PZC PZC Radar speurt naar explosieven in Middelburg 13 tholen heeft niet goed gecommuniceerd over nieuwbouw Verkeer in Wilhelminadorp moet veiliger agenda donderdag 19 juni 2003 Belastingen Hoofdlijnen Inventarisatie Roode Wijk Voetbaltoernooi Gereformeerde gemeente naar Steeweg Ruimtegebrek Politie zoekt getuigen botsing Auto bekrast bij ziekenhuis Tips na uitzending over moordzaak Verkeersregelaar in Vlissingen Lunch voor onfortuinlijke toerist Veere plaatst borden tegen illegale recreatie Zomer uitverkoop GfffaufJ Dam 61, Middelburg J Gemeentehuis vergt meer uitleg torSteffan ter Maat SINT-MAARTENSDIJK - De communicatie over het nieuwe eincentehuis van de gemeente [jolen moet beter. Dit stelt de •iiiurgroep voor het nieuwe ge meentehuis in Tholen in een no titie die is opgesteld naar aan leiding van een petitie die onlangs tegen de nieuwbouw werd ingediend. Gisterochtend werd in het ge meentehuis in Sint-Maartens dijk een persconferentie belegd waarin de notitie nog eens nader werd toegelicht. Het stuk is vooral een samenvatting van hoe de huisvesting van het ge meentehuis in Sint-Maartens dijktot stand kwam, de plannen voor uitbreiding, het besluit tot nieuwbouw en de verdere gang van zaken in het nieuwbouw - proces. Onlangs boden C. Rijnberg en L. van Gorsel uit Sint-Maar tensdijk een petitie aan tegen de komst van het nieuwe gemeen tehuis. De indieners vinden de 13,8 miljoen euro die het ge meentehuis maximaal mag gaan kosten, onnodig en onver antwoord in economisch zware tijden. Burgemeester W. Nuis legde bij het in ontvangst nemen van de petitie al uit dat er geen andere mogelijkheden waren en dat de nieuwe ruimte noodzakelijk is. Volgens Rijnberg was dit echter allemaal wel met 'achterkamer tjespolitiek' besloten. De stuurgroep voegde aan de notitie toe dat er beter naar de burgers moet worden gecom municeerd over het gemeente huis. Dat geeft de burgers meer inzicht in de gang van zaken en voorkomt dat er verkeerde con clusies worden getrokken. ,;We hebben bijvoorbeeld het idee gekregen dat sommige bur gers denken dat de belastingen omhoog gaan om de komst van het nieuwe gebouw te bekosti gen", legde Nuis uit. „Dit is na tuurlijk niet zo. De stijging van belasting is niets anders dan het gevolg van het raadsprogram- ma Kleur Bekennen zoals dat voor de komende jaren is vast gesteld. De kosten van het ge meentehuis in Tholen staan hier los van." De fractievoorzitters van het CDA, ABT, de WD en de Chris tenunie waren ook bij de pers conferentie aanwezig. Zij gaven allen hun mening over de inge diende petitie. De algemene strekking was dat ze er wel blij mee waren omdat het aangaf wat er onder de burgers leeft en ze vonden het goed dat dit ken baar was gemaakt. Gemeentesecretaris S. Nieuw koop deelde - in het kader van de communicatie - mee dat de grondwerving voor de nieuwe locatie - aan de Luchtenburgse- weg - op hoofdlijnen is geregeld en dat dit onderdeel de verdere nieuwbouw in ieder geval niet meer in de weg staat. Sluipverkeer over de Oostha vendijk. doorSteffan ter Maat WILHELMINADORP - Er moet ten waslijst aan wensen worden vervuld ten aanzien van de leef baarheid en de verkeersveilig heid in Wilhelminadorp. Dit bleek gisteren tijdens het zoge naamde KijkindeWijk. Raads leden en wethouders van de ge meente Goes gingen het dorp in tn bekeken probleemsituaties. Het KijkindeWijk is een proef project dat ook al werd gehou den in de wijk Noordhoek in Goes en eind juni nog plaats heeft in Goes-West. Het idee achter het project is dat verte genwoordigers van de gemeente een aantal knelpunten in de wijk of in het dorp bekijken die van te voren zijn geïnventari seerd door de burgers. In Wilhelminadorp inventari seerde de belangenvereniging ffl gingen vertegenwoordigers van de vereniging - met een aan talinwoners van het dorp - met de gemeentelijke vertegen woordigers polshoogte nemen. Na afloop was er een inloop avond in het dorpshuis. Bewo ners waren hier uitgenodigd om verder over de problemen te praten. En problemen waren er volgens de dorpsvertegenwoordigers genoeg. Zo werd een stuk van de Brugstraat en van de Westha- vendijk afgelopen om op de knelpunten te wijzen. Vertrek kend vanaf het dorpshuis werd er direct al gewezen op de uitrit- functie van de weg die vanaf de brug uitkomt op de Brugstraat. Volgens de belangenvereniging zouden te weinig bestuurders weten dat het om een uitritcon structie gaat en dit zou de een duidigheid wat betreft de voor rang niet ten goede komen. Dit zou moeten verbeteren en er zou een zebrapad bij de kruising moeten. Even verderop zou bij de krui sing Brugstraat/I.G.J. van den Boschstraat ook een zebrapad moeten komen omdat hier veel kinderen richting de Stampe- riusschool gaan. Aan de West- havendijk was er volgens bewo ners vooral een probleem met de verkeersdrempel. Deze zou ge luidsoverlast voor de direct aanwonenden veroorzaken. Daarnaast zou het verkeer bij het nemen van de drempel ook zo veel trilling veroorzaken dat er scheuren in de muren van de woningen ontstaan. Trilling en geluidsoverlast door passerend verkeer is ook het probleem aan de Oosthavendijk ter hoogte van de brug. Een di rect aanwonende bepleitte dan ook dat in ieder geval de over gang van asfalt naar klinkers zou worden weggehaald. Het liefst zou hij er het zogenaamde fluisterasfalt zien. Verder werd er aan deze havendijk ook ge vraagd naar snelheidsremmen- de maatregelen. De Roode Wij k zou ook een snel- heidsremmende maatregelen moeten krijgen. Er werd zelfs een 30-kilometerzone geop perd. Verder zou hier het sluip verkeer moeten worden ge weerd en zou er ook betere straatverlichting moeten ko men. Of alle plannen ook zo eenvou dig te realiseren zijn moet nog blijken. Een vertegenwoordiger van de politie wees er al wel op dat op de Westhavendijk en in de Brugstraat doorgaand ver keer rijdt. Dit in combinatie met de 30-kilometerzone die hier is, maakte het volgens de politie- vertegenwoordiger niet gemak kelijk om de situatie te verbete ren. PvdA'er Henk Hoogerland, die als voorzitter van de commissie Maatschappelijke Ontwikke ling aanwezig was, zag wel het nut in van KijkindeWijk: „Het is heel zinvol om de situatie letter lijk te bekijken. Je weet dan waar je over praat en het con tact met de burgers is directer en informeler. En hoewel er hier nogal veel punten zijn genoemd zal er toch zeker wel het een en ander op te lossen zijn." Over enkele weken krijgen de bewoners van Wilhelminadorp in ieder geval een brief van de gemeente Goes met de stand van zaken ten aanzien van de knel punten en wordt er ook aange geven wat er eventueel wanneer kan worden opgelost. WEMELDINGE - Het christe lijk opvangcentrum De Vrijheid in Wemeldinge houdt zaterdag een voetbaltoernooi waaraan twintig teams van opvangcen tra en afkickcentra uit heel Nederland meedoen. De wed strijden worden gehouden op het veld achter de bibliotheek in Wemeldinge en de eerste poule wordt om 11.00 uur gespeeld redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 1460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt RobPaardekam Steffan ter Maat centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-maïl: web@pzc.nl STREEKACTIVITEITEN BAARSDORP Hofstede Heuveldorp, 10.00-17.00 uur: Open tuindag; 10.00- 17.00 uur: Open tuindag; BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; GOES - Oosterscheldeziekenhuis, 10.00- 12.00 uur: Inloopochtend voor whiplash- patiënten; Stadstuin Kleine Kade 25, 10.00-17.00 uur: Open tuindag; SportpuntZeeland, 13.00-14.35 uur: Line Dance door Country Club The Southern Riders; Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 t/m 12 jaar; 's-HEER-ABTSKERKE - Oude Hoeveweg 8 en Plantlust, 10.00-17.00 uur: Open tuindag; 10.00-17.00 uur: Open tuindag; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 12.00-13.00 uur: Bewegen voor carapatiënten; KLOETINGE - De Engelse tuin rond de kerk, Lenshoeklaan 12, de intieme tuin, Geertesplein 18, het Kloetingsetuincafé, Marktveld 15, de Terptuin Jachthuis straat 10,10.00-17.00 uur: Open tuindag; 10.00-17.00 uur: Open tuindag; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartcompetitie senioren; OUD-VOSSEMEER - Meulvliet, 18.30 uur: Avond wandelvierdaagse van Tho len Stad; THOLEN - Meulvliet, 18.30 uur: Avond vierdaagse; WEMELDINGE - Clubgebouw, Dorps straat 74, Repetitie Slagwerkgroep Mu ziekvereniging Mozart; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Rondvaart op de Oosterschelde. door Rob Paardekam YERSEKE - De gemeente Rei- merswaal en de Gereformeerde Gemeente van Yerseke hebben overeenstemming bereikt over de komst van een nieuw kerkge bouw. Beide zien de Steeweg als ideale locatie. Het gaat om een perceel bij de nummers 36 en 38 dat tot voor kort een agrarische bestemming had. De gemeente, die het stuk grond in haar bezit heeft, dacht in eerste instantie aan een nieu we invulling met woningen, maar nu de Gereformeerde Ge meente interesse heeft getoond, wordt dat plan in de ijskast ge zet. „Het is een ideale locatie voor een nieuwe kerk", aldus wethouder M. van Overloop. „Het perceel ligt naast de be graafplaats en bovendien kan op eigen terrein een parkeer plaats worden aangelegd." Het parkeerprobleem bij het huidige kerkgebouw aan de Ou de Bogaert is één van de redenen voor de Gereformeerde Ge meente om op zoek te gaan naar een alternatieve locatie, maar ook ruimtegebrek speelt een rol. „We kampen met een geboor- tenoverschot en daarom groeit onze gemeente nog steeds ge staag", aldus scriba L. Goud. „In 1983 hebben wede kerk fors uitgebreid, maar hij is weer te klein. Het komt regelmatig voor dat we extra stoelen moeten plaatsen." Goud benadrukt dat er nog geen formeel besluit is ge nomen over de bouw van een nieuwe kerk. Er is alleen beslo ten de grond aan te kopen. De gemeente Reimerswaal gaat er desondanks gewoon vanuit De huidige kerk van de Gereformeerde Gemeente in Yerseke is te klein. dat er op termijn een kerk wordt gebouwd en zal dat mogelijk maken in het nieuwe bestem mingsplan voor de bebouwde kom, dat momenteel in ontwik keling is. De komst van een par keerterrein achter De Schelpjes lijkt daarmee van de baan. In eerste instantie wilde de gere formeerde gemeente daar een parkeerplaats aanleggen om de problemen die nu op zondag ontstaan een halt toe te roepen. De gemeente is blij met de hui dige ontwikkelingen, want nu de aanleg van een parkeerplaats THOLEN - De politie zoekt getuigen van een aanrijding die maandagavond rond 19.20 uur plaatsvond op de Ten Anker- weg in Tholen. Daar botsten een driewielig invalidenvoer- tuigje en een motor op elkaar. De 50-jarige bestuurster van de motor, een vrouw uit Rucphen en de 82-jarige Thoolse be stuurder van het invalidewagentje, moesten beide gewond naar het ziekenhuis worden gebracht. De 82-jarige Tholenaar is er ernstig aan toe. GOES - Een auto is gistermiddag rondom geheel bekrast. De auto stond geparkeerd bij het ziekenhuis in Goes. TERNEUZEN - De aandacht in het televisieprogramma Op sporing Verzocht voor de moord op de 56-jarige John Wijn- gaarde uit Terneuzen heeft de politie in totaal 33 tips opgele verd. Na de uitzending van afgelopen maandagavond kwamen er negentien telefonische tips binnen. De herhaling van het programma gistermiddag leverde nog eens veertien telefoontjes met informatie op. Volgens politiewoordvoerder Jan van Mourick zitten er 'op het oog een aantal bruikbare tips bij', maar moet nader onderzoek door het rechercheteam de uiteindelijke waarde van de informatie nog uitwijzen. Het lijk van Wijngaarde werd op vrijdag 16 mei gevonden in een loods aan de Stationsweg in Terneuzen. Sectie wees uit dat de Terneuzenaar vermoedelijk al enkele weken daarvoor door geweld om het leven was gekomen. VLISSINGEN - Een verkeersregelaar moet de komende da gen de verkeersafwikkeling uit het Vlissingse centrum bevor deren. Hij regelt het verkeer bij de watertoren. Ook staan er toezichthouders bij het kruispunt President Rooseveltlaan- /Burgemeester van Woelderenlaan. Zij wijzen automobilis ten erop dat ze verderop bij het Bellamypark in een fuik lopen. Met die maatregelen verwacht wethouder P. van der Maden dat er geen grote file meer zal zijn in de binnenstad. „Toeris ten willen toch een rondje boulevard doen. Ze komen dan uit bij het standbeeld van Frans Naerebout en stranden in een fi le. Door die verkeersstroom terug te brengen, zal het pro bleem worden aangepakt." De drukte ontstaat door weg werkzaamheden aan de Coosje Buskenstraat. Daardoor is een belangrijke uitvalsweg afgesloten. Het afgelopen weekeinde stond er een lange file in het centrum, vanaf de Gravestraat tot aan de Koudekerkseweg. „We verwachten donderdag al veel toeristen uit Duitsland. We zullen inspelen op de drukte. Ik ga er wel nog steeds vanuit dat het werk aan de Coosj e Bus kenstraat vrijdag klaar is." OOSTKAPELLE - Toeristen in de gemeente Veere die het slachtoffer worden van een misdrijf of een verkeersongeval, krijgen een extra steuntje in de rug. Ze kunnen een bon krij gen voor een lunch bij een eetcafé in Oostkapelle. De toeristen komen via de politie.in contact met Slachtoffer hulp. Afhankelijk van de aard en omvang van het delict of verkeersongeval, krijgt het slachtoffer de lunchbon. Deze bon wordt aangeboden door Slachtofferhulp samen met de Ko ninklijke Horeca Vereniging Nederland (KHVN). Op deze wijze hoopt de Veerse afdeling van de KHVN het vakanti eple- zier van de toeristen terug te krijgen. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Met grondra- dar-apparatuur is gisteren op de Kanaalweg in Middelburg gezocht naar explosieven. Of er daadwerkelijk verdachte voor werpen in de grond zitten, kon den de uitvoerders nog niet zeg gen. Daarvoor moeten eerst de waarnemingen die met de com puter geregistreerd zijn, onder zocht worden. Het onderzoek met de meetap paratuur is het vervolg op een eerder gehouden historisch on derzoek. Dat toonde aan dat er in de grond van de Kanaalweg waarschijnlijk explosieven uit de Tweede Wereldoorlog zitten. De gemeente wil meer duide lijkheid daarover omdat ze op die locatie kantoren wil bou wen. Daarom stelde ze een aan vullend onderzoek in. Als blijkt dat er inderdaad verdachte voorwerpen in de grond zitten, kan de gemeente besluiten dat het gebied laag voor laag wordt afgegraven om te zien of het daadwerkelijk explosieven zijn. Het terrein tussen het NS-sta- tion en de Schroebrug was gis teren de hele dag afgesloten voor verkeer, zodat de mede werkers van T&A Survey bv uit Amsterdam iedere centimeter konden afspeuren met de radar. De radar bevond zich onder in een wagentje. Het wagentje werd voortdurend van de ene kant van de weg, naar de andere kant gereden. Op het computerbeeldscherm ziet G. van den Bos van het on derzoeksbureau de structuur van de grond in stipjes en streepjes voorbij trekken. „Op plaatsen waar voorwerpen lig gen, worden de lijnen onderbro ken."Vorig jaar augustus is het andere gedeelte van de Kanaal weg laag voor laag afgegraven. De aanleiding was de vondst van een granaat. Het explosief lag in grond die uit de bouwput van het nieuwe stads- en water schapskantoor kwam. Met een speciale gepantserde graafma chine zijn daarop alle plaatsen in de bouwput afgegraven waar mogelijk explosieven lagen. Daarvoor werd een graafmachi ne gebruikt met extra dikke rui ten die de wegspringende scher ven moesten tegenhouden. Voordat werd begonnen met graven, is een dubbele metalen plaat naast de plek geplaatst. Die diende als buffer voor de omgeving. Het onderzoek bracht geen nieuwe bommen aan het licht. VEERE - De gemeente Veere wil langs de kant van de weg borden plaatsen waarop staat dat het verboden is om wild te kampe ren. De politie heeft om deze maatregel gevraagd. In Veere controleert het piket team van de gemeente vier keer per jaar op illegale recreatie. Daarnaast let de politie bij haar reguliere surveillance op wild- kampeerders. Uit het regelma tige overleg tussen de burge meester en de politie bleek dat het voor de politie soms heel moeilijk is om mensen hierop aan te spreken. De toeristen vragen vaak waar ze kunnen lezen dat dit niet mag. Door verbodsborden langs de toegangswegen van Veere te plaatsen, krijgt de politie hand vatten om boetes uit te schrij ven. Het college wil in totaal zeven borden plaatsen bij de gemeen tegrens. Voor het plaatsen van de borden zijn vergunningen nodig van de wegbeheerders. In dit geval zijn dat Rijkswater staat, het waterschap Zeeuwse Eilanden en de provincie. foto Willem Mieras overbodig lijkt, kan de grond achter de Schelpjes wellicht ge bruikt worden voor de toekom stige uitbreiding van de Ds. G.H. Kerstenschool. Die neemt immers niet deel aan de brede school, maar blijft gewoon ge huisvest aan de Jolstraat. Advertentie eït Dames-, heren- en kinderkleding Saint James Helly Hansen Armorlux Aigle Regatta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31