21 PZC De gouden jaren van een componist 27 Theaterschool sluit af met twee producties donderdag 19 juni 2003 Spoorloos ZATERDAG Fame ZONDAG Toneel DINSDAG WOENSDAG Het thema 'dood' staat cen traal in de productie van je volwassenen- afdeling van je amateurtheaterschool De Ambitie. De jongeren richten iichop hoop op een betere si tuatie in de voorstelling Mama, ton terug van Elke Geurts. Beide producties zijn komend weekeinde te zien in respectie- elijk het Spiegel theater en het jlinitheater in Middelburg. De volwassenen sluiten met de ■oorstelling Doodgewoon on derregie van Josien de Graaf dun tweejarige opleiding aan De Ambitie af. De Ambitie is een gezamenlijke voorziening van het Zeeuws Centrum voor het Amateurtheater (ZCA) en Scoop. De opleiding bestaat uitdecursusblokken improvi satie, elementair toneel, tekst toneel en fysiek spel. Het twee dejaar van de opleiding bestaat hoofdzakelijk uit het maken van een gezamenlijke productie. De voorstelling Doodgewoon is gemaakt op basis van teksten uit het stuk Sneeuwwitje' van Jules Deei- der, uit het stuk 'Soria Moria', een bewerking van het beken de'Peer Gynt' van Henrik Ib sen en van 'De ballade van de 1' door het Klein Orkest. De voorstelling is het resultaat van een zoektocht naar de ver schillende manieren om tegen dedood aan te kijken. Rode draad vormt de dood van Sneeuwwitje. De dood in sprookjes is tegenover de echte dood gezet. De Ambitiecursis ten bieden een indruk van hoe meiisen met elkaar worstelen over dit thema. Van rouwclown tot verdriet om een dode ham ster. Van Sneeuwwitje die zich verslikt in een appel tot een ru ziemet fatale afloop. Alles komt voorbij in deze 'doodge wone' voorstelling. Voorde productie van de jonge ren van de Amateurtheater school heeft regisseur Katinka van den Dool gekozen voor het stuk Mama, kom terug van de schrijfster Elke Geurts. Cen traal in het verhaal staat 'Bewo ner'. Dat is een meisje dat oor spronkelijk samen met haar moeder in een huis woont. Maar haar moeder is spoorloos ver dwenen en inmiddels hebben zich allerlei vreemde types in dit huis gevestigd. Ze dragen de na men die bij hun specifieke ka raktereigenschappen passen. Bewoner zou het liefste zien dat al die rare personages weer ver trekken en dat het huis weer ge woon leeg wordt. Misschien dat dan ook haar moeder weer terug zalkomen. Ze blijkt echter niet instaat al die typische personen weg te krijgen. Eén van hen, 'de regelneef' genaamd, speelt de baas. Hij brengt als nieuwe be wonerzijn vriendinnetje Ellis binnen. Zij kijkt met geheel ei genogen tegen die merkwaardi- gesituatie in dit huis aan en uiteindelijk zorgt zij voor de ommekeer in die beklemmende situatie. Ali Pankow De voorstelling 'Doodgewoon' van de volwassenen van De Am bitie wordt gespeeld op vrijdag 2# juni om 20.30 uur, op zater dag 21 juni om 20.30 uur en op zondag 22 juni om 14.30 uur in hetSpiegeltheater in Middel burg. De jongerenvoorstelling Mama, kom terug' is op diezelf de dagen te zien in het Minithea- ter in Middelburg. De avond voorstellingen beginnen om 2b,30 uur en de matinee op zon dagmiddag om 15.00 uur. Rap met vleugje soul In het begin trad ik op met een dj, zoals de meeste rappers. Maar op een of an dere manier werkte dat niet voor me, zegt Llewy is Sel, frontman van het Haarlemse Relax. ,,Ik voelde al snel dat ik een ander soort begelei ding moest hebben bij mijn raps." Relax treedt morgen op tijdens het Anywave fes tival in Zierikzee. De door hem gedroomde be geleiding werd een live- groep. Een levend gezelschap in plaats van scratches en samples. Is Sel: „Een goeie groep heeft heel veel voordelen. We bieden bijvoorbeeld veel meer kijk spektakel. Maar belangrijker is nog de mogelijkheid tot interac tie, met elkaar en met het pu bliek. De dynamiek die we met Relax kunnen brengen, is onna volgbaar." Natuurlijk heeft een uitgebreide groep ook nadelen. Er komt nogal wat regelwerk bij kijken. Maar daar horen we hem niet over, Llewy is Sel is en blijft enthousiast. En terecht, als je in aanmerking neemt dat Relax inmiddels een geweldige reputatie als live-act geniet. Prominent aanwezig op vele festivals, met een Edison en een Zilveren Harp in de kast. Dat succes is deels terug te voe ren op de muzikale aanpak van Relax. De heren brengen hun hiphop op smaak met zoete kruiden uit de soulkeuken - en die vindt iedereen lekker. Is Sel: „Ik ben opgegroeid met soul, dus dat hoor j e terug in wat ik nu doe. Op die oude soulplaatjes hoor je dat de koortjes vaak heel laidback zijn, bijna achter de tel aan komen dwarrelen. Dat geeft een geweldig swingende groove. Zo'n timing hanteren wij heel vaak ook. Als rapper volg ik De Haarlemse soul-hiphop formatie Relax. mijn gevoel en zit dus soms voor en soms na de tel. De jongens spelen daar op in, dat is de pure interactie." Om de livereputatie te onder strepen is hun laatste album live opgenomen. Live@Panama - niet het land, maar de Amster damse club - heet het schijfje. Relax' reputatie gaat inmiddels al ver over de grenzen. Opval lend daarbij is dat enkele Euro pese uitstapjes afgewisseld werden met optredens en tour nees in voor popmuziek onalle daagse contreien. Zuid-Afrika mag nog beschouwd worden als een nieuwe groeimarkt voor westerse bands, maar wat te denken van Ethiopië, waar Re lax speelde op een groot festi val? Is Sel: „In dit soort landen zijn festivals nog altijd een ma nier om bevolkingsgroepen bij elkaar te brengen. Misschien zijn wij als multiculturele band een soort voorbeeld van wat de maatschappij daar voor ogen heeft. Zuid-Afrika is een land vol beloften. Daar hoor je de driep's: 'progress,positivityand prosperity'." Peter Borgers Relax: vrijdag, Anywave, Bro- gum Zierikzee, 21.30 uur. De vijfde editie van het In ternationale Muziekfeest start vanavond in de Burger zaal van het Stadhuis in Mid delburg. Artistiek leider Daniel Raiskin heeft voor dit festival gekozen voor twee the ma's. Kamermuziek uit het 'oude' Europa wordt afgewis seld met muziek uit het 'jonge re' Amerika. Het tweede thema heeft ook met leeftijd te maken. Raiskin koos vooral voor werken die door de componisten op jonge leeftijd geschreven zijn. „Een persoon die niet voor zijn der tigste zijn grote bijdrage aan de wetenschap heeft geleverd, zal dat nooit doen." Albert Einstein was er vrij stellig over. Wetenschappers doen hun grootste vondsten aan het begin van hun carrière. Einstein stond hierin niet al leen. Een negentiende-eeuwse arts, George Millar Beard, had bedacht dat zowel enthousias me als ervaring belangrijk zijn voor creatieve gedachten. Het 'jonge' enthousiasme brengt de ideeën en de 'oudere, wijzere' ervaring weet die ideeën vorm te geven. Wetenschappers zijn dan ook volgens Beard op hun best op een leeftijd waarin ta nend enthousiasme en groeien de ervaring elkaar tegenko men. Dat punt blijkt ongeveer tussen de dertig en veertig jaar te liggen. De meeste Nobel prijswinnaars kregen hun Daniel Raiskin prijswinnende ideeën inder daad rond die leeftijd. Waar de gouden jaren van componisten liggen, is minder eenvoudig te duiden. Stravins ky schreef zijn baanbrekende Sacre du Printemps toen hij 31 was. Bernstein was 39 toen hij West Side Story componeerde, even oud als Philip Glass bij de première van zijn Einstein on the beach. Genoeg voorbeelden dus die Beards stelling onder schrijven. Uitzonderingen zijn er echter ook. Drie van de vier componisten van het openings concert zitten volgens de leef- tijdtheorie goed. Mozart en Beethoven naderden de dertig toen ze stukken schreven die vanavond gespeeld worden. Mozarts Pianokwintet in g is een hoogtepunt uit dit genre en ook Beethoven begint langza merhand tot volle wasdom te komen ten tijde van zijn vierde Pianotrio. Uit de nieuwe we reld klinken een Sextet voor piano, strijkkwartet en klari net van de Amerikaan Aaron Copland, geschreven op 37-ja- rige leeftijd. Zijn landgenoot Leonard Bernstein is present met een Pianotrio. Volgens de theorie moet dat een superen thousiast werk zijn. Bernstein was immers nog maar zestien toen hij het schreef. Toch kent dit stuk al het vakmanschap van Bernsteins latere werk. Gelukkig maar, kunst moet per slot van rekening kunnen ont snappen aan de theorie. Douwe Eisenga Openingsconcert van het ka mermuziekfeest, vanavond in de burgerzaal van het stadhuis in Middelburg, 20.00 uur. 'Malleboten' heet de nieuwe zomerexposi- tie in het Zeeuws maritiem muZEEum in Vlissingen. Tekenaar van zeemanshumor Jan Sanders heeft een oeuvre met tekenin gen waarin maritieme humor een centrale rol speelt. Zijn tekeningen laten chaoti sche taferelen zien die zich afspelen rond de bemanning van een schip op de grote vaart. In deze expositie wordt het oude en laatste werk van Jan Sanders getoond. De opening wordt op vrij dag 2 0 j uni om 17.00 uur verricht door wethouder L.C. Poppe- de Looff in Vlissingen. Vanaf morgen is er een zomertentoonstel- ling in atelier GHL in Middelburg met als thema 'De gedachtengang'. De opening is om 19.00 uur aan de Gravenstraat 63. Ate lier GHL vroeg een aantal kunstenaars (Kees de Valk, Harry van de Vliet, Stef Ro- dermans, Sef Peeters en anderen) hun gedachten op papier te zetten of uit te beelden. Dit resulteerde in een aantal teksten, beelden of soms slechts een 'krab beltje'. De tentoonstelling loopt een aan tal weken. Er zijn geen vaste openingstij den. In het atelier van Ronald Mullié in Gapin- ge is een expositie te zien. De leerlingen van het atelier tonen hun werk van zater dag 21 juni tot en met dinsdag 24 juni van 13.30 tot 17.00 uur. De tentoonstelling wordt morgen om 20.00 uur geopend door oud-leerling Theo Schepman. In galerie Het Noorderlicht in Domburg is vanaf zaterdag een verkooptentoonstel ling ingericht met ongeveer honderdvijf tig schilderijen, tekeningen en aquarellen van Nederlandse en Belgische kunste naars. Alle werken zijn afkomstig uit de collecties van galerie Het Noorderlicht (Domburg) en Kunsthandel Studio 2000 (Blaricum). De opening is om 15.00 uur. De tentoonstelling vindt tegelijkertijd plaats met een overzichtstentoonstelling van de Zeeuwse kunstenaar Willem Ferdinand Abraham Isaac Vaarzon Morel. In Jazz-Eetcafé Desafinado in Middel burg is vanaf maandag 23 juni werk te zien van leerlingen van Praktijkschool Het Bolwerk in Middelburg. De opening is om 20.00 uur. Paul Reinieren is de stuwende kracht achter het kunstproject dat als the ma 'mobiele telefoon' heeft. De leerlingen maakten onder meer een zelfportret waar bij hun 'mobiel' een prominente plaats innam. De tentoonstelling is tot 1 augus tus te zien in Desafinado en zal daarna verhuizen naar de nieuwe locatie van de Praktijkschool. Museum de 'Burghse schoole' in Burgh- Haamstede heeft de deuren geopend voor bezoekers die een oud schoolklasje willen bezichtigen. Ook zijn er een maquette van de Karolingische burg en twee wisselex posities te zien. 'Passie van een school meester' toont een archeologische collec tie van meester J.A. Hubregtse. 'Verza melen als hobby' is de tweede tentoonstel ling. Openingstijden in juni, september en oktober van 13.30 tot 16.00 uur en in juli en augustus van 11.00 tot 16.00 uur. Op zondag, maandag en op feestdagen is de Burghse schoole gesloten. Marco Kooiman exposeert in het gemeen tehuis in Kapelle tot en met 4 juli. Er zijn diverse olieverfschilderijen te zien van hem. De openingstijden: maandag, woensdag van 9.00 tot 16.00 uur, dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag van 9.00 tot 18.00 uur. De Vleeshal De Kabinetten van De Vleeshal in Middelburg presenteren deze zomer 'Ask the Dust': de eerste internatio nale reizende tentoonstelling van het Ca nadese kunstenaarscollectief The Royal Art Lodge. Zes jonge kunstenaars zijn hierbij aangesloten. De groep maakt on der andere tekeningen, video's, muziek, kostuums, strips en poppen. De tentoon stelling is van 21 juni tot en met 31 augus tus geopend. De Vleeshal is open op dins dag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Tijdens de opening, zaterdag om 16.00 uur, zal The Royal Art Lodge een performance in De Vleeshal geven. Beeldhouwer Theo Dekker exposeert in de tuin van de Katse Kerk in Kats van 20 tot en met 26 juni. Bezoekers krijgen vilvoor- dse steenen op stalen sokkels te zien. De tuin is vrij toegankelijk en geopend op 20, 21 en 22 juni van 10.00tot22.00uuren van 23 tot en met 26 juni op afspraak. Meer in formatie tel. 0113-581359 of 06- 13754981. 'Heel de wereld trekt naar Veere'. Dit is de titel van de expositie in museum De Schotse Huizen in Veere die geopend wordt op zaterdag 21 juni door de com missaris van de koningin W.T. van Gelder. De expositie staat in het teken van de Veerse schilderskolonie (1870-1970) die bestond uit kunstenaars die woonden en/of werkten in Veere gedurende deze pe riode. De expositie is tot en met 1 novem ber te bezichtigen. Openingstijden: maan- dagtoten metzaterdag 12.00 tot 17.00 uur en zondag 13.00 tot 17.00 uur. 'Over sloten, duinen, Schouwen-Duive- land' heet de expositie die bestaat uit waarnemingen verzameld door beeldend kunstenaar Marinus van Dijke. De ten toonstelling is gedeeltelijk geïnspireerd door de tocht die Van Dijke in maart en april dit jaar maakte over ongebaande pa den. Hij trok dwars door de polder, langs vaarten en sloten. Hij heeft zijn bevindin gen vastgelegd op papier, video's, boeken en objecten. De opening is zaterdag 21 ju ni om 16.00 uur in het Stadhuismuseum in Zierikzee. Openingstijden: ma tot en met za van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling is tot en met 31 augustus geopend. Op woensdag 25 juni geeft Van Dijke om 19.30 uur een rondleiding langs zijn werk. ROTTERDAM Ned. Architectuurinstituut NAI: t/m 31 aug. - De grootste tentoonstelling in het NAi tijdens deze biennale is World Ave nue. Deze multimediale expositie toont de resultaten van een internationaal verge lijkend onderzoek naar de meest gebruik te route in de metropolen Los Angeles, het Ruhr-gebied, Mexico-stad, Tokio, Hong Kong, Beijing, Boedapest en de Pearl Ri ver Delta; t/m 17 aug. - Holland Avenue. De tentoonstelling Holland Avenue toont voorstellen voor de inrichting van het rondje Randstad de Al 3. Twaalf voorstel len van internationale architectuuroplei dingen. Een unicum, want tot nu toe heb ben architecten nauwelijks een rol in het ontwerpen van infrastructuuropleidin gen. In het kader van Architectuur Bien nale. di. t/m za. 10.00-17.00; zo. 11.00- 17.00. Hist.Mus. De Dubbelde Palmboom: t/m 31 dec. - Knooppunt Rotterdam. Toont hoe de stad al eeuwen lang producten, mensen en ideeen van buiten aantrok en daardoor kon uitgroeien tot de huidige omvang. De tentoonstelling laat zien welke invloed deze groei had op de stad en haar bewo ners. di. t/m vr. 10.00-17.00; za. zon- en feest. 11.00-17.00 Maritiem Museum Rotterdam: t/m 31 dec. - Binnenvaart. De bezoeker wordt een im pressie gegeven van een typisch Neder landse en zeer belangrijke bedrijfstak. Vooral het leven, werken en wonen van de binnenschipper en zijn gezin, vroeger en nu, komen aan de orde. di. t/m za. 10.00- 17.00; zo. enfd. 11.00-17.00 Rotterdams Radio Museum: t/m 31 dec. - Permanente collectie. Zeldzame oude fa- briekstoestellen uit de jaren 1920 tot 1940. ma. t/m vr. 13.00-16.00; za. 13.00-17.00 ANTWERPEN Museum Dhont-Dhaenens: tot 22 juni - Gert Verhoeven. Kon. Museum voor Scho ne Kunsten: tot 17 augustus - Fatale Vrou wen 1860-1910, voorstelling van fatale vrouwen en hun slachtoffers; tot 2006: Hans Memling/Instrumentaal. Perma nent: Ensor en de Modernen in de muse umverzameling. GENT Huis van Alijn: tot 22 juni - De sterkste man van de wereld, over krachtpatsers en John Massis. CJK, Kasteel Claeys- Bouüaert: tot 29 juni - E pericoloso spor- gersi: De Cuyper, Stevens, Janssens en Kalix. Sint Pieters Station: tot 30 juni - Gent keert terug, reizen en reizigers in het St. Pietersstation. SMAK: tot 6 augustus: Bruce Nauman - The art of dying, The art of living, in het kader van het Time Festi val. M.I.A.T.: tot 18 augustus - Batik 2003 - Kunst in Beweging. Museum Dr. Guislain: tot 11 september - Art en Marge, De Col lectie. Kunsthal Sint-Pieters Abdij: tot 11 november - Alison, virtuele ontdekkings tocht doorheen de geschiedenis van de ab dij. BRUGGE De Bond: tot 2 3 juni - Frits Standaert, geo metrische tekeningen, sculpturen en ar chitectuurmodellen, werk na 1990. Mem- lingmuseum: tot 23 juni - Meikriebels, Tentoonstellingsproject. BELGIË WESTKUST: tot 28 september - 2003 Beaufort - Art by the Sea - Triënnale voor Hedendaagse Kunst langs de Belgi sche kust. OOSTENDE PMMK, Museum voor Moderne Kunst: tot 28 september - Confrontation. KNOKKE Lagunahal Duinbergen: tot 31 augustus - Internationaal Cartoonfestival Knokke- Heist. Scharpoord Experimental Art Space: tot 29 juni - Tom De Visscher - Fo tografie. In Stadsschouwburg De Maagd is de voorstelling Fame te zien. De musical Fame is gebaseerd op de gelijknamige tv-serie uit de jaren '80. Het verhaal gaat over een aantal jonge mensen dat toe gelaten wordt tot 'The School of Performing Arts' in New York. Het publiek is getuige van alle ups en downs tijdens de zware op leiding van de toekomstige dansers, zangers, acteurs, muzikan ten en kunstenaars. Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur De Nacht In Stadsschouwburg Middelburg is er een cabaret- en muziek avond. Er is een optreden van NUHR en andere bekende Nederlandse artiesten. Telefonisch reserveren op 20 juni vanaf 11.00 uur. Stadsschouwburg, Middelburg, 21.30 uur Muziekevenement Drie muziekverenigingen treden op. Muziekvereniging O.K.K. uit Wemeldinge, Ons Genoegen uit Kapelle en Jonge Kracht uit Kapelle-Biezelinge brengen muziek ten gehore. Het thema is 'musicals'. Gedurende de avond zullen verscheidene muziekstijlen elkaar afwisselen. Kaarten zijn ver krijgbaar op het gemeentehuis in Kapelle en bij Vermeij in We meldinge. Tennis- en squasbhal aan de Vroonlandseweg 47, Kapelle, 20.00 uur Concert in rozentuin Het Madrigaalkoor treedt op. Het koor onder leiding van Annemarijke de Jong zingt Engelse, Franse, en Italiaanse madrigalen op verschillende plekken in de tuin aan de Katse Groeneweg. De madrigalen stammen uit de pe riode van de Renaissance tot de 19de eeuw en worden a capella gezongen. Het concert duurt tot 16.00 uur. De Zeeuwse rozentuin, Kats, 14.00 uur Jonge toneelspelers brengen 'Mama kom terug'. Tweedejaars jongeren van amateur-theaterschool De Ambitie brengen het toneelstuk 'Mama kom terug' van Elke Geurts. Minitheater, Middelburg, 15.00 uur De volwassenen van De Ambitie brengen 'Doodgewoon'. De voorstelling 'Doodgewoon' is gemaakt op basis van teksten uit het stuk 'Sneeuwwitje' van Jules Deelder, uit het stuk Soria Moria, een bewerking van het bekende Peer Gynt van Hendrik Ibsen en van 'De ballade van de dood' door het Klein Orkest. Spiegeltheater, Middelburg, 14.30 uur Toneel Toneelgroep Terneuzen speelt 'Bloed van de hongerlijders'. Het stuk is van Sam Shepard. Monique Aerssens heeft de regie in handen. Reserveren tel. 0114-361815. Porgy en Bess, Terneuzen, 15.00 uur Fame In Stadsschouwburg De Maagd is de voorstelling Fame te zien. De musical Fame is gebaseerd op de gelijknamige tv-serie uit de jaren '80. Het verhaal gaat over een aantal jonge mensen dat toe gelaten wordt tot 'The School of Performing Arts' in New York. Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 14.30 uur Manhuistuinconcert Brassband Excelsior uit 's Heer Arendskerke treedt op. De vereniging viert dit jaar het 110-jarig bestaan en staat onder leiding van dirigent Ger Blom. De brassband telt vierendertig le den en er wordt een afwisselend programma ten gehore gebracht dat varieert van popmuziek tot licht klassiek. Het optreden duurt van 12.30 tot 13.30 uur. De toegang is gratis. Manhuistuin, Goes, 12.30 uur Jazzconcert De So What Jazzband geeft een concert. De slagwerkgroep en de jazzband spelen gezamenlijk een aantal nummers. Ook zijn er gastoptredens van onder andere Pierre de Nijs op gitaar, Jolanda Dekkers en Anne-Marie de Beer op blok fluit en Tiny van de Wijdeven op trompet. Aanleiding voor het concert is het afscheid van Jan Anthonissen die de slagwerk groep jarenlang dirigeerde. Arsenaaltheater, Vlissingen, 14.30 uur t Kamermuziekfeest Er is muziek te beluisteren van diverse componisten. In de burgerzaal van het stadhuis klinkt werk van Schubert (Strijkkwartet in Es-groot D 87), Smetana (Pianotrio in g-klein opus 15en na de pauze van Bruckner (Strij kkwintet in F-groot Burgerzaal Stadhuis, Middelburg, 20.00 uur Toneel Toneelgroep Terneuzen speelt 'Bloed van de hongerlijders'. Het stuk is van Sam Shepard. Monique Aerssens heeft de regie in handen. Reserveren tel. 0114-361815. Porgy en Bess, Terneuzen, 20.00 uur Fame In Stadsschouwburg De Maagd is de voorstelling Fame te zien. De musical Fame is gebaseerd op de gelijknamige tv-serie uit de jaren '80. Het verhaal gaat over een aantal jonge mensen dat toe gelaten wordt tot 'The School of Performing Arts' in New York. Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur De Mug De formatie Catfish treedt op. De Schouwse band Catfish brengt Cajun-muziek met accorde on, viool, triangel en Franstalige meerstemmige zang. De Mug, Middelburg, 21.30 uur Kamermuziekfeest Caféconcert in informele sfeer. In het Schuttershof is er een caféconcert met musici die deelne men aan het Internationale Muziekfeest. Programma wordt tij dens het optreden bekend gemaakt. (Onder andere Strijkkwar tet Schumann, op.41 no.3.) SchuttershofMiddelburg, 21.00 uur Toneel Toneelgroep Terneuzen speelt 'Bloed van de hongerlijders'. Het stuk is van Sam Shepard. Monique Aerssens heeft de regie in handen. Reserveren tel. 0114-361815. Porgy en Bess, Terneuzen, 20.00 uur Fame In Stadsschouwburg De Maagd is de voorstelling Fame te zien. De musical Fame is gebaseerd op de gelijknamige tv-serie uit de jaren '80. Het verhaal gaat over een aantal jonge mensen dat toe gelaten wordt tot 'The School of Performing Arts' in New York. Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus speelt Joris en Reuzeneus. Op een dag ontvangt Joris een brief waarin hij wordt uitgeno digd door zijn tante om te komen logeren. De tocht voert door het Grote Bomen Bos, waar Joris dieren ontmoet die doodsbang zijn voor Reuzeneus de Reus. Maar Joris laat zich niet bangmaken. Vanaf 5 jaar. Hans van der Haar bespeelt de poppen. Poppentheater Ambachtscentrum, Goes, 15.00 uur Desafinado Regelmatig zijn er concerten in Desafinado. Dit keer treden muzikanten van Dig D'Diz op. Hun stijl om schrijven Jan Menu (baritonsaxofoon), Maarten van der Grinten (gitaar) en Jan Voogd (contrabas) zelf als 'hedendaagse kamer muziek met jazzwortels'. Eetcafé Desafinado, Middelburg, 21.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27