Wemeldinge wacht zaterdag invasie van bromfietsen McEwen ritwinnaar in Zwitserland Jo de Roo-tocht blijft maar groeien De Klerk heerst op 3000 meter 19 \ijskens haalt hoogste diploma yoor trainers Drie Nederlanders bij laatste acht in Rosmalen uitslagen agenda donderdag 19 juni 2003 De Nooijer naar ^•euwland Parade Mike But vandaag onder het mes Massale deelname aan zeilregatta Niemantsverdriet wint Regiocup Nieuwe Duitse 'club' FC Arbeitslos Vitesse verlengt contract Dingsdag Van Gastel en Ter A vest overbodig LOCHKISTIE - Angelo Nijs- jens is vanaf nu bevoegd om el- teclub in het betaald voetbal te trainen. De ex-profvoetballer, jie dit jaar bij Hoek ontslag ireeg, is geslaagd voor het hoogste trainersdiploma, ver- ionden aan de cursus die dit jiar op de Heyzel in Brussel «rd gegeven. Met ingang van seizoen gaat Nijskens Sluiter vangt een grote vis aan de slag bij KV Kortrijk, dat inde derde klasse nationaal uit komt. l\vee van de Belgische cursis ten, van wie de namen niet be iend zijn gemaakt, moeten nog herexamen doen. Behalve Nijskens volgden ook oud-spe lers als Jan Ceulemans, Frank ran der Eist, Michel Preud'- lomme en Henk Houwaart de ipleiding voor coach betaald voetbal. „Ik heb een ontzettend druk achter de rug, onder meer 'net stages bij Juventus, Spor- ling Lissabon, Lens en Heeren teen en met heel veel theoreti sche dagen. Maar ik wilde dit diploma dolgraag hebben. Ik iannu aan het werk met de ken nis die ik heb opgedaan", zei Sjskens, nadat hij door de Belgische bond op de hoogte was gebracht van het goede nieuws. De aanstelling bij KV Kortrijk had Nijskens overigens al lan ger op zak. De voormalige subtopper in het Belgisch voet- heeft met Nijskens als hoofdcoach de ambitie om in een paar jaar terug te keren naar de hoogste klasse. Nijskens: „We zijn nog volop bezig op de Iransfermarkt om aan een sterk elftal te bouwen." eerste trainingen van Kort rijk beginnen op 14 juli. Tot die tijd gaat Angelo Nijskens van een vakantie in Spanje genie ten. „Daarna ga ik er met volle moed tegenaan. Zo zie je maar hoe het kan lopen in het voetbal. Mooie start met Hoek, dan ont- ilag, plannen om als jeugdtrai ner in België te gaan werken ineens komt er een prachti ge dub. Ik heb er heel veel zin door Mare Molenaars ROSMALEN - Op de sprieten van Queen's was Raemon Slui ter er al dicht bij, maar de toen malige wereldleider Lleyton Hewitt ontsnapte op het nipper tje aan de uitschakeling. In het grastoernooi van Rosmalen had Sluiter opnieuw een grote vis, die ditmaal wel aan de haak bleef hangen: Paradorn Sricha- phan. Het Rotterdamse ketel binkie boog niet voor de Thaise diplomaat: 7-5 6-4. „Dit was de overwinning die ik zo hard nodig had", verzuchtte Sluiter na afloop van een uiterst amusante wedstrijd. „Tegen Hewitt heb ik hartstikke goed gespeeld, maar aan het einde van de dag ging hij door en ik niet. Ik ben daar toch een paar dagen behoorlijk ziek van ge weest." Een overwinning op een wereld topper, dat was het duwtje dat Sluiter nu net even nodig had. Sluiter wil excelleren op Wim bledon en in dat licht is de zege op Srichaphan een opsteker van formaat. „Want het geeft mij de bevestiging dat ik op gras, mits in goeden doen, van iedereen kan winnen. Als mijn service optimaal is, heb ik in de eerste ronde op Wimbledon absoluut een kans tegen Kafelnikov." Wat heet. Richard Krajicek, er kend grasspecialist toch, schaalt Sluiter na een paar trai ningssessies zelfs in als een po tentieel top-twintigspeler. „Een mooi compliment", vindt Slui ter. Sluiter kent zijn mogelijkheden maar heeft zo nu en dan bevesti ging nodig. Zoals gisteren tegen Srichaphan, de sensatie van het vorige tennisseizoen. De Thai zorgde met twee toernooizeges voor heel wat opschudding en werd door zijn eigen koning zelfs benoemd tot ambassadeur. Die diplomatieke status bood hem gistermiddag onvoldoende bescherming, ook al had Sluiter even last van knikkende knieën Bij een voorsprong van 7-5, 5-0 haperde de machine. „Mijn ser vice was niet optimaal. Dan ga je zoeken. Als de druk toeneemt door Jan Dagevos WEMELDINGE - Het brom- merracen mag zich in een toene mende populariteit verheugen. De Stichting ProMotor Zeeland kanerover meepraten. De orga nisatie heeft voor de wegraces tan zaterdag op het Kanaalcir- tuit in Wemeldinge maar liefst 180 inschrijvingen binnenge kregen. De groeiende interesse voor de relatief onbekende sport heeft er zelfs toe geleid dat er in de standaard scooterklasse een stop is ingevoerd. De organisa ties laten tegenwoordig maxi maal 26 coureurs toe. „Als je er meer zou toelaten, wordt het ri- sicoop valpartijen, vooral bij de start, groter"legt Ton van Krui- ningen van de stichting ProMo- 'orZeeland uit. De organisator heeft wel een verklaring voor de populariteit. «De sport is betaalbaar en het is een mooie opstap voor de gaardere motorwegracesport. net is een goede leerschool. Bij brommerraces rijden de cou- teurseen wedstrijd van 20 mi nuten en zijn er vooraf twee trainingen. De deelnemers doen ™s wedstrijdgevoel en ritme JP- Er stromen ook verschillen- brommerracers door. Arie ™s is ooit kampioen in de top- ®oterklasse geweest. Tegen- woordig komt hij uit in de 250cc klasse en heeft onlangs een wildcard voor de TT in Assen Stagen." i": wegraces in Wemeldinge zijn :0e aan de negende editie. De Wedstrijd op het 1700 meter lan- |asfaltcircuit telt mee voor het taerlands kampioenschap, in totaal over veertien wed- ]den gaat. „Qua circuit zijn 'feen beetje een buitenbeen- GISSINGEN - Martin de °01.ier wordt de nieuwe trainer ,?n zaterdag-vierdeklasser 'icuwland. 13-jarige inwoner van Kou- a rke begint bij Nieuwland n zijn eerste seizoen als i ^trainer. De Nooijer train- de voorgaande jaren de WugdvanVCK en de nervositeit een rol gaat spelen, wordt het van kwaad tot erger. Gelukkig kon ik op 5-4 de knop omzetten. Toen was het niet langer 'o jee, ik serveer voor de wedstrijd' maar 'o ja, ik ser veer voor de wedstrijd'. Dat ver trouwen moet je hebben. Groeiend zelfvertrouwen moet Sluiter morgen in de kwartfina le ook langs John van Lottum leiden. De naar Antwerpen uit geweken Nederlander hield nu wel het hoofd koel en rekende in twee sets af met de Tsjechische qualifier Frantisek Cermak: 6-4 6-3. Het treffen tussen Sluiter en Van Lottum verzekert de toernooi- leiding van een Nederlandse speler in de halve finale. Mini maal, want ook titelverdediger Sjeng Schalken is nog in de race. De Limburger maakte gister avond grote indruk. Hij verpul verde de Belg Christophe Ro- chus met opzienbarende cijfers: 6-0 6-0. „Ik weet hoe hij zich nu voelt: net zo klein als hij zelf is. Zelf heb ik zoiets gelukkig nooit meegemaakt. Ik heb wel een keervan Kiefer verloren met 6-0 en 6-1 en een keer met 6-0 en 6-2 van Kafelnikov. Vreselijk is dat." GPD Robbie McEwen steekt zijn handen al vlak voor de finish de lucht in. foto Jean-Bernard Sieber/RTR door Peter van Leeuwen NYON - Robbie McEwen heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Zwitser land gewonnen. De sprinter van Lotto-Do mo was na 175 kilometer de snelste in de massasprint. De rit kende een lange ontsnapping van de Ier Mare Scanion en de Belg Jurgen van Gooien. De laatste hield het vol tot 9 kilo metervoor de streep, waarna de helpers van Robbie McEwen de sprint konden voorbe reiden. De Kazak Aleksandr Vinokoerov behield de leiderstrui. De Spanjaard Aitor Kintana won gisteren de derde etappe van de Ronde van Catalo- nië. Het was een rit over 216 kilometer met aankomst op de top van de Encamp in An dorra. Kintana's landgenoot Roberto Heras nam de leiderstrui over van Angel Vicioso. ANP tje", zegt Van Kruiningen. „De meeste brommerraces zijn op kartcircuits of wielerbanen. Sa men met Staphorst vormen wij een van de weinige stratencir- cuits. Bij ons kan er wat meer snelheid worden gemaakt. Een topscooter kan op het rechte eind een snelheid tussen de 145 en 150 km per uur bereiken." Er wordt zaterdag in zes ver schillende klassen gereden. De meeste aandacht gaat ongetwij feld uit naar de expiklasse, waarin Walter Bek uit Hoede- kenskerke uitkomt. In de tus senstand voor het NK neemt hij de vierde plaats in. De verdere Zeeuwse inbreng in deze cate gorie komt van René Kesselaar ('s-Gravenpolder), William van Gilst ('s-Gravenpolder) en Mar co Krijger (Wemeldinge). In de Formuleklasse komen Robert Koppejan (Lewedorp) en Elbert van den Bosse (Kloetinge) uit, in de sportklasse geven Wim Maas, Johan en Hubertus Dirven (al len uit Middelburg) acte de pre sence. Bij de standaard scooter klasse komen Paul de Bruine (Nieuwerkerk) en Michael Jac quet (Zierikzee) aan het vertrek. Nieuw dit jaar is een poging van de Etten Leurse Bromfiets vrienden om met een parade van klassieke bromfietsen in het Guiness Book of Records te ko men. Van Kruiningen: „In eerste instantie dachten we dat we daar geen ruimte voor zouden hebbenmaar het was zo 'n leuke aanvulling op de wegraces dat we er toch plaats voor hebben gemaakt. De bromfietsers star ten nu in Yerseke en komen in de vorm van een toertocht naar Wemeldinge. Er zijn nu al 280 mensen die tevoren hebben in geschreven." De stoet arriveert omstreeks 12.30 op het circuit in Wemel dinge. Een van de deelnemers is wethouder Jon Herselman van de gemeente Kapelle. Hij heeft een solex geregeld en rijdt mee in de optocht. Verder is er net als voorgaande jaren ook een klas- siekerrace, met deelname van Jos Schurgers (125ccBridgesto- ne GP racer), Cees van Dongen (50cc Honda viertakter) en Jan Kostwinder (ex-Mike Hail wood NSU Rennfox). Organisator Ton van Kruinin gen verwacht zaterdag tussen de 3000 en 4000 toeschouwers. door Frits Bakker GOES - De toertocht die is ge noemd naar Jo de Roo gaat zon dag zijn twaalfde editie in. Voor de 120 kilometer lange tocht hebben zich zo'n driehonderd renners gemeld, onder wie oud profs als Harm Ottenbros, Ger- rit Solleveld en Piet Rentmees ter. De 66-jarige Jo de Roo rijdt zelf dit weekeinde nog driehonderd kilometer tussen de wielen. De voormalige klassiekerkoning doet zaterdag mee aan de Mid- zomertoertocht van Delta, met start en finish in Goes, over een totale afstand van 180 kilome ter. Zondag wordt ook vanuit Goes de Jo de Roo-tocht over 120 kilometer gereden. De tocht is voor Jo de Roo en an dere oud-profs een jaarlijkse re- unie. Met de afstand heeft de oude meester weinig problemen en over de snelheid maakt hij zich ook geen zorgen. „Ik heb er niet speciaal voor getraind, want ik kan me in een peloton van hardrijders nog aardig weg steken." De Midzomertocht van Delta gaat zaterdag om acht uur van start voor de vestiging in Goes- Zuid. De tocht gaat onder meer via Veere, de Oosterscheldeke- ring, Zierikzee via Bruinisse over de Philipsdam naar Oud- Vossemeer en langs Tholen, Ril land en Wemeldinge terug naar Goes. De Jo de Roo-tocht start zondag vanaf tien uur op de Markt in Goes. Het parkoers loopt via Wemeldinge, Rilland, Kwaden- damme en Wolphaartsdijk te rug naar Goes. De meisjes B sprinten om de eerste plaats op de 100 meter. door Sjaak Sinke GOES - De 3000 meter was gisteren het top- nummer op de avondbaanwedstrijden in Goes. Smaakmaker was Joost de Klerk van Phanos, die op zijn 'oude' baan van start tot finish aan de leiding liep. Op eerbiedige af stand volgden Sander Oosterom ('t Haasje), Nederlands crosskampioen Sjaak Luteyn (Wielingen). Solo lopend kwam De Klerk uit op een tijd van 8 minuten en 52 seconden. Veteraan Lu teyn handhaafde zich op de derde plaats achter Sander Oosterom. Bij de vrouwen nam Petra Sloots, onlangs nog derde op het NK marathon in Rotter dam, het initiatief. Karin Bastian (Dynami ca) begon wat voorzichtig en volgde Sloots op enige afstand. Halverwege de race brak het gebrek aan training door een blessure Sloots op en kon Bastian de overwinning binnenhalen. De 800 meter was met vijftien deelnemers goed bezet. Pieter Jan Fioole (Delta Sport) trok al snel het veld uit elkaar en kreeg on der andere Edwin Stolk (Flakkee), Wouter van Caspel (Energie) en Arjan Beije (Delta Sport) mee. Na de eerste ronde - in 64 secon den gelopen - kon niemand hem meer be dreigen en dus pakte Fioole de Zeeuwse ti tel. Zijn eindtijd was 2.04.4. Edwin Stolk pakte het zilver en Wouter van Caspel het brons. Beije liep met zijn tijd van 2.10.3 een persoonlijk record. Henrik Westerweele (Dynamica) boekte twee overwinningen op de sprintnummers. De zege op de 100 meter moest hij nog wel VLISSINGEN - Terneuzen-aanvoerder Mike But ondergaat vandaag in Antwerpen een operatie aan de buikspieren. De middenvelder heeft al sinds maart last van zijn buikspieren, speelde het seizoen toch uit en hoopte dat de blessure daarna met rust zou genezen. Na enkele weken niet te hebben gevoet bald kreeg But er onlangs tijdens de af scheidswedstrijd van Jan de Rijke en Piet Baan echter opnieuw last van. Eerder de ze week bracht hij daarom een bezoek aan de kliniek van dok ter Martens, waar hij vandaag geopereerd wordt. ZIERIKZEE - Voor de vijfde zeilregatta, die zaterdag in Zie rikzee wordt gehouden, hebben inmiddels ruim zeventig deelnemers zich aangemeld voor de Hallberg Rassey-klasse. Daarnaast kan ook in de open klasse gevaren worden. De deelnemers zullen een baan op de Oosterschelde moeten af leggen, die morgen aan de hand van de weersomstandigheden bekend wordt gemaakt. De organisatie is in handen van Ki- waniclub Schouwen-Duiveland en Nova-Yachting uit Brui nisse. Het startschot in de haven van Zierikzee zal zaterdag om 10.30 klinken en de prijsuitreiking zal rond 17.00 uur in café De Gekroonde Suikerbiet plaatsvinden. VLISSINGEN - Turner Yanick Niemantsverdriet van GVK Koudekerke heeft de Regiocup veroverd. De Regiocup is een turncompetitie die dit jaar voor de eerste maal werd georga niseerd. Zes verenigingen (34 turners) afkomstig uit West- Brabant en Zeeland hadden zich ingeschreven. DEN HAAG - Ze noemen het gekscherend de FC Arbeitslos, oftewel de FC Werklozen. Duitse voetballers zonder club kunnen sinds deze week in Duisburg terecht bij ex-interna- tional Wolfgang Rolff, die daar speciale trainingen verzorgt. Bij de eerste training kwamen overigens maar vijf werkloze voetballers opdagen. „Maar aan het eind van de transferpe riode zijn er in Duitsland 150 tot 180 spelers zonder club, dus dat aantal zal nog enorm gaan groeien", aldus Rolff. GPD ARNHEM - Vitesse heeft gisteren de verbintenis met verdedi ger Michael Dingsdag met drie jaar verlengd. De 20-jarige speler staat daardoor tot en met juni 2006 onder contract in Arnhem. Dingsdag moest voor zijn nieuwe contract tijdelijk in de wachtkamer plaatsnemen. Nadat de gemeenteraad had ingestemd met het reddingsplan Vitesse/Gelredome kon hij bijtekenen. ANP DOETINCHEM - De Graafschap neemt afscheid van Jean- Paul van Gastel en Berthil ter Avest. Beide spelers kregen van de nieuwe trainer Frans Adelaar te horen dat ze niet in aan merking komen voor een nieuw contract. De 31-jarige Van Gastel kwam het afgelopen seizoen vanwege spierblessures niet veel in actie bij de gedegradeerde club uit Doetinchem. Zelf had de ex-international graag willen blij ven bij de Achterhoekse club. Middenvelder Ter Avest (32) speelde wel een groot aantal duels, maar miste de slotfase van de competitie vanwege een operatie aan de achillespees. GPD foto Willem Mieras delen met Jasper Ruinard (Wielingen), bei de finishten in 11.9 seconden. De 200 meter won hij in zijn eentje: 23.7. Bert de Jonge (AV'5 6) heerste als vanouds op de discus met een afstand van 42 meter en 45 centimeter. Hij bleef clubgenoot Henk van den Berg bijna acht meter voor. Op de kogel pakte hij zijn zoveelste Zeeuwse titel met een afstand van 13 meter en 18 centimeter. Bij de meisjes B heerste Marije Jansen (AV'56) met een dubbele overwinning op de sprintnummers: de 100 meter liep ze in 12.5 seconden, de 200 meter in 25.6 seconden. Marije Jansen pakte op het verspringen haar derde zege van de avond. Marianne Verdonk (Scheldesport) liep op de 800 meisjes B een Nederlands record voor verstandelijk gehandicapten in een tijd van 2.38.1. Atletiek Goes. Baancircuit. Mannen: 800 m: 1. Pieter Jan Fioole (Delta Sport) 2.04.4, 2. Edwin Stolk (Flakkee) 2.05.9, 3. Wouter van Caspel (Energie) 2.06.3.100 m: 1. Henrik Westerweele (Dyna mica) en Jasper Ruinard (Wielingen) 11l9,3. Rob Sonke (AV'56) 12.3. 200 m: 1. Henrik Westerweel (Dynamica) 23.7,2. Jasper Rui nard (AV'56) 24.13. Rob Sonke (AV'56) 24.2. Polshoog: 1. Jeroen Hage (Dynamica) 2.50. Discus: 1. Bert de Jonge (AV'56) 42.45, 2. Henk van den Berg (AV'56) 34.69,3. Donald Segers (RKHAV) 32.95. 3000 m: 1Joost de Klerk (Phanos) 8.53, 2. Sander Oosterom ('t Haasje) 9.18, 5,3. Sjaak Luteyn (Wielingen) 9.19.5 Jongens A: Discus: 1. Marin de Feyter (Wie lingen) 30.96. Jongens B: 100 m: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 12.3. 200 m: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 25.9. Polshoog: 1Bart van Kralingen (Delta Sport) 3.20. Discus: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 36.31.2. Stefan Stokman (AV'56) 27.92. Jongens C. 100 nr. 1. Rinse Pieters (AV'56) 12.4.2. Paul Kingma (Scheldesport) 13.0,3. Raymond Elferink (Delta Sport) 13.7. Hoog: 1. Paul Kingma (Scheldesport) en Rik van Leeuwen (Parthenon) 1.65, 3. Pim Abbink (AV'56) 1.55. Discus: 1. Wesley Hemelsoet (Scheldesport) 27.65, 2. Raymond Elferink (Delta Sport) 26.91. Polshoog: 1. Rik van Leeuwen (Partenon) 2.90. 800 m: 1. Paul Kingma (Scheldesport) 2.27.4, 2. Rinse Pie ters (AV'56) 2.42.7. Jongens D: Discus: 1. Mitchel Henderiks (Spark) 21.36, 2. Donald Segers (RKHAV) 20.15.3. Danny Goulooze (AV'56) 18.90. Ko gel: 1. Danny Goulooze (AV'56) 10.95,2.Ro bert Paul de Roo (Scheldesport) 8.36,3. Ro bin van Turnhout (Diomedon) 8.06. Ver: 1. Steven Nuytinck (AV'56) 4.42,2. Robert Paul de Roo, 4.26, 600 m: 1. Steven Nuytinck (AV'56) 1.48.2, 2. Robin de Vos (AV'56) 2.01.8, 3. Coen Danschutter (Delta Sport) 2.06.9.80 m: 1Robert Paul de Roo (Schelde sport) 10.5, 2. Brian Boidin (RKHAV) 10.7. 3.Danny Goulooze (AV'56) 11.0, Vrouwen: Kogel: 1Daniella Segers (RKHAV 10.41, 2. Wilhelmien Verdonk (Schelde sport) 7.62, 3. Ellen Aper (RKHAV) 6.80. 800 m: 1. Margot de Nijs(RKHAV) 2.40.03000 m: 1Karin Bastian (Dynamica) 10.34.9,2. Petra Sloots (Spark) 10.40.7. Meisjes A. Kogel: 1Jisca Docters (Schelde sport) 8.95. Hoog: 1Jisca Docters (Schelde sport) 1.45. Meisjes B: 100 m: 1. Marije Jan sen (AV'56) 12.5,2. Marieke Riemens (AV'56 12.6,3. Arlinde Wolf (AV'56) 12.7.200 m: 1 Marije Jansen (AV'56) 25.6,2. Marieke Rie mens (AV'56) 26.13. Arlinde de Wolf (AV'56 26.7. Ver: 1. Marije Jansen (AV'56) 5.34,2. Marlon Dek (AV'56) 5.19,3. Mariek Riemens (AVV5614.89.Kogel: 1Anke de Feijter (Wie lingen) 10.25, 2. Audrey de Beule (RKHAV) 10.20,3. Arlinde de Wolf (AV'56) 8.50.800 m: 1. Marianne Verdonk (Scheldesport) 2.38.1, 2. Henrike Leendertse (AV'56) 2.44.9, 3. Ilo- na Sonke (AV'56) 2.45.3. Meisjes C: 80 m:1. Lieke Dekker (Delta Sport) 10.3, 2. Tamara Klomp (Barendrecht) 10.5,3. Madeion Dek ker (AV'56) en Dewi Kraijenbrink (AV'56) 10.7. 150 m: 1. Lieke Dekker (Delta Spoprt) en Tamara Klomp (Barendrecht) 19.1,3. De wi Kraijenbrink (AV'56) 20.5. Kogel: 1. Lindy Mans (AV'56) 9.20,2. Dominique Fluit (Delta Sprot) 8.82,3. Aniek Aper (RKHAV) 8.42. Dis cus: 1. Wesley Hemelsoet (Scheldesport) 27.65, 2. Raymond Elferink (Delta Sport) 9.02.3. Donald Segers (RKHAV) 8.15. 600m 1. Esther Vermeu (AV'56) 1.43.9,2. Kim van Nijnatten (Dynamica) 1.46.1, 3. Nadine de Wilde (AV'56) 1.48.7. Meisjes D: 60 m: 1. Brett Manders 8.5,2. Ar lette Haak (Scheldesport) 8.6, 3. Hanna Maassen (Delta Sport) 8.7. Kogel: 1Evianne van de Zande (Delta Sport) 10.12, 2. Lisa Phernambuq (AV'56) 9.87,3. Brett Manders (Wielingen) 9.67. Discus 1Danielle Elferink (16.79,2. Evianne van de Zande (Delta Sport 16.53, 3. Kim Schuilwerve (Dynamica) 14.67.600 m: 1. Hanna Maassen (Delta Sport 1.49, 4, 2. Arlette Haak (Scheldesport) 1.56.4,3. Kim Schuilwerve (AV'56 2.02.3. van Tatenhove, 8. P. Schachtschabel, 9. L. Janse, 10. J. Nieuwenhuijze. Junioren: 1. G. van Wijnen, 2.0. Goud, 3. P. Oomen. Sportprijsvragen Lucky Day 3126. 3-5-7-8-11-12-20-23-26-29- 39-45-47-64-67-68-70-77-78-79 (onder voorbehoud). Rosmalen. Ordina Open. Mannen, 380.000 euro, tweede ronde: Schalken (Ned/3) - Christophe Rochus (Bel) 6-0 6-0, Van Lottum (Ned) - Cermak (Tsj) 6-4 6-3, Sluiter (Ned) - Srichaphan (Tha/2) 7-5 6- 4, Robredo (Spa/6) - Carlsen (Den) 6-4 2-6 6-3. Vrouwen, 170.000 euro, tweede ronde: Clijsters (Bel/1- Black (Zim) 6-4 6-4, Henin- Hardenne (Bel/2) - Sanchez-Lorenzo (Spa) 6- 4 6-3, Rittner (Oos) - Mauresmo (Fra/3) 6-7 6- 07-5, Dementieva (Rus/4) -Callens (Bel) 6-2 6-1, Petrova (Rus/5) - Cohen-Aloro (Fra) 4-6 6-2 6-0, Toeljaganova (Oez/6) - Barna (Dui) 6- 3 6-3, Pisnik (Slv) - Srebotnik (Slv/8) 3-66-3 6- 4, Cervanova(Slw)-Weingartner (Dui) 7-56- 1. Dubbel, eerste ronde: Ruano Pascual/Sua- rez (Spa/Arg/1) - Haak/Kilsdonk (Ned) 6-2 6-1. Nottingham. Mannen, 380.000 euro. Tweede ronde: Arazi (Mar) - Mirnyi (WRu/6) 7-6 6-2, Dent (VSt/7) - Zimonjic (SMo) 7-6 6-4, Fish (VSt/8) - Kratochvil (Zwi) 6-3 6-4, Ar thurs (Aus) - El Aynaoui (Mar) 6-4 7-6, Björk- man (Zwe) - Parmar (GBr) 7-6 6-2, Voltsjkov (WRu) - Bogdanovic (GBr) 6-4 6-2, Rusedski (GBr) - Olivier Rochus (Bel) 6-4 6-1, Popp (Dui)-Sa (Bra) 7-6 3-6 6-3. Vlijmen. Toestelfinales. Resultaten Delta Sport. Senioren. Sprong: 1. Sanne Ta- merus. Brug: 1. Sanne Tamerus. Balk: 1. Sanne Tamerus. Jeugd. Balk: 1. Emily Kort lever. Brug: 1. Emily Kortlever. Balk: 1. Ilze van der Velde. Sprong: 2. Laura van Beve- ren. Wielrenner» Nyon. Ronde van Zwitserland. Tweede etappe, Murten/Morat - Nyon: 1. McEwen (Aus) 175 km in 4.03.10 (43,204 km/u), 2. Dean (NZe), 3. O'Grady (Aus), 4. Förster (Dui), 5. Cooke (Aus), 31. Van Bon, 59. Knaven, 73. Hoffman, 131. Vierhouten 7.53. Algemeen klassement: 1. Vinokoerov (Kaz)8.25.39,2. McGee (AuslO.03,3. Pereiro (Spa) 0.10,4. Cancellara (Zwi) 0.12,5. O'Gra dy 0.16, 6. Ivanov (Rus), 7. Frigo (Ita) 0.18,8. Zulle (Zwi) 0.19,9. Ullrich (Dui) 0.20,10. Sin- kewitz (Zwi), 45. Knaven 1.03, 97. Van Bon 3.28, 104. Hoffman 8.48, 133. Vierhouten 16.53. Ronde van Catalonië. 3e etappe. La Pobla de Mafumet - d'En- camp: 1 Kintana (Spa) 216,6 km in 5.50.48 (37,04 km/u), 2. Rasmussen (Den) 2.00, 3. Pecharroman (Spa) 2.09,67. De Groot 18.27, 85. De Jongh 20.51, 97. Kroon. Algemeen klassement: 1. Heras 10.40.31, 2. Pecharro man 0.09,3. Blanco 1,58,4. Gil (Spa) 2.10,5. Noval (Spa) 2.27, 6. Basso (Ita) 2.44, 34. De Groot 15.44,77. Kroon 38.26,95. De Jongh 40.00. donderdag- Skeeleren Eerste wedstrijd Zeelandcup 2003:1M. van der Meulen, 2. N. Bravenboer, 3.C. Sijsouw, 4. R. Wisse, 5. G. Dekker, 6. Q. Meulblok, 7. J. Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie. Poule A: FC Zwolle-Helmond Sport, GA Eagles-Den Bosch. Poule B: Volendam- Heracles, Excelsior-Emmen. HUI Wielrennen Ster van Walcheren. Eerste etappe, Mid delburg-Vlissingen (104 km). 18.15 uur: Ploegenvoorstelling op het Abdijplein te Middelburg. Start: 19.00 uur. Finish: rond 21.10 uuraan de Boulevard Bankert te Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37