PZC Vertrek PSD-schepen vertraagd YOUR CULT GUIDE Liliane ronds om dit kind Zoeken naar bommen giro 7 800 800 Kortingskaart moet deelname van burgers aan voorzieningen bevorderen 14 lezers schrijven donderdag 19 juni 2003 Geld voor hospice Ruif www.cjp.nl/uitagenda De meest uitgebreide uitgaansagenda van Nederland voor alle informatie o.ver film, theater, expo of muziek. KORTING INFORMATIE A A N B I E D I N G.E N Het speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden Stadspas Goes verder uitgewerkt door Mieke van der Jagt GOES - De gemeente Goes wil een stadspas invoeren om deel name van burgers aan voorzie ningen te bevorderen. De commissie Maatschappelijke Ontwikkeling gaat brainstor men over vragen hoe de stads pas moet werken, voor welke voorzieningen en voor wie. De vergadering wordt dinsdag in het stadhuis gehouden. Duidelijk is dat een stadspas korting moet bieden en dat die niet in de plaats moet komen van andere kortingsregelingen. Voor 65-plussers en minima moet de korting gewoon extra zijn. Maar dan is de vraag waar op je allemaal korting kunt krij - gen met de pas, die voor onge veer een tientje moet worden aangeschaft. In gemeenten waar al een pas is ingevoerd, gaat het om parkeren, openbaar vervoer, sportvoorzieningen, theaters, recreatieve voorzie ningen en een aantal winkels en horecagelegenheden. Goes zal eerst moeten onderzoeken hoe veel draagvlak er voor zo'n pas is. Het aantal deelnemers ofte wel kortinggevers, schat de ge- LOOPERSKAPELLE - Het buurtschap Looperskapelle bij Scharendijke maakt zich sterk voor de opening van een hospice in Zierikzee. De organisatie van de jaarlijkse rommelmarkt heeft besloten de opbrengst aan de Stichting Hospice Schou- wen-Duiveland over te maken. Het gaat om een bedrag van ze venhonderd euro. Nieuwbouw en start van het huis voor termi nale patiënten vergt een inves tering van 850.00 euro. Het leeuwendeel van dat bedrag is door diverse donaties, fondsen, giften en op basis van toezeg gingen bijeen geschraapt. De stichting wil het hospice bou wen aan het Kaeskenswater in Zierikzee. meente op veertig tot vijftig. Voorlopig wordt ervan uitge gaan dat vijf procent van de Goesenaren zo'n pas wel zal ko pen. Minima en bejaarden krij gen hem voor niks. Het aantal van vijf procent kan groeien als ook de burgers in de buurgemeenten een pas kunnen kopen. Dat zal de centrumfunc tie van Goes benadrukken en het aantal deelnemers onge twijfeld verhogen. Voor de kos ten van de invoering van de pas maakt dat weinig uit. Die wor den geschat op 18.000 tot 20.000 euro en in andere gemeenten be talen buurgemeenten niet mee. Het toelaten van deelnemers uit de buurgemeenten ondergraaft weer de doelstelling om de cen trumfunctie van Goes te onder strepen. Met het beschikbaar stellen van passen aan de buren, wordt het probleem ondervangen dat Goesenaren minder zouden be talen voor een parkeerkaart dan bijvoorbeeld iemand uit Kapel- Ie, wat wellicht een averechts effect zou hebben. Aan de ande re kant stimuleert een parkeer- korting de Goesenaren uit de wijken om met de auto naar de stad te komen. Een probleem is ook dat er on der de gedoodverfde deelne mers organisaties zijn die zelf al een kortingspas hanteren, 't Beest heeft de Beestpas en win kels hebben klantenkaarten. Ook bij sommige restaurants kun je knipkaarten kopen, die korting bieden. Hoewel berekend is wat de in voering van een pas kan gaan kosten, is niet bij benadering te zeggen wat het aan inkomsten derving gaat opleveren. Winkels en andere commerciële deelne mers worden geacht zelf voor de kortingen op te draaien en het voordeel uit een grotere omzet te halen, maar alles wat minder in de parkeerautomaten gaat, komt rechtstreeks op het conto van de gemeente. Ook theaters, sportvoorzieningen zoals het zwembad verwachten een deel van de kortingen terug te ont vangen van de gemeente. De openbare commissievergade ring begint om 19.30 uur. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Met grondra- dar-apparatuur is gisteren op de Kanaalweg in Middelburg gezocht naar explosieven. Of er daadwerkelijk verdachte voor werpen in de grond zitten, kon den de uitvoerders nog niet zeg gen. Daarvoor moeten eerst de waarnemingen die met de com puter geregistreerd zijn, onder zocht worden. Het onderzoek met de meetap paratuur is het vervolg op een eerder gehouden historisch on derzoek. Dat toonde aan dat er in de grond van de Kanaalweg waarschijnlijk explosieven uit de Tweede Wereldoorlog zitten. De gemeente wil meer duide lijkheid daarover omdat ze op die locatie kantoren wil bou wen. Daarom stelde ze een aan vullend onderzoek in. Als blijkt dat er inderdaad verdachte voorwerpen in de grond zitten, kan de gemeente besluiten dat het gebied laag voor laagwoidt afgegraven om te zien of het daadwerkelijk explosievenen Het terrein tussen het NS-sta- tion en de Schroebrug was gis. teren de hele dag afgesloten voor verkeer, zodat de mede werkers van T&A Survey bv uit Amsterdam iedere centimeter konden afspeuren met de radar Vorig jaar augustus is het ande re gedeelte van de Kanaalweg laag voor laag afgegraven. De aanleiding was de vondst van een granaat. Het explosief lag in grond dieuit de bouwput van het nieuwe stads- en waterschapskantoor kwam. Met een speciale gepant serde graafmachine zijn daarop alle plaatsen in de bouwput af gegraven waar mogelijk explo sieven lagen. Daarvoor weid een graafmachine gebruikt met extra dikke ruiten die de weg springende scherven moesten tegenhouden. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De twee Italiaanse kapiteins, Luigi Mazzitelli (rechts) en Rosario Caminiti. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het is nog onduidelijk wanneer de drie voormalige veerboten van de Provinciale Stoombootdiensten (PSD) naar Italië vertrekken om in de Straat van Messina tussen Calabrië en Sicilië een veer dienst te onderhouden. Het oudste schip, de Prinses Christina, is nog niet goedgekeurd door het classificatiebureau, Det Norske Veritas. Het schip mag zonder de goedkeuring het zeegat niet uit. Het vertrek is al met een dik ke maand vertraagd. De Italiaanse rederij Amadeus SpA hoopt desondanks voor het weekeinde groen licht te krijgen. De re der kocht de schepen begin april van de PSD. De twee Italiaanse kapiteins, Luigi Mazzi telli en Rosario Caminiti bevestigen deze versie. Aan de schepen worden hoge eisen gesteld omdat ze op eigen kracht van Vlis- singen naar Italië zullen varen. De tocht duurt ongeveer zeven dagen. Ze vertrekken met zijn drieën tegelijk, dicht langs de kust en blijven in de buurt van elkaar. „De Chris tina heeft nog te veel openingenweet Maz zitelli. Het bureau Veritas vindt dat er nog meer 'gaten dichtgemaakt moeten worden om naar de mediterranée te varen'. Ze hopen vrijdag te vertrekken. „Maar ik durf dat eigenlijk nog niet hardop te zeg gen", zegt Mazzitelli, de kapitein van La- dies Matacena, de voormalige Prinses Juli ana. „De vertraging is voor iedereen vervelend. Ik heb een vrouw en twee zonen thuis. Wat dacht u? Die mis ik", merkt Mazzitelli op. Vlissingen heeft gelukkig wel een paar leu ke pubs. Het is een gezellige stad. In sommi ge cafés kennen ze ons intussen. We zijn ook goed verzorgd door de mensen van de PSD Mazzitelli belooft dat ze niet stilletjes zul len vertrekken. „We zullen 's ochtends ver trekken, zodat Vlissingers de drie schepen uit kunnen zwaaien. Ik heb gemerkt dat de ze schepen veel hebben betekend voor Vlis singen." De voltallige Italiaanse bemanning, die uit circa dertig mannen bestaat, was gisteren uitgenodigd door de afdeling 'afbouw' van de PSD. „De Italianen zitten hier al zolang. We willen hun verblijf veraangenamen", zegt H. Thomaes, hoofd stafafdeling af bouw PSD. „De 'afbouwers' komen gere geld voor de gezelligheid samen. We maken nog enkele klussen voor de PSD af. Op 1 maart 2004 moeten we alle zaken hebben afgewikkeld. Dan is de PSD verleden tijd", zegt Thomaes. Van de circa 220 ex-PSD'ers zijn er nog tachtig die werk zoeken. Naar aanleiding van het onder werp landinrichting en zijn be zoek aan Renesse door veilig heid door de heer J. Geluk, lid Tweede Kamer WDgaarne de ze reactie. Onzin dat Schou- wen-Duiveland niet meer uit de 'ruif' van Den Haag mag eten gezien de plannen van Plan Tuureluur, waar overigens ook een berg Europese subsidie in zit. Een politicus van en op dit eiland dient mijns inziens de be langen te behartigen van Schouwen in het bijzonder en Zeeland in het algemeen, voor beelden te over van politici uit de diverse andere provincies. Waar blijft anders de geloof waardigheid voor en van je ei gen provinciegenoten? Kom er gewoon vooruit dat ze, en welke ambtenaar, politicus of student algebra ook, nu eens eindelijk van het land van de boeren op Schouwen-Duiveland af moe ten blijven. Er is al genoeg aan landjepik gedaan. Veiligheiddit eiland? Het is te grijs voorwoor- den dat er, door het jaar geno men, hooguit één a twee politie auto's surveilleren 's nachts. Respect voor de politieagent op straat, dat staat buiten kijf, maar de beleidsmakers zoals een officier van justitie Valente of de hoofdcommissaris, die graag nog enkele duizenden verbalen erbij willen, zet daar maar rustig vraagtekens bij. Maar dit gaat veranderen, want het gaat besproken worden inde fractie van de WD en die zijn gek op onnodig belastingbeta- len en veiligheidMaar een frac tie van een fractie betekent nog niet actie Wordt vervolgd? Ook wij vullen de ruif in Den Haag en ons buikje is nog lang niet vol. D. Deguelk Zuiddijkl Schuddebeurs (CBF| STICHTING Ramadhan (6 maanden) Ramadhan uit Indonesië is een rustige baby. Hij werd geboren met een gespleten lip en een open gehemelte. Om normaal te kunnen eten en praten zal hij drie keer geopereerd moeten worden. De kosten per operatie bedragen 225 euro. Het Liliane Fonds helpt kinderen zoals Ramadhan; kinderen die zonder steun geen kans maken op medische of sociale revalidatie. Helpt u mee? Stichting Liliane Fonds Havensingel 26 5211 TX 's-Hertogenbosch T 0800 7 800 800 (gratis) www.lilianefonds.nl voorlichting@|ilianefonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 36