11 Brand verwoest hooischuur Groot-Abeele Opruiming bij Nieuw leven tussen dode heide «9 Bl0f geeft concert op Grote Markt Goes Politie onderzoekt nachtelijke brandjes in straten Vlissingen Afgunst iltiddelburg investeert drie miljoen in popzaal, internetcafé en hulpverlening m Dat is gewoon Edah 0800 - 0231 231 (GRATIS) zeeuwse almanak WALCHEREN woensdag 18 juni 2003 Midgard Fileprobleem in Vlissingen voor dit weekeinde opgelost Nestlé mini Kim, Splash of Mickey doos vanaf 6 stuks, vanaf 215 naf Racoon T ransferium Drie weken cel voor winkeldief p. _l Jongerencentrum in Nighttrain HnnrAb van der Sluis MIDDELBURG - Discotheek Ilie Nighttrain kan verbouwd „orden tot een stedelijk jonge rencentrum. In het pand is mirate voor een popzaal met bar. een podium, lokalen voor huiswerkbegeleiding, een inter- netcafé, een kantoortje voor hulpverlening, het Jongeren In formatie Punt (JIP) en oefen ruimtes. Voor aankoop van de leegstaande discotheek en ver bouwing van het pand tot stede lijk jongerencentrum is drie miljoen euro beschikbaar. Dat blijkt uit een notitie van de ge meente Middelburg. In het collegeakkoord was afge sproken dat op de locatie Bach- iensteene een nieuw, stedelijk jongerencentrum gebouwd zou worden, gecombineerd met een parkeerkelder. Dat bleek tech nisch onhaalbaar. Uit onder zoeken bleek al snel dat er door archeologische vondsten in het gebied eigenlijk niet in de grond gegraven kan worden. Dat kan alleen als er eerst archeologisch onderzoek wordt gedaan en de hele archeologische vindplaats in kaart is gebracht. Grote na delen van die optie waren: hoge kosten en tijdsduur. Nieuw bouw op de huidige plek was ook geen mogelijkheid. Het aantal vierkante meters zou te beperkt zijn. Het plan om in het centrum van de stad een nieuw jongerencen trum te realiseren, kwam in een stroomversnelling met de aan koopvan discotheek The Night train. De gemeente had twee redenen om die plek te onder zoeken. Het pand ligt midden in bet uitgaansgebied en het werd al bezocht door jongeren. De gemeente Middelburg wil overigens af van de naam Mid- gard. De naam heeft in Middel burg een negatieve klank. Tij dens gesprekken met jongeren bleek dat het merendeel van hen vindt dat Midgard staat voor al ternatieve jongeren, losers en softdruggebruikers. De ge meente wil in het verdere verloop van de plannen een wedstrijd uitschrijven onder j ongeren voor een nieuwe naam Volgens wethouder A. de Vries past de naam Midgard ook niet meer bij de plannen. „Middel burg krijgt straks een heel nieuw stedelijk jongerencen trum dat veel breder qua opzet is dan het oude Midgard. Bij zo'n nieuw centrum hoort ook een nieuwe identiteit." Aanvankelijk was het idee om ook skatepark Meker onder te brengen in het nieuwe jongeren centrum, maar dat zou te veel ruimte kosten. Ook de wens van de jongeren voor een sportzaal (driehonderd vierkante meter) kon niet gehonoreerd worden. Een uitgebreide keuken en eet- ruimte moest ook geschrapt worden. Uiteindelijk is gekozen voor een centrum, waarin allerlei activi teiten kunnen plaatsvinden en instellingen een plaatsje kun nen vinden. „Het plan van eisen heeft breed overeenstemming", zegt wet houder De Vries. Om alle plan nen te kunnen realiseren, moet een deel van het pand afgebro ken en weer opgebouwd wor den. Dan kan ook een deel van de bovenverdieping groter wor den gemaakt dan nu het geval is. De gemeente zoekt nog samen werking met omliggende instel lingen, zoals de filmzaal, de sportschool en het café dat on der de huidige discotheekzaal ligt. „Er zijn wel eens gesprek ken geweest met de eigenaren van het Schuttershof om dat deel van de stad een kwaliteits impuls te geven", meldt De Vries. „In het kader van stads vernieuwing zou dat fantas tisch zijn." Als de gemeente het café aankoopt is een minder grote herbouw van het voorste deel van de The Nighttrain no dig, omdat een deel van de beno digde vierkante meters dan in het café gerealiseerd kan wor den. De gemeente moet nu nog bekij ken of alle plannen betaalbaar zijn.,Over de kosten moeten we nog wel eventjes stoeien", zegt de wethouder. Advertentie De brandweer vermoedt dat de brand in Groot-Abeele is aangestoken. £EI móde s.ids. 1900 Hifi lil ItUjjj MO - nr 20 - 4331 LH Middelburg® 0118- door Ab van der Sluis GROOT-ABEELE - Een grote brand heeft in de nacht van maandag op dinsdag een hooi schuur in Groot-Abeele, tussen Oost-Souburg en Middelburg, verwoest. De bewoners van de aangrenzende woning, een ou der echtpaar en hun zoon, kon den hun huis veilig verlaten. Volgens officier van dienst van de stadsgewestelijke brand- Advertentie Actie weer A. te Paske is sprake van brandstichting. De politie heeft de brand in onderzoek. De oudere bewoner werd als ge volg van de spanning onwel. Hij is overgebracht naar het zieken huis in Vlissingen en later naar Antwerpen. Het gaat inmiddels weer goed met hem. De brand brak om kwart over twaalf uit in een hooiwagen, die dichtbij de schuur stond. In de schuur zelf was hooi en stro op geslagen. Toen de eerste wagen uit Oost-Souburg ter plekke kwam, was aanvankelijk spra ke van een middelbrand. Kort daarna werd besloten meer blusvoertuigen in te zetten, om dat de brand al in de schuur woedde. De stadsgewestelijke brandweer bestreed het vuur met dertig man, drie blusvoer tuigen en een hoogwerker. Daarnaast was een ambulance aanwezig, een logistiek voer tuig om de persluchtapparatuur voor de brandweerlieden snel te kunnen vervangen en een com- mandoverbindingswagen. De brandweer had grote moeite om het vuur onder controle te krijgen. „We konden de schuur niet in vanwege instortingsge vaar. Het was veel te gevaarlijk. Mensenlevens zijn belangrijker dan materiële zaken", aldus Te Paske. Het vuur werd van bo venaf bestreden met een water kanon en vanaf de grond met gewone blusstralen. „We zijn uiteindelijk maar gedeeltelijk binnen geweest om wat balen hooi eruit te halen." Om kwart voor drie had de brandweer het vuur onder con trole. „Voor die tijd was nog niet zeker of we de woning konden behouden. Uiteindelijk is het huis,op wat rookschade na, wonderwel gespaard gebleven. De brandweer is tot half tien gisterochtend beziggeweest om de brandende schuur na te blus sen. De brandweer had ook pro blemen met de aanvoer van bluswater. In Groot-Abeele loopt maar één ondergrondse waterleiding. „De capaciteit was als je met meerdere voertui gen blust, aan de krappe kant. Maar het was voldoende om de brand te blussen." Overdescha- de kon Te Paske geen duidelijk heid geven. foto Ruben Oreel De politie is op zoek naar getui gen, die mogelijk iets gezien hebben van het begin van de brand. Een man van 30 a 35 jaar, gekleed in een geel t-shirt, belde bij het huis aan met de vraag of de brandweer gebeld moest worden. Vervolgens heeft hij met een mobiele telefoon de brandweer gebeld. Daarnaast wil de politie graag in contact komen met een automobilist die over de Lekstraat-Torenweg reed en rookwolken zag. Hij is teruggereden en heeft met een aantal mensen in Groot-Abeele gesproken. De man reed in een grijze Opel Vectra. Hij heeft de dader(s) misschien gezien of is hen tegengekomen. Aanbiedingen geldig '6t/m 22 juni Advertentie lezersservice bezorgklachten - informatie over abonnementen VLISSINGEN - Bij grote drukte in en rond het Bellamypark neemt wethouder P. van der Ma den direct contact op met de po litie om de verkeersafwikkeling vanuit de binnenstad te stimu leren. Door afsluiting van de Coosje Buskenstraat door wegwerk zaamheden stond er afgelopen weekeinde een file van de Gra- vestraat tot de Koudekerkese- weg van stilstaand en langzaam rijdend verkeer. De Vlissingse fractie van het CDA verzocht het college van B en W om zich tijdens het weke lijkse collegeoverleg op dins dagochtend te buigen over de slechte verkeersafwikkeling. De fractie hoorde van een amb tenaar dat het werk aan de Coosje Buskenstraat 'voor ko mend weekeinde afgerond be hoort te zijn'. Die toezegging ging de fractie niet ver genoeg. „Afgelopen weekeinde was het een chaos. Als er vertraging in het werk optreedt, dan moet er naar een creatieve oplossing worden gezocht om een derge lijke chaos te voorkomen." Van der Maden (verkeer, VVD) kreeg gisteren van zijn ambte naren de toezegging dat de Co osje Buskenstraat vrijdag weer voor verkeer open is. door Gerard Montsma MIDDELBURG- Het is voor mevrouw A. Geel- hoed-Deurloo uit Middelburg een druk voorjaar. De vogels op haar balkon in serviceflat De Mid delburcht vliegen af en aan. Dit jaar zitten daar naast de vele koolmezen en het winterkoninkje, ook twee roodborstjes bij. „Begin vorige maand hebben zij een nestje gebouwd in de plantenbak en nu zitten er vijf jonkies in. Ik hoop dat ze vol gend jaar weer terugkomen!" Mevrouw Geelhoed (88) en haar parkiet Doris houden het nestje nauwlettend in het oog. De roofvogels worden door haar op veilige afstand gehouden.,Een tijdje geleden zat hier een Vlaam- door Rolf Bosboom GOES - De Zeeuwse pop groep Blof staat zondag 24 augustus definitief op de Grote Markt in Goes. De or ganisatie laat om veilig heidsredenen maximaal achtduizend mensen toe. Het concert is niet gratis, zoals vorige week op de Brouwers- dam. Een groot deel van de opbrengst gaat naar de actie Zeeland helpt Cambodja van de stichting Sawasdee. Op Koninginnedag stond de groep op de Markt in Middel burg voor 13.000 belangstel lenden. Vorige week was de locatie de Brouwersdam, waar naar schatting 45.000 mensen waren. Het concert in Goes was al aangekon digd, maar wel onder voor behoud. De Stichting Goes Promotie, die de organisatie verzorgt, moest eerst de fi nanciering rond krijgen. Daarvoor zijn de afgelopen maanden sponsors bena derd, die volgens A. Schuur- biers van de stichting 'goed hebben gereageerd'. Welis waar is er nog een tekort, maar dat is te overzien, zodat de stichting gisteren groen licht kon geven voor het con cert. „We kunnen er financi eel niet meer op uitglijden", verwacht Schuurbiers. In tegenstelling tot de con certen in Middelburg en op de Brouwersdam is dat in Goes niet gratis. Het entree geld bedraagt vijf euro. Een klein deel van de inkomsten wordt gebruikt om het laat ste gat in de begroting van de organisatie te dichten. De rest gaat naar de stichting Sawasdee. De Grote Markt gaat zondag 24 augustus om 18.30 uur open voor bezoekers. Vanaf 20.00 uur treedt eerst Racoon op, om 21.15 uur gevolgd door Blof. De voorverkoop van de kaarten begint dins dag 1 juli. Ze zijn verkrijg baar bij de VW en bij de ca fés Lambik en Pubbles op de Grote Markt. Stichting Goes Promotie hoopt alle kaarten in de voor verkoop te kunnen slijten. „Dat zou ons zeer dierbaar zijn uit het oogpunt van vei ligheid", zegt Schuurbiers. Als er toch kaarten op de dag zelf beschikbaar zouden zijn, bestaat de kans dat een deel van de mensen voor niets komt omdat het maximum aantal bezoekers is bereikt, met alle risico's van dien. Het garanderen van de vei ligheid is voor de stichting de afgelopen tijd al veelvuldig onderwerp van gesprek ge weest met diverse betrokken partijen. Schuurbiers: „De contouren ervan zijn bekend. Nu begin nen we met de vervolgge sprekken." Bekend is al wel dat de Grote Markt alleen vanaf de noord- zijde toegankelijk wordt, dus via de Rijfelstraat, de Opril Grote Markt en de Lombard straat. Het opbouwen van het podium begint direct na de markt op zaterdag. Het parkeren is een punt dat nog moet worden uitge werkt. „Misschien dat we de transferiumbus laten rij den", zegt Schuurbiers, die vooral ook verwacht dat veel mensen op de fiets komen. „Ik ben bij het concert in Middelburg geweest en heb nog nooit zoveel fietsen bij elkaar gezien als toen." Stichting Goes Promotie gaat er, ondanks de eerdere concerten en het entreegeld, van uit dat het maximale aantal van achtduizend be zoekers wordt gehaald. De organisatie mikt in eerste in stantie op de mensen uit de regio, maar mocht de belang stelling onverhoopt tegen vallen, dan worden ook de toeristen in het kustgebied actief benaderd. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De stadsgewes telijke brandweer is in de nacht van maandag op dinsdag zes keer uitgerukt voor zes kleine brandjes in Vlissingen. Er ston den voornamelijk chemische toiletten, vuilcontainers en schuttingen in brand. Alle brandjes braken rond half vier en vier uur uit in de buurt van de Bonedijkestraat en de Irislaan. De politie heeft de zaak in on derzoek. „Of er een verband tussen de verschillende brandjes zit, weet ik nog niet. Maar het is in ieder geval erg opvallend", zegt poli tiewoordvoerder A. Don. „De brandjes ontstonden kort ach ter elkaar." Een zaak als deze is altijd lastig te onderzoeken, legt Don uit. Vooral omdat een sig nalement ontbreekt. „Ik wil dan ook mensen oproepen gelijk de politie te bellen als ze iets onge woons zien. Dan kunnen we vroeger ter plaatse zijn. Nu hob belen we achter de feiten aan." In de Bosjeslaan stond maan dagnacht een chemisch toilet in brand. En op de hoek Bos jeslaan/Asterlaan zorgde een ander brandend chemisch toilet ervoor dat een boom beschadigd raakte. Een gft-bak die onder een bouwkeet stond op de hoek Singel/Bonedijkestraat vatte ook vlam. In de Irislaan is een bankstel dat in een tuin stond, weggesleept en in brand gesto ken. O.p de hoek Irislaan/Anje lierenlaan stond een stukje van een schutting in brand en op de Schuitvaartgracht brandde een kliko. Ook hierbij werd een schutting beschadigd. In de nacht van 6 op 7 juni moest de brandweer negen keer uit rukken voor kleine brandjes. Don weet niet of die brandjes iets te maken hebben met die van maandagnacht. „Vorige keer braken de branden uit in Oost-Souburg, Arnemuiden, Middelburg en Vlissingen. Maar we betrekken alles bij het on derzoek." Met de brand in Groot-Abeele wordt overigens nog geen verband gelegd. MIDDELBURG - Het strafblad van een 45-jarige inwoner van Bergen op Zoom telt 35 bladzij den aan winkeldiefstallen. Gis teren moest de Brabander zich voor de Middelburgse politie rechter verantwoorden voor het stelen van een paar blikjes bier op 11 april dit jaar bij een super markt in Vlissingen. De ver dachte werd bij verstek veroor deeld tot drie weken cel. se gaai op de rand en wat van die grote zwarte kraaien. Die heb ik direct weggejaagd. Jagers moet ik hier niet hebben. Ik ben echt heel streng hoor!" In haar poging om de roodborstjes te voeren, was zij minder succesvol. „Ik heb eens wat vogelvoer op het balkon gelegd, maar dat hebben de mussen allemaal ingepikt. Bovendien keken de roodborstjes er niet eens naar. Nou, dat heb ik toen maar gelaten." De hei debloemen rond het nest hebben sinds de komst van de nieuwe bewoners geen water meer gehad. „Ik was veel te bang dat die kleintjes zouden ver drinken. De heide is nu dood, maar de vogels le ven!" foto Ruben Oreel De wereld staat niet stil. Ook niet in Axel, waar verande ringen in het landschap de mens soms voor onvermoede zaken stellen. Zoals die gebo ren en getogen Axelse laatst overkwam. Aan de wandel met haar schoondochter, kwam ze bij toeval in een nieuw stuk bosaanplant te recht. Het beviel de dames opperbest. Ze keuvelden wat af, daar tussen al dat lom merrijke groen. Tot ze bij een doorkijkje kwa men. ,,Daar moet wel een bij zonder wegestelde boer wo nen", opperde schoonmama. „Want anders kan je zoiets niet betalen.Met afgunstige blik staarden ze naar een prachtig zwembad, met heu se duikplank, dat daar zo maar ineens bleek aange legd. De dames mopperden even over de ongelijkheid in de wereld, en wandelden iets minder goedgemutst voort. In bekender omgeving ver zeild geraakt, kwam het oude gemeentelijk zwembad in zicht. Hoe dichter ze nader den, hoe meer het begon te dagen: het zwembad dat ze eerder zagen, bleek wat min der luxe dan gedacht. Het was gewoon het gemeente- bad, maar dan van de achter kant gezien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11