PZC Celstraffen voor dealende junks PZC Traditioneel rondje boulevard CAD-tekenaar gaat voor de eer op wereldkampioenschap Kunstwerken aan Bloemenlaan weer doelwit van vandalen 13 Busvervoer kan mogelijk beter als kabinet niet te veel bezuinigt COC-café Goudwaard in Middelburg weer open agenda w donderdag 19 juni 2003 Gratis advies Rommelmarkt en bazaar bij Schaapskooi Informatieavond over geluidswal Bossenburghweg Ikeakast Verkeersregelaar in Vlissingen Taakstraf voor heling Celstraf voor diefstal oploskoffie Politie zoekt getuigen botsing Drankrijder verwelkomt straf 7500 euro voor Roparun °Weer en PWincCy Zomer uitverkoop Dames-, heren- en kinderkleding Dam 61, Middelburg rose stal- 'om- Hnnr Aector Dooms MIDDELBURG - Politierechter B Dooreuaard Boekhout heeft jisteren een 34-jarige Middel burger wegens dealen in hard drugs, mishandeling en diefstal veroordeeld tot vier maanden cel. Een 39-jarige Middelburgse kreeg voor dealen in cocaïne en heroïne eveneens vier maanden gevangenisstraf opgelegd. Zij zijn allebei al jaren verslaafd. De politie kwam de junks op het spoor in het kader van een ander onderzoek. Uit de telefoontaps en getuigenverklaringen bleek dat de verdachten in de Middel burgse drugsscene tussen okto ber vorig jaar en 21 februari dit jaar vijf tot tien gram coke en heroïne per dag verkochten. Dit was nodig om in hun eigen ver slaving te kunnen voorzien, want de twee hadden geen uit kering. De man leidde een zwer versbestaan en kreeg soms on derdak van medeverslaafden uit het drugsmilieu. Daarbij lie pen de gemoederen weieens hoog op. Zo escaleerde op 25 april een ruzie met een kennis uit de verslaafdenkring. Hij sloeg het slachtoffer enkele tan den uit zijn mond. Drie weken later heeft hij bij iemand een scanner gestolen. Het duo heeft een fors strafblad. Raadsman A. Bals bepleitte een werkstraf, maar daarvoor was volgens de politierechter geen ruimte. Hij verwees naar de mis lukte taakstraffen bij de man, omdat hij telkens door nieuwe strafbare feiten in de gevange nis belandde. De opgelegde straffen kwamen overeen met de eis van de officier van justi tie. De Kok onderzoekt dienstregeling dnorRon Mapnée MIDDELBURG - De Zeeuwse ^deputeerde G. de Kok gaat nog eens kijken naar de dienst regeling van het busvervoer in Zeeland. Hij sluit niet uit dat aan de diensten in Middelburg en Vlissingen zal worden ge schaafd. Voorwaarde is dat bezuinigingen van het nieuwe kabinet geen roet in het eten gooien. De gedeputeerde deed zijn uit latingen gisteren op het Abdij plein in Middelburg. Daar kreeg hij uit handen van vertegen woordigers van de SP een zwartboek met klachten over het busvervoer in Zeeland. Daarnaast kreeg hij een strip penkaart en een groot snoep- pakket. „Want het reizen met de bus duurt lang hoor"verzeker de SP-medewerker R. van den Boogaart. De afgelopen maan den ontving de SP zeshonderd reacties via de speciale klach tenlijn. Daarnaast onderteken den 2750 ontevreden passagiers een petitie. Veel busgebruikers klagen over slechte verbindin gen, lange wachttijden of be perkte overstapmogelijkheden. De Kok zegde toe de klachten serieus te nemen. „Elke klacht is een gratis advies." Overigens benadrukte de gedeputeerde dat er al aan de dienstregeling gesleuteld is. „Vooral aan de stadsdiensten van Middelburg en Vlissingen is al het nodige bijgesteld op het moment dat wij beseften dat het niet hele maal goed liep." Binnen enkele weken rondt de provincie een ei gen onderzoek af naar de nieu- VLISSINGEN - In en om het kerkgebouw De Schaapskooi tij het winkelcentrum Pape gaaienburg in Vlissingen wordt zaterdag 21 juni een bazaar an nex rommelmarkt gehouden. Er is onder meer een rad van avontuur, er staan stands waar bloemen, planten, kleding en speelgoed gekocht kunnen wor den en diverse hapjes. De ba zaar en rommelmarkt duren van 9totl5uur. Een deel van de opbrengst gaat naar de wijkkas van de Federa tieve Wijkgemeente Lamme- renburg. Voor het overige deel is gekozen voor twee stichtingen. 'Op gelij ke voet' is een project in Congo, dat zich bezighoudt met de in richting van schoenmakerijen en instrumentmakerijen voor bet maken van orthopedische hulpmiddelen voor polio- en leprapatiënten. De stichting krijgt 250 euro. Ook de stichting Doe een wens krijgt een bijdrage. Die stich ting zet zich in om wensen te vervullen van kinderen met een levensbedreigende ziekte. redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl AbvanderSluis(chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl wternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl we dienstregeling. Hierin zijn zowel busgebruikers als afha kers geïnterviewd. Niet alleen zijn mensen thuis opgebeld, ook zijn medewerkers van de pro vincie de bussen ingegaan om de mening van de gebruikers te polsen. Met behulp van de resul taten van het provinciale onder zoek en het zwartboek van de SP zullen provincie en bus maatschappij Connexxion het dienstrooster evalueren, beloof de De Kok. Voorwaarde is dat er genoeg geld voor verbeteringen be schikbaar is. De jongste bezui nigingen van het kabinet-Bal kenende zouden nog wel eens roet in het eten kunnen gooien, beklemtoonde De Kok. „Het eerste kabinet-Balkenende besloot al te korten op het open baar vervoer, het tweede kabi-' net heeft opnieuw bezuinigin gen toegezegd. We moeten nog zien wat dat voor Zeeland gaat betekenen." Ook M. Waterreus, manager Zuid-west van busmaatschap pij Connexxion, ontving uit handen van de SP-medewer- kers een exemplaar van het zwartboek. Hij benadrukte dat de negatieve berichten wel erg veel de overhand hebben. „Er is veel gebeurd. Een omwenteling in de dienstregeling, de opening van de Westerscheldetunnel." Op veel punten is de dienstrege ling echt een verbetering ten op zichte van die van vorig j aarbe klemtoonde Waterreus. SP-medewerker Van de Boog aart is in ieder geval vastbeslo ten om gedeputeerde De Kok bij de les te houden. „Over een paar weken dan bel ik hem op en vraag hem of de busreis is beval len." Dat is volgens haar de enige ma nier om de nieuwe dienstrege ling aan de lijve te ondervinden. „Hij moet het gewoon zelf een keer ervaren." VLISSINGEN - Tussen de 150 en 200 rolstoelers en evenzoveel duwers hebben gisteravond de traditionele rolstoeltocht over de Vlissingse boulevard gemaakt. Vertrekpunt was als vanouds Zorgcentrum Ter Reede. De organisatie had dit keer twee rijtuigen laten voorrij den om de belangstellenden te vervoeren. Naast de be woners van zorgcentrum Ter Reede - inclusief de inwo ners van het pas geopende verpleeghuis - waren ook de bewoners van het Scheldehof, het Van Doesburgcen trum, de aanleunwoningen aan de Vredehoflaan en an dere belangstellenden bij de tocht present. De rolstoeltocht begint inmiddels een behoorlijke tra ditie te worden. Stichting Werkt voor Ouderen hield de tocht gisteren voor de zesde keer. Ook dit jaar moesten alle zeilen bijgezet worden om voldoende vrijwilligers en rolstoelen bijeen te krijgen, wat gisteravond weer nipt lukte. foto Lex de Meester MIDDELBURG - COC-café Goudwaard is weer open. Op zaterdag 21 en zaterdag 28 juni zijn bezoekers tussen 21.00 en 2.00 uur welkom. Het café is te vinden aan de Lange Noord straat 52 in Middelburg. Het café was gesloten door de bestuursproblemen, die het COC Midden-Zeeland momen teel bezighouden. Een groep vrijwilligers heeft besloten om in elk geval op de twee zaterda gen open te gaan. Na de extra ledenvergadering op 2 juli wordt bekeken welke openingstijden het café zal han teren. De extra ledenvergade ring wordt gehouden in verband met de vertrouwensbreuk tus sen een groep verontruste COC- leden, vrijwilligers en de voor zitter. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen houdt vanavond een informatieavond over de ge luidswal die langs de oostkant van de Bossenburghweg wordt aangelegd. De grondwal wordt 2,5 meter hoog, daarboven komt een ge luidsscherm van 1 meter. De wal wordt geplaatst in het kader van de aanleg van de provinciale weg S14 naar Koudekerke. Tij dens de bijeenkomst is wethou der P. van der Maden aanwezig om toelichting te geven. De in formatieavond wordt gehouden in De Lammerenburcht, Zuid- beekseweg 22De aanvang is om 19.30 uur. door Piet Kleemans NIEUWERKERK - Een plaats bij de eerste tien. En het certifi caat 'excellente vakman'. CAD- tekenaar Dennis van der Wielen (20) uit Nieuwerkerk hoopt dat dat de oogst zal zijn van zijn deelname aan de Worldskills Competition, zeg maar het we reldkampioenschap, van van daag tot zondag in het Zwitserse Sankt Gallen. Van der Wielen verdedigt er als enige Zeeuw de provinciale eer. Vorig jaar oktober behaalde de jonge Nieuwerkerker, toen nog leerling van het ROC-Zeeland, de titel nationaal kampioen CAD-tekenen. Inmiddels stu deert Van der Wielen aan de Ho geschool Zeeland en mag hij meestrijden om de wereldtitel. Hij weet nu al dat het een gigan tisch spektakel wordt. „Er zijn 45 beroepen vertegenwoordigd op de Worldskills, er zijn zeven honderd deelnemers en ze ver wachten er zo'n 200.000 toe schouwers. Dat is niet niks." Van der Wielen studeert werk tuigbouwkunde en daarbij is het gebruik van Computer Ai ded drawing and Design (CAD) niet meer weg te denken. „Ik heb ook het 'tekenen op de plank' (tekentafel) nog geleerd, maar tegenwoordig gaat alles per computer. Dat werkt heel goed omdat je driedimensionale modellen kunt maken en die ook kunt laten bewegen. Je kunt een klant het product heel goed la ten zien." Technisch tekenen per compu ter gaat vele malen sneller dan met tekenpen en tekentafel, zegt Van der Wielen. „Het ver schil is ook dat je met een com puterprogramma als Inventor 6 meer aan het modelleren dan aan het tekenen bent. De com puter tekent zelf met behulp van gegevens die de tekenaar in voert." De computertechniek biedt on gekende mogelijkheden. Zoals het tekenen van wat in de schoolwandelgang betiteld wordt als 'de Ikeakast'. Officieel heet zo'n tekening, waarbij alle onderdelen van een product los van elkaar getekend zijn - zodat je heel snel kunt zien wat er alle maal in het 'bouwpakket' hoort te zitten - een 'exploded view'. Van der Wielen: „Met behulp van die technieken kun je bij voorbeeld ook bewegingssimu laties - filmpjes zeg maar - ma ken." Tijdens de Worldskills komen alle facetten van het CAD-tekenen aan de orde. Zo krijgen de deelnemers aan die discipline 2,5 uur de tijd een be paald object - bijvoorbeeld een onderdeel van een machine - volledig in te meten. Vervolgens wordt het op te meten object én de meetapparatuur weggehaald en dient de tekenaar aan de hand van de gegevens die zijn opmetingen op hebben gele verd, op de computer een gede tailleerde tekening van het ob ject maken. Ook krijgen de CAD-tekenaars een tekening voorgeschoteld waar fouten in zitten. Aan hen de taak die eruit te halen. Van der Wielen heeft zich gron dig voorbereid op de Worldskills. „Chris Linkens, VLISSINGEN - Een verkeersregelaar moet de komende da gen de verkeersafwikkeling uit het Vlissingse centrum bevor deren. Hij regelt het verkeer bij de watertoren. Ook staan er toezichthouders bij het kruispunt President Rooseveltlaan- /Burgemeester van Woelderenlaan. Zij wijzen automobilis ten erop dat ze verderop bij het Bellamypark in een fuik lopen. Met die maatregelen verwacht wethouder P. van der Maden dat er geen grote file meer zal zijn in de binnenstad. „Toeris ten willen toch een rondje boulevard doen. Ze komen dan uit bij het standbeeld van Frans Naerebout en stranden in een fi le. Door die verkeersstroom terug te brengen, zal het pro bleem worden aangepakt." De drukte ontstaat door weg werkzaamheden aan de Coosje BuskenstraatDaardoor is een belangrijke uitvalsweg afgesloten. Het afgelopen weekeinde stond er een lange file in het centrum, vanaf de Gravestraat tot aan de Koudekerkseweg. „We verwachten donderdag al veel toeristen uit Duitsland. Ik ga er wel nog steeds vanuit dat het werk aan de Coosje Buskenstraat vrijdag klaar is." MIDDELBURG - Een 28-jarige inwoner van Vlissingen is gisteren door de Middelburgse politierechter B. Doorewaard Boekhout voor heling, diefstal en vernieling veroordeeld tot honderd uur taakstraf. De verdachte kreeg begin maart dit jaar in Oost-Souburg 5 6 cd's aangeboden, terwijl hij had moe ten vermoeden dat ze van diefstal afkomstig waren. „Ik voel de me erin geluisd. Ik had beter moeten doordenken", had hij na zijn aanhouding verklaard. In dezelfde periode had hij in Vlissingen een ruit van de voor deur van een woning vernield. De man had verder toegegeven 13 december vorig jaar in Vlissingen een geldkistje met tach tig euro uit de woning van een kennis uit het drugsmilieu te hebben gestolen. Volgens raadsman E. Smit durfde de Vlis- singer gisteren niet naar de zitting te komen, omdat hij bang was voor een nog openstaande boete te worden opgepakt. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 49-jarige inwoner van Vlissingen voor diefstal en lo kaalvredebreuk bij verstek een maand gevangenisstraf opge legd. De Vlissinger was 19 april dit jaar in zijn woonplaats een supermarkt binnengedrongen en had daar uit de rekken en kele potten oploskoffie weggenomen. THOLEN - De politie zoekt getuigen van een aanrijding die maandagavond rond 19.20 uur plaatsvond op de Ten Anker- weg in Tholen. Daar botsten een driewielig invalidevoertuig je en een motor op elkaar. De 50-jarige bestuurster van de motor, uit Rucphen, en de 82-jarige Thoolse bestuurder van het invalidewagentje moesten beide naar het ziekenhuis wor den gebracht. De 82-jarige Tholenaar is er ernstig aan toe. MIDDELBURG - Een veertigjarige inwoner van Serooskerke (S) kon zich gisteren in Middelburg helemaal vinden in de eis van officier van justitie J. Groen. Politierechter B. Doore waard Boekhout veroordeelde de drankrijder conform de eis tot 600 euro boete en zes maanden voorwaardelij ke rij ontzeg ging. De verdachte belandde 6 april dit jaar in Noordwelle met zijn auto in de sloot. Uit de blaastest bleek dat hij tweeën half keer zoveel had gedronken als toegestaan. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De in het Ma rokkaans geschreven tekst 'Op een heldere dag kun je voor al tijd zien' en de afbeelding van een man met hoed en zonnebril maken plaats voor een melkwit te plaat. Twee kunstwerken aan de Bloemenlaan in Vlissingen zijn keer op keer doelwit van vandalen. Ook de lichtbak met het Turks opschrift 'Bouw een huis, plant een boom' wordt ver vangen door een melkwitte plaat. Het zijn doelgerichte acties van 'waarschijnlijk een paar jonge ren', vermoedt Leon Riekwell van het Buro Beeldende Kunst in Vlissingen. In de hele straat hangen lichtbakken die horen bij het project Las Vegas van Martin Riebeek uit Breda. Ze zijn bedoeld als eerbetoon aan een internationale straat en stad. De bewoners hebben zelf STREEKACTIVITEITEN CAD-tekenaar Dennis van der Wielen gaat als enige Zeeuw naar de Worldskills Competition in het Zwitserse Sankt Gallen. fotoDirk-Jan Gjeltema een expert op het gebied van CAD-tekenen, heeft mij zo'n vijftien zaterdagen lang op drachten gestuurd via de e- mail. Zenuwen? Nee, nu nog niet, maar dat zal ongetwijfeld nog komen. Maar als ik eenmaal bezig ben valt dat van me af. Dan zie ik niets meer van mijn omgeving." De concurrentie op zijn vakge bied is, weet Van der Wielen, zwaar. „Vooral in Aziatische landen zijn ze heel goed in CAD- tekenen. Jongeren daar begin nen er al op hun zestiende mee. Ze zijn er ook heel intensief mee bezig en dat geeft hen een voor sprong van een paar jaar op ons. Je mag maar tot je eenentwin tigste meedoen aan deze wed strijd, dus het is voor mij nu of nooit." MELISKERKE - Ons Huis, 09.30 uur: Koersbal; MIDDELBURG - Café Rooie Oortjes, 23.00 uur: Broodsessie; Artemis Koudekerkseweg 133, 13.30- 15.30 uur: Training voor vrouwen die te kampen hebben met hevige emoties; Café Brooklyn, 19.00 uur: Brooklyn Skate Night; Trefpunt, Nassaulaan, 20.00-22.00 uur; Computerclub en wijkinternetpunt; Nehalennia, Churchilllaan, 19.30 uur; Veiling oude schoolspullen; VEERE - Stadhuistoren, 15.00-16.00 uur: Carillonbespeling door stadsbeiaardier Kees van Eersel; VLISSINGEN - Hotel Arion, 19.15 uur: Zo- meravondbridge; Theo van Doesburgcentrum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50-plussers; De Oude Stad, 09.30 uur: Peutergym van 2,5 tot 4 jaar en 10.30 uur: Peutergym tot 2,5 jaar; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30-12.00 uur: Koffie contactochtend; Het Bolwerk, 13.00-13.45 uur en 14.00- 14.45 uur: Gymnastiek 50+; ZOUTELANDE Catharinakerk, 20.00 uur; Zomeravondconcert; voor dit project gekozen. Twee jaar geleden werden de bakken geplaatst. „We begrijpen niet waarom nu ineens de explosie van vernielingen plaatsvindt. Tussen de twee lichtbakken staan twee kunstwerken met Spaanse en Duitse tekst. Die worden niet kapot gemaakt." Hij haalt de islamisering van de samenleving aan. Een aantal mensen maakt zich daarover zorgen en keert zich tegen mos lims en allerlei zaken die ermee te maken hebben. „Daarom denk ik dat het een gerichte ac tie is tegen de bevolkingsgroe pen." Hij kan er geen enkel be grip voor opbrengen. „Iemand wil er iets mee zeggen. Het is een bewuste daad, die me doet den ken aan de vernieling van het windorgel op de Nolledijk. Een tijd geleden waren zo'n tien pij pen doorgezaagd. De pijpen wa ren bewust uitgekozen. Twee wel, twee niet." Riekwell zegt niet te zullen zwichten voor deze zinloze vorm van vernieling. „We her stellen de lichtbakken en plaat sen ze terug als het wat rustiger is in de buurt." VLISSINGEN- Bouwmateria- lenhandel Anker Desein uit Vlissingen en afwerksystemen- leverancier Murre-Moens BV uit Middelburg hebben gisteren een bedrag van 7500 euro ge stort in de pot van de stichting Roparun. Van dit bedrag is 4000 euro af komstig van de zakenrelaties van de twee bedrijven, de rest hebben zij intern ingezameld. Met deze bijdrage komt het to tale bedrag voor de Roparun op ruim vijftigduizend euro. Het geld van deze sponsorloop is be stemd voor de kankerpatiënten in verschillende Nederlandse ziekenhuizen. Advertentie Saint James Helly Hansen Armorlux Aigle Regatta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13