PZC Plan Overtieringe niet helemaal goedgekeurd om resten van muren PZC Brand verwoest hooischuur Reimerswaal ontkent slecht onderhoud scholen en gymzalen 13 adviescommissie wijst bezwaren tegen uitbreiding af Feest in Hoedekenskerke agenda Mardienco woensdag 18 juni 2003 Spoor Niet juist Informatieavond over speeleiland Bromfietser gewond bij aanrijding Snelheidsduivel is rijbewijs kwijt Peuter op fietsje aangereden Roemeen veroordeeld tot celstraf Gewonden bij ongeluk Zierikzee Verantwoordelijk Plan Smokkelhoek blijft intact Hnnr Mieke van derJagt KAPELLE - De vaste commis sie voor bezwaar- en beroep schriften in de gemeente Kapel- Ie adviseert de gemeenteraad het ontwerp-bestemmingsplan Smokkelhoek, voor het bedrij venterrein bij Kapelle, op enke- punten te wijzigen. In een aantal bezwaren dat tegen het plan is ingediend, ziet de com missie geen aanleiding om din gen te veranderen. Dat geldt met name voor ziens wijzen die zijn ingediend door omwonenden die bang zijn een deel van hun woongenot te zul len kwijtraken. De commissie oordeelt dat de uitbreiding van de Smokkelhoek naar het oos ten, waarop zich de bezwaren richten, in alle relevante be leidsstukken was voorzien. De omwonenden konden dus al lang weten dat het terrein op termijn zou worden uitgebreid. Een verzoek om planschadever goeding kunnen de omwonen den pas indienen als het plan onherroeplijk is. Een speciale commissie beoordeelt dan de claims. In het plan moet wel een ver zuim worden goedgemaakt, waarop ProRail Zuid heeft ge wezen. Per abuis is geen reke ning gehouden met het vervoer van gevaarlijke stoffen over het spoor, dat vlak langs de Smok kelhoek loopt, en ook niet met railverkeerslawaai. Het ver zoek om de bestemming 'groen' opdeleidingenstrook bij de vei ling te wijzigen in 'geen bebou wing' moet volgens de commis sie niet worden gehonoreerd. Omdat die plaats bestemd is als ingang en visitekaartje van het bedrijventerrein, moet de ge meente daar geen opslag van containers en goederen toe staan, maar de boel netjes groen houden. Sommige zaken zijn nog niet voldoende uitgewerkt om er in het plan rekening mee te kun nen houden. Een goederenspoor langs de A58 bijvoorbeeld, zou het hele beeld veranderen, maar In het uitbreidingsplan was geen rekening gehouden met het vervoer van gevaarlijke stoffen over het spoor langs de Smokkelhoek. Dat moet nog worden aangepast. foto Willem Mieras zit nog maar in het begin van een onderzoeksfase, als het daar al ooit uit komt. Ook is het niet duidelijk of de huidige toegang zal worden verplaatst, zodat ook de wens van parkeerplaat sen en een reclamezuil niet kan worden gehonoreerd. De com missie adviseert dan ook een wijzigingsbevoegdheid in te bouwen, zodat het plan snel kan worden geactualiseerd. Ook de Greenery krijgt zijn zin. Het bedrijf wilde vooral de puntjes op de i zetten wat be treft de bestaande situatie, die afwijkt van wat er op de plan kaart staat. De commissie gaat daarmee akkoord. Bezwaarma kers die zich zorgen maakten over de afwatering en de toe gankelijkheid van de land bouwgrond aan de oostkant van de uitbreiding, worden gerust gesteld. De uitbreiding naar het oosten zal nog op zich laten wachten en zodra die aanvangt, worden toegankelijkheid en ontwatering geregeld. Met wa terschap Zeeuwse Eilanden moet de gemeente overleggen over de waterhuishouding op het terrein en over de afsluiting van de Hoekseweg voor gemoto riseerd verkeer. Dat laatste ge beurt pas als blijkt dat de Hoek seweg als sluiproute gebruikt gaat worden. Dan zullen ook de aanwonenden bij het overleg worden betrokken. Het advies van de commissie wordt in de raad behandeld tijdens de open bare vergadering op dinsdag 24 juni in het gemeentehuis in Ka pelle. Aanvang 17.00 uur. door Mieke van der Jagt KAPELLE - Gedeputeerde Sta ten willen niet het hele Bestem mingsplan Overtieringe goed keuren. Stukjes van het gebied hebben aanzienlijke archeolo gische waarden, zodat er geen bebouwing mag plaatsvinden. Een deel moet nog op diepe ar cheologische resten worden on derzocht. Kapelle moet met de band op het hart beloven daar nogniets te zullen doen. Met de gedeeltelijke goedkeu ring stellen GS zich wel soepel 8P- De gemeente Kapelle hield zich niet aan de regels. Zo had de raad het bestemmingsplan binnen acht weken na het ver strijken van de inzagetermijn, moeten vaststellen, maar dat gebeurde pas bijna een half jaar later. Echte rechtsgevolgen beeft die late vaststelling niet, zodat GS het Kapelle niet aan rekenen. In het vervolg moet de gemeente zich echter aan de REDACTIE bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)273000 Fax: (0113)273030 Email: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat centrale redactie Jostsouburgseweq 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 t-mail: redactie@pzc.nl 'nternet ïwwpzc.nl E-mail: web@pzc.nl wettelijke termijnen houden. Nu de vaststelling dan toch zo laat is gebeurd, had Kapelle wel de uitkomsten van een archeo logisch onderzoek in het be stemmingsplan mee kunnen nemen. Al eerder bleek uit on derzoek dat in het oostelijk deel van het plan de resten van een kasteel, Pronkenburg, liggen. Dat deel werd al eerder bestemd voor openbaar groen. Aanvul lend archeologisch onderzoek heeft echter twee nieuwe vind plaatsen opgeleverd: een stukje in het oosten, vermoedelijk be horend bij Pronkenburg, dat ook voor groen bestemd is, en nog een stuk in het zuidwesten, waar diepe ondoordringbare puin ligt. Op dat deel wil Kapel le zes woningen zetten. Volgens de archeologen kunnen de bo ringen wijzen op middeleeuwse resten van muren. GS hebben Kapelle per brief laten beloven de zes huizen niet te zullen bou wen voordat de plek goed on derzocht is. Het dagelijks provinciebestuur vindt het niet j uist dat de onder zoeksresultaten niet zijn mee genomen in de toelichting op het bestemmingsplan. De rappor ten waren immers al in septem ber 2002 binnen, ongeveer ge lijktijdig met het verstrijken van de inzagetermijn. Omdat Kapelle al een aanzien lijke inspanning op archeolo gisch gebied heeft geleverd - het hele plan moest worden omge gooid vanwege Pronkenburg - willen GS het de gemeente niet al te zeer nadragen. De uitgifte van de kavels, waarop Kapelle met smart zit te wachten, kan beginnen in het goedgekeurde deel van het plan. GOES - De gemeente Goes houdt morgen een informatie avond over de inrichting van het speeleiland in de nieuwe wijk Ouverture. Voor het eiland, naast de brede school Symfonie, zijn drie schetsontwerpen ge maakt. Wijkvereniging, bewo ners, ouders en kinderen wordt gevraagd mee te denken over de inrichting. De informatieavond wordt gehouden in de brede school en begint om 19.30 uur. De brandweer vermoedt dat de brand in Groot-Abeele is aangestoken. foto Ruben Oreel door Ab van derSluis GROOT-ABEELE - Een grote brand heeft in de nacht van maandag op dinsdag een hooi schuur in Groot-Abeele, tussen Oost-Souburg en Middelburg, verwoest. De bewoners van de aangrenzende woning, een ou der echtpaar en hun zoon, kon den hun huis veilig verlaten. Volgens officier van dienst van de stadsgewestelijke brand weer A. te Paske is sprake van brandstichting. De politie heeft de brand in onderzoek. De oudere bewoner werd als ge volg van de spanning onwel. Hij is overgebracht naar het zieken huis in Vlissingen en later naar Antwerpen. Het gaat inmiddels weer goed met hem. De brand brak om kwart over twaalf uit in een hooiwagen, die dichtbij de schuur stond. In de schuur zelf was hooi en stro op geslagen. Toen de eerste wagen uit Oost-Souburg ter plekke kwam, was aanvankelijk spra ke van een middelbrand. Kort daarna werd besloten meer blusvoertuigen in te zetten, om dat de brand al in de schuur woedde. De stadsgewestelijke brandweer bestreed het vuur met dertig man, drie blusvoer tuigen en een hoogwerker. Daarnaast was een ambulance aanwezig, een logistiek voer tuig om de persluchtapparatuur voor de brandweerlieden snel te kunnen vervangen en een com- mandoverbindingswagen. De brandweer had grote moeite om het vuur onder controle te krijgen. „We konden de schuur niet in vanwege instortingsge vaar. Het was veel te gevaarlijk. Mensenlevens zijn belangrijker dan materiële zaken", aldus Te Paske. Het vuur werd van bo venaf bestreden met een water kanon en vanaf de grond met gewone blusstralen. „We zijn uiteindelijk maar gedeeltelijk binnen geweest om wat balen hooi eruit te halen." Om kwart voor drie had de brandweer het vuur onder con trole. „Voor die tijd was nog niet zeker of we de woning konden behouden. Uiteindelijk is het huis,op wat rookschade na, HOEDEKENSKERKE - Hoe dekenskerke slaat komend weekeinde twee vliegen in één klap. Het spoor- en landschaps park De Pluimweide van de Stoomtrein Goes-Borsele houdt zaterdag en zondag open dagen en de muziekvereniging Con Amore viert het 105-jarig be staan. De open dagen bij de SGB-ju- nior minispoorbaan duren bei de dagen van 10.3 0 tot 170 0 uur. Muziekvereniging Con Amore speelt tijdens de open dagen in de Pluimweide. Dat gebeurt za terdag om 15.15 uur onder lei ding van dirigent Arie Goud. Maar ook muziekgroep Confetti uit Goes komt spelen, zaterdag om 14.45 uur. Muziekvereniging Prinses Juliana uit Baarland en Con Affezzione uit Kwaden- damme geven eveneens acte de présence. Prinses Juliana speelt zondag om 14.30 uur en Con Affezzione vijf kwartier later. KAMPERLAND - Bij een aanrijding op de Stekeldijk in Kamperland is een zeventienjarige bromfietser gistermiddag lichtgewond geraakt. De bromfietser, afkomstig uit de gemeente Noord-Beveland, stond stil in de berm van de Stekeldijk en wilde de weg weer oprijden. Daarbij verleende hij geen voorrang aan een 55-ja- rige bestuurder van een personenauto, eveneens uit de ge meente Noord Beveland. De bromfietser kwam ten val en liep schaafwonden aan handen, armen en benen op. KRUININGEN - Een 18-jarige automobilist uit de gemeente Reimerswaal moest maandagavond zijn rijbewijs inleveren. De politie betrapte hém terwijl hij met 142 kilometer per uur over de parallelweg van de Rijksweg bij Kruiningen reed. Ter plaatse mag zestig worden gereden. Een 32-jarige motorrijder uit de gemeente Veere wachtte het zelfde lot op de Kaaidijk in Wolphaartsdijk. Hij reed 140, ruim boven de maximumsnelheid van tachtig kilometer per uur. SINT MAARTENSDIJK - Een driejarig jongetje uit de ge meente Tholen is gisteren met een hersenschudding en vele schaafwonden in het ziekenhuis beland, nadat hij was aange reden door een automobilist. De peuter stak rond twaalf uur op zijn fietsje plotseling de Albert Schweitzerstraat in Sint Maartensdijk over. Een 35-jarige automobilist uit de gemeen te Tholen, die vanuit de richting van de rotonde kwam aange reden, kon niet meer op tijd remmen. Het jongetje is per ambulance overgebracht naar ziekenhuis de Lievensberg in Bergen op Zoom. MIDDELBURG - Een 37-jarige Roemeen is gisteren in Mid delburg veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. In de strafmaat werd het bezit van een vals paspoort meegenomen. Politierechter A. Janssens-van Kampen achtte bewezen dat de man op 9 april dit jaar in Goes betrokken was bij een po ging geld te stelen uit een parkeerautomaat. Twee Roemeense jongeren van achttien en negentien jaar waren die nacht bezig de parkeerautomaat te slopen. De 37-jarige man werd dicht bij de parkeerautomaat aangetroffen. Ook een geurproef wees in de richting van de verdachte. Daarnaast werd het ge reedschap gevonden in de auto van de oudste verdachte. De jonge mannen verbleven illegaal in Nederland en zouden in middels het land zijn uitgezet. ZIERIKZEE - Bij een ongeluk op de Laan van St. Hilaire in Zierikzee zijn gisteravond drie mensen gewond geraakt. De auto met vier inzittenden uit Zierikzee reed rond kwart over tien vanaf de Nieuwe Haven naar de Laan van St. Hilaire toen de bestuurder in de bocht de macht over het stuur verloor. De auto schampte een boom aan de linkerkant van de weg, en botstevervolgens frontaal op een boom in de rechterberm. De bestuurder en één van de passagiers op de achterbank raakten door de klap lichtgewond. Beiden konden ter plaatse behan deld worden door een arts. De vrouw op de bijrijdersstoel is met zware verwondingen per ambulance naar het ziekenhuis in Goes overgebracht. De Laan van St. Hilaire is enige tijd af gesloten geweest voor al het verkeer. wonderwel gespaard gebleven. De brandweer is tot half tien gisterochtend beziggeweest om de brandende schuur na te blus sen. De brandweer had ook pro blemen met de aanvoer van bluswater. In Groot-Abeele loopt maar één ondergrondse waterleiding. „De capaciteit was als je met meerdere voertui gen blust, aan de krappe kant. Maar het was voldoende om de brand te blussen.Over de scha de kon Te Paske geen duidelijk heid geven. De politie is op zoek naar getui gen, die mogelijk iets gezien hebben van het begin van de brand. Een man van 30 a 35 jaar, gekleed in een geel t-shirt, belde bij het huis aan met de vraag of de brandweer gebeld moest worden. Vervolgens heeft hij met een mobiele telefoon de brandweer gebeld. Daarnaast wil de politie graag in contact komen met een automobilist die over de Lekstraat-Torenweg reed en rookwolken zag. Hij is teruggereden en heeft met een aantal mensen in Groot-Abeele gesproken. De man reed in een grijze Opel Vectra. Hij heeft de dader(s) misschien gezien. door Rob Paardekam YERSEKE - De gemeente Rei merswaal vindt niet dat de twee gymzalen in Yerseke en de ba sisscholen het Kompas en de Beatrixschool slecht onderhou den worden. Dat blijkt uit de be antwoording van de schriftelij ke vragen die de fractie van de ChristenUnie onlangs stelde. De partij vermoed dat de ge meente het onderhoud van de panden moedwillig op een laag pitje heeft gezet, omdat ze over enkele jaren toch gesloopt wor den. De twee basisscholen en de gymzalen verhuizen op termijn naar de Hogeweg. De Christen- Unie vindt dat echter geen re den om het onderhoud van de huidige gebouwen nu al stop te zetten. Volgens burgemeester en wet houders gebeurt dat ook niet. Ze geven wel toe dat het groot on derhoud zoveel mogelijk wordt beperkt, omdat het niet meer rendabel is. De echt noodzakelijke maatre gelen alsmede het klein onder houd worden wel gewoon uitge voerd. Overigens wijst het college erop dat de scholen hier voor een groot deel zelf verantwoordelijk voor zijn. Het college vindt het begrijpelijk dat zij hun investe ringen beperken, maar zal erop toezien dat dit niet leidt tot gro te gebreken aan de gebouwen. De gemeente is wel verantwoor delijk voor het herbestraten van de schoolpleinen, maar geen van de pleinen komt hiervoor Advertentie nog in aanmerking. Over de gymzalen merkt het college op dat ze wel degelijk worden on derhouden. Met de gebruikers van de zaal in de Tuinstraat wordt momenteel overleg ge voerd over een aantal kleine aanpassingen. Zodra ingrijpende investerin gen nodig zijn, zal de gemeente afwegen of het nog de moeite waard is, gezien de beperkte ge bruiksduur. De gemeenteraad nam vorige maand al een motie aan waarin werd gesteld dat achterstallig onderhoud aan scholen en sportaccommodaties niet mag worden uitgesteld. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; BIEZELINGE - Waardekenstraat 47,20.00 uur: Schrijfactiviteiten Amnesty Interna tional; GOES Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten; De Spinne, 13.30-16.30 uur: Koersbal se nioren; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 14.00 uur: Uiteenlopende activi teiten voor alle WAO'ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4 tot 8 jaar; De Rank, Beukenstraat 58,19.30 uur: Bij eenkomst over catechese voor mensen met een verstandelijke handicap, thema 'Omgaan met een bijbelverhaal'; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur; Koersbal; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaar ten voorouderen; 14.00 uur: Sjoelen; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE - C1000, 18.30-21.00 uur: Skeelerronde voor leden en niet-le- den; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur; Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en vijftigplussers; 14.00 uur: Koersbal voor vijftigplussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen Anbo; Meulvliet, 18.30 uur: Avondvierdaagse van Tholen Stad; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; Meulvliet, 18.30 uur: Avondvierdaagse; WAARDE - Dorpshuis, 14.30 uur: Oude- renmiddag; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We ntel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; YERSEKE-Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor vijftigplussers. Ka 00 Openingstijden dinsdog l/m zaterdag 9 00-12 00 uur donderdagavond koopavond 's Middags op atsprack Voorstod 63-4461 KL Goes Tel. (0113)215200/211466

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31