stellingen konden bezoeken. De Lokale Omroep Terneuzen haakte op het laatste moment af vanwege verhuisbeslomme- ringen. De kinderen mochten vooraf vijf bedrij ven aangeven. Toppers waren daarbij de dierenkliniek, McDonald's, Paarden sportcentrum Terneuzen, de brandweer en Multraship. De groepen waren zo sa mengesteld dat alle kinderen in elk geval één bedrijf van hun keuze konden bezoe ken en een bedrijf dat niet op hun lijstje stond. Dat pakte vaak leuker uit dan ge dacht, want alle bedrijven en instellin gen hadden hun beste beentje voor gezet om de j eugd een onvergetelijke middag te bezorgen. In principe was er ruimte voor twee be zoeken, maar kinderen die hadden geko zen voor de dierenkliniek of de modevak school waren daar een hele middag zoet mee. Bij de laatste hadden ze alle tijd no dig om zelf een clownspak te maken. Kinderen die voor Connexxion hadden gekozen, werden met de bus opgehaald. Markt 51 Middelburg (0118) 886886 door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het is nog on duidelijk wanneer de drie voor malige veerboten van de Pro vinciale Stoombootdiensten (PSD) naar Italië vertrekken om in de Straat van Messina tussen Calabrië en Sicilië een veer dienst te onderhouden. Het oudste schip, de Prinses Christi na, is nog niet goedgekeurd door het classificatiebureau, Det Norske Veritas. Het schip mag zonder de goed- Advertentie 35l£E ®rugman installeert uw Wen of badkamer van A tot Z. ('iel. aansluiten en tegelen) Persoonlijk advies Gratis opmeten JAAR DE NUMMER 1 kwaliteit en BEI KEUKENS BADKAMERS Goes, Marconistraat 34 - Hulst*, Absdaalseweg 19 'Uitsluitend keukenshowroom MEER INFORMATIE BEL GRATIS: 0800-0234560 OF KIJK OP WWW.BRUGMAN.NL keuring het zeegat niet uit. Het vertrek is al met een dikke maand vertraagd. De Italiaanse rederij Amadeus SpA hoopt desondanks voor het weekeinde groen licht te krijgen. De reder kocht de schepen begin april van de PSD. De twee Italiaanse kapiteins, Luigi Mazzitelli en Rosario Ca- miniti bevestigen deze versie. Aan de schepen worden hoge ei sen gesteld omdat ze op eigen kracht van Vlissingen naar Ita lië zullen varen. De tocht duurt ongeveer zeven dagen. Ze ver trekken met zijn drieën tegelijk, dicht langs de kust en blijven in de buurt van elkaar. „De Chris tina heeft nog te veel openin gen", weet Mazzitelli. Het bu reau Veritas vindt dat er nog meer 'gaten dichtgemaakt moe ten worden om naar de mediter- ranée te varen'. Ze hopen vrijdag te vertrekken. „Maar ik durf dat eigenlijk nog niet hardop te zeggen", zegt Mazzitelli, de kapitein van La- dies Matacena, de voormalige Prinses Juliana. „De vertraging is voor iedereen vervelend. Ik heb een vrouw en twee zonen thuis. Wat dacht u? Die mis ik", merkt Mazzitelli op „Vlissingen heeft gelukkig wel een paar leuke pubs. Het is een gezellige stad. In sommige cafés kennen ze ons intussen. We zijn ook goed verzorgd door de men sen van de PSD." Mazzitelli belooft dat ze niet stilletjes zullen vertrekken. „We zullen 's ochtends vertrekken, zodat Vlissingers de drie sche pen uit kunnen zwaaien. Ik heb gemerkt dat deze schepen veel De twee Italiaanse kapiteins, Luigi Mazzitelli (rechts) en Rosario Caminiti. hebbben betekend voor Vlissin gen." De voltallige Italiaanse beman ning, die uit circa dertig mannen bestaat, was gisteren uitgeno digd door de afdeling 'afbouw' van de PSD. „De Italianen zit ten hier al zo lang. We willen hun verblijf veraangenamen", zegt H. Thomaes, hoofd stafaf deling afbouw PSD. „De 'af- bouwers' komen geregeld voor de gezelligheid samen. We ma ken nog enkele klussen voor de PSD af. Op 1 maart 2004 moeten we alle zaken hebben afgewik keld. Dan is de PSD verleden tijd", zegt Thomaes. Van de circa 220 ex-PSD'ers zijn er nog tachtig die werk zoeken. Advertentie Met de Internationale Reis- en Kredietbrief® Plus krijgt u een ver vangende auto als uw eigen auto niet snel te repareren is. De Reis- en Kredietbrief Plus is onderdeel van het ANWB ReisHulpPakket. Kom langs, bel 0800-0503 of kijk op anwb.nl door René van Stee SLUIS - De gemeente Sluis stelt een arbitragecommissie in die onderzoekt of exploitant en eigenaar F. Lievens van het zwembad in IJzendijke con tractbreuk pleegt. De commis sie wordt ingesteld omdat de gemeente met Lievense van me ning verschilt over de interpre tatie van het contract dat de toenmalige gemeente Oostburg en Lievens in 1990 sloten over het openhouden van het zwem bad, gelegen op het terrein van partycentrum Mauritshof. Lievens meent dat hij volgens het contract handelt door het zwembad te sluiten nu hij geen jaarlijkse vergoeding meer ont vangt. Tussen 1990 en 2000 ont ving hij als eigenaar van Mau ritshof een bijdrage van bijna 227.000 euro. Volgens de ge meente (nu Sluis) is Lievens vol gens het contract nog steeds verplicht het zwembad open te houden. De kosten hiervan be dragen jaarlijks meer dan 24.000 euro. Om de badgasten niet het slachtoffer te laten wor den van de onduidelijkheid in het contract en het in te stellen juridisch onderzoek, stelt het college van B en W voor in 2003 een bedrag van maximaal 12.000 euro beschikbaar te stel len, waarvan achtduizend euro definitief en vierduizend euro afhankelijk van de uitspraak van de arbitragecommissie. Omdat Lievens in 2001 geen ge meentelijke bijdrage had ont vangen, stelde hij voor een nieuw tienjarig contract af te sluiten op basis van dezelfde jaarlijkse bijdrage van bijna 23.000 euro. De gemeente wees dit voorstel af. Uiteindelijk werd vorig jaar een compromis gesmeed waarin de - toen nog - gemeente Oostburg achtdui zend euro bijpaste en Lievens zorgde dat het bad bleef draaien en de dorpsraad in IJzendijke de nodige vrijwilligers leverde voor de schoonmaak en de op startfase van het bad. Die acht duizend euro komen overeen met de bijdrage die Sluis voor dit jaar definitief beschikbaar wil stellen. Inmiddels is Mauritshof overge gaan in andere handen. Hierbij was het zwembad niet betrok ken. De nieuwe eigenaar, F. Buysse, hoopt het zwembad alsnog te verwerven, maar dat is afhankelijk van de afspraken die lopen met de huidige eige naar (Lievens). Het voorstel om maximaal 12.000 euro beschikbaar te stel len voor het open houden van het zwembad in IJzendijke komt donderdag 26 juni aan de orde in de raadsvergadering van Sluis. Aanvang 19.30 in het ge meentehuis van Oostburg. OOSTKAPELLE - Toeristen in de gemeente Veere die het slachtoffer worden van een mis drijf of een verkeersongeval, krijgen een steuntje in de rug. Ze krijgen een bon voor een lunch bij een eetcafé in Oostkapelle. De toeristen komen via de poli tie in contact met Slachtoffer hulp. Het slachtoffer krijgt de lunchbon van Slachtofferhulp en de afdeling van de Koninklij ke Horeca Vereniging Neder land (KHVN). Advertentie voor het complete programma foto Wim Kooyman In het stadhuis werkte de afdeling bur gerzaken ook mee door een 'huwelijk' te voltrekkenGeheel in de lij n van deze tij d werden twee meisjes in de echt verbon den. De Roefeldag kon gisteren als nieu we deelnemers de kinderen van de basis school de Zeemeeuw verwelkomen. De andere deelnemende basisscholen waren de Piramide, Zuidlandschool, de Stelle, de Zonneschool, Sint Willibrordschool, het Schippersinternaat, de Vrijevlucht (Sluiskil) en de Irisschool (Zaamslag)Na afloop konden de kinderen in het schip persinternaat onder het genot van wat drinken en iets lekkers hun ervaringen uitwisselen. door Ernst Jan Rozendaal WAARDE - Schrijver Otto Veenhoven uit Waarde is vier jaar geleden korte tijd verdach te geweest in de geruchtmaken de moordzaak op Sybine Jan sons. Hij geeft een aanwijzing daarvoor achterin zijn recent verschenen boek Sunny Home. Dat is het boek waarin hij be weert achtenveertig jaar gele den met voorbedachte rade zijn stiefvader te hebben vermoord. Naar aanleiding van het boek is de discussie opgelaaid of de ver jaringstermijn voor moord moet worden verlengd. Als zou wor den vastgesteld dat Veenhoven in 1955 inderdaad zijn stiefva der de schedel heeft ingeslagen, kan hij daarvoor niet meer wor den vervolgd. Tot dusver is onopgemerkt ge bleven dat Veenhoven in Sunny Home de aandacht vestigt op een andere, recentere moord zaak. In een aankondiging van een nieuw boek, getiteld Ma- nonna, beschrijft hij hoe op 29 maart 1999 de Middelburgse rechter-commissaris G. Rip, een griffier, een opsporingsambte naar van de regiopolitie Zee land en vijf Utrechtse recher cheurs bij hem aanbellen om huiszoeking te doen. Reden is dat hij verdacht wordt van moord. Om welke moord het gaat laat Veenhoven in het boek onvermeld, maar desgevraagd bevestigt hij dat het gaat om de zaak Sybine Jansons: „Het is die zaak inderdaad, maar ik heb er totaal niets mee te maken ge had." Het dertienjarige meisje ver dween op 19 januari 1999 toen ze op weg was van school in Doorn naar huis in Maarn. Vijf weken later werd haar lichaam gevonden in een vaart bij Breu- kelen. Een half jaar na de moord arresteerde de politie een man uit Nieuwegein. Hij werd in maart van dit jaar door de Hoge Raad veroordeeld tot zeventien- enhalf jaar cel met tbs en dwangverpleging. De Middelburgse rechtbank be vestigt dat de huiszoeking bij Veenhoven heeft plaatsgevon den. Om redenen van privacy wil woordvoerster E. Boot niets vertellen over de moordzaak, behalve dat 'pertinent zeker' is dat Veenhoven daar niets mee te maken had. De arrondisse mentsrechtbank Utrecht, die tot de huiszoeking verzocht, wil helemaal niets kwijt over de kwestie. Veenhoven spreekt zelf van een 'navrante geschiedenis'. Hij wil niet meer onthullen dan hij in zijn aankondiging heeft opge schreven. „Ik heb de nieuwsgie righeid van mijn lezers willen prikkelen voor mijn volgende boek. Dan ga ik niet nu al de clou weggeven. Laat de mensen maar rustig in spanning zitten tot mijn boek verschijnt." De schrijver hoopt Manonna vol gend jaar te kunnen publiceren. „Maar zeker is dat niet, want ik schrijf langzaam." foto Ruben Oreel Met meer dan gebruikelijke interesse bekeek die Goese- naar laatst een advertentie, waarin een oortelefoontje op basis van Bluetooth werd aangeprezen. Bluetooth? Ja zeker, die nieuwe technolo gie waarmee draadloos ver bindingen kunnen worden gelegd tussen elektronische apparaten. Bijvoorbeeld - en daar ging het hier om - tussen een mobiele telefoon en een oordopje, zodat handsfree (veilig!) en zonder los snoer tje (handig!) in de auto kan worden gebeld. „Word jij dan zo vaak gebeld in de auto", wilde een collega weten die wat meer met beide benen op de grond staat en vanwege deze eigenschap minder gevoelig is voor heb bedingetjes. Nou nee, dat niet, moest de ander erkennen. „Maar mis schien gebeurt het dan wel wat vaker."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41