PZC Geen zin in karweitjes Kort en bondig Best vermoeiend Lekker luchtig Zanger van Kane rekent op zoon Opname Gotcha!-clip veroorzaakt schade 27 woensdag 18 juni 2003 Branding 1.The Underdog Project Vs S Summer Jam 2003 (2) 2. Veldhuis Kemper - Ik Wou Dat Ik Jou Was 13) 3. Sean Paul - Get Busy 11) 4. Jim - Tell Her 14) 5. Thicke - When Get You Alo ne 15) 6. Sertab - Everyway That I Can 110) 7.Busta Rhymes Ft. M. Carey -1 Know What You Want 16) 8. Craig David Ft. Sting - Rise Fall 17) 9.50 Cent - In Da Club 19) 10. Di-Rect - She 18) 11. Daniel Bedingfield - If You're Not The One 112) 12. Justin Timberlake - Rock Your Body 111 13. Bust - Year 3000 15) 14. Bief - Omarm 114) 15. Jamai - Step Right Up 113) 16. Within Temptation - Run ningUp That Hill 116) 17. Jennifer Lopez I'm Glad 117) 18. Delta Goodrem - Born To Try 128) 19. Christina Aguiiera - Fighter (-) 20. T.A.T.U. - How Soon Is Now /Ne Ver, Ne Boisi 123) 21. Will Young - Light My Fire <37 22. Ricky Martin - Jaleo 118) 23. Girls Aloud - No Good Advice 131) 24.Snoop Dogg - Beautiful 119) 25. Juanes - A Dios Le Pido 127) 26. Grad Damen - Als Sterren Stralen <-) 27. Dare - Chihuahua 126) 28. Jan Van Est - De Zon Op M'n Boll32) 29. Evanescence - Bring Me To Life 120) 30. Gotcha Ft. De Moordgasten - Je Moetje Bek Houwe 125) 31. Coldplay - Clocks 121 32. Bon Jovi - All About Lovin' You 122) 33. Gebroeders Ko - Tuut, Tuut, Tuut, We Springen Par 139) 34. Scooter - Weekend! 129) 35. K3 - De 3 Biggetjes 130) 36. Gareth Gates - Unchained Melody 124) 37. Simply Red - Sunrise 134) 38. Ginuwine - Hell Yeah (-) 39. Beef - Alice (I Want You Just For Me) (-) 40. Postmen - Long Time (-) 41. Intwine - Happy133) 42. Band Zonder Banaan En Alb - Itsy Bitsy Teenie Weenie 146) 43. Nance - IfU Wanna Dance 145 44. Will Young - You And 1135) 45. Bhangra Knights Vs Husan - Husan 136) 46. Gareth Gates - Anyone Of Us (Stupid Mistake) 138) 47. Robbie Rivera Ft. Billy P - Sex 1-) 48. Mis-Teeq - Scandalous 141 49. E-Craig - Drum Beats (Go Li ke This) (-) 50. White Stripes - Seven Nation Army (42) 1. Blof - Omarm 11 2. Metallica - St. Anger 13) 3. 3 Musketiers - De Musical 114) 4. Radiohead - Hail To The Thief (-) 5. Eros Ramazzotti - 9 19) 6. Ilse Delange - Clean Up 14) 7. Live - Birds Of Pray 15) 8. Norah Jones - Come Away With Me (7 9. Di-Rect - Over The Moon 12) 10. Coldplay - A Rush Of Blood To The Head 18) 11. Simply Red - Home 16) 12. Blof - Blauwe Ruis 127) 13. Junkie XI - Radio Jxl: A Broadcast From Compu 113) 14. Jan Keizer - Going Back In Ti me 2110) 15. Kane - Whatlf(-) 16. Sean Paul - Dutty Rock 111 17. Veldhuis Kemper - HalfZo Echt(-) 18. Aida - De Musical 120) 19. Ernst Daniel Smid - Gevoel Van Geluk 123) 20. Evanescence - Fallen 115) 21. Celine Dion - One Heart 119) 22. Robbie Williams - Escapolo- 9Y118) 23. Justin Timberlake - Justified 112) 24. The Sound Of Music - De Mu sical 132) 25. Stef Bos - Donker En Licht 129) 26. Annie Lennox - Bare (-) 27. Rowwen Hèze - Dageraad 137) 28. Madonna - American Life 117) 29. Marco Borsato - Onderweg 134) 30. Moby - 781-7 31. 50 Cent - Get Rich Or Die Trying (25) 32. Steely Dan - Everything Must Go 1-1 33. Simply Red -The Very Best Of <-) 34. Era -The Mass 116) 35. Christina Aguilera - Stripped (36) 36. The Matrix Reloaded - Origi nal Soundtrack 121 37. Linkin Park - Meteora (30) 38. Aretha Franklin - Respect - The Very Best Of (22) 39. White Stripes - Elephant 126) 40. Queens Of The Stone Age - Songs For The Deaf (-) 41. Mike Oldfield - Tubular Bells 2003 (-) 42 Marilyn Manson - The Gol den Age Of Grotesque 124) 3 Eminem - The Eminem Show 149) 44- Bon Jovi - Bounce 163) footer - The Stadium Tech- no Experience 131 Craig David - Slicker Than Tour Average 138) Led Zeppelin - How The West Was Won 147) 8. flogging Molly - Drunken Lul- labies 1-1 9. Audioslave - Audioslave (-) ®0- Kane - So Glad You Made It 150) Mode-ontwerpster in spe Carmelita de Vos. foto's Marijke Folkertsma Mijn grote droom is een eigen kledinglijn Carmelita de Vos (17) uit Kerkwerve groeide op tussen het immer rondslin gerende garen van haar moe der, coupeuse en naailerares Cathy de Vos. Na zus Ramo- na treedt ook Carmelita in de voetsporen van haar moeder. Zij het dan in een wat ander jasje. Want Carmelita ziet wel wat in het ontwerpersvak. Naai- en verstelwerk lijkt haar absoluut niets. Ook het lesgeven dat haar moeder doet, trekt de zeventienjarige vooralsnog niet. Zelf iets bedenken en op papier zetten, is meer haar ding. „M'n grote droom is ooit een ei gen kledinglijn te hebben." Met haar havo-diploma net op zak staat ze op het punt aan die droom te gaan werken. Na de zomervakantie trekt ze naar Amsterdam om daar een voor opleiding aan de Rietveldaca demie te volgen. Behalve door het vak van mode ontwerper wordt ze aangetrok ken door mode- en modelteke nen. Van materialen als klei, hout en - „hoe heet dat andere vieze spul ook alweer?" - papier- maché is ze minder gechar meerd. Maar ze is nuchter. Weet dat er in een paar jaar heel wat kan veranderen. „Ik ben nog jong. Ik zie wel wat er op m'n pad komt. Misschien ontdek ik het komend jaar dat ik eigenlijk iets anders wil. Eerst ga ik nog maar eens vijf jaar naar school." Mode is er bij de Kerkwerfse met de paplepel ingegoten. Moeder Cathy, die in de regio stevig haar naam gevestigd heeft als coupeuse en naailera res, haalt ter illustratie wat pa piertjes tevoorschijn. Kattebel letjes met daarop schetsjes van een nog piepjonge Carmelita die haar moeder op deze wijze dui delijk maakte hoe - en in welke kleuren - zij haar nieuw te ma ken jas wilde hebben. Sinds een jaar of vier, rekent Carmelita te rug, maakt ze ontwerpen. Daar bij is ze ontwikkeld van iemand die alleen tekende wat ze zelf aan wilde tot iemand die crea ties kan maken die niet per sé in die vorm draagbaar hoeven te zijn. „Je probeert eigen ideeën, een visie in je ontwerp te leggen. Daarbij sta ik nooit stil bij de vraag of het wel uit te voeren is. M'n moeder zegt ook nooit dat iets niet kan, zij doet alles ge woon." Cathy, die sinds 1996 een eigen (les-)atelier draait, is druk bezig drie creaties van haar dochter in tastbare stof om te zetten. De zeventienjarige schetste zwierige kleding - twee jurken en een pak - die uitge voerd worden in zijde. Het is Carmelita's bijdrage aan de mo deshow die vrijdag 20 juni, voor de vijfde keer, in Kerkwerve ge houden wordt door leerlingen van De Vos. Het is Carmelita's eerste 'optreden' als ontwerp ster. Ook zus Ramona is, met haar lingeriecollectie Just to Be, van de partijVerder werken ruim vijftien van de vijftig cur sisten die les volgen in Kerk werve aan de show mee. Ramo na volgde een opleiding aan de Haagse School voor Mode en Kleding en volgt deels de loop baan van haar moeder. Daar naast legt zij zich met hart en ziel op het ontwerpen van een eigen lingerielijn toe. „Ik heb drie creatieve doch- Studiefinanciering, zakgeld en bijbaantjes, maar ook uitgaan, dure kleding en mobieltjes. Pe tra de Bil praat in Jong Geld met jongeren over hun inkomsten en uitgaven. Vandaag: Yasmin Ooteman (13) uit Gapinge. Inkomsten per maand: zakgeld 10,- kleedgeld €40,- totaal€ 50,- Uitgaven per maand: kleren of schoenen 40,- cadeautje of iets lekkers of iets voor m'n kamer 10,- totaal€ 50,- Wat ze zou doen als ze 100 euro kreeg? Yasmins ogen beginnen te glimmen en ze weet gewoon niet wat ze als eerste moet noemen. „Zo'n game-boy die je uit kunt klappen vind ik leuk, een nieuw frontje voor m'n telefoon, dingen voor op m'n ka mer, de cd van Christina Aguile ra...' Het is duidelijk; Yasmin heeft wel wat wensen. Sinds ze in de brugklas van de CSW in Middelburg zit, komt ze veel va ker in de stad en dan zie je na tuurlijk ook meer dingen die je zou willen hebben. „Geld is best wel belangrijk, daar doe je eigenlijk al je dingen van. Sommige vriendinnen heb ben heel veel meer geld. Dan wil ik dat ook en daar praat ik over met m'n moeder maar ze doet het niet.Yasmin geeft toe dat er ook kinderen zijn die helemaal niets krijgen, als zij iets willen moeten ze er om vragen. Yasmin heeft nog niet zo lang kleedgeld. „Ik vind het wel leuk dat ik het nu zelf kan beslissen, maar het is snel op. Toen ik met m'n moe der naar de stad ging, kreeg ik meer!" Het zakgeld zou aangevuld kunnen worden door karweitjes in en om het huis te doen. „Ei genlijk heb ik daar geen zin in", zegt Yasmin heel eerlijk. „Ik heb een keer de ramen gezeemd, maar daarmee houdt het wel op. Bij een ander is het leuker om iets te doen dan bij je thuis. In de zomer wil ik wel graag oppas sen. Ik heb dat al een keer ge daan en dat was heel leuk. Yasmin moet diep nadenken over de vraag waaraan ze haar zakgeld uitgeeft. „Eerst kocht ik er heel veel snoep van, maar dat doe ik niet meer. Het is slecht en je geld gaat er heel snel van op. Buiten de school staat nu steeds een ijskarretje en dat is ook heel aantrekkelijk met dit Yasmin Ooteman: „Als ik geld heb wil ik er iets van kopen." foto Dirk-Jan Gjeltema warme weer. Volgens mijn moe der brandt het geld altij d in mijn zak; als ik geld heb wil ik er iets van kopen. Soms koop ik een ca deautje voor iemand, soms iets voor op mijn kamer, soms oor bellen. Beltegoed heb ik tot nu toe altijd gekregen. Eerst vond m'n moeder het helemaal niks, zo'n mobieltje. Omdat ik vaak alleen fiets heb ik er toch een gekregen. De week erna kreeg ik een lekke band en kon ik bel len!" Voor Yasmin is het wachten nu op haar rapport. „Voor elk punt dat ik omhoog ga, krijg ik tien euro. Dus als ik veel omhoog ga..." Petra de Bil Er zijn maar weinig Neder landse bands die er in slagen voet aan wal te krijgen in Enge land. Het Amsterdamse Seed ling is er momenteel voor de ze vende maal op tournee en deed er meteen maar weer een sessie voor de illustere John Peel. Toch is Seedling in eigen land eigen lijk alleen bekend in het alter natieve circuit. En dat terwijl de drie vrouwen en een man met Let's Play Boys Girls opnieuw laten horen korte en bondige popliedjes van twee, drie minu ten te kunnen schrijven. Het aardige is dat daar altijd wel een onverwachte wending aan wordt gegeven. Viool en meer stemmige zang maken het groepsgeluid rijker. Vooral door de stem van Marg van Eenber- gen doet het soms denken aan Magnapop, maar Seedling is grilliger en vooral Engels geori ënteerd. Charmante plaat van een eigenzinnige band. Peter van der Heide Seedling: Let's Play Boys And Girls (Transformed Dreams/ Konkurrent), speelduur 35.54 Metallica, was dat niet die invloedrijke metalband die na zij n doorbraak in 19 91 op het verkeerde pad raakte, bal lads ging spelen en met een sym fonisch orkest optrad? De band die, de fans van het eerste uur steeds verder op de kast jagend, enorme commerciële successen boekte, maar door interne strubbelingen bijna uit elkaar viel? Jawel. Vijf jaar liet Metal lica niets van zich horen, maar de band is terug. En hoe! St. An ger maakt de creatieve cirkel op een indrukwekkende manier rond. Het album bevat ratelen de trashmetal en hardcore, sfe- rische rock en complexe, Tool- achtige escapades. Bij voorkeur allemaal tegelijk. De breaks en tempowisselingen vliegen in het rond. Dat is meteen het manco van de plaat. Hoe briljant-ie ook is, je wordt er snel moe van. De videoclips van de elf tracks zijn op een dvd bijgevoegd. Rob Broere Metallica: St. Anger (Univer sal), speelduur 75.08 min. Het debuut van de in de Bronx, New York, opge groeide Stephanie McKay is verrassend sterk. En veelzijdig. In bet hitgevoelige openings nummer, de single 'Tell Him', klinkt ze als Neneh Cherry, maar die vergelijking gaat ver der volledig mank. Ze werkte in het verleden met artiesten als Mos DefTricky en Talib Kweli en speelde gitaar in de band van Kelis. Eenmaal op eigen benen is ze overtuigend en klinkt de mix van soul, blues, hiphop en jazz volkomen natuurlijk. Het label (Go Beat) en de bijdrage van Adrian Utley bevestigen dat het niet vreemd is te denken dat je de geest van het Engelse Portishead meent te bespeuren. Vergeleken met Beth Gibbons is McKay evenwel een stuk min der melancholiek. En ook min der indringend en uitgesproken Hierdoor blijft de plaat - on danks voldoende emotionele en muzikale diepgang - overwe gend lekker luchtig weg luiste ren. Peter van der Heide McKay: McKay (Go Beat/Uni versal), speelduur 45.42 min. Zanger Dinand Woesthoff van de Haagse formatie Ka ne staat niet alleen op het punt vader te worden, hij weet ook al of het om een zoon gaat of een dochter. „Het wordt een jonge tje", zei hij gisteravond, kort voor een optreden in het Haagse muziekcafé De Paap. Ais alles goed gaat, zal zijn vriendin Guusje Nederhorst - bekend van haar vroegere rol in Goede Tijden Slechte Tijden - over twee weken bevallen. Dat zou wel eens voor een lastige af weging kunnen zorgen, bekende Woesthoff. Want op 28 juni geeft Kane een eenmalig megacon cert in de Amsterdamse Arena en het zou dus kunnen dat juist dan de geboorte zich aandient: „Dat wordt dan het enige mo ment waarop ik met een dilem ma zit. Voor de rest zal ik er alles voor laten schieten." In de aanloop naar het stadion concert verzorgde Kane de afge lopen weken vier optredens in kleine zalen. Na Vlissingen, Dordrecht en Den Bosch had in De Paap de finale plaats van die minitoer. Alleen genodigden mochten naar binnen, plus nog eens enkele tientallen winnaars van een prijsvraag op Radio 3 FM. Het gaat 'op zich' goed met de band Gotcha! - nu ook op hitparadegebied. De recente single 'Je moet je bek houwe' - die werd opgenomen met de be kende Nederrapper Def P. en het jeugdige rapduo De Moordgas ten - bezet deze week de dertig ste plaats in de Mega Top 50. De bijbehorende videoclip wordt bovendien bijna elk uur aangevraagd op het interactie ve clipkanaal The Box (clipcode 583). In de clip, opgenomen in de Amsterdamse binnenstad, zien we onder meer een rondwande lende Def P. Maar dat rondwan delen, dat was eigenlijk niet de bedoeling geweest, weten we nu. Donderdag 10 juli houden Got cha!De Moordgasten en Def P. in de Utrechtse popzaal Tivoli het 'Grote Bek Houwe Auto schade Benefiet', meldt de web site van Tivoli. Doel: geld bij eenschrapen om de blikschade te betalen die twee auto's tijdens de clipopnames opliepen. Joep Schmeenk van Gotcha! legt uit: „De bedoeling was dat Def P. in een grote Amerikaanse slee te zien zou zijn. Die hadden we geleend. Maar de auto was nogal breed. En als je er dan ook nog een grote camera op mon teert, dan moet het ook eigenlijk wel misgaan." Om een lang ver haal kort te maken: Def P. en Amerikaan, een Chevrolet Ca pri Classic uit 1987, kwamen in onzachte aanraking met een ge parkeerde Audi van een Duitse toerist. Def P. moest voor de clip verder te voet, de geschatte schade aan de auto's bedraagt tussen de 1600 en 2000 euro. Eigenaar Renato Cannavacci- nolo, bevriend met een van de Gotcha-leden - zat achterin zijn eigen auto toen het gebeur de. „Twee portiers van mijn ei gen auto zijn flink beschadigd. En mijn auto zit nu niet in de clip, dat is wel jammer natuur lijk. Na al die moeite. Richard Stekelenburg ters", vertelt Cathy de Vos - daarbij ook haar derde telg - die in het kappersvak zit - vernoe mend. Zelf heeft ze dat schep pende minder in de vingers, zegt ze bescheiden. „Misschien heb ik het wel, maar het komt er niet zo uit." Dochter Carmelita is minder geremd. Ze probeert tekeninge tjes in bladen na te tekenen bij wijze van oefening, maar ont werpt ook net zo makkelijk een creatie voor het feest van de on langs gevierde laatste school dag van de Pontesschool in Zie- rikzee. Ondanks haar jeugdige leeftijd zet ze zonder twijfel haar als silk-design betitelde collectie op papier. Oké, bij één jurk met een bijzonder - door een ontwerp van Jean-Paul Gaultier geïnspireerd - decolle té vergde het vier schetsen om tot een bevredigend ontwerp te komen. Maar het gaat mooi worden, weet ze. „Zijde vind ik echt een heel mooie stof. Het draagt lekker, maar of het ook lekker naait weet ik niet." Want van moeder Cathy zal Carmelita de woorden 'het lukt niet' niet horen. Zoals ook Carmelita zelf, in wat wellicht haar toekomstig vakgebied zal zijn, nu al niet van haar pad af te brengen is. Haar lievelings- ontwerp? Dat is gebaseerd op een landschapsfoto, ver telt de aanstormend stu dente. Dat was namelijk de opdracht die ze vervulde als onderdeel van het toela tingsexamen voor de Hoge school voor de Kunsten in Arnhem. Wat uitmondde in een rok waarvan de plooien Carmelita maakte voor zichzelf deze jurk voor het schoolfeest. lijken op de branding. Het is haar favoriete ontwerp en dat blijft zo. Al kwam ze ermee niet door de toelating. Esme Soesman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27