PZC In Zwitserland om te overtuigen John Bakker verliest racevriend in Raalte Glorieus afscheid Robinson Beckham blijft Spaanse speelbal 16 Nog zes clubs in de race voor eredivisieschap Westerveld heeft hoop op kampioenschap opgegeven dinsdag 17 juni 2003 WTA-debuut Micha Krajicek duurt maar kort Inspirerend Verkerk als 21e geplaatst Boogerd is als enige Nederlander zeker van deelname aan Tour de France Licentie voor alle Duitse clubs Gluscevic rond met Sparta Praag Haas en Koernikova zeggen af Rabo derde in Catalaanse proloog Rijsbergen assistent Beenhakker Vos mag van RBC naar NAC ROSMALEN - Vier games tegen de 84e tennisster van de wereld. De 14-jarige Michaella Kraji cek verloor gisteren in het Ordi- na Open, haar debuut op WTA- niveau, van de tien jaar oudere Slowaakse Ludmilla Cervano- va: 3-6 1-6. In 49 minuten. Het gras van Rosmalen bleek niets te zijn voor supertalent Micha. Michaela Krajicek vertelde dat zij op de tennisbaan eigenlijk nooit bijzonder nerveus is. In Rosmalen was het echter an ders, boog zij onder de druk van de massale belangstelling van publiek en media. Bovendien voelde zij zich op de baan niet senang. „Toen ik de eerste keer kwam trainen, wist ik al dat gras niet mijn ondergrond is." Sjeng Schalken zette de verde diging van de titel in met een vlotte overwinning op de Span jaard Albert Portas. De derde geplaatste Limburger was daar blij mee. „Ik heb ritme nodig" verklaarde hij, „op Queens kreeg ik dat niet. De eerste ron de daar had ik een bye en de tweede een walkover. In de der de ronde kreeg ik een topvijf- grasspeler (Taylor Dent) die mij wegmepte met tweede opslagen van 200 km/u." De topprestatie van Martin Ver kerk op Roland Garros heeft de Nederlandse tennissers geïnspi reerd. Dennis van Scheppingen uitte zich na zijn verrassende zege op de Spanjaard Feliciano Lopez in bewoordingen alsof hij ook zo ver kan komen. „Ik kan nog veel bereiken", vond hij. Deze hoop sprak ook Raemon Sluiter uit. De 25-jarige Rotter dammer versloeg in de avond uren de Slowaak Karol Beek: 6-3 7-5 en was gelukkig. „De vorm is goed en het niveau hoog. Ik koester hoge verwachtingen van Wimbledon." Enige Nederlandse verliezer, van de vier die in actie kwamen, was Paul Logtens, een 23-jarige laatbloeier uit Boxmeer. Log tens, de nummer 595 van de we reld, sloeg zich met succes door de kwalificaties in Rosmalen en maakte in de eerste ronde goede sier tegen de Thai Paradorn Sri- chaphan, elfde van de wereld ranglijst. Hij verloor nipt: 4-6 6- 4 4-6. „Ik vond het een heerlijk debuut op ATP-niveau", vond hij zelf. Nacompetitie nog onbeslist van onze sportredactie RIJSWIJK - In de nacompetitie van het betaald voetbal zijn gis teren op de één na laatste speel dag nog geen beslissingen ge vallen. In poule A speelden FC Den Bosch en FC Zwolle gelijk (1-1), terwijl Helmond Sport ze gevierde tegen Go Ahead Eagles (2-0). In de andere groep verloor koploper Volendam bij Emmen (2-0). Excelsior won bij Hera cles: 2-0. De spanning in poule A van de nacompetitie blijft tot de laatste speelronde bewaard. Donder dag ontmoeten beide overgeble ven concurrenten - FC Zwolle en Helmond Sport elkaar in Zwolle. De thuisclub heeft aan een gelijkspel voldoende om het eredivisieschap te prolongeren. FC Zwolle wekte in Den Bosch nooit de indruk van een ploeg die na maandenlange onzeker heid het seizoen definitief kon redden. De angst regeerde, de versnelling stond veelal in z'n achteruit, waar zoals zo vaak werd geleund op een solide ver dediging. De aanvallers vol hardden in het loeren op die ene kans, die lange tijd maar niet wilde komen. De afwezigheid van Richard Roelofsen tijdens de eerste 53 minuten was daar mede debet aan. De aanvaller, die de thuis wedstrijd tegen FC Den Bosch (2-0) in z'n eentje had beslist, werd door trainer Boeve in de eerste helft met een lichte enkel blessure op de bank gehouden. Roelofsen stond maandag nog geen vier minuten in het veld toen FC Zwolle de eerste fat soenlijke actie doeltreffend af rondde. Hoewel hij zelf niet di rect bij de actie was betrokken, was zijn aanwezigheid kenne lijk al inspirerend genoeg. Het voorbereidende werk van De Ridder en Van der Haar was goed, Lim-Duan profiteerde in tweede instantie, al liggend tik te hij de 1-0 binnen. FC Den Bosch wist zich sinds vrijdag zeker van een tweede achtereenvolgend seizoen in de marge van het betaalde voetbal, maar de spelers brachten ten minste de bedrijvigheid op om de verplichte laatste thuiswed strijd nog enigszins op te fleu ren. Zonder tot goede kansen te komen, toonden de Brabanders het betere voetbal. Na de rust liep FC Den Bosch lange tijd vergeefs storm richting het doel van Van der WerffDe gelijkma ker, die invaller Schut vijf mi nuten voor het einde scoorde, was daarom verdiend en bete kende het loon van de angst voor FC Zwolle dat zich donderdag tegen Helmond Sport nog een maal volledig zal moeten in spannen. Volendam blijft favoriet in groep B van de nacompetitie, ondanks de nederlaag afgelo pen vrijdag bij Excelsior (2-3) en gisteravond bij Emmen: 0-2. Het doelsaldo donderdag in de laatste speelronde kan de be slissing brengen en Volendam staat er dan het beste voor. Emmen zorgde er gisteren aan de Meerdijk voor dat de span ning er tot het laatste moment inblijft. De Drenten kwamen door de zege op gelijke hoogte met Volendam (9 punten). Vo lendam begint donderdag met een doelsaldo van plus 3 aan het thuisduel tegen Heracles Alme lo en Emmen met een doelsaldo van plus 1 op Woudestein tegen Excelsior. Zowel Heracles Almelo als de Rotterdamse club (6 punten) maakt in theorie nog kans op promotie respectievelijk lijfs behoud. Excelsior won met 2-0 bij Heracles Almelo. Ondanks de spannende slotdag hebben de wedstrijden in groep B aangetoond dat Excelsior ver onder de maat presteert en dat Emmen, Volendam en Heracles Almelo weliswaar op het twee de plan goed presteren, maar in de eredivisie kwalitatief niets te zoeken hebben. Coach Wisman van Volendam heeft dat ooks steeds verklaard. Collega Spijkerman heeft zich over een toekomst van Emmen in de hoogste afdeling niet ex pliciet uitgelaten, maar ook hij kan niet anders oordelen dan Wisman. Beide clubs missen bovendien de financiële middelen om zich op de spelersmarkt te begeven. Emmen kan dan alleen hopen op steun van het bedrijfsleven, maar van de plaatselijke mid denstand zijn geen kapitalen te verwachten. De Drentse forma tie moet ook nog eens opvolgers vinden voor topscorer De Groot (terug naar FC Utrecht) en cen trale verdediger Van der Linden (FC Groningen). ANP LONDEN - Martin Ver kerk is in Londen als 21e geplaatst voor zijn eerste Wimbledon. Met die plaatsing houdt.-de orga- 'nisatie zich niet,aan de wereldranglijst.' Daarop staat Verkerk zestiende. Sjeng Schalken werd door de organisatie van het Grand Slam-toernooi op gewaardeerd. De Limbur ger bereikte vorig jaar voor de eerste keer de laatste acht. Op basis daarvan is hij als achtste geplaatst. Op de wereld ranglijst staat Schalken twaalfde. De plaatsings lijst bij de mannen wordt aangevoerd door Lleyton Hewitt. Hij won Wimble don vorig jaar. ANP/RTR door Ad Pertijs EGERKINGEN - 'Parijs halen' is een gevleugelde uitdrukking in wielerland. 'Parijs halen' heeft dit seizoen voor de meeste renners met Tourambities ook een andere dimensie gekregen. De Ronde van Frankrijk start 5 juli immers bij gelegenheid van het honderdjarig bestaan voor één keer in de hoofdstad.' Eén Nederlander is tot dusverre pas zeker van een startnummer: Michael Boogerd (Rabobank). De anderen doen momenteel in de voorbereidingskoersen hun best de ploegleiding te overtui gen van vorm en conditie. In de afgelopen zondag geëindigde Dauphiné Libéré stelde Rem- door Frits Bakker RAALTE - De Belgische motor racer Ivan Batens, die tijdens wedstrijden in de Supersport klasse in Raalte is verongelukt, was een teamgenoot van de Ter- neuzenaar John Bakker. De uit het Belgische Meerdonk afkom stige 29-jarige motorcoureur raakte in een bocht de controle over de motor kwijt en kreeg in zijn val nog een tik van de ma chine mee. De Belgische rijder werd direct na het ongeval in zorgwekkende toestand overgebracht naar het ziekenhuis in Zwolle, waar hij korte tijd later overleed. Hij was als rijder jarenlang verbonden aan het team van Dirk van Mol uit Temse waar ook John Bak ker dit jaar voor uitkomt. In mei reden Bakker en Batens samen nog een race in de 200 mijls WK Endurance race van Assen. Met een Suzuki GSX- R1000 haalden de twee rijders, als snelsten van de niet perma nente endurance-teams, een uitstekende vijfde plaats over all. „We waren goed bevriend en kenden elkaar al vanaf dat we zijn gaan racen", vertelde de Zeeuws-Vlaming een dag na het ongeval. „Ik heb het niet zien gebeuren, maar de schrik was er niet minder om. Mijn eerste re actie was ook: ik rijd nooit meer op stratencircuits. Maar nu, een dag later, kom ik erop terug. Ik moet zelf eerst herstellen van die verwondingen, maar over twee weken zit ik weer in koers." De klap dreunt nog wel na. „Er zijn de laatste maanden heel veel ongelukken met racen ge beurd, maar nu komt het wel heel dicht bij. Dan sta je er toch weer even bij stil met welke risi co's wij sport bedrijven." John Bakker haalde in Raalte in de Superstock-klasse ook het einde van de race niet. De Zeeuws-Vlaming kwam met zijn Suzuki naast de baan te recht, kwam ten val en krabbel de met enkele kneuzingen aan het achterwerk en een gebroken pink weer overeind. Bakker had ook al een slechte start. Zijn motor sprong uit de versnelling, zodat hij daarna moest achtervolgen. Vanaf de zevende ronde nam Bakker de kop weer over, maar vier ronden later schoof hij met zijn motor van de weg. „De motor ging spinnen, toen ik met mijn ach terwiel net langs de weg terecht kwam." Bob Withag uit Borne werd win naar. Bakker blijft leider in de tussenstand om het kampioen schap. Arno Slabbekoorn lag op een vijfde plaats in de Superstock, maar zakte door een blessure te rug naar de negende plaats. Jo- han Fredriks uit 's-Heerenhoek werd in de 125cc dertiende. mert Wielinga (Rabobank) na drukkelijk zijn kandidatuur. Addy Engels mag vrezen dat dat ten koste gaat van zijn plaats. In de ploeg van Theo de Rooy ho pen daarnaast Steven de Jongh (als locomotief van spurter Frei- re)Bram de Groot en Mark Lotz op een uitzending. In Egerkingen ging gisteren de Ronde van Zwitserland van start. Fabian Cancellara won er de proloog, voor Pereiro, McGee en Zülle. Beste Nederlander was Servais Knaven, dertigste. De oud-winnaar van Parijs-Rou- baix rekent op een plaats in de Tourploeg van Quick Step. „Ik voel dat ik een streepje voor heb vanwege mijn verdiensten voor de ploeg in het voorjaar en ge zien mijn presentaties in de vo rige rondes", zegt de man die nog altijd een ritzege in de Tour achterna jaagt. „Vorig jaar had ik even mijn buik vol van de Tour, maar nu zou ik hem toch niet willen missen. Ook Leon van Bon (41e) en Aart Vierhouten (84e), beiden van Lotto, zijn in Zwitserland aan wezig om te laten zien dat ze klaar zijn voor de Tour. Van Bon: „Ik ga er vanuit dat ik ga. De vorm is goed en ik heb in het ver leden laten zien dat ik in de Tour een etappe kan afmaken." Aart Vierhouten is minder zeker van zijn zaak. Hij is een belangrijke schakel in de spurttrein van Robbie McEwen. „Maar dan zal ik eerst moeten aantonen dat de conditie en vorm weer helemaal terug zijn. Ik ben op de goede weg en hoop tegen het einde van deze ronde de ploegleiding te hebben overtuigd." De derde Nederlandse Lotto renner met Tourambities is Koos Moerenhout. Hij reed on langs als enige renner van zijn ploeg de Giro uit. „Drie da gen had ik de ploegleiding, de mecaniciens en verzorgers voor mezelf", zegt Moerenhout met een lach. Het was een unieke er varing. „Belangrijker is het feit dat ik heb laten zien dat ik een van de weinige renners binnen ons ploeg ben, die een grote ron de kan uitrijden. Hopelijk is de Tour de beloning voor het uitrij den van de Giro", zegt Moeren hout, die zich de afgelopen week in de Vogezen voorbereidde op de komende koersen. Moerenhout is niet in Zwitser land. Tristan Hoffman wel. De CSC-renner (46e in de proloog) heeft evenwel geen ambities om de Franse hoofdstad te halen. Niet het 'verre Parijs', maar ook niet het 'andere Parijs'. GPD David Robinson viert de titel en zijn afscheid met een champagne-douche. van onze sportredactie SAN ANTONIO - De basketballers van de San Antonio Spurs hebben voor de tweede keer in vijf jaar de titel in de NBA veroverdDe ploeg won de finale van de playoffs met 4-2 van de New Jersey Nets. De Spurs beslisten de best-of-seven series met een 88-77-zege voor eigen publiek. In 1999 was het kampioenschap ook al voor het team uit San Antonio. Tim Duncan was opnieuw de grote man aan de kant van de Spurs. De waardevolste speler van het seizoen, die ook aan de basis stond van het succes in 1999, leidde zijn ploeg met 21 punten, twintig rebounds en tien assits naar de titel. „Het is een ongelooflijk gevoel", jubelde Duncan BERLIJN - Alle 36 voetbalclubs uit de hoogste twee divisies in Duitsland hebben voor volgend seizoen een licentie gekre. gen. Wegens de moeizame financiële positie vreesde een aan tal clubs voor hun plaats in de competitie. Vooral de inkom- sten uit televisiegelden zijn fors gedaald. DPA PRAAG - Igor Gluscevic speelt de komende drie seizoenen voor Sparta Praag. In het contract is tevens een optie vooreen vierde jaar opgenomen. De aanvaller mocht transfervrij ver trekken bij het financieel geplaagde FC Utrecht. De 29-jarige Serviër maakte de afgelopen drie jaargangen 39 doelpunten voor de club uit de Domstad. AFP LONDEN - Tommy Haas en Anna Koernikova hebben zich voor Wimbledon afgemeld. De Duitse tennisser herstelt al lange tijd van een operatie aan de schouder. Hij deed ook niet mee aan Roland Garros. Anna Koernikova trok zich terug met een rugblessure. De Russische tennisster is dit seizoen nog nauwelijks actief ge weest in het circuit. In tien partijen behaalde ze slechts één ze ge. Haar laatste duel op de WTA-tour was in april. DPA VILASECA - De Raboploeg is op de openigsdag van de Ronde van Catalonië als derde geëindigd in de ploegentijdrit over 22,9 kilometer. De ploeg had gisteren in Vilaseca dertiense conden achterstand op de winnaar Once. De Spaanse ploeg legde de 22,9 km af in 25 minuten en 32 seconden. US Postal werd tweede op drie seconden. Rabobank kwam met vijf ren ners over de streep: De Groot, Rasmussen, Freire, Kroon en Wauters. Hunter, De Jongh en Bartko werden gelost. De lei derstrui ging naar de Spanjaard Xavier Florencio. ANP MEXICO STAD - Wim Rijsbergen is toegevoegd aan de tech nische staf van de Mexicaanse voetbalclub America. Hij heeft een contract voor een seizoen getekend als assistent van Leo Beenhakker. Rijsbergen was voor het laatst werkzaam in Saudi-Arabië. Daar trainde hij vorig jaar vier maanden Al- Ittifaq. In november moest hij daar na vier nederlagen oprij vertrekken. Beenhakker verliet deze maand plotseling Ajax, waar hij technisch directeur was. Om privé-redenengingde trainer aan de slag bij America. ANP ROOSENDAAL - De geruchtmakende overgang van Henk Vos van RBC naar NAC is afgerond. De 35-jarige spits bereik te gisterochtend een akkoord met de club uit Roosendaal, waardoor hij ongehinderd naar Breda kan vertrekken. Het contract van Vos bij RBC, dat 30 juni afloopt, is metterag- werkende kracht per 1 juni ontbonden. Beide partijen bena drukken in een persverklaring dat ze tevreden zijn over de af wikkeling van deze kwestie. Vos bereikte eind vorige maand een akkoord met NAC over een eenjarig contract. RBC wilde de routinier echter niet zo maar laten gaan. Vos zou ook aan de club uit Roosendaal zijn j a woord hebben gegevenMet het akkoord tussen RBC en Vos kwam er gisteren een einde aan het Brabantse geschil. ANP van onze sportredactie BARCELONA - Frank de Boer en Phillip Cocu praten vrijdag met de nieuwe voorzitter Joan Laporta over hun toekomst bij FC Barcelona. Beide internatio nals hebben een aflopend con tract bij de Catalaanse club. Barcelona stelde de onderhan delingen met de spelers uit tot na de presidentsverkiezingen. De socio's kozen zondagavond de 40-jarige advocaat Laporta tot nieuwe voorziter van de club. Volgens Rob Jansen, zaak waarnemer van Cocu en De Boer, heeft Laporta nog geen mededelingen gedaan over zijn plannen met de Nederlanders. „We gaan het gesprek open in." De toekomst van Cocu en De Boer heeft ook niet de hoogste prioriteit van Laporta. In zijn verkiezingsprogramma beloof de de nieuwe president, die de voorkeur kreeg boven de 61-ja rige favoriet Lluis Bassat, Da vid Beckham naar Nou Camp te halen. Via zijn woordvoerder Sandro Rosell kwam hij giste ren alweer terug op die belofte: „We hebben altijd gezegd dat we een overeenkomst hebben met Manchester United. Nu moeten we gaan onderhandelen met Beckham en zijn zaakwaar nemers." Diverse Engelse en Spaanse kranten meldden al dat Real Madrid in de race is voor Beek- ham. Manchester United enMa- drid zouden in het weekeindeop het eiland Sardinië de overgang van de sterspeler al hebben be sproken. Bovendien heeft Beek- ham tot nu toe volgehouden dat hij geen onderwerp wil zijn in een politiek steekspel rond het voorzitterschap van Baripa. La porta liet zich door de nieuwe berichtgeving niet uit het veld slaan: „Ik heb er vertrouwen in dat het lukt Beckham te con tracteren." De nieuwe sterke man van Bar celona die bereid zegt te zijn 50 miljoen euro te investeren in vijf nieuwe spelers, schoot omhoog in de polls toen Manchester United vorige week bekend maakte dat Beckham inderdaad te koop is. Laporta kreeguitein- delijk 52,57 procent van de stemmen tegen 31,80 procent voor zijn rivaal Bassat. Ruim 51.600 van de 94.339 leden van Barcelona brachten hun stem uit. Hoewel Barcelona een schul denlast heeft van zeker 100 mil joen euro, zegt Laporta dat hij zijn beloftes kan waarmaken „We zullen de economische pro blemen bij de club oplossen en zullen ons concentreren op het sportieve aspect. Barcelona moet weer terug naar de inter nationale top." RTR foto Eric Gay/AP na afloop. Ik denk dat ik nooit een titel voor eigen publiek heb gewonnen. Het is prachtig dat we de ze kans hebben gegrepen, fantastisch voor de fans én voor ons." Het kampioensfeest in San Antonio stond ook in het teken van afscheid. Na veertien jaar in de NBA nam de 37-jarige David Robinson afscheid. 'The Admiral' toonde met dertien punten en zeventien rebounds nog één keer zijn waarde. „Stoppen met de titel, het script kan niet mooier", zei een geëmotioneerde Robinson. „Dit is het mooiste van het mooiste." Hoewel het afscheid hem pijn deed, laat Robinson het team met vertrouwen achter. „De ploeg moet rond Tim Duncan worden uitgebouwd", stelde de veteraan. „Tim is ongelooflijk. Hij zal het team nog verder brengen dan het ooit is geweest." DPA van onze sportredactie SAN SEBASTIAN - Wordt Real Sociedad, na de 3-2-nederlaag bij Celta de Vigo, nog kampioen van Spanje? Sander Westerveld, keeper bij de Baskische trots, heeft de hoop opgegeven. Real Madrid zal andermaal de titel pakken. „Zo dicht als we nu bij het kam pioenschap zijn geweest, komt Real Sociedad waarschijnlijk nooit meer. Na de nederlaag bij Celta de Vigo riepen de mensen allemaal dat we trots moeten zijn op onze tweede plaats, en dat is natuurlijk ook zo, maar op dit moment overheerst uiter aard de teleurstelling." „We staan nu twee punten ach ter op Real Madrid en dat geeft die ploeg niet meer uit handen. Real is het gewend om finales te spelen en bovendien moeten ze zondag thuis, tegen Bilbao. Ons enige houvast is nog dat Bilbao in de strijd voor Europees voe bal gebaat is bij een goedresu- taat. En in Spanje is van alle mogelijk, al geloof ik dit kee niet in een wonder. Als wij derby tegen Bilbao spelen is M haat en nijd, maar het blijie wel Basken. En in de strijd tege Real is heel Baskenland op onze hand, zelfs Bilbao." „Dat we het niet meer in eige hand hebben is onze e$e schuld. We hebben er tegen 1f ta helemaal niets van gebakKe We straalden niets uit, waa:ra loos. Ik heb geen moment.dei druk gehad dat we die wed:st J zouden winnen. Eens te meet gebleken dat we elf fantastiscn spelers hebben, maar dat we kort schieten als er iets g beurt." GPD Excelsior-speler Cecilio Lopez (links) kijkt toe hoe zijn teamgenoot Gill Swets een kopduel aangaat met Heracles-speler Mark Looms. Ex celsior won in Almelo met 2-0. foto Eric Brinkhorst/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 30