9 Regie BV mag nog een jaar collectief vervoer verzorgen Havenschap gaat financieel onzekere toekomst tegemoet Zomer Sale 10 tot 50 korting Schade door brandje CZAV valt mee Negentien tips over moord Terneuzen Minister moet motie Kamer over tunnel Sluiskil nakomen fartouche Groupe participeert in Sluisgokcentrum Totale Uitverkoop Europa w Delscher Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- nri mimi zeeuwse almanak ZEEUWS-VLAANDEREN dinsdag 17 juni 2003 m (i.v.m. verbouwing) Grote kortingen Gerry Weber Frankenwalder Delmod Basler Claudia Strater Esprit Taifun Rosner Brax Gardeur N57 Drankrijder raakt gewond J Vertrouwen in toekomst casino dnnrRaymond de Frel SLUIS - Het is zo goed als zeker Jat het casino bij hotel de Dikke van Dale aan de Sint Anna- itraat in Sluis op 1 oktober haar leuren opent. Dat stelt B. van jen Berge van Roozen Project ontwikkeling BV, die het roem ruchte pand in het afgelopen jaar liet omtoveren van verpau perd gebouw tot luxe vierster- renhotel. De gemeenteraad van de voor malige gemeente Sluis-Aarden- burg oordeelde vorig jaar okto ber positief over de komst van een casino in de vestingstad. De Belgische Verdonck Groep, dat casino's in Oostende, Spa en Chaudfontaine exploiteert, zou bet Sluisse gokcentrum gaan runnen. Samen met Roozen Projectont wikkeling bewandelden zij na de gemeentelijke goedkeuring de weg naar de landelijke over heid. Zonder succes. „Wij wer den te klein bevonden om de concurrentie met Holland Casi no - dat een monopoliepositie heeft - aan te gaan. Te klein om met Holland Casino vergeleken tekunnen worden. Dat was een tegenvaller", vertelt B. van de Berge. Tere weg Aanvankelijk zou het kabinet in november vorig jaar een beslis sing nemen over het al dan niet doorbreken van het monopolie van Holland Casino, maar de val van Balkenende I gooide roet in het eten. Nog altijd is er geen besluit genomen. „We we ten niet wanneer het kabinet be slist, maar wij moeten verder. Daarom bewandelen wij andere wegen. Daarover wil ik nog niet te veel kwijt. Het is in elk geval een heel tere weg. Denk bijvoor beeld aan mededingingsautori teiten", aldus Van den Berge. In de Franse Partouche Groupe werd een extra partner gevon den. Partouche, Mercurius (Ver donck) en Roozen Projectont wikkeling hebben zich in maart verzameld in Casino Sluis NV. „De Partouche Groupe heeft 58 casino's in Europa, waaronder één in Knokke. Met hen erbij achten wij ons wel sterk genoeg, we voldoen aan alle eisen. Eerst moeten alle vergunningen met de gemeente Sluis worden gere geld - door de gemeentelijke herindeling liep dit vertraging op -, daarna gaan we weer naar Den Haag. Daar wordt pas naar het verzoek gekeken als alles op gemeentelijk gebied is goedge keurd. We wisten dat dit een las tige weg zou worden, maar we gaan er toch vanuit dat het casi no 1 oktober opengaat." De eerste hotelgasten worden al op vrijdag 4 juli verwacht. Van af de buitenkant van het voor malig klooster gezien lijkt het onwerkelijk om voor die datum het pand in picobello staat te krijgen, want het is er nog bouwvakkers en hopen steen en zand troef. Ook in de kelder - waar onder meer een sauna en zonnebank studio zijn voorzien - moet nog heel wat gebeuren. Anders is het op de eerste verdieping, waar de slaapkamers en badkamers klaar zijn voor ingebruikname. Het bouwproject kost inclusief casino een slordige veertien mil- joen euro. De exploitatie is in handen van Dema Hotels. Van den Berge: „Een echte ope ningsmanifestatie houden we nog niet. Dat doen we pas in ok tober, als alle onderdelen van het complex draaien." Advertentie vanaf dinsdag 17 juni 9.00 uur Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Telefoon: 0113 227607 In en rond het hotel wordt nog hard gewerkt om alles voor de opening op orde te hebben. door Sheila van Doorsselaer HULST - Taxi-organisatie Re gie B.V mag het collectief ver voer in Zeeuws-Vlaanderen nog «en jaar uitvoeren. Het alge meen bestuur van Taxicom, het gemeentelijk en provinciaal sa menwerkingsverband, heeft dit Wist, maar niet van harte. Door meningsverschillen en ru zies met Regie hebben de alge meen bestuursleden van Taxi tom weinig vertrouwen in de iaxi-organisatie. Het vierjarige contract met Re gie loopt volgend jaar juli af en kan de komende twee jaar met steeds een jaar worden ver lengd. Over de verlenging moe ten beide partijen zich een jaar van te voren uitspreken. Regie zelf heeft al mondeling laten weten graag verder te gaan en liet dagelijks bestuur van Taxi- torn wil de taxi-organisatie de kans geven zich in positieve zin te bewijzen. Het bestuur is na melijk allerminst tevreden over de nakoming van de afspraken. De geboden kwaliteit zou bene den de maat zijn, de reizigers worden niet goed voorgelicht en de facturering laat ook te wen sen over. De geschillencommis sie moet over een aantal van de ze kwesties nog een uitspraak doen. „Wij zijn tot elkaar veroor deeld", oordeelde AB-lid J. Dieleman van de voormalige gemeente Axel. Hij doelde hier mee op het feit dat een verdere samenwerking met Regie het beste van twee kwaden is. Regie afserveren en een andere ver voerder zoeken is tijdrovend en de huidige aanbestedingsprij- zen liggen veel hoger. Daarnaast zouden de taxibedrijven in de streek die zijn aangesloten bij Regie de dupe worden als het contract wordt stopgezet. „Misschien is het beter de klu wen van problemen eerst te ont warren alvorens we het contract verlengen", zei AB-lid L. Kamphuis vande voormalige gemeente Sluis-Aardenburg. Volgens voorzitter J. van Schaik is dat echter niet mogelijk. Wel wil het dagelijks bestuur nog vóór 1 juli (de uiterlijke datum waarop duidelijk moet zijn of het contract wordt verlengd) met Regie om de tafel om te pro beren zoveel mogelijk geschil len te slechten. Dieleman wens te Van Schaik veel succes. ,,U bent ook geen wonderdokter, maar probeer er maar wat van te maken, u kunt daarbij wel alle steun gebruiken." door Maurits Sep VLISSINGEN - Zeeland Sea ports gaat een onzekere financi ële toekomst tegemoet. Door de samenwerking met de haven van Rotterdam verliest het ha venschap een groot deel van zijn inkomsten. Volgens accoun tantsbureau Deloitte Touche is het niet zeker dat de overige inkomsten uit onder meer ha vengelden voldoende zijn om het onderhoud van de havens te kunnen blijven betalen. Dit blijkt uit het accountants rapport dat Deloitte Touche heeft uitgebracht bij de jaarre kening 2002 van Zeeland Sea ports. De accountant noemt het 'onzeker of de kosten van de res terende beheeractiviteiten kun nen worden gedekt uit de regu- liere havengelden, erfpachten, e.a.'. Dat heeft te maken met de nieu we taakverdeling tussen ESM en Zeeland Seaports. ESM gaat de haventerreinen in het Sloe- gebied en de Kanaalzone ex ploiteren (ontwikkelen en ver kopen). Zeeland Seaports gaat de haventerreinen beheren en onderhouden. De kosten die daarvoor ge maakt worden, worden deels betaald door ESM en deels ver goed uit de havengelden. Voor zitter G. de Kok van Zeeland Seaports is daarom niet bang dat het havenschap in geldnood zal komen. „ESM verricht activiteiten voor Zeeland Seaports, en omge keerd. Een deel gaat met geslo ten beurzen. Voor sommige acti viteiten, zoals het fysieke onderhoud van terreinen die on der het samenwerkingsverband vallen, wordt wel een rekening betaald." Advertentie KL0KSTRAAT 94461 JK GOES NIEUWE BURG 3 3 4331 AG MIDDELBURG NOORDSTRAAT 234531 GBTERNEUZEN INTERNET: WWW.BLIEKMODE.NL door Harold de Puysseleijr WESTDORPE - Bij een klein brandje op de zolder van de drie graansilo's bij de CZ AV (Coöperatieve Zuidelijke Aan- en Verkoopvereniging) aan de Industrieweg in Westdorpe is gisterochtend slechts ge ringe schade ontstaan. De brand was volgens commandant J. Meijering van de Terneuzense brand weer het gevolg van een stofexplosietje dat omstreeks negen uur ontstond. Dat stof komt vrij bij het transporteren van het graan over een lopende band naar de silo's en ging smeulen. De brandweer rukte uit met twee tankau tospuiten en een hoogwerker om het vuur te bestrijden. De in totaal vijfentwintig- koppige bemanning van die voertuigen slaagde er binnen anderhalf uur in het brandje onder controle te krijgen. Dat gebeurde op behoedzame wijze. „Als je te veel water gebruikt om te blussen, kan het gebeuren dat er opnieuw stof op dwarrelt waardoor je risico loopt op een tweede explosie. Daarnaast is dan de schade ook groter, omdat het graan nat wordt en bederft. Maar als je niet genoeg blust, ligt het gevaar op de loer dat de brand zich uitbreidt", legt Meijering uit. Volgens hoofd Logistiek L. Smid van CZ AV viel de schade alleszins mee. „Er is nog niet eens een elektriciteitskabel kapot. foto Wim Kooyman door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Voor het re chercheteam dat de moord op de 56-jarige Terneuzenaar John Wijngaarde onderzoekt, is het duidelijk dat het dakloze slachtoffer tussen half januari en half mei een tijdlang buiten Terneuzen heeft verbleven. Waar precies is een raadsel, evenals het motief voor het do den van Wijngaardes is geweest. De politie is daarom in eerste in stantie op zoek naar mensen die Wijngaarde in die periode heb ben gezien of ontmoet. Politie woordvoerder J. Moeliker zei dat gisteravond in de uitzen ding van Opsporing Verzocht. Een maand na de ontdekking van het lijk in een loods aan de Stationsweg in Terneuzen is nog altijd geen spoor van de moor denaar gevonden. Het Open baar Ministerie in Middelburg heeft 20.000 euro uitgeloofd voor de gouden tip in deze zaak. Een klein uur na de uitzending van Opsporing Verzocht waren 19 tips binnen gekomen. Het ontzielde lichaam van Wijn- gaardewerd 16 mei gevonden. Uit onderzoek bleek dat hij door geweld om het leven was geko men en dat hij al een aantal we ken onder een deken in de loods lag. Naast het lijk lag een sie raad (hangketting) waarvan de politie momenteel de herkomst nog onderzoekt. Opmerkelijk detail is, dat de loods ook door doorHarmen van der Werf TERNEUZEN - Minister Peijs van Verkeer en Waterstaat moet de februari dit jaar aangenomen Kamermotie over een tunnel bij Sluiskil gewoon uitvoeren. In diener van de motie, WD-Ka- merlid J. Geluk, vindt het onge past dat zij dit blijkbaar niet wil doen. Hij leidt dat af uit opmer kingen die Peijs zaterdag maak te op een CDA-bijeenkomst in Renesse. Peijs verklaarde dat zij niet weet of er nog geld beschikbaar komt voor nieuwe Zeeuwse we genprojecten als deN57 op Wal cheren, de N61 in West-Zeeuws- Vlaanderen (Schoondijke- Hoek) én de tunnel bij Sluiskil. Zij ziet zich onder meer door achterstallig onderhoud aan Rijkswegen en vaarwegen ge dwongen alle nieuwbouwplan- nen tegen het licht te houden. Haar eerste begroting die de derde dinsdag van september uitkomt, moet duidelijkheid verschaffen. WD-Kamerlid Geluk is 'heel erg verbaasd' over de uitlatin gen van Peijs, vooral omdat zij de tunnel bij Sluiskil in het rijtje heeft meegenomen. De minister mag een nieuwe prioriteitstel ling maken, maar zij moet daar volgens hem de tunnel bij Sluiskil buiten laten. „Het geld voor dat project hoeft helemaal niet uit het wegenfonds te ko men, maar uit extra opbreng sten van de Westerscheldetun- nel, zoals in de Kamermotie staat. Zij moet die motie ge woon uitvoeren." Dat Peijs de N57 ter discussie stelt, vindt Geluk ook niet goed te begrijpen. „Al in 1991 zijn daarover afspraken gemaakt met de provincie, toen de pro vincie het Kanaal door Walche ren van het Rijk overnam. In 1998 is daar opnieuw over ge sproken. Bovendien, de op brengsten van het kwartje van Kok worden ingezet voor de in frastructuur. Zeeland heeft daar ook recht op." Geluk is ondanks zijn zware kri tiek niet van plan de bewinds vrouwe op korte termijn 'op het matje' te roepen. „Zij is nog maar net begonnen. In afwach ting van haar begroting geef ik haar het voordeel van de twijfel, maar ze moet wel weten dat zij de Kameruitspraak over de tun nel Sluiskil niet zomaar naast zich kan neerleggen." Provinciaal bestuurder T. Pop- pelaars (CDA) heeft na afloop van de bijeenkomst in Renesse met Peijs gesproken. Hij vertelt dat zij niet op de hoogte was van de financiële constructie voor de tunnel bij Sluiskil. Die zou gedeeltelijk betaald worden uit extra opbrengsten van de Wes- terscheldetunnel Dat de N57 en N61 volgens de gemaakte afspraken in 2010 klaar moeten zijn, staat voor Poppelaars buiten kijf. „De mi nister heeft alleen willen zeggen dat zij nog geen toezeggingen kan doen. Zij zit pas enkele we ken op haar post." HULST - Een 26-jarige auto mobilist uit Hulst is maandag morgen rond half vijf met zijn auto tegen een lantaarnpaal ge botst aan het Frans Snijders plantsoen in Hulst. De man verkeerde onder in vloed van alcohol. De man raakte gewond en werd per am bulance overgebracht naar het ziekenhuis. Advertentie foto Wim Kooyman Bovendien heeft Zeeland Sea ports berekeningen laten ma ken van de ontwikkeling van de havengelden. „Prognoses heb ben altijd een mate van onze kerheid in zich", geeft De Kok toe. „Maar naar verwachting zijn die havengelden zeker toe reikend om de beheerkosten te kunnen blijven betalen. We houden namelijk rekening met een stijging van het aantal zee vaartbewegingen en dus met hogere inkomsten uit havengel den." Deloitte Touche adviseert Zeeland Seaports desalniette min 'hoge prioriteit' toe te ken nen aan de meerjarenbegrotin gen die gemaakt gaan worden. Daaruit zal blijken of de inkom sten van het havenschap vol doende zullen zijn om de uitga ven te dekken. LANGE DELFT 16 MIDDELBURG (Advertentie) ■tsiR naam:yjb noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v weken voor 16,-. straat: postcode: plaats: telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer: handtekening: P2C bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. 8 713214 000002 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: Vi! per maand met automatische incasso 20,50). n per kwartaal met automatische incasso 55,10). -Li per jaar met automatische incasso 209,90). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) andere zwerf junks werd ge bruikt als slaapplaats. Die had den hem kennelijk niet opge merkt. Volgens Moeliker was dat niet vreemd, 'omdat ver slaafden wel andere dingen aan hun hoofd hebben, zoals het be machtigen van hun dagelijkse dosis drugs'. De politie heeft niemand gevon den die Wijngaarde na 10 janua ri heeft gezien of gesproken. Het slachtoffer hield zich vooral op in de kringen van de daklozen en drugsverslaafden in Terneu zen, maar had ook contacten met prostituees in Rotterdam en Den Haag. Daarnaast kwam hij ook wel in Amsterdam. Nederland mag dan onderge dompeld zijn in een economi sche crisis, het valt nog steeds niet mee om op rede lijk korte termijn een nering doende uit de bouwnijver heid bereid te vinden zijn diensten tegen betaling aan te bieden. Dat ondervond die Goesenaar die momenteel hevig in een verbouwing is verwikkeld. Welgeteld an derhalve dag was de man van het sanitair als een razende in de weer geweest. Alle wa terleidingen waren weg en alleen de afvoer van het toilet functioneerde nog. Van de sa nitaire vakman was al ander halve week niets meer verno men. Moedeloos deed de Goesenaar zijn verhaal aan een toevallig passerende aannemer. „Het lijken wel Franse toestanden, ik dacht dat zoiets alleen daar voor komt", somberde hij. Het antwoord van de aannnemer maakte hem ook al niet vro lijker: Meneer wat wilt u? De grenzen zijn weg, het is nu één Europa."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31