11 Bl0f geeft eind augustus concert op Grote Markt Goes Nieuwbouwplannen woonzorgcentra vergen lange adem L_ Nieuw leven tussen dode heide Opruiming 4 lenesser horecaondernemers zien brood in jaarlijks concert van topband Afgunst Tonnen nodig voor Scheepstimmerdijk zeeuwse almanak Dat is gewoon Edah 0800 - 0231 231 (GRATIS) waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND woensdag 18 juni 2003 Toiletten Drankrijder gepakt Voorverkoop Overige locaties Poortershof gekruid kilo 566 Nestlé mini Kim, bj' Splash of Mickey doos vanaf 6 stuks, vanaf 215 Gijzeling ex bestraft Kipdrummets Diverse 1 smaken, Pak 1500 ml J Br ou wer sdamconcer t blij v ertj e jnnrjVlarcel Modde 8ENESSE - Het Brouwersdam- concert wordt een blijvertje. De üenesser horecaondernemers L, Hart en L. van Vliet zijn der mate tevreden over het verloop lond de optredens van Blof en Thé Lau, dat ze hun intentie doorzetten om er een jaarlijks terugkerend feest van te maken. Of dat ook weer gratis wordt, staatnogniet vast. „Maar als we tl kaartjes gaan verkopen, dan zal dat tegen zeer lage prijzen lijn, in orde van grootte van 2,5 0 euro", aldus Hart. Een eerste rekensom leert dat er met de verkoop en drank en etenswaren een bescheiden winst van tussen de zes- en twaalfduizend euro is geboekt, op een totaal investeringsbud get van ruim honderdduizend euro. De Stichting Renesse stond daarbij garant voor een kwart, de rest kwam voor risico van de beide horecaonderne mers. Volgens Hart staat inmiddels 'als een paal boven water' dat volgend jaar op de zelfde locatie een vergelijkbaar concert wordt georganiseerd, dat een even zo massaal publiek op de been moet brengen. De opzet moet wat de onderne mers betreft hetzelfde blijven: één hoofdact van grote naam met een aansprekende band in het voorprogramma. „Wel steeds iets anders, wil je een groot publiek blijven aanspre ken." Een terugkeer van een festival als Beachpop, dat in hoogtijdagen verspreid over drie dagen ook tienduizenden muziekliefhebbers trok, wordt niet nagestreefd. „Wij geven de voorkeur aan de formule van één avond, één klapper voor een breed publiek", zegt Hart. „Dat is voor iedereen overzichtelijker en levert doorgaans veel minder risico op." Of het Brouwersdamconcert gratis kan blijven, hangt af van de sponsoring. „Als we al kaart jes gaan verkopen, dan zal dat tegen zeer lage prijzen zijn, in orde van grootte van twee euro vijftig. Wanneer je dat berekent over veertigduizend mensen, dan heb je het bij elkaar over een aardig bedrag waarvoor wij de organisatie gewoon nóg beter kunnen aanpakken. Meer toi letten bijvoorbeeld, de security verder uitbreiden met profes sionele mensen in plaats van vrijwilligers, dat soort zaken." Hoewel de horecaman hoopt op voortdurende financiële steun van de Stichting Renesse, her haalt administrateur Kooman dat iets dergelijks niet binnen de reguliere activiteiten van zijn organisatie past. „Blof was voor ons echt éénmalig in verband met het vijftigjarig bestaan van de stichting." Kooman zou het wel toejuichen indien andere ondernemers het initiatief nu verder helpen uitdragen. Die belangstelling is reeds getoond, aldus Hart. De Brouwersdam werd zater dagavond volgens afspraak ge heel opgeruimd en aangeveegd om zes uur weer 'overgedragen' aan Rijkswaterstaat. De festivi teiten rond de vijftigste verjaar dag van de stichting worden woensdagmiddag 25 juni afge sloten met een kinderprogram ma in het Zierikzeese sportcen trum Onderdak. Alle 750 gratis kaarten voor dat feest zijn maandag in recordtempo uitge geven. door Rolf Bosboom GOES - Bief staat zondag 24 au gustus op de Grote Markt in Goes. De organisatie laat om veiligheidsredenen maximaal achtduizend mensen toe. Het concert is niet gratis, zoals vori ge week op de Brouwersdam. Een groot deel van de opbrengst gaat naar de actie Zeeland helpt Cambodja van de stichting Sa- wasdee. Op koninginnedag stond de groep op de Markt in Middel burg voor 13.000 belangstellen den. Vorige week was de locatie de Brouwersdam, waar naar schatting 45.000 mensen waren. Het concert in Goes was al aan gekondigd, maar wel onder voorbehoud. De Stichting Goes Promotie, die de organisatie verzorgt, moest eerst de finan ciering rond krijgen. Daarvoor zijn de afgelopen maanden sponsors benaderd, die volgens A. Schuurbiers van de stichting 'goed hebben gereageerd'. Wel iswaar is er nog een tekort, maar dat is te overzien, zodat de stichting gisteren groen licht kon geven voor het concert. „We kunnen er financieel niet meer op uitglijden", verwacht Schuurbiers. In tegenstelling tot de concerten in Middelburg en op de Brou wersdam is dat in Goes niet gra tis. Het entreegeld bedraagt vijf euro. Een klein deel van de in komsten wordt gebruikt om het laatste gat in de begroting van BRUINISSE - Een 45-jarige in woner van de gemeente Schou- wen-Duiveland is gisteren in Bruinisse aangehouden in ver band met het rijden onder in vloed van alcohol. Hij bleek meer dan 2,5 keer de wettelijk toegestane limiet te hebben overschreden. de organisatie te dichten. De rest gaat naar de stichting Sa- wasdee. De Grote Markt gaat zondag 24 augustus om 18.30 uur open voor bezoekers. Vanaf 20.00 uur treedt eerst Racoon opom 2115 uur gevolgd door Blof. De voor verkoop van de kaarten begint dinsdag 1 juli. Ze zijn verkrijg baar bij de WV en bij de cafés Lambik en Pubbles op de Grote Markt. Stichting Goes Promotie hoopt alle kaarten in de voorverkoop te kunnen slijten. „Dat zou ons zeer dierbaar zijn uit het oog punt van veiligheid", zegt Schuurbiers. Als er toch kaar ten op de dag zelf beschikbaar zouden zijn, bestaat de kans dat een deel van de mensen voor niets komt omdat het maxi mumaantal bezoekers is be reikt, met alle risico's van dien. Het garanderen van de veilig heid is voor de stichting de afge lopen tijd al veelvuldig onder werp van gesprek geweest met diverse betrokken partijen. Schuurbiers: „De contouren er van zijn bekend. Nu beginnen we met de vervolggesprekken." Bekend is al wel dat de Grote Markt alleen vanaf de noordzij de toegankelijk wordt, dus via de Rijfelstraat, de Opril Grote Markt en de Lombardstraat. Het opbouwen van het podium begint direct na de markt op za terdag. Het parkeren is een punt dat nog moet worden uitgewerkt. „Mis schien dat we de transferium bus laten rijden", zegt Schuur biers, die vooral ook verwacht dat veel mensen op de fiets ko men. „Ik ben bij het concert in Middelburg geweest en heb nog nooit zoveel fietsen bij elkaar gezien als toen." Stichting Goes Promotie gaat er, ondanks de eerdere concer ten en het entreegeld, van uit dat het maximale aantal van acht duizend bezoekers wordt ge haald. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De bouw van woonzorgcentra voor ouderen vergt een lange adem. Voor Schouwen-Duiveland staan op dit gebied belangrijke plannen op stapel, maar van meeste lijkt de uitvoering nog lang op zich te wachten. Een mijlpaal voor Bruinisse is in elk geval de eer ste steen die morgen wordt ge legd voor het nieuwe zorgcen trum In 't Opper. In januari van dit jaar werd be gonnen met de sloop en her bouw van het Bruse zorgcen trum. Voorzitter W. Munter van de raad van toezicht van zorg- koepelorganisatie Arcus legt samen met directeur A. Schouw van de Arcus zorgcentra de eer ste steen. Overigens heeft de nieuwbouw van In 't Opper een voorbereiding van vele jaren achter de rug, waarin de plan nen diverse keren moesten wor den bijgesteld. Voor alle overige Arcuslocaties bestaan ook nieuwbouwplan nen. Zo is er uiteindelijk over eenstemming met het gemeen tebestuur over de zogeheten massastudie voor de nieuw bouw van zorgcentrum Borren- damme in Zierikzee. De gehele verdere procedure moet echter nog in gang worden gezet. De nieuwbouwplannen voor zorg centrum Duinoord in Burgh- Haamstede zijn nog in zeer pre matuur stadium en zullen wel licht nog vele jaren vergen voor dat ze verwezenlijkt zijn. In woonzorgcomplex Poorters- hof in Brouwershaven kan slechts in beperkte mate worden voorzien in de behoefte aan re organisatie en uitbreiding. Een interne verbouwing lijkt binnen afzienbare tijd te worden uitge voerd. Daarbij zal via het om bouwen van een garagebox ruimte gemaakt worden voor dagverzorging. De behoefte aan externe uit breiding voor onder meer een grotere liftaccommodatie levert problemen op wegens de beperkte ruimte en de eisen van een beschermd stadsge zicht. Voor de nieuwbouwplannen van een seniorenwooncomplex door woningbouwvereniging Zeeuwland in Renesse is een versnelde procedure voor een bestemmingsplanwijziging ge start. De plannen voor een zorg- zone in Scharendijke zijn nog in de ontwerpfase en worden ver traagd door financiële perike len. De wereld staat niet stil. Ook niet in Axel, waar verande ringen in het landschap de mens soms voor onvermoede zaken stellen. Zoals die gebo ren en getogen Axelse laatst overkwam. Aan de wandel met haar schoondochter, kwam ze bij toeval in een nieuw stuk bosaanplant te recht. Het beviel de dames opperbest. Ze keuvelden wat af, daar tussen al dat lom merrijke groen. Tot ze bij een doorkijkje kwa men. „Daar moet wel een bij zonder wegestelde boer wo nen", opperde schoonmama. „Want anders kan je zoiets niet betalen.Met afgunstige blik staarden ze naar een prachtig zwembad, met heu se duikplank, dat daar zo maar ineens bleek aange legd. De dames mopperden even over de ongelijkheid in de wereld, en wandelden iets minder goedgemutst voort. In bekender omgeving ver zeild geraakt, kwam het oude gemeentelijk zwembad in zicht. Hoe dichter ze nader den, hoe meer het begon te dagen: het zwembad dat ze eerder zagen, bleek wat min der luxe dan gedacht. Het was gewoon het gemeente- bad, maar dan van de achter kant gezien. Het Blefconcert bij de spuisluis op de Brouwersdam was in alle opzichten een succes, conclude ren Hart en D. Kooman van de Stichting Renesse op basis van een voorlopige evaluatie. Naar schatting meer dan veertigdui zend mensen maakten vrijdag gebruik van het aanbod van de jarige Stichting Renesse om de populaire Zeeuwse band met Thé Lau in het voorprogramma geheel gratis aan het werk te zien. Indien er aan de totale or ganisatie geld zou overschieten, zo hadden Van Vliet en Hart vooraf kenbaar gemaakt, wil den zij voortborduren op dat succes. Advertentie mode sinds 1 900 1940-nr.20-4331 LH Middelburg® 0118- idi 1» Aanbiedingen geldig 22 juni foto Marijke Folkertsma ting van de Scheepstimmerdijk zijn voorzichtig begroot op 336.300 euro. De gemeente is bereid er 225.000 euro in te in vesteren, ofwel tweederde van de kosten. Projectontwikkelaar Willemsen Minderman wordt geacht de resterende 108.300 euro op tafel te leggen. Het college stelt de gemeente raad voor genoemde 225.000 euro te halen uit de reserve bo- venwijkse voorzieningen. De raad dient donderdag 26 juni een finaal besluit over dit voor stel te nemen. De gemeente raadsvergadering wordt gehou den in de Burgerzaal van het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. door Gerard Montsma MIDDELBURG- Het is voor mevrouw A. Geelhoed-Deurloo uit Middelburg een druk voor jaar. De vogels op haar balkon in serviceflat De Middelburcht vliegen af en aan. Dit jaar zitten daar naast de vele koolmezen en het winterkoninkje, ook twee roodborstjes bij. „Begin vorige maand hebben zij een nestje ge bouwd in de plantenbak en nu zitten er vijf jonkies in. Ik hoop dat ze volgend jaar weer terug komen!" Mevrouw Geelhoed (88) en haar parkiet Doris houden het nestje nauwlettend in het oog. De roof vogels worden door haar op vei lige afstand gehouden. „Een tijdje geleden zat hier een Vlaamse gaai op de rand en wat van die grote zwarte kraaien. Die heb ik direct weggejaagd. Jagers moet ik hier niet heb ben." In haar poging om de roodborstjes te voeren, was zij minder succesvol. „Ik heb eens wat vogelvoer op het balkon ge legd, maar dat hebben de mus sen allemaal ingepikt. Boven dien keken de roodborstjes er niet eens naar. De heidebloe men rond het nest hebben sinds de komst van de nieuwe bewo nersgeen water meer gehad. „Ik was veel te bang dat die klein tjes zouden verdrinken. De hei de is nu dood, maar de vogels le ven!" foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Een 24-jarige inwoner van Vlissingen is giste ren in Middelburg wegens vrij heidsberoving en mishandeling van zijn ex-vriendin bij verstek veroordeeld tot 120 uur werk straf. De verdachte verkeerde 18 ja nuari dit jaar in beschonken toestand toen hij het slachtoffer in zijn woning vasthield. Dat ging met het nodige geweld ge paard. De uitspraak van de poli tierechter was conform de eis van de off icier van Justitie Het stuk Scheepstimmerdijk tegenover het monumentale poortencomplex ondergaat als de plannen doorgaan een complete metamorfose. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland gaat ste vig investeren in herinrichting van een gedeelte van de Scheepstimmerdijk vlakbij het Advertentie PZC lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen monumentale poortencomplex van Zierikzee. Emulgatorenfabriek Emulsion Holland verhuist waarschijn lijk nog dit jaar naar het bedrij venterrein aan de Straatweg. Op de plaats waar nu nog de fa briek staat komen straks wo ningen en een appartementen complex. In maart dit jaar is de bouw van de nieuwe fabriek van Emulsion begonnen en het is de bedoeling dat de fabriek nog voor het eind van dit jaar ver huist. Na sloop van de oude fa brieksgebouwen op de hoek van de Grachtweg en de Scheeps timmerdijk volgt sanering van het terrein waar vroeger ook de Zierikzeese gasfabriek gestaan heeft. Dat karwei gaat naar ver wachting drie maanden in be slag nemen. De kosten zijn ge raamd op 3,1 miljoen euro. Daarna kan projectontwikke laar Willemsen Minderman Vastgoed BV zijn plannen voor onder meer statige kadewonin gen en een appartementencom plex realiseren. Die bouwplan nen gaan het aanzien van de Scheepstimmerdijk compleet veranderen. De lelijke fabrieks gebouwen maken plaats voor een wat Amsterdams aandoen de gevelrij. De bouw gaat in het eerste kwartaal van 2004 van start. De gevelrij wordt er een met al lure en met dat in het achter hoofdis het idee geboren ook het terrein voor de toekomstige wo ningen aan te pakken. Het is de bedoeling het gebied in te rich ten als wandel- en verblijfsge- bied. Dat zou ook prima aan sluiten bij de plannen van de gemeente om van de Nieuwe Haven een havenboulevard te maken met een wandelprome nade, éénrichtingsverkeer en veel minder parkeerplaatsen. De gemeente maakt gewag van een 'kwalitatief hoogwaardige invulling' van het terrein op de hoek van Grachtweg en Scheepstimmerdijk. Daar hangt een stevig prijskaartje aan. De kosten van herinrich- Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33